kiedy pierwszy dzien cyklu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-03, 16:37   #1
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171

kiedy pierwszy dzien cyklu


mam problem z określeniem pierwszego dni cyklu.pół roku temu odstawiłam pigułki antykoncepcyjne i od tego czasu na 2 dni przed normalnym krawawieniem mam takie lekkie plamienia,ktore widać dopiero po stosunku(na prezerwatywie).za pierwszy dzień cyklu mogę uznać pierwszy dzień plamienia czy tego właściwego krawawienia?
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 16:52   #2
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

szczerze to nie wiem, mi sie wydaje ze krwawienie a nie plamienie bedzie pierwszym dniem cyklu,a le tu juz musza sie wypowiedziec bardziej doswiadczone ja tabletek nie biorę
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:27   #3
Agnieszka 1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 38
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Pierwszy dzień miesiączki to ten w którym pojawia się świeża czerwona krew, pytałam lekarza, ponieważ ja dzień przed miesiączką mam takie ciemne brązowe plamienia.
Agnieszka 1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:03   #4
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

dziękujęczyli jak zacznę brać pigułki nie w dzień plamienia tylko świeżej krwi powinnam nie zajść w ciążę
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 23:29   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

jeśli bardzo zależy ci na niekuszeniu losu - gumeczka przez pierwsze 7 dni i powinno być ok
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:53   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Cytat:
Napisane przez Agnieszka 1976 Pokaż wiadomość
Pierwszy dzień miesiączki to ten w którym pojawia się świeża czerwona krew, pytałam lekarza, ponieważ ja dzień przed miesiączką mam takie ciemne brązowe plamienia.
No nie tak do końca. Wiele kobiet, zwłaszcza stosujących antykoncepcję hormonalną, w ogóle nie ma "świeżej, czerwonej krwi". Tzn. że nie mają miesiączki?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 12:52   #7
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Ja na razie nie biorę pigułek od dłuższego czasu, więc mam normalne miesiączki.Tak czy siak planowałam się wstrzymywać przez pierwszy tydzień tylko najważniejszy jest ten pierwszy dzień kiedy ma się piguły wziąć. Jeszcze dla pewności i własnego spokoju zadzwonie do mojej babeczki, chociaż myślałam , że się obejdzie:P kiedyś miałam normalne miesiączki, póki po roku branie novynette nie odstawiłam:/
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 12:55   #8
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
No nie tak do końca. Wiele kobiet, zwłaszcza stosujących antykoncepcję hormonalną, w ogóle nie ma "świeżej, czerwonej krwi". Tzn. że nie mają miesiączki?
kobiety stosujace tabletki anty nie maja miesiaczki a krwawienie z odstawienia.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:09   #9
Agnieszka 1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 38
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Właśnie dokładnie tak, w przerwie brania pigułek to krwawienie z odstawienia, a nie miesiączka. Miesiączka pojawia się pod wplywem stopniowego obniżania się poziomu niektórych hormonów (głównie progesteronu) a w czasie przyjmowania anty poziom hormonów utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie, jak nie zrobisz przerwy to nie masz krwawienia.

Edytowane przez Agnieszka 1976
Czas edycji: 2009-03-04 o 17:16
Agnieszka 1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:17   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Mam ten sam problem - najpierw plamienie dzień czy dwa, czasem dzień przerwy i dopiero na dobre się rozkręca okres. Pytałam lekarza, kiedy mam brać pierwszą pigułkę, to stwierdził, że wtedy kiedy pojawia się plamienie. Tyle, że ja znam swój organizm na tyle, że kiedy zaczyna się właściwy okres to czuję skurcz i napięcie w dole brzucha, a te plamienia to jakby zwiastun nadchodzącego okresu.
Po rozmowie z lekarzem jestem zakręcona tak samo jak byłam. Lekarz mówi co innego, mi wydaje się że jednak jest inaczej. I bądź tu mądry człowieku
Jak nie brałam pigułek to bez znaczenia było kiedy jest ten pierwszy dzień cyklu, teraz to istotna kwestia. Może zrobię wyliczankę i w ten sposób wybiorę dzień, w którym zacznę brać tabletki?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:58   #11
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Też się boję, że konsultacja z ginekologiem nie za bardzo pomoże jeden mówi ,że plamienie drugi, że krwawienie.Pewnie będę miała stresa czy w ciążę nie zajdę. Nie mam pojęcia kiedy wziąć. Mam jeszcze nadzieję, że do czerwca, bo wtedy chcę zacząć brać piguły nie będę miała tych plamień.Daj znać jak zaczniesz brać w który dzień zaczęłaś i czy ciąży nie ma:P
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 20:51   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Cytat:
Napisane przez czystytlen Pokaż wiadomość
Też się boję, że konsultacja z ginekologiem nie za bardzo pomoże jeden mówi ,że plamienie drugi, że krwawienie.Pewnie będę miała stresa czy w ciążę nie zajdę. Nie mam pojęcia kiedy wziąć. Mam jeszcze nadzieję, że do czerwca, bo wtedy chcę zacząć brać piguły nie będę miała tych plamień.Daj znać jak zaczniesz brać w który dzień zaczęłaś i czy ciąży nie ma:P
Zdecydowałam posłuchać organizmu, a nie lekarza i pierwszą tabletkę wzięłam dzisiaj w pierwszy dzień normalnego okresu. Przeczekałam 2 dni plamienia i dzisiaj pojawiło się normalne krwawienie, napięcie i lekki ból brzucha. Od kiedy pamiętam to dla mnie objawy początku okresu.
Pomyślałam, ze lekarz widział mnie kilka razy, a ja znam swoje cykle i od ponad 10 lat obserwuję je.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 14:28   #13
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

I przez pierwsze opakowanie nie używałaś dodatkowego zabezpieczenia? Ja też inaczej się czuję jak mam normalne krwawienie,niz plamienie...
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 14:36   #14
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

miałam ponad rok temu podobny dylemat. przed konkretnym okresem było zawsze plamienie. przeczekałam (trwało jeden dzień), a drugiego dnia rozpoczęłam branie tabletek (był 'prawdziwy' okres, dużo czerwonej krwi) - nie zabezpieczałam się dodatkowo i wszystko było ok.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 15:38   #15
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

z czego mogą wynikać te plamienia?cytologie mam ok. nie robiłam badań hormonów, nie było takiej potrzeby. Mogą to być hormony, czy te plamienia nie muszą wynikać z jakichś nieprawidłowości?
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 15:45   #16
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

może taka nasza natura?
jednym okres rozkręca się powoli, najpierw właśnie przez plamienia.. a inne dostają go 'pełną parą'
myślę, że to nic niepokojącego.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:14   #17
iga8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Hej jestem tutaj nowa i mam podobny problem. Wczoraj przez cały dzień miałam brązowe plamienia dopiero ok godziny 19-20 pojawiła się świeża krew (ale ze śluzem) i bardzo mało. Teraz mam problem... czy dobrze zrobiłam i potraktowałam ten dzień jako pierwszy dzień cyklu i wzięłam pierwszą tabletkę czy powinnam to zrobić jednak dzisiaj? Dodam, iż są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Myślałam, że nie będzie problemu u mnie z określeniem pierwszego dnia a tu niespodzianka :/
iga8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:18   #18
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

mysle,ze nie bedzie problemy, chciaz ja plamienia nie bede wliczac. poczkaj tydzien z seksem i bedzie ok
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:51   #19
iga8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

No tak .... ale jeżeli źle wywnioskowałam i pierwszy dzień cyklu mam jednak dzisiaj to by oznaczało, że pierwszą tabletkę wzięłam ostatniego dnia cyklu ... (czyli 34 dzień) Czy w takiej sytuacji tabletki będą również zachowywały ochronę nawet po tych 7 dniach? Już sama nie wiem co o tym myśleć.
iga8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 10:33   #20
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

wiesz co, zadzwon jutro do swojego ginekologa i napisz co on powiedzial. tez juz sie skolowalam. po co masz sie stresowac pod koniec cyklu czy okres bedzie. jak powie,ze zle to nalwyzej przeczekasz pierwsze opakowanie...
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 18:55   #21
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Brązowe plamienia, gdy nie bierze się tabletek anty, mogą się pojawić na wskutek dużego spadku poziomu progesteronu. Te dziewczyny, które nie biorą tabsów, a tak mają, myślę, że warto by było to sprawdzić. Zazwyczaj - jeśli mierzy się temperaturę, na wykresie pojawia sie wtedy wyraźny spadek temperatury przed miesiączką. Jesli spadek ten jest bardzo duży może to świadczyć o jakimś niedoborze hormonalnym - ale na to potrzeba by było już specjalistycznych badań.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 19:50   #22
iga8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Przed zapisaniem tabletek miałam robione wszelkie badania krwi, usg itd., więc raczej ze mną wszystko ok Chociaż bardziej mnie interesuje to, czy dobrze zażyłam tabletkę (wnioskując, iż jest to pierwszy dzień cyklu)
iga8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 12:58   #23
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

iga8891 i co z tymi tabsami, dzwonilas do lekarza? ja mam wlasnie ten sam problem i nie wiem czy mam wziasc dzisiaj pierwsza pigulke czy dopiero jak bede bardziej krwawic:/ narazie mam troszke swiezej krwi z domieszka sluzu...
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:17   #24
xCarmen
Wtajemniczenie
 
Avatar xCarmen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Niebieska Kraina
Wiadomości: 2 588
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Ja tez mam podobny problem i nie wiem co zrobic. Miałam zaczac brac moje pierwsze opakowanie tabletek oczywiscie w pierwszym dniu cyklu. Ale sa nieregularne wiec nigdy nie wiem kiedy mam sie spodziewac okresu i czy w ogole sie go doczekam. Teraz byłby to 26 dzień cyklu. A tutaj po 19 dniach od ostatniej miesiączki, pojawila sie krew i wydawalo mi sie ze to wlasnie okres bo poczatkowo krwi takiej ciemnoczerwonej bylo duzo, ale po jednym tamponie sie zatrzymalo wszystko i nie ma juz krwawienia. Jestem kompletnie zielona, nie wiem czy to jakies krwawienie przed owulacja czy juz okres...
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
xCarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:36   #25
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

nie wiem jakie masz okresy, ale to chyba nie byl okres tylko jakies plamienie. ja jeszcze nie zaczynam dzisiaj brac. poczekam, az zaczne krwawic jak w normalnym okresie. mam nadzieje ,ze sie doczekam...jakos niegdy nie mialam z tym problemu tzn. dopoki nie odstawilam pigul, przykre, ze takie powoduja u mnie skutki uboczne, ale jakos trzeba sie zabezpieczac
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 16:34   #26
Noel
Raczkowanie
 
Avatar Noel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 67
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

U mnie też na dzień, czasem 2 przed krwawieniem pojawia się plamienie, potem dopiero "normalne" krwawienie, które trwa zwykle ok. 3 dni. Mam tak od dawna - jeśli nie od zawsze. Do tej pory dni z plamieniem uznawałam już za początek miesiączki i nowego cyklu. Ale właściwie za bardzo nie zastanawiałam się nad tym - cykle mam regularne, nie dzieje się też nic niepokojącego. Nawet nie wspominałam o tym mojej pani doktor. Nie przyszło mi do głowy, że może to być jakiś zły objaw, a okazuje się, że nie musi, ale może. Dodam, że nie biorę tabletek antykoncepcyjnych (mam zamiar).
Trochę poczytałam i spotkałam się z opiniami, że plamienia zaliczyć należy do poprzedniego cyklu, a miesiączka zaczyna się pełnym krwawieniem. I powiem wam szczerze, że nie wiem jak to w końcu jest... Oczywiście zapytam przy najbliższej wizycie.
Noel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 20:51   #27
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Cytat:
Napisane przez Noel Pokaż wiadomość
...
Trochę poczytałam i spotkałam się z opiniami, że plamienia zaliczyć należy do poprzedniego cyklu, a miesiączka zaczyna się pełnym krwawieniem.
Dokładnie tak. Plamienia trzeba zaliczyc do poprzedniego cyklu. 1 dzień krwawienia jest 1 dniem @. Plamienie a krwawienie to dwie różne sprawy.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 18:08   #28
guimard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

.

Edytowane przez guimard
Czas edycji: 2010-10-31 o 21:47
guimard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 15:59   #29
Zadomowienie
Raczkowanie
 
Avatar Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 124
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

ja też mam wątpliwości co do 1 dnia cyklu... To moje pierwsze opakowanie pigułek w ogóle. Wczoraj ok. 14:00 zauważyłam lekkie zabarwienie śluzu na różowo, ale czekałam z 1szą pigułką aż okres się rozkręci. Wzięłam ją o 21:30, mimo, że nic właściwie się nie zmieniło i na dobrą sprawę nawet wkładka była czysta. W nocy ok. 3 było już konkretniej no i dziś od rana mam okres, praktycznie bezbolesny (co się raczej u mnie nie zdarza, a już tym bardziej ostatnio), czyli hormony mogły już zacząć działać.
Nie wiem czy za bardzo nie pospieszyłam się z tą 1 pigułką i czy w związku z tym będę zabezpieczona od 1-szej, 7-ej czy może cały cykl w plecy i dopiero od następnego? Prawidłowo pewnie powinnam była ją zażyć rano, ale raz, że chciałam brać zawsze wieczorem, żeby przespać ewentualne dolegliwości związane z adaptacją, dwa, że gdybym wzięła dzisiaj rano, bałabym się, że może się nie wchłonąć, gdyby przydarzyły mi się wymioty, a trzy, że u mnie okres zwykle tak wolno się rozkręca i jest raczej skąpy...
Proszę osoby bardziej doświadczone o pomoc...

Edytowane przez Zadomowienie
Czas edycji: 2012-09-25 o 16:06
Zadomowienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 13:38   #30
Zadomowienie
Raczkowanie
 
Avatar Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 124
Dot.: kiedy pierwszy dzien cyklu

Być może panikuje, ale nie wiem co myśleć... A w Internecie znalazłam same sprzeczne informacje... Boję się tego, że można potraktować dzień, w którym przyjęłam 1 pigułkę jako ostatni dzień poprzedniego cyklu, czyli wówczas w całym obecnym cyklu nie mam zabezpieczenia? Czy tylko przez pierwszy tydzień? Bo co do tego właśnie były sprzeczne informacje.
Zadomowienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-16 13:03:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.