jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 13:28   #1
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Unhappy

jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie


Proszę o nieprzenoszenie tego wątku do pielęgnacji ani do wypadających włosów - nie chodzi mi o leczenie tylko o zakrycie tego. Leczę się dermatologicznie i endokrynologicznie od 2 lat, jednak nie widzę żadnej poprawy...

Jak widać na zdjęciu, mój przedziałek jest dosyć szeroki i przedłuża się aż do 1/3 tyłu głowy oraz jest widoczny po bokach głowy. Próbowałam wielu rzeczy:
- tapirowanie trochę pomaga, jednak moje włosy są cienkie i nie chcę ich codziennie tak męczyć
- zaczesywanie odpada, bo mam w tym miejscu za mało włosów
- zmiana przedziałka na prawą stronę nic nie zmienia - wtedy przedziałek na czubku idzie ukosem przez całą głowę
- wiązanie w wysokiego kitka też odpada, bo moje włosy od razu zjeżdżają w dół, a nie powinnam ich mocno związywać
- podpinanie wsuwką przyniosło najlepszy efekt, ale raczej dziwnie to wyglądało jak paradowałam ze wsuwką znajdującą się na środku głowy:P
- pianka + suszenie od dołu działa krótkotrwale, zawieje wiatr, włosy zmienią położenie i problem wraca
Poza tym próbowałam w grupie zawsze iść ostatnia, nie schodzić po schodach przed kimś, w ławce siedzieć bokiem, chodzić z opuszczoną głową i takich tam

Do tego właśnie zaczynam naukę na politechnice, gdzie większość osób jest płci męskiej i chciałabym jakoś wyglądać
Najbardziej zależałoby mi na ukryciu przynajmniej tej części z tyłu głowy.
Każdy pomysł mi się przyda
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 14:04   #2
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

a może dopięcie po prostu treski? takiej jak ta: http://allegro.pl/treska-alisa-10-dw...218680442.html

robisz kucyk i opinasz ta treske na tym. zakryjesz gole miejsce i zyskasz na objetosci, potem pokombinujesz jaka mozesz z tego jeszcze fryzurke zrobic.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 14:23   #3
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

kupiłam sobie pasmo włosów clip in, ale jednak się nie nadaje, bo widać pasek - warstwa włosów powinna go przykryć
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 16:35   #4
_Bunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 34
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

hym..moze spróbuj odbic wlosy od nasady za pomoca szczotki i suszarki sa tez takie lokowko-suszarki taka bylo by latwiej ci samej zrobic. i oczywiscie pianka do wlosow albo inne produkty do dodania objetosci włosom i moze opaska zwykla do wlosow ? do tylu wlosy zaczesac i tyl natapirowac.Probowalas tak ?
_Bunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 17:12   #5
anulka22pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Hmm, nie wiem, ale miałam kiedyś podobny problem. I najdziwniejsze, ze odkąd zaczęłam rozjaśniać włosy( wcześniej farbowałam na czarno), najpierw stopniowo pasemkami, teraz od roku mam popielaty jasny blond, to włosów jest jakby więcej, mają więcej objętości i o dziwo wcale mi się nie zniszczyły i nie wypadają, jak mnie straszono. Oczywiście stosuje odżywke do włosow rozjaśnianych i raz na dwa tygodnie maskę WAX.
anulka22pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:00   #6
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

może zagęszczanie u fryzjera, są specjaliści właśnie od takich problemów, w USA widziałam ja kobiecie przyklejali pasma do skalpu.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 18:37   #7
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

próbowałam zaczesywać do tyłu i tapirować, ale to jest raczej inwazyjna metoda przy cienkich włosach, więc nie chcę tego robić zbyt często
ostatnio przyciemniłam włosy, dlatego jest to bardziej widoczne. jak kolor zejdzie będę rozjaśniać naturalnymi płukankami, może wtedy będzie lepiej
2 lata temu chciałam zagęścić włosy, ale po zgłębieniu tematu i obejrzeniu zdjęć "parę miesięcy po" stchórzyłam, nie chciałam niszczyć włosów i skóry głowy. teraz też nie chcę - za bardzo niszczy włosy, a tę metodę trzeba powtarzać co 3 miesiące
__________________
onepart0fme.blogspot.com

Edytowane przez Leanne
Czas edycji: 2010-09-15 o 18:50
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 20:29   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Na pewno nie powinnaś przyciemniać włosów, to bardzo uwydatnia efekt, który chcesz ukryć. Pomysł ze wsówką wcale nie jest zły i nie wygląda głupio moim zdaniem. A myślałaś może o bardzo krótkiej fryzurze +jasne włosy?
W ostateczności zostaje ci peruka. Lace wig podobno naturalnie wygląda.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 00:45   #9
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

krótkie włosy mi nie pasują (nawet nie chciałabym takich mieć), ale latem zawsze mam odcień ciemnego słonecznego blondu i mam zamiar do tego koloru wrócić i taki utrzymywać
peruka jakoś tak strasznie poważnie zabrzmiała ;p

jakie uczesania mogą to zakryć? myślałam o pofalowaniu włosów i podpinaniu ich wsuwkami. jako że nie mogę włosów wiązać, nic innego nie przychodzi mi do głowy
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 06:47   #10
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Cytat:
Napisane przez Leanne Pokaż wiadomość
kupiłam sobie pasmo włosów clip in, ale jednak się nie nadaje, bo widać pasek - warstwa włosów powinna go przykryć
zajrzałas do linka? to nie jest clip in taki typowy, inaczej sie go montuje.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 08:48   #11
wyjdziniewracaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 11
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

a może wysoko zrobić kok, taki lużno spięty, "niedbały"? nie wiem czy próbowałaś
wyjdziniewracaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 13:04   #12
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

napewno jasniejsze wlosy. mozesz je sciac, ale mowisz ze odpada. zagescic u fryzjera tez nie chcesz. to moze zaszalej i zrob sobie warkoczyki. wtedy sie robia takie przedzialki miedzy warkoczykami i mialabys problem z glowy. albo dredy chociaz na dredy to nie wiem czy nie zacienke amsz te wloski. no ale warkoczyki to jest dobry pomysl moglabys miec dlugosc jaka chcesz, na codzien fryzure z takich warkoczykow mozesz robic przerozna, czy to kucyk, upiece, jakas chusta, rozpuszczone. wydaje mi sie to dobrym pomyslem

przykladowe strony ze zdjeciami
http://www.warkoczyki.info/galeria
http://www.warkoczyki.com.pl/galeria.html
http://www.warkoczyki.com/ tu masz tez zdjecia przed.
a jak chcesz wiecejto wystarczy wpisac w google
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 14:51   #13
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Powinnaś ostrzyc włosy w ten sposób i zaczesywać je do góry ( do tyłu) i do tego opaska http://www.hairstyledigest.com/how-t...bob-hairstyle/
moja córka miała też taki problem ze wypadły jej włosy wyleczyłam jej drożdzami lewitan i nafta kosmetyczna wymieszana z żółtkiem , wielu dermatologow odwiedziłyśmy i nic nie pomagały żadne leki wypisywane przez nich wiec sama się tym zajęłam i na szczęśćie włosy jej odrastają w prawdzie są cieńkie ale już nie widać łysych miejsc
ps. nie była chora na rzadną grzybice czy coś z tych rzeczy po prostu jej tak wypadły ale na prawde placek miała wielkości dłoni
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 

Edytowane przez BlueRoses
Czas edycji: 2010-09-16 o 14:52
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:24   #14
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

mysia m, tak, zajrzałam do linka. ale dodatkowa warstwa na kucyku nie jest mi potrzebna, więc napisałam o clip in, który można wpiąć w dowolne miejsce na głowie poza tym nie chcę niszczyć reszty włosów związywaniem ich (żeby zrobić kucyka na prawdę muszę je mocno spiąć, inaczej się nie utrzyma)

wyjdziniewracaj, tak, próbowałam! uwielbiam tę fryzurę, ale jak na złość wychodzi mi tylko w domu, kiedy nigdzie nie wychodzę muszę ją wytrenować i
poćwiczyć ze wsuwkami

BlueRoses, chyba mogę zostawić włosy trochę za ramiona, jeśli są lekkie i wycieniowane? dzisiaj próbowałam po myciu zaczesać je do tyłu, ale nie współpracowały ze mną, ciągle wracały na swoje miejsce. wieczorami będę je tak trzymać na siłę, może się przyzwyczają
leczyłaś córkę domowymi sposobami równolegle z lekami od dermatologa?
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:38   #15
wyjdziniewracaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 11
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

no ja też sobie czasami w domu tak zamotam jak sprzątam albo co, żeby mi kłaki nie przeszkadzały rzeczywiście mi też jak "chcę" ją zrobić kiedy wychodzee się nie udaje, bo ona wychodzi jak się ją robi byle jak ;p
wyjdziniewracaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 22:04   #16
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Może cos takiego?

http://allegro.pl/tasmy-samoprzylepn...221743879.html
tylko trochę drogie :/

a to?
http://allegro.pl/cele-up-spinka-pod...222741658.html

Edytowane przez Yattamanka
Czas edycji: 2010-09-17 o 22:05
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 22:30   #17
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

łał, świetna ta spinka! jak będzie działać zgodnie z opisem, może być bardzo pomocna
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 23:01   #18
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Cytat:
Napisane przez Leanne Pokaż wiadomość
łał, świetna ta spinka! jak będzie działać zgodnie z opisem, może być bardzo pomocna

Sama chętnie bym ja kupiła, niestety mam zbyt krótkie włosy na takie cudo

Mam nadzieję, że jeśli się zdecydujesz, że będzie się spisywać na medal i w końcu odetchniesz

Pomyśl też o braniu skrzypu, piciu pokrzywy. To pomaga na porost zarówno obecnych jak i nowych włosków.
Może radical w ampułkach? To coprawda kolejny koszt, ale chyba warto spróbować mając na uwadze, że wydajesz masę kasy na leki które i tak Ci nie pomagają (lepiej wydawać na coś co działa).

Trzymam kciuki Powodzenia
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 23:24   #19
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

jutro jadę do Galerii poszukać tych spinek, jak nie znajdę to kupię na allegro ;d
kiedyś łykałam skrzyp, muszę do niego wrócić mój przypadek jest na tyle dziwny, że jest spowodowany hormonami, ale mieszczą się one na granicy (czasem lekko od niej odbiegają), więc nie mogę tego leczyć hormonalnie ;o więc próbuję wcierkami, maseczkami i zdrową dietą
dziękuję za wsparcie!
__________________
onepart0fme.blogspot.com
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-18, 21:44   #20
madalena73
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 38
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Bardzo dobra jest placenta ,mam też problem z włosami itylko ona mi pomogła
madalena73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 03:36   #21
karen_walker
Raczkowanie
 
Avatar karen_walker
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LA/Tarnów
Wiadomości: 157
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Ja bym proponowała trwałą. Bo masz proste i bardzo cienkie włosy. Jedyny ratunek to ich zmieniona struktura na skręt. Włosy się uniosą i tego przedziałka tak nie będzie widać. Dobrze zrobiona trwała nie zniszczy Ci bardzo włosów. Farbowania i inne takie odradzam Ci, bo po farbie włosy lecą jeszcze bardziej z powodu rezorcyny. Trwała to też chemia, ale nie widzę innego sensowniejszego pomysłu. Zakręć sobie włosy na wałki a najlepiej na papiloty i zobacz jakie wtedy będą efekty. Ja bym zrobiła trwałą.
karen_walker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 10:25   #22
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Żadnej trwałej , staraj sie włosów nie wiązać w żadna kitkę i nie tapiruj (jestem fryzjerką i dobrze Ci radzę) włosy możesz ostrzyc i do takiej długości http://www.papilot.pl/article/4037/D...-na-topie.html i zakładać opaskę po jakimś czasie włosy sie przyzwyczają , co do wcierek i tych innych od lekarza .. byly wcierki jakieś śmierdzące spirytusem nie pamietam już z czego ale były robione na receptę gdy wcierałam je małej widziałam że to nie daje żadnych rezultatów a wrecz przeciwnie wysuszały bardziej włosy i jej wypadały więc sie wkurzyłam i odstawiłam to całe badziewie i sama zaczełam tak jak mówiłam drożdże Lewitan , nafta kosmetyczna z pokrzywą wymieszana z żółtkiem i tymsmarowałam głowe zakrywałam folią i ręcznikiem i tak chodził z tym parę minut ,oczywiście ściełam jej włosy na krótko i do tego opaseczka żeby zakrywała własnie te łysinę , szampon oczywiście kupiłam jej specjalny ten http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=6453
i powiem Ci że po ok mniej niż miesięcznej kuracji włosy córce zaczęły normalnie odrastac nie są w wprawdzie mega grube ale nie ma już tych łysych miejsc włosy jej fajnie odrosły a do opaski tak sie przyzwyczaiła że nosi dalej także zrób tak jak Ci radzę mam nadzieję że Ci pomogę i mówię Ci żadnych farbowań ,trwał przypinek czy kucyków to Ci bardziej włosy osłabi.
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:26   #23
Leanne
Rozeznanie
 
Avatar Leanne
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 563
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

kupiłam cele up... wielki zawód - moje włosy nie zakrywają jej całej, miejscami się przebija i jest widoczna poza tym efekt jest bardzo sztuczny

madalena73, używałaś jej w odżywce/maseczce?

karen_walker, trwała odpada, ja mam dopiero 19 lat, nawet bym jej nie chciała ;p moje włosy nie są proste, są bardzo podatne na układanie, więc łatwo mi je wyprostować nawet grzebieniem i zimnym strumieniem powietrza. Naturalnie się mocno falują z przodu i od uszu w dół.

BlueRoses, mogę je delikatnie tapirować od spodu w tych najgorszych miejscach czy lepiej sobie darować?
ja właśnie dostałam wcierkę robioną na receptę. rok temu po całej buteleczce nowe włosy odrastały mi grubsze, ale teraz nic takiego nie zauważyłam. mam nadzieję, że ich nią nie wysuszam. łykam skrzyp, stosuję przy każdym myciu odżywkę i raz w tygodniu maseczkę wzmacniającą cebulki włosów, a włosy myję szamponem jajecznym. ostatnio kupiłam też szampon Hipp bez sls-u
czyli mam cały czas chodzić w rozpuszczonych włosach czy np. podpinać wsuwkami?
__________________
onepart0fme.blogspot.com

Edytowane przez Leanne
Czas edycji: 2013-02-03 o 16:10
Leanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:46   #24
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

ja na twoim miejscu natapirowałabym włosy już od 2/3 przedziałka
(oczywiście nie tapir jak u emo tylko taki delikatny)
spryskać lakierem
polecam taki jakby w mgiełce nie skleja włosów i prawie nie widać że jest
i włoski do tyłu
potem można delikatnie spiąć w kucyka
lub wsuwkami również partie z boku
i takie upięcie może być na środku po boczku też ładnie wygląda
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 17:54   #25
Pseudomonas aeruginosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Może wypróbuj Nanogen, albo jakiś jego odpowiednik, nazywa się chyba HSR. Ma to postać mikrowłókien, które zagęszczają prześwity. Nie stosowałam tego, ale słyszałam, że efekty są dobre i nie widać, że coś majstrowałaś. Poczytaj na necie, sporo jest na ten temat.
Pseudomonas aeruginosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 13:43   #26
monak89
Raczkowanie
 
Avatar monak89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

z fryzur takich nacodzień - spróbuj moze obciąć grzywkę/lub na skos. a włosy już od tego miejsca gdzie jest przedziałek równoległy do czoła zaczesać, ale tylko jakby połowę, znad uszu. tworzysz coś jakby drugi przedziałek, między uszami, z tyłu. jesli zbierzesz wystarczająco malo włosów, nie będzie to dziwnie wyglądać, a miejsce upięcia mozesz zrobić wysoko, własnie na czubku. można to zrobić wsuwkami, czy żabkami. a dzięki temu że byś miała grzywkę, czy tam trochę na skos grzywkę, te włosy z czubka głowy i z przody głowy znad czoła, poszłyby prostopadle do czoła i zakrywały ten czubek. ufff. lepiej nie mogłam tego opisać.
jak byłam mała takie upięcie nazywłąam "na ksieżniczkę"
http://idolo.pl/uroda/podpiecie,ale,...ga,2166,2.html coś jak tu, ale jeszcze wyzej, na czubku głowy. <mi akurat tak pasuje, moze tobie też, spróbuj róźne warianty>
polecam też szampony decross i C1 dr. Kurt Wolff, i jak dziewczyny pisały - preparaty wzmacniające włosy, jakieś skrzypy, pokrzywy. wcierki - na tym się akurat nie znam. powodzenia
monak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 15:23   #27
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Ktoś kto proponuje warkoczyki czy trwałą na takie włosy to chyba z konia spadł:/ Nawet dobrze założone warkoczyki wymagają włosów w jako-takim stanie, żeby wytrzymały ciężar syntetyków i ściśnięcie. Moim zdaniem powinnaś postawić na: 1. rozjaśnienie 2. podkręcenie włosów, ale nie trwałą tylko tradycyjnie na papiloty, czy po prostu skręcać delikatnie na noc lub przy suszeniu 3. maski i inne odżywki na włosy i skórę głowy 4. fantazyjne upięcia typu artystyczny nieład - trochę praktyki i nauczysz się, jak je robić szybko i ładnie - gładkie uczesania w Twoim przypadku odpadają.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 15:35   #28
karen_walker
Raczkowanie
 
Avatar karen_walker
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: LA/Tarnów
Wiadomości: 157
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Rzeczywiście, dziewczyna ma naprawdę duże ubytki włosów i poważny problem, a Ty jej proponujesz gorszą chemię niż trwała na włosy, żeby jej rozjaśniacz włosy popalił i skórę i jeszcze więcej włosów wypadło. Nie wspomnę o efekcie "po farbowaniu/koloryzacji/rozjaśnianiu" kiedy to zawsze przez jakiś okres włosy wypadają, co jest spowodowane obecnością rezorcyny w każdej farbie! Albo papiloty, które ciągną włosy i więcej ich wypada. Jak już krytykujesz, to sprawdź co sama piszesz. Przez trwałą nie miałam na myśli emerytalnego baranka, lecz trwałą robioną na dużych, szerokich wałkach. Jeśli założycielce tematu zależy na zniknięciu łysiny, to ja bym włosów w ogóle nie tapirowała, nie prostowała, bo to włosy niszczy, męczy, ciągnie lekko. Może faktycznie lepiej je ściąć na zapałkę i zacząć odżywiać od wewnątrz skrzypem i witaminami a od zewnątrz wcierkami? lakiery i inne stylizacje zniszczą Ci włosy jeszcze bardziej. A naprawdę masz ich bardzo mało.

Przede wszystkim, co wieczór masuj skórę głowy przez 10-15 minut, żeby poprawić krążenie krwi skóry głowy, dotlenić włosy i wzmocnić je.
Cóż, zrobisz , co uznasz za stosowne, ale ja bym się wybrała też do lekarza, aby zrobić badania, bo może Twój problem to kwestia hormonalna. Dermatolog może Ci doradzi jakieś dobre i skuteczne środki na Twój problem.

Edytowane przez karen_walker
Czas edycji: 2010-09-22 o 15:46
karen_walker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:38   #29
Pseudomonas aeruginosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Autorka napisała, że wypadanie jest na tle hormonalnym, więc ani skrzyp, ani żadne suplementy diety nie pomogą. Standardowym postępowaniem w większości przypadków jest terapia hormonalna (choć autorka ma je w normie- czyżby nadwrażliwość mieszków włosowych na adrogeny?) i Loxon oraz Alpicort E. A autorce wątku nie radzę robić sobie trwałej, rozjaśniać, czy też w jakiś inny sposób nadwyrężać włosów, gdyż w tym typie wypadania włosów dochodzi niestety do znacznego ich ścięczenia i włosy są bardzo, bardzo słabe.
Pozdrawiam
Pseudomonas aeruginosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:56   #30
monak89
Raczkowanie
 
Avatar monak89
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: jak ukryć łyse miejsca na czubku głowy? /zdjęcie

Cytat:
Napisane przez Pseudomonas aeruginosa Pokaż wiadomość
Autorka napisała, że wypadanie jest na tle hormonalnym, więc ani skrzyp, ani żadne suplementy diety nie pomogą.
ale wzmocnią nowo wyrastające włosy, co na pewno da efekt wizualny.
monak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-18 09:44:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.