Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-03, 20:59   #2101
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

To jak, ktoś w tym roku na Śląski Uniwersytet Medyczny?
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 21:15   #2102
kluuuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 15
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

ja akurat jestem w wyjątkowej sytuacji, bo wychowuje mnie babcia, także czesne mam symboliczne. zadzwon i popytaj. tu masz stronę: http://wsmw.edu.pl/
kluuuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 22:22   #2103
Ania191817
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Kto studiował pielęgniarstwo na uwm w Olsztynie albo na śum w Katowicach? Jak wyglądały wykłady i praktyki?
Ania191817 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 19:26   #2104
kluuuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 15
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

o

Edytowane przez kluuuska
Czas edycji: 2017-07-31 o 19:29
kluuuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 10:44   #2105
Miczka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Witam Was dziewczyny😉

Ja rowniez wybieram się na owe studia od pazdziernika, i dodam, ze maturę pisalam 12 lat temu.. Ale coz medycyna byla i jest moją pasją😊. Zobaczymy jak mi się uda to wszystko pogodzic poniewaz jestem mamą dwojki dzieci, a najmlodsza ma1roczek☺ wybieram się do pwsz tarnobrzeg, moze ktoś z Was tam idzie?? Albo studiuje juz?? Prosze o opinie, z gory dzieki
Miczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 21:10   #2106
Paulaaaaa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej Dziewczyny
Jestem tu nowa. Również wybieram się od października na pielęgniarstwo ale w Bydgoszczy Jestem troszkę przerażona, ale z drugiej strony ciekawa tego kierunku Jako mała dziewczynka zawsze chciałam być pielęgniarką i w końcu spełnię marzenie z dzieciństwa Pytanie do tych co studiują/pracują w zawodzie - jak sobie radzicie? Na początku też się stresowałyście tak jak ja teraz? Z góry dziękuję za odpowiedź
Paulaaaaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 17:36   #2107
wikii15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Większość pielęgniarek jest za granicą więc nie licz na szeroki odzew
wikii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-07, 16:20   #2108
lisa1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Sama jestem związana z Bydgoszczą, nie polecam uczelni po 3 latach studiowania nie umiem nic. Nie ma się czym stresować jako tako, powodzenia na fizjo.
lisa1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 10:40   #2109
DiankaL
Raczkowanie
 
Avatar DiankaL
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 58
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej mam pytanie . Czy jest tu ktoś po II roku ? Potrzebuję porady odnośnie książek . Jestem po I więc jak ktoś ma pytania odnośnie I roku chętnie odpowiem.
DiankaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 17:31   #2110
dzastek_
Przyczajenie
 
Avatar dzastek_
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DiankaL Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie . Czy jest tu ktoś po II roku ? Potrzebuję porady odnośnie książek . Jestem po I więc jak ktoś ma pytania odnośnie I roku chętnie odpowiem.
Jestem po II roku, ale nie wiem czy pomogę, bo dobór książek jest różny w zależności od uczelni
dzastek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 08:32   #2111
DiankaL
Raczkowanie
 
Avatar DiankaL
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 58
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Wiem, ale wiesz uczelnia uczelnią ale sa bestsellery wśród studentów. Jakie polecasz na pediatrie chirurgie i internę ?
DiankaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-20, 12:23   #2112
lisa1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DiankaL Pokaż wiadomość
Wiem, ale wiesz uczelnia uczelnią ale sa bestsellery wśród studentów. Jakie polecasz na pediatrie chirurgie i internę ?
Ja do pediatrii, chirurgii i interny polecam repetytorium z pielęgniarstwa.
lisa1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 15:08   #2113
dzastek_
Przyczajenie
 
Avatar dzastek_
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DiankaL Pokaż wiadomość
Wiem, ale wiesz uczelnia uczelnią ale sa bestsellery wśród studentów. Jakie polecasz na pediatrie chirurgie i internę ?
U mnie wyglądało to tak:
-pediatria, podręcznik dla studentów pielęgniarstwa profesora Radzikowskiego
-interna, doczytywałam sobie podręcznik Pączka
-chirurgia, głównie uczyłam się z wykładów, ale doczytywałam sobie repetytorium Fibaka ogólnie polecam też Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego Walewskiej, co prawda mało jest w niej teorii, ale za to są opracowane problemy pielęgnacyjne pacjenta chirurgicznego
dzastek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 16:24   #2114
mietowka84
Rozeznanie
 
Avatar mietowka84
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 694
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej a zastanawialyscie sie juz na jakim oddziale chcecie pracowac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

Każdy kot to czarodziej, w którego głowie dzieje się więcej, niż możemy sobie wyobrazić.
mietowka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 06:06   #2115
DiankaL
Raczkowanie
 
Avatar DiankaL
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 58
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Ja poszłam z myślą o bloku operacyjnym . I tak zamierzam zrobić. Ale ilu mam doradców. Masakra . Nie uda się. A już pójdziesz tam gdzie chcesz . Itp .
DiankaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 08:57   #2116
licealistka1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Studia

Czy jest tutaj może ktoś kto studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi? Interesuje mnie bardziej pielęgniarstwo i jak wygląda sytuacja z tym kierunkiem. Martwię się bo słyszałam już wiele różnych opinii na ten temat. Np. że wszyscy z lekarskiego strasznie się wywyższają a Ci z niższych kierunków mają przekichane. Że brak organizacji i każdy każdemu podkłada nogi. Sama już nie wiem co mam myśleć na ten temat. Może polecacie inne uczelnie?
Proszę o pomoc
licealistka1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 16:33   #2117
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Studia

Cytat:
Napisane przez licealistka1999 Pokaż wiadomość
Czy jest tutaj może ktoś kto studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi? Interesuje mnie bardziej pielęgniarstwo i jak wygląda sytuacja z tym kierunkiem. Martwię się bo słyszałam już wiele różnych opinii na ten temat. Np. że wszyscy z lekarskiego strasznie się wywyższają a Ci z niższych kierunków mają przekichane. Że brak organizacji i każdy każdemu podkłada nogi. Sama już nie wiem co mam myśleć na ten temat. Może polecacie inne uczelnie?
Proszę o pomoc
Kurcze, ja jestem z Wrocławia z lekarskiego, ale dziwi mnie to wywyższanie się. My nie mamy zajęć z pielęgniarstwem, w ogóle raczej się nie widujemy z innymi kierunkami, więc nawet nie ma jak się wywyższać. Poza tym jest to cholernie niedojrzałe, lekarze nigdy nie poradziliby sobie w szpitalu, gdyby nie było pielęgniarek - to bardzo ważny zawód. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek z moich studiów się wywyższał, nie słyszałam o takich przypadkach. Myślę, że te opowieści są mocno przesadzone, tak samo jak były przesadzone opowieści o tym, że na medycynie to się tylko kuje, nie ma życia prywatnego, a łacina taka trudna. Okazało się inaczej Też z tym podkładaniem nóg - wydawałoby się, że na medycynie to taki wyścig szczurów, a tak naprawdę bardzo ze sobą współpracujemy i nikt nie ma bólu tyła, że ktoś jest lepszy w czymś. Nie wydaje mi się, żeby na pielęgniarstwie miało być inaczej.

Może w Łodzi jest inaczej, ale naprawdę trudno mi w to uwierzyć. Co innego brak organizacji - jestem w stanie uwierzyć, że lekarski i stomatologia są traktowane priorytetowo, jeśli chodzi o organizację zajęć, układanie planów, wynajmowanie sal - na te kierunki idzie najwięcej kasy i jest na nich najwięcej studentów. Jednak pielęgniarstwo jest na tyle starym i szanowanym kierunkiem, że może i zajęcia są w nieco mniej dogodnych godzinach, ale raczej przez tyle lat istnienia kierunku już się wszystko ustabilizowało - co roku plan zajęć jest podobny dla kolejnych roczników i dużo zmian nie ma.

Ale jeśli chodzi o pielęgniarstwo, to słyszałam, że mają bardzo dużo zajęć. Na początku jest teoria, ale szybko zaczynają się zajęcia w szpitalu (co jest na plus, ale przez to rano ma się zajęcia praktyczne, a wieczorem teoretyczne - bardzo dużo czasu jest zabrane przez uczelnię).

Z mojej strony polecam Wrocław - w porównaniu z tym, co słyszałam o innych uczelniach, nasza jest bardzo prostudencka, dużo rzeczy da się przystosować, umówić się na dogodne terminy z prowadzącymi, jest dużo szans na zdanie czegoś, terminów poprawkowych i tak dalej. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że oprócz tego nie ma dużo różnic między miastami i jeśli masz możliwość studiować blisko domu/w wymarzonym mieście, to nie ma co się oglądać na inne rzeczy, bo wszędzie jest podobnie.

Sorry, że tak się rozpisałam, a nie studiuję ani w Łodzi, ani pielęgniarstwa, ale chciałam przedstawić moją perspektywę
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 23:32   #2118
esmi312
Przyczajenie
 
Avatar esmi312
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 18
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

jeśli was interesuje kierunek polecam instagrama nursegram_pl i wiele innych, które mówią o studiowaniu tego kierunku na różnych uczeniach
esmi312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 11:10   #2119
mijafury
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej. Mam 32 lata, od kilkunastu lat pracuję w biurze jako administracja. Niestety wszystko wskazuje na to, że za chwilę firma się rozpadnie. Studia które robiłam są do bani - wtedy nie wiedziałam co chcę robić w życiu więc poszłam na byle co. Poza tym miałam pracę, byłam głupia i młoda i nie myślałam o przyszłości tak jak teraz. Zaczęłam zastanawiać się nad pielęgniarstwem, ale nie wiem czy nie jest za późno (chodzi mi o wiek) na zmianę zawodu i zaczynania "kariery" od podstaw. Co o tym myślicie? Bo jestem w kropce...
mijafury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-02, 20:57   #2120
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Ważne żebyś to Ty to czuła. Nigdy na nic nie jest za późno. Lepiej zacząć studia za 10 lat niż zacząć od razu po szkole średniej i potem żałować wyboru kierunku np
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 22:17   #2121
mijafury
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Waham się jeszcze między położną a pielęgniarkę ( w tej pierwszej chyba bardziej bym się odnalazła). Tylko boję się, że mój wiek trochę mnie skreśli później u ewentualnego pracodawcy.
mijafury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 15:08   #2122
irena96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Mam na swoim roku dziewczyny, które mają 33 i 38 lat, wiek im w niczym nie przeszkadza i myślę, że przyszłemu pracodawcy też nie będzie, tym bardziej, że jesteś cały czas młodą dziewczyną
Dużo jest też takich osób, które skończyły wcześniej inne studia i zaczęły kolejne - pielęgniarstwo na moim roku na umedzie. Powodzenia
irena96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 15:15   #2123
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mijafury Pokaż wiadomość
Waham się jeszcze między położną a pielęgniarkę ( w tej pierwszej chyba bardziej bym się odnalazła). Tylko boję się, że mój wiek trochę mnie skreśli później u ewentualnego pracodawcy.
Sama miałam na roku dziewczyny niekoniecznie po zaraz po maturze i z tego co wiem nie miały żadnego problemu w znalezieniu pracy. Jeżeli czujesz że to jest jednak to co chcesz robić to próbuj, a pracodawcy za niedługo to sami będą nas szukać więc ewentualnym zatrudnieniem się nie martw.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 08:08   #2124
irena96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Czy jest tutaj ktoś kto studiuje pielęgniarstwo na mgr albo licencjat na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu? Jakieś opinie co do tego kierunku na tej uczelni??
irena96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 16:44   #2125
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mijafury Pokaż wiadomość
Waham się jeszcze między położną a pielęgniarkę ( w tej pierwszej chyba bardziej bym się odnalazła). Tylko boję się, że mój wiek trochę mnie skreśli później u ewentualnego pracodawcy.
Sama mam prawie 30 i w tym roku zaczynam pielęgniarstwo
Z pracą totalnie nie będzie problemu (nie masz się co martwić). W tym zawodzie nie patrzą na wiek tylko na łapki do pracy, bo jest taki niedobór.
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 20:24   #2126
karoplina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć,

Chciałabym zacząć w tym roku studiowanie dziennie pielęgniarstwa na UJ w Krakowie. Nie planowałam tego wcześniej i nie dam rady już w tym roku poprawić matury. Moje wyniki to 54 %biologia rozszerzona, 66%matematyka podstawa, czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się? Wiem że podobni maja zwiększać ilość miejs.

Wie ktoś coś na ten temat i ogólnie studiowaniu pielęgniarstwa na UJ?
karoplina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 08:18   #2127
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karoplina1 Pokaż wiadomość
Cześć,

Chciałabym zacząć w tym roku studiowanie dziennie pielęgniarstwa na UJ w Krakowie. Nie planowałam tego wcześniej i nie dam rady już w tym roku poprawić matury. Moje wyniki to 54 %biologia rozszerzona, 66%matematyka podstawa, czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się? Wiem że podobni maja zwiększać ilość miejs.

Wie ktoś coś na ten temat i ogólnie studiowaniu pielęgniarstwa na UJ?
Cześć, to ja jestem w podobnej sytuacji - dreptam na Frycza. Na UJ się nie dostanę (matura 10 lat temu, a wcześniej nigdy nie myślałm o pielęgniarstwie), pracuję w zawodzie medycznym i wiem że, uj i praca to nie do pogodzenia.
Z opinii znajomych to uj mało praktyki duuuuużo teorii
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 11:35   #2128
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Pyrola rotundifolia Pokaż wiadomość
Z opinii znajomych to uj mało praktyki duuuuużo teorii
Skąd takie opinie W tym roku kończę licencjat z położnictwa i nie zgodzę się z opinią, że na UJ jest mało praktyki. Zajęć praktycznych mamy bardzo dużo, na innych uczelniach często jest mniej godzin. Poza zajęciami praktycznymi, dużo godzin praktyk zawodowych w wakacje. Na różne kwestie można ponarzekać, ale na pewno nie na małą ilość godzin praktyk

Karoplina1, nawet jeśli nie dostaniesz się z I tury (choć nie wydaje mi się, bo na pielęgniarstwie jest dużo miejsc), to czekaj cierpliwie. Mam na roku koleżanki, które dostały się pod koniec września (nawet bez zdawania biologii na maturze), gdyż były jeszcze wolne miejsca, bo mniej osób potwierdziło.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 14:47   #2129
karoplina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Tak, jednak od tego roku zamiast polskiego liczy się matematyka albo chemia. Co jednak jak ktoś zdawał tylko matematykę (jak ja) automatycznie jest dzielone na pół. Niewiem czy to dobrze czy źle, że zmienili. Ale jednak będzie ciężej się dostać bez tej chemii albo matmy rozszerzonej :/

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

UJ też nie podaje progów. Więc niewiem czy wgl mam po co myśleć o tym, czy jest sens :/
karoplina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 15:32   #2130
justynate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej. Jestem w takiej samej sytuacji. W czerwcu kończę 34 lata. Mam dwójkę dzieci i zastanawiam się nad położnictwem lub pielegniarstwem i zastanawiam się co wybrać i czy podołam na studiach dziennych z młodszymi koleżankami tuż po maturze. Jeśli mogę wiedzieć, na jaka uczelnie się wybierasz?
justynate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.