schemat- pomoc w tłumaczeniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-21, 13:08   #1
anula9898
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4

schemat- pomoc w tłumaczeniu


Witam! mam 2 schematy na takie oto wzorki, moze ktoś pomógłby mi je rozszyfrować- dopiero stawiam 1 kroki na szydełku. Z któryms z tych motywów chciałabym zrobić tunikę odcinaną pod biustem- który wzrorek jest łatwiejszy?
Załącznik 2732874

Załącznik 2732875
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
anula9898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 16:37   #2
limomanka
Raczkowanie
 
Avatar limomanka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 334
Dot.: schemat- pomoc w tłumaczeniu

Oba są łatwe, choć w pierwszym chyba trudniej się zgubić początkującej szydełkującej. I zdjęcie jest lepszej jakości, więc łatwiej dojść co tam jest narysowane, w przypadku wątpliwości.
Czego nie umiesz rozszyfrować? Jeśli chodzi tylko o symbole to są takie, jak w polskich schematach: http://maranta.livenet.pl/oznaczenia...e_szydelko.htm . Na wizażu zresztą też już ich ktoś szukał i uzyskał pomoc: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...zne+szyde%B3ko
Wszystko można znaleźć w wyszukiwarce.
limomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 20:08   #3
anula9898
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: schemat- pomoc w tłumaczeniu

Ano nie potrafię tego odczytać- w tym drugim schemacie są łancuszki i słupki- ale gdzie jest początek schematu, tj 1vrząd, 2 itd. Zaczęłabym chyba od 4 o. łańcuszka zamniętych o. ścisłym i na tym robiłabym kwiaki... czy tak? strzałki wyznaczają kierunek robótki?? po prostu nie potrafię czytać schematów- umiem jedynie rozróżnić symbole....
anula9898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 21:09   #4
matakow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 236
Dot.: schemat- pomoc w tłumaczeniu

Anula te kwiatki robi się po połowie, tzn. w 1 rz. robisz dół kwiatka, w drugim górę, wg tego schematu zaczynasz od lewej (tam gdzie jest strzałka, która wskazuje łańcuszek) czyli robisz 3 oczka łańcuszka, potem 4 oczka łączysz ścisłym i robisz dolne płatki (takie malutkie strzałki na dole pokazują jak robić) i jedziesz rzędami wg schematu. kwiatki mimo, że wyglądają na proste, jednak trzeba trochę wprawy, żeby je zrobić, jesli dopiero zaczynasz też uwazam, że lepiej skorzystać z 1 wzorku

Edytowane przez matakow
Czas edycji: 2009-12-21 o 21:11
matakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 13:09   #5
limomanka
Raczkowanie
 
Avatar limomanka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 334
Dot.: schemat- pomoc w tłumaczeniu

I oczywiście schemat czytasz od dołu, rzędami - pierwszy rząd od lewej, drugi od prawej, trzeci od lewej itd. Powodzenia. I pochwal się, jak wyszła ta tunika.

Edytowane przez limomanka
Czas edycji: 2009-12-22 o 13:21
limomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 13:22   #6
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: schemat- pomoc w tłumaczeniu

Cytat:
Napisane przez anula9898 Pokaż wiadomość
Witam! mam 2 schematy na takie oto wzorki, moze ktoś pomógłby mi je rozszyfrować- dopiero stawiam 1 kroki na szydełku. Z któryms z tych motywów chciałabym zrobić tunikę odcinaną pod biustem- który wzrorek jest łatwiejszy?
Załącznik 2732874

Załącznik 2732875
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Anula jest wątek - szydełko podstawy
Dziewczyny tam prowadźcie dyskusje - po co tworzycie tyle zbędnych wątków przeważnie kończy się na dwóch postach - stwarza to zamęt i robi bałagan na wizażu
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 19:25   #7
anula9898
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: schemat- pomoc w tłumaczeniu

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi- w końcu wybrałam zupełnie inny wzór, który nawet mi wychodzi, bo z tych powyższych to tylko plątanina. Może kiedyś się za nie zabiorę...i mam nadzieję, że tuniką się pochwalę...
anula9898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.