Firma internetowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-07, 18:58   #1
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983

Firma internetowa


Witam wszystkie dziewczyny
Jestem po studiach (politechnika) i niestety, nie moge znaleźć pracy w zawodzie na Śląsku. Ofert jest mnóstwo, lecz w każdym innym zakątku Polski, a ja nie chcę sie przeprowadzać (z paru powodow). Trafiła mi się praca na hali na 3 zmiany, za 1200 zł "na rękę", z godzinym dojazdem i traktowaniem mnie jak tepego paroba. Myslałam, że taka sytuacja potrwa "chwilę", lecz neistety, owa "chwila" przedłuża się i w lipacu minie rok, odkąd pracumje w ten sposób. Od jakiegoś czasu zaczynam rozmyślać nad czymś "swoim", a ponieważ nie lubię ryzyka, jeśli chodzi o kasę, wolałabym, by było to coś "bezpiecznego". Czytając różne wątku na Wizażu, parę razy trafiłam na wypowiedzi dziewczyn, które "pracują w domu, bo prowadzą swoją firmę internetową". Podobno jakichś kokosów z tego nie ma, ale moja żenująca pensja się może schować. I tu pojawia się pytanie: co takiego robicie? Coraz bardziej przekonuję się do myśli, by samej założyć taką firmę, tylko brakuje mi pomysłu. No i jak pisałam - nie chcę wpakować się w bagno, jeśli chodzi o zainwestowanie pieniędzy. Możecie mi pomóc w tej sprawie? Na czym polega taka praca (artykułów jest mnóstwo, ale chciałabym przeczytać wypowiedzi dziewczyn, które robią coś takiego, a nie tylko suche fakty pisane przez autorów takich publikacji). Jakieś pomysły, jeśli chodzi o branżę, też chętnie przyjmę Z góry dziękuję
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 07:55   #2
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Firma internetowa

Up!
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 21:36   #3
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Firma internetowa

Chyba muszę Cię zmartwić : nowy biznes i "bezpieczeństwo" nigdy nie idą w parze.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 22:38   #4
Juss
Raczkowanie
 
Avatar Juss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 184
Dot.: Firma internetowa

możliwe, że mają sklepy internetowe albo np robią strony.
@amfora - chyba nie masz racji, przecież jak założysz firmę robiącą strony internetowe to na dobrą sprawę prawie nic nie inwestujesz (chyba z 300zł za zarejestrowanie DG i potem opłaty 300zł na miesiąc na ZUS). Więc nawet jak nic nie zarobi przez jakiś czas to bankructwo jej nie grozi. Co innego gdy ktoś inwestuje w sprzęt, wyposażenie, lokal a potem biznes okaże się klapą.
Juss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 08:53   #5
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Firma internetowa

Cytat:
Napisane przez Juss Pokaż wiadomość
możliwe, że mają sklepy internetowe albo np robią strony.
@amfora - chyba nie masz racji, przecież jak założysz firmę robiącą strony internetowe to na dobrą sprawę prawie nic nie inwestujesz (chyba z 300zł za zarejestrowanie DG i potem opłaty 300zł na miesiąc na ZUS). Więc nawet jak nic nie zarobi przez jakiś czas to bankructwo jej nie grozi. Co innego gdy ktoś inwestuje w sprzęt, wyposażenie, lokal a potem biznes okaże się klapą.
Jak nic nie zarobi, to ktoś jednak musi ją utrzymać, prawda? Miesięczne wydatki przedsiębiorcy to nie tylko ZUS, ale również mieszkanie i jedzenie.
Rynek stron i sklepów internetowych jest bardzo konkurencyjny i trzeba sporo pieniędzy włożyć, żeby dotrzeć do klienta. Dobra i na dużą skalę prowadzona kampania Adwords kosztuje nawet kilkaset złotych dziennie!
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 08:57   #6
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Firma internetowa

Cytat:
Napisane przez amfora Pokaż wiadomość
Jak nic nie zarobi, to ktoś jednak musi ją utrzymać, prawda? Miesięczne wydatki przedsiębiorcy to nie tylko ZUS, ale również mieszkanie i jedzenie.
Jestem przygotowana pod względem finansowym. Mam kilka tysięcy i dlatego też mylę o firmie. ZUS i inne wstępne opłaty miałabym z czego zrobić i pociągnąć przez kilka miesięcy bez dochodów, jeśli zaszłaby taka konieczność. Z tym, że nie chciałabym, by moje oszczędności się zwyczajnie utopiły... Dlatego właśnie pytałam o coś w miarę bezpiecznego
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.