Dro¿sze szampony do w³osów - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-05-23, 19:15   #1
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 7

Dro¿sze szampony do w³osów


hej dziewczyny

szukam nowego szampon do w³osów ale z tej dro¿szej pó³ki, mo¿e co¶ polecicie.
dotychczas u¿ywa³em marc anthony i choæ w³osy s± cudnie miêkkie, bosko pachn± to siê nie co pl±cz±.

co z wy¿szej pó³ki doradzacie? bo ja tych tañszych nie mogê u¿ywaæ.
Diamond_boy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 19:25   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ¶l±skie/Kraków
Wiadomo¶ci: 6 337
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Od tego jest KWC.
__________________

Dro¿d¿e: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o w³osy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 21:42   #3
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 3 958
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Dlaczego nie mo¿esz u¿ywaæ tych tañszych i co masz na my¶li pisz±c "tani"

Bardzo du¿o szamponów z górnej pó³ki jest totalnie beznadziejna pod wzglêdem sk³adu.
Cena nie ¶wiadczy o jako¶ci
__________________
16.09.11 - pielêgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ¶ciêcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielêgnacja twarzy

Moje w³osy
izus_86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 22:00   #4
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

poniewa¿ wiêkszo¶æ z nich kiepsko myje w³osy i skórê g³owy oraz wysusza mi je na max, w zasadzie dopiero jak siê przerzuci³em na marca anthniego to w koñcu poczu³em miêkko¶æ i blask w³osów. tyle ¿e ma wadê wcze¶niej wymienion±.

za¶ wy¿sza pó³ jak dla mnie zaczyna siê od 30-40 pln.

apropos KWC tam te¿ wszystkiego nie ma, za to ca³a masa garnierów i itp.... nie mówiê ¿e s± z³e po prostu mi nie odpowiadaj±.




Cytat:
Napisane przez izus_86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dlaczego nie mo¿esz u¿ywaæ tych tañszych i co masz na my¶li pisz±c "tani"

Bardzo du¿o szamponów z górnej pó³ki jest totalnie beznadziejna pod wzglêdem sk³adu.
Cena nie ¶wiadczy o jako¶ci
Diamond_boy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 22:09   #5
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomo¶ci: 5 479
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Poka¿ wiadomo¶æ
poniewa¿ wiêkszo¶æ z nich kiepsko myje w³osy i skórê g³owy oraz wysusza mi je na max, w zasadzie dopiero jak siê przerzuci³em na marca anthniego to w koñcu poczu³em miêkko¶æ i blask w³osów. tyle ¿e ma wadê wcze¶niej wymienion±.

za¶ wy¿sza pó³ jak dla mnie zaczyna siê od 30-40 pln.

apropos KWC tam te¿ wszystkiego nie ma, za to ca³a masa garnierów i itp.... nie mówiê ¿e s± z³e po prostu mi nie odpowiadaj±.
A od¿ywki to Ty u¿ywasz? Ja równie¿ potwierdzam, ¿e tani nie znaczy z³y -trzeba tylko umieæ szukaæ
__________________
¯ona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dó³ od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 22:43   #6
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 3 958
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Poka¿ wiadomo¶æ
poniewa¿ wiêkszo¶æ z nich kiepsko myje w³osy i skórê g³owy oraz wysusza mi je na max, w zasadzie dopiero jak siê przerzuci³em na marca anthniego to w koñcu poczu³em miêkko¶æ i blask w³osów. tyle ¿e ma wadê wcze¶niej wymienion±.

za¶ wy¿sza pó³ jak dla mnie zaczyna siê od 30-40 pln.

apropos KWC tam te¿ wszystkiego nie ma, za to ca³a masa garnierów i itp.... nie mówiê ¿e s± z³e po prostu mi nie odpowiadaj±.
Takich szamponów jak Marc Anthony jest mnóstwo, ale nie za 30/40 z³, tylko za 5 z³
Cena i firma o niczym nie ¶wiadcz±, wa¿ny jest sk³ad szamponu i tutaj dziewczyny czêsto myj± szamponami za 3,50 z³ np. Babydream
__________________
16.09.11 - pielêgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ¶ciêcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielêgnacja twarzy

Moje w³osy
izus_86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 00:59   #7
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zag³êbie:)
Wiadomo¶ci: 16 194
GG do the rock
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez izus_86 Poka¿ wiadomo¶æ
Cena i firma o niczym nie ¶wiadcz±, wa¿ny jest sk³ad szamponu i tutaj dziewczyny czêsto myj± szamponami za 3,50 z³ np. Babydream
Zgadzam siê Moje w³osy kochaj± Babydream a ja kocham jego cenê
__________________
Bo to JA jestem najwa¿niejsza ! ! !

regenerujê w³osy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 06:00   #8
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ¶l±skie/Kraków
Wiadomo¶ci: 6 337
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

A moje w³osy kochaj± Alterrê i na szczê¶cie nie kosztuje to 30 z³
__________________

Dro¿d¿e: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o w³osy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 10:16   #9
blondi001993
Raczkowanie
 
Avatar blondi001993
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: obecnie Niemcy
Wiadomo¶ci: 431
GG do blondi001993
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

moje wlosy kochaj± i babydream i alterre.
¯adne tam marc anthoni !!
__________________
'Jest taki kto¶ na ¶wiecie, którego ¿ycie jest dla nas wa¿niejsze ni¿ samo nasze'




platyna für immer
blondi001993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 10:20   #10
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zag³êbie:)
Wiadomo¶ci: 16 194
GG do the rock
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Poka¿ wiadomo¶æ
A moje w³osy kochaj± Alterrê i na szczê¶cie nie kosztuje to 30 z³
O_o i alterra
__________________
Bo to JA jestem najwa¿niejsza ! ! !

regenerujê w³osy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 10:29   #11
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Poka¿ wiadomo¶æ
hej dziewczyny

szukam nowego szampon do w³osów ale z tej dro¿szej pó³ki, mo¿e co¶ polecicie.
dotychczas u¿ywa³em marc anthony i choæ w³osy s± cudnie miêkkie, bosko pachn± to siê nie co pl±cz±.

co z wy¿szej pó³ki doradzacie? bo ja tych tañszych nie mogê u¿ywaæ.
Brr... te kosmetyki s± beznadziejne No ale ka¿demu pasuje co innego. Od nawil¿ania, zmiêkczania w³osów jest od¿ywka, któr± przy nieco d³u¿szych w³osach warto stosowaæ chocia¿by raz na jaki¶ czas.

Napisz mo¿e najpierw, który to szampon tak bardzo Ci przypasowa³, one maj± ró¿ne sk³ady i ciê¿ko powiedzieæ, jaki sk³adnik ma dobry wp³yw na Twoje w³osy Np. ten do w³osów zniszczonych ma polyquaternium-7 i glicerynê, natomiast ten zwiêkszaj±cy objêto¶æ- glicerynê, silikony i jeszcze jakie¶ inne dodatki. Swoj± drog±, je¶li chcesz co¶ profesjonalnego, to mo¿e warto poprosiæ fryzjera, który pracuje np. na profesjonalnym lorealu, ¿eby Ci dobra³ jaki¶ produkt? Dla mnie co prawda ta marka jest s³aba, ale dla kogo¶, kto u¿ywa tylko szamponu, prawdopodobnie bêdzie ok.
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 14:16   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

u mnie jedynie wybor szamponu przez testowanie sie sprawdza. te niby o super skladzie czesto okazywaly sie tragiczne, tak samo odzywki. czesto mialam lepsze wlosy po zwyklym mydle w plynie niz wizazowej skladowej perelce

np. ta maska niby ma super skladniki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nita-mask.html z moimi wlosami nie robila totalnie nic, a nie jestem strasznie wymagajaca, bo mam dosc zdrowe wlosy
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 17:41   #13
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 12 916
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Z wy¿szej pó³ki to Tigi albo Kerastase
L'oreal i Wella s± takie sobie.
Je¶li chcesz co¶ co nie wysusza poszukaj szamponu bez zwi±zków siarki (bez siarczanów).
Np. takich:
http://www.wszystkodowlosow.pl/index...szampon-750-ml
Bez siarczanów jest te¿ ten:
http://www.wszystkodowlosow.pl/index...-shampoo-750ml
Osobi¶cie bardzo go lubiê. Fajna jest te¿ od¿ywka z tej serii.
S± w dostêpne w mniejszych pojemno¶ciach ale sama kupujê du¿e bo bardziej mi siê to op³aca.
Ten sklep mogê poleciæ. Ciut droga dostawa ale sklep rzetelny.
Wiêksze zakupy op³aca siê u nich robiæ.
MissChievousTess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 19:08   #14
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Hmm... no ale w³a¶ciwie, Kerastase i L'oreal professionnel s± sk³adowo baaardzo podobne, ró¿ni± siê tylko opakowaniami i cen±, bo w koñcu Kerastase jest mark± pseudo luksusow±

Truskawkowawiosno- ja mia³am podobne uczucia co do tej maski Sk³ad niby super, ale mia³am wra¿enie, ¿e w³osy s± wrêcz wysuszone.
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 21:35   #15
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

sêk w³a¶nie w tym, ¿e u¿ywa³em ró¿nych, kiedy¶ tañszych ze wzglêdu na cenê i nie twierdzê ¿e s± z³e, po prostu mi nie s³u¿± np BD niby idealny sk³ad ale ja po nim mia³em siano....

zastanawiam siê czy te dro¿sze maj± po prostu lepszej jako¶ci sk³adniki i w wiêkszych dawkach.
Diamond_boy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 23:06   #16
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 3 958
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Poka¿ wiadomo¶æ
sêk w³a¶nie w tym, ¿e u¿ywa³em ró¿nych, kiedy¶ tañszych ze wzglêdu na cenê i nie twierdzê ¿e s± z³e, po prostu mi nie s³u¿± np BD niby idealny sk³ad ale ja po nim mia³em siano....

zastanawiam siê czy te dro¿sze maj± po prostu lepszej jako¶ci sk³adniki i w wiêkszych dawkach.
Czêsto jest tak, ¿e te dro¿sze szampony zawieraj± substancje pow³okotwórcze, które wizualnie poprawiaj± stan w³osów, dziêki temu s± one miêkkie, ³atwiej siê rozczesuj± itp.

Mo¿e warto w Twoim przypadku stosowaæ po prostu dobrze myj±cy, a zarazem delikatny szampon, a po myciu nak³adaæ od¿ywkê

Jakiej d³ugo¶ci masz w³oski?
__________________
16.09.11 - pielêgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ¶ciêcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielêgnacja twarzy

Moje w³osy
izus_86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-24, 23:07   #17
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zag³êbie:)
Wiadomo¶ci: 16 194
GG do the rock
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Poka¿ wiadomo¶æ
sêk w³a¶nie w tym, ¿e u¿ywa³em ró¿nych, kiedy¶ tañszych ze wzglêdu na cenê i nie twierdzê ¿e s± z³e, po prostu mi nie s³u¿± np BD niby idealny sk³ad ale ja po nim mia³em siano....

zastanawiam siê czy te dro¿sze maj± po prostu lepszej jako¶ci sk³adniki i w wiêkszych dawkach.
Nie, maja w sk³adzie masê silikonów które nadbudowuj± siê na w³osach i sprawiaj± ¿e w³osy s± niby ³adne. Ale to z³udzenie
Radzê po szamponie u¿ywaæ od¿ywki
__________________
Bo to JA jestem najwa¿niejsza ! ! !

regenerujê w³osy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-25, 07:00   #18
*Gin'n'Tonic*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Gin'n'Tonic*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 2 866
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

z wy¿szej pó³ki polecê Ci JOICO, kupi³am raz w salonie i jest boski, teraz polujê na alleghro bo w salonie 80 z³ kosztuje.. ale warto
*Gin'n'Tonic* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-25, 18:28   #19
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego ¶wiata
Wiadomo¶ci: 3 020
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Szampon ma myæ, a nie zapychaæ. Po szamponie w³osy maj± byæ go³e, przygotowane na od¿ywkê/maskê.

Zwykle profesjonalne, fryzjerskie, drogie szampony opieraj± siê po prostu na substancjach pow³okotwórczych, czy to na quaternium czy na silikonach. Lepiej inwestowaæ w od¿ywki.

Regularne u¿ywanie samego silikonowego szamponu, bez od¿ywek itp., po prostu zrujnuje w³osy. Bêd± oklapniête i nijakie. Bêd± siê elektryzowaæ i bêd± coraz bardziej suche, zw³aszcza, je¶li s± rozja¶niane czy nale¿± do krêconych. To ¿adna pielegnacja.

Ja polecam Johnson&Johnson 3w1 szampon i p³yn do mycia cia³a dla noworodków. Dobrze myje, a jest bardzo delikatny. Bardzo te¿ sobie chwalê ostatnio, z silniejszych SLESowych produktów, Joannê Naturiê szampon z od¿ywk± z algami. Nazywa siê z od¿ywka, ale to zwyk³y szampon z fajniejszym sk³adem :
__________________
W³osy
mysia m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 18:39   #20
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

dziewczyny, ale z drugiej strony jesli to jest chlopak i zalozmy ze ma krotkie wlosy to po co mu ta cala zabawa z odzywkami? faktycznie, wtedy najlepszy bylby szampon napakowany silikonami, ktory sprawi, ze wlos zostanie otulony silikonowa powloczka przez co wlosy beda sie latwo rozczesywac i ladnie blyszczec.

rozumiem, ze mozna proponowac szampon babydream, odzywki, maski, no ale w zasadzie po co jezeli ma sie wlosy sciete 'na chlopaka' i sie ich nie zapuszcza?

no chyba ze masz kolego dlugie wlosy to wtedy radze inna pielegnacje.

moja mama ma typowe polskie wlosy - tzn cienkie, ciemny blond, piorka. scieta jest 'na chlopaka'. od lat juz nie stosuje odzywek a uzywa szamponu z silikonami i zapychaczami, a jej wlosy wygladaja tak jak moje (dlugie do pasa) tylko, ze przy mojej dlugosci silikonowa pielegnacja to byloby zabojstwo dla wlosow
__________________
la figa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-25, 19:03   #21
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez mysia m Poka¿ wiadomo¶æ
Szampon ma myæ, a nie zapychaæ. Po szamponie w³osy maj± byæ go³e, przygotowane na od¿ywkê/maskê.

Zwykle profesjonalne, fryzjerskie, drogie szampony opieraj± siê po prostu na substancjach pow³okotwórczych, czy to na quaternium czy na silikonach. Lepiej inwestowaæ w od¿ywki.

Regularne u¿ywanie samego silikonowego szamponu, bez od¿ywek itp., po prostu zrujnuje w³osy. Bêd± oklapniête i nijakie. Bêd± siê elektryzowaæ i bêd± coraz bardziej suche, zw³aszcza, je¶li s± rozja¶niane czy nale¿± do krêconych. To ¿adna pielegnacja.

Ja polecam Johnson&Johnson 3w1 szampon i p³yn do mycia cia³a dla noworodków. Dobrze myje, a jest bardzo delikatny. Bardzo te¿ sobie chwalê ostatnio, z silniejszych SLESowych produktów, Joannê Naturiê szampon z od¿ywk± z algami. Nazywa siê z od¿ywka, ale to zwyk³y szampon z fajniejszym sk³adem :
ja sie zgadzam, ze szampon jest od mycia, a odzywka od pielegnowania. szampon moze miec jednak skladniki chroniace przed wysuszeniem zwiazanym z myciem, takie sprawdzaja sie w przypadku wlosow bardzo suchych lub zniszczonych. nie zawsze odzywka rozwiazuje sprawe. nie mam wlosow specjalnie suchych czy zniszczonych, ale czesto szampon doprowadzal moje wlosy do ruiny, odzywka nie do konca pomagala. po zmianie szamponu bywalo lepiej, a nie byl to szampon z silikonami czy innymi tego typu skladnikami trzeba dopasowac szampon do swoich potrzeb
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-26, 07:16   #22
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego ¶wiata
Wiadomo¶ci: 3 020
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
ja sie zgadzam, ze szampon jest od mycia, a odzywka od pielegnowania. szampon moze miec jednak skladniki chroniace przed wysuszeniem zwiazanym z myciem, takie sprawdzaja sie w przypadku wlosow bardzo suchych lub zniszczonych. nie zawsze odzywka rozwiazuje sprawe. nie mam wlosow specjalnie suchych czy zniszczonych, ale czesto szampon doprowadzal moje wlosy do ruiny, odzywka nie do konca pomagala. po zmianie szamponu bywalo lepiej, a nie byl to szampon z silikonami czy innymi tego typu skladnikami trzeba dopasowac szampon do swoich potrzeb
Racja racja, przecie¿ niektóre szampony zawieraj± du¿a ilo¶æ chlorku sodu a nawet denat. Wszystko kwestia sk³adu. Ja jako¶ docelowo mia³am na my¶li ze z milszym sk³adem , ale niekoniecznie drogie, bo sympatyczny szampon mo¿na kupiæ za kilka z³otych, i nie myslê o jakim¶ ¶ci±gaczu silikonów, tylko prostym, zawieraj±cym w³asnie substancje pielêgnuj±ce.
__________________
W³osy
mysia m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-26, 12:49   #23
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez mysia m Poka¿ wiadomo¶æ
Racja racja, przecie¿ niektóre szampony zawieraj± du¿a ilo¶æ chlorku sodu a nawet denat. Wszystko kwestia sk³adu. Ja jako¶ docelowo mia³am na my¶li ze z milszym sk³adem , ale niekoniecznie drogie, bo sympatyczny szampon mo¿na kupiæ za kilka z³otych, i nie myslê o jakim¶ ¶ci±gaczu silikonów, tylko prostym, zawieraj±cym w³asnie substancje pielêgnuj±ce.
a ja bym powiedziala, ze nie wszystko to kwestia skladu: sklad tak naprawde daje nam bardzo ogolne informacje. wiele osob zapomina o jakosci, czystosci skladnikow oraz ich wzajemnym oddzialywaniu, no i pH. troche tak jak z ciastem: niby wszystko wg przepisu, ale z lepszej m±ki, wiejskich jajek i swiezych, dobrych owocow wyjdzie smaczniejsze nie mowie, ze drozsze= lepsze, ale czesto tak jest, ze za cena idzie wyzsza jakosc skladnikow.

sluzyly mi taniutkie szampony i te drozsze, ale jak sie mocno zastanowie, to wypada, ze te drozsze mi sluzyly bardziej np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rmal-hair.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...n-odzywka.html

no i sporo aptecznych za cene powyzej 10zl
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-26, 20:22   #24
Diamond_boy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

u¶ci¶laj±c w³osy mam krótkie

no w³a¶nie w tym sêk ¿e kiedy¶ g³ównie u¿ywa³em szamponów typu Ziaja, garnier czy wella. efekty nie specjalne ale chocia¿ myj± to fakt.

i w³a¶nie przez do¶wiadczanie poszukujê czego¶ dla nich..... a ¿e mogê zainwestowaæ w w³osy to chcê teraz szukaæ czego¶ innego ni¿ zwykle. st±d pytanie do Was bo wiedza to skarb , w koñcu lepiej siê zapytaæ ni¿ wywaliæ kasê.

kiedy¶ dawno mia³em okazje myæ g³owê szamponem Clinique - by³ genialny, w³osy jak jedwab a pachnia³y wrêcz apetycznie. no ale ju¿ go nie ma buuuuu
Diamond_boy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-26, 21:11   #25
_Antoska_
Przyczajenie
 
Avatar _Antoska_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Diamond_boy w takim razie polecam alterre. ma typowo nawil¿aj±cy sk³ad, lub te¿ mo¿esz spróbowaæ myæ od¿ywk±
_Antoska_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 07:59   #26
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego ¶wiata
Wiadomo¶ci: 3 020
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
a ja bym powiedziala, ze nie wszystko to kwestia skladu: sklad tak naprawde daje nam bardzo ogolne informacje. wiele osob zapomina o jakosci, czystosci skladnikow oraz ich wzajemnym oddzialywaniu, no i pH. troche tak jak z ciastem: niby wszystko wg przepisu, ale z lepszej m±ki, wiejskich jajek i swiezych, dobrych owocow wyjdzie smaczniejsze nie mowie, ze drozsze= lepsze, ale czesto tak jest, ze za cena idzie wyzsza jakosc skladnikow.

sluzyly mi taniutkie szampony i te drozsze, ale jak sie mocno zastanowie, to wypada, ze te drozsze mi sluzyly bardziej np. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rmal-hair.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...n-odzywka.html

no i sporo aptecznych za cene powyzej 10zl
no tak, ale z drugiej strony wci±¿ wiele zale¿y od sk³adu. Trudno oczekiwaæ, ¿e szampon zawieraj±ce same 'twarde' substancje myj±ce, bêdzie dobrym szamponem, raczej bêdzie dobrym p³ynem do naczyñ, choæ mnie zawsze ¿al skóry na rêkach

mnie tak zadziwi³a maseczka kaszmirowa z gliss kura w swoim czasie, gdy nie mia³a w³a¶ciwie tam nic ciekawego w ¶rodku, ale dzia³a³a, rewelacyjnie.

poza tym, co w³osy to wymagania, jednym wystarczy mieszanina glycolu propylenowego z SLS a innym pos³u¿y wy³±cznie do mycia od¿ywka.

czemu to musi byæ takie skomplikowane?
__________________
W³osy
mysia m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 10:51   #27
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez mysia m Poka¿ wiadomo¶æ
no tak, ale z drugiej strony wci±¿ wiele zale¿y od sk³adu. Trudno oczekiwaæ, ¿e szampon zawieraj±ce same 'twarde' substancje myj±ce, bêdzie dobrym szamponem, raczej bêdzie dobrym p³ynem do naczyñ, choæ mnie zawsze ¿al skóry na rêkach
jak ogladam takie szampony, to podswiadomosc podsuwa przerazliwy dzwiek skrzypiacych wlosow

rozwalaja mnie szampony "pokrzywowe" albo inne "ziolowe" zwykle w supermarketech. ziola brak. a klient zadowolony, ze ma cos zielonego i pachnacego pokrzywa
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 13:54   #28
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego ¶wiata
Wiadomo¶ci: 3 020
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka¿ wiadomo¶æ
jak ogladam takie szampony, to podswiadomosc podsuwa przerazliwy dzwiek skrzypiacych wlosow

rozwalaja mnie szampony "pokrzywowe" albo inne "ziolowe" zwykle w supermarketech. ziola brak. a klient zadowolony, ze ma cos zielonego i pachnacego pokrzywa
tragedia

Ale to wina producentów, którym wolno napisaæ w zasadzie, co chc±. I pisz±, ¿eby siê sprzedawa³o. A ludzie kupuj±, bo siê nie znaj±. Nie ka¿dy siedzi na wiza¿u
__________________
W³osy
mysia m jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 14:54   #29
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 8 896
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Diamond_boy Poka¿ wiadomo¶æ
sêk w³a¶nie w tym, ¿e u¿ywa³em ró¿nych, kiedy¶ tañszych ze wzglêdu na cenê i nie twierdzê ¿e s± z³e, po prostu mi nie s³u¿± np BD niby idealny sk³ad ale ja po nim mia³em siano....

zastanawiam siê czy te dro¿sze maj± po prostu lepszej jako¶ci sk³adniki i w wiêkszych dawkach.
Przecie¿ te szampony Marc Anthony maj± beznadziejne sk³ady Nic tam nie ma ciekawego, jest silny detergent, silikony i w niektórych gliceryna, za takie co¶ p³aciæ 30 czy wiêcej z³ to jest moim zdaniem frajerstwo i nabijanie klientów na "markê" Jak s³u¿y Ci taki zwyk³y szampon, to pewnie Schauma czy inny Gliss Kur te¿ by Ci s³u¿y³.
Jak ju¿ chcesz stosowaæ produkty z "wy¿szej pó³ki", to radzê zainwestowaæ w wy¿sz± pó³kê jako¶ciow± a nie jedynie cenow±.

Ju¿ dziewczyny napisa³y, jakie to s± produkty, np Kerastese.
Fubizka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-27, 15:09   #30
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Dro¿sze szampony do w³osów

Cytat:
Napisane przez Fubizka Poka¿ wiadomo¶æ

Ju¿ dziewczyny napisa³y, jakie to s± produkty, np Kerastese.
polemizowalabym jakby mi ktos dal niepodpisane butle, w zyciu bym nie powiedziala, ze to drozsze szampony. dla mnie sa bardzo przecietne, od wielu uzytkownikow tez slyszalam, ze Kerastese to przereklamowane kosmetyki, taki drozszy drogeryjny Loreal (koncern z reszta ten sam)
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.