Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-28, 18:04   #31
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Dokładnie jeśli nie chcesz tam pracować nic nie podpisywać.
Egzemplarz umowy szkoleniowej powinnaś dostać do ręki. Takie umowy też są w 2 egzemplarzach.
Jeśli jej nie dostałaś to mogą tam być dziwne kruczki prawne na które nie zwróciłas uwagi.
Co do skarbówki nawet jeśli dostałaś kasę do ręki to nie jesteś w stanie się z tego rozliczyć. Z założeniem że jakaś kasę dostaniesz za te 3 dni.
Nie dostaniesz za to PITu do rozliczenia w przyszłym roku. Wiec skarbówka nawet nie wie o takim twoim dochodzie.
Jedynie można to jeszcze zgłaszać do PIP jeśli nie dostaniesz pieniędzy ale to dużo zachodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 18:11   #32
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Teraz strasznie się martwię, że coś złego było w tej umowie, niby ją czytałam, ale za nic sobie konkretów nie przypomnę. Rozejrzałam się pom sali i niektórzy od razu podpisali, bez czytania.

Kontaktowałam się z 1 osobą, która po pierwszym dniu zrezygnowała, zadzwoniła następnego dnia, że nie przyjdzie, były pretensje o ten grafik, ale pani, która się tym zajmuje stwierdziła w końcu, że nikt tej dziewczyny na siłę trzymał nie będzie. Nie było wspominania o szkoleniu.

Serio, teraz się martwię co ja tam podpisałam, mimo czytania.
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 18:11   #33
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez kanapka520 Pokaż wiadomość
A jakby tam jednak było coś niedobrego w tej umowie szkoleniowej, to już przepadło i po ptokach? Chyba niczego złego tam nie było, ale jestem już w takim stresie i nerwach, że w głowie pusto i nie pamiętam.
Wtedy sama bedziesz mogla zdecydowac, jakie rozwiazanie jest lepsze. Czy zaplacic kare czy cokolwiek. Ewentualnie poradzic sie prawnika.
Bo jesli tam byly kruczki, a ty nie dostalas nawet kopii umowy, no to masakra ogolnie.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 18:13   #34
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Dokładnie jeśli nie chcesz tam pracować nic nie podpisywać.
Egzemplarz umowy szkoleniowej powinnaś dostać do ręki. Takie umowy też są w 2 egzemplarzach.
Jeśli jej nie dostałaś to mogą tam być dziwne kruczki prawne na które nie zwróciłas uwagi.
Co do skarbówki nawet jeśli dostałaś kasę do ręki to nie jesteś w stanie się z tego rozliczyć. Z założeniem że jakaś kasę dostaniesz za te 3 dni.
Nie dostaniesz za to PITu do rozliczenia w przyszłym roku. Wiec skarbówka nawet nie wie o takim twoim dochodzie.
Jedynie można to jeszcze zgłaszać do PIP jeśli nie dostaniesz pieniędzy ale to dużo zachodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy firma może mnie zgłosić do skarbówki? A ja nie będę umiała tego udokumentować, jeżeli nie podpiszę, że pieniądze dostałam? Lub czy zgłoszą, jeżeli podpiszę.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Dziękuję dziewczyny, że mi tak pomagacie, jestem Wam ogromnie wdzięczna
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 18:14   #35
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez kanapka520 Pokaż wiadomość
Teraz strasznie się martwię, że coś złego było w tej umowie, niby ją czytałam, ale za nic sobie konkretów nie przypomnę. Rozejrzałam się pom sali i niektórzy od razu podpisali, bez czytania.

Kontaktowałam się z 1 osobą, która po pierwszym dniu zrezygnowała, zadzwoniła następnego dnia, że nie przyjdzie, były pretensje o ten grafik, ale pani, która się tym zajmuje stwierdziła w końcu, że nikt tej dziewczyny na siłę trzymał nie będzie. Nie było wspominania o szkoleniu.

Serio, teraz się martwię co ja tam podpisałam, mimo czytania.

Nie można dodawać do umowy zapisów, które łamią prawo pracownika, więc nawet jeżeli znalazły się tam jakieś dziwne zapisy, to mogą sobie nimi buty wyczyścić. Nie daj się zastraszyć. Wystarczy sobie sprawdzić - jak już zdobędziesz egzemplarz - rejestr klauzuli niedozwolonych.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 18:23   #36
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Co najlepsze, dostałam kopię szkolenia takiego kołczingowego, jak sobie nie radziłam z klientem i ćwiczyłam scenki z panią od szkoleń, a kopii umowy już nie. Boże w co ja się wplątałam...

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie można dodawać do umowy zapisów, które łamią prawo pracownika, więc nawet jeżeli znalazły się tam jakieś dziwne zapisy, to mogą sobie nimi buty wyczyścić. Nie daj się zastraszyć. Wystarczy sobie sprawdzić - jak już zdobędziesz egzemplarz - rejestr klauzuli niedozwolonych.
Dziękuję, mam nadzieję, że dostanę oryginał do wglądu i jego ksero. Chociaż pewnie będą robić problemy. Już nawet nie jestem pewna, czy wpisałam poprawny kod pocztowy (dawno go nie używałam, a po tym Covidzie mam momentami sieczkę z mózgu), więc i tak chcę sprawdzić.

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Jeżeli będą ściemniać, że nie mają tej umowy szkoleniowej na miejscu, bo jest no nie wiem, w dziale kadr, u księgowej (której nie ma na miejscu), w archiwum, cokolwiek, to co wtedy?
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 18:25   #37
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez kanapka520 Pokaż wiadomość
Co najlepsze, dostałam kopię szkolenia takiego kołczingowego, jak sobie nie radziłam z klientem i ćwiczyłam scenki z panią od szkoleń, a kopii umowy już nie. Boże w co ja się wplątałam...

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------


Dziękuję, mam nadzieję, że dostanę oryginał do wglądu i jego ksero. Chociaż pewnie będą robić problemy. Już nawet nie jestem pewna, czy wpisałam poprawny kod pocztowy (dawno go nie używałam, a po tym Covidzie mam momentami sieczkę z mózgu), więc i tak chcę sprawdzić.

Dziękujesz za szkolenie, prosisz o swoją kopię umowy szkoleniowej i koniec. Jak zacznie się jakieś stękanie, to mówisz, że przepraszasz, ale się spieszysz, nie masz czasu na zbędne dyskusje. Musisz się nauczyć mówić we własnych sprawach - konkretnie, ale grzecznie. Możliwe, że niepotrzebnie panikujesz. Nikt Cię tam na siłę ani nie może zatrzymać, ani raczej nie będzie próbować. Najwyżej sobie ponarzekają.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-28, 18:36   #38
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziękujesz za szkolenie, prosisz o swoją kopię umowy szkoleniowej i koniec. Jak zacznie się jakieś stękanie, to mówisz, że przepraszasz, ale się spieszysz, nie masz czasu na zbędne dyskusje. Musisz się nauczyć mówić we własnych sprawach - konkretnie, ale grzecznie. Możliwe, że niepotrzebnie panikujesz. Nikt Cię tam na siłę ani nie może zatrzymać, ani raczej nie będzie próbować. Najwyżej sobie ponarzekają.
No właśnie, z jednej strony spokojniej byłoby tam zadzwonić i nie iść, a z drugiej strony chcę kopię umowy szkoleniowej. Boję się, że nawet z tym będą robić problemy, np. że nie mają jej na miejscu, bo dali do księgowej, cokolwiek.
Muszę byc chyba bardziej stanowcza, bo jak byłam wcześniej powiedzieć, że rezygnuję, to mnie zakrzyczeli pseudo motywacyjnymi treściami, mimo tego, że kilkukrotnie mówiłam "nie", a potem zaczęły się pretensje o grafik.
Z drugiej strony pracuje tam sporo osób, widziałam osoby starsze czy z niepełnosprawnościami, może to nie będzie totalne oszustwo i bagno, chociażby z ta umową na szkolenie.
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:05   #39
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez kanapka520 Pokaż wiadomość
A czy firma może mnie zgłosić do skarbówki? A ja nie będę umiała tego udokumentować, jeżeli nie podpiszę, że pieniądze dostałam? Lub czy zgłoszą, jeżeli podpiszę.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Dziękuję dziewczyny, że mi tak pomagacie, jestem Wam ogromnie wdzięczna
Nie ma takiej możliwości. Od wynagrodzeń są odprowadzane składki musi to być udokumentowane


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:18   #40
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 144
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Słuchaj, jak szukasz nadal pracy, a jesteś zarejestrowana w pup, to możesz skusić nowego pracodawcę pracami interwencyjnymi.

Wtedy pup dopłaca do Twojego zusu, a pracodawca nie musi go opłacać przez dłuższy okres. Wszystko jest w umowie z pup.

Ja właśnie tak znalazłam nowa prace po pół roku bezrobocia. I umowę dostałam na rok.

A jeśli chodzi o smieciowki, to się nimi nie przejmuj. Ja w tamtym roku wypowiedzialam umowę w trybie natychmiastowym, bo prymityw, który mnie zatrudnił, prol na mnie bez przerwy ryj. Jeszcze mnie potem postraszyla prokuratura. Powiedziałam jej, że się zwalniam od zaraz i na drugi dzień nie przyszłam do pracy.

Zawsze można też postraszyc inspekcja pracy.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:21   #41
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Dziękuję Wam, że mi tak pomagacie, aż mi głupio.

Kiedyś byłam chyba bardziej ogarnięta i pewna siebie, ale przez to długie bezrobocie, miesiąc izolacji i choroby całkiem zdziczałam i stałam się kłębkiem nerwów, strachu i niepewności. Jak po miesiącu wreszcie wyszłam z mieszkania, to nawet nie wiedziałam gdzie jest sklep i jak kupić bilet w biletomacie.
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:28   #42
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 144
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

To normalne.

Rozkrecisz się.

I się niczego nie bój. To tylko ludzie.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:29   #43
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez michagros Pokaż wiadomość
Słuchaj, jak szukasz nadal pracy, a jesteś zarejestrowana w pup, to możesz skusić nowego pracodawcę pracami interwencyjnymi.

Wtedy pup dopłaca do Twojego zusu, a pracodawca nie musi go opłacać przez dłuższy okres. Wszystko jest w umowie z pup.

Ja właśnie tak znalazłam nowa prace po pół roku bezrobocia. I umowę dostałam na rok.

A jeśli chodzi o smieciowki, to się nimi nie przejmuj. Ja w tamtym roku wypowiedzialam umowę w trybie natychmiastowym, bo prymityw, który mnie zatrudnił, prol na mnie bez przerwy ryj. Jeszcze mnie potem postraszyla prokuratura. Powiedziałam jej, że się zwalniam od zaraz i na drugi dzień nie przyszłam do pracy.

Zawsze można też postraszyc inspekcja pracy.
Ostatnio wysyłałam nowe ogłoszenia, jeszcze nikt się nie odezwał. Jak w Twoim przypadku wyglądała ta procedura prac interwencyjnych?

Ja też kiedyś byłam na zleceniu, dopracowałam dzień i wtedy zadzwoniła pani ze stanowiska o które się ubiegałam, że chcą mnie przyjąć, powiedziałam kierownikowi, że jutro nie przyjdę, powiedział ok, pogratulował nowej pracy i tyle. Za 2 dni poszłam do ich biura, podpisałam dokumenty i spokój.
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:44   #44
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 144
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Pracodawca składa wniosek o prace interwencyjne do pup. Na wniosku warto napisać ołówkiem, że chodzi o konkretną osobę, np. Ciebie.

Potem jest kilka dni na rozpatrzenie wniosku.

Po pozytywnej decyzji następuje podpisanie umowy pomiędzy pracodawca a pup. Od tego momentu zaczynasz normalnie pracę.

Pracodawca ma obowiązek dostarczania co miesiąc rozliczenia dot. Twojego ZUS, aby otrzymał dofinansowanie.

Ty oczywiście przed pracą musisz wykonać badania, a podpisana umowę z pracodawcą okazać w pup. Z dniem podpisania umowy o pracę tracisz status bezrobotnej.

Z tego, co pamiętam, to w ramach prac interwencyjnych jesteś zatrudniania na ok rok, po czym pracodawca musi Cie zatrudnić na kolejny okres już bez dotacji. To jego obowiązek.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:52   #45
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez michagros Pokaż wiadomość
Pracodawca składa wniosek o prace interwencyjne do pup. Na wniosku warto napisać ołówkiem, że chodzi o konkretną osobę, np. Ciebie.

Potem jest kilka dni na rozpatrzenie wniosku.

Po pozytywnej decyzji następuje podpisanie umowy pomiędzy pracodawca a pup. Od tego momentu zaczynasz normalnie pracę.

Pracodawca ma obowiązek dostarczania co miesiąc rozliczenia dot. Twojego ZUS, aby otrzymał dofinansowanie.

Ty oczywiście przed pracą musisz wykonać badania, a podpisana umowę z pracodawcą okazać w pup. Z dniem podpisania umowy o pracę tracisz status bezrobotnej.

Z tego, co pamiętam, to w ramach prac interwencyjnych jesteś zatrudniania na ok rok, po czym pracodawca musi Cie zatrudnić na kolejny okres już bez dotacji. To jego obowiązek.
Ok, dzięki. Tylko najpierw ktoś musi się do mnie odezwać z ogłoszenia.
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 19:59   #46
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 144
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Ja bym w mailu, w którym zalaczasz CV, dopisała "możliwość prac interwencyjnych".
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 20:11   #47
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez michagros Pokaż wiadomość
Ja bym w mailu, w którym zalaczasz CV, dopisała "możliwość prac interwencyjnych".
A Urząd jakoś musi się na to zgodzić, żebym mogła to dopisać? Czy juz samo to, że jestem tam zarejestrowana pozwala na taki dopisek?
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 20:59   #48
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Podsumowując, jutro robię tak:

1. Idę tam i proszę o wzgląd do umowy szkoleniowej i jej kopię, jeżeli nie będą chcieli jej okazać, albo będą wymyślać, że nie mają jej na miejscu, to chyba założę nogę na nogę i nie wyjdę z tego biura
2. Nie loguję się do żadnych systemów, nie siadam w boxie,n ie dzwonię do nikogo
3. Nie podpisuję niczego, żadnej umowy, mimo, że pracowałam 3 dni i się logowałam do systemów
4. Dzwonię do Urzędu Pracy, że jednak nie podpisałam umowy, zrezygnowałam, bo mam wątpliwości co do uczciwości firmy i że jestem ubezpieczona w ZUSie tylko przez PUP

Serdecznie Wam dziękuję

Edytowane przez kanapka520
Czas edycji: 2021-03-28 o 21:29
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 07:36   #49
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Hejka, była dzisiaj w firmie, powiedziałam, że rezygnuję, nie obyło się bez pretensji o grafik, że się zobowiązałam do niego, że tylko wprowadzam chaos w działanie firmy.
Poprosiłam o ksero umowy szkoleniowej, pani na to, że nie wydają kopii. To ja, że chociaż wgląd, przeczytałam ją, a tam na końcu zapis, że umowę się sporządza w 2 egzemplarzach, na co ja, że w takim razie jest nieważna, skoro była podpisana w 1 egzemplarzu, jest mój podpis, a podpisu organizatora brak. Po tym dostałam kopię. Powiedziałam, że nie chcę żadnych pieniędzy i już tu nie przyjdę.
Teraz będę dzwonić do PUP.
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 08:51   #50
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez kanapka520 Pokaż wiadomość
Hejka, była dzisiaj w firmie, powiedziałam, że rezygnuję, nie obyło się bez pretensji o grafik, że się zobowiązałam do niego, że tylko wprowadzam chaos w działanie firmy.
Poprosiłam o ksero umowy szkoleniowej, pani na to, że nie wydają kopii. To ja, że chociaż wgląd, przeczytałam ją, a tam na końcu zapis, że umowę się sporządza w 2 egzemplarzach, na co ja, że w takim razie jest nieważna, skoro była podpisana w 1 egzemplarzu, jest mój podpis, a podpisu organizatora brak. Po tym dostałam kopię. Powiedziałam, że nie chcę żadnych pieniędzy i już tu nie przyjdę.
Teraz będę dzwonić do PUP.
No i dobrze zrobilas, widzisz, wszystko sie jakos rozwiazalo. Strach ma wielkie oczy.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 08:51   #51
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Serdecznie Wam dziękuję za pomoc!
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 09:11   #52
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Najważniejsze że nie dałaś się zastraszyć jakimiś bzdetami odnośnie grafiku

Powodzenia w dalszym szukaniu pracy.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 10:01   #53
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Najważniejsze że nie dałaś się zastraszyć jakimiś bzdetami odnośnie grafiku

Powodzenia w dalszym szukaniu pracy.
Dziękuję
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 12:05   #54
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez kanapka520 Pokaż wiadomość
Dziękuję
I na przyszłość, bądź bardziej asertywna, bo będziesz wiecznie dostawać po głowie.

I pilnuj papierów.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 12:27   #55
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
I na przyszłość, bądź bardziej asertywna, bo będziesz wiecznie dostawać po głowie.

I pilnuj papierów.
Dzięki, już mam nadzieję, że nie będą robić żadnych problemów.
Po pieniądze nie idę, wolę omijać z daleka i już tam nie iść.
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 13:48   #56
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez michagros Pokaż wiadomość
To normalne.

Rozkrecisz się.

I się niczego nie bój. To tylko ludzie.

Call Center to nie jest zwykle żadne "rozkręcisz się", mam kilkoro znajomych którzy wyszli z takiej pracy z depresją i mocno nadwątlonym zdrowiem, jedna dziewczyna podobno nawet przez sen gadała z klientami i stała sie strasznie agresywna bo musiala odreagowywać cały dzień. Jak ktoś sie do tego nie nadaje to sie nie nadaje i tyle.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 16:32   #57
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Call Center to nie jest zwykle żadne "rozkręcisz się", mam kilkoro znajomych którzy wyszli z takiej pracy z depresją i mocno nadwątlonym zdrowiem, jedna dziewczyna podobno nawet przez sen gadała z klientami i stała sie strasznie agresywna bo musiala odreagowywać cały dzień. Jak ktoś sie do tego nie nadaje to sie nie nadaje i tyle.
Z RODO weszła jedna dobra rzecz ... Brak telefonów na nr komórkowy prywatny z Call Center. Już nie pamiętam kiedy dzwonili chyba jak wchodziło RODO.

Wystarczyło zdanie o ochronie danych i od razu cisza

Wiadomo każdy potrzebuje pracy i są ludzie którzy lubią chodzić na takie zabawy z garnkami, odkurzaczami itp ale ja to zawsze się wściekałam jak ktoś do mnie dzwonił
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 17:09   #58
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Call Center to nie jest zwykle żadne "rozkręcisz się", mam kilkoro znajomych którzy wyszli z takiej pracy z depresją i mocno nadwątlonym zdrowiem, jedna dziewczyna podobno nawet przez sen gadała z klientami i stała sie strasznie agresywna bo musiala odreagowywać cały dzień. Jak ktoś sie do tego nie nadaje to sie nie nadaje i tyle.

Bardzo obciążająca psychicznie praca.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 20:47   #59
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez kanapka520 Pokaż wiadomość
No np. z Urzędem Skarbowym, czy w picie to jakoś ująć, nie wiem. Ja jestem do bólu uczciwa, nawet jak złotówkę znajdę na ulicy, to nie wezmę, bo to przecież nie moje.
Jak uwazasz ale czy z umowa czy bez pracowalas i Ci sie nalezy. Ja bym wziela. No a nastepnym razem po prostu upominalabym sie o umowe. Nie bedziesz miec problemow. Kto bedzie wiedzial ze dostalas pieniadze do reki? Oni na pewno nie beda sie tym chwalic.

Edit : Teraz widze ze sprawa sie rozwiazala. To super. Wszystkiego dobrego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2021-03-29 o 20:50
Monia284 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 21:48   #60
kanapka520
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 42
Dot.: Proszę o pomoc - zniewolenie na umowie zlecenie.

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Z RODO weszła jedna dobra rzecz ... Brak telefonów na nr komórkowy prywatny z Call Center. Już nie pamiętam kiedy dzwonili chyba jak wchodziło RODO.

Wystarczyło zdanie o ochronie danych i od razu cisza

Wiadomo każdy potrzebuje pracy i są ludzie którzy lubią chodzić na takie zabawy z garnkami, odkurzaczami itp ale ja to zawsze się wściekałam jak ktoś do mnie dzwonił
Do mnie nigdy jakoś za bardzo nie dzwonili, chociaż ostatnio miałam telefon z zastrzeżonego odnośnie ubezpieczeń czy tam odszkodowań.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Jak uwazasz ale czy z umowa czy bez pracowalas i Ci sie nalezy. Ja bym wziela. No a nastepnym razem po prostu upominalabym sie o umowe. Nie bedziesz miec problemow. Kto bedzie wiedzial ze dostalas pieniadze do reki? Oni na pewno nie beda sie tym chwalic.

Edit : Teraz widze ze sprawa sie rozwiazala. To super. Wszystkiego dobrego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No oni, nawet jakby po złości chcieli mi zaszkodzić, bo nie było najmilej dzisiaj. Wcześniej myslałam, że mogą mnie na złość do zusu zgłosić, chociażby na jeden dzień, musiałabym się wyrejestrować z UP, ale już mi wszystko dziewczyny wyjaśniły.

Dzięki Moniu

Edytowane przez kanapka520
Czas edycji: 2021-03-29 o 21:49
kanapka520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-07 01:33:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.