ślub + chrzciny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-04, 19:57   #1
hanneczka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3

ślub + chrzciny


Cześć!
Mam pytanie do Was odnosnie polaczenia wesela z chrzcinami. Moze ktos z Was uczestniczyl w takiej uroczystosci. Chodzi o to, ze nie wiem, jak to zorganizowac. Zakladam, ze w takim wypadku lepiej zamiast tradycyjnego wesela zrobic bankiet weselny. Zakladam, ze lepiej, aby za mna byl parawan, za ktorym moglabym nakarmic dziecko, ale tu tez pojawia sie problem sukienki a karmienie piersia. Nie wiem, czy powinna byc orkiestra, czy tylko wodzirej, czy po prostu muzyka z odtwarzacza. Nie wiem tez, jak dlugo powinna trwac taka uroczystosc i jak poinformowac gosci, ze konczy sie wczesniej. Przeraza mnie mysl, ze nie mam pojecia, jak dziecko bedzie sie wtedy zachowywac, czy nie bedzie plakac. Co robic, jakby plakalo w kosciele czy podczas bankietu. Bede wdzieczna za porade. Prosze pomozcie
hanneczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 11:05   #2
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: ślub + chrzciny

Cytat:
Napisane przez hanneczka21 Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam pytanie do Was odnosnie polaczenia wesela z chrzcinami. Moze ktos z Was uczestniczyl w takiej uroczystosci. Chodzi o to, ze nie wiem, jak to zorganizowac. Zakladam, ze w takim wypadku lepiej zamiast tradycyjnego wesela zrobic bankiet weselny. Zakladam, ze lepiej, aby za mna byl parawan, za ktorym moglabym nakarmic dziecko, ale tu tez pojawia sie problem sukienki a karmienie piersia. Nie wiem, czy powinna byc orkiestra, czy tylko wodzirej, czy po prostu muzyka z odtwarzacza. Nie wiem tez, jak dlugo powinna trwac taka uroczystosc i jak poinformowac gosci, ze konczy sie wczesniej. Przeraza mnie mysl, ze nie mam pojecia, jak dziecko bedzie sie wtedy zachowywac, czy nie bedzie plakac. Co robic, jakby plakalo w kosciele czy podczas bankietu. Bede wdzieczna za porade. Prosze pomozcie
Parawan wcale nie jest głupim pomysłem jeżeli chodzi o suknię, to najlepiej taką, jaką najwygodniej będzie Ci rozpinać i zapinać (np. z zamkiem z boku, bo wtedy sama sobie poradzisz). a przy malutkim dziecku zrezygnowałabym z orkiestry, bo huk może przestraszyć malucha, a muzykę zawsze można ściszyć. ale to tylko moje zdanie

a co do długości... no cóż, z małym dzieckiem raczej nie da się zrobić posiadówki do rana.
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....

Edytowane przez dudusiu
Czas edycji: 2011-08-05 o 11:06
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 12:57   #3
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: ślub + chrzciny

Cytat:
Napisane przez hanneczka21 Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam pytanie do Was odnosnie polaczenia wesela z chrzcinami. Moze ktos z Was uczestniczyl w takiej uroczystosci. Chodzi o to, ze nie wiem, jak to zorganizowac. Zakladam, ze w takim wypadku lepiej zamiast tradycyjnego wesela zrobic bankiet weselny. Zakladam, ze lepiej, aby za mna byl parawan, za ktorym moglabym nakarmic dziecko, ale tu tez pojawia sie problem sukienki a karmienie piersia. Nie wiem, czy powinna byc orkiestra, czy tylko wodzirej, czy po prostu muzyka z odtwarzacza. Nie wiem tez, jak dlugo powinna trwac taka uroczystosc i jak poinformowac gosci, ze konczy sie wczesniej. Przeraza mnie mysl, ze nie mam pojecia, jak dziecko bedzie sie wtedy zachowywac, czy nie bedzie plakac. Co robic, jakby plakalo w kosciele czy podczas bankietu. Bede wdzieczna za porade. Prosze pomozcie
Hej
byłam na takiej uroczystości 2 lata temu gdzie był ślub i chrzciny. Powiem tak była normalna orkiestra. Dziecko było na sali i jakoś nie było przerażone. Młoda się świetnie bawiła zaś dzieckiem opiekowała się jego matka chrzestna i ciotki. Wiadomo ona też tam z dzieckiem siedziała ale nie non stop. Ja bym na twoim miejscu zrobiła tak samo poprosiła bym kogoś o pomoc w opiekowaniu się maleństwem. Żebyś też coś z wieczoru użyła a nie tylko z dzieckiem na rękach.
Powodzenia
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 13:05   #4
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: ślub + chrzciny

Mojego TZ siostra też miała Slub i Chrzciny w tym samym dniu. Najpierw byl slub, pozniej ksiądz ochrzcil dziecko, po kosciele dzieckiem opiekowala sie przyjaciolka rodziny u siebie w domu, a Mlodzi mieli normalne wesele Maly urodzil sie w maju, a slub i chrzciny byl w pazdzieniku. Mleko sciągnęła do butelki. Wszyscy sie dobrze bawili a Maly byl dzielny podczas nieobecnosci rodzicow przez jedną noc
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 14:12   #5
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: ślub + chrzciny

Byłam na takiej uroczystości, było to normalne wesele, w hotelu. Dziecko trochę było na weselu, a potem w pokoju i ktoś zawsze z nim siedział, babcie, ciotki, kuzynki i oczywiście mama co jakiś czas. Nie było żadnych problemów, a Młodzi świetnie się bawili.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 00:10   #6
flawless
Raczkowanie
 
Avatar flawless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: ślub + chrzciny

rozważ chrzciny w niedzielę
flawless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 09:49   #7
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: ślub + chrzciny

Ja się spotkałam z bankietem, na 60 osób, bez tańców. Takie zwykłe spotkanie rodzinne, ale w większym gronie. Wcześniej się zaczęło i wcześniej się skończyło niż normalne/ zwyczajne śluby.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 23:36   #8
monitta89
Raczkowanie
 
Avatar monitta89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 158
Dot.: ślub + chrzciny

Ja była raz i mam nadzieje ( sorki ale to moje zdanie ) że już więcej na takiej imprezie nie będę.
Co do samej imprezy : PM miała sukienkę do kolan najpierw był ślub a potem chrzciny w kościele. W miejscu w którym była impreza były również pokoje do spania. W związku z tym dziecko miało tam swój pokój. Małej pilnowała opiekunka( zarówno na samej mszy jak i na imprezie), co uważam że było bardzo wygodne ponieważ nie absorbowano na dłużej kogoś z rodziny, kto mógł mieć ochotę potańczyć. Grał Dj, nie było oczepin tylko tort, impreza skończyła się o 5 rano, była to impreza 1 dniowa. A to że impreza zostanie skończona wcześniej powinno być ogłoszone na początku np. dziś bawimy się do ... godziny i tyle.
Pozdrowionka
__________________
RAZEM
NASZ ŚLUB
monitta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 23:59   #9
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: ślub + chrzciny

Cytat:
Napisane przez monitta89 Pokaż wiadomość
Ja była raz i mam nadzieje ( sorki ale to moje zdanie ) że już więcej na takiej imprezie nie będę.
Co do samej imprezy : PM miała sukienkę do kolan najpierw był ślub a potem chrzciny w kościele. W miejscu w którym była impreza były również pokoje do spania. W związku z tym dziecko miało tam swój pokój. Małej pilnowała opiekunka( zarówno na samej mszy jak i na imprezie), co uważam że było bardzo wygodne ponieważ nie absorbowano na dłużej kogoś z rodziny, kto mógł mieć ochotę potańczyć. Grał Dj, nie było oczepin tylko tort, impreza skończyła się o 5 rano, była to impreza 1 dniowa. A to że impreza zostanie skończona wcześniej powinno być ogłoszone na początku np. dziś bawimy się do ... godziny i tyle.
Pozdrowionka
Nie rozumiem i co było takiego złego, że nie chcesz być już nigdy na takim weselu?? Moim zdaniem młodzi świetnie to zorganizowali.
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:48   #10
hanneczka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: ślub + chrzciny

Dziekuje kochane za Wasze rady Sa mi bardzo pomocne. To dobry pomysl z opiekunka. Bede cos musiala wymyslic, bo mam sukienke gorsetowa zawiazywana stylu i bez ramiaczek, wiec wtedy silikonowy stanik. Bede musiala kombinowac z buteleczkami. Jeszcze nie urodzilam, wiec nie wiem, ile taki maluszek je. Tak pomyslalam, ze lepiej zrobic slub tak o 17 i o 18 rozpoczac wesele, to maluch bedzie tak z 2 godzinki na weselu, a potem polozy sie go spac. Jeszcze raz Wa dziekuje. Jesli macie jeszcze wiecej rad, to bede niezmiernie wdzieczna
hanneczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 18:01   #11
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: ślub + chrzciny

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem i co było takiego złego, że nie chcesz być już nigdy na takim weselu?? Moim zdaniem młodzi świetnie to zorganizowali.
dokładnie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-14, 08:14   #12
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: ślub + chrzciny

Cytat:
Napisane przez monitta89 Pokaż wiadomość
Ja była raz i mam nadzieje ( sorki ale to moje zdanie ) że już więcej na takiej imprezie nie będę.
Co do samej imprezy : PM miała sukienkę do kolan najpierw był ślub a potem chrzciny w kościele. W miejscu w którym była impreza były również pokoje do spania. W związku z tym dziecko miało tam swój pokój. Małej pilnowała opiekunka( zarówno na samej mszy jak i na imprezie), co uważam że było bardzo wygodne ponieważ nie absorbowano na dłużej kogoś z rodziny, kto mógł mieć ochotę potańczyć. Grał Dj, nie było oczepin tylko tort, impreza skończyła się o 5 rano, była to impreza 1 dniowa. A to że impreza zostanie skończona wcześniej powinno być ogłoszone na początku np. dziś bawimy się do ... godziny i tyle.
Pozdrowionka
Przepraszam, ale o 5 rano to wcześnie
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 09:28   #13
piankowa
Wtajemniczenie
 
Avatar piankowa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 677
Dot.: ślub + chrzciny

Wesele mojego brata tak wyglądało. Dziecko im specjalnego kłopotu nie stworzyło. Najpierw brat chciał wynająć opiekunkę, ale zaraz obie babcie dzidziusia zaprotestowały, że jak to "obca osoba z ich wnusią" i same na przemian z ciotkami się opiekowały dzieckiem.
A mała połowę czasu przespała i muzyka jej w tym nie przeszkadzała.
piankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 22:03   #14
monitta89
Raczkowanie
 
Avatar monitta89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 158
Dot.: ślub + chrzciny

Almariel weselo chrzciny na których ja byłam skończyły się o 5 i nie pisałam że to wcześnie. Autorka wątku zastanawiała się jak zasygnalizować że impreza kończy się wcześniej, więc poradziłam że na samym początku powinien to ogłosić dj
zubi89 ja nie odnosiłam się do wesela autorki bądź kogoś innego, tylko do takiego na którym ja byłam, i właśnie tam nie było prawie nic dobrze zorganizowane przez Młodych. To jest moja opinia. I dlatego mi się nie podobało- mam prawo do takiego zdania. Zresztą nie roztrząsałam się nad tym, tylko starałam się napisać pomocne info.
Mam nadzieje że Hani uda się to fajnie zgrać. Powodzonka
__________________
RAZEM
NASZ ŚLUB
monitta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 22:11   #15
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: ślub + chrzciny

monitta89 - ale tak to napisałaś jakbyś się odnosiła do tego wesela na którym byłaś sama przeczytaj to raz jeszcze: " impreza skończyła się o 5 rano, była to impreza 1 dniowa. A to że impreza zostanie skończona wcześniej powinno być ogłoszone na początku np. dziś bawimy się do ... godziny i tyle"
No i wydaje mi się, że fajnie to zorganizowali, że maluszek miał pokój i chyba nie podobało Ci się to, że był DJ a nie było oczepin - tak wnioskuję z Twojej wypowiedzi Z tym, że to chyba nie wina tego, że to były chrzciny łączone ze ślubem...
Tak może wyglądać też normalne wesele, bez chrzcin
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 15:30   #16
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: ślub + chrzciny

Cytat:
Napisane przez monitta89 Pokaż wiadomość
Almariel weselo chrzciny na których ja byłam skończyły się o 5 i nie pisałam że to wcześnie. Autorka wątku zastanawiała się jak zasygnalizować że impreza kończy się wcześniej, więc poradziłam że na samym początku powinien to ogłosić dj
Ahaaa To chyba miałam zacmienie, bo inaczej to zrozumialam. Przepraszam
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.