Zarządzanie, gdzie najlepiej studiować?Filologia rosyjska z j.ang? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 15:21   #1
aneczka3191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Smile

Zarządzanie, gdzie najlepiej studiować?Filologia rosyjska z j.ang?


Witam ,
Uprzejmie proszę o radę.Otóż wybieram się na studia dzienne i właśnie mam duży problem z wyborem kierunku i miejsca studiowania.
Pochodzę z małej miejscowości i nie mam się za bardzo kogo poradzić,dlatego piszę o tym tutaj. Bardzo chcę w końcu coś studiować ,tylko żeby to nie było bezcelowe.
Chcę pójść na studia które mnie nauczą czegoś konkretnego ,co mi się przyda dalej.
Proszę o opinię na temat studiowania na wymienionych przeze mnie kierunkach oraz na temat uczelni ,najlepiej obecnych studentów ,bądź absolwentów. ehhh
Z góry dzięki
aneczka3191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:13   #2
karmene
Raczkowanie
 
Avatar karmene
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Zarządzanie, gdzie najlepiej studiować?Filologia rosyjska z j.ang?

To chyba nie ten dział

Ja jako studentka zarządzania zdecydowanie Ci je odradzam. Pracy po tym kierunku nie ma, niczego konkretnego się nie uczysz bo jest to kierunek taki ogólny, do tego mnóstwo ludzi je kończy. Jeżeli już studiować zarządzanie to myśle, że tylko jako drugi kierunek, bardziej konkretny. Wydaje mi się, że filologia, jakakolwiek, jest lepsza
karmene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 13:51   #3
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Zarządzanie, gdzie najlepiej studiować?Filologia rosyjska z j.ang?

dużo zależy od miasta.
jeśli skończysz bardzo dobrą uczelnię i będziesz szukać pracy w dużym mieście to i po zarządzaniu możesz znaleźć dobrze płatną pracę.

moja koleżanka kończy właśnie zarządzanie nieruchomościami na SGH i twierdzi, że absolwenci tej specjalizacji mają wiele możliwości znalezienia pracy w stolicy. tak samo jest z zarządzaniem zasobami ludzkimi. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu jest mnóstwo wielkich firm, które mają działy HR i tam zatrudniają absolwentów tego kierunku. jeśli chodzi o studiowanie zarządzania to mogę się wypowiedzieć tylko o Warszawie - polecam tylko i wyłącznie SGH. na UW ten kierunek jest strasznie teoretyczny, mało konkretny, na innych uczelniach jest jeszcze gorzej. na SGH sama dobierasz sobie przedmioty, możesz zrobić kilka specjalizacji. oprócz czysto teoretycznych zagadnień możesz uczyć się bardziej praktycznych rzeczy.

natomiast jeśli po studiach zamierzasz zostać w małym mieście to filologia może być lepszym rozwiązaniem. w małych miastach jest mniejsze zapotrzebowanie na ludzi po zarządzaniu, a po filologii można się załapać do jakiejś szkoły na nauczycielkę, na lektora do szkoły języków obcych lub zostać tłumaczem.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.