Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74. - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-24, 06:32   #3211
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość

Ale generalnie to mnie w jakiś sposób śmieszy ten wieczny lans na wypasione chałupy i samochody... No trend, który chyba nigdy nie mija.

I w jakimś sensie wzbudza to we mnie niesmak. Bo w naszych warunkach niespecjalnie pasuje...


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Co to znaczy, ze nie pasuje?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 06:56   #3212
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

No to w moim miasteczku jest masa nowych samochodów, ale może u mnie taka specyfika, bo dużo ludzi ma firmy i leasinguje auta. Widzę tez sporo wypasionych fur na ukraińskich blachach.
Na mojej wsi jest tyle nowych domów, ze ja się serio zastanawiam gdzie ta bieda i kryzys…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:02   #3213
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nowe auta w PL gdzieś tam się pojawiają, ale szczerze, to mieszkając w stolicy wśród moich znajomych nie ma nikogo, kto ma własne prywatne (nie służbowe) auto z tego dziesięciolecia. Wszystkie starsze. Nikt nie ma elektryka, a w USA to już bardzo popularne, prawda?
Średni wiek samochodu w PL to - patrząc szybko w necie - ok. 15 lat (20 lat jeśli patrzeć na wszystkie niewyjestrowane, czyli łącznie z tymi trupkami porzuconymi gdzieś na parkingach).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I najlepsze, że jak zmienia się samochód to "nowy", to nowy oznacza co najmniej 10-letni Mój pierwszy miał 20 lat (teraz 23), "nowy", który kupiłam 3 miesiące temu, ma 13 lat i kupiłam go z myślą, że co najmniej 5-6 lat będę nim jeździć
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:04   #3214
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
No to w moim miasteczku jest masa nowych samochodów, ale może u mnie taka specyfika, bo dużo ludzi ma firmy i leasinguje auta. Widzę tez sporo wypasionych fur na ukraińskich blachach.
Na mojej wsi jest tyle nowych domów, ze ja się serio zastanawiam gdzie ta bieda i kryzys…


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Samochody firmowe to co innego.

Po domach z zewnątrz tego nie widać, ale już w środku tak. Po taniości i bez gustu urządzone. I widać to też po produktach w wózkach w supermarkecie - tanie produkty do jedzenia. Chyba że weekend grillowy - wtedy te koszyki zadziwiają (ale nadal kiełbasa najtańsza i nadmuchana, żeby starczyło na zgrzewki czego innego).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:06   #3215
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Też nie jestem w stanie zrozumieć jak coś takiego może się stać. Tym bardziej że ta pani miała niby odwieźć młodsze dziecko do żłobka a potem starsze do przedszkola i pojechać do pracy. Po pracy odebrała starsze z przedszkola, pojechała do żłobka i tam dowiedziała się że w tym dniu nie przywiozła dziecka - dopiero wtedy zorientowała się że dziecko zostało w samochodzie. Nie mieści mi się w głowie jak przez ten cały czas można było się w ogóle nie zorientować że dziecko jest w samochodzie. Rozumiem że jakoś się tak stało, ale nie ogarniam w jaki sposób.



W czasie kiedy ja chodziłam do przedszkola - czyli na początku lat 90 rodzice odprowadzali dzieci do przedszkola piechotą, do placówki rzut beretem od domu, więc trudno było zostawić dziecko w samochodzie. Czy ludzie mieli wtedy więcej w głowie? Wątpię, po prostu żyli trochę inaczej, na pewno spokojniej i nie żyli w takiej schizie jak niektórzy teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie.
Odwiozła starsze dziecko do przedszkola, a później miała młodsze do żłobka. Jej miejsce pracy jest w pobliżu żłobka. Po pracy poszła od razu do żłobka po małego i wtedy wyszło, że go tam nie ma, więc pobiegła do auta, a on w foteliku ...
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:17   #3216
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Samochody firmowe to co innego.

Po domach z zewnątrz tego nie widać, ale już w środku tak. Po taniości i bez gustu urządzone. I widać to też po produktach w wózkach w supermarkecie - tanie produkty do jedzenia. Chyba że weekend grillowy - wtedy te koszyki zadziwiają (ale nadal kiełbasa najtańsza i nadmuchana, żeby starczyło na zgrzewki czego innego).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale mnie rozśmieszył ten post.
Bez gustu, czyli jak? Z Ikei, czy to "bezguście" to po prostu niezgodnie z twoim gustem? Chodzisz ludziom po nowo wybudowanych domach i sprawdzasz stan umeblowania?

I skąd wiesz,.stojąc w kolejce do kasy w supermarkecie, że rodzina, która wg ciebie kupuje "szajs" to akurat ludzie z nowo wybudowanym domem?

Jezu, jakie szybkie podsumowanie polskiego społeczeństwa, nie ma co 🤦


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:19   #3217
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89266591]Aha.. te m.in. szlaki są polecane dla rodziców z dziećmi takimi 4-10latnimi. Nie są trudne kondycyjnie bo są blisko wejscia i niedługie. A trudny w sumie szlak to może być i szeroka droga na samym dołem jak są złe warunki, źle buty lub człowiek zmęczony czy chory ( i 5, i 25latek niezależnie od wieku)[/QUOTE]Ja to wiem, natomiast mam w otoczeniu wiele dzieci dla których ścieżka nad regulamin i sarnia skala stanowiłyby niebezpieczeństwo. Są niewysportowane, niezdarne lub z nadwagą (oczywiście to pojedyncze przypadki ale sa)

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-24, 07:25   #3218
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nowe auta w PL gdzieś tam się pojawiają, ale szczerze, to mieszkając w stolicy wśród moich znajomych nie ma nikogo, kto ma własne prywatne (nie służbowe) auto z tego dziesięciolecia. Wszystkie starsze. Nikt nie ma elektryka, a w USA to już bardzo popularne, prawda?
Średni wiek samochodu w PL to - patrząc szybko w necie - ok. 15 lat (20 lat jeśli patrzeć na wszystkie niewyjestrowane, czyli łącznie z tymi trupkami porzuconymi gdzieś na parkingach).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widać jak różne są środowiska. U mnie tak, jak najbardziej, częste jest posiadanie 3-5 letniego samochodu. Ponad 10letni to rzadko, to ci co dalej na 'dorobku' (a przy najbliższej możliwej okazji inwestują w nowsze auto). To samo z mieszkaniami, jak najbardziej albo są spłaceni albo już na końcówce kredytu. Widać inne standardy, może tańsze mieszkania (przed górką)
Samochód poleasingowy też można odkupić stosunkowo za niewiele, a jest 3 letni?
Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Zgadza się, trzydziestolatka co miałby własny dom lub mieszkanie BEZ kredytu (o ile nie odziedziczone po jakichś dziadkach) nie znam ani jednego, nawet ci mityczni programiści 15k takich nie posiadają, a jeżeli posiadają to też z kredytem na wiele lat. Obracam się wśród dzieci deweloperów, marynarzy, innych którzy generalnie powinni mieć spore pieniądze i nikt w wieku 30 nie kupuje sobie mieszkania bez kredytu. Tzn. jest jeden na wielu, pierwszy oficer na statku, ale to jeden na baaardzo wielu młodych ludzi z naszego otoczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jest różnica w cenach, co innego w Gdańsku co innego w pierdziszewie. Jak najbardziej można kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:26   #3219
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ale mnie rozśmieszył ten post.
Bez gustu, czyli jak? Z Ikei, czy to "bezguście" to po prostu niezgodnie z twoim gustem? Chodzisz ludziom po nowo wybudowanych domach i sprawdzasz stan umeblowania?

I skąd wiesz,.stojąc w kolejce do kasy w supermarkecie, że rodzina, która wg ciebie kupuje "szajs" to akurat ludzie z nowo wybudowanym domem?

Jezu, jakie szybkie podsumowanie polskiego społeczeństwa, nie ma co 🤦


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, czyli niemożliwe jest ocenienie zamożności po wyborach zakupowych. To ma sens
To z gustem w sumie średnie porównanie, to fakt. Ale mi prywatnie często się sprawdza, więc to taki dowód anegdotyczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:29   #3220
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Widać jak różne są środowiska. U mnie tak, jak najbardziej, częste jest posiadanie 3-5 letniego samochodu. Ponad 10letni to rzadko, to ci co dalej na 'dorobku' (a przy najbliższej możliwej okazji inwestują w nowsze auto). To samo z mieszkaniami, jak najbardziej albo są spłaceni albo już na końcówce kredytu. Widać inne standardy, może tańsze mieszkania (przed górką)
Samochód poleasingowy też można odkupić stosunkowo za niewiele, a jest 3 letni?Ale jest różnica w cenach, co innego w Gdańsku co innego w pierdziszewie. Jak najbardziej można kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko zależy od finansów i od tego co dla kogo jest drogie/tanie. Ja nie znam nikogo, kto by miał nowy samochód z salonu, takich z max 5-letnimi też nie. Jak szukałam ostatnio samochodu dla siebie, to miałam budżet max 15 tysięcy (najlepiej, żebym w tym jeszcze mechanika po zakupie zmieściła i ubezpieczenie) i nie jestem na dorobku. W sumie nikt z mojego otoczenia nie jest, bo środowisko już ok 40+.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:30   #3221
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Samochody firmowe to co innego.

Po domach z zewnątrz tego nie widać, ale już w środku tak. Po taniości i bez gustu urządzone. I widać to też po produktach w wózkach w supermarkecie - tanie produkty do jedzenia. Chyba że weekend grillowy - wtedy te koszyki zadziwiają (ale nadal kiełbasa najtańsza i nadmuchana, żeby starczyło na zgrzewki czego innego).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, a gdzie jest to bezguscie i wiocha? W twoich rodzinnych stronach czy tam gdzie mieszkasz zagramanico?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez milka_70
Czas edycji: 2022-06-24 o 07:32
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-24, 07:34   #3222
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od finansów i od tego co dla kogo jest drogie/tanie. Ja nie znam nikogo, kto by miał nowy samochód z salonu, takich z max 5-letnimi też nie. Jak szukałam ostatnio samochodu dla siebie, to miałam budżet max 15 tysięcy (najlepiej, żebym w tym jeszcze mechanika po zakupie zmieściła i ubezpieczenie) i nie jestem na dorobku. W sumie nikt z mojego otoczenia nie jest, bo środowisko już ok 40+.
Właśnie stwierdziłam że jest różnica bo była mowa o 30 a ja znam tylko 30-40+. Ale widać po tym co piszesz, że nie. Może to takie środowisko po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:41   #3223
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
O, a gdzie jest to bezguscie i wiocha? W twoich rodzinnych stronach czy tam gdzie mieszkasz zagramanico?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
No przecież wiadomo, ze tylko w Polsce. W innych krajach nie ma ani wiochy ani bezguścia, zjawiska takie tam nie występują.
No chyba ze w skansenie, gdzie trzeba bilet kupić żeby takie coś zobaczyć.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:41   #3224
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No przecież wiadomo, ze tylko w Polsce. W innych krajach nie ma ani wiochy ani bezguścia, zjawiska takie tam nie występują.

No chyba ze w skansenie, gdzie trzeba bilet kupić żeby takie coś zobaczyć.



Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:44   #3225
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:52   #3226
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
O, a gdzie jest to bezguscie i wiocha? W twoich rodzinnych stronach czy tam gdzie mieszkasz zagramanico?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Komentarz na poziomie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 07:53   #3227
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Komentarz na poziomie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpowiedni do twojego

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 08:34   #3228
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

No nie wiem, sama mieszkam zagramanico i szczerze mówiąc rzadko słyszę, żeby ktoś kupował nowe auto z salonu. O ile w ogóle, bo w moim mieście auto generalnie jest zbędne. Znajomi raczej celują w kilkuletni samochód z drugiej ręki z małym przebiegiem. Kompletnie się na tym nie znam, ale czy nie jest tak, ze auta tracą na wartości jak tylko wyjada z salonu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 08:39   #3229
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89266718]Treść usunięta[/QUOTE]
To że obracasz się wśród milionerów, nie znaczy że w Polsce jest luksus. Większość ludzi których znam jednak nie buduje chaty bez kredytu i nikt nie ma auta prosto z salonu. Większość 30+ jest na dorobku, ma kredyt na 30 lat, albo mieszkanie po babci jak się uda.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-24, 08:40   #3230
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Teraz sytuacja sie bardzo zmienila, bo dostanie samochodu z salonu graniczy z cudem, wiec jak komus sie udalo kupic to odsprzedając to auto jeszcze zarobi.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Znam przypadki, ze ktos teraz czekal na auto rok i sie niestety nie doczekał.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 08:53   #3231
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89266529]Zdjęcia znanych osobistosci to tam w każdym schronisku chyba są A nie może schronisko w Dol. CHOCHOŁOWSKIEJ? Bo tam powyżej faktycznie takie odcinki na zalesionych zboczach. Bo Kalatówki tk jest hotel gorski dosyć nisko i tam żadnych urwisk w pobliżu nie ma.
To my znacznie wyżej koło urwisk chodziliśmy z 5latka ( za rekę). Znam wszystki polskie szlaki w Tatrach i te w lasach raczej nie są niebezpieczne dla kilkulatkow ( chyba ze deszcz, burza itp. No ale wtedy sie nie łazi z dzieckiem). Te wyżej po granitach- mogą być.[/QUOTE]

Poleciłabyś mi takie bezpieczniejsze? Co prawda dzieci starsze, ale jedno z lękiem wysokości(nie jakimś mocny, ale jednak), 11 lat, chętne na góry, ale nie pójdzie tam gdzie urwisko czy po stromych kamieniach.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:02   #3232
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:06   #3233
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Teraz sytuacja sie bardzo zmienila, bo dostanie samochodu z salonu graniczy z cudem, wiec jak komus sie udalo kupic to odsprzedając to auto jeszcze zarobi.

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Znam przypadki, ze ktos teraz czekał na auto rok i sie niestety nie doczekał.



Tak. Mój brat miał nazbierane na samochód, jak się dowiedział ze ma czekać 2 lata około, to wydał na co innego a będzie jeździł tym co ma.
Ostatnio tez sprawdziłam ceny naszych używanych, teraz za nie wzięlibyśmy tyle lub nawet ciut więcej, niż płaciliśmy 4 i 2 lata temu. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:21   #3234
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Też nie jestem w stanie zrozumieć jak coś takiego może się stać. Tym bardziej że ta pani miała niby odwieźć młodsze dziecko do żłobka a potem starsze do przedszkola i pojechać do pracy. Po pracy odebrała starsze z przedszkola, pojechała do żłobka i tam dowiedziała się że w tym dniu nie przywiozła dziecka - dopiero wtedy zorientowała się że dziecko zostało w samochodzie. Nie mieści mi się w głowie jak przez ten cały czas można było się w ogóle nie zorientować że dziecko jest w samochodzie. Rozumiem że jakoś się tak stało, ale nie ogarniam w jaki sposób.



W czasie kiedy ja chodziłam do przedszkola - czyli na początku lat 90 rodzice odprowadzali dzieci do przedszkola piechotą, do placówki rzut beretem od domu, więc trudno było zostawić dziecko w samochodzie. Czy ludzie mieli wtedy więcej w głowie? Wątpię, po prostu żyli trochę inaczej, na pewno spokojniej i nie żyli w takiej schizie jak niektórzy teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przyznam szczerze, że dla mnie ta sytuacja też jest niewyobrażalna. Zwłaszcza, że wiozła dwójkę dzieci. Jedno zawiozła, a potem nagle odcięło jej myślenie? No i przecież dziecko to nie przedmiot, wydaje jakieś odgłosy, siedząc w foteliku jest wysoko i raczej ciężko go nie zauważyć.


[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89266477]Treść usunięta[/QUOTE]


Z tym to akurat prawda. Teraz użwyki są w cenie, bo covid mocno namieszał na rynku nieruchomości.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:35   #3235
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ok, czyli niemożliwe jest ocenienie zamożności po wyborach zakupowych. To ma sens
To z gustem w sumie średnie porównanie, to fakt. Ale mi prywatnie często się sprawdza, więc to taki dowód anegdotyczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ocenianie zamożności po zakupach w markecie jest możliwe.

Ale ty napisałaś, że ludzie, którzy mają wypasione domy robią to kosztem szajskiego jedzenia, bo to widzisz w markecie xD

Już pomijając ten tekst, że ładny dom to " w środku bezguście i po taniości"

Ja tam nie szpieguję co kto ma w koszyku. Zresztą co mnie to obchodzi, że ktoś woli zrobić sobie ładniejszy dom a zjeść kiełbase za 10 zł? Dla jednego kiełbasa za 50 zł/kg to zbytek, dla innego wesele, dla innego zagraniczne wakacje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2022-06-24 o 09:36
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:43   #3236
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ja to wiem, natomiast mam w otoczeniu wiele dzieci dla których ścieżka nad regulamin i sarnia skala stanowiłyby niebezpieczeństwo. Są niewysportowane, niezdarne lub z nadwagą (oczywiście to pojedyncze przypadki ale sa)

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
aha, dzięki za rozjaśnienie
To ja w otoczeniu tez widzę i znam wielu dorosłych, dla których spacer po scieżce nad reglami byłby mordęgą i mogłby być niebezpieczny. Ale masz rację- niewysportowanych, otyłych dzieciaków też coraz więcej widać.
(Sarnią Skałę z naszą 5latką 'zdobylismy' )

Ale są i 5-7 latki, które chodzą po parkach linowych i to po wariantach te 3 m nad ziemią dosyć wymagających gimnastyki, prawie szpagatów, wspinają sie jak małpy po ściankach wspinaczkowych, np. moja córka (że sie raz poprzechwałam )

Kilka lat temu wchodziłam za nie moją 8-latką na Świnicę (w odpowiednich warunkach, asekurowaną prze ojca) i ta dziewczynka wchodziła tam pewniej i szybciej niż większość dorosłych za nią zdyszanych i wystraszonych luftem naokoło.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:48   #3237
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Dziwi mnie to, że jeszcze się dobrze wakacje nie zaczęły, a od 2 tygodniu jest ciągłe narzekanie na drożyznę nad polskim morzem. Co nie jadę autem, w radiu o tym gadają Dzisiaj tak samo, że strach jechać i coś zamówić, bo można popłynąć. Jak kogoś nie stać na wakacje, to niech nie jedzie albo niech na tych wakacjach gotuje sam. No obiad w knajpie kosztuje więcej niż ugotowanie gara zupy i nie kumam, że ktoś tego nie potrafi zrozumieć. No i ceny widać przed zamówieniem, przecież nikt nikomu nie każe kupować czegoś, co jest dla niego za drogie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:51   #3238
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dziwi mnie to, że jeszcze się dobrze wakacje nie zaczęły, a od 2 tygodniu jest ciągłe narzekanie na drożyznę nad polskim morzem. Co nie jadę autem, w radiu o tym gadają Dzisiaj tak samo, że strach jechać i coś zamówić, bo można popłynąć. Jak kogoś nie stać na wakacje, to niech nie jedzie albo niech na tych wakacjach gotuje sam. No obiad w knajpie kosztuje więcej niż ugotowanie gara zupy i nie kumam, że ktoś tego nie potrafi zrozumieć. No i ceny widać przed zamówieniem, przecież nikt nikomu nie każe kupować czegoś, co jest dla niego za drogie.
Również tego nie rozumiem. Tym bardziej, że jadąc gdzieś można wziąć pokój / studio z aneksem kuchennym i po prostu jednak część posiłków przygotowywać we własnym zakresie. Ludzie najpierw wydają kasę bez opamiętania ba mnóstwo pierdół lub idą bez przygotowania do pierwszej z brzegu knajpy, a potem wielkie zdziwko, że na koncie pustki.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:53   #3239
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Mnie ogólnie to trochę dziwi, bo to ludzie, którzy nie jeżdżą długie trasy tylko kręcą się po mieście. Jedni moi znajomi to praktycznie w ogóle nie jeżdżą poza zakupami i odwożeniem dziecka do przedszkola, bo ona pracuje z domu, a on do pracy chodzi na piechotę. Te osoby nie mają garażów tylko parkuję pod blokiem, więc auto zaraz będzie całe pobijane co widzę po swoim. Jak ostatnio umyłam to zauważyłam ile mam obić, bo ludzie nie potrafią drzwi otworzyć i rys, bo się ktoś kluczykami zamachnął
Też mnie dziwi jak ktoś kupuje wielki wypasiony samochód, a jeździ nim głównie po zakupy.
Ja mam mały samochodzik, bo też nim jeżdżę tylko do pracy, na siłownię czy po prostu po mieście, więc większy mi niepotrzebny. Jak będę potrzebowała nim jechać do innego miasta, to też dam radę, ale to i tak raz na ruski rok. I dosłownie tydzień po tym jak go kupiłam jakaś menda mi go obtarła, ale to tak, że aż lakier popękał na zderzaku.
Wkurza mnie też, że ludzie nie potrafią parkować. Pewnie zaraz znowu mi się dostanie, bo najczęściej zauważam to u kobiet, które jeżdżą dużymi samochodami. Jak wjadą tak już zostawią, nieważne, że krzywo, że zajmują część sąsiedniego miejsca itd. Ja, jak wjadę krzywo albo np mam bardzo dużo do samochodu obok, to zawsze poprawiam i wkurza mnie, że ludzie tego nie robią.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-06-24 o 09:55
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 09:55   #3240
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;89266890]Treść usunięta[/QUOTE]

ciekawe, czy wogole taka opcja jest dostepna w Europie

Wogole nie wiem skad przekonanie ze z salonu to tylko nowy samochod
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 23:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.