szpilki w szkole - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-07, 16:18   #1
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25

szpilki w szkole


Cześć,
Napisałam wczoraj zapytanie na Samosi odnośnie tego jak widziane są dziewczyny chodzące w szpilkach w LO.
Jakoś nie doczekałam się jednak konstruktywnych odpowiedzi i stąd pisze też tu.
Wszystko jest opisane w pierwszym i kolejnych moich postach na Samosi, więc przyklejanie chyba nie ma sensu:

<edit>


Napiszcie proszę jakie jest wasze zdanie

Edytowane przez magda20003
Czas edycji: 2014-07-07 o 17:19
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 17:20   #2
magda20003
ex Moderator
 
Avatar magda20003
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 3 573
Dot.: szpilki w szkole

Witaj!

Prosiłabym żebyś, dla porządku, swoje zdanie napisała na Wizażu.
__________________



Edytowane przez magda20003
Czas edycji: 2014-07-07 o 17:21
magda20003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:37   #3
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

Ok, żeby wypowiedz miała sens, przeleję dialog z mojego wątku z Samosi:
Moje pytanie brzmiało:
"Hej. W tym roku idę do liceum. Myślałam o częstszym noszeniu szpilek/kozaczkow na szpilce (może nie na codzień, ale przez większość czasu). Szpilki nosiłam już dość często w gimnazjum wiec problemu z tym nie mam. Ale w gimnazjum jeszcze czasem dziwnie na mnie patrzyli, stad tez pytanie czy w LO noszenie szpilek jest już OK?"

Odpowiedzi jakich się doczekałam to:
1. "żenada"
lub:
2. "Tylko pamietaj zakladac jeszcze mini i mega wielki dekold. To jest zalisne co piszesz"
Dla spójności wklejam jeszcze moje odpowiedzi:
Ad.1.
"Chodzi mi trochę o zapewnienie sobie "dobrej pozycji" na start. W gimnazjum zaczepiali mnie kiedyś różni kolesia. Do czasu aż kiedyś, jak jeden przegiął (porwał mi bluzkę) popchałam go na ścianę i kopnęłam szpilką w tą ścianę na wysokości jego klatki piersiowej. Szpilka (metalowy obcas) po prostu rozwaliła kawałek betonowej ściany - posypał się tynk i została dziura na dobre kilka centymetrów. Po tej akcji automatycznie mój respekt wzrósł +100 i żaden już się nie odważył podskoczyć - do końca gimnazjum. Teraz, bardzo chętnie, na początek liceum powtórzyłabym identyczną akcje żeby mieć spokój. "

Ad. 2 i reszta:
"Ej dziewczyny chyba przesadzacie!!!
Nie ubieram się jakoś nieprzyzwoicie.
Dużego dekoltu praktycznie wcale nie noszę, spódnicę przed kolano też sporadycznie. Uczę się b. dobrze i nie latam co weekend na disco.
Obcasów nie noszę też jakichś wielkich - przeważnie 7-10cm. Kawał zimy przechodziłam w zwykłych swetrach, spodniach i właśnie tych kozaczkach na szpilce (metalowa, ok 9cm - te od dziury w ścianie).
W obcasach czuje się fajniej, jest mi wygodnie, zimą szpilka wybija bez problemu w najtwardszy lód/śnieg i nie ma mowy żebym się pośliznęła. Umiem w nich biegać skakać i jak widać nieźle kopać więc nie widzę powodu, żeby ich nie nosić...
Miałam tylko nadzieję, że w liceum (w końcu jesteśmy prawie dorosłe) obcasy to coś normalnego i nie będę miała przez to głupich uwag...
Jak chcecie to chodźcie sobie w swoich rozczłapanych papciach a ja i tak będę stukać moimi metalowymi szpilami."

Może na tym forum ktoś napisze coś mądrzejszego
Niestety nie mam starszych koleżanek, żeby się popytać jak to wygląda w liceum więc liczę na was
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:55   #4
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: szpilki w szkole

szczerze mówiąc? dla mnie dziewczyna w liceum pomykająca na szpilach na co dzień wygląda co najmniej śmiesznie. taka stara - maleńka. na imprezę, jakieś szkolne święto - spoko. ale tak bez różnicy piątek świątek czy niedziela - nie.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 19:34   #5
gfpink
Zadomowienie
 
Avatar gfpink
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: szpilki w szkole

Popieram przedmówczynię co do "śmieszności" szpilek.
Również rozumiem, że jakieś świeta czy coś ale no nie bez przesady. Ewentualnie jakiś obcas na słupku czy koturnie (oby tylko nie na typowej szpili) ale i to nie do przesady.
Moje LO było stosunkowo niedawno także no wiem jak to wyglądało jak patrzyłam na dziewczyny pomykające na szpilkach
__________________
Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich ----------------->SGGW



gfpink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 19:59   #6
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

eee do obcasów na słupku jakoś nie mam serca.
Nie wygląda to już tak fajnie jak prawdziwa szpilka, zimą mniej praktycznie (w lód się już nie wbije)
a i taka akcja jak z tą ścianą - z której notabene jestem bardzo dumna (patrz post#3) pewnie skończyłaby się tylko tym, że taki słupek by odpadł i dopiero by było pośmiewisko.
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 20:46   #7
e_liska
Raczkowanie
 
Avatar e_liska
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 338
GG do e_liska
Dot.: szpilki w szkole

W mojej opinii tak, będzie to wyglądało śmiesznie i niestosownie. Ale widzę, że twojego nastawienia i tak nic nie zmieni, bo oczekujesz raczej aprobaty niż szczerych opinii. A gimbusiarska akcja z niszczeniem mienia publicznego to naprawdę nie jest powód do dumy.
__________________
Tomorrow may rain, so I'll follow the sun
e_liska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 21:20   #8
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez moj__nick Pokaż wiadomość
"Chodzi mi trochę o zapewnienie sobie "dobrej pozycji" na start.

Może na tym forum ktoś napisze coś mądrzejszego
Niestety nie mam starszych koleżanek, żeby się popytać jak to wygląda w liceum więc liczę na was

zapomnij że w ten sposób zapewnisz sobie dobra pozycję na start... prędzej większość będzie się na ciebie patrzeć z politowaniem a później cię obgadywać za takie akcje... może w gimnazjum wywarło to na kimś wrażenie... no ale to gimnazjum... w szkole średniej raczej oczekuje się od uczniów porządniejszego zachowania (a przynajmniej tak było pare ładnych lat temu w mojej szkole).

u mnie w szkole średniej kilka dziewczyn chodziło w szpilach i raczej nie były zbyt dobrze postrzegane.
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 22:39   #9
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: szpilki w szkole

powód do dumy!? woooow...
chyba się mocno postarzałam w międzyczasie.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 23:34   #10
kociara92
Zadomowienie
 
Avatar kociara92
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 236
Dot.: szpilki w szkole

Ja nic złego nie widzę w szpilkach u licealistki, ale z tą całą otoczką jaką wokół nich robisz i akcją z tynkiem to podejrzewam, że się tylko ośmieszysz. No może jeszcze zależy co to za liceum
A przepaść między gimnazjum, a liceum jest zazwyczaj ogromna i jeśli chcesz sobie dodać dojrzałości to chyba nie tędy droga
__________________
Smile and let it go.
kociara92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 23:42   #11
sternschien
Raczkowanie
 
Avatar sternschien
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 55
Dot.: szpilki w szkole

Jesli chodzi o codzienne pomykanie w szpilkach do szkoly to jestem zdecydowanie na NIE. Po pierwsze smiesznie to wyglada, po drugie nie wypada, po trzecie szkola to nie rewia mody, powinno sie przede wszystkim stawiac na wygode. Jezeli w szkole jest jakas uroczystos, czy impreza to oczywiscie mozna.
sternschien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 01:10   #12
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: szpilki w szkole

To butów w szkole się już nie zmienia?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 01:38   #13
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: szpilki w szkole

Akcja z tynkiem mnie powaliła, jakiś medal też dostałaś?

W mojej szkole prawie nikt obcasów nie nosił. Jedna dziewczyna jesienią nosiła botki na grubym obcasie i tyle. Czasami jakaś odważna włożyła wielkie koturny i wyglądało to śmiesznie, wszyscy na korytarzu ją obgadywali. Liceum to nadal szkoła a nie jakaś rewia mody.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 07:41   #14
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

Nie, medalu nie było musiałam się zadowolić własną satysfakcją


Jeśli natomiast chodzi o „gimbusiarską akcję i niszczenie mienia publicznego” to nie wiem jak wy myślicie, ale mi się zdaje że kawałek starej ściany to bardzo mały koszt za walkę ze stereotypem słabej dziewczynki której można dla rozrywki podokuczać. A tak to jeden z drugim dobrze się zastanowią zanim zaczną podskakiwać, nie tyko do mnie ale i do innych dziewczyn, np. na ulicy.


Co do liceum to jest dość przeciętne (nic lepszego w mojej okolicy nie było), dostać się tam bardzo łatwo więc wątpię, żeby poziom mentalny co niektórych był mocno różny do tego w gimnazjum. Obawiam się, że przyzwoity poziom to będzie dopiero na studiach jak już się trochę ludzi odfiltrują.
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:18   #15
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: szpilki w szkole

Żeby dobrze wyglądać w szpilkach trzeba mieć odpowiedni wiek U mnie w liceum nikt w szpilkach nie biegał, jeśli już się to zdarzało to na imprezę czy jakieś wyjście do teatru itp.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:39   #16
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: szpilki w szkole

Szpilki są może kontrowersyjne, ale grubsze obcasy, słupki, koturny i inne takie, czemu nie? Ja tak przechodziłam całe liceum, do tego miałam platynowe długie włosy, zawsze makijaż i ogólnie rzucałam się w oczy. Nikt nigdy na mnie krzywo nie spojrzał, do tego byłam bardzo dobrą uczennicą. I cieszę się, że miałam taką szkołę. Kiedy człowiek ma tak wyglądać jak nie w liceum? Widziałyście kiedyś amerykańskie nastolatki? Przecież to już nie są dzieci, w drugiej klasie często kończy się 18 lat! To jest straszne, że same takie szare myszki w czarnych baletkach pomykają

Na studiach to dopiero nie wypada wyglądać wyzywająco Potem kończysz studia, zaczynasz pracę, zakładasz rodzinę i zastanawiasz się gdzie przepadły najlepsze czasy na obcasy na co dzień?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:16   #17
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

właśnie, jak już pisałam wyżej, grubsze obcasy do mnie jakoś nie przemawiają. Nie żebym w takich nie chodziła, bo mam też dwie pary i czasem zakładam – ale to już nie to.
Pomijając już aspekty wizualny zdają się mniej praktyczne – np. zimą prawdziwa szpilka się wbija i można chodzić dużo stabilniej niż na płaskim. Ze słupkiem jest całkiem odwrotnie, łatwo się wywalić. Wydają się też mniej trwałe –biegłyśmy kiedyś z koleżanką na autobus – ona właśnie w takich niby słupkach, ja w moich metalowych szpilkach – i się jej ten słupek jakoś pokrzywił a na koniec odpadł, a ja to co najwyżej podziurawiłam chodnik. Wiem, że obcasy nie są do biegania, ale jednak czasem podbiec trzeba… Samo uczucie jak się idzie i stuka szpilką po betonie też jest jakoś tak dużo fajniejsze.
Co do samego liceum to też mi się zdaje że to jest być może jedyny czas na troszkę szaleństwa i ekstrawagancji. Jak pójdę na studia to pewnie zaraz zaczną się praktyki, jakaś praca, ubierać będzie się trzeba bardziej stonowanie zgodnie z jakimś dress-code. Bo chcąc nie chcąc pewnie w jakiejś korporacji skończę.
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:49   #18
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: szpilki w szkole

Zaraz, buty na zmianę nie obowiązują?
U mnie w LO trzeba było mieć jakieś tenisówki, nie można było się wyzywająco ubierać, malować i farbować włosów na dziwne kolory ( w zasadzie por forma, bo nikomu i tak nie przyszłoby to do głowy).
No tak, ale to były czasy, kiedy rodzice wychowywali dzieci na jednostki kulturalne i grzeczne i nie trzeba było udowadniać swojej wartości kopiąc po ścianach.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 09:54   #19
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: szpilki w szkole

To nie wiem do jakiego liceum idziesz, u mnie patrzono krzywo na nadmiernie "wystrojone" dziewczyny w szpilkach, z dekoltami itd. Według mnie to wygląda po prostu śmiesznie i nauczyciele mogą się czepiać, brać często do odpowiedzi z aluzjami "ma czas sie wystroić to ciekawe czy czegoś nie nauczyła". W szpilkach biegaj sobie po szkole, na zakupy, do koleżanki, z psem, wyrzucić śmieci itd. Do szkoły nie polecam.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 11:00   #20
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

Z tego co wiem, nie ma tam obowiązku zmiany obuwia. Zresztą w podstawówce i gimnazjum też nie była. Zawsze myślałam, że to jakiś relikt przeszłości


Reakcji nauczycieli się raczej nie boje, szczególnie że poza szpilkami ubieram się normalnie (bardzo lekki makijaż, przeważnie spodnie i bluzka bez dekoltu). Uczennicą też jestem dość dobrą więc przynajmniej w gimnazjum mnie nauczyciele lubili


Zastanawiam się bardziej czy pozwalać sobie tam na aukcję jak ta z opisu ( np. rozbicie ściany szpilką). Z jednej strony zachowanie jak z filmów więziennych – gdzie od razu po przybyciu radzą kogoś pobić, żeby zdobyć szacunek. Z drugiej w moim wypadku sprawdziło się to świetnie – wszelkie idiotyczne zaczepki automatycznie ustały i nawet mili się zrobili. Jakoś nie wierze, żeby ta cała „gimbaza”, po upływie 2 miesięcy wakacji, raptownie zmądrzała. A w rozmowę z takimi (i inne brednie o bezstresowym wychowaniu) nie wierzę, skarżyć nauczycielowi na pewno nie będę.
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:13   #21
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez moj__nick Pokaż wiadomość
Zastanawiam się bardziej czy pozwalać sobie tam na aukcję jak ta z opisu ( np. rozbicie ściany szpilką). Z jednej strony zachowanie jak z filmów więziennych – gdzie od razu po przybyciu radzą kogoś pobić, żeby zdobyć szacunek. Z drugiej w moim wypadku sprawdziło się to świetnie – wszelkie idiotyczne zaczepki automatycznie ustały i nawet mili się zrobili. Jakoś nie wierze, żeby ta cała „gimbaza”, po upływie 2 miesięcy wakacji, raptownie zmądrzała. A w rozmowę z takimi (i inne brednie o bezstresowym wychowaniu) nie wierzę, skarżyć nauczycielowi na pewno nie będę.
Nawet sobie nie żartuj. Za atakowanie ludzi ostrym narzędziem w końcu cię wyrzucą z tej szkoły albo wylądujesz pod nadzorem kuratora. A uczniowie uznają, że masz problemy psychiczne.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:21   #22
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez moj__nick Pokaż wiadomość
Zastanawiam się bardziej czy pozwalać sobie tam na aukcję jak ta z opisu ( np. rozbicie ściany szpilką). Z jednej strony zachowanie jak z filmów więziennych – gdzie od razu po przybyciu radzą kogoś pobić, żeby zdobyć szacunek. Z drugiej w moim wypadku sprawdziło się to świetnie – wszelkie idiotyczne zaczepki automatycznie ustały i nawet mili się zrobili.
gwarantuję Ci, że jak dorośniesz, to będziesz się tego wstydzić.

Cytat:
Jakoś nie wierze, żeby ta cała „gimbaza”, po upływie 2 miesięcy wakacji, raptownie zmądrzała.
tak samo jak i oni nie zmądrzeją, tak i pewnie do Ciebie nic nie dotrze. możesz próbować się wywyższać w szpileczkach, ale mentalność "gimbazjalną" prezentujesz identyczną.

swoją drogą, śmiesznie wyglądają takie dziewuszki w szpilkach. wizualnie to są nadal dzieci, wszyscy to widzą, ale one postrzegają się zupełnie inaczej, bo myślą, że jak im cyc urośnie, to już wystarczy. bije od nich takie śmiechowe przekonanie, że dorosłe są.

a potem się okazuje, że są takie dorosłe, że aż ściany dziurawią obuwiem.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:21   #23
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

Nie no, atakować nikogo na poważnie na pewno nie będę. Aż tak durna nie jestem.
Specjalnie kopnęłam w ścianę obok niego, a nie w niego
To bardziej chęć pokazania „patrz co bym ci mogła zrobić jakbym chciała, więc lepiej się zachowuj”.
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:29   #24
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez moj__nick Pokaż wiadomość
Nie no, atakować nikogo na poważnie na pewno nie będę. Aż tak durna nie jestem.
Specjalnie kopnęłam w ścianę obok niego, a nie w niego
To bardziej chęć pokazania „patrz co bym ci mogła zrobić jakbym chciała, więc lepiej się zachowuj”.
Bardzo gimbazjalna chęć i moim zdaniem zachowanie nieprzystające szanującej się kobiecie ("dorosłej" jaką chcesz być). Takie zachowanie kojarzy mi się z ustalaniem hierarchii w więzieniu. To jest szczyt twoich marzeń?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:36   #25
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Bardzo gimbazjalna chęć i moim zdaniem zachowanie nieprzystające szanującej się kobiecie ("dorosłej" jaką chcesz być). Takie zachowanie kojarzy mi się z ustalaniem hierarchii w więzieniu. To jest szczyt twoich marzeń?
Sama na pewnie nie będę takich sytuacji inicjowała.
Bardziej się zastanawiam co by było gdyby i jak się wtedy zachować.
Jeśli co niektórzy okażą się tam tak samo zdziczali jak w gimnazjum,
to metoda jest sprawdzona i przynajmniej w działała dobrze.
Jeśli natomiast będą normalni, to na pewno ja sama nie zacznę takich wygłupów.
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:38   #26
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: szpilki w szkole

Olać debili i sobie iść a nie zniżać się do ich poziomu.

Jesteś strasznie niedojrzała jarając się szpilkami "jak mi ktoś podskoczy to mu przywale butem, sprawdzony sposób hehe" -.-
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:53   #27
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez moj__nick Pokaż wiadomość
Pomijając już aspekty wizualny zdają się mniej praktyczne – np. zimą prawdziwa szpilka się wbija i można chodzić dużo stabilniej niż na płaskim. Ze słupkiem jest całkiem odwrotnie, łatwo się wywalić. Wydają się też mniej trwałe –biegłyśmy kiedyś z koleżanką na autobus – ona właśnie w takich niby słupkach, ja w moich metalowych szpilkach – i się jej ten słupek jakoś pokrzywił a na koniec odpadł, a ja to co najwyżej podziurawiłam chodnik.
to raczej kwestia jakości butów, a nie rodzaju obcasa.

Cytat:
Napisane przez moj__nick Pokaż wiadomość
Nie, medalu nie było musiałam się zadowolić własną satysfakcją


Jeśli natomiast chodzi o „gimbusiarską akcję i niszczenie mienia publicznego” to nie wiem jak wy myślicie, ale mi się zdaje że kawałek starej ściany to bardzo mały koszt za walkę ze stereotypem słabej dziewczynki której można dla rozrywki podokuczać. A tak to jeden z drugim dobrze się zastanowią zanim zaczną podskakiwać, nie tyko do mnie ale i do innych dziewczyn, np. na ulicy.


Co do liceum to jest dość przeciętne (nic lepszego w mojej okolicy nie było), dostać się tam bardzo łatwo więc wątpię, żeby poziom mentalny co niektórych był mocno różny do tego w gimnazjum. Obawiam się, że przyzwoity poziom to będzie dopiero na studiach jak już się trochę ludzi odfiltrują.
sorry, ale jest tylko jedno słowo opisujące osobę prezentującą takie poglądy - chuligan. chełpisz się takim wybrykiem w imię zamanifestowania. że nie jesteś "słabą dziewczynką"!? masakra, a potem się ludzie dziwią, że dziewczyny rzucają wulgaryzmami na prawo i lewo i zachowują się jak bandyci, często są bardziej agresywne niż faceci. pierwszy krok w tym kierunku właśnie uczyniłas i jeszcze się nim szczycisz - no zuch dziewczyna, nie ma co. (i żeby nie było, koleś się zachował karygodnie, ale są sposoby, aby nie dopuszczać do takich sytuacji albo na nie zareagować. a nawet jeśli twoja reakcja przybrała taką formę, to nie ma absolutnie żadnego powodu do dumy).
i wiesz co - odnoszę wrażenie, że nie o szpilki w szkole w tym wątku chodzi, ale pokazanie jaki to z ciebie kozak.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 12:05   #28
moj__nick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 25
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
to raczej kwestia jakości butów, a nie rodzaju obcasa.


sorry, ale jest tylko jedno słowo opisujące osobę prezentującą takie poglądy - chuligan. chełpisz się takim wybrykiem w imię zamanifestowania. że nie jesteś "słabą dziewczynką"!? masakra, a potem się ludzie dziwią, że dziewczyny rzucają wulgaryzmami na prawo i lewo i zachowują się jak bandyci, często są bardziej agresywne niż faceci. pierwszy krok w tym kierunku właśnie uczyniłas i jeszcze się nim szczycisz - no zuch dziewczyna, nie ma co. (i żeby nie było, koleś się zachował karygodnie, ale są sposoby, aby nie dopuszczać do takich sytuacji albo na nie zareagować. a nawet jeśli twoja reakcja przybrała taką formę, to nie ma absolutnie żadnego powodu do dumy).
i wiesz co - odnoszę wrażenie, że nie o szpilki w szkole w tym wątku chodzi, ale pokazanie jaki to z ciebie kozak.
Do bycia „kozakiem” nigdy nie pretendowałam i nie planuje
Z natury jestem raczej spokojna i ułożona. Sama nigdy nikogo nie zaczepiam ani tym bardziej nie wyzywam. Staram się zawsze ludzi szanować i być tolerancyjna, ale czasem jest to dość trudne. Zachowania takie a nie inne wynikły z przymusu i chęci obrony własnej osoby. Fakt, że się ich nie wstydzę, bo wynikło z tego dużo pozytywnych rzeczy i jakbym miała to powtórzyć, to bym powtórzyła.
Teraz jestem bardziej na etapie zastanawianie się (trochę z ciekawością, trochę z przerażeniem) na temat mojej przyszłości w liceum i stąd to całe gdybanie.
moj__nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 12:29   #29
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: szpilki w szkole

Wbijaj dalej szpilki w tynk to będziesz największym kozakiem na dzielni.

Racja, zachowanie typowo chuligańskie. W pracy też przyłożysz koledze/koleżance jak nie będziecie mogli się dogadać?
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 12:51   #30
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: szpilki w szkole

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
To butów w szkole się już nie zmienia?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie tylko klasy I-III zmienialy buty. W gimnazjum i technikum na szczescie nie.





Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Akcja z tynkiem mnie powaliła, jakiś medal też dostałaś?

W mojej szkole prawie nikt obcasów nie nosił. Jedna dziewczyna jesienią nosiła botki na grubym obcasie i tyle. Czasami jakaś odważna włożyła wielkie koturny i wyglądało to śmiesznie, wszyscy na korytarzu ją obgadywali. Liceum to nadal szkoła a nie jakaś rewia mody.


Ale beka xd xd xd Nasmiewac sie z butow na koturnie hue hue


Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Zaraz, buty na zmianę nie obowiązują?
U mnie w LO trzeba było mieć jakieś tenisówki, nie można było się wyzywająco ubierać, malować i farbować włosów na dziwne kolory ( w zasadzie por forma, bo nikomu i tak nie przyszłoby to do głowy).
No tak, ale to były czasy, kiedy rodzice wychowywali dzieci na jednostki kulturalne i grzeczne i nie trzeba było udowadniać swojej wartości kopiąc po ścianach.
Taaaa... za komuny bylo lepiej
O tempora, o mores!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-14 20:39:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:57.