izotek - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 23:21   #301
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: izotek

Cytat:
To jest miara filtra, a nie ciężkości. To czy kosmetyk nas zapcha/ciężko się wchałania zależy też od innych składników.
To jest oczywiste.
Natomiast filtr SPF50 jest "cięższy" od SPF30.

Cytat:
Nie ma żadnej takiej zasady. Podczas kuracji skóra głowy też się mniej przetłuszcza, więc faktycznie myje się rzadziej. Po kuracji przetłuszczanie może wrócić albo nie. To wszystko jest bardzo indywidualne.
Przetłuszczanie niestety w większości przypadków wraca, ale w mniejszym stopniu niż przed kuracją. Mniej więcej zgodnie z powyższą "zasadą".

Cytat:
Nieprawda. Skutków ubocznych jest więcej, przeczytajcie ulotkę. Standartowych czyli tych występujących często, u jednego na sto, u jednego na 10 jest sporo. Związane z trawieniem też mogą wystąpić. W ulotce Izoteku są opisane jako występujące rzadziej niż u jednego pacjenta na dziesiąciu, ale częściej niż u jednego na 100.
Ależ prawda - skutki uboczne wypisane na ulotce czynnie notowane były od 1980 roku. Tak, jest ich sporo, ale ze swojego doświadczenia i doświadczeń wielu innych ludzi wiem, że nie są one groźne - występuje suchość ust, bóle pleców, nieco gorsze samopoczucie.. Krwotoki zdarzają się, ale rzadko i nie wszystkim.

Edytowane przez mst3
Czas edycji: 2012-08-11 o 23:22
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 22:14   #302
aska445
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: izotek

Czy przy braniu izoteku miałyście zaczerwienione spojówki ?
Jakie miałyście skutki uboczne ?
aska445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 17:04   #303
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: izotek

Muszę wam powiedzieć, że mi lekarz przepisał izotek jakieś 3 lata temu, nic mi na ten temat nie powiedział a ja nie interesowałam się wtedy wcale kosmetykami i pielęgnacją. Nie zalecił mi żadnych fitrów!!!!!! a ja oczywiście nie miałam pojęcia, że trzeba ich używać! Na szczęście nie dostałam żadnych przebarwień, żadne skutki uboczne też u mnie nie wystąpiły a trądzik ustąpił. Nie był to jednak trwały efekt dziś zamgam się z nim znowu, planują też iść do dermatologa oczywiście już nie tego samego
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 09:35   #304
aska445
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: izotek

po ilu miesiącach kuracji zaczęło wam przechodzić ?
aska445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-26, 09:49   #305
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aska445 Pokaż wiadomość
po ilu miesiącach kuracji zaczęło wam przechodzić ?
gdzieś po 3
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 09:26   #306
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aska445 Pokaż wiadomość
po ilu miesiącach kuracji zaczęło wam przechodzić ?
1
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-27, 13:53   #307
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: izotek

ja też tak po ok 3
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 22:02   #308
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: izotek

A ja mam takie pytanie do Was dziewczyny , czy w trakcie kuracji tym lekiem zaczęłyście brać tabletki antykoncepcyjne? Przecież dużo się słyszy, że po odstawieniu hormonów problemy z trądzikiem wracają... czy to nie jest błędne koło?
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 23:25   #309
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: izotek

Przy dawkach <0,5mg/kg/dziennie dochodzi do miniaturyzacji i częściowego zaniku gruczołu łojowych (a więc bezpośrednich sprawców wykwitów). Po kuracji, warstwa kolagenowa jak i gruczoły łojowe są już przebudowane i odstawienie hormonów nie powinno mieć żadnych konsekwencji.

Dermatolodzy wobec kobiet zalecają stosowanie tabletek anty., więc tego wydaję mi się nie unikniesz. Lek jest mocno teratogenny i to jest jego największy skutek uboczny.

Edytowane przez mst3
Czas edycji: 2012-08-31 o 23:26
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 23:59   #310
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Witajcie! Dawno mnie tutaj nie było. Zakończyłam kurację już parę dobrych miesięcy temu. Na pytanie, po jakim czasie przechodzi odpowiem tak; po pierwsze, to po jakim czasie trądzik POZORNIE ustępuje jest kwestią indywidualną. Trzeba pamiętać, że u ponad połowy osób przyjmujących izo po ok 1-3miesiącach (20mg/dziennie) skóra wygląda idealnie, pory się oczyszczają, jednak po tym czasie znów może dojść do pogorszenia. O ile pamiętam u mnie pod koniec kuracji skóra wyglądała gorzej niż za czasów "bez izoteku". Dodam, że u mnie kuracja trwała pół roku- przyjmowałam 60mg-3tab/dziennie.
Po ok 1,5 miesiąca od przyjęcia ostatniej tabletki skóra stała się idealna. Jednak przez ten okres miałam załamania gdyż myślałam, że izotek mi nie pomógł- okazuje się jednak, że po tym okresie skóra musi dojść do siebie
Jeśli chodzi o hormony przyjmowałam je przez całą kurację...aż po dzisiaj. Miałam jednak przerwę- pogorszenia skóry nie zauważyłam. U mnie stan cery pogarsza się po okresie do owulacji, później skóra jest jak dupcia niemowlęcia. Jedyny koszmar jaki pozostał mi po izo to łamiące się i rozdwajające paznokcie

AAAA...i bardzo ważne. W trakcie przyjmowania izoteku MOŻNA przyjmować różnorakie suplementacje. Mam tu na myśli silice, dermafix, zincuprin itp- pomaga to w utrzymaniu nazwijmy to w "lepszej" kondycji paznokci no i przede wszystkim włosów!

Jeśli chodzi o kremy to nie przeginajcie. Trzeba uważać na chemię w różnego rodzaju kremach...najnormalniej w świecie, żeby nie narobić sobie plam i przebarwień. Ja przez całą kurację używałam kilku naturalnych kremów, przede wszytskim ALANTAN KREM, bez którego moja skóra sypałaby się na każde czasopismo, nad którym bym się pochyliła. Na większe wykwity w okresie wysypu używałam maści cynkowej bądź pasty lassari. Polecam również kapsułki oeparol, pomogą utrzymać elastyczność skóry.

Na koniec dodam jedno zdanie- Izotek zmienił moje życie, mimo skutków ubocznych w trakcie kuracji uważam, że to najlepsza decyzja jaką podjęłam.

WYTRWAŁOŚCI!
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 09:36   #311
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
przede wszytskim ALANTAN KREM, bez którego moja skóra sypałaby się na każde czasopismo, nad którym bym się pochyliła.
Taaa... alantan napakowany witaminą A, której w czasie kuracji izotekiem nie wolno
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 10:22   #312
Maybelline1990
Raczkowanie
 
Avatar Maybelline1990
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 78
Dot.: izotek

aksenia85 gratuluje obym ja za pol roku byla rownie zadowolona
Maybelline1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 13:46   #313
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Taaa... alantan napakowany witaminą A, której w czasie kuracji izotekiem nie wolno
ALANTAN KREM nie zawiera witaminy A, najpierw należy sprawdzić skład a później się wypowiadać

1 g kremu zawiera 20 mg alantoiny oraz 50 mg deksopantenolu. Substancje pomocnicze: lanolina, parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, etylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, propylu barahydroksybenzoesan, woda oczyszczona, polawax NF.

AAA..i dodam jeszcze, że nawet, gdyby alantan zawierał witaminę A (lecz oczywiście jej nie zawiera) i tak można byłoby go stosować w trakcie kuracji izo. Ponieważ MIEJSCOWO MOŻNA STOSOWAĆ PREPARATY Z WITAMINĄ A, podkreślam MIEJSCOWO. Chociażby retimax lub tradycyjną maść z witaminą A. Jedyna witamina jakiej trzeba się wystrzegać to witamina b12, która nasila zmiany trądzikowe. Są to informacje potwierdzone przez lekarza jak i farmaceutę.
POZDRAWIAM

Edytowane przez aksenia85
Czas edycji: 2012-09-19 o 14:00
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 13:52   #314
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

http://www.ceneo.pl/2058322 Wskazania i działanie Alantan Plus z witaminą A łagodzi niekorzystne skutki działania czynników atmosferycznych (słońca, wiatru, niskiej temperatury) sprzyjających przesuszaniu skóry.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 14:02   #315
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

czy ja powiedziałam alantan plus z witaminą a? -.-
Poza tym ja piszę o kremie nie o maści. KREM NIE ZAWIERA WITAMINY A.

Edytowane przez aksenia85
Czas edycji: 2012-09-19 o 14:05
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 14:07   #316
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
alantan krem nie zawiera witaminy a, najpierw należy sprawdzić skład a później się wypowiadać
z a w i e r a.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 14:11   #317
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Boże, jak do ściany...
nie widzisz różnicy między 2 produktami:
1)KREM ALANTAN PLUS w żółtej tubce BEZ WITAMINY A
2)Maść ochronna alantan plus z witaminą a w fioletowej tubce ?

Poza tym zawartość witaminy a nie jest niczym złym, jeśli masz wątpliwości zapytaj dermatologa. To wszystko co mam na ten temat do powiedzenia.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

http://www.izotek.pl/archiwum2/jeszc..._a._612.0.html

krótki wątek w którym dermatolog pisze to samo co ja...
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 17:21   #318
Maybelline1990
Raczkowanie
 
Avatar Maybelline1990
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 78
Dot.: izotek

Visez daj na wstrzymanie... Nie w każdej sytuacji musisz mieć rację, a w tej najwyraźniej niestety nie masz.
Maybelline1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 20:45   #319
ewril
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Maybelline1990 Pokaż wiadomość
aksenia85 gratuluje obym ja za pol roku byla rownie zadowolona
też na to liczę :P dziś doopiero dzień 20-ty.
__________________
whatever..
ewril jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 21:11   #320
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

ewril trzeba być dobrej myśli. Przede wszystkim trzeba być silnym psychicznie. Możesz zauważyć znaczną poprawę, następnie cera znów może się pogorszyć :<
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 21:45   #321
ewril
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: izotek

to oczywiste ;d bylo lepiej teraz jest gorzej ;p potem bd tylko lepiej.
__________________
whatever..
ewril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 11:45   #322
deSireeeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 101
Dot.: izotek

licze na porade, od 5-6 lat zmagam sie z tradzikiem.Radze sonbie z nim przyjmujac niewielka ilosc tetralysalu, pozatym mam najwiekszy problem z tłusta skora, i licznymi zakornikami.Osttanio pojawił sie rozwniez tradzik typowo hormonalny(na zuchwie i szyi) Dermatolog poleciła mi kuracje izotekiem , przez okolo 6 mies.

stad moje pytania, czy warto leczyc sie tak silnym praparatem czy dalej kontynuowac atybiotyki , dodam ze przyjmuje je od 3 lat, dosc male dawki ale jednak, czy moge liczyc na zmniejszenie łojotoku i oczyszczenie buzi, czy pomimo tego ze nie bede wspołzyc bede musiała brac pigułki antykoncepcyjne , badania bede musiała zrobic na własna reke ? ile takie badaniua kosztuja?

dodam ze moja dermatolog bardzo zacheca mnie to tej terapii mimo ze ten tradzik naprawde jest dosc łagodny ale bardzo długo trwa
__________________

deSireeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 12:05   #323
ewril
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: izotek

Myślę że powinnaś spróbować tej terapii. Tetralysal bierzesz już 3 lata i nie wiadomo jeszcze ile bd go brała..Im wcześniej podejmiesz decyzję tym prędzej pozbędziesz się tych wszystkich swoich problemów. Bo izoteku masz skuteczność gwarantowaną najpóźniej 3-miesiące po. Wiec naprawde warto. Izotek wysusza skórę, włosy sie czesto nie przetluszczaja tak jak i skóra. Oczyszczają organizm. Co do tabletek antykoncepcyjnych to ja nie biorę, nie muszę gdyż postanowiłam wstrzemięźliwość o oczywiście podpisałam to na papierze ale to też zależy od lekarza. Niekiedy przepisze ci nawet wtedy kdy nie bedziesz współżyła. Jesli chodzi o badania to ja robie wszystkie prywatnie ponieważ do dermy chodze prywatnie. Ile kosztują? To zalezy od miasta/laboratorium - mają różne cenniki ale możesz liczyć tak ok. 60zł

Moim zdaniem powinnać się zgoidzić na tą terapie. przemeczysz sie pare miesięcy i będziesz miała to z głowy
__________________
whatever..
ewril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 15:46   #324
deSireeeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 101
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez ewril Pokaż wiadomość
Myślę że powinnaś spróbować tej terapii. Tetralysal bierzesz już 3 lata i nie wiadomo jeszcze ile bd go brała..Im wcześniej podejmiesz decyzję tym prędzej pozbędziesz się tych wszystkich swoich problemów. Bo izoteku masz skuteczność gwarantowaną najpóźniej 3-miesiące po. Wiec naprawde warto. Izotek wysusza skórę, włosy sie czesto nie przetluszczaja tak jak i skóra. Oczyszczają organizm. Co do tabletek antykoncepcyjnych to ja nie biorę, nie muszę gdyż postanowiłam wstrzemięźliwość o oczywiście podpisałam to na papierze ale to też zależy od lekarza. Niekiedy przepisze ci nawet wtedy kdy nie bedziesz współżyła. Jesli chodzi o badania to ja robie wszystkie prywatnie ponieważ do dermy chodze prywatnie. Ile kosztują? To zalezy od miasta/laboratorium - mają różne cenniki ale możesz liczyć tak ok. 60zł

Moim zdaniem powinnać się zgoidzić na tą terapie. przemeczysz sie pare miesięcy i będziesz miała to z głowy

dziekuje za odpowiedz. moja dermatolog dała mi czas do namysłu i pewnie sie zdecyduje .
__________________

deSireeeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 16:33   #325
Maybelline1990
Raczkowanie
 
Avatar Maybelline1990
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 78
Dot.: izotek

deSireeeee spróbuj, nie warto się męczyć. już tyle czasu trujesz się antybiotykiem, więc półroczna kuracja izotekiem nie zaszkodzi Ci bardziej.
Maybelline1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 16:24   #326
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

ja również uważam, że warto spróbować kuracji izotekiem. Mi pomógł w 100 procentach, jednak problemy hormonalne (kaszka na żuchwie) czasem dają o sobie znać. Niestety muszę zaprzeczyć czemuś co napisała jedna z moich poprzedniczek: " Oczyszczają organizm"- niestety, tabletki te WYNISZCZAJĄ organizm, dot.to przede wszystkim płytek krwi. "Bo izoteku masz skuteczność gwarantowaną najpóźniej 3-miesiące po" -nawet podczas brania izoteku nie ma skuteczności gwarantowanej-to że pomaga większości nie znaczy, że pomaga wszystkim. Ale serdecznie polecam. Warto spróbować. Ja się trądziku pozbyłam na dobre
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 17:46   #327
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: izotek

Jeśli kuracja prowadzona jest z głową, a przede wszystkim co jakiś czas robione są badania kontrolne, nie ma mowy, aby lek komukolwiek zaszkodził. Moja wątroba (a pozbyłem się trądziku w 100% już w 2,5 miesięcu kuracji - 5 miesięcy jeszcze przede mną) nie odczuwa leku pomimo dawki 40mg. Podwyższone ALT i AST sugerują niszczenie się komórek wątroby. Zazwyczaj - przy zdrowej diecie - te parametry są w porządku, a jeśli wyniki są w normie, to nic niczemu nie szkodzi. Bardziej zaszkodzi Wam ból psychiczny, jeśli nie pozbędziecie się trądziku. Albo palenie papierosów/picie alkoholu - co kto woli.

Najwięcej obrywają usta. I bóle pleców czasami są okropne

Btw - polecam Curacne. Choć Izotek, Axotret, Curacne to ponoć to samo, to mimo wszystko różnią się sposobem wytwarzania/substancjami pomocniczymi. Najlepszym ze wszystkich izotretynoin doustnych jest Curacne - pochodzi właśnie z renomowanej francuskiej firmy farmaceutycznej Pierre Fabre

Moja dr Dermatolog bardzo lubi ten lek i często go poleca pacjentom, a opinie o wielkiej szkodliwości uważa za przesadzone, bo jeśli wszystko jest kontrolowane, nie ma prawa nic się stać.

Edytowane przez mst3
Czas edycji: 2012-10-04 o 17:49
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 18:29   #328
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez mst3 Pokaż wiadomość
Moja dr Dermatolog bardzo lubi ten lek i często go poleca pacjentom, a opinie o wielkiej szkodliwości uważa za przesadzone, bo jeśli wszystko jest kontrolowane, nie ma prawa nic się stać.
Może dostaje kasę za wychwalanie tego leku i przepisywanie go na prawo i lewo
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:32   #329
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Może dostaje kasę za wychwalanie tego leku i przepisywanie go na prawo i lewo
Ehe, akurat. Zastanów się co napisałaś. Skoro leczy najskuteczniejszym w świecie lekiem na trądzik... to jaki w tym cel - dostania kasy od producenta leku (co jest bzdurą, bo takie coś nie istnieje) czy raczej w Jej intencji leży pełne wyleczenie pacjenta?
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 19:38   #330
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez mst3 Pokaż wiadomość
Ehe, akurat. Zastanów się co napisałaś. Skoro leczy najskuteczniejszym w świecie lekiem na trądzik... to jaki w tym cel - dostania kasy od producenta leku (co jest bzdurą, bo takie coś nie istnieje) czy raczej w Jej intencji leży pełne wyleczenie pacjenta?
Haha jaka ty naiwna.... Izotretynoina jest najskuteczniejsza na trądzik a śmierdzące to jest to że zachwala akurat jeden odpowiednik ;] "Dermatolog bardzo lubi ten lek"
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 11:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.