Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 09:07   #4111
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
hehe podobnie zrozumiałam jak poziomka :P haha to miałaś przeboje tak to jest jak w niedziele sie zakupy robi :P

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------



bo padne :P ja wlasnie sobie pomyslałam o tej tapecie że piszesz o tapecie na ścianie hehehe wiesz no jak emilka pobrudzi łapkami to lecisz i zmywasz tapete na ścianie ... dopiero jak pszczoua napisała o makijazu to sie skapnelam o co chodzi
no tak mogłam się jaśniej wyrazić
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 09:33   #4112
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Wasze dzieci jeszcze są na samym mleku MM? Jej moja już odrzuciła sztuczne mleko w wieku około 14 miesięcy. Od tego momentu wszelkie butelki ze smokiem poszły wet. Wszystko je albo łyżeczką albo sama z talerzyka. Co do mlecznych produktów pozostają nam kaszki, desery. Od narodzin miała styczność z bebilonem, piła go chętnie i nagle coś jej się odwidziało. Zmiana mleka kilkukrotnie na nic się nie zdała.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość

Proszę o pomoc, która tapete byście wybrały dla chłopca?
Nie wiem czy dobrze stawiłam te zdjecia. Tapeta ma byc na jednej ścianie bo tz ja buduje wiec pewnie nie bedzie gładka a reszta pomalowana. Dzis musze zdecydować bo kupon mi przepada.







Ostatnią albo przedostatnią.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez rollercoaster_86 Pokaż wiadomość
Czytałyście już o śmierci chłopca chorego na odrę w Berlinie? W Polsce już 2 przypadki odry u dzieci, w Miśliborzu i Wrocławiu :-(
W piątek wracałam z pracy i właśnie u mnie Przy klinice Pediatrii była telewizja z Polsatu i TVP. Później jak sie okazało kręcili o tym, że na oddziale są właśnie te chore dzieci, które w tym momencie już nie zarażają.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 09:48   #4113
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Mostly robilam bo były smierdzace pieluchy i to pokladabie się wiec poszlam do pediatry i dala mi skierowanie na mocz, morfo i ob
A skoro miał być kluty to dorzucila mi żelazo i próby wątrobowe i TSH
TSH miał robione w szpitalu , potem jak miał ok 3-4 miesiące
I teraz
Poprzednio miał super wynik!

No to tym bardziej pewnie to tylko przejściowa niedoczynność, choć nawet nie powinnam i tego słowa używać, bo niedoczynności nie stwierdza się wyłącznie w oparciu o TSH... być może właśnie lekarz zleci dodatkowe badania i dopiero się wypowie czy to w ogóle wymaga jakiejś ingerencji. Nie martw się nic.

Mój syn miewa kupy bardzo śmierdzące. Ale to chyba wina diety i tego, że niestety żre wszystko jak popadnie. Jak jest u dziadków, to już nie jestem tego w stanie nadzorować... pakują w niego jak w kaczkę, a ten łasuch nie odmawia. Ostatnio właśnie się zastanawiałam czy te nocne pobudki to z kwestią zołądkowo-jelitową nie są związane.
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 09:50   #4114
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
No to tym bardziej pewnie to tylko przejściowa niedoczynność, choć nawet nie powinnam i tego słowa używać, bo niedoczynności nie stwierdza się wyłącznie w oparciu o TSH... być może właśnie lekarz zleci dodatkowe badania i dopiero się wypowie czy to w ogóle wymaga jakiejś ingerencji. Nie martw się nic.

Mój syn miewa kupy bardzo śmierdzące. Ale to chyba wina diety i tego, że niestety żre wszystko jak popadnie. Jak jest u dziadków, to już nie jestem tego w stanie nadzorować... pakują w niego jak w kaczkę, a ten łasuch nie odmawia. Ostatnio właśnie się zastanawiałam czy te nocne pobudki to z kwestią zołądkowo-jelitową nie są związane.
Jak juz to nadczynność

A dziadków ujarzmij...
Poza tym te kupy są luzne czy normalne?
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 10:07   #4115
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Jak juz to nadczynność

A dziadków ujarzmij...
Poza tym te kupy są luzne czy normalne?

Jak TSH rośnie to oznacza to niedoczynność, zwolnienie pracy tarczycy... aczkolwiek tak jak mówię, by to stwierdzić trzeba jeszcze obserwować FT4, a i sprawdzić przeciwciała na samym początku...

Kupy są normalne. Czasem zdarzają się luźniejsze,ale to chyba zbiega się z zębami, bo występuje zawsze gdy te ręce pcha do buzi. Jest ich wtedy 3-4 w ciągu dnia. Normalnie robi 1-2. Nie zawsze są śmierdzące, dlatego też wydaje mi się ze to zależy jak wygląda jego dieta w danym dniu. Na szczęście dziadków odwiedzamy raz, max 2 w tygodniu. I owszem wrzeszcze, żeby mu dali odpocząć od jedzenia...

Edytowane przez mostly_cloudly
Czas edycji: 2015-03-02 o 10:09
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 10:15   #4116
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Jak TSH rośnie to oznacza to niedoczynność, zwolnienie pracy tarczycy... aczkolwiek tak jak mówię, by to stwierdzić trzeba jeszcze obserwować FT4, a i sprawdzić przeciwciała na samym początku...

.
Leczę się na niedoczynność tarczycy od...5 lat także potwierdzam, że m in. TSH musi być powyżej normy.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 10:32   #4117
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

tak tak, ja też już mam temat zgłębiony, bo pierwsze objawy niedoczynności miałam w wieku lat 16...
TSH to tyreotropina - hormon produkowany bodajże w przysadce, który pobudza tarczycę do pracy, by ta produkowała dwa inne: tyroksynę FT4 i drugi FT3. Jeżeli TSH rośnie tzn. że tarczyca zwalnia, bo za mało produkuje tych dwóch. Dlatego równolegle sprawdza się poziomy FT3 i FT4, by potwierdzić czy tu faktycznie leży problem. Więc jak TSH rośnie a FT4 lub FT4 i FT3 spadają, to jest już chyba diagnoza klasycznej niedoczynności. By tarczyca podjęła większą pracę podaje się sztuczny hormon w postaci preparatów typu Letrox, Eutyrox. Przy lżejszych przypadkach często wystarczy sam jod.
Nie wiem jakie są normy dla maluszków takich. Wiem, że dla dorosłych max 4 mU/l. Przy czym moja endokrynolog uważa, że już powyżej 3 to wynik niesatysfakcjonujący, a dla kobiety chcącej zajść w ciążę i ją utrzymać to max 2. Najlepiej wg jej opinii gdy wynik oscyluje w granicach 1-1,5 mU/l.

Edytowane przez mostly_cloudly
Czas edycji: 2015-03-02 o 10:38
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 10:39   #4118
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
tak tak, ja też już mam temat zgłębiony, bo pierwsze objawy niedoczynności miałam w wieku lat 16...
TSH to tyreotropina - hormon produkowany bodajże w przysadce, który pobudza tarczycę do pracy, by ta produkowała dwa inne: tyroksynę FT4 i drugi FT3. Jeżeli TSH rośnie tzn. że tarczyca zwalnia, bo za mało produkuje tych dwóch. Dlatego równolegle sprawdza się poziomy FT3 i FT4, by potwierdzić czy tu faktycznie leży problem. Więc jak TSH rośnie a FT4 lub FT4 i FT3 spadają, to jest już chyba diagnoza klasycznej niedoczynności. By tarczyca podjęła większą pracę podaje się sztuczny hormon w postaci preparatów typu Letrox, Eutyrox. Przy lżejszych przypadkach często wystarczy sam jod.
Nie wiem jakie są normy dla maluszków takich. Wiem, że dla dorosłych max 4 mU/l. Przy czym moja endokrynolog uważa, że już powyżej 3 to wynik niesatysfakcjonujący, a dla kobiety chcącej zajść w ciążę i ją utrzymać to max 2. Najlepiej wg jej opinii gdy wynik oscyluje w granicach 1-1,5 mU/l.
fajnie to opisałaś Ja miałam niedoczynność w ciąży i dlatego chciałam zbadać Emilkę
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 10:49   #4119
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
fajnie to opisałaś Ja miałam niedoczynność w ciąży i dlatego chciałam zbadać Emilkę
No właśnie ja dopiero po Waszych tu postach się zaczęłam zastanawiać czy nie powinnam syna zbadać... Bo ja się lecze od bardzo dawna, i wiadomo podczas ciąży też byłam prowadzona przez endokrynologa. Wiem, że w szpitalu przesiewowo nadczynność sprawdzają po urodzeniu. I tu było ok. Ale od tamtej pory mija za chwilę 17 miesięcy. Hmm.. ale zanim polecę kłuć Kostka to skonsultuje z lekarzem przy najbliższej własnej kontroli.
Jestem pewna, że niedoczynności nie ma. Ale no nadczynność... cholera wie...
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 10:55   #4120
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mostly_cloudly Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie są normy dla maluszków takich. Wiem, że dla dorosłych max 4 mU/l. Przy czym moja endokrynolog uważa, że już powyżej 3 to wynik niesatysfakcjonujący, a dla kobiety chcącej zajść w ciążę i ją utrzymać to max 2. Najlepiej wg jej opinii gdy wynik oscyluje w granicach 1-1,5 mU/l.
Ja Amelce robiłam TSH jakoś miesiąc po porodzie. Z tego co pamietam norme miała chyba do 8. Nie wiem czy ta norma nie jest nawet dla kilkulatków, bo coś mi kiedyś endokrynolog wspominał.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 11:49   #4121
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Marta Julek odrzucił mleko z butelki w ciągu dnia w wieku ok 11 miesiecy a w nocy 2 miesiące później. Nabiał przyjmuje jedynie w postaci kaszek, u nas jogurty odpadają więc nie mamy zbytniej alternatywy...
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 14:29   #4122
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Ja Amelce robiłam TSH jakoś miesiąc po porodzie. Z tego co pamietam norme miała chyba do 8. Nie wiem czy ta norma nie jest nawet dla kilkulatków, bo coś mi kiedyś endokrynolog wspominał.
Birma się w pierwszym roku zmienia parę razy
Potem jest 1-2 lata
2-4
4- iles tam
I powyżej


Rypnelam się... Ja leczenia tarczycę swoja od 7 roku życia... Mam tam wszystko co można mieć w tarczycy i boje się żeby Maciej nie miał tego samego... Bo to jednak upierdliwe... A najgorsze objawy
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 18:54   #4123
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

hejo

ja-ika dzięki Tobie też dzisiaj rodzice mi kupili te chusteczki bo akurat byli na zakupach nam idzie gdzieś paczka na tydzień ale ja ich do wszystkiego używam

Tasia ja leczę swoją od 3 lat bo wtedy mnie zdiagnozowano- fakt choroba upierdliwa ale z lekami da się w miarę funkcjonować

dzisiaj rodzice kupili dla Mikiego w Carry czapkę i kurtkę zimową na przyszłą zimę bo rozmiar 104cm super jest!

a ja znowu mam zapalenie pęcherze nie lubię biuuuu
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 19:56   #4124
Asiek84
Wtajemniczenie
 
Avatar Asiek84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sdlc
Wiadomości: 2 206
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

hej

nie mam mocy, od rana czuję się jakby mnie walec przejechał, w pracy na apapie funkcjonowałam, bo mnie tak głowa bolała, ale to chyba przez zmianę pogody. Muszę się chyba wybrać do mojej rodzinnej i wyniki porobić o tak dla sprawdzenia.

Zdrówka dla chorowitków małych i ich mam.

Kaśka współczuję zapalenia pęcherza, raz w życiu miałam i straszne to. Pochwal się kurteczką dla Mika.


Marta mój Hubi jest na mm na Bebiku

Angelikada, ja też pomyślałam o tapecie na ścianie
__________________
Kubuś 09-11-2006
Hubercik 19-10-2013
Asiek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 19:59   #4125
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Asia nie ma na stronie jutro może fote zrobię
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 20:26   #4126
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
ale to i tak spore zapasy. Nam na miesiąc starczaja tak 2/3paczki.
nam na miesiąc schodzi koło 6 paczek
I ja też zawsze kupuję 6paki, 2 albo 4
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 20:37   #4127
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Misia 6 na dwójkę?
Leos robi 3kupy na tydzień myje mu buzię i ręce przy kranie wiec malo nam schodzi
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 21:14   #4128
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja chusteczki używam tylko jak wychodze... Wiec schodzą nam max 2 paczki na miesiąc.
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 22:22   #4129
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Heja
Jaika miałaś ciekawą niedziele
Gratuluje zakupu wózka. My dalej szukamy, ale chyba wezmę używany peg perego pliko p3. Podoba mi się w nim m.in., że posiada z tyłu podest do przewożenia drugiego dziecka w pozycji stojącej.

My byliśmy w sobotę z Filipem u okulisty, ma infekcje wirusową oka.
Oj to przez to ropienie oczka co pisałaś? I jak, lepiej teraz? Oby się wyleczylo ładnie





Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
no to fajna cena
Chusteczkami wygodnie i dobrze schodzi

Byłyśmy dziś z Emilką pobrać krew, ja się chyba bardziej bałam o Niej Była bardzo dzielna. Miała pobieraną z wierzchu dłoni. Najbardziej to się wystraszyła tego paska zaciskającego
Robiłam jej morfologię, OB, CRP, mocz i TSH. Jutro planuję szczepienie odra, świnka, różyczka i chciałam dokładnie sprawdzić jej stan zdrowia, żeby nie było żadnych wątpliwości. Niestety robiłam te badania bez skierowania i płaciłam 66 zł, ale to nie majątek, na zdrowiu dziecka nie oszczędzam Oby wyniki były dobre.
oby wyniki były jak najlepsze i oby szczepienie poszło gładko
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 22:40   #4130
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Wasze dzieci jeszcze są na samym mleku MM? Jej moja już odrzuciła sztuczne mleko w wieku około 14 miesięcy. Od tego momentu wszelkie butelki ze smokiem poszły wet. Wszystko je albo łyżeczką albo sama z talerzyka. Co do mlecznych produktów pozostają nam kaszki, desery. Od narodzin miała styczność z bebilonem, piła go chętnie i nagle coś jej się odwidziało. Zmiana mleka kilkukrotnie na nic się nie zdała.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------



Ostatnią albo przedostatnią.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------



W piątek wracałam z pracy i właśnie u mnie Przy klinice Pediatrii była telewizja z Polsatu i TVP. Później jak sie okazało kręcili o tym, że na oddziale są właśnie te chore dzieci, które w tym momencie już nie zarażają.
m.a.r.t.a- jak się czujesz?

Hejooo...

dzisiaj pierwszy raz obcięłam Małej grzywkę bo już strasznie jej właziła do oczu. I mam mieszane uczucia...Kilka kosmków jej skróciłam a wygląda zupełnie inaczej. Może dobrze, że jeszcze trochę w czapce pochodzi
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 06:21   #4131
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
m.a.r.t.a- jak się czujesz?

Hejooo...

dzisiaj pierwszy raz obcięłam Małej grzywkę bo już strasznie jej właziła do oczu. I mam mieszane uczucia...Kilka kosmków jej skróciłam a wygląda zupełnie inaczej. Może dobrze, że jeszcze trochę w czapce pochodzi
Ja nie chce Mackowi obcinac włosów bo ma takie kochane loki i boje się ze ich nie będzie miał.
Ja tak miałam jak byłam dzieckiem. Giga loki a po pierwszym ścięciu koniec.
Ale kiedyś będzie musiał nastapi c ten dzień.....



Dzień dobry
Maciej jeszcze śpi.... A co lepsze .... Śpi non stop od 20 30....
Juz druga taka noc, aż się boje chwalić
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 06:42   #4132
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

drugi dzien mam fatalna goraczke. do tego kinia załapała i też leży bez ducha. masakra jakas. artur tez w domu bo w weelend goraczkowal i chce by troche wrocil do zywych.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 07:31   #4133
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ja nie chce Mackowi obcinac włosów bo ma takie kochane loki i boje się ze ich nie będzie miał.
Ja tak miałam jak byłam dzieckiem. Giga loki a po pierwszym ścięciu koniec.
Ale kiedyś będzie musiał nastapi c ten dzień.....



Dzień dobry
Maciej jeszcze śpi.... A co lepsze .... Śpi non stop od 20 30....
Juz druga taka noc, aż się boje chwalić

No to gratki Nam też się coraz częściej udaje Rekord to 4 noce pod rząd przespane w całości Kiedyś to było niewyobrażalne. Strasznie mi się podoba imię Maciej...
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 07:45   #4134
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ja chusteczki używam tylko jak wychodze... Wiec schodzą nam max 2 paczki na miesiąc.
My od narodzin używamy chusteczek dady i schodzą nam 2-3 opakowania tygodniowo

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
m.a.r.t.a- jak się czujesz?
Duszności, skurcze łydek, bolące paluchy od kłucia glukometrem i uda od wkłuwania insuliny..... do pracy jeszcze chodzę....jakoś leci
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 08:49   #4135
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Kupiliśmy młodej stolik i krzesełka w ikei i jest szał. 3 dzień od nich nie odchodzi. z jednego krzesełka na drugie i tak w kółko

już mysłałam że nam zaginełas ninka widać bardzo lubi krzesłka i stoliczek

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
hej

nie mam mocy, od rana czuję się jakby mnie walec przejechał, w pracy na apapie funkcjonowałam, bo mnie tak głowa bolała, ale to chyba przez zmianę pogody. Muszę się chyba wybrać do mojej rodzinnej i wyniki porobić o tak dla sprawdzenia.

Zdrówka dla chorowitków małych i ich mam.

Kaśka współczuję zapalenia pęcherza, raz w życiu miałam i straszne to. Pochwal się kurteczką dla Mika.


Marta mój Hubi jest na mm na Bebiku

Angelikada, ja też pomyślałam o tapecie na ścianie
czyli nie jestem sama ;p

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ja nie chce Mackowi obcinac włosów bo ma takie kochane loki i boje się ze ich nie będzie miał.
Ja tak miałam jak byłam dzieckiem. Giga loki a po pierwszym ścięciu koniec.
Ale kiedyś będzie musiał nastapi c ten dzień.....



Dzień dobry
Maciej jeszcze śpi.... A co lepsze .... Śpi non stop od 20 30....
Juz druga taka noc, aż się boje chwalić
dla Maciusia

co do loczków to ja w to nie wierze mi się kreciły od małego i miałam ścinane i długoo mi się kręciły jeszcze zwłascza jak miał padać deszcz wiec nie wiem czy to prawda z tym ścinaniem... mojej Lenie tez się kręcą ale nie obcinam bo chce żeby jeszcze jej urosły i dopiero jej podetne bo ma troszke sianko z tyłu o dziwo nie wiem czemu jej si tak robi bo czasem jest ok ma piękne loczki a drugiego dnia sianko jej się robi :/

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
drugi dzien mam fatalna goraczke. do tego kinia załapała i też leży bez ducha. masakra jakas. artur tez w domu bo w weelend goraczkowal i chce by troche wrocil do zywych.
zdrówka dla was!!!!
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 09:08   #4136
jo_asiek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 131
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Dzień dobry!

U nas znów słabo, Szymek cały w wysypce po poprzednich antybiotykach. Do tego zakażenie jamy ustnej i przełyku - reakcja na penicylinę

Lula brawo dla Bartusia za zasypianie bez fotelika
Poziomkowa tapeta w łapki wymiata! super jest
Tassia, Pszoua biedne maluchy, zdrówka dla obu!
ja-ika dobry wybór z tym wózkiem. Też mamy mini
boja oby leki szybko i skutecznie wyleczyły oko Filipka!
marta u nas nadal Bebiko w użyciu
monia zdrówka dla Was
kaska współczuję zapalenia pęcherza, miałam kilka razy w życiu i masakra była.

Edytowane przez jo_asiek
Czas edycji: 2015-03-03 o 09:11
jo_asiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 09:40   #4137
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Heej


Co do włosów, to Zuzce też grzywka wpada do oczu i ciągle jej zaczesujemy na bok, w końcu musi urosnąć... A cięcia nożyczkami przy jej twarzy sobie nie wyobrażam, bo jak jej się coś nie podoba, to strasznie się wygina i rzuca.


U nas tez poprawiły się nocki, Zuzka przesypia na ogół całe. Ale to za cenę okropnych wieczorów (nie daje się myć, nie wiem dlaczego, nagle odmówiła wchodzenia do brodzika i co próba to okropne krzyki były, no a ile można dziecka nie myć... wczoraj spróbowaliśmy po 18 i jakimś cudem się udało ją umyć) i męczących dni - idą wszystkie trójki, dwie przebite i dobrze widoczne, górne na razie jak igiełki na wierzchu.


Jeśli ktoś się jeszcze waha nad zakupem stolika i krzesełek to ja potwierdzam, że to super pomysł. Kupiliśmy tydzień temu i Zuza zachwycona. Przeorganizowaliśmy jej kącik i tak naprawdę więcej miejsca się zrobiło niż przed tą zmianą. Teraz czytamy książki i układamy klocki przy stoliku, dużo mniej przebywamy na dywanie. A jeśli nam na naszych szalonych 30 m2 udało się zmieścić te mebelki to i każdej z Was sie to uda



Zdrówka dla chorujących!
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 09:50   #4138
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
oby wyniki były jak najlepsze i oby szczepienie poszło gładko
my już po szczepieniu. Wyniki były dobre. Zaszczepili mmr , bo od dawna nie było priorixu.
Tassia Emilka ma TSH ponad 5, ale z tego co widziałam, to normy dla dzieci są bodajże do 7 lub 8
Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
My od narodzin używamy chusteczek dady i schodzą nam 2-3 opakowania tygodniowo



Duszności, skurcze łydek, bolące paluchy od kłucia glukometrem i uda od wkłuwania insuliny..... do pracy jeszcze chodzę....jakoś leci
też przez jakiś czas używałam chusteczek dada, ale skoro takie fajne są promocje na chusteczki pampers, to czemu nie skorzystać a kupuję tylko białe, bo te zielone mają za mocny zapach

Ile razy się kłujesz? Pamiętam, że mnie też palce bolały, bo chyba 7 razy na dzień sprawdzałam, na szczęście miałam tylko dietę. Współczuję insuliny Mam nadzieję, że po ciąży przejdzie i nie będziesz musiała już się kłuć
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 10:18   #4139
nephelim89
Rozeznanie
 
Avatar nephelim89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 604
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Hejo powiedzcie mi jakie rowerki lub pojazdy mają wasze dzieci do zabawy na dworze? szukam czegoś takiego na święta dla Wika ale wolałabym coś sprawdzonego
nephelim89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-03, 10:46   #4140
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Hej, u nas przebiła się w końcu pierwsza trójka.
Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Oj to przez to ropienie oczka co pisałaś? I jak, lepiej teraz? Oby się wyleczylo ładnie
Dzięki Oczy już lepiej, nie ropieją ale ciężko jest mi je zakropić, bo Filip sobie nie daje..
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
drugi dzien mam fatalna goraczke. do tego kinia załapała i też leży bez ducha. masakra jakas. artur tez w domu bo w weelend goraczkowal i chce by troche wrocil do zywych.
Zdrowia dla Was!
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.