Nie lubię uczyć się języków obcych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-21, 18:26   #1
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94

Nie lubię uczyć się języków obcych


Witam wszystkich, chyba temat dość zaskakujący, na podstawie moich własnych doświadczeń. Nie mam problemów z nauką, nawet matematyka stała się w końcu w II liceum zrozumiała, skończyła się, zaczęły się studia. Jest jednak coś, czego nie znoszę się uczyć-języki obce. Wkuwanie słówek, gramatyka (brrrrr!!!) to dla mnie mordęga. Dotyczy to zarówno angielskiego, niemieckiego (dość skomplikowana gramatyka, wyjątkowo nieprzyjemnie brzmiący język), jak i łaciny (niedobrze mi się robi od tej gramatyki), Nie chodzi o to, że nie lubię się uczyć na pamięć, wprost przeciwnie, uwielbiam zapełniać swoją głowę faktami, ale zdecydowanie wolę czytać podręczniki akademickie po polsku, zawsze czuję się niezręcznie przy obcojęzycznych tekstach. Może się to na mnie zemścić w przyszłości, bo co to za wykładowca, który ma trudności z językami obcymi Czy Wy też macie podobnie?
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 19:56   #2
abstrakyjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 66
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Rozumiem to ja mam tak z chemią po prostu sama nazwa mnie przeraża i nie cierpię się jej uczyć a muszę bo mam na studiach ale mam taki opór, że nawet nie mogę tego wytłumaczyć
abstrakyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 19:57   #3
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

a co studiujesz?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 20:16   #4
Rex94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 94
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Historię, liczyłam na ożywiona dyskusję, lubicie się uczyć języków obcych czy nie, bo ja nie znoszę.
Rex94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 20:31   #5
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

osobiście uwielbiam. Poza angielskim, którego szczerze nie znoszę i uczę się, bo trzeba go znać
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 20:49   #6
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Nie lubisz bo źle się do niego zabierasz Języka nie da się wyczuć jego trzeba poczuć Sama kiedyś miałam podobnie, ale jak zmieniłam system nauki to polubiłam. Nie lubisz gramatyki to się jej nie ucz a słówka ucz się z tego co Cię otacza : filmy, piosenki itp
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:16   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Mam dokładnie odwrotnie uwielbiam naukę języków obcych natomiast moją zmorą na studiach jest statystyka, czyli matematyka wyższa.
Co do języków obcych w zasadzie każdy jest zdolny opanować je w stopniu średnim, poza niewieloma wyjątkami (szczególne przypadki dysleksji czy ciężkich uszkodzeń mózgu), ale przecież nie każdy musi je znać. Co do łaciny tez nie mam słodkich wspomnień, ale opanować opanowałam. I jej znajomość faktycznie czasem się przydaje.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 21:59   #8
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Ja też nie przepadam za kuciem listy słówek ale o wiele bardziej nie lubię przerywać czytania ukochanej mangi aby sprawdzać je w słowniku Angielski chcę znać aby rozumieć książki, filmy i mangi bez patrzenia w słownik, francuski mi się podoba i tylko łaciny nie trawię bo nie widzę aby kiedykolwiek mi się przydała gdyż Nie mam najmniejszego zamiaru zajmować się starymi tekstami ani literaturą dawnych wieków. W sumie ze mnie leń, nie uczę za wiele więc o czym ja piszę XD
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-11-21 o 22:07
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 22:06   #9
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
Skoro planujesz karierę naukową to i tak powinnaś znać płynnie języki
Już na studiach doktoranckich są obowiązkowe zajęcia prowadzone w obcych językach + obowiązkowe konferencje zagraniczne (przynajmniej tak jest u mnie).

Nic Ci niestety nie doradzę, bo sama - chociaż lubię się uczyć języków obcych - nie jestem w tym systematyczna i w efekcie nie mam się czym chwalić Zapisałam się na kurs, żeby mieć motywację, ale to nie wystarcza. Najgorzej jest z mówieniem
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:13   #10
201702060922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 389
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Czy mam podobnie? To zależy od języka . W liceum i gimnazjum zmorą był dla mnie niemiecki - po prostu tak jak Ty nie lubiłam jego brzmienia, gramatyka jest faktycznie trudna, nie potrafiłam też zapamiętać rodzajników - a ze mną jest tak dziwnie, że jeśli nie potrafię czegoś dopiąć na ostatni guzik, to tracę wszelką motywację. W efekcie jak na 6 lat nauki nie umiem zbyt wiele.
Co innego angielski - moja miłość, brzmi dla mnie naprawdę pięknie, oczywiście w wydaniu brytyjskim, nie jakiś tam amerykański (bez obrazy dla tych, którzy wolą AmE ). Uwielbiam słuchać ludzi z ciekawymi brytyjskimi akcentami, to dla mnie najpiękniejsza muzyka .
Teraz uczę się też francuskiego i coraz bardziej mi się podoba, chociaż tu znowu przeklinam rodzajniki, no i odmiana czasowników to nie jest najprzyjemniejsza rzecz na świecie. Kiedyś uczyłam się jeszcze rosyjskiego, również mi się podobał i szło mi dość szybko, pewnie ze względu na to, że to w końcu język słowiański i gramatyka jest dość zbliżona do naszej.

Wracając do Twojej sytuacji, tak jak ktoś już powyżej stwierdził, ja też uważam, że po prostu źle się do tego zabierasz. Zobacz, że ten język jest żywy, że naprawdę można go wykorzystać do konkretnych celów - oglądaj filmy czy seriale bez lektora i koniecznie z napisami w języku, którego się uczysz, a nie polskim; słuchaj muzyki i analizuj teksty, znajdź jakiś czat do rozmowy z obcokrajowcami, czytaj niezbyt trudne książki. Postaraj się choć trochę opanować fonetykę, to jest ogromna frajda, kiedy słyszysz kogoś i potrafisz rozpoznać poszczególne dźwięki, jak i samej je wypowiedzieć . Dobrze jest też dowiedzieć się czegoś ciekawego o danym kraju, ludziach, którzy tam żyją. Do nauki słówek, przynajmniej dla mnie, świetne są programy komputerowe typu "super memo", np. darmowy Anki.

Edytowane przez 201702060922
Czas edycji: 2013-11-22 o 15:15
201702060922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:13   #11
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Najgorzej jest z mówieniem
Ja zorientowałam się, że mówienia najlepiej uczyć się słuchając po kilka razy nagrania z transkrypcją tak aby do głowy wchodziły ci całe frazy. Można też prowadzić w myślach dialog na różne tematy i gadać na gg. Umiałabym angielski 2x lepiej gdybym słuchała własnych rad
Cytat:
Nie lubisz gramatyki to się jej nie ucz
Tak się raczej nie bardzo da. Gramatyka o wiele lepiej poprawia zrozumienie tekstu i pomaga zrozumieć sytuacje. Znając same słówka możesz się jedynie domyślać o co chodzi.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-11-22 o 15:19
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 21:07   #12
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Cytat:
Napisane przez Rex94 Pokaż wiadomość
Wkuwanie słówek, gramatyka (brrrrr!!!) to dla mnie mordęga. Dotyczy to zarówno angielskiego, niemieckiego (dość skomplikowana gramatyka, wyjątkowo nieprzyjemnie brzmiący język), jak i łaciny (niedobrze mi się robi od tej gramatyki)
Moze po prostu te jezyki nie sa dla Ciebie? Niemieckiego sam nie lubilem, poki nie trafilem na swietnego germaniste. A laciny nie cierpie do dzis.


Ja mam zupelnie odwrotny problem - nie lubie, bo nie wiem jak, efektywnie uczyc sie czegokolwiek _poza_ jezykami (sic!). Ze slowkami jest prosta sprawa, bo to sa informacje na tyle krotkie, ze zmieszcza sie spokojnie na fiszce. Ewentualnie, przepisanie slowka x razy zajmuje stosunkowo niewiele czasu.

A co z innymi przedmiotami? Przepisywanie ksiazki, zeby zapamietac zawarte w niej informacje jest ogromna strata czasu :-/
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 11:21   #13
elduriador
Przyczajenie
 
Avatar elduriador
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

jestem na filologii hiszpańskiej, więc znam ból wkuwania słowek i gramatyki
"wybrałam" specjalność nauczycielską, więc oprócz zwyczajnej nauki języka przedmioty takie jak dydaktyka, historia i inne ogólne są w całości po hiszpańsku, czasem trudno to ogarnąć, jednak mam sposób, którego jeszcze nie nazwałam kiedy się uczę, staram się, żeby otaczał mnie hiszpański, żeby nigdzie nie doszedł do mnie inny język, łatwiej jest się wtedy skupić na treści
języki obce obecnie są ważne, myślę, że powinnaś wybrać jakiś sposób. może spróbujesz nauki na stronie busuu.com(jest też wersja na androida i inne), nie chcę robić jakiejś reklamy, po prostu sama korzystałam z tego serwisu i wiele słówek zostało w głowie, mimo że ich jakoś specjalnie nie wkuwałam
elduriador jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 07:57   #14
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 129
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Rex94, przykro mi że masz takie podejście do niemieckiego. Akurat ten język wcale nie brzmi tak, jak go opisałaś, więc nie wiem skąd taka głupia reakcja. Może wybrałaś złą metodę jego nauki, lub trafiłaś na niekompetentnych nauczycieli?
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-01, 13:38   #15
KaDarka2022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 3
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Bo takiego wkuwania bezmyślnego lubić się po prostu nie da. Moim zdaniem jedyną słuszną formą nauki jest mówienie, mówienie i mówienie, a najlepiej z kimś, kto poziom języka ma na pułapie perfect. Oczywiście, jeśli native speaker jest dostępny, to najpiej z jego pomocy skorzystać. Mnie angielski przez lata kompletnie nie szedł - mogłam mówić, na wakacjach na przykład bez probemu proste sprawy załatwiłam i nie widziałam potrzeby, żeby coś z tym robić. Dopiero jak zaczęli do mnie przyjeżdżać na cauchsurfing to przejrzałam na oczy - po prostu nie dało się swobodnie porozmawiać o tym, o czym ludzie normalnie rozmawiają. No i wtedy zaczęłam włąśnie z cudzoziemcami rozmawiać więcej, aż ta blokada puściła.
Polecam zajęcia z native speakerami lub po prostu apkę z językami z opcją rozmów online. jestem pewna, że pomoże.

Edytowane przez KaDarka2022
Czas edycji: 2022-07-01 o 13:44
KaDarka2022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 09:26   #16
monis559
Przyczajenie
 
Avatar monis559
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 6
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Mi zdecydowanie pomogła sama obecność w internecie jeżeli chodzi o angielski, jakieś słówka, filmiki, potem pełnoprawne filmy oglądane po angielsku i jestem w stanie mówić całkiem nieźle w tym języku
monis559 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 13:51   #17
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Nie lubię uczyć się języków obcych

Cytat:
Napisane przez monis559 Pokaż wiadomość
Mi zdecydowanie pomogła sama obecność w internecie jeżeli chodzi o angielski, jakieś słówka, filmiki, potem pełnoprawne filmy oglądane po angielsku i jestem w stanie mówić całkiem nieźle w tym języku
U mnie to samo, w pewnym momencie nawet przemogłam sie żeby wchodzić w typowo angielskojęzyczne miejsca i próbować tam dyskutować z ludźmi. Myślę, że mi to bardzo pomogło
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-06 14:51:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.