Czy to dobry pomysl na schudniecie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-21, 14:01   #1
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<

Czy to dobry pomysl na schudniecie???


Witajcie!
Mam pytanie... Otoz bardzo chce schudnac, bo po ciazy nie moge sie pozbyc zbednych kilogramow Wymyslilam sobie plan, tylko czy jest on dobry? Nie moge przejsc na konkretna diete, bo nie mam cvzasu przy synku i studiach na przygotowanie i kupowanie wymyslnych produktow wiec wole lekka glodowke.
Oto moj plan:

Sniadanie: owsianka
Obiad: nic
Kolacja: nic
Przekaski: marchewka (bo zawsze jest w lodowce a ja lubie i poprawi sie kolorek skory ), suszone morele (maja duzo blonnika, ale czy one sa tuczace,bo jesli tak to wyeliminuje a szkoda bo zastapia mi slodycze, uwielbiam je!), chrupki kukurydziane, no i owoce.
Do picia: woda niegazowana
Wspomaganie: czerwona herbata w kapsulkach, myslalam jeszcze o koktajlu z banana, mleka i guarany, ale czy guarana dobrze wplynie na taki w sumie "pusty" zoladek? chcialabym zeby cos mnie pobudzalo...
Cwiczenia: Nie dam rady jakos regularnie, ale myslalam o bieganiu tak 2 razy w tyg i codziennie troche skakanki. Jak znajde czas to jakies brzuszki.

Myslicie ze to dobry pomysl??? Uda mi sie schudnac? Zalezy mi na czasie bo ide jako osobka towarzyszaca na studniowke w polowie stycznia i bardzo chce schudnac... wiem ze pozno sie biore, ale mialam taki dziwny okres ze nei dalam rady wziac sie za siebie
Prosze doradzcie mi!!!
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 14:04   #2
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

głodówka to napewno nie jest dobry pomysł.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 14:05   #3
Wafelina :)
Zadomowienie
 
Avatar Wafelina :)
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: na Śląsku
Wiadomości: 1 766
Thumbs down Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

!
moim zdaniem to jest tragiczny pomysł...
__________________


Don`t be affraid - Taddy`s home!
Wafelina :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 14:09   #4
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Cytat:
Napisane przez Wafelina :) Pokaż wiadomość
!
moim zdaniem to jest tragiczny pomysł...
Dokładnie. Przejrzyj wątki na dietetyce, zwłaszcza polecam "ile dzisiaj zjadłam" tam można poczytać, jak jeść z głową
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 14:09   #5
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<< Pokaż wiadomość
Myslicie ze to dobry pomysl??? Uda mi sie schudnac?
Uda Ci się rozwalić sobie metabolizm, stracić wodę i mięśnie a potem strzelić sobie "piękne" jojo. I to by było na tyle co do osiągnięć dzięki takiej "diecie" (w cudzysłowie, bo średnio to coś na nazwę diety zasługuje...).

UWAGA, będę marduna: DZIEWCZYNY! (apel oczywiście tylko do zwolenniczek "diet" głodówkopodobnych) Zrozumcie, że nie ma czegoś takiego jak SCHUDNĄĆ SZYBKO. Szybko to można sobie właśnie zredukować poziom wody w organiźmie i zafundować z ciała flak. Odchudzanie powinno być planowane na miesiące, a nie dni czy tygodnie I żeby schudnąć, trzeba jeść (w pierwszej chwili może się to wydać dziwne). Rzecz w tym, ze tłuszczyk spala się tylko wtedy, gdy organizm dobrze pracuje, gdy metabolizm szaleje, a nie zwalnia. Powtórzę raz jeszcze: odchudzanie to proces, który trwa i planuje się go na miesiące, a nie na parę tygodni, bo impreza i trzeba... Skutki takiego odchudzania są potem opłakane.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 14:16   #6
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

fatalny pomsyl zapraszam na forum - to skarbnica wiedzy wiele sie tam dowiesz min o odchudzaniu
pozdrawiam
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 14:52   #7
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Kurde...
W takim razie nigdy nie schudne... Nie mam kasy zeby kupowac tylko i wylavcznie dla siebie osobno jedzonko a tym bardziej czasu, bo jak nie jestem na uczelni to synek i prace domowe pochlaniaja cala moja uwage i jem cos w biegu... Moze jest jakas dobra dieta ktora warta bylaby tego czasu i pieniedzy? Myslalam nad dieta plaz poludniowych, ale tam za duzo bialego sera a ja takiego nie trawie no i zerow owocow... slodyczy moglabym sobie odmowic ale owocow to juz jakis obled... Poradzcie mi cos Pliiiiiiiis heh...
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-21, 14:57   #8
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Wogole dziekuje Wam kochane za opinie Moze ktoras z Was poradzi mi jakas konkretna dietke... Heh... Czekam
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 15:03   #9
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Czarnulko najważniejsze żeby jeść o stałych porach, co 3 godziny ok 5 posiłkow dziennie. Możesz jesc owoce w ciągu dnia, na wieczór z nich zrezygnuj, wystrzegaj sie bananów i winogron. Kolacja 1-2 godziny przed snem - białkowa.
Dom kazdego posiłku dodawaj białko-twaróg, jajka, piers z kurczaka, możesz jesc chude mięso, ryby. Bardzo dobry jest też serek wiejski light-możesz spokojnie wcinać na uczelni+jakis owoc. No i wypadałoby zrezygnować z pieczywa, ziemniaków, makaronów.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 15:07   #10
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<< Pokaż wiadomość


Sniadanie: owsianka
Obiad: nic
Kolacja: nic
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 15:45   #11
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<< Pokaż wiadomość
Wogole dziekuje Wam kochane za opinie Moze ktoras z Was poradzi mi jakas konkretna dietke... Heh... Czekam
To naprawdę nie musi być konkretna dieta, zabierająca czas i pieniądze Wystarczy wprowadzić pewne nawyki żywieniowe. 5-6 posiłków, najlepiej jedzonych co 3-4 godzny (oczywiście jeśli nie uda się takiego odstępu czasu zachować, tez nie będzie dramatu). Kolację najlepiej jeść jakieś 3 godziny przed snem. Pić dużo wody, odstawić słodycze i napoje gazowane. Wszamiać owoce

Dla przykładu podam Ci mój wczorajszy jadłospis:

7:30 - kawa z cukrem i mlekiem
9:30 - dwie kromki chleba Fitness Style (równie dobrze może być razowy) z tuńczykiem
12:00 - jogurt
15:00 - pomarańcza
16:30 - ryż brązowy + kotlety sojowe + ogórki konserwowe
19:30 - desero-kolacja w postaci budyniu
21:00 - kilka mandarynek

Nie jest to oczywiście jadłospis doskonały, zamiast budyniu lepszy byłby np. serek wiejski, ale staram się jeść to, co mi jako tako wchodzi, a nie szkodzi O 21:00 głodna totalnie nie jestem, ale z rozsądku coś tam wszamiam, żeby nie iść spać o północy z pustym żołądkiem.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-21, 15:50   #12
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Akane o 21-ej mandarynki?? ja sie nie znam ale widze u ciebie chyba za dużo węgli i za mało białka
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 15:55   #13
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
Akane o 21-ej mandarynki?? ja sie nie znam ale widze u ciebie chyba za dużo węgli i za mało białka
Podałam przykład z jednego dnia. Poza tym swój jadłospis "długodsytansowy" skonsultowałam z pingwinem, która jest dietetyczką i której wiele zawdzięczam. Mam do niej absolutne zaufanie. Mandarynki o 21:00 to, jak zaznaczyłam już wcześniej, nie jest doskonały pomysł, ale chyba lepszye one niż nic. Mam o tyle specyficzną sytuację żywieniową, że jestem w trakcie wychodzenia z zaburzeń odżywiania i dla mnie ważne jest, że w ogóle coś jem. Na proporcje białko / węgle / tłuszcz będę zwracać uwagę jak już wyzdrowieję. Teraz muszę po prostu pilnować się, żeby jeść i nie mieć w związku z tym wyrzutów sumienia. Wydaje mi się, że to jest priorytet. Poza tym jak już wspomniałam wierzę pingwinowi i jeśli ona zaaprobowała takie mniej więcej kompozycje posiłków, to jestem spokojna.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 15:56   #14
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

aha, już rozumiem trzymam kciuki
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 15:58   #15
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
aha, już rozumiem trzymam kciuki
Póki co powoli, ale do przodu Dzięki
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 16:20   #16
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

No tak jak mowilyscie, forum to skrbnica wiedzy i juz to zytalam, ale bardzo Wam dziewczynki dziekuje.
Tylko jakos nie chce mi sie wierzyc, ze od tego bede chudla...? Tak bez wyrzeczen? Coz.. zobaczymy
Dziekuje raz jeszcze
A jakby sie ktorejs chcialo, to bede wdzieczna, za liste wszelakich rzeczy ktorych lepiej unikac
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 17:49   #17
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

Mnie się wydaje, że na samym początku jednak jest ciężko, chociaż może się wydawać, że to żadne wyrzeczenia Ja zaczęłam się odchudzać kawał czasu temu (wówczas jeszcze zdrowo) i jakoś nie mogłam np. odzwyczaić się od białego pieczywa, nauczyć się jeść mało, ale za to często, woda mineralna stawała mi kołkiem w gardle i ciągle "grzeszyłam" jedząc lody (akurat były wakacje)

Na co uważać? Nie powinno się popadać w przesadę i wprowadzać jakiejś rewolucji, wykopując z kuchni ukochane dotąd produkty, bo to też może się kiepsko skończyć. Ale skoro chce się trochę schudnąć, to warto:
- białe pieczywo zastąpić ciemnym
- jeść jak najwięcej potraw gotowanych, a nie smażonych (jeśli już chce się usmażyć kotleta, to lepiej bez panierki)
- słodyczom wypada podziękować, przynajmniej na jakiś czas
- pożegnać się z najpojami gazowanymi
- odpuścić sobie wszelkie fast-foody

Z rozsądnych rzeczy tyle przychodzi mi do głowy. Broń Boże nie należy popadać w skrajności, bo skończy się tak, jak ja skończyłam - eliminowałam twardo wszystko po kolei i w końcu obudziłam się z ręką w nocniku, bo prawie nie było dla mnie rzeczy jadalnych. Rozsądek i umiar przede wszystkim, a ponadto uczenie się na głupocie innych (w tym przypadku na mojej). Powodzenia w zdrowym odżywianiu życzę, bo to ono jest kluczem do trwałego schudnięcia
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 21:56   #18
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Thumbs down Dot.: Czy to dobry pomysl na schudniecie???

W jaki sposób łykasz tabletki na pusty brzuszek?!
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.