Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-15, 09:16   #31
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Hello!

My mamy nocnik z Ikei, taki z nakładką, Zuzka czasem sie tym bawi.... Ale ogólnie zaczęła naprawdę chętnie korzystać, tzn. robi siusiu czasem nawet parę razy dziennie, ale bardziej na zasadzie, że siada jak zaproponuję i zrobi albo nie zrobi. Czasem sama biegnie po nocnik, ale nie zawsze oznacza to, że musi siusiu.


Agusiowata, my też mieliśmy taką fazę. Trochę odpuszczaliśmy te kąpiele, myliśmy co 2-3 dzień, bo ryk był taki, że nie mieliśmy sumienia tego robić. Potem minęło samo, dostała więcej zabawek do kąpieli i teraz jest problem taki, że nie chce wychodzić.
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 10:27   #32
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość

Jak się czujesz?
Jutro idę ostatni raz do pracy. Biorę urlop wypoczynkowy a po nim od razu L4 (to będzie 33 tc). Już najwyższy czas, aby zacząć wić gniazdko. Tyle rzeczy przede mną. Pranie, prasowanie ciuszków, kupno wyprawki do szpitala. Remont pokoiku dla syna ukończony. Tylko musimy jeszcze go urządzić w pełni.
A czuję się ok tzn raz lepiej raz gorzej. Byłam wczoraj na usg to synek ważył już 1,5 kg. Jest ułożony miednicowo. W dodatku łożysko na przedniej ścianie, oby się nie zrobiło przodujące.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 10:59   #33
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
dzięki za opinię. jakąś super tarkę? jakie masz plany względem tego grilla?
Bardzo lubię grillowane jedzenie, bez tłuszczu, mięciutkie, można zrobić mięsko, rybę, warzywa, tosty, itp. Kupiłam głównie z myślą o Filipie (zazwyczaj mięso mu gotuje lub robię w rękawie w piekarniku, nie smażę na oleju), i z myślą o nas (mnie i mężu ). klik. A tarkę, którą kupiłam, ma moja siostra i jest super taka
Cytat:
Napisane przez agusiowata84 Pokaż wiadomość
Adaś ostatnio nie chce się kapać. Nie wiemy co robić, wczoraj jak tylko daliśmy go do wody, to od razu wychodził.
Myślę, że to tylko taki okres ma. Pewnie za jakiś czas będzie ok

Mój ma faze teraz na nie mycie zębów. Tzn, bierze szczoteczkę, zjada pastę, i szczoteczkę wyrzuca Ale sądzę, że to chwilowe i mu przejdzie. Przynajmniej mam taką nadzieję
Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Jutro idę ostatni raz do pracy. Biorę urlop wypoczynkowy a po nim od razu L4 (to będzie 33 tc). Już najwyższy czas, aby zacząć wić gniazdko. Tyle rzeczy przede mną. Pranie, prasowanie ciuszków, kupno wyprawki do szpitala. Remont pokoiku dla syna ukończony. Tylko musimy jeszcze go urządzić w pełni.
A czuję się ok tzn raz lepiej raz gorzej. Byłam wczoraj na usg to synek ważył już 1,5 kg. Jest ułożony miednicowo. W dodatku łożysko na przedniej ścianie, oby się nie zrobiło przodujące.
O to już bliziutko
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 12:04   #34
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Badzia wg mnie Kamilek z wyglądu nie jest podobny wcale do Michałka,z zachowania jak to noworodki kazde potrzebuje dużo uwagi,karmienia i przewijania z mężem już mądrzejsi o doświadczenia z Michałkiem,nie trzesiemy się tak,wczoraj padło hasło: pierwsza kąpiel,10 minut i po wszystkim,my jesteśmy wyluzowani to i Kamis zadowolony.jedyna różnica jest taka że potrafi jeść z lewej piersi bez nakładki,Michał potrzebował przy niej pomocy.
Jeszcze nie byliśmy na spacerze,paskudna pogoda nam się trafiła,ja dziś wyszłam z starszym do sklepu dla rozrywki,a później mąż mnie zmienił.
Przy dwójce dzieci poki co mam lepszy porządek i organizacje niż przy jednym pewnie się to zmieni wraz z zmianą aktywności Młodszego
To tyle u nas
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś




Edytowane przez Aaamelkaa
Czas edycji: 2015-04-15 o 12:05
Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 16:02   #35
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

kupiłam dziś buty na wesele i szukałam torebki ale nie znalazłam, chciałam zamówić z alegro i ale bym się nacieła bo dostawa około 40dni hehe
a co gorsze łóżko leona przyszło a to oznacza wyprowadzkę najpierw będę go kłaść tam w dzień a jak te trójki mu wyjdą to może na noc bo teraz to popłakuje gdy go bolą.
co do pogody to u nas wymarzona! najchętniej poszłabym na rower ale leo nie chce kasku chyba będę musiała sobie kupić i to go może zachęci...

widziałyście gdzieś trampki w neutralnym kolorze (szary, granat itp) rozmiar ok.24 bez spidermenów, carsów i innych cudów na kiju? złaziłam dziś miasto i nie uświadczysz żeby tak do 50zł kosztowały jeszcze


Cytat:
Napisane przez agusiowata84 Pokaż wiadomość
Adaś ostatnio nie chce się kapać. Nie wiemy co robić, wczoraj jak tylko daliśmy go do wody, to od razu wychodził.
u nas tak bylo miesiąc temu, żadnej traumy nie odnotowałam, płukać włosy uwielbia i sam sobie poprawia kubkiem no ale mineło samo, może spróbuj kupić nową zabawkę?

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
wiesz co najlepiej takie same nie bedzie problemu nigdy że chce ten co jest u góry a nie ten co jest na dole wiesz dzieci potrafią wybrzydzać moze lepiej zeby byl zwykly chociaż moja Lena siada na ten grający ale nie robi ostatnio w ogole siusiu ale wazne ze chce usiąść interesuje sie nim jak wchodzimy do łazienki siada sobie na nim i tyle
to i tak dużo że siada słyszałam że te grające świrują i grają kiedy im się podoba...

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Bardzo lubię grillowane jedzenie, bez tłuszczu, mięciutkie, można zrobić mięsko, rybę, warzywa, tosty, itp. Kupiłam głównie z myślą o Filipie (zazwyczaj mięso mu gotuje lub robię w rękawie w piekarniku, nie smażę na oleju), i z myślą o nas (mnie i mężu ). klik. A tarkę, którą kupiłam, ma moja siostra i jest super taka

Myślę, że to tylko taki okres ma. Pewnie za jakiś czas będzie ok

Mój ma faze teraz na nie mycie zębów. Tzn, bierze szczoteczkę, zjada pastę, i szczoteczkę wyrzuca Ale sądzę, że to chwilowe i mu przejdzie. Przynajmniej mam taką nadzieję

O to już bliziutko
fajny ten grill... ja też uwielbiam grillowane i mam niecny plan w tą niedzielę zrobić garden party bo teście wyjeżdżają do superwnusi

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Badzia wg mnie Kamilek z wyglądu nie jest podobny wcale do Michałka,z zachowania jak to noworodki kazde potrzebuje dużo uwagi,karmienia i przewijania z mężem już mądrzejsi o doświadczenia z Michałkiem,nie trzesiemy się tak,wczoraj padło hasło: pierwsza kąpiel,10 minut i po wszystkim,my jesteśmy wyluzowani to i Kamis zadowolony.jedyna różnica jest taka że potrafi jeść z lewej piersi bez nakładki,Michał potrzebował przy niej pomocy.
Jeszcze nie byliśmy na spacerze,paskudna pogoda nam się trafiła,ja dziś wyszłam z starszym do sklepu dla rozrywki,a później mąż mnie zmienił.
Przy dwójce dzieci poki co mam lepszy porządek i organizacje niż przy jednym pewnie się to zmieni wraz z zmianą aktywności Młodszego
To tyle u nas
boże ale to chyba cały dzień trzeba tyrać żeby dzieci były wypielęgnowane, dom posprzątany, jedzenie zrobione
no cóż niedługo się przekonam czy ja dam radę
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 17:06   #36
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Poziomka, zobacz na f&f. Ostatnio widziałam śliczne i to w promocji, za 28 zł bodajże
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 18:49   #37
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Filip jeszcze na polu i nie chce wracać do domu
Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
kupiłam dziś buty na wesele i szukałam torebki ale nie znalazłam, chciałam zamówić z alegro i ale bym się nacieła bo dostawa około 40dni hehe
a co gorsze łóżko leona przyszło a to oznacza wyprowadzkę najpierw będę go kłaść tam w dzień a jak te trójki mu wyjdą to może na noc bo teraz to popłakuje gdy go bolą.
co do pogody to u nas wymarzona! najchętniej poszłabym na rower ale leo nie chce kasku chyba będę musiała sobie kupić i to go może zachęci...

widziałyście gdzieś trampki w neutralnym kolorze (szary, granat itp) rozmiar ok.24 bez spidermenów, carsów i innych cudów na kiju? złaziłam dziś miasto i nie uświadczysz żeby tak do 50zł kosztowały jeszcze



u nas tak bylo miesiąc temu, żadnej traumy nie odnotowałam, płukać włosy uwielbia i sam sobie poprawia kubkiem no ale mineło samo, może spróbuj kupić nową zabawkę?


to i tak dużo że siada słyszałam że te grające świrują i grają kiedy im się podoba...


fajny ten grill... ja też uwielbiam grillowane i mam niecny plan w tą niedzielę zrobić garden party bo teście wyjeżdżają do superwnusi
Jaki wzięłaś kolor butów?

Też chętnie bym pogrillowała w weekend ale ma być podobno lipna pogoda ; ( Ale korzystajcie jak możecie
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 18:55   #38
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Pszczoła dzięki w weekend tam pognam moze beda.

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Filip jeszcze na polu i nie chce wracać do domu

Jaki wzięłaś kolor butów?

Też chętnie bym pogrillowała w weekend ale ma być podobno lipna pogoda ; ( Ale korzystajcie jak możecie
My wlasnie wróciliśmy z dworu
No wlasnie widziałam prognozę
Buty kremowe. Były jeszcze z tego modelu czarne ale nie bylo rozmiaru. Zresztą dzwoniłam do siostry po radę to stwierdziła ze beda idealne.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 19:44   #39
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Poziomkowa trampeczki fajne sa w H&M,białe w granatowe paseczki za 40zl
No cały dzień na wysokich obrotach,wieczorami przynajmniej nie ma człowiek problemu z zaśnięciem
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 19:46   #40
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Poziomkowa, w h&m biało szare, biało granatowe takie klasyczne są ok 40 zł.

Amelka gratulacje

A gustowna i u nas wchodzenie do wanny z ociaganiem

M raz da sobie umyć zęby, raz zabiera szczoteczkę i ciucka. Dobre tyle
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:03   #41
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
My wlasnie wróciliśmy z dworu
No wlasnie widziałam prognozę
Buty kremowe. Były jeszcze z tego modelu czarne ale nie bylo rozmiaru. Zresztą dzwoniłam do siostry po radę to stwierdziła ze beda idealne.
Też byłam za jasnymi butami na pewno będą pasować
Filip już na szczęście śpi
Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Poziomkowa trampeczki fajne sa w H&M,białe w granatowe paseczki za 40zl
No cały dzień na wysokich obrotach,wieczorami przynajmniej nie ma człowiek problemu z zaśnięciem
Fajnie, że jesteś zorganizowana ale pewnie też zabiegana nieźle...
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]

Edytowane przez bojatoja
Czas edycji: 2015-04-15 o 20:05
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 20:12   #42
Asiek84
Wtajemniczenie
 
Avatar Asiek84
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sdlc
Wiadomości: 2 206
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktos prócz mnie kto jeszcze nie kupił nocnika? Wisi to nade mną, mialam plan kupic jak łazienka do góry bedzie oddana do użytku hehe no ale sprawa sie ciągnie a leo bez nocnika. Skoro musze miec dwa jeden do góry, jeden na dole, to warto by były identyczne? Zeby potem nie bylo ze muszę latać na górę po ten bardziej ulubiony a no i czy te z wyjnowanym wkładem czy zwykle??? Które wygodniej sie opróżnia?
My też jeszcze nie mamy. I się zastanawiam czy teraz kupić czy jeszcze trochę poczekać...

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Badzia wg mnie Kamilek z wyglądu nie jest podobny wcale do Michałka,z zachowania jak to noworodki kazde potrzebuje dużo uwagi,karmienia i przewijania z mężem już mądrzejsi o doświadczenia z Michałkiem,nie trzesiemy się tak,wczoraj padło hasło: pierwsza kąpiel,10 minut i po wszystkim,my jesteśmy wyluzowani to i Kamis zadowolony.jedyna różnica jest taka że potrafi jeść z lewej piersi bez nakładki,Michał potrzebował przy niej pomocy.
Jeszcze nie byliśmy na spacerze,paskudna pogoda nam się trafiła,ja dziś wyszłam z starszym do sklepu dla rozrywki,a później mąż mnie zmienił.
Przy dwójce dzieci poki co mam lepszy porządek i organizacje niż przy jednym pewnie się to zmieni wraz z zmianą aktywności Młodszego
To tyle u nas
klask i: za super organizację

Poziomka, popatrz w h&m, dzisiaj widziałam trampeczki
__________________
Kubuś 09-11-2006
Hubercik 19-10-2013
Asiek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:13   #43
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

A jak w hm jest z rozmiarami butów?
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:17   #44
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Poziomkowa trampeczki fajne sa w H&M,białe w granatowe paseczki za 40zl
No cały dzień na wysokich obrotach,wieczorami przynajmniej nie ma człowiek problemu z zaśnięciem
Mialam w zeszłym roku takie od nich to niezbyt sie sprawdziły, o ile to sa takie bez sznurowek. Ale wejdę zobaczyć.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:52   #45
ewacia85
Wtajemniczenie
 
Avatar ewacia85
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: .............
Wiadomości: 2 737
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

witam w nowej częsci
zaglądajac tutaj właśnie sobie uświadomiłam że w styczniu minęlo 2 lata jak jestem tutaj z wami teraz cześciej na fb ale jestem

jest tu kto o tej porze?
ewacia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:57   #46
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII


hej hej ! wow nowy wątek
amelka- gratulacje!
marta- kurcze i tak bardzo długo pracowałaś, naprawdę szacun
czemu dopiero teraz idziesz na L4, ja bym już dawno na twoim miejscu dała nogę z pracy, ale tp już bliziutko

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ewacia85 Pokaż wiadomość
witam w nowej częsci
zaglądajac tutaj właśnie sobie uświadomiłam że w styczniu minęlo 2 lata jak jestem tutaj z wami teraz cześciej na fb ale jestem

jest tu kto o tej porze?


---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiek84 Pokaż wiadomość
My też jeszcze nie mamy. I się zastanawiam czy teraz kupić czy jeszcze trochę poczekać...



klask i: za super organizację

Poziomka, popatrz w h&m, dzisiaj widziałam trampeczki
o...o...o... i ja poluję na trampeczki
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 21:18   #47
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Isabell wlasnie chcialam pytać czy cos ruszylas z ubraniami dla chłopców?
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 21:21   #48
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Ale swietne te trampki w hm Muszę koniecznie kupić Julkowi. Podobaja mi sie te w paski albo granatowe w kotwiczki My idziemy na wesele 1 maja i nie mam pojęcia jak go ubrać...
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 21:49   #49
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

One sa zawiązywane?
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 22:06   #50
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

ja-ika-
dzięki że pytasz co u nas
a u nas, dzieje się ostatnio
Piotruś zrobił się bardzo towarzyski, był towarzyski a jest jeszcze bardziej. Uwielbia dzieci, w ogóle lubi być wśród ludzi- starszak jednak podchodził do wszystkich z dystansem.
Wczoraj np. byliśmy w tesco - to podchodził do wszystkich i wyciągał rękę i mówił "ceść" oczywiście nie każdy kumał o co chodzi takiemu małemu smrolowi i co niektórzy po prostu go omijali czym był bardzo rozczarowany, no ale.... Nauczył się nowych słówek domek, buty, lis, wilk,woda, i jeszcze kilka innych, na wszystko o co go zapytam odpowiada "dobdzie" (dobrze) i poznał magiczną moc słowa proszę (a jak prosi to dostanie, no nie wszystko wiadomo), prosi o wszystko "paśe cicaścio, paśie picia, " nawet jak woła kopkę to mówi paśe. Zostaje w domu z nianią i jest chyba ok, zadowolony, z chęcią idzie się z nią bawić więc chyba nie mam się czym martwić, ona też nie narzeka na niego. Zaczyna mówić powoli zdaniami króciutko tak, ale zawsze, np. kogut pieje,tego nie chce, daj mi, gdzie idziesz, jak rano żegnam się z nim przed wyjściem do pracy i mówię: Pieciuś mam idzie do pracy, to on mnie pyta wtedy gdzie idziesz? (choć już powiedziałam że do pracy)- no to powtarzam i biegnie do mnie wtedy z wyciągniętą łapką i daje "ceść" i buziaczki i ściska mnie.
Wogóle mega wpływ ma na niego starszak i duuużo rzeczy uczy się od niego, np. tańczyć, mówimy: Piotruś zatańczysz ?a on już w akcji, i zapatrzony jest w tego starszego brata strasznie, wręcz wielbi go
A z tych gorszych: to mamy zęby na tapecie, kurczę normalnie teksańska masakra, nocki zarwane totalnie 2-3 godziny snu i to "jak kura na grzędzie" takie spanie na jedno oko. (chodze do pracy od tygodnia jak zombi) od wczoraj przyjeliśmy z tż nową strategię śpimy z nim na zmianę co drugi dzień, bo inaczej nie ma jak żyć, oczywiście pod warunkiem że tż nie idzie na noc do pracy, bo w takim wypadku zostaję sama na placu boju. Jestem zmęczona, mały od urodzenia słabiutko spał, ale teraz naprawdę daje w kość. Nie wiem czy mamy nie zaproszę do nas na trochę bo kurcze ciężko jest,a jeszcze w pracy zmienił mi się zakres obowiązków na jeszcze bardziej odpowiedzialne. cieżko mi się myśli po 3-4 zarwanych nocach z kolei. myślałam nawet żeby zakombinować i pójść na L4 bo urlop mam już zaplanowany i ciężko zmieni termin. No tyle w skrócie u nas.
raz jeszcze dzięki że pytasz,.

i ja mam pytanie
do mam dzieciaczków z azs
czy smarujecie dzieciom skórę zeby nawilżyć? chodzi mi o kremy maści takie typowe dla skóry z azs.
U nas duuuża poprawa w tym temacie, ale nie mogę natrafić na coś naprawdę dobrze natłuszczającego, nawilżającego. kupowałam różniaste medykamenty ale różnie to z nimi było, może macie coś sprawdzonego, godnego polecenia.

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Isabell wlasnie chcialam pytać czy cos ruszylas z ubraniami dla chłopców?
no mam już pomysły. obydwaj trampki
starszak spodnie materiałowe (nie kanty) koszula i taką młodzieżową marynarkę kupiłam, a mały koszulka, spodnie też materiałowe i nie kanty , kurcze nie wiem jak dokładnie opisać, i chyba sweterek
opcjonalnie: mały mucha, starszy krawacik.
jeszcze mam chwilę, więc może się coś zmienić
kurcze mieliśmy ich nie zabierać ze sobą ale panna młoda jak się dowiedziała to żyć mi nie daje, i co latam i szukam w ostatniej chwili
ja chciałam żeby nie byli ubrani jak tacy mali dorośli, tylko elegancko a jednak trochę tak na luzaka, nooo i praktycznie, żebym mogła wykorzystać te ciuszki jeszcze na inne różne okazje
a nie kupić garnitur na raz i niech wisi w szafie

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

booosz,
dziewczyny spadam spać już 23.00 a ja jutro pobudka 5.20 i pewnie niezliczona ilość jeszcze w trakcie nocy ( chodź podałam małemu z godzinę temu już ibufem) a dziś tż akurat na noc do pracy poszedł

buziaki dobrej nocki

kurczę, chciała bym jeszcze z wami popisać, na tyle postów jeszcze bym odpowiedziała ale normalnie nie podniosę się jutro, uciekam

Edytowane przez Isabell12
Czas edycji: 2015-04-15 o 22:01
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 22:47   #51
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Aamelka- super, że sobie radzicie !!! Dla mnie to wydaje się takie niesamowite znów mieć przy sobie taką kruszynkę...Szczególnie, że między chłopcami jest taka mała różnica wieku. Rozmarzyłam się
marta- cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze

Isabell- słodki jest Piotruś Łączę się z Tobą w bólu jeśli chodzi o ząbki
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 23:04   #52
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Isabell ale słodziak
Kupiłaś juz te trampki? Leo idzie w sweterku rozpinanym i kupiłam mu muche ale nie wiem czy to bedzie dobrze wyglądać.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 23:15   #53
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Nocna zmiana
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 23:49   #54
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Isabell ale słodziak
Kupiłaś juz te trampki? Leo idzie w sweterku rozpinanym i kupiłam mu muche ale nie wiem czy to bedzie dobrze wyglądać.
jasne że będzie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 06:07   #55
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

No właśnie ja się też zastanawiam nad zestawem spodenki granatowe (nie eleganckie ale takie proste) plus jakas koszula jednolita plus muszka i szary sweterek rozpinany. Nie wiem jak to będzie wygladac, mam coś po starszych kuzynach i postaram się dziś skompletować. Na poprawiny chciałam trampki plus jeansy plus jakiś ładny sweterek/bluzkę i tyle

Isabell co do azs u nas super sprawdza się masc robiona cholesterolowa. Julek już dawno nie miał takiej skóry
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 08:25   #56
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Bardzo lubię grillowane jedzenie, bez tłuszczu, mięciutkie, można zrobić mięsko, rybę, warzywa, tosty, itp. Kupiłam głównie z myślą o Filipie (zazwyczaj mięso mu gotuje lub robię w rękawie w piekarniku, nie smażę na oleju), i z myślą o nas (mnie i mężu ). klik. A tarkę, którą kupiłam, ma moja siostra i jest super taka

Myślę, że to tylko taki okres ma. Pewnie za jakiś czas będzie ok

Mój ma faze teraz na nie mycie zębów. Tzn, bierze szczoteczkę, zjada pastę, i szczoteczkę wyrzuca Ale sądzę, że to chwilowe i mu przejdzie. Przynajmniej mam taką nadzieję

O to już bliziutko
hehe też miałam nadzieje że Lenie sie obwidzi i da mi myć zęby...niestety się myliłam i doszło do tego że palcem jej myje owszem nie jest to szczoteczka ale jej nie daje włozyc sobie do ust :/ a jak myła sama wycyckała paste i tyle było mycia... podobnie jak u Ciebie

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
kupiłam dziś buty na wesele i szukałam torebki ale nie znalazłam, chciałam zamówić z alegro i ale bym się nacieła bo dostawa około 40dni hehe
a co gorsze łóżko leona przyszło a to oznacza wyprowadzkę najpierw będę go kłaść tam w dzień a jak te trójki mu wyjdą to może na noc bo teraz to popłakuje gdy go bolą.
co do pogody to u nas wymarzona! najchętniej poszłabym na rower ale leo nie chce kasku chyba będę musiała sobie kupić i to go może zachęci...

widziałyście gdzieś trampki w neutralnym kolorze (szary, granat itp) rozmiar ok.24 bez spidermenów, carsów i innych cudów na kiju? złaziłam dziś miasto i nie uświadczysz żeby tak do 50zł kosztowały jeszcze



u nas tak bylo miesiąc temu, żadnej traumy nie odnotowałam, płukać włosy uwielbia i sam sobie poprawia kubkiem no ale mineło samo, może spróbuj kupić nową zabawkę?


to i tak dużo że siada słyszałam że te grające świrują i grają kiedy im się podoba...


fajny ten grill... ja też uwielbiam grillowane i mam niecny plan w tą niedzielę zrobić garden party bo teście wyjeżdżają do superwnusi



boże ale to chyba cały dzień trzeba tyrać żeby dzieci były wypielęgnowane, dom posprzątany, jedzenie zrobione
no cóż niedługo się przekonam czy ja dam radę
no to mój jest inny bo nie chce grać od tak se ;p gra tylko jak jest siusiu..

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Filip jeszcze na polu i nie chce wracać do domu

Jaki wzięłaś kolor butów?

Też chętnie bym pogrillowała w weekend ale ma być podobno lipna pogoda ; ( Ale korzystajcie jak możecie
heh moja tez wczoraj długo była ale o 19 juz pokazywała paluszkiem na drzwi wejściowe wiec poszlismy do domu na kolacje

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Pszczoła dzięki w weekend tam pognam moze beda.



My wlasnie wróciliśmy z dworu
No wlasnie widziałam prognozę
Buty kremowe. Były jeszcze z tego modelu czarne ale nie bylo rozmiaru. Zresztą dzwoniłam do siostry po radę to stwierdziła ze beda idealne.
poka buty
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 09:43   #57
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Odnośnie wesela,mamy 1 sierpnia u mojej sis,Michałka planuje ubrać w szorty granatowe materiałowe z hm,koszula z krótkim rękawem biała,czerwona muszka i sweterek mam w paski bialo-granatowe z czerwonym guzikami,dumam jedynie nad butami
Sama kupie sobie czerwona sukienke,maz czerwony krawat l,Kamis zostanie pod opieka babci,z odciagnietym mleczkiem
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 12:18   #58
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Hej
Normalnie pogoda marzenie Filip na razie śpi, ale jak się obudzi idziemy na pole. I pewnie będziemy siedzieć do wieczora

Byłam dzisiaj złożyć pit za 2014 rok. I dodatkowo korekte pitu za 2013 rok ciekawe ile będziemy musieli zapłacić odsetek..

Kupiłam sobie lakier do paznokci i mam dobry humor
Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Ale swietne te trampki w hm Muszę koniecznie kupić Julkowi. Podobaja mi sie te w paski albo granatowe w kotwiczki My idziemy na wesele 1 maja i nie mam pojęcia jak go ubrać...
My mamy wesele mojego brata 6 czerwca. Filipowi nic nie kupuje. Ma koszule, do tego materiałowe spodnie, i pewnie pójdzie w adidasach lub trampkach.
Mam nadzieję, że nie urośnie , bo wtedy będę musiała coś kupić. Jak zrobie zdjęcie to mogę pokazać te ciuszki
Cytat:
Napisane przez Aaamelkaa Pokaż wiadomość
Nocna zmiana
Hehe
Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
hehe też miałam nadzieje że Lenie sie obwidzi i da mi myć zęby...niestety się myliłam i doszło do tego że palcem jej myje owszem nie jest to szczoteczka ale jej nie daje włozyc sobie do ust :/ a jak myła sama wycyckała paste i tyle było mycia... podobnie jak u Ciebie
Lepiej nie strasz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 13:32   #59
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

Boja żartujesz z ta pogoda? My poszliśmy na godzinę przed południem, 3razy w międzyczasie padało. Wieje na fula i jest zimno.

Amelka super sie zapowiada ten strój michasia
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 13:36   #60
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVII

U nas ciepło bo 18 st ale bez słońca więc tak smutno trochę

idziemy dzisiaj na szczepienie na ospę, mam wątpliwości ale jednak chyba szczepimy..
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-31 15:04:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.