Opalanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-21, 00:34   #1
Adamek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4

Opalanie?


Witam jestem tu nowy i zabardzo nie wiedziałem gdzie założyc ten temat mam taki problem na ktory nie znam rozwiazania mam nadzieje,ze mi pomozecie otoz: chce chodzic na solarium 1-2 razy w tygodniu po 10min i chodzi o to ,ze moje ciało opala sie na brązowo a twarz na czerwono i to na bardzo czerwono i moje pytanie jest jakis sposob,zeby twarz byla w miare brazowa a nie tylko paskudny czerwien? moja cera jest raczej jasna z gory dziekuje za pomoc
Adamek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:05   #2
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Opalanie?

A po co chodzisz na solarium?
To bardzo niszczy skórę.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:42   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Opalanie?

Cytat:
Napisane przez Adamek86 Pokaż wiadomość
Witam jestem tu nowy i zabardzo nie wiedziałem gdzie założyc ten temat mam taki problem na ktory nie znam rozwiazania mam nadzieje,ze mi pomozecie otoz: chce chodzic na solarium 1-2 razy w tygodniu po 10min i chodzi o to ,ze moje ciało opala sie na brązowo a twarz na czerwono i to na bardzo czerwono i moje pytanie jest jakis sposob,zeby twarz byla w miare brazowa a nie tylko paskudny czerwien? moja cera jest raczej jasna z gory dziekuje za pomoc
Proponuję zmniejszyć lampy na twarz. ;]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 20:00   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Opalanie?

solarium maksymalnie niszczy skore, ale jesli juz tak bardzo chcesz byc brazowy, uzywaj samoopalaczy lub balsamow brazujacych (choc takie zachowanie u faceta dla mnie jest mega metroseksualne a nawet aseksualne... )
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2009-10-21 o 20:02
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 20:49   #5
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Opalanie?

Kolega chyba nie chciał usłyszec wywodu, jaki wpływ na skórę ma solarium.
Tylko pytanie brzmiało zupełnie inaczej.
Wydaje mi sie , że wystarczy wyłaczac dodatkowe opalanie na twarz lub nakładac przed krem z lekkim filtrem, ale nie wiem czy to coś pomoże.Wart jednak spróbowac
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 09:18   #6
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Opalanie?

Skoro masz jasna cerę i opalasz się na czerwono, to czy abstrahując od zdrowotnych aspektów chodzenia do solarium, nie uważasz, że 10 minut na poczatek to o wiele za dużo? Na twarz nałóż filtr i idz na kilka minut. Chodzenie 2 razy w tygodniu po 10 minut nie wyjdzie ci na zdrowie.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 17:13   #7
Adamek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Opalanie?

a czy sa jakies kosmetyki ktore uzywa sie przed solarium i one w jakims stopniu pomagaja sie opalac? a co do samoopalaczy itd nie zamierzam uzywac,az tak zle ze mna nie jest a zawsze lepiej byc troszke opalaony niz baldy. Zamierzam jeszcze uzywac suplementu solar beta olimp moze to cos pomoze

Edytowane przez Adamek86
Czas edycji: 2009-10-23 o 17:17
Adamek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 19:54   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Opalanie?

Cytat:
Napisane przez Adamek86 Pokaż wiadomość
a czy sa jakies kosmetyki ktore uzywa sie przed solarium i one w jakims stopniu pomagaja sie opalac? a co do samoopalaczy itd nie zamierzam uzywac,az tak zle ze mna nie jest a zawsze lepiej byc troszke opalaony niz baldy. Zamierzam jeszcze uzywac suplementu solar beta olimp moze to cos pomoze
Pomagać to raczej nie pomagają, jedynie nawilżają skórę i nie pozwalają do nadmiernego jej przesuszenia.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 20:05   #9
monia55598
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 212
Dot.: Opalanie?

Jestemw branży solaryjnej dlugo i jesli twoja buzia opala sie na czerwono to po pierwsze korzystasz ze zlego lozka a raczej slabych lampach ktore poprzaja z salarium w dobrym wspolczynniku opalania nie powinno sie wyjsc czerwonym!!Lampy pewnie zawieraja same uv zamiast uvb!!
Zmien solarium i pytan sie o wspolczynnik opalania!!I 10 minut przy jasnej karnacji zdecydowanie za wiele polecam zmniejszyc maks do 8 dla wlasnego dobra 2 minutki cie nie zbawia.
Do solariow chodzimy po opalenizne nie poparzenia

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

kosmetyki do opalnia sa praktycznie niezbedne nie musza byc najwyzszej klasy naprawde ale przedwszystkich aktywuja one proces pigmentacji skóry oraz chronia przez nadmiernym dzialaniem promieniI nie wyszuja skorki
a pozatym opalenizna ma zupelnie inny kolor z dalka poznaje sie osoby ktore nie uzywaja kremówMam nadzieje ze przekonalam do zdrowego i bezpicznego opalania
monia55598 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 20:36   #10
Adamek86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Opalanie?

mam jeszcze jedna prosbe MOnia moglabys mi powiedziec jakie kosmetyki(firmy i nazwy) najlepiej uzywac?
Adamek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 21:54   #11
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Opalanie?

Cytat:
Napisane przez monia55598 Pokaż wiadomość
Jestemw branży solaryjnej dlugo i jesli twoja buzia opala sie na czerwono to po pierwsze korzystasz ze zlego lozka a raczej slabych lampach ktore poprzaja z salarium w dobrym wspolczynniku opalania nie powinno sie wyjsc czerwonym!!Lampy pewnie zawieraja same uv zamiast uvb!!
Zmien solarium i pytan sie o wspolczynnik opalania!!I 10 minut przy jasnej karnacji zdecydowanie za wiele polecam zmniejszyc maks do 8 dla wlasnego dobra 2 minutki cie nie zbawia.
Do solariow chodzimy po opalenizne nie poparzenia

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

kosmetyki do opalnia sa praktycznie niezbedne nie musza byc najwyzszej klasy naprawde ale przedwszystkich aktywuja one proces pigmentacji skóry oraz chronia przez nadmiernym dzialaniem promieniI nie wyszuja skorki
a pozatym opalenizna ma zupelnie inny kolor z dalka poznaje sie osoby ktore nie uzywaja kremówMam nadzieje ze przekonalam do zdrowego i bezpicznego opalania
Widzę bardzo znasz się na branży solaryjnej gratuluję takich specjalistów
Ty wiesz w ogóle co to jest UV a co to UVb, UVa i jeszcze UVc? I co to SEF o którym mówisz?
Bo pleciesz bzdury...
Generalnie UVb to oparzenia a UVa to starzenie skóry, nowotwory itp. UVc nie stosowany jest w solariach. Oczywiście oba (UVa i UVb) powodują pigmentacje skóry "opalając" o kosztach (oparzenia i rak) nikt nie wspomina ze "specjalistów solaryjnych"
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-27, 17:14   #12
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Opalanie?

Cytat:
Napisane przez Niezmienna Pokaż wiadomość
Kolega chyba nie chciał usłyszec wywodu, jaki wpływ na skórę ma solarium.
Tylko pytanie brzmiało zupełnie inaczej.
Wydaje mi sie , że wystarczy wyłaczac dodatkowe opalanie na twarz lub nakładac przed krem z lekkim filtrem, ale nie wiem czy to coś pomoże.Wart jednak spróbowac
Niezmienna nie denerwuj się, ja tylko zadałam pytanie.
Po prostu, według mnie opalanie strasznie niszczy cerę. Owszem ładnie się wygląda, ale na starość niestety to mało fajnie procentuje.
Co prawda faceci mają grubszą skórę w zwiazku z tym rezultaty zdecydowanie są mniej widoczne.
Pozdrawiam
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.