Prace pseudostylistek. - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 11:41   #4201
Kiciunia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 353
Dot.: Prace pseudostylistek.

Będzie mały off top- dyskryminacja wydaje mi się tutaj za poważnym słowem...to tak jakby małżeństwo nazwać ograniczaniem wolności osobistej a trzepnięcie pająka gazetą zabójstwem...rezerwujmy takie poważne i mądre słowa dla poważniejszych przypadków- jak homoseksualizm, pochodzenie, wyznanie.

Owszem prosty french nie musi być łopatą, ale proste frenche można zaobserwować tylko w przypadku, gdy całe paznokcie wykonane są niepoprawnie. Nie widziałam pracy, gdy paznokcie są zbudowane zgodnie z "prawidłami waszej sztuki" (krzywa C, tunel, linia włosa etc) i jednocześnie mają prostą linię uśmiechu. Zauważmy, ze w tym wątku proste frenche są bardzo częste. Owszem ze niepoprawna budowa nie jest spowodowana prostym frenchem i odwrotnie...ale w pracach w tym wątku jakoś jedno łączy się z drugim.

Co do frencha- french jest formą zdobienia paznokci. Ale i tutaj są pewne reguły. Czy na mistrzostwa "french pink&white" przyjęto by pracę w której french jest całkowicie prosty?Na blogu kaminails miałam przyjemność oglądać fotorelację z takich mistrzostw i uśmiechy tam były bardzo głębokie. Fakt nie do każdej płytki pasuje uśmiech który jest aż migdałowaty. Przy frenchu istnieją pewne wytyczne co do jego wyglądu. Przy zdobieniach typu "brokat+holo+muszla kruszona+Swarovski" takich wytycznych nie ma- jedyną wytyczną jest gust klientki- i tutaj ingerować nie wolno. Najwyżej można coś zasugerować. Ale powtarzam- tutaj nie obowiązują stylistek jakieś zasady.

A co jeśli klientka powie że nie chce "tej górki" - krzywej C- bo to" nieładnie wygląda"? Tylko tutaj chodzi też o trwałość paznokci- z tego co wyczytałam płaskie pazurki mają bardzo małą trwałość, dotyczy to więc strony technicznej. Prosta linia uśmiechu na trwałość nie wpływa- fakt. A jak trafi się klientka która zechce pazurki grubość wspomnianych 10 wizytówek? Bo jej się to podoba? Co wtedy? Przecież to też tylko kwestia estetyki...

Bunny XO- nie zaznaczyłaś w swojej wypowiedzi że chodzi ci o zdobienie, więc miałam prawo domniemywać że chodzi Ci o pomysły dotyczące paznokci w ogóle. Na marginesie- dla mnie french to też forma zdobienia paznokci. "Tłumaczenie się" profesjonalizmem jest tutaj jak najbardziej słuszne- nie jest to dyskryminacja, to po prostu trzymanie się zasad obowiązujących osoby zajmujące się stylizacją paznokci. Nie chodzi tutaj tylko o to że prosty french jest nieestetyczny- to po prostu jest niezgodne z zasadami dotyczącymi stylizacji. Poza tym na wizazu były już opisywane przypadki, gdy klientka na początku chciała prosty french- po czym przekonywała się do takiego z uśmiechem. Jeśli coś ci się nie podoba- to Twoja sprawa, to kwestia gustu, który nie musi być taki jak klientki. Ale niepoprawna budowa- to drugie.

Na końcu ośmielę się postawić pytanie- czy nie jest tak, że życzenia klientek by zrobić prostego frencha nie są efektem prac pseudostylistek? Powtórzę- nie widziałam profesjonalnej strony/bloga z pracami gdzie french byłby prosty. Także wg mnie wykonanie prostego frencha jest nieprofesjonalne...

Ufff ale się rozpisałam...mam nadzieję że wybaczycie, po prostu chcę jasno przedstawić moje stanowisko w tej jakże ważkiej kwestii...
Kiciunia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 12:08   #4202
mmagda1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 240
Dot.: Prace pseudostylistek.

Heh, ale przecież łatwiej jest machnąć prostego,,frencza'', łatwiej zrobić łopaty niż zacisnąć ładny tunel albo nie zadbać o prawidłową budowę a gdy ktoś coś wytknie powiedzieć ,,ale takie było życzenie klientki i nie będę jej dyskryminować'' Dla mnie to żenada i tyle.
XO Bunny XO profesjonalizm to przede wszystkim umiejętność podejścia do klienta, jego zadowolenie z wykonaniej usługi ale także umiejętne wykorzystanie wiedzy którą posiadasz.Profesjonalista to osoba asertywna która przez swoje doświadczenie i ogrom wiedzy który posiada potrafi przekonać do swoich racji i pokazać że paznokieć płaski wygląda dużo bardziej nienaturalnie niż paznokieć prawidłowo zbudowany a nawet lekko uśmiechniety frencz jest bardziej efektowny niż prosta krecha.Należy zrobić to w taki sposób aby klientka czuła że przyszła do osoby kompetentnej, znającej się na rzeczy która będzie potrafia dobrać usługę adekwatną do jej indywidualnych potrzeb.Profesjonalista będzie umiał zdobyć sobie szacunek swoich klientek nawet gdy poglądy i gusta będą różne najważniejsze jest aby żadna ze stron nie czyła się DYSKRYMINOWANA jak pięknie to nazwałaś.
mmagda1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 12:09   #4203
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Prace pseudostylistek.

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
Drazni mnie jak slysze, ze czasami robie zwyklego frencha 3 godziny a inne laski w 1,5 - ale jak porownasz moj french z ich to roznica jest widoczna golym okiem!
Zgadzam się. Tu nie ma wyścigów.



Cytat:
Napisane przez XO Bunny XO Pokaż wiadomość
pisałam i bede pisać to osobno ^^ acz kolwiek prosty french nie oznacza łopat
O losie!
Nie ośmieszaj się.

Przepraszam za OT.




Cytat:
Napisane przez nelvana Pokaż wiadomość
http://www.allegro.pl/item803806050_...eka_50_zl.html kolejne perełki z typu PROSTY french czy to jakaś nowa moda czy to ja jestem do tyłu

Dwa lata i szkolenie?! Przepraszam ale to mój pierwszy akrylowy paznokcieć chyba wygląda lepiej a ja kursu nie mam.


__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 12:10   #4204
PinUp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 173
Dot.: Prace pseudostylistek.

a co do profesjonalizmu.. to prosze http://www.24opole.pl/?id=ogloszenie&num=41375
PinUp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 12:12   #4205
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Prace pseudostylistek.

Cytat:
Napisane przez mmagda1988 Pokaż wiadomość
Heh, ale przecież łatwiej jest machnąć prostego,,frencza'', łatwiej zrobić łopaty niż zacisnąć ładny tunel albo nie zadbać o prawidłową budowę a gdy ktoś coś wytknie powiedzieć ,,ale takie było życzenie klientki i nie będę jej dyskryminować'' Dla mnie to żenada i tyle.
XO Bunny XO profesjonalizm to przede wszystkim umiejętność podejścia do klienta, jego zadowolenie z wykonaniej usługi ale także umiejętne wykorzystanie wiedzy którą posiadasz.Profesjonalista to osoba asertywna która przez swoje doświadczenie i ogrom wiedzy który posiada potrafi przekonać do swoich racji i pokazać że paznokieć płaski wygląda dużo bardziej nienaturalnie niż paznokieć prawidłowo zbudowany a nawet lekko uśmiechniety frencz jest bardziej efektowny niż prosta krecha.Należy zrobić to w taki sposób aby klientka czuła że przyszła do osoby kompetentnej, znającej się na rzeczy która będzie potrafia dobrać usługę adekwatną do jej indywidualnych potrzeb.Profesjonalista będzie umiał zdobyć sobie szacunek swoich klientek nawet gdy poglądy i gusta będą różne najważniejsze jest aby żadna ze stron nie czyła się DYSKRYMINOWANA jak pięknie to nazwałaś.

Pięknie to ujęłaś. Zgadzam się i podpisuję pod tym.

__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 12:58   #4207
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Prace pseudostylistek.

Mimo, ze sie dopiero ucze i.. nie umiem jeszcze robic tak ladnych paznokci jak co niektore dziewczyny z tego forum to przynajmniej nie wystawia swoich zdiec w internecie, a tym bardziej nie oferuje swoich uslug.

Ludzie.. troche rozumu.. przeciez te niektore paznokcie to wygladaja tragicznie. Chyba niektorym brak samokrytyki. Paranoja..
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 13:18   #4208
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Prace pseudostylistek.

Cytat:
Napisane przez XO Bunny XO Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie, odnosiłam sie do zdobienia nie do frenchu ^^ proste frenche nie musza byc łopatą, są osoby ktorym to sie podoba a tlumaczac sie profesjonalizmem dyskryminacja jest jak najbardziej popreawnym terminem. Fakt nie jest poprawny nie podoba mi sie ale za gust nie bede odmawiać wykonania paznokci.
Dyskryminacja - wystepuje wtedy gdy osoba jest mniej korzystnie traktowana niz inna osoba w podobnej sytuacji. Z powodu wyznania, koloru skory, niepelnosprawnosci, wieku lub innej orientacji seksulanej.
O dyskrymonacji mozesz mowic wtedy jak do stylistki przyjdzie np. murzynka a ona odmowi jej zrobienia paznokci tylko dlatego, ze nie podoba sie jej kolor skory!
wiesz, z przedluzaniem czy zdobieniem paznokci przez pseudo stylistki jest podobnie jak z lekarzami konowalami np.dentysta - to tak jakby ci taki lekarz nalozyl plombe na zeba bez wczesniejszego oczyszczenia ubytku. On wykona swoja prace, ty nawet mozesz byc zadowolona, nie siedzialas 4 godziny na fotelu tylko 1,5, ale skutki takiego zabiegu moga byc oplakane!
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 13:21   #4209
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Prace pseudostylistek.

Ja rozumiem mozna isc do dziewczyny, ktora robi paznokcie nawet za te 30zl.. ale jesli robi to na prawde dobrze.. a skoro uwaza ze jej sie to oplaca to juz jej sprawa.. tylko moim zdaniem.. laska ktora robi, a nie ma zielonego pojecia o tym, a przy okazji wyczucia oraz gustu.. no to sorry, ale z takimi paznokciami to nawet wstyd sie gdzie kolwiek pokazac.

I tak samo mam ja.. ucze sie i gdy faktycznie paznokcie mi sie nie podobaja od razu je sciagam, zeby nie psuc komus, a przede wszystkim sobie dobrego smaku ;p
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 13:22   #4210
nelvana
Raczkowanie
 
Avatar nelvana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 218
Dot.: Prace pseudostylistek.

orzesz ty orzeszku

Tynnkaaa zgadzam się a tobą w 100% ja też jestem początkująca ale trochę poczucia estetyki mam i takich bym nie zrobiła a już napewno nie dała bym ogłoszenia i jeszcze pieniądze za to wzięła to jest samobójstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
__________________
http://lunanails.bloog.pl


<a href="http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100821310719.html" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu Ślub-Wesele.pl</a>
nelvana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 13:47   #4211
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Prace pseudostylistek.

Kiciunia pięknie to ujęłaś
A Ty Madziu masz 100% racji, nawet jeśli powiem że nie zrobię prostego frencza i zrobię po swojemu bo wiem że będzie to ładniejsze, to klientka wróci i wiem to na pewno bo już miałam kilka takich. Także wiem co mówię. Prosty= nietechniczny= brzydki. I ani gusta ani inne próby przekonania mnie że jest inaczej nie będą skutkowały.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 14:53   #4212
dorotkajaz
Raczkowanie
 
Avatar dorotkajaz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 210
Dot.: Prace pseudostylistek.

http://nasza-klasa.pl/profile/295717...ery/album/2/14
http://nasza-klasa.pl/profile/295717...lery/album/2/8
http://nasza-klasa.pl/profile/295717...lery/album/2/9
+ reszta galerii, paznokcie robione przes technika usług kosmetycznych
dorotkajaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:28   #4213
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Prace pseudostylistek.

nastepne perełki
http://www.allegro.pl/item803806050_...eka_50_zl.html
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 16:51   #4214
Natii890706
Zadomowienie
 
Avatar Natii890706
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 474
Dot.: Prace pseudostylistek.

http://nasza-klasa.pl/profile/295717...lery/album/2/9

masakra to chyba jakis koszmar i żart w jednym;/
Natii890706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 19:59   #4215
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Prace pseudostylistek.

Nooo i tu jest doskonały przykład prostego frencha fuj....
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 07:36   #4216
Marta1205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: Prace pseudostylistek.

Marta1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 23:25   #4217
PinUp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 173
Dot.: Prace pseudostylistek.

http://www.24opole.pl/fotki/ogloszen..._pazury136.jpg


Przedłużenie paznokci - 80zł
Żelowanie płytki paznokciowej - 50zł
Uzupełnienie - 60zł

mhm...
PinUp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 08:49   #4218
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Prace pseudostylistek.

Toz to szok :O
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 12:27   #4219
jadore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Prace pseudostylistek.

70 zł za takie coś w domu u klientki w mojej małej głowce się to nie mieści....
jadore jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 13:33   #4220
Natii890706
Zadomowienie
 
Avatar Natii890706
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 474
Dot.: Prace pseudostylistek.

szału ni ma;/
a klientka okaleczona
Natii890706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 13:34   #4221
LauraDi
Raczkowanie
 
Avatar LauraDi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Prace pseudostylistek.

no no pierwsza klasa te pazury
sliczne eleganckie krzywe buleczki zupelnie jakby jakas Pani robila je po mocnych %
__________________
mój wątek pazurkowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323742

mój blog http://pazurkowapokusa.blog.onet.pl/


mój salon www.bonita-salon-urody.pl

Zapraszam
LauraDi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 13:51   #4222
Alexandraa
Zakorzenienie
 
Avatar Alexandraa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 134
GG do Alexandraa
Dot.: Prace pseudostylistek.

Cytat:
Napisane przez dorotkajaz Pokaż wiadomość

Napisałam tej dziewczynie komentarz co sądzę o jej pracach. Oczywiście grzecznie, żeby nie było. I więcej nie popatrzę bo mnie zablokowała. Ha ha.
Ale chyba żadna strata.

Ja też robię źle technicznie ale dopiero się uczę i nie robię nikomu paznokci a tym bardziej za pieniądze! I swoje prace wystawiam tylko tu, żeby poddać je ocenie co do poprawy itp.

W ogóle nie wiem jak można robić coś takiego ludziom i jeszcze brać za to pieniądze...
Masakra.

__________________
Moja galeria z pazurkami: klik


Królowa Aleksandra
Blog <- klik



Alexandraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 17:43   #4224
wrozkaaanka
Raczkowanie
 
Avatar wrozkaaanka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 456
Dot.: Prace pseudostylistek.

http://www.wzorki.pl/fotkimaxi/5680.jpg

http://pu.i.wp.pl/?k=MjgxNDMxNDgsNDU...f=DSC06115.JPG
wrozkaaanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 21:00   #4225
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Prace pseudostylistek.

Bleeeeeeeeeeeeeee...
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 22:09   #4226
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Prace pseudostylistek.

Znalazłam właśnie takiego piknego frencha
http://www.yourbeautynails.blog.onet...,ID218853888,n
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 22:21   #4227
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Prace pseudostylistek.

byly juz tutaj. Panokcie faktycznie sa paskudne, ale absolutnie nie uwazam tej dziewczyny za pseudo stylistke
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 06:30   #4228
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: Prace pseudostylistek.

Patrzac na inne jej prace to wyglada jakby miala pojecie o tym co robi..

Ale ten french tragedia!
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 11:25   #4229
haitanka
Raczkowanie
 
Avatar haitanka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 114
Dot.: Prace pseudostylistek.

obserwuje ten wątek od dłuższego czasu i myślałam że nic mnie nie zaskoczy a tu zonk
takie paznokcie to skarb ... nic tylko zakopać głęboko pod ziemią
haitanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 18:34   #4230
PinUp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 173
Dot.: Prace pseudostylistek.

http://www.24opole.pl/fotki/ogloszen..._pazury143.jpg

od tej samej pani co ostatnio.. 80 zlotych za paznokcie i to jakie ...
PinUp jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.