Analiza składu ciała - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 11:44   #1
Zadomowienie
Raczkowanie
 
Avatar Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 124

Analiza składu ciała


Byłam pewnego razu u dietetyka na analizie składu ciała i wyszło m. in., że moje nawodnienie organizmu wynosi 54,2% i pani stwierdziła, że to bardzo mało i powinnam więcej pić i dążyć do 60% (wg tego gabinetu norma dla kobiet to 60%, dla mężczyzn 70%). Natomiast ja piję bardzo dużo i na pewno jest to te 1,5-2 l niegazowanej wody mineralnej (wysokozmineralizowanej) dziennie, nie licząc herbat i zupy. Od pewnego czasu mam też w domu wagę z opcją składu ciała i te wskaźniki wychodzą zbliżone do tych z gabinetu i nigdy nie udało mi się przekroczyć poziomu 55% wody w organizmie... Niektóre źródła w internecie podają, że 55% to norma dla kobiet, a 60% dla mężczyzn, więc jak to z tym jest? Jestem odwodniona czy nie?
Kwestia druga to sucha masa kostna, która wyniosła 2,0 kg (prawidłowa: 2,4 kg) - co z tym można zrobić? Wg pani dietetyk to podłoże do rozwinięcia się osteoporozy w przyszłości.
Tłuszcz, wg tabeli z gabinetu dobry poziom to 14-20% (u mnie wyszło wtedy 26,2%), więc poziom 'zły' w przełożeniu na kg było to 14 kg, prawidłowy poziom: 8,5kg. Aktualnie wg mojej wagi jest to ok. 25%. Od zawsze miałam problem z tłuszczem na brzuchu i to wszystko pewnie jest umiejscowione w jamie brzusznej, a ten rodzaj tłuszczu spalić najtrudniej. Czy są jakieś sprawdzone metody na to?
Beztłuszczowa masa ciała wyniosła 37,4 (prawidłowa to 43,0) - tu z kolei było zalecenie jedzenia dużej ilości białka... bardzo dużej ilości, najlepiej w postaci gotowych koktajli.
Wszystkie te pomiary dla wzrostu 162, wagi 53,4 i wieku 25. Teraz przybyło mi jakieś 2kg, staram się spaść do co najmniej 50-51 kg, bo w takiej wadze czułam się najlepiej.
Zadomowienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:24   #2
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Analiza składu ciała

Wypowiem się tylko odnośnie ilości tłuszczu, bo to o tym mam pojęcie.

Według mnie, pomiary z tego gabinetu są absurdalne. Byłam w dwóch i tam mówili mi, że mam tłuszczu o wiele za mało (teraz ledwo łapię się na normy w jednym z nich), a byłam na tej górnej granicy tego, co ci pokazali. Po drodze zdążyłam stracić okres i dotąd go nie odzyskałam.
Zmień dietetyka.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 19:59   #3
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Analiza składu ciała

Cytat:
Napisane przez Zadomowienie Pokaż wiadomość
Byłam pewnego razu u dietetyka na analizie składu ciała i wyszło m. in., że moje nawodnienie organizmu wynosi 54,2% i pani stwierdziła, że to bardzo mało i powinnam więcej pić i dążyć do 60% (wg tego gabinetu norma dla kobiet to 60%, dla mężczyzn 70%). Natomiast ja piję bardzo dużo i na pewno jest to te 1,5-2 l niegazowanej wody mineralnej (wysokozmineralizowanej) dziennie, nie licząc herbat i zupy. Od pewnego czasu mam też w domu wagę z opcją składu ciała i te wskaźniki wychodzą zbliżone do tych z gabinetu i nigdy nie udało mi się przekroczyć poziomu 55% wody w organizmie... Niektóre źródła w internecie podają, że 55% to norma dla kobiet, a 60% dla mężczyzn, więc jak to z tym jest? Jestem odwodniona czy nie?
Kwestia druga to sucha masa kostna, która wyniosła 2,0 kg (prawidłowa: 2,4 kg) - co z tym można zrobić? Wg pani dietetyk to podłoże do rozwinięcia się osteoporozy w przyszłości.
Tłuszcz, wg tabeli z gabinetu dobry poziom to 14-20% (u mnie wyszło wtedy 26,2%), więc poziom 'zły' w przełożeniu na kg było to 14 kg, prawidłowy poziom: 8,5kg. Aktualnie wg mojej wagi jest to ok. 25%. Od zawsze miałam problem z tłuszczem na brzuchu i to wszystko pewnie jest umiejscowione w jamie brzusznej, a ten rodzaj tłuszczu spalić najtrudniej. Czy są jakieś sprawdzone metody na to?
Beztłuszczowa masa ciała wyniosła 37,4 (prawidłowa to 43,0) - tu z kolei było zalecenie jedzenia dużej ilości białka... bardzo dużej ilości, najlepiej w postaci gotowych koktajli.
Wszystkie te pomiary dla wzrostu 162, wagi 53,4 i wieku 25. Teraz przybyło mi jakieś 2kg, staram się spaść do co najmniej 50-51 kg, bo w takiej wadze czułam się najlepiej.
nie wiem co ta za pani dietetyk, ale dla mnie takie normy to bzdury
na moje oko zawartość wody jest jak najbardziej dobra (norma jest od 45%), tkanka tłuszczowa u kobiet może wynosić nawet 30%.
jesli chodzi o kości, rzeczywiście jest może trochę za mało, ale żeby od razu straszyć osteoporozą?

jeszcze co do tego tłuszczu, 14% to zdecydowanie mało dla przeciętnej kobiety, tyle osiągają kulturystki

Edytowane przez bedeliciuos
Czas edycji: 2014-03-15 o 20:03
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:16   #4
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Analiza składu ciała

Na taki pomiar nawodnienia Twojego ciała wpływa właśnie stosunek tkanki mięśniowej (suchej masy ciała) do tej tłuszczowej. Tkanka mięśniowa potrzebuje stałego nawodnienia i im jest jej więcej, tym efektywniej organizm wykorzystuje wodę, którą pijesz. Tkanka tłuszczowa w ogóle nie zawiera w sobie wody i tym samym nie jest ona w niej zatrzymywana (tylko proszę nie mylić tego z tym niezdrowym zatrzymywaniem się płynów w organizmie, prowadzącego do opuchnięć i tym podobnych)... Czy jakoś tak.
Takie informacje zebrałam daaawno temu, gdy dbałam bardzo o wyrobienie sobie jakiejś tam tkanki mięśniowej właśnie Więc ostrzegam, że są to niepełne informacje i mogłam coś pomieszać. Na pewno jednak tkanka mięśniowa ma wpływ na wynik nawodnienia ciała.

Poza tym, powinnaś chyba zmienić wodę z tej wysokozmineralizowanej, na zwykłą mineralną (ale nie źródlaną). Taka woda nie powinna być w stałym użyciu, a tylko od czasu do czasu i przy wyraźnych niedoborach. Minerały z wody nie wchłoną się tak dobrze jak z pożywienia, a z czasem mogą doprowadzić do odkładania się kamieni żółciowych.

Edytowane przez Dziwactwo
Czas edycji: 2014-03-16 o 20:18
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 21:50   #5
aga_stokrotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: Analiza składu ciała

Ja również proponuję dokonanie ponownej analizy składu ciała. Może spróbuj tym razem u jakiegoś innego dietetyka, albo trenera? Ćwiczysz coś? Może od trenera będzie bardziej praktyczniejsza analiza, a myślę, że jakieś wskazówki co do nawadniania też Ci da. Zobacz sobie na przykład stronę tego trenera co ma w ofercie: https://trenerkatowice.pl/ Powodzenia
aga_stokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-25 22:50:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.