Dwa różne wyniki usg w ciąży. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-23, 16:05   #1
kontodofacebooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7

Dwa różne wyniki usg w ciąży.


Cześć dziewczyny, mam problem i mam nadzieję, że któraś z Was mi pomoże. Tydzień temu byłam u lekarza, który potwierdził ciążę (jest to moja pierwsza ciąża). Na badaniu usg w środę (18.02) wyszło, że jestem w 5 tygodniu i 3 dniu ciąży, widoczny tylko pęcherzyk ciążowy bez zarodka. Dzisiaj byłam u drugiego lekarza do którego mam większe zaufanie, również zrobił mi badanie usg i na nim wyszło, że jestem w 4 tygodniu i 4 dniu ciąży. Badanie było wykonywane w tym samym gabinecie lekarskim na tym samym urządzeniu. Lekarz ten powiedział mi, ze gdyby nie widział zdjęcia usg z poprzedniej wizyty to stwierdziłby, że wszystko jest jak najbardziej w porządku. Jednak z uwagi na to, że tydzień temu badanie pokazało starszą ciążę niż dzisiaj ma podstawy sądzić, że albo usg było wykonane nieprawidłowo przez poprzedniego lekarza (ale jak to możliwe?), albo coś jest nie tak. Dostałam tabletki na podtrzymanie, za tydzień mam iść do niego na kolejne usg. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Tyle co się dowiedziałam, że jestem w ciąży a tu już wisi nade mną widmo, że może się nie udać...
kontodofacebooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 08:24   #2
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

poszłaś za wcześnie na usg. to raz.
dwa zrób betę i powtórz po 48h - jak będą przyrosty, bodajże dwukrotne to prawdopodobnie ciąża rozwija się prawidłowo.

a czy masz jakieś powody aby brać leki na podtrzymanie, tak profilaktycznie?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 16:01   #3
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

wyniki mogą się róznic w zależności od tego jak dokładne pomiary robił lekarz.Nic się nie martw, u mnie też tak było a usg w ciązy miałam chyba z 8 razy.
Dlaczego bierzesz leki na podtrzymanie? ( luteinę? )
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:15   #4
kontodofacebooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Biorę duphaston, nie wiem czy mam jakieś powody, ale skoro lekarz mi przepisał te tabletki to chyba tak....
kontodofacebooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:32   #5
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Moim zdaniem to normalne, że wynik może się trochę różnić, bo wiadomo kiedy miałaś ostatnia miesiączkę ale tylko można przypuszczać kiedy doszło do zapłodnienia, chyba że wcześniej miałaś robione jakieś badania na owulację itd.

Dziwi mnie to, że dostałaś leki na podtrzymanie i lekarz Cię nie poinformował dlaczego? Mogłaś się też sama dopytać ale pewnie stres zrobił swoje i wyleciało Ci z głowy, ja tak miałam że jak zobaczyłam dzidzie na usg to o wszystkim zapomniałam i od tamtej pory zapisywałam pytania do lekarza
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 04:42   #6
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Biorę duphaston, nie wiem czy mam jakieś powody, ale skoro lekarz mi przepisał te tabletki to chyba tak....
serio, nie zapytalas sie czemu lekasz daje Co leki podtrzymujace ciaze?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 11:49   #7
kontodofacebooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Stwierdziłam, że skoro lekarz powiedział że może coś się niepokojącego dziać to normalne że dostaję takie leki, ale jak widać chyba się myliłam. Nie zadawałam pytań, bo byłam w szoku gdy usłyszałam coś że coś jest nie tak, zaczęłam płakać i nie myślałam racjonalnie, nawet zdjęcia usg nie wzięłam do domu.
kontodofacebooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 17:51   #8
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

usg się nie martw, natomiast proponuję się dowiedzieć od lekarza jaka jest przyczyna wypisania leków.Lekarz tez człowiek, są tacy lekarze którzy wypisują leki na prawo i lewo jak cukierki. Ja dostaję antybiotyk jak przychodzę do lekarza ze zwykłym katarem.Zazwyczaj go w ogóle nie wykupuję bo uważam ze nie jest potrzebny a i tak zdrowieję . To samo dotyczy ginekologów. Moze są wskazania zebyś brała te leki ale warto by było zebyś wiedziała po co je bierzesz.

Edytowane przez mamasierpniowa2
Czas edycji: 2015-02-26 o 17:54
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 07:58   #9
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Stwierdziłam, że skoro lekarz powiedział że może coś się niepokojącego dziać to normalne że dostaję takie leki, ale jak widać chyba się myliłam. Nie zadawałam pytań, bo byłam w szoku gdy usłyszałam coś że coś jest nie tak, zaczęłam płakać i nie myślałam racjonalnie, nawet zdjęcia usg nie wzięłam do domu.
na przyszłość po prostu wybacz ale zacznij myśleć, bo leki to nie cukierki.
i zmień lekarza na takiego, który wyjaśni Ci czemu dostajesz leki.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 17:54   #10
kontodofacebooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Nie rozumiem dlaczego tak na mnie naskakujesz. Co mi miał tak właściwie lekarz wytłumaczyć? Powiedział, że ma podstawy aby sądzić, że może się coś dziać nie tak i dlatego dostanę leki i że za tydzień na badaniu zobaczymy co i jak, więc nie wiem o co Ci chodzi.
kontodofacebooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 18:12   #11
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dlaczego tak na mnie naskakujesz. Co mi miał tak właściwie lekarz wytłumaczyć? Powiedział, że ma podstawy aby sądzić, że może się coś dziać nie tak i dlatego dostanę leki i że za tydzień na badaniu zobaczymy co i jak, więc nie wiem o co Ci chodzi.
ale co ma dziac sie nie tak i na jakiej podstawie? po prostu kompletnie nie czaje Twojego podejscia - nie wiedziec dlaczego ma sie podtrzymywana ciaze. Dla mnie kosmos, ale co kto lubi w sumie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 18:16   #12
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Ja tak się zastanawiam czy to jest normalne podtrzymywać tak wczesną ciąże?
Bo mi osobiście się to dziwne wydaje.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 08:12   #13
ciociami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 315
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Ja to nie rozumiem dlaczego osoby siedzące przed kompem na forum podważają decyzje lekarza?
Nie macie pojęcia ile kobiet od zobaczenia pozytywnego testu bierze leki.

Autorko wątku bardzo Cię prosze daj znać po wizycie.
Każda taka historia jest dla mnie osobiscie bardzo ważna.
Jesli nie tutaj to prosze o pw.
Dziekuje.
__________________
Aniołki
7 lipiec 2012(8tc)
2 maj 2013(30tc)
ciociami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:15   #14
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
Ja to nie rozumiem dlaczego osoby siedzące przed kompem na forum podważają decyzje lekarza?
Nie macie pojęcia ile kobiet od zobaczenia pozytywnego testu bierze leki.

Autorko wątku bardzo Cię prosze daj znać po wizycie.
Każda taka historia jest dla mnie osobiscie bardzo ważna.
Jesli nie tutaj to prosze o pw.
Dziekuje.
dokładnie skoro dostała leki, to były ku temu powody. Wiele kobiet je dostaje standardowo, gdy starają się o dziecko - nawet jeszcze przed zobaczeniem pozytywnego testu i nie ma w tym nic dziwnego
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:19   #15
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

stwierdzenie ze lekarz źle robi to jest przegiecie, ale tak czy inaczej jeśli się bierze jakis lek to dobrze byłoby wiedzieć co to za lek i po co się go stosuje
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 21:07   #16
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
ale co ma dziac sie nie tak i na jakiej podstawie?
choćby na takiej, o której mówi m.in. tytuł niniejszego wątku - wystarczy przeczytać ze zrozumieniem co dziewczyna napisała a nie naskakiwać na nią

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa2 Pokaż wiadomość
stwierdzenie ze lekarz źle robi to jest przegiecie, ale tak czy inaczej jeśli się bierze jakis lek to dobrze byłoby wiedzieć co to za lek i po co się go stosuje
ale przecież wytłumaczyła dlaczego nie zapytała o to lekarza - cytuję:

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Nie zadawałam pytań, bo byłam w szoku gdy usłyszałam coś że coś jest nie tak, zaczęłam płakać i nie myślałam racjonalnie, nawet zdjęcia usg nie wzięłam do domu.
I zadała pytanie na forum - a tu jedna odpowiedź lepsza od drugiej


Autorko wątku, daj znać, co u Ciebie?
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 08:41   #17
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
Ja to nie rozumiem dlaczego osoby siedzące przed kompem na forum podważają decyzje lekarza?
Nie macie pojęcia ile kobiet od zobaczenia pozytywnego testu bierze leki.

Autorko wątku bardzo Cię prosze daj znać po wizycie.
Każda taka historia jest dla mnie osobiscie bardzo ważna.
Jesli nie tutaj to prosze o pw.
Dziekuje.

jest różnica pomiędzy krytyką działań lekarza a nie wiedzeniem czemu bierze się leki na podtrzymanie ciąży. rozumiem, że informacja lekarza - bo coś jest nie tak, była by dla Ciebie satysfakcjonująca?

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
dokładnie skoro dostała leki, to były ku temu powody. Wiele kobiet je dostaje standardowo, gdy starają się o dziecko - nawet jeszcze przed zobaczeniem pozytywnego testu i nie ma w tym nic dziwnego
ku temu są zapewne powody, a autorka tu sama nie wiem dlaczego ma brać leki, a nie sorry, wie - bo coś jest nie tak.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
choćby na takiej, o której mówi m.in. tytuł niniejszego wątku - wystarczy przeczytać ze zrozumieniem co dziewczyna napisała a nie naskakiwać na nią
no wybacz ale autorka ma niepotwierdzoną nawet ciąże bo jak by nie było pęcherzyk bez zarodka to nie jest ciąża. i tak, wiem dlaczego autorka nie wie dlaczego bierze leki - dlatego "naskakuje" na nią, żeby się po prostu pytała lekarza bo nie będzie musiała zadawać pytań na forum internetowym i odchodzić od zmysłów.
__________________

Edytowane przez suszarka
Czas edycji: 2015-03-01 o 08:43
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 10:06   #18
kontodofacebooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Wczoraj dostalam plamienia z krwią i wyladowalam w szpitalu. Na usg pecherzyk dalej jest za maly jak na ten tydzień. Narazie leze i czekam, plamienia jakby trochę ustały. Z leków jedyne co dostaje to właśnie duphaston w zwiększonej dawce o który kilka z Was miało problem ze go biorę bez przyczyny. Wczoraj beta hcg 930, kolejna w poniedzialek.

Edytowane przez kontodofacebooka
Czas edycji: 2015-03-01 o 10:18
kontodofacebooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 17:15   #19
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
ku temu są zapewne powody, a autorka tu sama nie wiem dlaczego ma brać leki, a nie sorry, wie - bo coś jest nie tak.
I to jest powód, żeby na nią naskakiwać w takiej sytuacji i "zjechać" ją tekstem:

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
na przyszłość po prostu wybacz ale zacznij myśleć, bo leki to nie cukierki.
Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
no wybacz ale autorka ma niepotwierdzoną nawet ciąże bo jak by nie było pęcherzyk bez zarodka to nie jest ciąża. i tak, wiem dlaczego autorka nie wie dlaczego bierze leki - dlatego "naskakuje" na nią, żeby się po prostu pytała lekarza bo nie będzie musiała zadawać pytań na forum internetowym i odchodzić od zmysłów.
jeśli już się czepiać słownictwa, to pęchęrzyk bez zarodka jest ciążą bezzarodkową i ten tydzień ciąży nie przekreśla jeszcze szansy na jego pojawienie się.
A że pyta na forum? W końcu to forum "Mama z klasą". Mamy się pojawiły - szkoda tylko, że klasy zabrakło

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Wczoraj dostalam plamienia z krwią i wyladowalam w szpitalu. Na usg pecherzyk dalej jest za maly jak na ten tydzień. Narazie leze i czekam, plamienia jakby trochę ustały. Z leków jedyne co dostaje to właśnie duphaston w zwiększonej dawce o który kilka z Was miało problem ze go biorę bez przyczyny. Wczoraj beta hcg 930, kolejna w poniedzialek.
trzymam kciuki
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 17:54   #20
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

rzeczywiscie "zjechalam" autorke strasznie. nigdzie rowniez nie napisalam. ze ciaza sie nie rozwinie, napisalam jedynie aby autorka zrobila bete bo tak wczesna ciaze mozna sprawdzic tylko przez nia, fakt nie mam klasy, chamka ja.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 09:21   #21
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Wiele kobiet je dostaje standardowo, gdy starają się o dziecko - nawet jeszcze przed zobaczeniem pozytywnego testu i nie ma w tym nic dziwnego
Ja również nie rozumiem tego oburzenia, że dziewczyna dostała leki na podtrzymanie ciąży. To była decyzja lekarza, zna historię pacjentki, robił jej usg i taką a nie inną decyzje podjął. A progesteron w tym przypadku duphaston nie otrzymuje się od lekarza tylko w sytuacji już zagrażającej (plamienia, krwawienia itp). Cześć lekarzy profilaktycznie, dla lepszego zagnieżdżenia, zwiększenia progesteronu w organizmie przepisuje ten lek. Są przypadki, że dziewczyny starające się mają brać progesteron od II fazy cyklu i nie przerywać, gdy pojawią się dwie kreski zamiast @.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Wczoraj dostalam plamienia z krwią i wyladowalam w szpitalu. Na usg pecherzyk dalej jest za maly jak na ten tydzień. Narazie leze i czekam, plamienia jakby trochę ustały. Z leków jedyne co dostaje to właśnie duphaston w zwiększonej dawce o który kilka z Was miało problem ze go biorę bez przyczyny. Wczoraj beta hcg 930, kolejna w poniedzialek.
Teraz trzeba tylko czekać i w miarę się nie denerwować.Może miałaś późną owulacje stąd wiek ciąży według usg nie równa sie wieku z OM. Staraj sie wypoczywać i brać leki. Ja duphaston brałam w każdej z 3 ciąż.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 11:31   #22
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Mnie osobiście najbardziej uderzyła ta wypowiedź:
Cytat:
tak się zastanawiam czy to jest normalne podtrzymywać tak wczesną ciąże?
Bo mi osobiście się to dziwne wydaje.
nie wiem, naprawdę nie wiem, co w tym dziwnego.


Konto, trzymam kciuki! Mój synek jest z takiego "słabego" początku. Leki, leżenie i przetrwaliśmy krwawienia (nieustanne od 6tc do 13tc).
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 11:53   #23
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Mnie osobiście najbardziej uderzyła ta wypowiedź:

nie wiem, naprawdę nie wiem, co w tym dziwnego.
Pani, mnie też, ale pomyślałam, że nie warto sobie zdrowia psuć, więc zignorowałam Mam nadzieję, że Autorka wątku też się tym nie przejmuje, tylko w spokoju leży i doczeka swojego szczęścia - tak jak Ty i wiele innych kobiet z takim właśnie początkiem ciąży

Edytowane przez Wika28
Czas edycji: 2015-03-02 o 11:57
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 12:13   #24
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Jak wiadomo, kazdy jest uprawniony do wlasnej opinii, ale dzielenie sie swoimi przemysleniami na takim watku uwazam za ujmijmy to lagodnie: dosc nietaktowne.
Czasami naprawde warto sie zastanowic co i jak sie pisze a jeszcze lepiej tak jak Wika zignorowac
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 13:33   #25
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5048630 2]Jak wiadomo, kazdy jest uprawniony do wlasnej opinii, ale dzielenie sie swoimi przemysleniami na takim watku uwazam za ujmijmy to lagodnie: dosc nietaktowne.
Czasami naprawde warto sie zastanowic co i jak sie pisze a jeszcze lepiej tak jak Wika zignorowac [/QUOTE]

dziewczyny, ale czy nie dostrzegacie pewnej rzeczy? brak zarodka=niepotwierdzona ciąża, zarodek=potwierdzona ciąża? to nie sa czyjeś opinie a biologia. i błagam nikt autorce nie życzy źle, tylko się dziwi. mała różnica c'nie?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 14:17   #26
kontodofacebooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Beta mniejsza niż dwa dni temu, jestem po podaniu tabletek i czekam. Boję się...
kontodofacebooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 14:26   #27
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
dziewczyny, ale czy nie dostrzegacie pewnej rzeczy? brak zarodka=niepotwierdzona ciąża, zarodek=potwierdzona ciąża? to nie sa czyjeś opinie a biologia. i błagam nikt autorce nie życzy źle, tylko się dziwi. mała różnica c'nie?
Ale co to ma do rzeczy?
Dziewczyna czeka na pojawienie się zarodka, chce by jej ciąża rozwijała się prawidłowo, martwi się, że może być coś nie tak, przeżywa. Co w tym dziwnego? Zwyczajnie i po ludzku nie przystoi jej pewnych rzeczy pisać (takich, jakie zostały tutaj napisane). Wymaga tego empatia, takt, elementarna kultura bycia...
EOT


Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Beta mniejsza niż dwa dni temu, jestem po podaniu tabletek i czekam. Boję się...
współczuję
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 14:48   #28
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
to nie sa czyjeś opinie a biologia.
beta na poziomie 930 to biologiczny fakt (ciąża).
Ciąża wczesna, którą można wspomóc. Dlaczego nie???

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Beta mniejsza niż dwa dni temu, jestem po podaniu tabletek i czekam. Boję się...
heh. też to przeżyłam... bardzo Ci współczuję.
w tej chwili to dla Ciebie żadne pocieszenie, ale doczekałam syna, jutro - być może - urodzi się córka. tulę mocno
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez pani22ka
Czas edycji: 2015-03-02 o 14:50
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 07:50   #29
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez kontodofacebooka Pokaż wiadomość
Beta mniejsza niż dwa dni temu, jestem po podaniu tabletek i czekam. Boję się...
Jakie masz zalecenia? Ja to przechodziłam z pierwszą ciążą. Beta na początku ładnie przyrastała a później spadała na tydzień o tysiąc jednostek. Spadek bety nie wróży nic dobrego. Miałam odstawić duphaston i czekać na poronienie. samo nic nie ruszyło. Niestety. Miałam zabieg w 11 tc. .
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2015-03-03 o 07:53
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 11:20   #30
brownsweet
Przyczajenie
 
Avatar brownsweet
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 10
Dot.: Dwa różne wyniki usg w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
dokładnie skoro dostała leki, to były ku temu powody. Wiele kobiet je dostaje standardowo, gdy starają się o dziecko - nawet jeszcze przed zobaczeniem pozytywnego testu i nie ma w tym nic dziwnego
Ja też jestem z tych, które dostały leki na podtrzymanie "od razu"... w naszym przypadku to był 4 tydzień... staraliśmy się o to dziecko 3 lata.
brownsweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-19 12:20:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.