Trująca konwalia a perfumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-23, 23:06   #1
afro89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 31

Trująca konwalia a perfumy


Mam trochę nietypowe pytanie, czytałam w internecie że konwalie są trujące a także toksyczne są także perfumy z ekstraktem konwalii, moje pytanie jest takie czy mając w domu zwierzaka, nie narażam go używając perfum z konwalią? i czy składniki perfum są na ogół sztuczne czy naturalne?
afro89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 23:28   #2
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

O ile mi wiadomo, konwalia jest bodajże jedynym z kwiatów, z którego nie sposób uzyskać naturalnego ekstraktu, dlatego też wszelkie zapachy konwaliowe to tak naprawdę sprytny wytwór zręcznych "nosów", zbudowany z przeróżnych nut, dających finalnie efekt o zapachu tych niepozornych, białych kwiatków
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 01:55   #3
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

Gdyby perfumy były toksyczne, to by nie były wprowadzone do legalnej sprzedaży. Za to toksyczne mogą być podróbki. Ich nikt nie kontroluje.

Obecnie stosuje się najczęściej farnezol otrzymywany z olejków kwiatów lipy i linalol otrzymywany z olejków eterycznych (różnych) lub syntetyczny. Oba związki pachną konwaliami. Ale tak jak napisał Gryx - daleko im do zapachu prawdziwych konwalii. Dlatego większość mniej kosztownych pachnideł konwaliowych ma dziwny zapach płynu do mycia podłóg o zapachu konwalii...
Ale gdyby ktoś był szczęściarzem i posiadał pierwotną wersję Muguet Guerlaina, to zdecydowanie pić jej nie powinien.

Natomiast co do zwierząt. Dla rybek są niebezpieczne wszystkie perfumy. Ale hodowcy o tym zazwyczaj wiedzą. Gdyby były niebezpieczne dla innych zwierząt, to umieszczano by na nich informację, zapewne podobną do tej, jaka znajduje się na środkach odstraszających insekty, ze względu m.in. właśnie na linalol.
Generalnie nie powinno spryskiwać się perfumami w pobliżu zwierząt i dzieci. Perfumy, niezależnie od zapachu, mogą wywołać alergię. A wszystkie substancje mogące być alergenami zawsze wymienione są na opakowaniu w składzie perfum.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 02:03   #4
afro89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 31
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

Dzięki za info, już doczytałam i faktycznie piszą że konwalie się wytwarza sztucznie, może autorowi artykułu chodziło o domowe spodoby na perfumy z konwalii, bo takie też widziałam, w każdym razie bez obaw będę używać moich zapachów

Edytowane przez afro89
Czas edycji: 2017-10-24 o 03:02
afro89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 08:50   #5
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

Konwalia, może szkodzić, tylko w jakiś mega mocnych stężeniach, nie wiem ile tego by musiało być w jednym miejscu, ale to co najważniejsze, konwalia (a raczej wyciąg z niej), jest lekiem nasercowym.
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 10:18   #6
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

Perfumy są też toksyczne dla papug i ogólnie ptaków ozdobnych, to samo świece zapachowe i... opary z teflonowej patelni!
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 11:37   #7
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

Ja sie niedawno dowiedzialam, ze wtyczki zapachowe do kontaktu tez sa szkodliwe. Pal szesc jak dzialaja na mnie, gorzej z czworonogiem.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-25, 15:46   #8
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Perfumy są też toksyczne dla papug i ogólnie ptaków ozdobnych, to samo świece zapachowe i... opary z teflonowej patelni!
A znam trzy rodziny trzymające papużki i kanarki w kuchni...

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Ja sie niedawno dowiedzialam, ze wtyczki zapachowe do kontaktu tez sa szkodliwe. Pal szesc jak dzialaja na mnie, gorzej z czworonogiem.
Na jakichś widziałam ostrzeżenie, żeby nie używać w pomieszczeniu, w którym przebywają zwierzęta.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 09:31   #9
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Trująca konwalia a perfumy

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
A znam trzy rodziny trzymające papużki i kanarki w kuchni...
no to niech je przeprowadzą jak najszybciej...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-27 10:31:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.