Co pić zamiast wody? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 01:20   #1
Alice_in_Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 279

Co pić zamiast wody?


Dziewczyny, piszę bo mam konkretny problem, na który nie znalazłam odpowiedzi. W wielu wątkach piszecie, że w diecie bardzo ważne jest picie wody, wymieniacie wody, które są najlepsze itd. Ja mam jednak taki problem, że nienawidzę wody. Uwielbiam jeść i pić w zasadzie prawie wszystkie inne smaki, ale kiedy mam samą wodę w ustach aż mną dosłownie trzepie. Mam tak od dziecka.
Ogólnie wody przyjmuję bardzo mało - najczęściej w posiłkach. Piję ewentualnie herbatę lub kawę z mlekiem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałam, że picie samej herbaty może doprowadzić do odwodnienia? I wszystko oczywiście słodzę.
Chciałabym dowiedzieć się czym mogę zastąpić picie tych 2 litrów wody dziennie, ale brak mi pomysłów. Soki nie bo mają cukier, herbata i kawa nie, wody smakowe zawierają barwniki. Myślicie, że woda z cytryną może być?
__________________
Alice_in_Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 02:08   #2
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Co pić zamiast wody?

a może zielona herbata?
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 06:00   #3
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Co pić zamiast wody?

Zielona herbata TEZ odwadnia,bo ma kofeine.
Ja bym ci radzila sie zmuszac, bo woda = podstawa egzystencji.

Ewentualnie zastap herbatkami z suszu owocowego, takimi na wage, mozna dostac. Bez dodatku herbaty, same owocki, ziola i kwiatki. I na litosc dla organizmu przestan to slodzic!
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 07:49   #4
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Co pić zamiast wody?

może jakieś ziołowe herbatki? oczywiście bez cukru. i soki warzywne
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 09:11   #5
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Co pić zamiast wody?

Proponuje ci pić wode + cytrynka- daje fajny smak wodzie Osobiście lubię pić wodę z cytryną
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 11:02   #6
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Co pić zamiast wody?

Żaden gatunek wody Ci nie smakuje? Ja na przykład nie cierpię Arctica, a żywiec uwielbiam, bo ma taki słodkawy posmak

Ale możesz pić herbatki owocowe - tylko nie "czarna herbata aromatyzowana", tylko owocowe. Susz z owoców + np. kwiat hibiskusa, itp.

Albo może ziółka? Pokrzywa, lipa, bratek, bez, etc.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 14:13   #7
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Co pić zamiast wody?

Ciężko czymś wodę zastąpić, bo zielona czy czerwona herbata to już wodą nie są. Pomysł z dodawaniem cytryny do wody jest bardzo dobry. Dużo dziewczyn tak robi (ja też), ponieważ nie przepadam za "czystą wodą" prosto z butelki, po prostu mi nie smakuje, jest dla mnie za mdła i bez smaku, a z cytryna już inaczej, mogę wypić.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 17:59   #8
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Co pić zamiast wody?

Ja też litrami piję wodę z cytryną
A poza tym jeszcze pijam ziółka, miętę, koper włoski, melisę, owocowe herbatki...
Czerwoną i zieloną tez pijam, podobnie jak kawę z mlekiem, tylko z umiarem
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 02:37   #9
Alice_in_Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 279
Dot.: Co pić zamiast wody?

Dzięki za odpowiedzi,
na dniach wybiorę się do jakiegoś sklepu zielarskiego i pochwalę się zakupami i jak to smakuje
Niestety wiem, że muszę zacząć pić KONKRETNE PICIE (a nie herbatę) i przestać słodzić (teraz są to nawet 3,5 łyżeczki na szklankę).

Uwierzcie, że nie raz próbowałam zacząć pić samą wodę (różnych marek), chłopak mnie wręcz starał się do tego zmusić, ale nie daję rady - blokada w gardle i już - tak mną trzęsie że bywa, że i nosem ją "oddaję".

Szukam przyczyn. Jak byłam mała to pojechałam z rodzicami nad rzekę i swoim psem (miałam 5 lat). Chciałam pić wodę jak piesiek i strasznie się wtedy zatrułam... Eee... Dzieci?
Ewentualnie fakt, że jak byłam młodsza to codziennie pływałam, jeździłam na zawody itd, choć nie wiem czy to ma jakiś wpływ.
Jest sens iść z tym do psychologa?
__________________
Alice_in_Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 03:07   #10
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Co pić zamiast wody?

Cytat:
Napisane przez Alice_in_Wonderland Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi,
na dniach wybiorę się do jakiegoś sklepu zielarskiego i pochwalę się zakupami i jak to smakuje
Niestety wiem, że muszę zacząć pić KONKRETNE PICIE (a nie herbatę) i przestać słodzić (teraz są to nawet 3,5 łyżeczki na szklankę).

Uwierzcie, że nie raz próbowałam zacząć pić samą wodę (różnych marek), chłopak mnie wręcz starał się do tego zmusić, ale nie daję rady - blokada w gardle i już - tak mną trzęsie że bywa, że i nosem ją "oddaję".

Szukam przyczyn. Jak byłam mała to pojechałam z rodzicami nad rzekę i swoim psem (miałam 5 lat). Chciałam pić wodę jak piesiek i strasznie się wtedy zatrułam... Eee... Dzieci?
Ewentualnie fakt, że jak byłam młodsza to codziennie pływałam, jeździłam na zawody itd, choć nie wiem czy to ma jakiś wpływ.
Jest sens iść z tym do psychologa?
Hmmm nie przesadzajmy. Ja wiem, ze teraz ludziom sie radzi z kazda pierdulka latac do psychoanalitykow, ale trzeba sobie tez samemu umiec radzic z wlasnya psyche. jak trzeba, to trzeba na terapie, ale ty, IMHO, nie musisz.
ja bym polecala na poczatek pic:
-herbatke z pokrzywy (b zdrowa, zwlaszcza w zimie)
-herbatki owocowe (i te torebkowe i napary z "suszu)
- jasmin (swietnie rozgrzewa na zime)
-rooibos - swietka herbatka, ktora nie jest herbatka :P mozna pic do woli, do tego sa rozne pyszne smaki typu poarancza, cynamon itd

Kwiaty jasminu, herbatki owocowe z "suszu" i rooibos wszelkiem masci mozna dostac we wszystkich sklepach typu Czas na Herbate (moj ulubiony), Ten O'Clock itd. Zaopatrz sie. Mozna tez kupowac herbatki owocowe i rooibosa w torebkach, wyjdzie taniej, ale patrz na sklad, zeby nei mialy zadnych chemicznych polepszaczy, tylko sam susz. No i zeby nie mialy domieszki herbaty czarnej/zielonej/czerwonej . Nie polecam pic:
-zielonej herbaty (oziebia i odwadnia bo ma kofieine)
-czerwonej (w nadmiarze powoduje osteoporoze i fluoroze oraz nadkwasote)
-czarnej herbaty i kawy - wiadomo czemu
-wody z cytryna !!! Nie wiem, skad ten gupi pomysl, ale to nie jest taka sobie pyszna neutralna woda. Sok cytrynowy bardzo zle wplywa na szkliwo a poza tym zakwasz organizm ! Zabojstwo dla zoladka!
-duza ilosc sokow tez odpada.

Oczywiscie wszystko z powyzszych mozna pic, ale w umiarze. I nie liczy sie to do ogolu spozytych plynow! Moim zdaiem powinnas pic, to, co napisalam powyzej. Moze proboj stopniowo pic coraz slabrze te herbatki az sie przestawisz na wode? Bardzo, bardzo powoli zmniejszaj nasycenie Taka ma rada
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 14:02   #11
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Co pić zamiast wody?

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Kwiaty jasminu, herbatki owocowe z "suszu" i rooibos wszelkiem masci mozna dostac we wszystkich sklepach typu Czas na Herbate (moj ulubiony), Ten O'Clock itd.


yyyyy....Five o'clock??
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.