Kto nigdy nie żył... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-12, 23:16   #1
*AgneS*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 110

Kto nigdy nie żył...


Chciałabym podzielić się wrażeniami po kolejnym filmie. Oglądałyście go?
Ja oceniam go pozytywnie Początek wciągnął mnie całkowicie, uwielbiam takie surowe, tragiczne klimaty. Sceny nieprzedłużane (ale też nie "migawki" - jak w "Samotności..."), tak w sam raz, aby zrozumieć o co chodzi, a nie zanudzić się. Potem (gdy Jan zajmuje się ogródkiem) robi się troszkę nużąco...za dużo pietruszki. A i końcówka spłycona i aż za radosna.
Ale ogólnie moje wrażenie jest jak najbardziej na TAK. Żebrowski zagrał świetnie, cały dobór aktorów dobry bo pojawia się wiele nowych młodych twarzy (ponoć to studenci filmówki, czy to plotka?).
Podoba mi się scena z pogrzebu Marysi, dokładnie z nabożeństwa - wyraźnie widać barierę między narkomanami - jej przyjaciółmi, a rodziną. Dobitnie też pokazało to kazanie księdza Jana. Z resztą wiele scen z początkowej części filmu było przepełnionych takim "tragizmem realiów", np. reakcja mamy Jana na wieść o jego chorobie. Naprawdę można się wciągnać i zmusić do refleksji.
Podoba mi się też pomysł zaczerpnięcia tytułu.
Ładne teksty piosenek...
Trochę komizmu wnosi postać fana pana Pawła, ale da się znieść, mnie ten facecik rozśmieszył
Ogólnie - POLECAM.
*AgneS* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 13:43   #2
the magus
Wtajemniczenie
 
Avatar the magus
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 558
Dot.: Kto nigdy nie żył...

ja widziałam.
ogólnie jestem na nie. o ile początek filmu dawał nadzieje na dobre rozwinięcie tematu (kamera z 'ręki', wyblakłe obrazy, szybka akcja), środek i końcówka zawodzą. w chwili gdy Jan trafia do klasztoru obraz zaczyna się robić nużący i patetyczny (wstawki z łaciny, Żebrowski klęczący nad swoim 'sadem', wszędobylskie pietruszki ). na koniec reżyser buduje ciekawą relacje między Martą a Janem, ale niepotrzebnie wplata w nią scenę erotyczną - u mnie cała sala kinowa wybuchła śmiechem widząc grobową minę Żebrowskiego i jego wyznanie: jestem księdzem. a na temat muzyki wolę się nie wypowiadać, bo zostanie zachwiany autorytet pana Kaczmarka powiem tylko tyle - Janowskiemu mówię stanowcze nie.
pomijając już fakt, że niektóre sytuacje są mocno ubarwione i przesłodzone (happyend z dzieckiem)..
ale refleksja była, a owszem - uważam, że pan Michał powinien zapuścić brodę i włosy - w dłuższych wyglądał zdecydowanie korzystniej niż w krótkich i przywodził na myśl Kota ze skazanego...
the magus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 15:32   #3
*AgneS*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 110
Dot.: Kto nigdy nie żył...

Mam identyczne odczucia co do tego "nudzenia" od momentu pójścia Jana do klasztoru, chociaż mnie cytaty biblijne akurat się podobały.
I podobne wrażenia wywołała u mnie niedoszła scena miłosna z Martą.To sie nazywa podwójny cios.
*AgneS* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 07:47   #4
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Kto nigdy nie żył...

Witam postanowiłam napisać tutaj, ponieważ niestety muszę napisać pewną pracę nt. tego filmu, a go nie oglądałam ^^ czytałam recenzję, jednak nie znam dokładnej treści zakończenia filmu. Znam go do momentu, kiedy po ucieczce skonfrontował się z ludźmi z 'poprzedniego życia'...ale co dalej? Nawrócił się? Jesli tak, to jak skończyło się jego życie? czy wrocil do poprzedniego środowiska? Bardzo proszę o pomoc
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:35   #5
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Kto nigdy nie żył...

Ja próbuję zmusić się do obejrzenia od jakiegoś czasu ale po Waszych opiniach może być to trudne.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 12:20   #6
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Kto nigdy nie żył...

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja próbuję zmusić się do obejrzenia od jakiegoś czasu ale po Waszych opiniach może być to trudne.
Proooszę zmuś się i opowiedz mi końcówkę
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 12:59   #7
pigigel
Zadomowienie
 
Avatar pigigel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 050
Dot.: Kto nigdy nie żył...

Ja jestem jak najbardziej na tak, a po obejrzeniu wrecz zakochalam się w piosence Roberta Janowskiego- Jak mam Cię kochac.
__________________
"Musisz lubić dziś to dziś Ciebie polubi,
a o wczoraj zapomnij to ono zapomni o Tobie..."

pigigel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.