Oleje i olejki do włosów, część VI - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 12:52   #3181
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Ja niedawno wreszcie wykończyłam olejek Heenara i nigdy więcej go nie kupię. Kompletnie nic z moimi włosami nie robił. Z mojej kolekcji olei została mi tylko Amla Dabur (połowa buteleczki), dlatego szykuję się na zamówienie na helfy. Zastanawiam się nad olejem kokosowym, olejkiem khadi stymulującym wzrost włosów lub olejkiem Sesa. Nie mogę się zdecydować
kokos

w sumie reszty nie uzywałam ale kokosa lubię

zalezy tz jaka masz porowatośc bo jak wysoka to moze ci nie sluzyc
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 12:52   #3182
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cześć dziewczyny podczytuje Was od dłuższego czasu , olejowanie weszło już na dobre do mojej pielęgnacji włosów bo niczym innym nie jestem w stanie ich doprowadzić do takiego stanu jak po olejkach. U mnie najlepsze efekty (zawsze zostawiam olej na noc) są po zmieszaniu olejku rycynowego i oliwki z Hipp (Hipp daję mało tylko do "rozcieńczenia" rycyny). Po babydream niebieskim też jest ok, natomiast okropne włosy mam po oleju kokosowym- a wiązałam z nim duże nadzieje, bo jest tak bardzo zachwalany, chyba za duża porowatość.
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 13:14   #3183
joracuppi
Raczkowanie
 
Avatar joracuppi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 309
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
kokos

w sumie reszty nie uzywałam ale kokosa lubię

zalezy tz jaka masz porowatośc bo jak wysoka to moze ci nie sluzyc
Z moich analiz wychodzi na to, że mam niską porowatość włosów. Miałam olej kokosowy z Vatiki i go lubiłam, ale chciałam teraz wypróbować czysty kokos. Jestem najbardziej skłonna do właśnie oleju kokosowego ale ciągnie mnie też do olejku khadi
__________________
Drożdże 06.08. - 06.11.
PROJEKT DENKO

Moja pielęgnacja włosów



Destiny is for losers. It’s just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
joracuppi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 13:30   #3184
Dum pugnas victor es
Raczkowanie
 
Avatar Dum pugnas victor es
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 316
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez joracuppi Pokaż wiadomość
Z moich analiz wychodzi na to, że mam niską porowatość włosów. Miałam olej kokosowy z Vatiki i go lubiłam, ale chciałam teraz wypróbować czysty kokos. Jestem najbardziej skłonna do właśnie oleju kokosowego ale ciągnie mnie też do olejku khadi
Khadi pachnie obłędnie
__________________
Sport, włosy, zdrowa kuchnia!
Bloguję dumpugnasvictores.blogspo t.com
Dum pugnas victor es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 13:31   #3185
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Zejcia Pokaż wiadomość
Hej, Jestem tu nowa Postanowiłam dziś pierwszy raz olejować włosy i strasznie się tego boję. Zdobyłam olej ze słodkich migdałów i rycynowy i nasuwa mi się takie pytanie ile mam tego nałożyć na głowę?? Mam włosy do łopatek.
ja rozpuszczam jakieś dwie łyżki oleju w misce ciepłej wody i moczę włosy w tym, aż całe są mokre w ten sposób chyba najłatwiej rozprowadzić olej dla początkujących
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 14:04   #3186
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ja rozpuszczam jakieś dwie łyżki oleju w misce ciepłej wody i moczę włosy w tym, aż całe są mokre w ten sposób chyba najłatwiej rozprowadzić olej dla początkujących
Wielu osobom bardziej służy olejowanie na sucho

Ale ja też stosuję wersję z wodą, tylko inaczej, wydaje mi się, że wygodniej. Wlewam do słoika oleje (czasem jeszcze jakąś nietrafioną odżywkę, masło do ciała Isany, krem z biedry i inne dobrodziejstwa, jakie mi wpadną w łapki). Dolewam wody, zakręcam, wstrząsam i nad wanną chlup na włoski. Zaplatam warkocz na takich mokrych, na poduszkę daję ręcznik i spać Rano cudo na włosach o ile dobrze zmyję
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 15:12   #3187
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 84
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja mam olej sezamowy z Lidla (tydzień azjatycki) i pachnie po prostu sezamkami. Mój TŻ się w nocy pytał co tak pachnie ciasteczkami A wczoraj kupiłam też olej sezamowy w Lidlu, też za 9,99 zł ale firmy Oleofarm. Jeszcze go nie otwierałam i nie wiem jak pachnie ale dużo dziewczyn go już testowało to mogą się wypowiedzieć na temat zapachu.
Daj znać koniecznie jak wypróbujesz tez z Oleofarmu, bo mój śmierdzi. Może faktycznie mi się trefny trafił.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Wielu osobom bardziej służy olejowanie na sucho

Ale ja też stosuję wersję z wodą, tylko inaczej, wydaje mi się, że wygodniej. Wlewam do słoika oleje (czasem jeszcze jakąś nietrafioną odżywkę, masło do ciała Isany, krem z biedry i inne dobrodziejstwa, jakie mi wpadną w łapki). Dolewam wody, zakręcam, wstrząsam i nad wanną chlup na włoski. Zaplatam warkocz na takich mokrych, na poduszkę daję ręcznik i spać Rano cudo na włosach o ile dobrze zmyję
ja mam taka butelczynę po płynie intymnym ;-) Z POMPKĄ ;-) Szaleństwo. Nakłada się cudnie. Osobiście nie potrafie nakładać oleju ze zwykłej butli, musze miec pompkę ;-)
efc6a1cb5fe4a74ea359d2acbd2eea31cfefd6de_624396d99d764 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 16:11   #3188
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Wielu osobom bardziej służy olejowanie na sucho

Ale ja też stosuję wersję z wodą, tylko inaczej, wydaje mi się, że wygodniej. Wlewam do słoika oleje (czasem jeszcze jakąś nietrafioną odżywkę, masło do ciała Isany, krem z biedry i inne dobrodziejstwa, jakie mi wpadną w łapki). Dolewam wody, zakręcam, wstrząsam i nad wanną chlup na włoski. Zaplatam warkocz na takich mokrych, na poduszkę daję ręcznik i spać Rano cudo na włosach o ile dobrze zmyję
Kurcze, oleje stosuję już jakiś czas...z przerwami, zawsze na sucho. Dzisiaj wypróbuję Twój sposób
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 18:34   #3189
Arachnes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 69
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Ale ja też stosuję wersję z wodą, tylko inaczej, wydaje mi się, że wygodniej. Wlewam do słoika oleje (czasem jeszcze jakąś nietrafioną odżywkę, masło do ciała Isany, krem z biedry i inne dobrodziejstwa, jakie mi wpadną w łapki). Dolewam wody, zakręcam, wstrząsam i nad wanną chlup na włoski. Zaplatam warkocz na takich mokrych, na poduszkę daję ręcznik i spać Rano cudo na włosach o ile dobrze zmyję
Ooo świetny sposób, że też nigdy na to nie wpadłam Koniecznie muszę wypróbować, bo jeszcze nie znalazłam mojego idealnego sposobu olejowania
Arachnes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 20:30   #3190
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

a ja o olejach z troche innej beczki.
wlasnie skonczyl mi sie jojoba z ZSK (rafinowany) i musialam kupic ponownie bo uzywam do twarzy (cera tradzikowa). z tamtego bylam zadowolona, ale ten - zimnotloczony - to moja nowa milosc i ten zapach. niby nie jest przyjemny, ale cos mnie do niego ciagnie. jestem zakochana i najlepsze jest to ze na DOZie kupilam 50ml za jakies 18zl z groszami, a na ZSK wraz z przesylka, oplata na poczcie itp wychodzi drozej i to za rafinowany produkt

moral z tego taki, ze polecam szukac perelek stacjonarnie
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 08:33   #3191
Zejcia
Przyczajenie
 
Avatar Zejcia
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Zastosowałam zasadę `co za dużo to niezdrowo`. I efekt jest bardzo fajny, włosy błyszczą i są gładkie, co mi troszkę przeszkadza, bo nie mam szans utrzymać gumki lub spinki na głowie dłużej niż 10 min. Ale włosy wyglądają zdrowo, więc będę musiała przetrzymać.

Teraz tylko znaleźć swój sposób na olejowanie
__________________
Piję pokrzywę
Zaczyna przygodę z włosomaniactwem.
Planuje biegać.
Zejcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 10:08   #3192
Dum pugnas victor es
Raczkowanie
 
Avatar Dum pugnas victor es
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 316
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Zejcia Pokaż wiadomość
Zastosowałam zasadę `co za dużo to niezdrowo`. I efekt jest bardzo fajny, włosy błyszczą i są gładkie, co mi troszkę przeszkadza, bo nie mam szans utrzymać gumki lub spinki na głowie dłużej niż 10 min. Ale włosy wyglądają zdrowo, więc będę musiała przetrzymać.

Teraz tylko znaleźć swój sposób na olejowanie
Super ja teraz wracam do olejowania na włosy spsikane sokiem z aloesu, choc nakładany na całkiem suche też fajnie sie sprawdzał
__________________
Sport, włosy, zdrowa kuchnia!
Bloguję dumpugnasvictores.blogspo t.com
Dum pugnas victor es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 11:06   #3193
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Dum pugnas victor es Pokaż wiadomość
Super ja teraz wracam do olejowania na włosy spsikane sokiem z aloesu, choc nakładany na całkiem suche też fajnie sie sprawdzał
oooo ja tez tak teraz robie

i jak sie u Ciebie sprawdza? bo u mnie bardziej sypkie i nawilzone. jestem zadowolona, aczkolwiek mam wlosy polamane na calej dlugosci przez to ze swego czasu nie mialam dla nich tyle sil i energii by je pielegnowac. szarpanie szczotka, spanie z mokrymi, mycie codziennie. niedobra bylam
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 13:32   #3194
xyz7
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 149
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny, kupiłam najzwyklejszy rafinowany olej słonecznikowy w biedronce. Nadaje się do olejowania? Nałożyć go na przesuszony skalp?

Edytowane przez xyz7
Czas edycji: 2012-09-15 o 14:03
xyz7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 15:28   #3195
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

czy używała któraś z Was tego olejku arganowego? zastanawiam się czy warto kupić, znalazłam go w Newie za 17,99 http://aroma-perfumy.pl/pl/p/MAROKO-...pray-50-ml/915
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 17:23   #3196
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Moim włosom oleje kompletnie nie służyły. Ale dzięki tej metodzie wpadłam na inny pomysł, który jak na razie się sprawdza.
Wkurzona na fryzjerów postanowiłam w akcie zemsty pozwolić włosom rosnąć, żeby nie musieć użerać się z partaczami, dla których gęste włosy to przekleństwo i muszą koniecznie je cieniować. Jedyny problem mam póki co z zabezpieczaniem partii włosów wokół twarzy, które najszybciej mi się niszczą, a nie mogę ich związać na noc. Jak pewnie u większości, zalegają mi w szafkach różne odżywki, których zużywanie idzie w ślimaczym tempie. Bo jakoś średnio mi podeszły Więc wymyśliłam, że będę na włosy kłaść coś ochronnego. Tylko, że nie olej, ale właśnie odżywkę, zazwyczaj jakąś raczej emolientową (oby nie proteinową). No i na razie patent się sprawdza. Wreszcie widzę jakąś różnicę na włosach po kuracji tłuszczowej. Po olejach jej nie było, po cięższej odżywce jest. Jedynym minusem jest czasem za duże wygładzenie, bo mam z natury cieżkie włosy i nie potrzebne im jeszcze większe ulizanie. Póki mam rano czas na umycie włosów, będę tę metodę stosować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 18:25   #3197
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

chimay jaką odżywkę używasz ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 19:33   #3198
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
chimay jaką odżywkę używasz ?
Mam Garnier Awokado i Karite, jakiś krem do stylizacji popularnej jakiś czas temu na blogach marki Macadamia (chociaż tego oleju makadamia jest w nim tyle, co kot napłakał). Spróbuję też Bingo Spa Shea i pięć alg.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 23:56   #3199
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Zachecona komentarzami o olejowaniu wlasnie zrobilam swoje pierwsze - oliwa z oliwek, olej z orzechow laskowych i na koniec zauwazylam, ze mam w kuchni sezamowy. Smierdzi przeokrutnie, ale podobno jest bardzo dobry
Zawinelam w koszulke i na to recznik, no i czekam. Szczerze mowiac to nie wiem czy wytrzymam do rana, bo oczywiscie chce zobaczyc rezultat(jak najszybciej, najlepiej od razu), wiec pewnie za jakas godzine bede zmywac
Tu pytanie: czy warto po umyciu szamponem splukac woda z sokiem z cytryny? Czy nie zmyje to kompletnie oleju lub nie usunie czego tam te oleje nie dadza? Mam nadzieje, ze nie powtarzam pytania, ktore pojawilo sie juz kilka razy. Niestety watek jest b. dlugi i troche mi zajmie przeczytanie wszystkiego.
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 07:43   #3200
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam Garnier Awokado i Karite, jakiś krem do stylizacji popularnej jakiś czas temu na blogach marki Macadamia (chociaż tego oleju makadamia jest w nim tyle, co kot napłakał). Spróbuję też Bingo Spa Shea i pięć alg.
Dzięki, garnier u mnie odpada. Bingo szukam od dawna i nie mogę go znaleźć stacjonarnie, więc czas wypróbować kosmetyki zza wschodniej granicy

Cytat:
Napisane przez grudniowa Pokaż wiadomość
Zachecona komentarzami o olejowaniu wlasnie zrobilam swoje pierwsze - oliwa z oliwek, olej z orzechow laskowych i na koniec zauwazylam, ze mam w kuchni sezamowy. Smierdzi przeokrutnie, ale podobno jest bardzo dobry
Zawinelam w koszulke i na to recznik, no i czekam. Szczerze mowiac to nie wiem czy wytrzymam do rana, bo oczywiscie chce zobaczyc rezultat(jak najszybciej, najlepiej od razu), wiec pewnie za jakas godzine bede zmywac
Tu pytanie: czy warto po umyciu szamponem splukac woda z sokiem z cytryny? Czy nie zmyje to kompletnie oleju lub nie usunie czego tam te oleje nie dadza? Mam nadzieje, ze nie powtarzam pytania, ktore pojawilo sie juz kilka razy. Niestety watek jest b. dlugi i troche mi zajmie przeczytanie wszystkiego.
Absolutnie ! Cytryna może zniszczyć włosy i ma działanie rozjaśniające. Zamiast cytryny proponuję płukankę z octem jabłkowym.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 08:02   #3201
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Dzięki, garnier u mnie odpada. Bingo szukam od dawna i nie mogę go znaleźć stacjonarnie, więc czas wypróbować kosmetyki zza wschodniej granicy



Absolutnie ! Cytryna może zniszczyć włosy i ma działanie rozjaśniające. Zamiast cytryny proponuję płukankę z octem jabłkowym.
nie przesadzajmy z ta cytryna. wlasnie wiekszosc osob ja stosuje wiedzac ze ma wlasciwosci rozjasniajace. w malym stezeniu krzywdy nie zrobi a i luski wlosa dobrze zamknie
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 08:21   #3202
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Arachnes Pokaż wiadomość
Ooo świetny sposób, że też nigdy na to nie wpadłam Koniecznie muszę wypróbować, bo jeszcze nie znalazłam mojego idealnego sposobu olejowania
Ja jestem właśnie po nocnym olejowaniu tym sposobem, efekt oczywiście jest włosy błyszczące, delikatne w dotyku.
Mam kręcone włosy więc błyszczenie u nich wygląda fajnie
paprif jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 09:09   #3203
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Wlosy umyte, czekam az podeschna.
I tu kilka pytan:
1. moje wlosy wcale nie wydawaly mi sie tluste juz po pierwszym umyciu. Byly definitywnie tluste zanim je umylam. Czy jedno szamponowanie moglo dobrze umyc wlosy?(mylam Balea bez silikonu) Bo wydawalo mi sie, ze dobrze zrobilam olejowanie(jak na blogu Anweny), 4 lyzki oleju, trzymalam glowe w tej wodzie z olejem przez jakies 10 minut(spore poswiecenie zwazywszy olej sezamowy ), a potem obwinelam na kilka minut t-shirtem zeby wysuszyc, a potem juz schly sobie naturalnie, gdy ja spalam.
2. czy rzeczywiscie nie powinnam oczekiwac zadnych efektow po pierwszym olejowaniu? Bo czytalam, ze olejowanie to sprawa na dluzej... ale ani troche, ani troszenieczke, nic?
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 09:16   #3204
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez grudniowa Pokaż wiadomość
Wlosy umyte, czekam az podeschna.
I tu kilka pytan:
1. moje wlosy wcale nie wydawaly mi sie tluste juz po pierwszym umyciu. Byly definitywnie tluste zanim je umylam. Czy jedno szamponowanie moglo dobrze umyc wlosy?(mylam Balea bez silikonu) Bo wydawalo mi sie, ze dobrze zrobilam olejowanie(jak na blogu Anweny), 4 lyzki oleju, trzymalam glowe w tej wodzie z olejem przez jakies 10 minut(spore poswiecenie zwazywszy olej sezamowy ), a potem obwinelam na kilka minut t-shirtem zeby wysuszyc, a potem juz schly sobie naturalnie, gdy ja spalam.
2. czy rzeczywiscie nie powinnam oczekiwac zadnych efektow po pierwszym olejowaniu? Bo czytalam, ze olejowanie to sprawa na dluzej... ale ani troche, ani troszenieczke, nic?
pewnie, ze jedno mycie wystarczy, umyłaś szamponem z SLeS, wiec wydaje mi się, że domyłaś olej za pierwszym razem
Mało kto zauważa różnicę po pierwszym razie.. u mnie to była kwestia miesięcy...
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 09:46   #3205
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

ja równiez rónice dzieki olejowaniu zobaczłam dopiero po pewnym czasie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 10:34   #3206
Dum pugnas victor es
Raczkowanie
 
Avatar Dum pugnas victor es
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 316
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
oooo ja tez tak teraz robie

i jak sie u Ciebie sprawdza? bo u mnie bardziej sypkie i nawilzone. jestem zadowolona, aczkolwiek mam wlosy polamane na calej dlugosci przez to ze swego czasu nie mialam dla nich tyle sil i energii by je pielegnowac. szarpanie szczotka, spanie z mokrymi, mycie codziennie. niedobra bylam
U mnie najlepiej sprawdza się ostatnio olejek Alterry. Khadi pięknie pachnie, uwielbiam nakładac go na włosy, ale nie stosuję go na sklap i uważam z ilością, bo zostawało mi po nim dużo włosów na rękach Tak więc ograniczyłam go tylko na długośc i daję minimalną ilośc... do totalnych hitów niestety nie należy

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
pewnie, ze jedno mycie wystarczy, umyłaś szamponem z SLeS, wiec wydaje mi się, że domyłaś olej za pierwszym razem
Mało kto zauważa różnicę po pierwszym razie.. u mnie to była kwestia miesięcy...
dokładnie trzeba byc wytrwałym i się nie poddawac
__________________
Sport, włosy, zdrowa kuchnia!
Bloguję dumpugnasvictores.blogspo t.com
Dum pugnas victor es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 10:54   #3207
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez grudniowa Pokaż wiadomość
Wlosy umyte, czekam az podeschna.
I tu kilka pytan:
1. moje wlosy wcale nie wydawaly mi sie tluste juz po pierwszym umyciu. Byly definitywnie tluste zanim je umylam. Czy jedno szamponowanie moglo dobrze umyc wlosy?(mylam Balea bez silikonu) Bo wydawalo mi sie, ze dobrze zrobilam olejowanie(jak na blogu Anweny), 4 lyzki oleju, trzymalam glowe w tej wodzie z olejem przez jakies 10 minut(spore poswiecenie zwazywszy olej sezamowy ), a potem obwinelam na kilka minut t-shirtem zeby wysuszyc, a potem juz schly sobie naturalnie, gdy ja spalam.
2. czy rzeczywiscie nie powinnam oczekiwac zadnych efektow po pierwszym olejowaniu? Bo czytalam, ze olejowanie to sprawa na dluzej... ale ani troche, ani troszenieczke, nic?
1. to super, ze Ci sie domyly za pierwszym razem, ale CZTERY lyzki oleju to zdecydowanie za duzo! jedna duza lyzka to az nadto
2. pewnie duzo zalezy od stanu Twoich wlosow oraz dopasowania oleju do porowatosci itd. ja juz po pierwszym uzyciu oleju (vatiki) zauwazylam, ze wlosy sa gladsze i bardziej lsniace. w kazdym razie nie poddawaj sie
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 11:24   #3208
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
1. to super, ze Ci sie domyly za pierwszym razem, ale CZTERY lyzki oleju to zdecydowanie za duzo! jedna duza lyzka to az nadto
Niekoniecznie Ja jestem zdania - niech każdy używa tyle, ile mu wygodnie
U mnie zużycie oleju jest bardzo różne. Jeżeli nakładam dokładnie pasmo po paśmie zużywam stosunkowo mało oleju na całą długość i skalp, ale kiedy nie chce mi się poświęcać więcej czasu na olejowanie, to wylewam olej na dłoń i wgniatam we włosy - wtedy schodzi mi bardzo dużo oleju, ale włosy nie ociekają olejem i mogę je domyć jak zwykle, czyli bez większych problemów.
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 13:14   #3209
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Jeszcze pytanie o oleje. Widze, ze uzywacie 'gotowcow'. Ja mialam Vatike - pachniala bosko, ale troche wypadaly mi od niej wlosy. Nakladalam spore ilosci, ale w ogole zle to robilam(nakladalam na max godzine i nieregularnie, jak mnie naszlo - ale to bylo przed forum Wizazu ), wiec oczywiscie nie ma mowy o efektach.
Natomiast widze, ze jesli chodzi o khadi to tam jest cala masa roznych olejkow. Polecacie jakis konkretny, czy mam sobie ot tak wybrac, jaki mi sie podoba? Czy ktoregos unikac(np henny jesli mam farbowane wlosy)?

Edit: ciezko bylo przyuwazyc, ta cala reszta khadi to farby do wlosow, sorry za zamieszanie.

Edytowane przez grudniowa
Czas edycji: 2012-09-16 o 13:21
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 13:30   #3210
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

własnie siedzę z musztardowym więc recenzja będzie napewno
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.