świecenie w strefach T - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 21:50   #1
Paradise18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
GG do Paradise18

świecenie w strefach T


Mam 'wielki' problem bo jest to niesamowicie meczące dla mnie . Zauważyłam że od pewnego czasu kiedy używałam rano żelu micelarnego z dermedica i kremu nawilżającego , oczywiście później nakładałam puder matujący moja cera zaczęła się niesamowicie świecić w strefach T . Sama nie wiem czy to jest związane z porą roku , ogrzewaniem w pomieszczeniach ale normalnie po 2 godzinach moja cera świeci jak latarnia. Dodam że krem nawilżający używałam na noc . Nigdy jako baza pod makijaż. Wcześniej oczywiście też miałam ten problem ale w znacznie mniejszym stopniu , rano przemywałam tonikiem matującym z nivea , później krem matujący i było średnio , ale nie tak tragicznie. Ten żel micelarny jest do cery trądzikowej i łojotokowej.
Dziewczyny zaradźcie coś na to .
__________________

Paradise18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 15:23   #2
enchanteone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 36
Dot.: świecenie w strefach T

podnoszę
mam podobny problem
__________________
„Życie podobne jest do drogi pełnej zakrętów. Widzimy tylko odcinek do kolejnego zakrętu. Ale wiemy, że Bóg ogarnia wzrokiem całą drogę”


Anton Kuer
enchanteone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 15:37   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: świecenie w strefach T

Może to wina podkładu, czy tam pudru który stosujesz?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 16:43   #4
Paradise18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
GG do Paradise18
Dot.: świecenie w strefach T

wątpie stosowałam z sephory , przez 2 lata ciągle ten sam oczywiście wymieniałam go a nie przez 2 lata ten sam..
Dzisiaj jak nie użyłam żelu micelarnego i zastąpiłam go kremem Siarkowa moc było trochę lepiej.. chociaż siarka nie za dobra dla cery.. tak samo jak inne rzeczy zawarte w tym preparacie.. myślę że może wysuszyłam trochę cere tymi kosmetykami do cery trądzikowej i stąd ten masakryczny efekt.. wydzielania x2 sebum
__________________

Paradise18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 17:57   #5
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: świecenie w strefach T

podobno taki składnik kremów i kosmetyków jak paraffinum liquidum przyczynia się do zwiększania produkcji łoju, sprawdź czy któryś z Twoich kosmetyków go zawiera
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 18:18   #6
sheimage
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: świecenie w strefach T

im więcej kosmetyków matujących tym bardziej skóra się świeci - ja tak miałam; teraz używam kremu nawilżającego, żelu do mycia twarzy do cery mieszanej i fluidu do cery mieszanej (revlon), dodatkowo puder transparentny żeby w razie czego uniknąć błyszczenia w ciągu dnia
__________________
Zobacz dlaczego wszyscy są w szoku!!!
handbagheaven.pl
sheimage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 12:59   #7
Paradise18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
GG do Paradise18
Dot.: świecenie w strefach T

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
podobno taki składnik kremów i kosmetyków jak paraffinum liquidum przyczynia się do zwiększania produkcji łoju, sprawdź czy któryś z Twoich kosmetyków go zawiera
nie nie zawierają , ale dziękuję będę wiedziała na przyszłość : )
dostałam jeszcze próbki od koleżanki kremów matujących więc zobaczymy co z tego będzie
__________________

Paradise18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 13:50   #8
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: świecenie w strefach T

Co do kremów matujących i normalizujących - z nimi jest tak, że przy dłuższym stosowaniu mogą przesuszać twarz i stad może ona się nadmiernie błyszczeć i tłuścić. Dobre jest nacieranie twarzy olejem z wiesiołka i zażywanie wiesiołka w kapsułkach oraz właśnie rezygnacja z kremów matujących na rzecz czegoś lekkiego nawilżającego, np. Humektanu, Mineral Flowers.
Nie napisałaś jakich dokłądnie kosmetyków używasz więc nie wiem co Ci może szkodzić.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 18:14   #9
driveonecrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 38
GG do driveonecrazy
Dot.: świecenie w strefach T

Być może to też wpływ pory roku. Powinnaś lepiej chronić skórę przed wiatrem, zimnem, bo skóra broni się sama wytwarzając więcej łoju. Ogrzewanie również ma wpływ, wysusza;/ Postawiłabym na dokładne oczyszczenie cery, tonizację i troszkę bogatszy kremik na dzień. Dorzuć jeszcze peeling ok. 2 razy w tygodniu. Napisz czy coś się poprawiło.
__________________
ilovemakeup.bloog.pl - to co kocham!
driveonecrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 18:38   #10
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: świecenie w strefach T

Tonizacja, bogatszy kremik, peeling... same konkrety, nie ma co
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:47   #11
Paradise18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
GG do Paradise18
Dot.: świecenie w strefach T

Cytat:
Napisane przez driveonecrazy Pokaż wiadomość
Postawiłabym na dokładne oczyszczenie cery, tonizację i troszkę bogatszy kremik na dzień. Dorzuć jeszcze peeling ok. 2 razy w tygodniu. Napisz czy coś się poprawiło.
Hmm codziennie rano oczyszczam cerę tonikiem z nivea łagodzącym lub kiedyś matującym później smaruje się kremem i dopiero nakładam makijaż , do tego mam silnie nawilżający krem z iwostinu to dobra firma , na zmianę z nivea nawilżającym. Peelingu unikałam troszkę bo zawsze wydaje mi się że moja cera jest bielsza . Co miesiąc robię maseczkę z peelingiem gruboziarnistym . Wiesiołka też łykałam na alergię i za duże ciśnienie.. : - )

Może to po prostu wina ogrzewania w pomieszczeniach.. Muszę się zaopatrzeć w normalny peeling do twarzy i chociaż peelingować sobie czoło które najbardziej świeci
__________________

Paradise18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 13:04   #12
driveonecrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 38
GG do driveonecrazy
Dot.: świecenie w strefach T

Nie uważam, żeby kremy normalizujące mogły wysuszać.. matujące owszem, ale normalizujące? Po za tym jak mogę dziewczynie polecić konkretne produkty skoro nie wiedziałam dokładnie jakich obecnie używa i nie widziałam jej cery?

Na taką pogodę warto stosować kremy ochronne, tłustsze, odżywcze, które stworzą ochronny film na skórze. Uważam osobiście, że sam tonik rano to troszkę za mało, aby ją oczyścić. A z bielszą cerą po peelingu to raczej chwilowe, złudne wrażenie Jako peeling mogę polecić Morelowy z St. Ives. Ma bardzo dobre opinie. Ogrzewanie na peeewno ma duży wpływ na naszą cerę.

A próbowałaś kiedyś kremów z kwasami (AHA, BHA)?
__________________
ilovemakeup.bloog.pl - to co kocham!
driveonecrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 14:25   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: świecenie w strefach T

Cytat:
Po za tym jak mogę dziewczynie polecić konkretne produkty skoro nie wiedziałam dokładnie jakich obecnie używa i nie widziałam jej cery?
pisząc, że polecasz oczyszczanie twarzy, tonizację i krem to napisałaś to co występuje w peilęgnacji każdej cery a dziewczyna napisała, że ma problem z błyszczeniem. Więc na tej podstawie można jej coś na to błyszczenie polecić

Poza tym właśnie większośc kremów normalizujących działa wbrew pozorom niekorzystnie dla skóry. Efekt unormowania i zmatowienia dają tylko tymczasowo, gdy je stosujemy. Posiadają takei skąłdniki, które wysuszają.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-10-31 o 14:26
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:56   #14
driveonecrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 38
GG do driveonecrazy
Dot.: świecenie w strefach T

Z pierwszej wypowiedzi koleżanki wywnioskowałam, że jej poranna pielęgnacja nie jest wystarczająca (na noc krem nawilżający, rano tylko żel micelarny), dlatego tak napisałam. To moje zdanie. Nie pisała, że stosuje peelingi, więc napisałam, że powinna je wykonywać oraz że może to być wpływ pory roku i powinna chronić skórę. Przyczyn należy szukać u podstaw, a nie niwelować ich skutki.

Z resztą nie będę tłumaczyć i zaśmiecać wątku.
__________________
ilovemakeup.bloog.pl - to co kocham!

Edytowane przez driveonecrazy
Czas edycji: 2010-10-31 o 22:09
driveonecrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 13:42   #15
Paradise18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
GG do Paradise18
Dot.: świecenie w strefach T

Dziewczyny za chwilę się pobijecie ;]
Chciałam tylko jakiejś rady bo przejrzałam parę wątków o tym ale skoro to ma być problemem to już naprawdę wolę chodzić i świecić
i tak mam już fobie społeczne to świecenie mnie nie zabije..
__________________

Paradise18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 14:57   #16
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: świecenie w strefach T

Eeee bez przesady, nikt się tu nie bije. Na forum się dyskutuje i wymienia poglądy co do tego co wcześniej pisałaś - błyszczenie może być spowodowane nadmiernym wysuszaniem więc może zainwestuj w dobry krem o prostym składzie, np. Humektan
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 15:36   #17
driveonecrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 38
GG do driveonecrazy
Dot.: świecenie w strefach T

Żaden problem Czasem bywa, że ma się inne zdania i inne argumenty. Często taka wymiana zdań jest korzystna i zmusza do zastanowienia się nad argumentami drugiej strony.
__________________
ilovemakeup.bloog.pl - to co kocham!
driveonecrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.