Jak sensownie rozszerzac diete? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-04, 12:23   #1
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Lightbulb

Jak sensownie rozszerzac diete?


Mala niedlugo konczy 4 miesiace, jest tylko na piersi, wiec troche czasu zostalo, ale chcialam sie przygotowac do tego wiekopomnego przedsiewziecia

Od czego zaczac? Jaki schemat stosowac? Co z BLW, bo wydaje mi sie interesujace?

Zauwazylam, ze na poczatek popularnoscia cieszy sie kaszka bananowa z Bobovity - ale jak dla mnie to sie do sensownego (!) rozszerzania nie nadaje, w skladzie cukier i 0,6% "proszku bananowego"

No i co ze sloiczkami? Wydaje mi sie, ze lepiej samemu przyrzadzac posilki, ale moze sa jakies sloiczki godne polecenia?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:39   #2
nina3595
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 58
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Prawidłowo to dziecko do 6 miesiąca powinno być tylko na piersi, ale ja sama się do tego nie stosowałam. Na sam początek to dawałam marchewkę utartą z jabłkiem (sok z tego) o tak kilka łyżeczek. Marchewkę i jabłko mam ze swojego ogrodu Nieraz w małych warzywniakach można dostać ekologiczne warzywa. Zaczynałam także od ziemniaka gotowanego z marchewką. Słoiczki są dobrym rozwiązaniem, tylko moja córa tylko owocowe chciała jeść.
nina3595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:42   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

No wlasnie, sa rozne opinie czy rozszerzac po 6 miesiacu czy juz w 6. Chetnie dzieci jedza te nowosci? A co z kaszkami?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:48   #4
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Vixen to czy dasz coś dziecku w 6 miesiącu czy po 6-tym to Twoja decyzja. Karmisz piersią nie musisz sie spieszyć.

Moja na początku jadła odrobine owoców, pól lyzeczki dziennie ale ja zaczęłam wczesniej jej dawać owoce ze wzgledu na zaparcia, niedowage, długa historia

Moim zdaniem na początku warto kupić słoik. Wygodne, dziecko je mało, masz wybór. Ja kupowalam tylko Hipp, podobno są najlepsze ale tak na prawdę dziecko samo zdecyduje co mu bardziej odpowiada. Córka koleżanki dała sobie wcisnąć jedynie Bobovite.

Kaszki masz rożne, u mnie np bananowa szkodzila, banany mała je dopiero od pól roku, wczesniej miała wzdecia i bolal ja brzuszek.

Ja od jakiegoś czasu daje małej kaszki Holle, żałuje ze wczesniej ich nie odkryłam. Są od 6 - tego miesiąca.

Moze spróbuj na początek ziemniaka?
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:55   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Slyszalam wlasnie o kaszkach Holle, ze sa bardzo dobre i to wyzsza polka taka niz te wszystkie bobovity, ale zdaje sie, ze trzeba je zamawiac przez internet, bo w sklepach nie ma? Jak podawac kaszki, jesli dziecko jest niebutelkowe?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:58   #6
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Dużo zależy od dziecka, bo planować można sobie różnie

Ja chciałam rozszerzyć po 4 miesiącu, przez miesiąc próbowałam jej podawać jedzenie, ale młode skutecznie strajkowało.
Zrobiłam miesiąc przerwy.

Po 6 miesiącu znowu zaczęłam. Szło juz lepiej ale nadal bardzo powoli, malutki słoiczek był na 3 obiady i jeszcze czasami coś zostawało.

Porządnie ruszyło się koło 8 miesiąca, od 9 je normalną porcję obiadu, tzn. taka po której jest syta na kilka godzin.

A na wątku mamy dzieci, które zgodnie ze schematem juz w 5 miesiącu zjadały ładnie cały obiadek i były pozytwynie nastwaione do wszelkich nowosci taie ktore nie jedza go do teraz.

Ja rozszerzenie zaczęłam od warzyw, ze słoik (ale pewnie się domyślasz). Pierwsze danie to była dynia + marchew.
Generalnie sugerowałam schematem, i tym co pisze na słoiczkach.

Młoda pluła do roku wszystkimi owocami,
kaszkę bym chętnie dawała (bo to takie szybkie danie) ale też pluła i nie chciała jeść, i nie chce nadal.
Pije tylko kaszkę z butelki.

Moja to mlekopijca
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:00   #7
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Slyszalam wlasnie o kaszkach Holle, ze sa bardzo dobre i to wyzsza polka taka niz te wszystkie bobovity, ale zdaje sie, ze trzeba je zamawiac przez internet, bo w sklepach nie ma? Jak podawac kaszki, jesli dziecko jest niebutelkowe?
Ja Holle mam w sklepie ekologicznym,w delikatesach Boomi są i jeszcze w sklepie Euro Maxima czy jakos tak.

Na Allegro wychodzą podobno najtaniej, ja kupuje po 17 zł za opakowanie w sklepie ekologicznym. Mam wrażenie ze małej smakują lepiej niż np Bobovita. Bez cukru są tez kaszki nestle ale nie wszystkie i nie wiem czy są one dla takich maluchów.

Kaszke możesz dawać lyzeczka, na wodzie z owocami, chyba z mlekiem piersiowym tez możesz mieszać, pewnie modyfikowanego nie chcialabys używać prawda?
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 13:04   #8
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Slyszalam wlasnie o kaszkach Holle, ze sa bardzo dobre i to wyzsza polka taka niz te wszystkie bobovity, ale zdaje sie, ze trzeba je zamawiac przez internet, bo w sklepach nie ma? Jak podawac kaszki, jesli dziecko jest niebutelkowe?
łyżeczka

Ja też teraz daję te kaszki, bo jest duży wybór, nie tylko ryżowe. A zauważyłam ze po ryżowych gorzej mi śpi w nocy, chyba jej nie służą.

Tak trzeba zamówić przez neta albo w sklepie ze zdrową żywnością są do dostania.
Nie wiem czemu u nas w sklepach nie ma wyboru w kaszkach.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez julka910 Pokaż wiadomość
Bez cukru są tez kaszki nestle ale nie wszystkie i nie wiem czy są one dla takich maluchów.
Właśnie Nestle ma fajne kaszki z innych zbóż niż ryż, seria Zdrowy brzuszek, ale wszystkie są z mlekiem,
a jak ja używam do zagęszczania mleka w butli,
to mnie to drożej wychodzi taka impreza.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:04   #9
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Lyzeczka to pewnie dluuuugo karmienie schodzi
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:09   #10
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja na początku dawałam kleik ryżowy ale na moim mleku bądź wodzie. I czekałam do 6 miesiąca, bo pediatra mi powiedziała,że tu chodzi o gotowość brzuszka do trawienia i nie ma co się śpieszyć. Tym bardziej,że moja córka karmiona tylko piersią była małym pulpetem i nie cierpiała przez niedojadanie
Później wprowadzałam co 2-3tyg kolejne produkty. Zaczęłam od marchewki i ziemniaka. W słoiczkach. Owoców moje dziecko nie tolerowało. Długo "jechała" na słoikach-dopiero po skończeniu roku zaczęłam jej gotować. Myślę,że nie ma się co śpieszyć z robionym przez siebie jedzeniem jeśli nie jest z produktów ekologicznych, bo moja córka miała guzek na piersi od hormonów zawartych w kurczaku. A kurczaka na potęgę jadłam ja, karmiąc ją piersią. Także dziecko musi się nauczyć radzić sobie z chemią zawartą w normalnym jedzeniu.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:11   #11
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lyzeczka to pewnie dluuuugo karmienie schodzi

Bardzoo długo
przynajmniej u nas tak było,
zresztą do teraz potrafi jeść obiad do godziny
i jak potrzebuję szybko wyjść do zamiast obiadu jest mleko

ale może twoja będzie z tych chętnych do jedzenia
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 13:16   #12
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja proponuję rozszerzanie diety od 7 mca (czyli pełne pół roku karmienia wyłącznie piersią) i wprowadzanie glutenu po 10 mcu. BLW możesz stosować jak dziecko siedzi inaczej będzie się krztusić. Jeśli masz ochotę gotować to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Przyda się malutki garnuszek taki półlitrowy. Kaszek w ogóle nie musisz podawać jak jest na piersi, a jeśli już to gęstą i łyżeczką lub rzadszą z kubeczka (nie dawać kaszki z butelki).

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lyzeczka to pewnie dluuuugo karmienie schodzi
Szybkie jedzenie szkodzi na brzuszek Poza tym jak chcesz podać obiadek np zupę inaczej niż łyżeczką? Czas będzie taki sam czy to zupa czy kaszka.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:22   #13
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Ja na początku dawałam kleik ryżowy ale na moim mleku bądź wodzie. I czekałam do 6 miesiąca, bo pediatra mi powiedziała,że tu chodzi o gotowość brzuszka do trawienia i nie ma co się śpieszyć. Tym bardziej,że moja córka karmiona tylko piersią była małym pulpetem i nie cierpiała przez niedojadanie
Później wprowadzałam co 2-3tyg kolejne produkty. Zaczęłam od marchewki i ziemniaka. W słoiczkach. Owoców moje dziecko nie tolerowało. Długo "jechała" na słoikach-dopiero po skończeniu roku zaczęłam jej gotować. Myślę,że nie ma się co śpieszyć z robionym przez siebie jedzeniem jeśli nie jest z produktów ekologicznych, bo moja córka miała guzek na piersi od hormonów zawartych w kurczaku. A kurczaka na potęgę jadłam ja, karmiąc ją piersią. Także dziecko musi się nauczyć radzić sobie z chemią zawartą w normalnym jedzeniu.
Z tym guzkiem to mnie wystraszylas. Kurde, niepotrzebna zadna wojna, ludzie sie sami wytruja...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:23   #14
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Nam pediatra zalecił podawanie w 4 i 5 miesiącu kaszki mannej na wodzie- 1 łyżeczka dziennie.

No i próbujemy. Malutka uważa, że jedzenie łyżeczką jest ogromnie śmieszne i śmieje mi się na cały głos w trakcie karmienia.

Mnie też kusi BLW.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:33   #15
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja wogole nie karmilam/karmie kaszka z butelki. Od razu robilam gestsza i je lyzeczka. Dodaje owoce albo ze sloiczka, albo swierze. I kaszki zwykle, jak kleik czy owsianka - nie lubi bardzo tych podsladzanych, zdrowych brzuszkow i innych.
I je sniadanie ok 15 min.
Tutaj odradzaja karmienia kaszek zupek butelka. Tylko mleko a po roczku wogole butelke odstawic, mleko z kubeczka ma pic
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:41   #16
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lyzeczka to pewnie dluuuugo karmienie schodzi
Praktyka czyni mistrza

Moja dwulatka już od 3 miesięcy sama je widelcem a od jakiegoś tygodnia zjada sama zupę łyżką i tylko trochę sie oblewa (nauczyła sie w żłobku)
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:49   #17
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Ja nasz system wprowadzania nowych pokarmów mogę nazwać mieszany, z dominacją BLW.

Mała długo była tylko na mleku z piersi i dlatego nie wprowadzałam żadnych dodatków. Jakieś kleiki się pojawiły, gdy miała skok rozwojowy i była non stop głodna.
Co ciekawe mała od początku reagowała negatywnie na papki.
Jabłko ugotowane zmiksowane: był bunt.
Jabłko w kawałkach: jak najbardziej i super

W tym momencie ma 17 miesięcy i głównym buntem jest to, że chce jeść sama i nie chce być karmiona (widelcem i łyżką posługuje się bez większego problemu). I je to samo co my. Poza tym ma apetyt ma niesamowity. Je prawie wszystko, a jak grymasi to wiem, że jest ku temu powód.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:27   #18
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lyzeczka to pewnie dluuuugo karmienie schodzi
Baaardzo długo i bardzo brudno także się nie śpiesz. Ja przy moim ośmiomiesięczniaku siwieję, bo ogłosił strajk. Ale mniejsza o to, nie będę póki co histeryzować. Starsza pięknie jadła, owocki, warzywka, zero słodyczy, super, hiper. Teraz ma 4 lata i od 2 lat cudem jej czasem jakieś jakies jabłko pocisnę czy banana. Czasem podje od brata ze słoika. A tak, to zero owoców. Mam nadzieję, że jemu się odwróci, tzn., że w końcu zajarzy jedzenie/
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:39   #19
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość
Baaardzo długo i bardzo brudno także się nie śpiesz. Ja przy moim ośmiomiesięczniaku siwieję, bo ogłosił strajk. Ale mniejsza o to, nie będę póki co histeryzować. Starsza pięknie jadła, owocki, warzywka, zero słodyczy, super, hiper. Teraz ma 4 lata i od 2 lat cudem jej czasem jakieś jakies jabłko pocisnę czy banana. Czasem podje od brata ze słoika. A tak, to zero owoców. Mam nadzieję, że jemu się odwróci, tzn., że w końcu zajarzy jedzenie/
Moja miała jakieś 5-6 miesięcy jak zdecydowała ze mleko moze wypić ale raz na dobę nie wiecej niż 100 ml
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 16:42   #20
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Z tym guzkiem to mnie wystraszylas. Kurde, niepotrzebna zadna wojna, ludzie sie sami wytruja...
Nooo...Ograniczyłam kurczaka i guzek się wchłonął...Ale stres niezapomniany!
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 16:51   #21
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

To ile Ty tego kurczaka jadlas?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:43   #22
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mala niedlugo konczy 4 miesiace, jest tylko na piersi, wiec troche czasu zostalo, ale chcialam sie przygotowac do tego wiekopomnego przedsiewziecia

Od czego zaczac? Jaki schemat stosowac? Co z BLW, bo wydaje mi sie interesujace?

Zauwazylam, ze na poczatek popularnoscia cieszy sie kaszka bananowa z Bobovity - ale jak dla mnie to sie do sensownego (!) rozszerzania nie nadaje, w skladzie cukier i 0,6% "proszku bananowego"

No i co ze sloiczkami? Wydaje mi sie, ze lepiej samemu przyrzadzac posilki, ale moze sa jakies sloiczki godne polecenia?

nie spiesz się,bo nie ma do czego

Napisze jak było u mnie : najpierw marchew,ziemniak,dynia,ja blko,pozniej pietruszka i dalej warzywa i owoce (juz bez ogoladania się na schemat) kierowałam sie tym,czy cos jest krajowe i stopniem ciężkostrwansoci,najpeirw malutka ilosc,obserwacja,po paru dniach znowu troszke wiecje. Jak było ok to właczalam do menu na stałe. Miedzyczasie ekspozycja na gluten.


Co do słoiczków -uwazam,ze przy załozeniu,ze gotujemy ze sprawdzonych produktów lepsze będzie ugotowane samemu niz słoiczowe. Nie ma się co czarowac,słoiczke moze byc superczysty mikrobiologicznie,ale to jedzenie jest wielkorotnie przetworzone,wartości odzywczych w nim mniej.Tak samo z konserwantami -tak,wiem,ze długi termin przydatnosci to zasługa pasteryzacji,ale mimo to ta gwiazdka przy "nie zawiera konserwantów" odnosząca do "według norm Unii...." oznacza,ze konserwanty są,a jakże,tylko dopuszczone do stosowania i w dozwolonej według norm ilości.Podobnie z oznaczeniem "bez cukru" i gwiazdka "nie zawiera curku krystalicznego" ...a w składzie syrop glukozowo-fruktozowy np. albo maltodeksydryna.


Podsumowując ten wywód według mnie -gotowac ,jesli ma się dobre składniki.A jesli sie nie ma to czytac dokładnie składy słoiczków. Miałam kiedys taką rozpiskę czego i ile jest w konkretnym daniu jakiejś firmy.


aaa,jeszcze

u nas BLW weszło razem z karmieniem łyzeczką,z czasem to zaczeło byc zupełnie blw. Wygodne to,bo dziecko je,Ty jesz,nie tracisz czasu a przy okazji malec moze obserwowac zachowania dorosłych przy stole.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2012-06-04 o 20:44
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:40   #23
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Nie śpieszyć się. Na początku jest fajnie, a potem to jednak dodatkowy obowiązek. I ja bym kaszki butlą nie dawała. Od razu uczyć dziecko, ze zupki/kaszki daje się łyżeczką. Ja czasem i pół godziny karmiłam w międzyczasie podgrzewałam, mam mi radziła dać butlą zupę, ale się złamałam tylko raz i dzięki temu mam teraz tylko jedno karmienie butlą, reszta łyżeczką (skrzywienie zawodowe mam, zeby się jak najzybciej butli pozbyć).
Ja zaczynałam od dyni z ziemniakami hipp. I pierwsze dwa miesiące się przejmowałam schematami itp. potem wyluzowałam i nawet nie patrze w schemat.
Oprócz kaszek z holle ajne są tez niemieckie babydreamy bezmleczne. Ryżowych z cukrem nie dawałam, w ogóle ryżowych nie daje bo zapierają i potem moje dziecko ma sensacje żołądkowe. U nas najlepiej sprawdza się jaglanka.
Co do blw, polecam jak najbardziej. U nas nie było czyste blw, elementy, ale to dopiero jak dziecko zacznie siadać. Folia pod krzesełko, żarełko na stolik i jedziemy. W tym momencie jak mam bardziej stały obiad typu mieso z ziemniakami/ryzem to Agata je sama. Zupy, kaszki je łyżeczką.

Kierowałam się schematem stąd klik, bo zauważyłam ze firmowe schematy są zależne od oferty.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:44   #24
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

A co to za skrzywienie zawodowe z ta butlą, jeśli można wiedziec?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:00   #25
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Vixen związane z wadą wymowy dziecko jak najszybciej powinno gryźć, rzuć, pić ze słomki, kubeczka, zeby aparat mowy się ładnie rozwijał. Taki mój bzik
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:06   #26
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Jesteś logopedą?

Ja ostatnio padłam z wrażenia, jak mama powiedziała, że do 6 roku życia na noc kaszę z butli mi dawała

Moja mała jest bezbutelkowa, nawet smoczka nie używamy - naprawdę to tak dobrze dla zgryzu robi?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:21   #27
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jesteś logopedą?

Ja ostatnio padłam z wrażenia, jak mama powiedziała, że do 6 roku życia na noc kaszę z butli mi dawała

Moja mała jest bezbutelkowa, nawet smoczka nie używamy - naprawdę to tak dobrze dla zgryzu robi?
Pedagogiem przedszkolnym ale planuje podyplomówke z logopedii. To tak jak ze wszystkim, jednemu nie zaszkodzi, innemu zaszkodzi. Widzę, ze moje dziecko sobie radzi bez butli. Na pewno wpływ jakiś ma (aczkolwiek tu ważne tez są predyspozycje genetyczne, bodźce z zewnątrz), w każdym razie ja smoczkowa to 6rż nie mam wady wymowy, mój brat smoczkowy ma. Albo bliźniaczki w rodzinie, które w tym samym dniu (tez kilkulatki) rozstały się ze smoczkami i jedna ma proste zęby inna krzywe.
Natomiast wiadomo, ze stymulacja aparatu głosowego wyjdzie dziecku tylko na dobre, a takie stymulacje to właśnie gryzienie, picie ze słomki, kubka.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:30   #28
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

A czy ssanie piersi w jakiś sposób wpływa na rozwój aparatu mowy? Szybciej uczą się mówić dzieci piersiowe (sama w to nie wierzę, ale fajnie by było)?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:52   #29
monaa511
Przyczajenie
 
Avatar monaa511
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 29
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lyzeczka to pewnie dluuuugo karmienie schodzi
U mnie najgorsze byly pierwsze dwa dni,teraz nabralam wprawy i idzie calkiem sprawnie





Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Ja na początku dawałam kleik ryżowy ale na moim mleku bądź wodzie. I czekałam do 6 miesiąca, bo pediatra mi powiedziała,że tu chodzi o gotowość brzuszka do trawienia i nie ma co się śpieszyć. Tym bardziej,że moja córka karmiona tylko piersią była małym pulpetem i nie cierpiała przez niedojadanie
Później wprowadzałam co 2-3tyg kolejne produkty. Zaczęłam od marchewki i ziemniaka. W słoiczkach. Owoców moje dziecko nie tolerowało. Długo "jechała" na słoikach-dopiero po skończeniu roku zaczęłam jej gotować. Myślę,że nie ma się co śpieszyć z robionym przez siebie jedzeniem jeśli nie jest z produktów ekologicznych, bo moja córka miała guzek na piersi od hormonów zawartych w kurczaku. A kurczaka na potęgę jadłam ja, karmiąc ją piersią. Także dziecko musi się nauczyć radzić sobie z chemią zawartą w normalnym jedzeniu.
Masakra z tym kurczakiem. Teraz az strach cokolwiek jesc bo nie wiadomo co w tym jest


My co prawda dopiero przed rozszerzaniem diety- Mala za dwa tygodnie skonczy 4 msc,a jest na mm, ale od czterech dni daje jej raz dziennie kleik ryzowy z powodu strasznego ulewania,niestety nie bardzo pomaga.
Tez ciagle sie zastanawiam czy jak przyjdzie czas to przygotowywac jedzenie samemu czy sloiczki lepsze.

Tak sie zastanawiam czy kaszki np. Bobovity mozna kupic 'czyste' bez owocow? Bo wszedzie gdzie patrze to tylko z owocami albo ja jestem slepa :p

I pytanie do mam dzieci na mm,jak ma wygladac wprowadzanie glutenu?
monaa511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:59   #30
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Jak sensownie rozszerzac diete?

Cytat:
Napisane przez monaa511 Pokaż wiadomość

Tak sie zastanawiam czy kaszki np. Bobovity mozna kupic 'czyste' bez owocow? Bo wszedzie gdzie patrze to tylko z owocami albo ja jestem slepa :p
z tego co obserwuję,to mozna,jest czysty kleik ryzowy a te kaszki ryzowe poza tym,ze mają w składzie cukier i niecały 1% proszku owocowego (no i mleko ,jesli mleczne) to niczym sie od kleiku nie roznią
jest tez mleczna kaszka manna i mleczna owsianka ale nie wiem od ktorego m-ca,bo są glutenowe
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-07 14:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.