Chrom a chęć na słodycze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 15:46   #1
001basia
Raczkowanie
 
Avatar 001basia
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57

Chrom a chęć na słodycze


Czy macie jakieś doświadczenia po braniu chromu? Faktycznie działa, że nie ma ąz takiej chęci na słodkie podczas diety?
Jestem na diecie, brakuje mi słodkiego i chciałam się Was poradzić zamiast kupować od razu.
001basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 06:40   #2
Wiolapoprostu
Raczkowanie
 
Avatar Wiolapoprostu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Szczecin.
Wiadomości: 204
Dot.: Chrom a chęć na słodycze

witaj

stosuje chrom od około miesiąca czasu, co prawda potrafiłam odmówić sobie słodyczy na pół roku, ale podjadałam w weekend, efekty brania chromu zobaczyłam po 2 tygodniach, wczesniej musiałam mieć silną wolę, teraz nie biorę i faktycznie problemu ani ze słodyczami ani z podjadaniem nie mam, dodatkowo ustal sobie regularne posiłki, i zaiast cukru jedz owoce, ja zaczynałam ogromną ilością jabłek, teraz jem 1-2 dziennie Poza tym, po jakimś czasie mie jedzenia słodyczy organizm się odzwyczaja
Powodzenia ; )!

Edytowane przez Wiolapoprostu
Czas edycji: 2012-11-06 o 06:41
Wiolapoprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 10:23   #3
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Chrom a chęć na słodycze

Na mam mieszane uczucia.
Podczas mojej pierwszej diety byłam bardzo mocno zmotywowana i kupiłam chrom. Radziłam sobie bez słodyczy. Założyłam więc że zawdzięczam to chromowi właśnie. Rok później znów przeszłam na dietę, kupiłam ten sam chrom, ale już zupełnie nie pomagał. Strasznie mnie nosiło za słodkim i w sumie dość szybko porzuciłam dietę. Nie tak dawno temu dostałam od mamy paczkę chromu i też nie zauważyłam żeby słodkiego chciało mi się mniej ... więc mam wrażenie, że to działa tylko w połączeniu z silną motywacją

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Wiolapoprostu Pokaż wiadomość
(...) zaiast cukru jedz owoce, ja zaczynałam ogromną ilością jabłek, teraz jem 1-2 dziennie Poza tym, po jakimś czasie mie jedzenia słodyczy organizm się odzwyczaja
Powodzenia ; )!
Dokładnie. Chęć sięgania po słodkie wynika z nieodpowiedniej diety zbyt bogatej w cukry (masowo dosypywane do jogurtów, płatków i wszystkich innych "zdrowych" rzeczy). Organizm przyzwyczaja się cukry proste są jego główną siłą napędową i traktuje je jako swoje podstawowe paliwo. W istocie bardzo łatwo jest uzyskać energię z cukrów. Tak więc kiedy zaczynamy je ograniczać, przestajemy jeść produkty dosładzane to organizm najpeirw szaleje, potrafią występować napady głodu, silna potrzeba zjedzenia czegoś słodkiego, wahania nastroju itp. Organizm domaga się swojego "paliwa". Dopiero po jakimś czasie wszystko się normuje i organizm zaczyna czerpać energię z innych, trudniej dostarczalnych źródeł (np. tłuszcz), wtedy w miarę czasu mija też ochota na słodkie....
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 11:17   #4
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Chrom a chęć na słodycze

Moim zdaniem działa w odpowiedniej dawce i dla odpowiedniej osoby. Jeśli takie zachcianki nie są kwestią metabolizmu cukrów i odstawienia nagle dużej ilości węglowodanów to jego skuteczność może być niewielka. Chrom głównie wpływa na stabilizację poziomu cukru...ale chęci na słodkie mają też wiele innych źródeł i przyczyn.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 11:50   #5
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Chrom a chęć na słodycze

Sama chromu nigdy nie stosowałam, ale z pierwszej ręki znam zarówno pozytywne jak i negatywne opinie, więc wydaje mi się, że po prostu na każdego działa inaczej.
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 13:16   #6
001basia
Raczkowanie
 
Avatar 001basia
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: Chrom a chęć na słodycze

dziś kupuję chrom i zaczynam stosować! zobaczymy za mc jakie efekty
001basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.