Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-01, 09:54   #3181
G0si3k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Moim zdaniem fajnie.

Dziekuje Od miesiaca regularnie biegam i nie wiem, czemu nie chudne hmmm
__________________
Cwicze:
30 Day Shred

Tiffoczki
Mel B Buns
Melissa Bender
Xhit
G0si3k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 11:27   #3182
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Ocenicie mi jadłospis? R

8:30 - owsianka z nektarynką i otrębami
11:30 - szklanka porzeczek i marchewka
14:30 - ryż brązowy z warzywami i kurczakiem
17:30 - skibka chleba orkiszowego z masłem, polędwicą i pomidorem
20 - grahamka z twarożkiem, pomidorem i szczypiorkiem

Pieczywa chyba nie powinno być na kolację czyż nie?
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 13:48   #3183
dirtysoul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U/P (schudlam troche, z 2/3 kg)

Śniadanie: duża bułka z ziarnami z naturalnym serkiem kanapkowym , 2 plasterkami polędwicy drobiowej; z musztardą pikantną, 2 plasterkami polędwicy drobiowej. do tego 5 rzodkiewek, 2 ogórki konserwowe, parę pasków czerwonej papryki

Drugie śniadanie: brzoskwinia, kawa mrożona z mlekiem

Obiad: 12 kopytek polanych jogurtem naturalnym i posypanych cynamonem

Podwieczorek: lody grand party z wiśniami i ajerkoniakiem

Kolacja: pierś z kurczaka, porcja sałatki ziemniaczanej z ogórkiem zielonym, porcja sałatki pekińskiej z papryką,ogórkiem, cebulą

aktywność: godzina w tenisa, godzina spaceru

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ocenicie mi jadłospis? R

8:30 - owsianka z nektarynką i otrębami z ilu łyżek? na mleku, wodzie?
11:30 - szklanka porzeczek i marchewka
14:30 - ryż brązowy z warzywami i kurczakiem tutaj też nie ma podanej ilości. ale ten posiłek mi sie podoba, jeśli nie było go za mało.
17:30 - skibka chleba orkiszowego z masłem, polędwicą i pomidorem chleb orkiszowy-bardzo zdrowy, chyba na małą ilość można sobie pozwolić, ale masło zastąp oliwą z oliwek albo naturalnym serkiem z małą zawartością tłuszczu
20 - grahamka z twarożkiem, pomidorem i szczypiorkiem no pieczywo już było, zajrzyj na stronę dietetyczniesiostro.blogs pot.com, autorki robią chleb z ...fasoli!

Pieczywa chyba nie powinno być na kolację czyż nie?
owoce są, warzywa są, węgle złożone, białko, brakuje mi NNKT
dirtysoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 14:06   #3184
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez dirtysoul Pokaż wiadomość
owoce są, warzywa są, węgle złożone, białko, brakuje mi NNKT
Zapomniałam o miarach

8:30 - owsianka z nektarynką i otrębami (3 łyżki płatków owsianych na mleku, 2 łyżki otrębów)
11:30 - szklanka porzeczek i marchewka
14:30 - ryż brązowy (pół woreczka) z warzywami i kurczakiem (po ok 100 g warzyw i kurczaka)
17:30 - skibka chleba orkiszowego z masłem, polędwicą i pomidorem
20 - grahamka z twarożkiem, pomidorem i szczypiorkiem

Dziękuję za linka na pewno się przyda.
Z NNKT mam właśnie ten problem, że nie przepadam za olejami. Nie byłabym w stanie zjeść pieczywa czy sałatki polanej chociażby oliwą z oliwek. Ale dodam następnym razem do owsianki orzechów

edit: I jakąś rybkę na kolację
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 16:35   #3185
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Śniadanie masz bezwartościowe, a ono powinno z samego rana obudzić metabolizm do działania przez cały dzień na pełnych obrotach + byłabym po tym po pół godziny głodna Z owoców masz tylko śliwki . Pasta jajeczna, mam nadzieję, produkcji własnej ? ;> Leczo okej, jeśli był w nim ryż\makaron i mięsko, z IV wyrzuciłabym corny na rzecz jogurtu naturalnego\ serka wiejskiego,a z kolacji wyrzuciłabym jogurt owocowy, zamieniła na naturalny i dorzuciła trochę pestek słonecznika\ dyni + warzywa , bo ich też masz mało
Hej dziękuję za ocenę W zasadzie nie napisałam zbyt dużo szczegółów w tym moim jedzeniu, a może powinnam, bo z tego co widzę, to jesteś w tym wątku w miarę 'nowa' (w stosunku do dziewczyn, które znajdą moje jadłospisy z R i te z U ) Drożdżówka z rana była pełnoziarnista (z mąki razowej) i mnie nasyciła na naprawdę długi czas (stąd brak powieczorku ) Pasta jajeczna była domowa, w leczo było mięso i ryż brązowy, corny był gryzem od mamy dlatego nie oznaczałam tego jako posiłku. Jogurtu były ze dwie łyżki i nadawał smaku twarogowi nie wpisałam orzeszków ziemnych. Ogólnie teraz to wygląda tak, jakbym się tłumaczyła, ale te dziewczyny, które mnie tu 'znają' wiedzą, że mam w miarę rozsądne jadłospisy, ale bez przesadnej dbałości o to, żeby było idealnie zdrowo i wartościowo, jak każdemu zdarzają mi się mniej 'perfekcyjne' jedzeniowo dni a poza tym jestem na U/R i mogę trochę więcej niż na R żartuję sobie oczywiście, najbardziej cieszę się, że spadam w obwodach, ale to główna zasługa ćwiczeń

Wrzucę też dzisiejszy jadłospis

I owsianka (4 łyżki płatków, 1 otrąb, banan, trochę malin, mleko 2%)
II duża kromka domowego razowca z masłem, szynką, pomidorem; kawa z mlekiem i cukrem
III grillowane polędwiczki, sałatka z brązowego ryżu z warzywami, szaszłyki zz grillowanych warzyw

spora ilość winogron , ok.20 g słonecznika

IV jajecznica z dwóch jaj na maśle, jakieś warzywka

__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 16:48   #3186
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U

I miseczka hummusu obficie posypana sezamem, garść grissini oliwkowych + duża kawa parzona

II (raczej przekąska bo niecałą godzinę przed obiadem ) duuży knedel ze śliwką i ricore

III domowe pszenne tortellini z nadzieniem z ricotty i szczypiorku podane z sosem pomidorowym i świeżą bazylia

IV teraz jogurt grecki z pełną garścią orzechów i świeżymi powidłami śliwkowymi (jeszcze gorące )

V bedzie impreza więc redds / drink i pewnie coś na przegryzke w postaci sałatek itp

do picia: herbata czarna, poziomkowa i woda
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 17:56   #3187
Inka_
Zadomowienie
 
Avatar Inka_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 571
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

R
I kromka chleba pełnoziarnistego z polędwicą sopocką, dwa ogromne pomidory
II 2 jajka na twardo, pomidor, kawa zbożowa Inka
III Leczo (z dodatkiem kiełbaski)
IV za chwilę planuje pomidora i tuńczyka

w międzyczasie trochę winogron i jeszcze jedna kawa zbożowa
__________________
.
Inka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 18:14   #3188
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
Hej dziękuję za ocenę W zasadzie nie napisałam zbyt dużo szczegółów w tym moim jedzeniu, a może powinnam, bo z tego co widzę, to jesteś w tym wątku w miarę 'nowa' (w stosunku do dziewczyn, które znajdą moje jadłospisy z R i te z U ) Drożdżówka z rana była pełnoziarnista (z mąki razowej) i mnie nasyciła na naprawdę długi czas (stąd brak powieczorku ) Pasta jajeczna była domowa, w leczo było mięso i ryż brązowy, corny był gryzem od mamy dlatego nie oznaczałam tego jako posiłku. Jogurtu były ze dwie łyżki i nadawał smaku twarogowi nie wpisałam orzeszków ziemnych. Ogólnie teraz to wygląda tak, jakbym się tłumaczyła, ale te dziewczyny, które mnie tu 'znają' wiedzą, że mam w miarę rozsądne jadłospisy, ale bez przesadnej dbałości o to, żeby było idealnie zdrowo i wartościowo, jak każdemu zdarzają mi się mniej 'perfekcyjne' jedzeniowo dni a poza tym jestem na U/R i mogę trochę więcej niż na R żartuję sobie oczywiście, najbardziej cieszę się, że spadam w obwodach, ale to główna zasługa ćwiczeń

Wrzucę też dzisiejszy jadłospis

I owsianka (4 łyżki płatków, 1 otrąb, banan, trochę malin, mleko 2%)
II duża kromka domowego razowca z masłem, szynką, pomidorem; kawa z mlekiem i cukrem
III grillowane polędwiczki, sałatka z brązowego ryżu z warzywami, szaszłyki zz grillowanych warzyw

spora ilość winogron , ok.20 g słonecznika

IV jajecznica z dwóch jaj na maśle, jakieś warzywka

Jeśli wpadły orzechy, drożdżówka była pełnoziarnista- super Nie wiedziałam, zwracam honor ; ) Bardzo dobrze, że sobie pozwalasz na malusieńkie odstępstwa, dzięki temu Twoje myślenie jest zdrowe Ja sama spadłam ok. 60 kg, z wagi ponad stu kg na pięćdziesiąt , więc wiem co to R i to dobrze .. No i gratuluję obwodów, jednocześnie trzymając kciuki, aby szło tak dalej !

Co do dzisiejszego- do śniadanka dodałabym orzechy, a do podwieczorku jakieś białeczko Poza tym wzorowo

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
U

I miseczka hummusu obficie posypana sezamem, garść grissini oliwkowych + duża kawa parzona

II (raczej przekąska bo niecałą godzinę przed obiadem ) duuży knedel ze śliwką i ricore

III domowe pszenne tortellini z nadzieniem z ricotty i szczypiorku podane z sosem pomidorowym i świeżą bazylia

IV teraz jogurt grecki z pełną garścią orzechów i świeżymi powidłami śliwkowymi (jeszcze gorące )

V bedzie impreza więc redds / drink i pewnie coś na przegryzke w postaci sałatek itp

do picia: herbata czarna, poziomkowa i woda
Pysznie, wartościowo, różnorodnie- pięknie !
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 19:03   #3189
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Jeśli wpadły orzechy, drożdżówka była pełnoziarnista- super Nie wiedziałam, zwracam honor ; ) Bardzo dobrze, że sobie pozwalasz na malusieńkie odstępstwa, dzięki temu Twoje myślenie jest zdrowe Ja sama spadłam ok. 60 kg, z wagi ponad stu kg na pięćdziesiąt , więc wiem co to R i to dobrze .. No i gratuluję obwodów, jednocześnie trzymając kciuki, aby szło tak dalej !

Co do dzisiejszego- do śniadanka dodałabym orzechy, a do podwieczorku jakieś białeczko Poza tym wzorowo [COLOR="Silver"]
Mam nadzieję, że moje myślenie zostanie 'zdrowe', bo to, co dzieje się od pewnego czasu w tym wątku.. Gratuluję, Twój wynik to ogromne osiągnięcie! Ja kiedyś schudłam 15 kg i wydawało mi się, że to dużo A ja pewnie niedługo znów będę na U, ostatnio przytyło mi się 2kg, ale 1,5 już poszło w świat, także wracam do normalności aczkolwiek obwody mogą spadać, zawsze może być lepiej ^^

Jeszcze raz dziękuję
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 19:48   #3190
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze P. Zupełny misz-masz, gdyż większą część dnia spędziłam na festynie. A tam jednak wybór jedzenia dość ograniczony...
Ok. 15 minut ćwiczeń na rozbudzenie + szklanka wody
I (ok. 9:00): owsianka z 4 łyżek płatków i łyżki otrębów, z cynamonem, orzechami, płatkami migdałów, słonecznikiem i dżemem malinowym + 2 małe jabłuszka + mała brzoskwinia (owoce z działki, dlatego małe) + waniliowa kawa zbożowa z mlekiem
II (ok. 12:00): kromka razowca z masłem, pomidorem i szczypiorkiem + kromka razowca z masłem, serem i jajkiem + Marcepanek (cukierek) + kawa
Już na festynie:
III (ok. 14:30): pół talerza żurku + pierś z kurczaka z rusztu + pół sporej kiełbasy z rusztu
IV (ok. 18:00): jabłko + rozdawany dzieciom cukierek (poczułam się młodsza )
V (ok. 19:30): talerz żurku
Wpadło też jedno piwo z sokiem.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 21:20   #3191
food
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: poznańska pyra
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez the cherry blossom girl Pokaż wiadomość
Przede wszystkim wyrzuć wszystkie miarki, nie licz nic na garści, porcje itd. Jesz mocno redukcyjnie. Nie przytyjesz na warzywach i owocach Zacznij podjadać, jeść desery po obiedzie i pić słodkie soki i przestać liczyć i planować.



Dzięki
Zapomniałam dorzucić sok marchwiowo jabłkowy (piłam z kartonu więc nie wiem ile go było)
food jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 06:32   #3192
N_tt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 294
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Wczorajsze P. (+ 2,7 kg)

1. owsianka z 4 łych płatków z jogurtem naturalnym, łyżka otrąb, borówkami, orzechami laskowymi, łychą miodu
2. grahamka 100g przytostowana z masłem, 2 jajkami na półtwardo, pomidorem, sałatą
3. pierś z kurczaka gotowana w przyprawach z marchewką, porem i pietruszką z ryżem naturalnym z koperkiem (pół woreczka), miseczka sałatki z sałaty i ogórków z dodatkiem oliwy z oliwek i przypraw
4. grahamka z masłem orzechowym crunchy, 200g twarożku domowego
5. grahamka przytostowana maczana w oliwie z oliwek, puszka tuńczyka wsw, 4 kulki mozzarelli, pomidor, bazylia

ruch: 8 minut legs i buns, 30 minut roweru, spacer
N_tt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 09:34   #3193
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

moja wczorajsza redukcja:
śnidananie: jajko na miękko, kromka razowca z ziarnami, z twarożkiem ze szczypiorkiem i rzodkiewką
II śniadanie: bieluch z malinami i borówkami i wkrojoną brzoskwinią
obiad: grillowany filet łososia, (wcześniej marynowany w soku z limonki, soli i pieprzu) sałatka z roszponki, szpinaku, pestek dyni, pomidora i papryki, porcja ciemnego ryżu
przekąska: garść pistacji, garść migdałów
kolacja: miseczka leczo z kurczakiem, z papryką, pomidorem, cukinią, kabaczkiem.
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 11:30   #3194
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze P:
Ok. 20 minut ćwiczeń na rozbudzenie + szklanka wody
I: owsianka z 3 łyżek płatków i łyżki otrębów, z cynamonem, sporą ilością słonecznika i wiórków kokosowych oraz niewielką ilością kremu kokosowego + 2 małe jabłka + pół pomarańczy (tyle zostało po siostrze) + kawa;
II: rosół z domowym makaronem pszennym, z rozdrobnioną sporą ilością ugotowanego kalafiora i marchewki;
III: 3 ziemniaki + jajko sadzone (na oliwie z oliwek) + domowa sałatka konserwowa (biała kapusta, ogórek, marchewka, papryka) + kupiona surówka meksykańska;
IV: idziemy z TŻ do kawiarni, więc pewnie wpadnie pucharek galaretki z owocami i bitą śmietaną
V: do pozjadania moje resztki: pół grahamki z masłem i pomidorem + pół kostki twarogu z cynamonem i orzechami/słonecznikiem/płatkami migdałów
Do picia: herbata zielona, woda niegazowana.

Zerkniecie?
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 17:45   #3195
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Hej Dziewczyny chciałabym się Was poradzić, czy możecie sprawdzić, czy moje "redukcyjne" jadłospisy są prawidłowe czy jednak powinnam zacząć inaczej jeść? Martwi mnie brak @, ostatni raz miałam w lipcu, a jeszcze przedtem w marcu
oto z dzisiaj

IŚn. owsianka na kefirze z 5 łyżek, gruszka, 4 śliwki, garść nerkowców, kilka migdałów kawałek twarogu wkruszony, cynamon, kawa ricore

30 min biegu

II szklanka kefiru + śliwki

III obiad, kawałek pieczeni, surówka z białej kapusty, natki pietruszki, marchewki i pora, 2 gotowane ziemniaki

IV twarożek piątnica naturalny ze słonecznikiem i kilkoma migdałami

V w planie pół makreli z surówką i pomidorkami skropionymi oliwą, oregano

w międzyczasie woda, herbata miętowa, zielona

Bardzo proszę o poprawki i wskazówki
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655

Edytowane przez Mikulinka17
Czas edycji: 2012-09-02 o 17:47
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:22   #3196
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

delightful_ dzięki za zerknięcie
dzisiejszego nie wkleję bo po takiej imprezie jak wczoraj to aż nie wypada :P
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 20:14   #3197
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze P

I. Gęsta owsianka na napoju ryżowym ( 4 łyżki płatków, po jednej otrąb i zarodków pszennych i otrąb owsianych ) + brzoskwinia UFO, banan, borówki amerykańskie, truskawki, wiórki kokosowe, skórka pomarańczowa, kakao, garść migdałów, polana jogurtem naturalnym, posypana cynamonem;
- w międzyczasie jabłko, nektarynka;
II. Opieczona kromka chleba orkiszowego z almette jogurtowym, dwie opieczone kromki chleba żytniego z serem żółtym\ serkiem delikate, warzywa: sałata, pomidor, papryka z opakowaniem serka wiejskiego i pietruszką, 4 łyżki podprażonego słonecznika do posypania,
III. Woreczek brązowego ryżu z sosem pomidorowym i piersią z kurczaka, surówka z marchwi i zieleniny, całość obsypana dwoma łyżkami prażonego słonecznika i dwoma łyżkami prażonej dyni;
IV. Naleeeeśniki kakaowo- waniliowe z mąki pszennej pełnoziarnistej z twarożkiem półtłustym, musem z jabłek i cynamonu + obok pokrojone: nektarynka, pomarańcza, banan, truskawki, popruszone kokosem + szklanka kefiru;
V. Sałatka z makaronu pełnoziarnistego, papryki, pomidora, jajka, tuńczyka z jogurtem greckim, posypana 4 łyżkami podprażonej dyni i słonecznika .

Do ocenki
__________________
180, 107->60 completed
walka o piękne włosy
ćwiczę !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 07:23   #3198
DemiRose13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje wczorajsze:


2 szkl. wody z cytryną na czczo, kawa z mlekiem i cynamonem

I) http://mymagicmorning.blogspot.com/2012/09/29.html

II) 2 spore kawałki domowego sernika polanego czekoladą

III) makaron tagliatelle szpinakowy z sosem z mascarpone i pomidorów z dodatkiem chilli, papryki, cebulki i grillowanego kurczaka; tarta marchewka z jabłkiem

IV) jabłko

V) grillowany kurczak zapiekany z oscypkiem, podany z konfiturą z żurawiny; ogórek kiszony


mleko z cynamonem i imbirem na noc

+ dużo wody niegazowanej, herbata z cytryną

DemiRose13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 08:44   #3199
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze P

I. Gęsta owsianka na napoju ryżowym ( 4 łyżki płatków, po jednej otrąb i zarodków pszennych i otrąb owsianych ) + brzoskwinia UFO, banan, borówki amerykańskie, truskawki, wiórki kokosowe, skórka pomarańczowa, kakao, garść migdałów, polana jogurtem naturalnym, posypana cynamonem;
- w międzyczasie jabłko, nektarynka;
II. Opieczona kromka chleba orkiszowego z almette jogurtowym, dwie opieczone kromki chleba żytniego z serem żółtym\ serkiem delikate, warzywa: sałata, pomidor, papryka z opakowaniem serka wiejskiego i pietruszką, 4 łyżki podprażonego słonecznika do posypania,
III. Woreczek brązowego ryżu z sosem pomidorowym i piersią z kurczaka, surówka z marchwi i zieleniny, całość obsypana dwoma łyżkami prażonego słonecznika i dwoma łyżkami prażonej dyni;
IV. Naleeeeśniki kakaowo- waniliowe z mąki pszennej pełnoziarnistej z twarożkiem półtłustym, musem z jabłek i cynamonu + obok pokrojone: nektarynka, pomarańcza, banan, truskawki, popruszone kokosem + szklanka kefiru;
V. Sałatka z makaronu pełnoziarnistego, papryki, pomidora, jajka, tuńczyka z jogurtem greckim, posypana 4 łyżkami podprażonej dyni i słonecznika .

Do ocenki

chyba jakiekolwiek słowa sa zbędne
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 10:15   #3200
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje R:
późno wstałam
Ś: bułka razowa z ziarnami: pół z serem żółtym i kiełbasą tatrzańską; pół z masłem orzechowym sante, serkiem włoskim capri i dżemem owoce leśne niskosłodzonym; pomidor; kawa parzona z mlekiem
2 h orbitrek
O: kasza jęczmienna z warzywami; gulasz drobiowy z warzywami smażony na oliwce; ogórek kiszony
P/ K ?: kawa latte w kawiarni i duża drożdżówka z kruszonką.
1 h. rowerek stacjonarny
po przysnęłam w dresie i spałam do rana stąd taki dziwny jadłospis całego dnia.

R:

Ś: owsianka- 3 łyżki płatków owsianych( zalane wrzątkiem ); 1 łyżeczka słonecznika; garstka orzechów laskowych z wkrojoną 1 nektarynką i połową jabłuszka zalane mlekiem
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia eko z wędliną drobiową i ogórkiem kiszonym; z 10 pomidorków koktajlowych; kawa parzona z mlekiem
O: zupa grzybowa z makaronem pełnoziarnistym świderki i mięsem z udka z kurczka
2 h orbitrek
K: pstrąg podwędzany z biedronki- spora porcja, różne warzywka

i jak?
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 10:26   #3201
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze P

I. Gęsta owsianka na napoju ryżowym ( 4 łyżki płatków, po jednej otrąb i zarodków pszennych i otrąb owsianych ) + brzoskwinia UFO, banan, borówki amerykańskie, truskawki, wiórki kokosowe, skórka pomarańczowa, kakao, garść migdałów, polana jogurtem naturalnym, posypana cynamonem;
- w międzyczasie jabłko, nektarynka;
II. Opieczona kromka chleba orkiszowego z almette jogurtowym, dwie opieczone kromki chleba żytniego z serem żółtym\ serkiem delikate, warzywa: sałata, pomidor, papryka z opakowaniem serka wiejskiego i pietruszką, 4 łyżki podprażonego słonecznika do posypania,
III. Woreczek brązowego ryżu z sosem pomidorowym i piersią z kurczaka, surówka z marchwi i zieleniny, całość obsypana dwoma łyżkami prażonego słonecznika i dwoma łyżkami prażonej dyni;
IV. Naleeeeśniki kakaowo- waniliowe z mąki pszennej pełnoziarnistej z twarożkiem półtłustym, musem z jabłek i cynamonu + obok pokrojone: nektarynka, pomarańcza, banan, truskawki, popruszone kokosem + szklanka kefiru;
V. Sałatka z makaronu pełnoziarnistego, papryki, pomidora, jajka, tuńczyka z jogurtem greckim, posypana 4 łyżkami podprażonej dyni i słonecznika .

Do ocenki

Widzę, że jesteś fanką prażonej dyni i słonecznika? Ja też lubię.
Jak waga? ;*


WczorajszeU:
I 3 przytostowane kromki słonecznikowego: 1 z masłem i wędzonym serem; 2 z Almette ogórkowym i polędwicą sopocką; 3 z masłem orzechowym crunchy i mleczną Milką; gruszka; Inka z mlekiem i cynamonem;

II
Kluski śląskie, czerwona kapusta i gotowane udko z kurczaka z sosem;
jabłko;

III
Solidny kawał wadowickiej kremówki z cukrem pudrem ;

IV
2 duże, owalne kromki grahama; 1 z masłem ziołowym i polędwicą; 2 z masłem, camembertem i pieprzem; pomidor skrojony w ósemki.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:06   #3202
biedroneczka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 80
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

U:
1. dwie kromki chleba razowego z margaryną, pomidorem i cebulą, 1 parówka z szynki, troche po 3 śliwki
2. ziemniaki (ok 2,5) z koperkiem, kawałek ryby smażonej
3. serek wiejski z truskawkami obok (175 kcal)
4. jabłko
5. dwie kromki chleba razowego z margaryną i żółtym serem, pomidorem i cebulą
co sądzicie?
biedroneczka94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:11   #3203
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Moje R:
późno wstałam
Ś: bułka razowa z ziarnami: pół z serem żółtym i kiełbasą tatrzańską; pół z masłem orzechowym sante, serkiem włoskim capri i dżemem owoce leśne niskosłodzonym; pomidor; kawa parzona z mlekiem
2 h orbitrek
O: kasza jęczmienna z warzywami; gulasz drobiowy z warzywami smażony na oliwce; ogórek kiszony
P/ K ?: kawa latte w kawiarni i duża drożdżówka z kruszonką.
1 h. rowerek stacjonarny
po przysnęłam w dresie i spałam do rana stąd taki dziwny jadłospis całego dnia.

R:

Ś: owsianka- 3 łyżki płatków owsianych( zalane wrzątkiem ); 1 łyżeczka słonecznika; garstka orzechów laskowych z wkrojoną 1 nektarynką i połową jabłuszka zalane mlekiem
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia eko z wędliną drobiową i ogórkiem kiszonym; z 10 pomidorków koktajlowych; kawa parzona z mlekiem
O: zupa grzybowa z makaronem pełnoziarnistym świderki i mięsem z udka z kurczka
2 h orbitrek
K: pstrąg podwędzany z biedronki- spora porcja, różne warzywka

i jak?
chyba sama widzisz, ze drugi jadlospis jest duzo lepszy niz pierwszy zolty ser i kielbasa maja sporo tluszczu. ten serek wloski tez nie wyglada ciekawie. maslo orzechowe sante zastap jakims z bardziej wartosciowym skladem, np. rossmannowym badz lidlowym drożdżówka na kolacje tez jest slabym pomyslem.
ale ciesze sie, ze pracujesz nad tym i - sadzac po drugim jadlospisie - jest spory postep
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:18   #3204
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
chyba sama widzisz, ze drugi jadlospis jest duzo lepszy niz pierwszy zolty ser i kielbasa maja sporo tluszczu. ten serek wloski tez nie wyglada ciekawie. maslo orzechowe sante zastap jakims z bardziej wartosciowym skladem, np. rossmannowym badz lidlowym drożdżówka na kolacje tez jest slabym pomyslem.
ale ciesze sie, ze pracujesz nad tym i - sadzac po drugim jadlospisie - jest spory postep
dziękuję za ocenę.
chudnę na tym bardzo, poza tym dużo ćwiczę i ja przy ed- kompulsach muszę wszystko z umiarem wiesz. bo np. wczoraj miałam tak ochotę na drożdżówkę, ze musiałam ją zjeść i byłam usatysfakcjonowana. na jakiś czas mam spokój ze słodkim. a ograniczanie tego nie to nie, to białkowe, to zakaz przewraca mi w głowie. staram się racjonalnie odżywiać- pracuje nad tym by jedzenie stało się naturalne. nie chcę przywiązywać w przyszłości do niego takiej wagi jak teraz. jestem dietetykiem i doskonale wiem co i jak, ale.... w jedzeniu też musi być pewien luz by było to zdrowe. staram się wprowadzić na stałe jakiś tam styl zycia odżywiania. na razie R, bo chce zrzuć- mogę wolniej, ale trwalej. bo co z tego, ze nie zjem tej drożdżówki teraz, jak rzucę się na 10 drożdżówek za kilka dni. rozumiesz dobra duszyczko?
trochę zagmatwałam, ale luzik.

a i zawsze w weekend jest trochę mniej zdrowo, wiesz mąż, znajomi, wyjścia. a w tygodniu zdrowo i pełnowartościowo
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2012-09-03 o 11:21
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:22   #3205
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Moje R:
późno wstałam
Ś: bułka razowa z ziarnami: pół z serem żółtym i kiełbasą tatrzańską; pół z masłem orzechowym sante, serkiem włoskim capri i dżemem owoce leśne niskosłodzonym; pomidor; kawa parzona z mlekiem
2 h orbitrek
O: kasza jęczmienna z warzywami; gulasz drobiowy z warzywami smażony na oliwce; ogórek kiszony
P/ K ?: kawa latte w kawiarni i duża drożdżówka z kruszonką.
1 h. rowerek stacjonarny
po przysnęłam w dresie i spałam do rana stąd taki dziwny jadłospis całego dnia.

R:

Ś: owsianka- 3 łyżki płatków owsianych( zalane wrzątkiem ); 1 łyżeczka słonecznika; garstka orzechów laskowych z wkrojoną 1 nektarynką i połową jabłuszka zalane mlekiem
IIŚ: kanapka: 2 kawałki chleba zdrowie życia eko z wędliną drobiową i ogórkiem kiszonym; z 10 pomidorków koktajlowych; kawa parzona z mlekiem
O: zupa grzybowa z makaronem pełnoziarnistym świderki i mięsem z udka z kurczka
2 h orbitrek
K: pstrąg podwędzany z biedronki- spora porcja, różne warzywka

i jak?
2 h orbitreka to nie za dużo przy tak niskokalorycznej diecie ? chesz spalić wszystkie kalorie które zjadłaś ? dziwne to troche...
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:38   #3206
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
2 h orbitreka to nie za dużo przy tak niskokalorycznej diecie ? chesz spalić wszystkie kalorie które zjadłaś ? dziwne to troche...
porcje są duże i nie jestem jakoś głodna. zjadłam np. II ś przed chwilą i chyba mi się żołądek kurczy, bo czuję ucisk. 2 h. spalone jakieś 450 kcal.ale ja nie liczę kalorii.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:57   #3207
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
porcje są duże i nie jestem jakoś głodna. zjadłam np. II ś przed chwilą i chyba mi się żołądek kurczy, bo czuję ucisk. 2 h. spalone jakieś 450 kcal.ale ja nie liczę kalorii.
Nie wiem czy z Twojego jadłospisu będzie z 1000 kcal i teraz odejmij od tego te 450 spalane to za mało moim zdaniem... Organizm potrzebuje na czysto ponad 1000 kcal na same podstawowe funkcje życiowe typu oddychanie, praca serca itd.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2012-09-03 o 11:58
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 12:01   #3208
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy z Twojego jadłospisu będzie z 1000 kcal i teraz odejmij od tego te 450 spalane to za mało moim zdaniem... Organizm potrzebuje na czysto ponad 1000 kcal na same podstawowe funkcje życiowe typu oddychanie, praca serca itd.
1600 jest na pewno. zazwyczaj jem od 1600- 2000.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 16:25   #3209
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze P

I. Gęsta owsianka na napoju ryżowym ( 4 łyżki płatków, po jednej otrąb i zarodków pszennych i otrąb owsianych ) + brzoskwinia UFO, banan, borówki amerykańskie, truskawki, wiórki kokosowe, skórka pomarańczowa, kakao, garść migdałów, polana jogurtem naturalnym, posypana cynamonem;
- w międzyczasie jabłko, nektarynka;
II. Opieczona kromka chleba orkiszowego z almette jogurtowym, dwie opieczone kromki chleba żytniego z serem żółtym\ serkiem delikate, warzywa: sałata, pomidor, papryka z opakowaniem serka wiejskiego i pietruszką, 4 łyżki podprażonego słonecznika do posypania,
III. Woreczek brązowego ryżu z sosem pomidorowym i piersią z kurczaka, surówka z marchwi i zieleniny, całość obsypana dwoma łyżkami prażonego słonecznika i dwoma łyżkami prażonej dyni;
IV. Naleeeeśniki kakaowo- waniliowe z mąki pszennej pełnoziarnistej z twarożkiem półtłustym, musem z jabłek i cynamonu + obok pokrojone: nektarynka, pomarańcza, banan, truskawki, popruszone kokosem + szklanka kefiru;
V. Sałatka z makaronu pełnoziarnistego, papryki, pomidora, jajka, tuńczyka z jogurtem greckim, posypana 4 łyżkami podprażonej dyni i słonecznika .

Do ocenki
Nie wiem czy już ci tego nie pisałam, ale masz świetne jadłospisy! Naprawdę wiele dziewczyn mogłoby się na nich wzorować. W dodatku świetnie sobie rozkręcisz matabolizm na takim jedzeniu. Jest zdrowo i smacznie. Brawo!

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Pokaż wiadomość

Widzę, że jesteś fanką prażonej dyni i słonecznika? Ja też lubię.
Jak waga? ;*


WczorajszeU:
I 3 przytostowane kromki słonecznikowego: 1 z masłem i wędzonym serem; 2 z Almette ogórkowym i polędwicą sopocką; 3 z masłem orzechowym crunchy i mleczną Milką; gruszka; Inka z mlekiem i cynamonem;

II
Kluski śląskie, czerwona kapusta i gotowane udko z kurczaka z sosem;
jabłko;

III
Solidny kawał wadowickiej kremówki z cukrem pudrem ;

IV
2 duże, owalne kromki grahama; 1 z masłem ziołowym i polędwicą; 2 z masłem, camembertem i pieprzem; pomidor skrojony w ósemki.
Mógłby być jeszcze 1 posiłek, ale jeśli (tak jak ja zresztą ) wolisz jeść 4 i się najadasz to ładnie .

Miałam dodać swoje, ale dzisiejsze się nie nadaje, a wczorajszego nie pamiętam, więc nie ma .
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 16:49   #3210
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 620
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XVII

Moje dzisiejsze U pod znakiem pocieszania się przed szkołą :P

I owsianka kokosowa (gotowana na mleku i mleczku kokosowym z wiórkami) posypana płatkami kokosowymi do tego dla kontrastu kwaskowy mus winogronowy i winogrona ciemne + kawa parzona

II 2 duze gałki lodów - orzechowe i jogurtowe z wkrojoną śliwką

III gnocchi podsmażone z czerwoną tapenadą pomidorową i zapieczone z kurczakiem, pomidorami i serem pecorino romano

IV będzie razowy chlebek kukurydziany z bieluchem i papryką / ricottą, pomidorem i bazylią

do picia: espresso, yerba mate kakao&wanilia, roiboos i woda
Milka1224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.