Staraczkowe grono 2020 - cz. 3 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-11, 10:45   #2851
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Witaj Spaza! Chyba dla każdej z Nas najgorszy jest ten czas od owulacji do terminu spodziewanej miesiaczki... nikt nie wie, kiedy się uda, no ale trzeba próbować!

Wiem, wiem, też chyba taki strach przed nieznanym poza tym przed samą ciążą. Wiadomo chce w nią zajść, bo bardzo chcemy już mieć dziecko, a z drugiej strony wiadomo eliminuje to na trochę z życia zawodowego, na co zbyt nie mogę sobie pozwolić, tylko będę musiała w miarę możliwości. Tzn. nie tyle finansowo to problem, ale bardziej kwestia zawodu i tego, że prowadzę firmę, a nie jestem pracownikiem...
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 14:02   #2852
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, też chyba taki strach przed nieznanym poza tym przed samą ciążą. Wiadomo chce w nią zajść, bo bardzo chcemy już mieć dziecko, a z drugiej strony wiadomo eliminuje to na trochę z życia zawodowego, na co zbyt nie mogę sobie pozwolić, tylko będę musiała w miarę możliwości. Tzn. nie tyle finansowo to problem, ale bardziej kwestia zawodu i tego, że prowadzę firmę, a nie jestem pracownikiem...

Rozumiem Cie i teZ tak mam. Czesc z nas po prostu chce, ale sie troche boi. To duza zmiana w zyciu. Ja tez boje sie ciazy, czy poradze sobie ze wszystkim, kim bedzie kiedys moje dziecko. Ale ja generalnie za duzo mysle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryksa
Czas edycji: 2020-10-11 o 14:04
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 15:34   #2853
_littleone
Raczkowanie
 
Avatar _littleone
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 380
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ryksa Pokaż wiadomość
Rozumiem Cie i teZ tak mam. Czesc z nas po prostu chce, ale sie troche boi. To duza zmiana w zyciu. Ja tez boje sie ciazy, czy poradze sobie ze wszystkim, kim bedzie kiedys moje dziecko. Ale ja generalnie za duzo mysle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja w trakcie starań byłam nieustraszona. Ze wszystkim luz. Jak tylko zaszłam w ciążę to pierwsza myśl: o Boże, nie, jednak nie jestem gotowa, można to cofnąć?!
_littleone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 15:41   #2854
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

To ja miałam odwrotnie, ja już tak czekałam na to dziecko, że jak zobaczyłam te dwie kreski to zrobiłam takie "nooo i w końcu" i usiadłam z takim poczuciem, że ostatni puzzel wskoczył na swoje miejsce Teraz po czasie wiem, że byłam w błędzie i brakuje mi jeszcze jednego elementu sasasa No...moze dwóch bo właśnie jesteśmy na etapie "zbudujmy dom" i "Zróbmy jeszcze jedno Bobo", ale myślę że jak już w tym domu zamieszkamy we czwórke (i z kotem) to już naprawdę będzie kompletna układanka

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 16:55   #2855
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Haha świetnie was rozumiem u mnie nie było tak jak u youtuberek, które spojrzą na test i od razu wpadają w okrzyk szczęścia i płacz ja spojrzałam i w sumie głowa pusta nie jestem typem osoby, która rozczula się na widok dzieci, raczej nie będę szaloną madką i mam mnóstwo obaw o swoje umiejętności ogarnięcia, aleeee.. najwyżej skończy sie na jednym
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 16:58   #2856
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Dziewczyny.
Dobrze, ze to piszecie I ze ten temat wyplynal, bo czasem bije sie z myslami czy ja sie nadaje na matke, skoro mam takie rozterki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 17:04   #2857
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić co będzie, jak w końcu się nam uda. Mam miliony obaw, bo nawet nie przepadam za cudzymi dziećmi poza kilkoma wyjątkami, ale chcę to sprawdzić później zostanie nam jeszcze dom, drugie dziecko i pies, a układanka będzie kompletna ::

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-11, 17:54   #2858
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić co będzie, jak w końcu się nam uda. Mam miliony obaw, bo nawet nie przepadam za cudzymi dziećmi poza kilkoma wyjątkami, ale chcę to sprawdzić później zostanie nam jeszcze dom, drugie dziecko i pies, a układanka będzie kompletna ::

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja cudzych dzieci do czasu aż zostałam mamą to bardzo nie lubiłam, wręcz na pograniczu nie lubię/drażnią mnie niemiłosiernie. Po tym jak urodziłam synka to dalej tak mam, może dzieci znajomych znalazły się w strefie takiego względnego lubienia/komfortu ale w dalszym ciągu obce dzieci mi zwyczajnie na nerwy działają
PS. Psa też byśmy chcieli ale to dopiero w domu bo marzy się nam duża rasa

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 18:10   #2859
_littleone
Raczkowanie
 
Avatar _littleone
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 380
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aliczee Pokaż wiadomość
Haha świetnie was rozumiem u mnie nie było tak jak u youtuberek, które spojrzą na test i od razu wpadają w okrzyk szczęścia i płacz ja spojrzałam i w sumie głowa pusta nie jestem typem osoby, która rozczula się na widok dzieci, raczej nie będę szaloną madką i mam mnóstwo obaw o swoje umiejętności ogarnięcia, aleeee.. najwyżej skończy sie na jednym

No totalnie. Mnie drażnią obce dzieci, szczególnie jak piszczą. W dodatku uwielbiam być sama, więc nie wiem jak ogarnę potrzebę własnej przestrzeni. A już chodzenie na jakieś dzieciowe urodziny brzmi jak katorga i koszmar tak samo jak widzę na moim osiedlu jak matki siedzą godzinami na ławce patrząc jak dzieci bawią się w piaskownicy, siedzą i ględzą to w ogóle sobie siebie nie wyobrażam na tej ławeczce
Ja patrząc na to jak przechodzę pierwszy trymestr powiedziałam, że zamykam fabrykę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_littleone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 18:52   #2860
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Bo dzieci sa jak baki.. toleruje sie tylko wlasne
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 19:46   #2861
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez PannaMagda Pokaż wiadomość
Bo dzieci sa jak baki.. toleruje sie tylko wlasne
Umarłam 🤣
Ja większych obaw nie mam, podchodzę do tego mojego starania bardzo na luzie.
Jak coś z tego wyjdzie to super, jak nie to dziury w niebie nie bedzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-11, 20:09   #2862
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez _littleone Pokaż wiadomość
No totalnie. Mnie drażnią obce dzieci, szczególnie jak piszczą. W dodatku uwielbiam być sama, więc nie wiem jak ogarnę potrzebę własnej przestrzeni. A już chodzenie na jakieś dzieciowe urodziny brzmi jak katorga i koszmar tak samo jak widzę na moim osiedlu jak matki siedzą godzinami na ławce patrząc jak dzieci bawią się w piaskownicy, siedzą i ględzą to w ogóle sobie siebie nie wyobrażam na tej ławeczce
Ja patrząc na to jak przechodzę pierwszy trymestr powiedziałam, że zamykam fabrykę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam tak samo! Właśnie chyba tego się boję najbardziej, bo lubię się czasem zamknąć w pokoju z książką i słuchawkami w uszach, i wyłączyć się z całego świata.

Mam pytanie do ogarniających temperaturę. Mój wykres na razie wygląda tak i apka raz pokazuje mi owu w piątek, raz wczoraj, a potem, że niby dzisiaj. A ja tu żadnego skoku nie widzę, bo mialam taką samą temperaturę, co 3, 4 i 5, a dzisiaj spadek o 0,2, ale znowu budziłam się kilka razy rano, więc chyba nie jest wiarygodna. Bo przy owu powinna pójść w górę, nie? Screenshot_20201011_142448.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 20:12   #2863
xflamesxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 853
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Mam tak samo! Właśnie chyba tego się boję najbardziej, bo lubię się czasem zamknąć w pokoju z książką i słuchawkami w uszach, i wyłączyć się z całego świata.

Mam pytanie do ogarniających temperaturę. Mój wykres na razie wygląda tak i apka raz pokazuje mi owu w piątek, raz wczoraj, a potem, że niby dzisiaj. A ja tu żadnego skoku nie widzę, bo mialam taką samą temperaturę, co 3, 4 i 5, a dzisiaj spadek o 0,2, ale znowu budziłam się kilka razy rano, więc chyba nie jest wiarygodna. Bo przy owu powinna pójść w górę, nie? Załącznik 7729672

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo, temperatura ciągle ta sama więc nie wiem czy owu była w piątek sobotę czy dzisiaj. Pomiary różnią się maks o 0.05 stopnia.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
xflamesxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 20:33   #2864
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Powiem w skrócie to co mi wytłumaczyła Theali:
Żeby domniemywać że owu była, 4 temperatury muszą być wyższe od 6 poprzednich nie musi być to spektakulany skok, czasem to tendencja wzrostowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 20:49   #2865
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Mam pytanie do ogarniających temperaturę. Mój wykres na razie wygląda tak i apka raz pokazuje mi owu w piątek, raz wczoraj, a potem, że niby dzisiaj. A ja tu żadnego skoku nie widzę, bo mialam taką samą temperaturę, co 3, 4 i 5, a dzisiaj spadek o 0,2, ale znowu budziłam się kilka razy rano, więc chyba nie jest wiarygodna. Bo przy owu powinna pójść w górę, nie? Załącznik 7729672
Nie ma tu niczego, co można uznać za skok.
A jak śluz? Interesuje nas wzrost temperatury po szczycie objawu śluzu (czyli jak już śluz się zmienia na gorszy). Jeżeli cały czas się utrzymuje dobrej jakości, to czekamy
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 20:58   #2866
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Nie ma tu niczego, co można uznać za skok.
A jak śluz? Interesuje nas wzrost temperatury po szczycie objawu śluzu (czyli jak już śluz się zmienia na gorszy). Jeżeli cały czas się utrzymuje dobrej jakości, to czekamy
Czyli tak jak myślałam. Na razie śluz jest dobry. Tylko te twierdzenia apki, że niby skok był, mnie zmyliły No to trzeba poprawić na wszelki wypadek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 20:59   #2867
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Nie ma tu niczego, co można uznać za skok.

A jak śluz? Interesuje nas wzrost temperatury po szczycie objawu śluzu (czyli jak już śluz się zmienia na gorszy). Jeżeli cały czas się utrzymuje dobrej jakości, to czekamy
A mogę prosić jeszcze o wyjaśnienie jednej kwestii (widzę, że jesteś oblatana w temacie ) - u mnie był dwa dni śluz taki książkowy, białko jajka, rozciągliwy itd, plus skok temperatury pomiędzy tymi dwoma dniami. Dwie apki różnie mi wyznaczyły owu - jedna w dzień gdy pierwszy raz był śluz rozciągliwy (czyli dzień przed skokiem temp), a druga apka owu zaznacza mi dwa dni później niż pierwsza czyli jakby w pierwszy dzień po tym jak już się ten rozciągliwy śluz skończył (czyli w drugi dzień z wyższa temp). Zgłupiałam szczerze mówiąc - która apka może mieć rację?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 21:01   #2868
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Czyli tak jak myślałam. Na razie śluz jest dobry. Tylko te twierdzenia apki, że niby skok był, mnie zmyliły No to trzeba poprawić na wszelki wypadek
Ano działajcie, działajcie A sugestie apki olej. Całkowicie.
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 21:12   #2869
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Dobry wieczór dziewczyny
Ja powiem inaczej, lubię dzieci i chce mieć dzieci. Teraz na weekend byliśmy u rodziny gdzie jest dziec roczny i mogłabym go zjeść . Ale... żeby nie było za kolorowo to przypadkiem wpadła do rodziny u której bylismy członkini rodziny która była w 18 tc i nie potrafiłam ani z nią rozmawiać, ani się do całej rozmowy o tym jak ona jest szczęśliwa i się super czuje, zdystansować. W głowie ciągle miałam, pytanie dlaczego moje dziecko nie przeżyło, dlaczego ja nie mogłam być tak szczęśliwa? I czułam taki ból, że jak zostałyśmy na chwilę same to ja ignorowałam. Nie potrafiłam cieszyć się jej szczęściem. I czuje sie z tym źle. Czuje sie przez to złym człowiekiem. Przerosło mnie to. To był pierwszy kontakt z ciążowka na żywo od momentu straty. Mówicie że Wam tak dobrze życzę po tym co przeszłam, że taka jestem dojrzała. A jadnak wyszło jak sobie z tym poradziłam. Jest mi z tym naprawdę źle. Nie sądziłam, że tak mnie przyblokuje. Czułam że powinnam jakoś się do niej odezwac, powiedzieć coś miłego, ale nie potrafiłam. Jakby mnie ktoś buzie taśma zakleil. To by było na tyle, jak dobrze sobie z tym wszystkim radzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-11, 21:41   #2870
PannaGray
Raczkowanie
 
Avatar PannaGray
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Hej dziewczyny, po bardzo długiej przerwie wróciłam na forum, dzisiaj dużo starsza i z ogromnymi planami bycia rodzicem
Od czerwca czuje tak ogromny instynkt macierzyński, że masakra na szczęście mąż "dorósł" i w końcu szczerze też tego chce choć z początku różnie to bywało...

Śmiało możecie dopisać mnie do oficjalnej listy
Paulina 26 lat

MoszKa88 nie znam Twojej historii ale myślę, że Twoja reakcja jest po prostu wynikiem tego co przeszłaś i masz do tego prawo. Każde doświadczenie zostawia w nas jakiś ślad
__________________

Edytowane przez PannaGray
Czas edycji: 2020-10-11 o 21:44
PannaGray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-11, 22:53   #2871
Ryksa
Rozeznanie
 
Avatar Ryksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 967
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór dziewczyny
Ja powiem inaczej, lubię dzieci i chce mieć dzieci. Teraz na weekend byliśmy u rodziny gdzie jest dziec roczny i mogłabym go zjeść . Ale... żeby nie było za kolorowo to przypadkiem wpadła do rodziny u której bylismy członkini rodziny która była w 18 tc i nie potrafiłam ani z nią rozmawiać, ani się do całej rozmowy o tym jak ona jest szczęśliwa i się super czuje, zdystansować. W głowie ciągle miałam, pytanie dlaczego moje dziecko nie przeżyło, dlaczego ja nie mogłam być tak szczęśliwa? I czułam taki ból, że jak zostałyśmy na chwilę same to ja ignorowałam. Nie potrafiłam cieszyć się jej szczęściem. I czuje sie z tym źle. Czuje sie przez to złym człowiekiem. Przerosło mnie to. To był pierwszy kontakt z ciążowka na żywo od momentu straty. Mówicie że Wam tak dobrze życzę po tym co przeszłam, że taka jestem dojrzała. A jadnak wyszło jak sobie z tym poradziłam. Jest mi z tym naprawdę źle. Nie sądziłam, że tak mnie przyblokuje. Czułam że powinnam jakoś się do niej odezwac, powiedzieć coś miłego, ale nie potrafiłam. Jakby mnie ktoś buzie taśma zakleil. To by było na tyle, jak dobrze sobie z tym wszystkim radzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To spotkanie po prostu otworzyło drzwi, za ktorymi tłumił się Twoj ból. Owszem moznaby stwierdzic”co ta dziewczyna winna itp”, ale ignorowanie kogos to przeciez nie jest jakies straszne przewinienie. Czy mamy nakaz skakac wokol szczescia kazdej napotkanej osoby? Napewno inaczej byloby gdybys miala z nia wiez, gdyby to byla Twoja siostra lub przyjaciolka. Pozwolmy sobie na swoje emocje i swoja strefe komfortu! Jesli przebywanie blisko kogos sprawia Ci bol- ignoruj go.

Ja sama mam w tym wzgledzie za uszami. Moja szwagierka ma dwoje dzieci i wszyscy wokol niej skacza, ja za to nigdy nie nalezalam do jej „sztabu”. Zazdroscilam jej, ze miala mozliwosc powiekszyc rodzine, Ze ma poczucie bezpieczenstwa i finansowego i rodzinnego (tesciowa i tesciu im bardZo pomagaja w kazdym wzgledzie). Tez ja ignoruje, ta sielanka mnie kluje w serce, nie przeskocze tego chociaz wiem, ze to zle. Ale latwiej mi kiedy tam nie chodze i nie patrze na nich, zawsze wracalam zdolowana z tych odwiedzin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ryksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 06:17   #2872
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Nie ma tu niczego, co można uznać za skok.

A jak śluz? Interesuje nas wzrost temperatury po szczycie objawu śluzu (czyli jak już śluz się zmienia na gorszy). Jeżeli cały czas się utrzymuje dobrej jakości, to czekamy
Przeczytałam wczoraj jeszcze raz swoje pytanie do Ciebie i uznalam, że pewnie nic z tego potoku słów nie ogarniesz ale może z wykresami będzie prościej - z czego ta dwudniowa rozbieżnośc w wyznaczeniu owulacji może wynikać? W tym drugim wykresie te dwie zielone plamki z literka "r" to właśnie ten rozciągliwy śluz zanotowany. Screenshot_2020-10-12-07-10-49-351_com.sleekbit.ovuview.jpgScreenshot_2020-10-12-07-11-16-559_pl.ovufriend.app.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 06:21   #2873
Johasia28
Zadomowienie
 
Avatar Johasia28
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 657
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór dziewczyny
Ja powiem inaczej, lubię dzieci i chce mieć dzieci. Teraz na weekend byliśmy u rodziny gdzie jest dziec roczny i mogłabym go zjeść . Ale... żeby nie było za kolorowo to przypadkiem wpadła do rodziny u której bylismy członkini rodziny która była w 18 tc i nie potrafiłam ani z nią rozmawiać, ani się do całej rozmowy o tym jak ona jest szczęśliwa i się super czuje, zdystansować. W głowie ciągle miałam, pytanie dlaczego moje dziecko nie przeżyło, dlaczego ja nie mogłam być tak szczęśliwa? I czułam taki ból, że jak zostałyśmy na chwilę same to ja ignorowałam. Nie potrafiłam cieszyć się jej szczęściem. I czuje sie z tym źle. Czuje sie przez to złym człowiekiem. Przerosło mnie to. To był pierwszy kontakt z ciążowka na żywo od momentu straty. Mówicie że Wam tak dobrze życzę po tym co przeszłam, że taka jestem dojrzała. A jadnak wyszło jak sobie z tym poradziłam. Jest mi z tym naprawdę źle. Nie sądziłam, że tak mnie przyblokuje. Czułam że powinnam jakoś się do niej odezwac, powiedzieć coś miłego, ale nie potrafiłam. Jakby mnie ktoś buzie taśma zakleil. To by było na tyle, jak dobrze sobie z tym wszystkim radzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja znam temat trochę z innej strony - ja i moja przyjaciółka starałyśmy się o dziecko w tym samym czasie przy czym ja zaczynałam a oni próbowali już dłuuugo i byli na etapie monitoringów, stymulacji itd. Jak zaszłam w ciążę to przyjaciółka może nie tyle co urwała kontakt ale zdecydowanie go ograniczyła. Było mi wtedy bardzo przykro, że nie mogłam dzielić z nią tej swojej radości, ale...doskonale to rozumiałam. Dałam jej tyle przestrzeni ile potrzebowała. Wróciła do mnie z pełną mocą jak się jej w końcu też udało . Jeśli ludzie mają w sobie trochę wyczucia i empatii to nie będą mieli Ci za złe takiego dystansu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Johasia28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 06:35   #2874
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Dziękuję Dziewczyny, jesteście naprawdę cudowne dzisiaj już trochę mi lepiej, zwłaszcza po tym co napisalyscie. Może faktycznie potrzebuje więcej czasu. Myślałam, że już to przepracowałam a tu wczoraj taka niemiła niespodzianka mam nadzieję, że z biegiem czasu mi jednak przejdzie, bo nie lubię siebie, w takiej wersji jak wczoraj przy tym spotkaniu :/

A tak z innej beczki zapytam, te z Was które biorą metformine. Czy rozregulowal się Wam na niej okres na początku brania? Leki biorę od początku października, w sobotę powinien być okres i nie ma 🤷☠♀️ a czuje sie jak na okres. I żeby nie było, ciąży raczej nie podejrzewam, bo w tym cyklu był, UWAGA, cały jeden raz gdzieś w okolicy 11 dc (później ban od lekarza, a potem TZ przeziębiony, więc wiecie, walka o jego życie była ). I tak się zastanawiam czy mi leki cyklu nierozregulowaly 🤨. Przesunięty okres mi psuje sylwestrowe plany, bo gdybym miała regularny okres to @ powinnam mieć 31.12./1.01. i już sobie w głowie ułożyłam, że byłoby super wejść w nowy rok z II kreskami. A teraz dupa. Chyba że kolejne cykle mi się skrócą :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 07:08   #2875
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczyny, jesteście naprawdę cudowne dzisiaj już trochę mi lepiej, zwłaszcza po tym co napisalyscie. Może faktycznie potrzebuje więcej czasu. Myślałam, że już to przepracowałam a tu wczoraj taka niemiła niespodzianka mam nadzieję, że z biegiem czasu mi jednak przejdzie, bo nie lubię siebie, w takiej wersji jak wczoraj przy tym spotkaniu :/

A tak z innej beczki zapytam, te z Was które biorą metformine. Czy rozregulowal się Wam na niej okres na początku brania? Leki biorę od początku października, w sobotę powinien być okres i nie ma 🤷♀️ a czuje sie jak na okres. I żeby nie było, ciąży raczej nie podejrzewam, bo w tym cyklu był, UWAGA, cały jeden raz gdzieś w okolicy 11 dc (później ban od lekarza, a potem TZ przeziębiony, więc wiecie, walka o jego życie była ). I tak się zastanawiam czy mi leki cyklu nierozregulowaly 🤨. Przesunięty okres mi psuje sylwestrowe plany, bo gdybym miała regularny okres to @ powinnam mieć 31.12./1.01. i już sobie w głowie ułożyłam, że byłoby super wejść w nowy rok z II kreskami. A teraz dupa. Chyba że kolejne cykle mi się skrócą :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej Moszka, ja jeszcze odnośnie wczorajszego tematu. Doskonale wiem co czujesz Wydaje mi się że są konkretni ludzie którzy tak na nas działają, a inni nie. U mnie jest taka sytuacja ze szwagierka. Nie jesteśmy ze sobą specjalnie blisko, ale miałam rodzić miesiąc po niej. Żadne inne dzieci mi nie przeszkadzają ale jak oni przyjechali w odwiedziny i ich dziecko zaczęło płakać to mi się serce na strzepy znowu rozerwalo nie mogłam znieść widoku ich radości bo to mi uswiadamialo że mojego dziecka nie ma i już nigdy nie będzie, że jego placzu nie uslysze nigdy. Unikalam ich jak tylko mogłam i ani na chwilę nie umiałam się uśmiechnąć. Teraz mam okropne wyrzuty sumienia bo przecież nic nie są winni, a tym bardziej ich maluszek dopiero jest październik a ja już myślę co tu zrobić żeby się z nimi w święta nie widzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 07:15   #2876
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Nikaa1987 Pokaż wiadomość
Hej Moszka, ja jeszcze odnośnie wczorajszego tematu. Doskonale wiem co czujesz Wydaje mi się że są konkretni ludzie którzy tak na nas działają, a inni nie. U mnie jest taka sytuacja ze szwagierka. Nie jesteśmy ze sobą specjalnie blisko, ale miałam rodzić miesiąc po niej. Żadne inne dzieci mi nie przeszkadzają ale jak oni przyjechali w odwiedziny i ich dziecko zaczęło płakać to mi się serce na strzepy znowu rozerwalo nie mogłam znieść widoku ich radości bo to mi uswiadamialo że mojego dziecka nie ma i już nigdy nie będzie, że jego placzu nie uslysze nigdy. Unikalam ich jak tylko mogłam i ani na chwilę nie umiałam się uśmiechnąć. Teraz mam okropne wyrzuty sumienia bo przecież nic nie są winni, a tym bardziej ich maluszek dopiero jest październik a ja już myślę co tu zrobić żeby się z nimi w święta nie widzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej Kochana rozumiem Twój ból na pewno byłoby Tobie/nam łatwiej jakbyśmy były już w kolejnej zdrowej ciąży. A tak jest ból i pustka i problem z rądzeniem sobie ze szczęściem innych. Pewnie, że ten dzieciaczek nie jest nic winny. Ale tak jak dziewczyny madrze pisały, nasz komfort psychiczny też jest ważny, więc nie obwiniajmy się, że się na innych blokujemy. Mam nadzieję, że do świąt będziesz już w pięknej ciąży i problem się sam rozwiąże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 07:26   #2877
anilani
Raczkowanie
 
Avatar anilani
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 440
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Moszka88, nie wiń się za swoje emocje, dużo przeszłaś i to ciągle w Tobie siedzi - nic dziwnego. Bądź dla siebie łaskawsza Przecież ostatecznie nic złego nie zrobiłaś
Co do metforminy - ja biorę od początku tego cyklu, tak jak kiedyś pisałam bardzo czułam w nim jajniki (czego nigdy nie było), a czy okres się rozregulował to jeszcze nie wiem, termin @ mam na środę. Dzisiaj zrobiłam test, bo chciałam sprawdzić czy mogę wziąć jakieś leki na przeziębienie i wiem jeszcze mniej niż wcześniej, bo chyba zobaczyłam tam dosłownie cień bladzioszka... Tż też go widział. Jestem skołowana. Niby nie na 100% negatywny, ale i nie pozytywny. A mówią że nie można być trochę w ciąży, trochę nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anilani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 07:35   #2878
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór dziewczyny
Ja powiem inaczej, lubię dzieci i chce mieć dzieci. Teraz na weekend byliśmy u rodziny gdzie jest dziec roczny i mogłabym go zjeść . Ale... żeby nie było za kolorowo to przypadkiem wpadła do rodziny u której bylismy członkini rodziny która była w 18 tc i nie potrafiłam ani z nią rozmawiać, ani się do całej rozmowy o tym jak ona jest szczęśliwa i się super czuje, zdystansować. W głowie ciągle miałam, pytanie dlaczego moje dziecko nie przeżyło, dlaczego ja nie mogłam być tak szczęśliwa? I czułam taki ból, że jak zostałyśmy na chwilę same to ja ignorowałam. Nie potrafiłam cieszyć się jej szczęściem. I czuje sie z tym źle. Czuje sie przez to złym człowiekiem. Przerosło mnie to. To był pierwszy kontakt z ciążowka na żywo od momentu straty. Mówicie że Wam tak dobrze życzę po tym co przeszłam, że taka jestem dojrzała. A jadnak wyszło jak sobie z tym poradziłam. Jest mi z tym naprawdę źle. Nie sądziłam, że tak mnie przyblokuje. Czułam że powinnam jakoś się do niej odezwac, powiedzieć coś miłego, ale nie potrafiłam. Jakby mnie ktoś buzie taśma zakleil. To by było na tyle, jak dobrze sobie z tym wszystkim radzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Absolutnie nie jesteś złym człowiekiem! Jesteś matką aniołka i to normalne że pierwszy kontakt z ciężarną po Twojej stracie będzie trudny. Nie obwiniaj się o to że zachowałaś się jak inna Ty, to jest całkowicie normalne! Zawsze będzie ta rana w sercu co się nie zagoi. I myśli dlaczego.
Jeśli wie że straciłaś dzieco to zrozumie Twój dystans a jeśli nie wie- zawsze można mieć gorszy dzień lub humor.

Może w następnej ciąży nie będziemy już tak beztrosko szczęśliwe - ale samo szczęśliwe też brzmi dobrze i może też rodzina będzie wokół nas tak ćwierkać skup się na sobie, zdrowiu i myśli o wczoraj postaraj się odsunąć. Zdrowy egoizm jest dobry


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 07:39   #2879
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez anilani Pokaż wiadomość
Moszka88, nie wiń się za swoje emocje, dużo przeszłaś i to ciągle w Tobie siedzi - nic dziwnego. Bądź dla siebie łaskawsza Przecież ostatecznie nic złego nie zrobiłaś
Co do metforminy - ja biorę od początku tego cyklu, tak jak kiedyś pisałam bardzo czułam w nim jajniki (czego nigdy nie było), a czy okres się rozregulował to jeszcze nie wiem, termin @ mam na środę. Dzisiaj zrobiłam test, bo chciałam sprawdzić czy mogę wziąć jakieś leki na przeziębienie i wiem jeszcze mniej niż wcześniej, bo chyba zobaczyłam tam dosłownie cień bladzioszka... Tż też go widział. Jestem skołowana. Niby nie na 100% negatywny, ale i nie pozytywny. A mówią że nie można być trochę w ciąży, trochę nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehe no raczej nie można być trochę w ciazy, trochę nie . Wrzuć nam tu zdjęcie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Absolutnie nie jesteś złym człowiekiem! Jesteś matką aniołka i to normalne że pierwszy kontakt z ciężarną po Twojej stracie będzie trudny. Nie obwiniaj się o to że zachowałaś się jak inna Ty, to jest całkowicie normalne! Zawsze będzie ta rana w sercu co się nie zagoi. I myśli dlaczego.
Jeśli wie że straciłaś dzieco to zrozumie Twój dystans a jeśli nie wie- zawsze można mieć gorszy dzień lub humor.

Może w następnej ciąży nie będziemy już tak beztrosko szczęśliwe - ale samo szczęśliwe też brzmi dobrze i może też rodzina będzie wokół nas tak ćwierkać skup się na sobie, zdrowiu i myśli o wczoraj postaraj się odsunąć. Zdrowy egoizm jest dobry


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję! . DziekinWam naprawdę przestaje mieć wyrzuty sumienia i złość na siebie za to zachowanie. Jesteście lepsze niż najlepszy terapeuta!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-12, 07:57   #2880
anilani
Raczkowanie
 
Avatar anilani
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 440
Dot.: Staraczkowe grono 2020 - cz. 3

Na zdjęciu nic nie widać, ale spróbuję wrzucić. Mam wrażenie, że po prostu widzę to co bardzo chcę zobaczyć, a tak naprawdę tego cienia tam nie ma IMG_20201012_083800.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anilani jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-18 13:21:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.