Dieta 12mc + - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-25, 19:34   #1
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Question

Dieta 12mc +


Brakuje mi pomysłów co podawać małemu do jedzenia ma 14mc, może któraś z Was mi pomoże. Podam przykładowe menu naszego dziecka.

Śniadanie (6 - 7 rano)
- kasz glutenowa 8 zbóż z mlekiem albo kanapki z białym pieczywem, masłem i pasztetem z kurczaka/ indyka domowej roboty.

II Śniadanie (11- 12)
- kasza jaglana z mlekiem czasem kanapka z białym serem (nie za bardzo wchodzi)

Obiad (14)
- zupa płynna która akurat gotuje nam, odlewam dla małego i nam bardziej przyprawiam
Obiad (16)
- gałeczki z indyka lub cielęciny, ziemniaki/kasza jęczmienna albo makaron, warzywa gotowane: marchewka /brokuł /cukinia /buraki/ dynia
- łosoś gotowany lub na parze
(czasem je zupę i drugie a czasami same drugie tylko)

Podwieczorek (18)
- danonek (z czego akurat za bardzo dumna nie jestem ale jogurt naturalny sam nie wchodzi w grę ani z owocami) albo owoc jabłko, banan, gruszka

Kolacja (20)
- kleik ryżowy z mlekiem

Czasem w nocy pobudka i jest mleko bo oczywiście brzuch pusty wodą się nie da oszukać

Między czasie pije wodę, czasem domowy kompot z porzeczki czerwonej albo czarnej, je chrupki kukurydziane

Bardzo bym chciała coś zmienić szczególnie w 2 śniadaniu np. podać mu jakieś kanapeczki z pastą tylko nie wiem co mu można dać żeby brzuszek się zapchał bo później idzie spać a jak porządnie nie zje to się obudzi za 15 min :/

I może coś innego na obiad a nie cały czas gałki (chociaż nie narzeka i wcina )nie chciałabym mu dawać jeszcze smażonego, czasem od nas dostanie pieczonego kurczaka no ale mu przecież nie dam smażonego mielonego lub schabowego a może to już czas a ja o tym nie wiem

W sumie nie mam kogo się zapytać bo moje koleżanki od początku podawały dzieciom wszystko cukrowe kasze, smażone jedzenie, frytki, zupy doprawione glutaminianem itd. nie potępiam ich ale ja jednak wolałabym jak najdłużej tego unikać, próbowałam rozmawiać o tym z pediatrą ale ona uważa że wszystko co można kupić z napisem "dla dzieci" jest odpowiednie
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 19:47   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dieta 12mc +

Kanapka z białym serem do smarowania i keczupem - są na rynku o dobrym składzie.
Kanapka z dżemem bezcukrowym - świetne są Łowicza 100% owoców w Biedronce też można trafić, ja zawsze patrzę, bo one nie gazetkowe, czasem są czasem nie - biedronkowe nie Łowicz, ale skład taki sam - same owoce, zagęszczane naturalnymi pektynami. Teraz biedra ma z fig, z dyni, z pomidorów - bo Portugalia na tapecie.
My sami je lubimy bardzo.
Moja młodsza w tym wieku polubiła kanapkę, posmarowaną... avocado
Nie przyprawiałam go niczym.
Parówka z dobrym składem?

Tzn ogólnie jak dla 14miesięczniaka to uboga wasza dieta bardzo, mało rozmaita.

Na obiad - pulpety, ja np. z mięsa z indyka albo z szynki wieprzowej robię, na 1/2kg mięsa dodaję 2 jajka, posiekaną suszoną pietruszkę (z łyżkę) i koperek (razem to wymieszane mam), startą marchewkę na drobnych oczkach - ze 2 marchwie, nie dodaję żadnej bułki tylko kaszę mannę sypię - na oko, ma się dobrze formować kotlety. Czasem drobno posiekana cebula. Doprawiam niewielką ilością soli - byleby jałowe nie było, moja córa w tym wieku młodsza nie tknęła jałowego. Ale można przyprawami różnymi zaostrzyć smak.

Zupy wszelkie - dlaczego płynna? u nas wchodziły lepiej gęściejsze - pomidorowa, krupnik, ogórkowa, zalewajka, jarzynowa. Raczej nie zabielam zup, jarzynową zagęszczam manną trochę, nie robię nigdy na kostce, żadnych weget nie używam. Solę - lekko, nie gotuję i nie gotowałam w tym wieku osobno już.

Makaron z serem.

Smażone - to np. na beztłuszczowej patelni naleśniki jakieś typu pancakes, malutkie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:00   #3
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dieta 12mc +

Co to są gałki?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:09   #4
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Dieta 12mc +

http://www.imid.med.pl/images/do-pobrania/poradnik.pdf

na koncu jest wiele ciekawych pomyslow na posilki
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:14   #5
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dieta 12mc +

U nas dla 15miesięczniaka - kasze wszystkie uwielbia, ryby wszystkie, kluski z truskawkami w polewie jogurtowej, mięso uwielbia, kopytka, zupę je tak szybko że nie nadąża nabierać na łyżkę. Je jak my bo przyprawiam delikatnie, bez chemii. Z niezdrowych czasem frytkę zje od siostry czy kotlecika smażonego, placka ziemniaczanego czy naleśnika okazjonalnie. Gardzi tylko wodą. Warzywa wszystkie, owoce krajowe i lichi, suszone owoce ( goji, słonecznik, morwa, żurawina) Dżemy mojej produkcji, co tam jeszcze... chlebek lubi przegryźć rooibosa się napić...
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 21:13   #6
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Dieta 12mc +

Właśnie, co to są gałki???

Co możesz dodać? Jajka! Mój mały jest niejadkiem, ale jajka na miękko zje 2 na śniadanie (Twój młodszy, więc lepiej jedno). Możesz zrobić jajecznicę na parze, dołożyć pomidorka, albo avocado.

Spróbuj też risotto - możesz tam przemycić różniste warzywa, mięsko duszone - mój Młody mógłby wcinać codziennie. Tak samo pulpety z ziemniakami. A jakby tak gulasz (mięso duszone) z kaszami różnymi?

Możesz robić sama budyń, kisiel z domowych kompotów (takie desery lepsze niż Danonki). Owsianka na mleku/wodzie z owocami?

Suszone owoce. Nie pamiętam czy można od roczku podawać, ale my mamy właśnie szał na rodzynki i daktyle.

Nawiasem mówiąc ja też myślałam, że Młody mi wielu rzeczy nie zje, a wychodzi na to, że ostatnio zaczyna wcinać z nami chińszczyznę... Bo jest jego "ry' (ryż). Oczywiście dla niego przygotowana w wersji łagodniejszej (nie ma wiele wspólnego z tą w chińskich knajpach, czyli sam sos sojowy). Nawet jak mam dla niego osobny obiad (zupa czy coś) to często zje z Nami coś dziwnego :P
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 21:23   #7
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Dieta 12mc +

Zamiast Danonka może Bieluch z owocami? To nie to samo, co jogurt naturalny.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Ja robię kanapkę z awokado pogniecionym z sokiem z cytryny.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 21:48   #8
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Dieta 12mc +

dzięki dziewczyny za tak duży odzew

u nas gałki to pulpety ja robię podobnie mięso + jajko+ marchewka+ natka pietruszki (mam ze swojego ogrodu zamrożoną) + zioła - ostatnio dalmatyńskie.

Z tym dżemem dobry pomysł, nawet na niego nie wpadłam pewnie dlatego że ja nie dżemowa ale dla męża robiłam latem to mały też zje

Może następnym razem zrobię mu gulasz z szynki wp.

Kiedyś próbowałam z jajecznicą ale nie chciał jeść, może teraz większy to zechce

Czytałam że można podawać pastę jajeczną ale z czym te jajka zmieszać żeby właśnie wyszła pasta? Bo ja jadłam tylko taką z majonezem.

Zupy płynne tzn. pół płynne bo ziemniaki i marchewkę rozdrobnię mu trochę widelcem najbardziej lubi krupnik, je też warzywną, rosół, pomidorową
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 22:01   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dieta 12mc +

Jajko na twardo może?
A pasta - z awokado, z pomidorem, z ugotowaną marchewką czy innymi warzywami z zupy?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 07:57   #10
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Dieta 12mc +

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;50424471]Jajko na twardo może?
A pasta - z awokado, z pomidorem, z ugotowaną marchewką czy innymi warzywami z zupy?[/QUOTE]


Jak wybrać dobre awokado?
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 08:43   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dieta 12mc +

Z tego, co kiedyś czytałam - miękkawe, wcale nie musi mieć pięknej skórki.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 09:04   #12
Julkakulkaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 758
Dot.: Dieta 12mc +

Avocado - podobno jak odchodzi ogonek, to jest dobre. Nie twarde jak kamień, bo może wcale nie dojrzeć - prędzej zbrązowieje (chemia :/), ale też nie bardzo miękkie.
Kupisz parę razy to będziesz wiedziała o co chodzi
Julkakulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 11:09   #13
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Dieta 12mc +

dzięki będę próbować
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 10:10   #14
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dieta 12mc +

Moja bardzo lubi szpinak z jajkiem (rozdrobnionym) i ziemniakami. Czasem zje jajecznice na parze, spagheti, risotto.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 13:16   #15
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Dieta 12mc +

W sobotę zrobiłam mu gulasz z szynki, bardzo mu smakował , dziś była próba z dżemem - czego nie wypluł to wyjął ręką z buzi nawet chleb, może zwyczajnie jest za słodki dla niego (kupiłam brzoskwiniowy - 100 % owoców bez cukru) mam jeszcze domowy truskawkowy ale z cukrem . Jestem w szoku bo nigdy takiej reakcji nie było na nowości.
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 07:56   #16
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dieta 12mc +

Moja jeszcze dżemów nie jadła. Musze sprawdzić dokładnie skład tych z Łowicza co bez cukru są.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 11:49   #17
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Dieta 12mc +

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;50421940]Kanapka z białym serem do smarowania i keczupem - są na rynku o dobrym składzie.
Kanapka z dżemem bezcukrowym - świetne są Łowicza 100% owoców w Biedronce też można trafić, ja zawsze patrzę, bo one nie gazetkowe, czasem są czasem nie - biedronkowe nie Łowicz, ale skład taki sam - same owoce, zagęszczane naturalnymi pektynami. Teraz biedra ma z fig, z dyni, z pomidorów - bo Portugalia na tapecie.
My sami je lubimy bardzo.
Moja młodsza w tym wieku polubiła kanapkę, posmarowaną... avocado
Nie przyprawiałam go niczym.
Parówka z dobrym składem?

Tzn ogólnie jak dla 14miesięczniaka to uboga wasza dieta bardzo, mało rozmaita.

Na obiad - pulpety, ja np. z mięsa z indyka albo z szynki wieprzowej robię, na 1/2kg mięsa dodaję 2 jajka, posiekaną suszoną pietruszkę (z łyżkę) i koperek (razem to wymieszane mam), startą marchewkę na drobnych oczkach - ze 2 marchwie, nie dodaję żadnej bułki tylko kaszę mannę sypię - na oko, ma się dobrze formować kotlety. Czasem drobno posiekana cebula. Doprawiam niewielką ilością soli - byleby jałowe nie było, moja córa w tym wieku młodsza nie tknęła jałowego. Ale można przyprawami różnymi zaostrzyć smak.

Zupy wszelkie - dlaczego płynna? u nas wchodziły lepiej gęściejsze - pomidorowa, krupnik, ogórkowa, zalewajka, jarzynowa. Raczej nie zabielam zup, jarzynową zagęszczam manną trochę, nie robię nigdy na kostce, żadnych weget nie używam. Solę - lekko, nie gotuję i nie gotowałam w tym wieku osobno już.

Makaron z serem.

Smażone - to np. na beztłuszczowej patelni naleśniki jakieś typu pancakes, malutkie.[/QUOTE]

Możesz polecić jakiś keczup
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-03 12:49:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.