EPIDUO- jak na was działa? - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-26, 08:52   #2881
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
ok 30 zł, ale ostatnio w aptece bursztynowej czy coś takiego był za 25 zł. można go dostac raczej tylko w aptece i ja mam emolium krem, bo są różne rodzaje



skąd ja to znam, gdy już widze poprawe twarzy to stosuje tego coraz to mniej..




to ja chyba też mam. ale od jakis 2 tygodni drastycznie zmieniłam swoja dietę. nie pije gazowanego, nie jem slodkiego, słonego, ostrego. staram sie jesc zdrowo, produkty pogate w weglowodany złożone, ograniczam tłuszcze. pije dużo pokrzywy, wody mineralnej. powiem Wam, że moja cera wygląda zdrowiej, może to złudzenie, ale przestawiłam sie na o wiele lżejszy puder, teraz używam jedynie kremu z BB z garniera (kupiłam na spróbowanie, bo był w promocji w rossmanie ) i nigby bym nie pomyślała, ze wyjde tak na miasto, bo wcześniej używałam bardzo kryjących podkładów. chodzi mi o to, że moja skóra teraz oddycha i równiez jest mniej zmian. oczywiscie stosuje wszystkie specyfiki na noc, masci jak i równiez rybki dermogal.
od kiedy zmienilam diete tez widze ogromna roznice i to po tygodniu juz rzadziej siegam po ED
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:39   #2882
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
ok 30 zł, ale ostatnio w aptece bursztynowej czy coś takiego był za 25 zł. można go dostac raczej tylko w aptece i ja mam emolium krem, bo są różne rodzaje



skąd ja to znam, gdy już widze poprawe twarzy to stosuje tego coraz to mniej..




to ja chyba też mam. ale od jakis 2 tygodni drastycznie zmieniłam swoja dietę. nie pije gazowanego, nie jem slodkiego, słonego, ostrego. staram sie jesc zdrowo, produkty pogate w weglowodany złożone, ograniczam tłuszcze. pije dużo pokrzywy, wody mineralnej. powiem Wam, że moja cera wygląda zdrowiej, może to złudzenie, ale przestawiłam sie na o wiele lżejszy puder, teraz używam jedynie kremu z BB z garniera (kupiłam na spróbowanie, bo był w promocji w rossmanie ) i nigby bym nie pomyślała, ze wyjde tak na miasto, bo wcześniej używałam bardzo kryjących podkładów. chodzi mi o to, że moja skóra teraz oddycha i równiez jest mniej zmian. oczywiscie stosuje wszystkie specyfiki na noc, masci jak i równiez rybki dermogal.

Też piję pokrzywę, ale teraz został mi polecony mix: pokrzywa, skrzyp i bratek - sprawdzę również.
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:19   #2883
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny chyba zapeszyłam. znowu mam okropna twarz, na nią nic nie pomaga. mam dość, za tydzień do szkoły, nie mam ochoty sie nigdzie pokazywać.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:20   #2884
bohho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 33
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja po 2 miesiącach znośnej cery dostałam jakiegoś wysypu bomb! Które swędzą, pieką i męczą. Obiecałam sobie nie wyciskać, i teraz chodzę z takimi brzydkimi strupami. Na szczęście to tylko jednorazowy incydent bo już się ładnie goją. Jeżeli chodzi o krem nawilżający to polecam Iwostin Sententia. Krem szybko się wchłania nie pozostawia tłustego filmu i przede wszystkim nie zapycha. Teraz szukam jakiegoś olejku, myślałam nad olejem z pachnotki Uzywałyście?
bohho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:15   #2885
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cześć, dołączę się do wątku. Od tygodnia stosuje Epiduo i nie wiem już co robić. Stan cery się pogorszył, jestem czerwona, łuszcze się i cała twarz mnie swędzi i piecze, a najbardziej policzki. Kupiłam emulsje Cetaphil, ale niewiele pomogło.. Niby czytałam, że taka reakcja może wystąpić, ale żeby aż tak??
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 11:00   #2886
new york city
Raczkowanie
 
Avatar new york city
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 155
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

na mnie Cetaphil w ogóle nie działał, twarz była od niego nawet bardziej tłusta
__________________
65 64 63 6261 60 59 58 57 56 55


You can tell Jesus that the bitch is back!
new york city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 10:05   #2887
DyNiaA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mazowieckieeee
Wiadomości: 16
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez talus Pokaż wiadomość
Cześć, dołączę się do wątku. Od tygodnia stosuje Epiduo i nie wiem już co robić. Stan cery się pogorszył, jestem czerwona, łuszcze się i cała twarz mnie swędzi i piecze, a najbardziej policzki. Kupiłam emulsje Cetaphil, ale niewiele pomogło.. Niby czytałam, że taka reakcja może wystąpić, ale żeby aż tak??
takie właśnie ma działanie Epi, więc trzeba to przetrwać. Jedna ma mniejsze podrażnienia skóry, druga większe ale chyba każda to przechodziła. Ja już po dwóch dniach używania Epi miałam taką twarz jak mówisz, i też używałam Cetaphil i w sumie nadal używam a już 1,5 miesiąca stosuję epi.. także nie poddawaj się teraz!
DyNiaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 11:27   #2888
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja używam dopiero 4 dni i też mnie piecze i mam wysuszoną skórę, czy to utrzymuje się przez dłuższy czas?
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:38   #2889
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Ilike_it Pokaż wiadomość
Ja używam dopiero 4 dni i też mnie piecze i mam wysuszoną skórę, czy to utrzymuje się przez dłuższy czas?
Spokojnie, skóra się powoli będzie przyzwyczajać.
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:48   #2890
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

może spróbujcie stosowac co drugi dzień
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:38   #2891
sylwia0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 17
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

U mnie dopiero po tygodniu stosowania Epiduo zaczęła się katorga... gdy nałoże ten specyfik twarz mam jak poparzona.. jakoś wytrzymuje, na drugi dzień jest minimalnie lepiej ale generalnie podrażnienie na twarzy utrzymuje się non stop. Nie stosowałam do tej pory żadnych kremów, ani peelingów( nie chce zaszkodzić skórze podczas gdy przechodzi taki detoks)- ale czuje , że dłużej twarz tak nie pociągnie. Stosuję epi na noc, codziennie.
Jakie kremy polecacie? I czy peeling enzymatyczny nie zaszkodzi? ( naskórek zaczął się złuszczać).
Każda rada na ten temat bardzo mile widziana

Edytowane przez sylwia0912
Czas edycji: 2012-08-31 o 21:39
sylwia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 21:43   #2892
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
może spróbujcie stosowac co drugi dzień
Albo i nawet co trzeci na początku Lub przy ekstremalnie wrażliwej cerze nawet co czwarty. I oczywiście raz dziennie, najlepiej na noc, cieniuteńką warstewkę, nawet chyba w ulotce jest zaznaczone, że nakładanie grubszej wcale nie przyśpieszy działania leku!

Ja na szczęście nie miałam wysypu na początku, ale baaardzo wysuszał i podrażniał, ale to z czasem powoli się zmniejsza, pod koniec tubki już nic a nic nie podrażniał.

Cierpliwości

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwia0912 Pokaż wiadomość
U mnie dopiero po tygodniu stosowania Epiduo zaczęła się katorga... gdy nałoże ten specyfik twarz mam jak poparzona.. jakoś wytrzymuje, na drugi dzień jest minimalnie lepiej ale generalnie podrażnienie na twarzy utrzymuje się non stop. Nie stosowałam do tej pory żadnych kremów, ani peelingów( nie chce zaszkodzić skórze podczas gdy przechodzi taki detoks)- ale czuje , że dłużej twarz tak nie pociągnie. Stosuję epi na noc, codziennie.
Jakie kremy polecacie? I czy peeling enzymatyczny nie zaszkodzi? ( naskórek zaczął się złuszczać).
Każda rada na ten temat bardzo mile widziana
peeling kategorycznie odpada!
I jeśli tak bardzo Cię podrażnia to nie stosuj codziennie! Tylko co drugi lub trzeci dzień na początku. Potem jak skóra się przyzwyczai to powoli zwiększaj częstotliwość. I po jakimś czasie od nałożenia maści nakładaj krem nawilżający (np. krem Cetaphil, dermatolodzy go polecają) , ale tam minimum po godzinie, a jak dasz radę to po dwóch
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 06:33   #2893
sylwia0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 17
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dzięki!
Wytrzymam 2-3h, potem nałoże krem. A jak jest ze stosowaniem nawilżających maseczek? Moja skóra rano jest niby lepsza( duuużo lepsza niż przed zaczęciem kuracji Epidouo) ale jest taka chropowata i odrazu można wyczuć łuszczący się naskórek. Stosuje Davercin na dzień i on także dodatkowo wysusza. ile mniej więcej będzie trwał proces łuszczenia ?

Edytowane przez sylwia0912
Czas edycji: 2012-09-01 o 06:35
sylwia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 11:22   #2894
Zapata
Przyczajenie
 
Avatar Zapata
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej dziewczyny . Dawno mnie tu nie było. Epiduo stosuję od 7 miesięcy, wspomagam się też antybiotykiem Klindacin T, w tym momencie stosuję je zamiennie - jedna noc z epiduo, następna z klindacinem . Efekty są powalające! Zniknęła kaszka, nie pojawiają mi się podskórne gule, ropne niespodzianki też raczej nie, jak już to kilka malutkich przed okresem, ale to naprawdę bardzo delikatnie. Moja cera nareszcie jest gładka, do codziennego makijażu używam tylko kremu tonującego maybelline bb i to mi w zupełności wystarczy. ostatnio zaczęłam robić automasaż twarzy z użyciem oleju jojoba o którymś ktoś tu wcześniej wspominał co daje efekt wypoczętej twarzy. za kilka dni mam kolejną wizytę u dermatologa i myślę, że teraz zaleci mi jeszcze rzadsze stosowanie epiduo, żeby skóra zaczęła się od niego odzwyczajać. także dziewczyny, nie zniechęcajcie się! warto było czekać na takie efekty!
Zapata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:18   #2895
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

mam pytanie, stosujecie epiduo na całą twarz, czy tylko punktowo?
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:24   #2896
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez DyNiaA Pokaż wiadomość
takie właśnie ma działanie Epi, więc trzeba to przetrwać. Jedna ma mniejsze podrażnienia skóry, druga większe ale chyba każda to przechodziła. Ja już po dwóch dniach używania Epi miałam taką twarz jak mówisz, i też używałam Cetaphil i w sumie nadal używam a już 1,5 miesiąca stosuję epi.. także nie poddawaj się teraz!
Nie poddałam się przetrwałam najgorsze i na dzień dzisiejszy jest o wiele lepiej. Twarz wraca do normalności kupiłam sobie krem redukujący podrażnienia z Ziaji i natychmiastowo ukoił pieczenie i świąd.
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:47   #2897
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
mam pytanie, stosujecie epiduo na całą twarz, czy tylko punktowo?
głownie punktowo, ale czasem używałam na cała twarz, przeważnie przed weekendem w razie czego
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:50   #2898
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
głownie punktowo, ale czasem używałam na cała twarz, przeważnie przed weekendem w razie czego
i na ile przy takim stosowaniu starcza Ci tubka 15ml?
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:54   #2899
Ilike_it
Zakorzenienie
 
Avatar Ilike_it
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 545
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez talus Pokaż wiadomość
Nie poddałam się przetrwałam najgorsze i na dzień dzisiejszy jest o wiele lepiej. Twarz wraca do normalności kupiłam sobie krem redukujący podrażnienia z Ziaji i natychmiastowo ukoił pieczenie i świąd.
Ja odstawiłam Epi na jeden dzień, dziś posmaruję i zobaczę czy jutro. Jeśli będzie bardzo źle to przez jakiś czas będę stosować co kilka dni.
Ja zakupiłam AA Cera Wrażliwa, ale będę stosować tylko rano pod makijaż.
Też mnie piecze, ale tylko przez jakąś godzinę, półtorej, potem idę spać to tego nie czuję.


Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
głownie punktowo, ale czasem używałam na cała twarz, przeważnie przed weekendem w razie czego

Me too.
__________________

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka


blog
Ilike_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 12:57   #2900
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
mam pytanie, stosujecie epiduo na całą twarz, czy tylko punktowo?
Na całą twarz stosowałam kiedy używałam
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:58   #2901
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
i na ile przy takim stosowaniu starcza Ci tubka 15ml?
nie wiem dlaczego, ale jakies 5 miesiecy używałam jej z tym, że u mnie wszystkie lekarstwa sie tak wolno koncza, mimo że używam je dosc często. nie wiem czy mam jakaś mała twarz czy co, ale moja Derma zawsze jest zdzwiona ze tak rzadko mi przepisuje leki
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 13:16   #2902
Zapata
Przyczajenie
 
Avatar Zapata
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja zawsze smaruje całą twarz i po 7 miesiącach mam jeszcze drugą tubkę. jak dla mnie bez sensu jest stosowanie epiduo punktowo, bo przecież on leczy również pryszcze, które jeszcze nie wyszły na wierzch.
Zapata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 15:07   #2903
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny pomocy...
stosuję epiduo od 6 dni, na początku wszystko fajnie było, dodam, że moim problemem jest czoło i zaskórniki zamknięte a czasem bomby podskórne. no więc wyszły mi 2 syfy z czego jeden to stara blizna po podskórnym pryszczu, a reszta wągrów zrobiła się czerwona.... dzisiaj zrobiłam coś strasznego
powyduszałam to wszystko...zmasakrowałam się. mam czerwone bolące plamy i ślady po wyduszaniu.
WYGLĄDAM OKROPNIE. kiedy mam znów położyć epiduo żeby nie podrażnić gorzej tej masakry na czole?
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:26   #2904
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Venstar Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy...
stosuję epiduo od 6 dni, na początku wszystko fajnie było, dodam, że moim problemem jest czoło i zaskórniki zamknięte a czasem bomby podskórne. no więc wyszły mi 2 syfy z czego jeden to stara blizna po podskórnym pryszczu, a reszta wągrów zrobiła się czerwona.... dzisiaj zrobiłam coś strasznego
powyduszałam to wszystko...zmasakrowałam się. mam czerwone bolące plamy i ślady po wyduszaniu.
WYGLĄDAM OKROPNIE. kiedy mam znów położyć epiduo żeby nie podrażnić gorzej tej masakry na czole?
jezeli Cie nic nie piecze, swedzi, a jedynie masz zaczerwienienie po wyciskaniu to mysle, ze mozesz użyc Epi dzisiaj na noc w celu zaleczenia/ odkażenia pryszczy. ewentualnie poczekaj jeden dzień, bo jesteś na początku leczenia to można sobie robić 2 dniowe przerwy w celu zaleczenia i przyzwyczajenia sie cery. W każdym razie według mnie powinnas czymś "odkażić' to miejsce aby nie rozprzestrzeniać bakterii.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:51   #2905
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Zapata Pokaż wiadomość
ja zawsze smaruje całą twarz i po 7 miesiącach mam jeszcze drugą tubkę. jak dla mnie bez sensu jest stosowanie epiduo punktowo, bo przecież on leczy również pryszcze, które jeszcze nie wyszły na wierzch.
ja dziś byłam u dermatologa w innej sprawie, ale przy okazji wspomniałam, że ostatnio robią mi się takie wielkie bolące podskórne gule które nigdy nie wychodzą na wierzch, ale potrafię mieć takie guzy po 2 tygodnie, z czego pierwszy tydzień nie mogę ruszać twarzą... dostałam właśnie epiduo, kazała smarować punktowo codziennie na noc, więc tak zrobię i zobaczymy.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 20:41   #2906
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Venstar Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy...
stosuję epiduo od 6 dni, na początku wszystko fajnie było, dodam, że moim problemem jest czoło i zaskórniki zamknięte a czasem bomby podskórne. no więc wyszły mi 2 syfy z czego jeden to stara blizna po podskórnym pryszczu, a reszta wągrów zrobiła się czerwona.... dzisiaj zrobiłam coś strasznego
powyduszałam to wszystko...zmasakrowałam się. mam czerwone bolące plamy i ślady po wyduszaniu.
WYGLĄDAM OKROPNIE. kiedy mam znów położyć epiduo żeby nie podrażnić gorzej tej masakry na czole?
nie nakladaj nic przez kolejne 3-4 dni. Do momentu aż sie zagoi. Wypali Ci skore, znam to z wlasnego doswiadczenia. Później bedziesz chodzic z wielka rana. Przerabialam to nie raz, można nalozyc epiduo na niewielka zmiane, jezeli byla wycisnieta ale tutaj trzeba uwazac, nie stosowalabym na tak duzy obszar. Jesli Cie korci wyprobuj na malutkim kawalku. Ale po co nakladac tak silny lek na naruszony naskorek

Masz w domu tribiotic?? jak nie to kup, smaruj i zaklej opatrunkiem, zagoi sie raz dwa

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
ja dziś byłam u dermatologa w innej sprawie, ale przy okazji wspomniałam, że ostatnio robią mi się takie wielkie bolące podskórne gule które nigdy nie wychodzą na wierzch, ale potrafię mieć takie guzy po 2 tygodnie, z czego pierwszy tydzień nie mogę ruszać twarzą... dostałam właśnie epiduo, kazała smarować punktowo codziennie na noc, więc tak zrobię i zobaczymy.
tez mam problem z takimi gulami. Kiedys tylko na brodzie, od jakiegos czasu cala twarz. U mnie dermatolog zdiagnozowala trądzik majorka masakra po wakacjach w Grecji tak mnie wysypalo.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 00:19   #2907
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja też się dowiedziałam, że to trądzik, a nigdy bym siebie o to nie podejrzewała, bo poza pojedynczymi przypadkami nie mam problemów z cerą...
pierwszy raz się dziś posmarowałam, akurat mam taki wulkan na nosie, nic nie szczypało ani nie piekło, zobaczymy ile się będzie goił
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 12:51   #2908
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Eh....Ale sobie narobiłam. Epiduo zacznę stosować ze czwartku na piątek, o ile ten cały bajzel na twarzy mi się zagoi...
A poradźcie mi, czym posmarować zaskórnika zamkniętego który został duszony i co chwilę ropa się tam zbierała, babrze się bardzo, skóra cała czerwona, leci osocze i w ogóle jeden wielki meksyk... Może go czymś zasuszyć? Benzacne chyba zbyt "chamskie" na takie coś,nie chcę podrażnić tego "cudeńka"....
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 20:29   #2909
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Venstar Pokaż wiadomość
Eh....Ale sobie narobiłam. Epiduo zacznę stosować ze czwartku na piątek, o ile ten cały bajzel na twarzy mi się zagoi...
A poradźcie mi, czym posmarować zaskórnika zamkniętego który został duszony i co chwilę ropa się tam zbierała, babrze się bardzo, skóra cała czerwona, leci osocze i w ogóle jeden wielki meksyk... Może go czymś zasuszyć? Benzacne chyba zbyt "chamskie" na takie coś,nie chcę podrażnić tego "cudeńka"....
Musisz to zagoic, wyleczyc a nie zasuszac.

Pytalam wczesniej czy masz w domu tribiotic?? To absolutne must have zapewniam Cie ze juz rano rana sie zagoi, robi sie strupek ktory ladnie sie złuszcza. Najlepiej pod plasterkiem. Zdezynfekuj woda utleniona delikatnie i na to masc. Oprocz ze goi, to dziala przeciwbakteryjnie.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 21:37   #2910
Venstar
Raczkowanie
 
Avatar Venstar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 124
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ile ja już tribioticu w życiu użyłam... niestety, już na mnie nie działa.
podsuszyła się trochę ranka, położyłam na to na noc cieniutką warstwę sudocremu , ale nadal boli jak cholera

i powracam do epiduo, bo znowu zgrubienia czuje na czole.... omijam te ranki, bo bym chyba nie wytrzymała. dopiero tydzień stosowania epi, mam nadzieje, że mi pomoże, bo się załamie. moim problemem są sporadyczne gule pod skórą , zazwyczaj raz w miesiącu na okres, rosną ogromne i w środku jest ropa, a tak to mam dużo zaskórników zamkniętych z których czasem się zrobi stan zapalny. a bardzo dbam o to co jem, i o higienę. moja dermatolog zapewnia, że to normalne dla mojego wieku (18 l.) i hormonów....
__________________

Venstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.