Problem z trawieniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-08, 15:20   #1
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344

Problem z trawieniem


Witam,
podobnych tematów było już pewnie wiele, ale zdecydowałam się założyć osobny, aby opisać mój problem.
Odkąd niecałe 2 miesiące temu przeszłam na dietę zaczęły się problemy ze strony układu trawiennego i utrzymują się do dziś. Mój brzuch jest ciągle wzdęty, cały czas mi się ''przelewa'' w jelitach, do tego dochodzą częste gazy i ciągła biegunka. To pojawiło się odkąd przeszłam na dietę, wcześniej było ok. Czytałam, że może to być za sprawą przedawkowania błonnika, ale nie ma go w moje diecie aż tak dużo.
Tu kilka moich jadłospisów :



07.50 owsianka ( 4 łyżki płatków, mleko 2%) + 2 duże śliwki 12.00 duże jabłko, bułka grahamka z szynką
16.00 jogurt pitny 250ml
17.15 kasza kuskus z sosem
20.20 tuńczyk w sosie własnym, szklanka warzywnej zupy krem
____



09.00 duża kiść winogrona, owsianka (200ml mleka 2%, 4 łyżki płatków, suszona morela , łyżeczka zarodków pszennych) 12.50 gruszka, 3 malutkie ogórki konserwowe z chilli, szklanka koktajlu z mlekiem, serkiem homo i twarogiem chudym
16.15 pierś z kurczaka, sos ze świeżym pomidorem, kuskus
21.30 pierś z kurczaka grillowana, łyżka keczupu, kilka malutkich ogórków z chilli
__________
11.00 bułka pełnoziarnista z chudą wędliną, nektarynka
14.00 activia naturalna z borówkami i suszoną żurawiną
16.00 gruszka
16.45 2 plasterki polędwicy smażonej na małej ilości oliwy, ziemniaki, ogórek kiszony
19.50 serek wiejski, łyżka miodu, ogórek kiszony


co może być przyczyną moich problemów?
czy problem leży po stronie diety?
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:22   #2
barsawia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 37
Dot.: Problem z trawieniem

Oczywiście że problem może leżeć po stronie diety. Skoro zauważyłaś że zaczęło się tak dziać od kiedy ją stosujesz.

Na początek proponuje wywalenie wszystkich produktów mlecznych poza serami podpuszczkowymi. Być może masz problem z trawieniem laktozy. Zastąp innymi produktami zawierającymi białko, najlepiej pochodzenia zwierzęcego i jajami.
barsawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 19:40   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Problem z trawieniem

wzdecie brzucha, biegunka utrzymujaca sie dluzszy czas, to juz sie nadaje do diagnostyki.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 07:50   #4
barsawia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 37
Dot.: Problem z trawieniem

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
wzdecie brzucha, biegunka utrzymujaca sie dluzszy czas, to juz sie nadaje do diagnostyki.
Jak się je cały czas co szkodzi to z reguły wystarczy wyeliminować szkodliwy czynnik. Koleżanka pisała że problemy ma po zmianie diety.
barsawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 10:24   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Problem z trawieniem

taaa, ja tez tak kiedys myslalam. Lepiej dmuchac na zimne. Ja mam zasade, najpierw wykluczam choroby, a pozniej zajmuje sie blachostkami.
A wzdecia i biegunki - to moze byc problem oczywiscie diety, jak i chorob jelita grubego jak i sprawy ginekologiczne. Zwlaszcza, jesli sie utrzymuje przez dluzszy czas, to warto sie tym zainteresowac.
Ale moze dlatego tak patrze, bo moje jelito choruje, i tez na poczatku myslalam, ze to sprawa diety.

No ale moze masz racje i warto zmienic zywienie i zobaczyc czy cos sie zmienilo na lepsze.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-10-11 o 10:29
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 12:03   #6
barsawia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 37
Dot.: Problem z trawieniem

(:Iza napisała Odkąd niecałe 2 miesiące temu przeszłam na dietę zaczęły się problemy ze strony układu trawiennego i utrzymują się do dziś.

W innym przypadku nie bagatelizował bym problemu.
barsawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 12:41   #7
Treia
Przyczajenie
 
Avatar Treia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Problem z trawieniem

Pomyśl o jakimś probiotyku. Może być apteczny.
Treia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 08:15   #8
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Problem z trawieniem

hmm pomysł z probiotykiem wydaje się sensowny, jeszcze dziś spróbuję, dzięki!
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 13:15   #9
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Problem z trawieniem

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
hmm pomysł z probiotykiem wydaje się sensowny, jeszcze dziś spróbuję, dzięki!
A czy wcześniej miałaś takie problemy z biegunką?

Zdecydowanie to jest wina zbyt dużej ilości błonnika.. tylko AŻ tak reaguje organizm raczej chory.. Nie chce Cię straszyć ale powinnaś pójść do gastrologa. Dieta bogatoresztkowa jest nie mile widziana przy nieswoistych zapaleniach jelit. Ale może twój organizm po prostu nie radzi sobie z taką ilością błonnika. Staraj się jeść pośrednio. I nie jedź otrąb, czy ziarnistych chlebów bo one lubią drażnić jelita, które jak widać masz bardzo delikatne.
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:34   #10
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Problem z trawieniem

wcześniej właśnie nie, a wydaje mi się, że błonnika nie jest w mojej diecie aż tak dużo, poza tym wcześniej jadłam owsianki, chleb pełnoziarnisty i nic mi nie było, zobaczymy, biorę ten probiotyk i pije miętę też zauważyłam, że było ok z moim brzuchem jak przez kilka dni nie jadłam piersi z kurczaka/indyka, w niedziele zjadłam indyka z grilla i po paru godzinach czułam się tak jakbym się struła, może coś nie tak było z mięsem, które jadłam, ale w sumie kupuję w różnych miejscach ciężko wyczuc, będę się obserwować i może dojdę do tego co mi szkodzi
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 16:13   #11
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: Problem z trawieniem

Obserwuj . Ale obiecaj, że jak nie przejdzie pójdziesz do gastrologa na badania .
Dobrze, że wcześniej takich objawów nie było, ale są one niepokojące.
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 15:15   #12
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Problem z trawieniem

I od dwoch miesiecy jesz podobnie, i masz takie problemy? Lepiej sie przebadac (idz to Twojego lekarza rodzinnego, niech on sie glowi co z tym dalej robic ).

A tak na pierwszy rzut oka mam dwoch "podejrzanych" w Twoim jadlospisie. Nie mowie, ze to koniecznie to, ale wiem, ze moj zoladek by sie od tego zbuntowal. Mam na mysli:

1. Duzo owocow. Samo w sobie niech bedzie, ale Ty jesz te o wlasciwosciach wzdymajacych - a to sliwki, a to winogrona, a to jablka... Sama mam po nich rewolucje w jelitach, moze to to?

2. Mleko. Sama niedawno wyrzucilam niefermentowane produkty mleczne z diety, bo, delikatnie mowiac, nie utrzymywaly mi sie dlugo w przewodzie pokarmowym A mleko w polaczeniu z pkt. 1 (np. owsianka na mleku i do tego sliwki czy morele) to juz w ogole... Nie mowie, ze tak musi byc, tylko spekuluje na podstawie wlasnych problemow.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 17:37   #13
manipura
Raczkowanie
 
Avatar manipura
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 53
Dot.: Problem z trawieniem

Też uważam, że za dużo błonnika, a zwłaszcza surowych owoców. Po sobie wiem, że gazy są od fruktozy, więc jem wyłącznie gotowane jabłka i żurawinę. Produkty mleczne wogóle wyeliminowałam po za kefirem i jest ok.
__________________
...nie warto żyć życiem niezbadanym...
manipura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 21:15   #14
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Problem z trawieniem

hmm generalnie owoców nie jem aż tak dużo, wtedy była promocja na śliwki w biedronce to jadłam kilka dni hehe mleko też na razie odstawiłam, dziś kupiłam napój sojowy jako zamiennik do owsianki
generalnie jest lepiej odkąd nie jem piersi z kurczaka, nie wiem o co chodzi, ostatnio zjadłam też indyka z grilla i czułam się tragicznie po tym...
powoli wzdęcie ustępuje, brzuch jest już bardziej płaski, ale od tygodnia nie jem mięsa właściwie

tak czy siak pójdę do lekarza po weekendzie, bo nie ukrywam, że jest to dla mnie duży dyskomfort a jeszcze gorzej jak mierzę się centymetrem, waga leci w dół inne obwody też a brzuch ciągle wzdęty eh
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 17:53   #15
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Problem z trawieniem

jednak znowu mi się pogorszyło... byłam już u lekarza dostałam leki stosowane przy zespole jelita nadwrażliwego, jednak nie przynoszą rezultatów, więc to chyba nie to... w tym tygodniu umówię się na kolejną wizytę, może niedługo dowiem się co mi jest
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 17:58   #16
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Problem z trawieniem

To tak zapytam mało delikatnie - miałaś robioną (albo będziesz mieć) gastroskopię? Trzymam kciuki, żeby się szybko wyjasniło co się dzieje.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:58   #17
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Problem z trawieniem

nie miałam nigdy w życiu i mam głęboką nadzieję, że nie będzie to konieczne
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 20:24   #18
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Problem z trawieniem

Niby też mam nadzieję, ale to może być skuteczny sposób sprawdzenia co Ci dolega. Ale to lekarz niech zdecyduje Gastroskopia o wiele straszniej wygląda niż jest w rzeczywistości, uwierz "człowiekowi po przejściach"
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 08:00   #19
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Problem z trawieniem

tylko jesli brzuch wzdety, przelewanie w jelitach, biegunka to gastroskopia nie wykaze co sie dzieje w jelicie. A tutaj widze, ze problem nie lezy po stronie zoladka:/
Ale oczywiscie gastro warto zrobic.

Jakie masz leki?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-10-28 o 08:07
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 07:30   #20
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Problem z trawieniem

na razie meteospashmyl ale jakoś średnio działa, przestało się przelewać tak głośno i boleśnie w jelitach ale wzdęcie nadal jest i zauważyłam, że mój brzuch właściwie bardziej wzdęty jest w górnych partiach?? nie wiem co to może oznaczać, ale jest jakby taki opuchnięty, pójdę jeszcze do lekarza ale dopiero po weekendzie jak wróce ze swiat do Krakowa
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 10:49   #21
JoasiaHa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: miasto krasnali
Wiadomości: 59
Dot.: Problem z trawieniem

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
jednak znowu mi się pogorszyło... byłam już u lekarza dostałam leki stosowane przy zespole jelita nadwrażliwego, jednak nie przynoszą rezultatów, więc to chyba nie to... w tym tygodniu umówię się na kolejną wizytę, może niedługo dowiem się co mi jest
Tia.. zespół "diagnozują" na prawo i lewo. Ulubiona wymówka lekarzy by nie dojść do przyczyny problemu i tylko próbować tuszować objawy.
Problemy które opisałaś mogą być objawem dziesiątek chorób, jak również nietolerancji pokarmowych i alergii... poczytaj chociażby ten post > http://www.tlustezycie.pl/2013/05/ze...go-nie-ma.html da na pewno ogólne pojęcie jak do jednego worka pod nazwą zjd lekarze wrzucają wszystko i gdzie zacząć szukać potencjalnych powodów tych problemów...
JoasiaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.