Luteina a starania o dziecko........ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-06, 16:09   #1
majcia2
Raczkowanie
 
Avatar majcia2
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 252

Luteina a starania o dziecko........


Witam, mam pytanie. Z mężem staramy się o dziecko a mam nie regularny okres i ciężko mi dni płodne wyliczać , dostałam luteinę do brania pod język od 16 dnia cyklu. Wczoraj zaczęłam pierwszy dzień kolejnego brania. Czy mogę starać się o dziecko jak biorę luteinę czy muszę czekać aż skończę okres?? Chodzi mi czy jak zajdę w ciążę w trakcie brania luteiny czy to nie zaszkodzi i czy nadal mam brać luteinę wtedy?
majcia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 16:46   #2
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Luteina a starania o dziecko........

Z tego co wiem, to luteina jest często przepisywana na podtrzymanie ciąży więc nie wydaje mi się, żeby zaszkodziła płodowi. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 19:17   #3
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Luteina a starania o dziecko........

może zadaj to pytanie na forum Poczekalnia - będę mamą. Wypowiadają się tam też Staraczki.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 18:26   #4
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Luteina a starania o dziecko........

Cytat:
Napisane przez majcia2 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Z mężem staramy się o dziecko a mam nie regularny okres i ciężko mi dni płodne wyliczać , dostałam luteinę do brania pod język od 16 dnia cyklu. Wczoraj zaczęłam pierwszy dzień kolejnego brania. Czy mogę starać się o dziecko jak biorę luteinę czy muszę czekać aż skończę okres?? Chodzi mi czy jak zajdę w ciążę w trakcie brania luteiny czy to nie zaszkodzi i czy nadal mam brać luteinę wtedy?
Brałam luteine pod język, na wywołanie miesiączki. Ginekolog mówił, że ona wywoła okres, a jeżeli zajdzie się w ciąże, to w żadnym wypadku nie zaszkodzi dziecku. Więc bez obaw
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 18:58   #5
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Luteina a starania o dziecko........

Cytat:
Napisane przez majcia2 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Z mężem staramy się o dziecko a mam nie regularny okres i ciężko mi dni płodne wyliczać , dostałam luteinę do brania pod język od 16 dnia cyklu. Wczoraj zaczęłam pierwszy dzień kolejnego brania. Czy mogę starać się o dziecko jak biorę luteinę czy muszę czekać aż skończę okres?? Chodzi mi czy jak zajdę w ciążę w trakcie brania luteiny czy to nie zaszkodzi i czy nadal mam brać luteinę wtedy?
Luteina nie zaszkodzi ciąży, raczej pomoże. Luteine bierzesz przez kilka dni (zazwyczaj 7-10 dni), przerywasz i czekasz na okres. Jeśli okresu nie będzie, a test ciazowy będzie pozytywny, skontaktuj się z lekarzem. Mi na przykład kazał zwiększyć dawkę luteiny w przypadku ciąży
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 23:37   #6
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: Luteina a starania o dziecko........

Jeżeli nie ma przeciwskazań to możecie spokojnie zacząć starać się o dziecko. Luteina nie zaszkodzi rozwijającemu się dziecku a wręcz przeciwnie. Mnie lekarz przepisał od początku ciąży Luteinę i będę brać do 20tygodnia. Pomaga przy podtrzymaniu ciąży, zapobiega skurczom, to nic innego jak progesteron, który jest ważnym hormonem w trakcie ciąży. W przypadku krótkich i nieregularnych cykli pomaga naprostować wszystko (też brałam i pomogło bo okres co 2 tygodnie to był horror!). W przypadku ciąży lekarz może zmienić Ci z podjęzykowej na dopochwową. Jeżeli się zdecydujecie na starania to zacznij brać kwas foliowy , zerknij na Poczekalnie jakie badania warto wykonać. Trzymam kciuki. Powodzenia!
__________________
Szalona żona i matka wariatka

Edytowane przez namisek1990
Czas edycji: 2015-03-11 o 23:40
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 09:51   #7
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Luteina a starania o dziecko........

Luteina/duphaston nie zaszkodzi ewentualnej ciąży, ale pamiętaj o jednym podczas starań. Jeśli zrobisz test w okolicach @ i okaże się, że jesteś w ciąży skonsultuj z lekarzem ewentualne odstawienie leku. Z własnego doświadczenia wiem, że gwałtowne zaprzestanie brania progesteronu może doprowadzić nawet do poronienia. Jeśli nie będziesz miała wskazań do jego kontynuacji lek odstawia się stopniowo. W odwrotnej sytuacji zaleca się jego przyjmować minimum do 12/13 tc. Później role wytwarzania progesteronu przejmuje tworzące sie łożysko.
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2015-04-03 o 09:52
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-03 10:51:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.