Blizny na ramieniu, plecach:( jAk usunąć?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-05, 12:39   #1
annqs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9

Blizny na ramieniu, plecach:( jAk usunąć??


Witam,

POnad 3 miesiące temu miałam wypadek samochodowy (najgorsze co w życiu mnie spotkalo) cieszę się że żyje ale blizny pozostały.kilka głębokich lini po około 7 cm..;/( mam dużo zdjęć także mogę wysłać na maila) Wiem, że to nie jest tak łatwo i szybko usunąć blizny. Wiem, że maście które stosuje kilka razy dziennie nie zadziałają od razu... ale prawie 4 miesiące masuje blizny po kilkanaście minut..nie ma różnicy;/ Chciałabym aby znikly:|
Chciałabym usunąć jakaś inną metodą, operacja plastyczna?Niewiem czy można takie zabiegi robić już 4 miesiące po szyciu? Czy to dobry pomysł? Czy da się usunąć je calkowicie? Czy zawsze będą jakieś pozostałości po nich? Szukam w internecie rożnych klinik(w małopolsce) ale moze wy mi pomożecie..?


Z góry dziękuje za odpowiedzi.
annqs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 18:12   #2
markos101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny na ramieniu, plecach:( jAk usunąć??

hej,

ostatnio mam rowniez nietety troszke podobny problem do Ciebie bo takze dotyczy on blizn i chetnie podziele sie z Toba moja wiedza. Ja dla odmiany usuwalem sobie 3 malutkie pieprzyki na twarzy i zamiast malutkich kreseczek ktore mialy byc praktycznie niewidoczne mam cos troszke innego... :/
ok zaczne moze od tego ze ramiona czy wlasnie barki naleza do miejsc na ktorych blizny najgorzej sie goja tzn sa pod ciaglym napieciem i jak juz pewnie zdazylas zauwazyc dosc znacznie moga sie rozchodzic (ale powinno to sie ustabilizowac gdzies po nie pozniej niz 6-8 miesiacach). Co do kwestii ich glebokosci to na pewno dobrze jakbys stosowala jakies masci bo chociaz w minimalnym stopniu pomoga Ci wygladzic blizne - z tych tanszych dobry jest contratubex ok 50zl bo (uwazam ze np dermatix czy veraderm ktore sa kilka razy drozsze na bazie silikonu nie sa wcale lepsze). Ciezko jest mi cos wiecej na temat glebokosci doradzic bo nie widzialem tych blizn. Tak dla informacji dodam tylko ze w przypadku blizn przerostowych (wypuklych) mozna stosowac np ostrzykiwanie sterydami w poczatkowej fazie do ok 3 miesiecy i powoduje to splycenie blizn niestety w druga strone jest trudniej. Czasami mozna stosowac naswietlanie np fraxel jest podobno dobry ale to raczej polecalbym np na blizny po tradziku. Co prawda lasery zazwyczaj stosuje sie najczesciej w pozniejszym okresie leczenia blizn tzn gdzies po roku ale jak Twoje sa glebokie to moze to inaczej wygladac. Idac dalej bardzo dobrze ze masujesz blizny bo jest to najlepszy i najprostszy sposob aby sprawic ze nie beda one twarde i szybciej zjasnieja. Kolejna sprawa jest korekta blizny. Nie wykonuje ich sie prawie nigdy przed uplywem okresy dojrzewania blizny a trwa on gdzies od roku do poltora bo efekt moze byc wtedy jeszcze gorszy. Mi pieprzyki usuwal chirurg plastyk z centrum damiana (prof.) ale jak zobaczylem rezultat to sie naprawde rozczarowalem i bylem jeszcze u 2 innych plastykow poleconych bo mam lekarzy wsrod znajomych i niestety powiedzieli mi ze duzo zalezy od zmiennosci osobnicznych (u kazdego to samo moze inaczej sie goic) poza tym u osob mlodych skora jest bardzo elastyczna dlatego tez blizny sie rozchodza... co do ewentualnej Twojej korekty to najlepiej jakbys porozmawiala po prostu z lekarzem i pokazala mu blizny. jak chcesz mozesz mi wyslac fotki i postaram Ci sie cos wiecej doradzic. Odpowiadajac na Twoje ostatnie pytanie to slad niestety na pewno nawet po takim zabiegu jak korekta zostanie bo nie wynaleziono jeszcze nic co calkowicie usunie blizne i niestety kazda korekta wiaze sie z wycieciem blizny wraz jej krawedziami wiec sprawia to w rezultacie ze blizna staje sie nieco dluzsza... ale nie martw sie niedlugo na pewno wynajda cos co sprawi ze bedzie mozna usunac blizny
markos101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 20:33   #3
Marcin...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: Blizny na ramieniu, plecach:( jAk usunąć??

http://www.beaute.pl/leczenie-blizn/uroda Przeczytaj ten artykuł, powinien ci trochę pomóc. pozdrawiam
Marcin... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.