Mity i Sterotypy Fitnessowe - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 19:40   #1591
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cześć, interesuje mnie zdanie dziewcząt, które tkwią już w fitnessie trochę czasu.
Mianowicie - co myślicie o CrossFit'cie?

Trenuję już miesiąc, staram się wykonywać ćwiczenia poprawnie technicznie, choć trochę nie odpowiada mi presja czasu (a na tym CrossFit polega) - co prawda tylko przy niektórych WOD'ach, ale to być może kwestia przyzwyczajenia.
W związku z tym boję się nieco o kontuzje: dynamika wykonywanych ćwiczeń jest naprawdę duża, a gdy w grę wchodzą większe obciążenia chwila nieuwagi, chwila rozluźnienia mięśnia może doprowadzić do poważnego urazu.

Co ogólnie myślicie o tej formie treningów?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 17:32   #1592
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

hej. ja bym chciała dołączyć,
póki sub., i musze poczytać, - trochę stron mam do nadrobienia
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 03:32   #1593
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Cześć, interesuje mnie zdanie dziewcząt, które tkwią już w fitnessie trochę czasu.
Mianowicie - co myślicie o CrossFit'cie?

Trenuję już miesiąc, staram się wykonywać ćwiczenia poprawnie technicznie, choć trochę nie odpowiada mi presja czasu (a na tym CrossFit polega) - co prawda tylko przy niektórych WOD'ach, ale to być może kwestia przyzwyczajenia.
W związku z tym boję się nieco o kontuzje: dynamika wykonywanych ćwiczeń jest naprawdę duża, a gdy w grę wchodzą większe obciążenia chwila nieuwagi, chwila rozluźnienia mięśnia może doprowadzić do poważnego urazu.

Co ogólnie myślicie o tej formie treningów?
Bardzo ciekawe pytanie, ciekawa jestem opinii naszych specjalistek.

Ja mam bardzo mieszane uczucie:
z jednej strony bardzo mi się podoba, bo nie ćwiczy się tylko dla wyglądu ale i dla poprawienia sprawności i kondycji, no i grupowa forma zajęć może być dość motywująca
z drugiej - na mojej siłce wisi kilka stron hejtu na crossfit. że powtórzenia są szybkie i w dużej ilości, a co za tym idzie - szczególnie początkujący mogą zrobić sobie dużą krzywdę. że to taka podrasowana rozgrzewka z wfu i nijak nie umywa się do prawdziwego treningu na siłowni.

to jak to jest?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 08:24   #1594
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawe pytanie, ciekawa jestem opinii naszych specjalistek.

Ja mam bardzo mieszane uczucie:
z jednej strony bardzo mi się podoba, bo nie ćwiczy się tylko dla wyglądu ale i dla poprawienia sprawności i kondycji, no i grupowa forma zajęć może być dość motywująca
z drugiej - na mojej siłce wisi kilka stron hejtu na crossfit. że powtórzenia są szybkie i w dużej ilości, a co za tym idzie - szczególnie początkujący mogą zrobić sobie dużą krzywdę. że to taka podrasowana rozgrzewka z wfu i nijak nie umywa się do prawdziwego treningu na siłowni.

to jak to jest?
i chyba racja. crossfit znam tylko z filmików z youtube (u mnie nie ma tego typu zajęć), ale nie widziałam w zdjęciach "przed i po" żadnej grubszej osoby, raczej ludzie mieszczący się w normie wagowej.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 08:54   #1595
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
i chyba racja. crossfit znam tylko z filmików z youtube (u mnie nie ma tego typu zajęć), ale nie widziałam w zdjęciach "przed i po" żadnej grubszej osoby, raczej ludzie mieszczący się w normie wagowej.
a to początkujący musi być gruby?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 09:19   #1596
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
a to początkujący musi być gruby?
nie, nie musi, ale to, że takie osoby nie ćwiczą crossfitu chyba o czymś świadczy. po szczupłej osobie nie zawsze widać czy coś ćwiczy.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 10:53   #1597
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Crossfit ma dużo plusów i minusów.

Uważam, że jest świetny jako urozmaicenie treningów, inspiracja do niektórych ćwiczeń ale nie polecam zabaw ze sztangą osobom które nie mają świetnie opanowanej techniki, na prawdę można sobie zrobić krzywdę.

Crossfit to przypadkowe ćwiczenia a nie treningi, jeśli ktoś chce osiągnąć konkretny cel, to powinien mieć ukierunkowane treningi. Jeśli ćwiczy jedynie dla przyjemności albo ma ADHD to crossfit się sprawdzi

Inspiruje Cię crossfit? Wpleć jego elementy do treningu, np. 1-2 x w tygodniu po treningu pobaw się w podciąganie na linie albo na drążku, na jednym treningu w tygodniu uwzględnij kompleks sztangowy, raz na dwa tygodnie zrób trening w stylu crossfit itp.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 20:01   #1598
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

dzięki za odpowiedź ja chyba pójdę na crossfit jak sobie trochę poprawię kondycję, bo nie chcę spowalniać grupy.

btw, ILE JESZCZE tego szału na Chodakowską? Nawet wysokie obcasy nie mają już ciekawszych tematów. "Powiem ci szczerze, że cztery miesiące na siłowni nie dały mi tyle co półtora miesiąca z Ewką. Po siłowni nie widziałam praktycznie żadnych efektów. Tak jak po zimie nie mieściłam się w spodnie, tak po półtora miesiąca z Ewką wchodziłam w nie bez żadnego problemu - straciłam 11 cm w pasie, 8 cm w biodrach i 4 w udach." http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...odakowska.html CUD. :P
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 12:02   #1599
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Rzabba, jako że nie mogłam wysłać do Ciebie pw, piszę tutaj


Tak bez zbędnego owijania, chciałabym Cię poprosić o radę, jako że na tym forum uważana jesteś za guru, myślę że rozwiejesz moje wątpliwości

Pierwsze pytanie to obciążniki na kostki (tak, tak wiem ), posiadam od niedawna kilogramowe, zakładam je podczas takich ćwiczeń jak pośladki melB, nie ma tam żadnych gwałtownych ruchów, podskoków itd. W necie jest mnóstwo niepochlebnych opinii na temat obciążników ale jak na razie to spotkałam się tylko z opiniami osób, które biegały lub uprawiały jakieś sporty i zakładały te nieszczęsne obciążniki (5kg). Padły im stawy. Ok, rozumiem 5 kilo i wio na 6 km bieg, no nie normalne, ale czy mogę sobie w jakiś sposób zaszkodzić kilogramowymi obciążnikami przy wymienionych ćwiczeniach?? Przykładowe ćwiczenia to leżysz na boku i machasz pytką w górę i w dół

Do czego jeszcze mogę wykorzystać obciążniki?

Jakie ćwiczenia możesz zaproponować, oczywiście moim celem jest płaski brzuch, smukłe nogi bal, bla, bla bla
Wyglądam tak https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1387193643 (zdjęcia po prawej są po 2 miesiącach ćwiczeń).
A co konkretnie ćwiczę? Skalpel, melb (cardio, brzuch, pośladki) i callanetics, a od wczoraj zaczęłam killera.

Dziękuję z góry za przeczytanie mojej wiadomości, będę wdzięczna za odpowiedź


Pozdrawiam
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 12:32   #1600
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Pytanie nie do mnie..., ale właśnie przeczytałam:
Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
Mogę.
Obciążenie 0.75 jest żadnym obciążeniem dla Twoich pośladków. Zauważ, że najlepszymi ćwiczeniami na nie są przysiady, mc, wykroki, wejścia na ławkę, itp. i wykonuje się zwykle z obciążeniami od kilkunastu do kilkudziesięciu kg. I to są wartości, które są w stanie wpłynąć na pupę przy odpowiednio dobranym treningu. Zatem sama odpowiedz sobie na pytanie czy te 0,75 kg będzie dla nich jakimś wyzwaniem ?
Co do bezpieczeństwa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2479
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 13:05   #1601
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez nolose Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie..., ale właśnie przeczytałam:
No własnie ;p ja zapytałam, czy one mogą mi zaszkodzić, a nie czy będę miała po nich poślady jak cegły w dwa dni.
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 14:09   #1602
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Obciążniki na kostki mogę zaszkodzić
o ile bez problemu możesz robić np donkey kicks, to machanie nogą w leżeniu na boku z obciażeniem na kostce może negatywenie wpłynąć na sam staw ale też na więzadła w kolanie, takie ćwiczenie jest zupełnie niefizjologiczne. Jeśli chcesz zastosować jakiś opór to ponad kolanem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 15:10   #1603
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
No własnie ;p ja zapytałam, czy one mogą mi zaszkodzić, a nie czy będę miała po nich poślady jak cegły w dwa dni.
A widziałaś link, w którym notabene jest wypowiedź Rzabby?
Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 15:35   #1604
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Obciążniki na kostki mogę zaszkodzić
o ile bez problemu możesz robić np donkey kicks, to machanie nogą w leżeniu na boku z obciażeniem na kostce może negatywenie wpłynąć na sam staw ale też na więzadła w kolanie, takie ćwiczenie jest zupełnie niefizjologiczne. Jeśli chcesz zastosować jakiś opór to ponad kolanem
Ok, czyli moge np zalozyc obciaznik nad kolanem?
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 10:51   #1605
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

nurtuje mnie takie pytanie, a mianowicie: czy robienie pompek wpływa na polepszenie wyglądu biustu?
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 11:25   #1606
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
nurtuje mnie takie pytanie, a mianowicie: czy robienie pompek wpływa na polepszenie wyglądu biustu?
Wpływa to ćwiczenie angażuje mięśnie piersiowe...biust zdecydowanie się podnosi i wizualnie wydaje wiekszy
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:30   #1607
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Wpływa to ćwiczenie angażuje mięśnie piersiowe...biust zdecydowanie się podnosi i wizualnie wydaje wiekszy



to od dzisiaj zaczynam
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 19:00   #1608
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

2 miesiące temu wysunął mi się dysk w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Teraz w sumie nie boli, mogę się schylać itd, jedynie tak jak kiedyś pobolewał po całym dniu sprzątania, gotowania i ogólnie nachylania się, tak teraz muszę o wiele bardziej uważać, szybciej czuję zmęczenie w tym miejscu. Z kolei po ćwiczeniach nigdy nie bolał, po bieganiu też nie. No i właśnie do biegania wróciłam dość szybko, nic się nie dzieje, a teraz chciałabym powolutku i ostrożnie wrócić do ćwiczeń - czy 10 minut na pośladki i na brzuch z Mel B są bezpieczne dla kręgosłupa? Nie mam możliwości zapytać lekarza (mam ich serdecznie dość, niewiele mi pomogli z tymi plecami a wydałam mnóstwo kasy, straciłam dużo czasu...), ewentualnie będę szukać rehabilitanta żeby mi przepisał ćwiczenia na wzmocnienie pleców, wtedy mogłabym mu pokazać te filmy, ale to dopiero za jakiś czas, teraz chodzę na zabiegi jakimiś magicznymi laserami, polem magnetycznym itp a już nie mogę wysiedzieć, brakuje mi ruchu
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 19:16   #1609
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
2 miesiące temu wysunął mi się dysk w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Teraz w sumie nie boli, mogę się schylać itd, jedynie tak jak kiedyś pobolewał po całym dniu sprzątania, gotowania i ogólnie nachylania się, tak teraz muszę o wiele bardziej uważać, szybciej czuję zmęczenie w tym miejscu. Z kolei po ćwiczeniach nigdy nie bolał, po bieganiu też nie. No i właśnie do biegania wróciłam dość szybko, nic się nie dzieje, a teraz chciałabym powolutku i ostrożnie wrócić do ćwiczeń - czy 10 minut na pośladki i na brzuch z Mel B są bezpieczne dla kręgosłupa? Nie mam możliwości zapytać lekarza (mam ich serdecznie dość, niewiele mi pomogli z tymi plecami a wydałam mnóstwo kasy, straciłam dużo czasu...), ewentualnie będę szukać rehabilitanta żeby mi przepisał ćwiczenia na wzmocnienie pleców, wtedy mogłabym mu pokazać te filmy, ale to dopiero za jakiś czas, teraz chodzę na zabiegi jakimiś magicznymi laserami, polem magnetycznym itp a już nie mogę wysiedzieć, brakuje mi ruchu
Koniecznie znajdź dobrego fizjoterapeutę! Lekarz niewiele tu wskóra.

Miałam problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa i teraz właściwie nie odczuwam już dolegliwości. Co jest najważniejsze - być może paradoksalnie - nie plecy powinnaś wzmocnić, a brzuch. Odcinek lędźwiowy jest częścią, którą i tak trudno wyćwiczyć, a Ty potrzebujesz odciążenia dolnej części pleców za pomocą brzucha. Na okolicy lędźwiowej prawdopodobnie spoczywa ciężar podtrzymywania Twojej postawy. Jeśli wzmocnisz mięśnie brzucha - odciążysz plecy, to logiczne

Jeśli jesteś z Lubelszczyzny - chętnie polecę Ci dobrego specjalistę.
edit: widzę, że Poznań
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 19:26   #1610
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

No niestety daleko znajomi mi polecili rehabilitanta, który pomaga chodzić starszej pani, przynajmniej sprawdzony, że krzywdy raczej nie zrobi zobaczę co i jak.
A mogłabyś napisać co konkretnie Tobie pomogło? Bo właśnie brzuch od zawsze był moim celem, największy mankament figury ale ćwiczenia na niego mogą obciążać plecy, tak jak słynna a6w...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 19:35   #1611
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
No niestety daleko znajomi mi polecili rehabilitanta, który pomaga chodzić starszej pani, przynajmniej sprawdzony, że krzywdy raczej nie zrobi zobaczę co i jak.
A mogłabyś napisać co konkretnie Tobie pomogło? Bo właśnie brzuch od zawsze był moim celem, największy mankament figury ale ćwiczenia na niego mogą obciążać plecy, tak jak słynna a6w...
Ćwiczenia mięśni brzucha nie poprawią jego wyglądu jeśli jest otłuszczony. Piękne, mocne mięśnie będą przykryte warstwą tłuszczu. Jak ktoś całkiem mądrze powiedział -
Nie wiem jak jest u Ciebie, domyślam się, że skoro jest mankamentem to chodzi o tłuszczyk.

My tu gadu gadu o wyglądzie, a najpierw należy odciążyć kręgosłup żeby móc kontynuwać treningi.
Dla mnie najlepiej wzmacniającym mięśnie brzucha ćwiczeniem jest pozycja deski oraz spięcia.
Bezkonkurencyjne także jest to ćwiczenie, a właściwie są to modyfikcje podstawowego:
http://www.youtube.com/watch?v=jx2gLn6K5-Q
Ćwicząc należy pamiętać o maksymalnym przyciągnięciu pępka do kręgosłupa oraz o tym, by odcinek lędźwiowy cały czas przyklejony był do podłoża. Możesz spróbować wychodzić od leżenia tyłem z przyciąganiem i jednoczesnym uginaniem nóg oraz wracając do pierwotnej pozycji. Jest to wbrew pozorom bardzo trudne ćwiczenie.


Gdy kondycja brzucha się po prawi - przy okazji treningu nóg i pośladków (hmm gdyby się zastanowić to przy większości ćwiczeń ) brzuch odgrywa dużą rolę - stabilizuje postawę, mocno pracuje, to również go pośrednio wzmacnia (mam na myśli ćwiczenia z wolnymi ciężarami), ale wówczas należy ostrożnie dobierać ćwiczenia, żeby nie przeciążyć lędźwi.
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2014-01-07 o 19:52
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 19:18   #1612
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

No jest otłuszczony, ale to taka piłka w środku ciała dosłownie, bo pod biustem widać mi żebra (raczej pod światło, no ale widać ), ręce i nogi też chude, a brzuch taki jak osoby sporo grubsze ode mnie Jak ćwiczyłam to jednak trochę lepiej się trzymał, chociaż oczywiście bez szału.
Deskę i spięcia będę robić, ale tego zalinkowanego i jakichkolwiek innych z unoszeniem prostych nóg nie daję rady - właśnie przez kręgosłup, czuję jak przy opuszczaniu nóg cały jest napięty, nigdy nie opuszczam ich nawet w pobliżu podłogi niestety... w ogóle ponoć przy bieganiu też pracują mięśnie brzucha a u mnie nic, fenomen jakiś ...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 21:16   #1613
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

co do biegania to tylko się wtrące- zależy jak biegasz. ja na początku biegu nie czuję używania mięśni brzucha, ale z czasem, kiedy się wyprostowuję i nabieram rytmu, wciągam też brzuch i wtedy (mam nadzieję) on też pracuje.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 10:18   #1614
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
No jest otłuszczony, ale to taka piłka w środku ciała dosłownie, bo pod biustem widać mi żebra (raczej pod światło, no ale widać ), ręce i nogi też chude, a brzuch taki jak osoby sporo grubsze ode mnie Jak ćwiczyłam to jednak trochę lepiej się trzymał, chociaż oczywiście bez szału.
Deskę i spięcia będę robić, ale tego zalinkowanego i jakichkolwiek innych z unoszeniem prostych nóg nie daję rady - właśnie przez kręgosłup, czuję jak przy opuszczaniu nóg cały jest napięty, nigdy nie opuszczam ich nawet w pobliżu podłogi niestety... w ogóle ponoć przy bieganiu też pracują mięśnie brzucha a u mnie nic, fenomen jakiś ...
Ja też mam odwieczny problem z brzuchem, ale muszę przyznać, że pomaga basen. Wysmukla całe ciało i zdecydowanie poprawia wygląd brzucha, tak więc polecam
__________________
http://fitnella.pl/ Zdrowe odżywianie sposobem na lepsze życie.
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 12:09   #1615
Jusstysskaa
Raczkowanie
 
Avatar Jusstysskaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 51
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Witam,
31 stycznia miałam usunięty wyrostek laparoskopowo, czytałam że dopiero po 3 miesiącach można wrócić do ćwiczeń, jednak w 2 miesiącach można ćwiczyć ale lekko i z głową oszczędzając powłoki brzuszne, więc nie jestem pewna czy w drugim miesiącu mogę powrócić na aerobic rezygnując z ćwiczeń na mięśnie brzucha, bo jak wiadomo dużo tych ćwiczeń angażuje brzuch. Jestem młodą osobą i niestety nikt u mnie w rodzinie nie miał jeszcze usuwanego wyrostka. Chciała bym powrócić do ćwiczeń w lutym ale nie wiem jak się za to zabrać i od czego zacząć, może mi pomożecie ?

Ps. Chirurg który ściągał mi w sobote szwy powiedział że mogę ćwiczyć za 3 tygodnie spokojnie, dokładnie jak mi już strupki z ran odpadną.
__________________
Waga :
60 - 59 - 58 - 57 -56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 kg

Edytowane przez Jusstysskaa
Czas edycji: 2014-01-13 o 15:14
Jusstysskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:27   #1616
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cześć mam dwa pytania:
1. jak powinna wyglądać rozgrzewka przed treningiem siłowym? Zazwyczaj jest to u mnie tylko bieżnia, ale widzę, że ludzie na siłowni robią także różne krążenia ramion itp. Z drugiej strony jednak czytałam, że to nie są naturalne ruchy dla stawów i bardziej zaszkodzą niż pomogą. Jak więc jest z rozgrzewką dla stawów?
2. czy rozciąganie po treningu musi odbyć się od razu? mieszkam ok. 25 min od siłowni i samo rozciąganie wygodniej byłoby mi robić w domu.
__________________
Audaces fortuna iuvat
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:07   #1617
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

A ja mam pytanie dotyczące kalorii. Moje zapotrzebowanie to około powiedzmy 2000 kalorii.

Licząc dni kiedy jestem w pracy zjadam koło 1300-1400, jak siedze w domu to czasem ciężko mi dobić do 1000
W pierwszym wypadku zazwyczaj nie jem kolacji bo jak zjadam obiad koło 18-19 to później juz ciezko mi cos jeszcze w siebie wmusić. W drugim wypadku często nie jem śniadania

I teraz kwestia tego jak dobić dajmy na to do 1800 kalorii żeby nie zacząć tyć, a że chodze na siłownie od pewnego czasu chce widzieć efekty, nie chce palić mięśni przez zbyt małą ilość jedzenia, a raczej wolałabym żeby spalić ich jak najmniej bo przy redukcji chcąc nie chcąc i tłuszcz i mięśnie się spalają? Ale znowu nie wiem czy takie nagłe zwiększanie o tyle kalorii będzie dobre, czy lepiej robić to stopniowo?

Ja głodu praktycznie nie czuje, cały czas czuje sie najedzona i ciezko mi coś wcisnac w siebie

Edytowane przez czekoladowoo
Czas edycji: 2014-01-19 o 22:05
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 16:39   #1618
fitnella
Raczkowanie
 
Avatar fitnella
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 68
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie dotyczące kalorii. Moje zapotrzebowanie to około powiedzmy 2000 kalorii.

Licząc dni kiedy jestem w pracy zjadam koło 1300-1400, jak siedze w domu to czasem ciężko mi dobić do 1000
W pierwszym wypadku zazwyczaj nie jem kolacji bo jak zjadam obiad koło 18-19 to później juz ciezko mi cos jeszcze w siebie wmusić. W drugim wypadku często nie jem śniadania

I teraz kwestia tego jak dobić dajmy na to do 1800 kalorii żeby nie zacząć tyć, a że chodze na siłownie od pewnego czasu chce widzieć efekty, nie chce palić mięśni przez zbyt małą ilość jedzenia, a raczej wolałabym żeby spalić ich jak najmniej bo przy redukcji chcąc nie chcąc i tłuszcz i mięśnie się spalają? Ale znowu nie wiem czy takie nagłe zwiększanie o tyle kalorii będzie dobre, czy lepiej robić to stopniowo?

Ja głodu praktycznie nie czuje, cały czas czuje sie najedzona i ciezko mi coś wcisnac w siebie
Radziłabym robić to raczej stopniowo i jeśli nie możesz dodawać posiłków, cztery to minimum, to dodawaj kalorie do zjadanych już przez siebie potraw.
Co do braku apetytu, zgłoś się do lekarza, bo to może być objaw jakiejś choroby, więc lepiej mieć nad tym pieczę
Powodzenia
__________________
http://fitnella.pl/ Zdrowe odżywianie sposobem na lepsze życie.
fitnella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 17:02   #1619
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Zwykle brak apetytu jest właśnie skutkiem zjadania małej ilości jedzenia i zaburzeń metabolizmu

Ja kilka dobrych lat temu zjadałam jeden posiłek dziennie ok godz 12 w pracy, potem czasami coś ok 18 w domu i to wsio i nigdy nie czułam głodu i ważyłam najwiecej w życiu

Od kilku lat regularnie ćwiczę kilka razy w tyg, zjadam 4-5 posiłków dziennie i czasami mi mało i mam ssanie ...a utrzymuje stałą wage
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 11:46   #1620
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez irene adler Pokaż wiadomość
Cześć mam dwa pytania:
1. jak powinna wyglądać rozgrzewka przed treningiem siłowym? Zazwyczaj jest to u mnie tylko bieżnia, ale widzę, że ludzie na siłowni robią także różne krążenia ramion itp. Z drugiej strony jednak czytałam, że to nie są naturalne ruchy dla stawów i bardziej zaszkodzą niż pomogą. Jak więc jest z rozgrzewką dla stawów?
2. czy rozciąganie po treningu musi odbyć się od razu? mieszkam ok. 25 min od siłowni i samo rozciąganie wygodniej byłoby mi robić w domu.
Mam dokładnie te same pytania. Fajnie jak ktoś się jednak wypowie.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 11:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.