Przepis na rybę po grecku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-28, 21:07   #1
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969

Przepis na rybę po grecku


Zakładam ten wątek, ponieważ nie znalazłam w wyszukiwarce na internecie( z musztardą, z majonezm) jest mnóstwo przepisów a ja bym chciała usmażyć rybkę, jaką kiedyś jadłam z grubo startą marchewką, bardziej na kwaśno...robi ktoś taką nie na słodko? koncentrat pomidorowy jest konieczny? osobiście lubię pomidorki,ale pytam.....i pietruszka, wolałabym bez...proszę o pomoc
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 08:34   #2
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Przepis na rybę po grecku

zrob po swojmu zaden przepis nie mow ci ze to a to jest konieczne bo przeciez ty to jesz - np moja mam robi rybe w panierce a w sosie jest tylko przecier pomidorowy i cebula bez innych warzyw. ja natomiast smaze rybe bez panierki i didaje marchew, seler, pietruszke i cebule oraz ww. domowy przecier pomidorowy. Jesli chcesz mniej slodka daj wiecej octu a malenko cukru, a co do pomidorow to obok ryby sa glownym skladnikiem tego dania wiec raczej bez nich sie nie obedzie...mozesz uzyc przecieru, koncentratu, pomidorow swiezych lub z puszki...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 17:39   #3
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Przepis na rybę po grecku

zrobione
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:08   #4
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Przepis na rybę po grecku

Wypróbuje w weekend może się uda
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:15   #5
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Przepis na rybę po grecku

dopiero teraz zauważylam że pomylilam wątek zamiast wpisać przepis tu to wylądowal gdzieś indziejbu
ja robię tak :
rybkę-filety smażę tylko w mące i jajeczku
w tym czasie ścieram marchewkę na tarce na drobniutko, siekam cebulkę, por,. seler, pietruszkę(też scieram), tylko to wszystko w małych ilościach najwięcej marceweczki, średnio cebulki a reszty troszkę-bo ja robię tak na oko
duszę to wszystko, dolewając wody, troszkę cukru, soli, liśc laurowy, zeile angielskie i koncentrat do miękkości
i potem przekladam
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:29   #6
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Przepis na rybę po grecku

ja dodaje jeszcze wspomniany przeze mnie ocet, oraz ziola:bazylie i oregano. mozna trez czosnek a na koniec posypac natka pietruszki
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 08:20   #7
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Przepis na rybę po grecku

to ja podam mój niezawodny przepisik a rybencja pyszna!

paczka mrożonek krojonej(w padski) włoszczyzny, mały słoiczek przecieru pomidorowego, i porcje ryby (tyle ile osób np. 4) Do ryby po grecku z doświadczenia wiem że najlepiej smakuje: panga albo morszczuk ..W tym roku robiłam np. znowu z morszczukiem

Gotujemy z małą ilością wody(by ledwo co przykrywała warzywa) naszą mieszankę, a jak już warzywa będą prawie miękkie dodajemy przecier..i gotujemy troszkę dłużej.

rybę odmrażamy, obtaczamy w mące i smażymy. Po usmażeniu wkładamy ją do jeszcze gorących warzyw. Nic nie szkodzi jak się troszkę rozwali! To najwyżej wtedy należy podzilić resztę ryby na równe kawałki... i... jeść na gorąco!!
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-02, 21:54   #8
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Przepis na rybę po grecku

No to jeszcze mój sposób na rybkę po grecku, który bardzo polecam :

Sos (ja daje dużo warzyw bo uwielbiam ten sos ale oczywiście można zrobić go mniej, jak kto lubi) :
marchewka, pietruszka, seler starte na grubych oczkach + cebula w kostkę i trochę malutkiego pora pokrojownego w talarki - podsmażyć na małej ilości np oliwy
następnie podlać wodą, dodać ziele angielskie i listek laurowy - udusić do miękkości i odparowania wody, dodać koncentrat pomidorowy, doprawić sokiem z cytryny, cukrem i solą

Rybkę zwykle obtaczam w mące i smażę na patelni, potem filety wkładam do podgrzanego sosu i gotowe ( ja jadam na ciepło ale wiele osób lubi na zimno)

Polecam, jest pyszne
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:30   #9
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: Przepis na rybę po grecku

tutaj wrzuciłam kilka przepisów(nie tylko na rybkę) - w tym rybka po grecku, panga w cieście imbirowym, zapiekanka z rybą i boczkiem

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=grecku&page=3
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 11:36   #10
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Przepis na rybę po grecku

To ja podam przepis jak nie robić ryby po grecku tak więc wczoraj robiłam z Tż i rybka wyszła pyszna raczej nie dało jej się zepsuć natomiast farsz, sos czy jak mu tam: Wyszedł KWAŚNY zaczne od tego, że zalałam wodą warzywka starte, niby miała ledwo przykryć te warzywa a i tak musiałam ją odlewać bo po godzinie nadal było jej od groma....potem znalazłam na necie przepis, że dodajemy wody ale odrobinę no nic wodę odlałam potem koncentrat chyba przesadziłam dałam półtorej słoiczka na 6marchewek i jedną pietruszkę i pół dużej cebuli.....szlag by trafił ja tu się napaliłam na wyżerkę....a tu takie kwaśne, doprawiałam solą, pieprzem, papryką, dałam mąkę z wodą by zgęstniało i co? kwaśne na dodtek przeczytalam, że taka ryba ma odstać najlepiej całą noc.....dziś będę odgrzebywać z sosu rybę i zjem ją normalnie wkurzyłam się okropnie nie mam pojecia jak ją robicie ja nie umiem kompletne beztalencie
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 08:40   #11
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Przepis na rybę po grecku

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
To ja podam przepis jak nie robić ryby po grecku tak więc wczoraj robiłam z Tż i rybka wyszła pyszna raczej nie dało jej się zepsuć natomiast farsz, sos czy jak mu tam: Wyszedł KWAŚNY zaczne od tego, że zalałam wodą warzywka starte, niby miała ledwo przykryć te warzywa a i tak musiałam ją odlewać bo po godzinie nadal było jej od groma....potem znalazłam na necie przepis, że dodajemy wody ale odrobinę no nic wodę odlałam potem koncentrat chyba przesadziłam dałam półtorej słoiczka na 6marchewek i jedną pietruszkę i pół dużej cebuli.....szlag by trafił ja tu się napaliłam na wyżerkę....a tu takie kwaśne, doprawiałam solą, pieprzem, papryką, dałam mąkę z wodą by zgęstniało i co? kwaśne na dodtek przeczytalam, że taka ryba ma odstać najlepiej całą noc.....dziś będę odgrzebywać z sosu rybę i zjem ją normalnie wkurzyłam się okropnie nie mam pojecia jak ją robicie ja nie umiem kompletne beztalencie
nie wiem czemu kwasny bo przeciez nic kwasnego nie dodalas

zrob tak: zetrzyj na tarce warzywa, cebule pokroj w polplasterki - proporcje jakkie lubisz. w miedzyczasie usmaz kawalki ryby i odloz na bok. na malej ilosci oliwy poddus warzywa, podlej odrobina wody i dus do miekkosci dodajac ziele angielskie, troche vegety, listek laurowy i troche cukru w razie potrzeby podlewajac woda. pod koniec wlej przecier pomidorowy np taki http://www.podravka.pl/pomidorowe.html jak nie masz domowego lub pomidory w puszce w kawalkach i troche octu dus az sos zgestnieje. dopraw pieprzem, ziolami i ukladaj warstwami sos-ryba-sos itd. jak odstoi w lodowce to stanie sie troche scislejsze ale ja lubie tez na cieplo.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 14:31   #12
Nyuna
Raczkowanie
 
Avatar Nyuna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Przepis na rybę po grecku

Cytat:
Napisane przez mavika Pokaż wiadomość
nie wiem czemu kwasny bo przeciez nic kwasnego nie dodalas

zrob tak: zetrzyj na tarce warzywa, cebule pokroj w polplasterki - proporcje jakkie lubisz. w miedzyczasie usmaz kawalki ryby i odloz na bok. na malej ilosci oliwy poddus warzywa, podlej odrobina wody i dus do miekkosci dodajac ziele angielskie, troche vegety, listek laurowy i troche cukru w razie potrzeby podlewajac woda. pod koniec wlej przecier pomidorowy np taki http://www.podravka.pl/pomidorowe.html jak nie masz domowego lub pomidory w puszce w kawalkach i troche octu dus az sos zgestnieje. dopraw pieprzem, ziolami i ukladaj warstwami sos-ryba-sos itd. jak odstoi w lodowce to stanie sie troche scislejsze ale ja lubie tez na cieplo.
brzmi dobrze. przepis zaadoptuje na zblizajaca sie wigile
Nyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.