Strasznie klejące włosy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-29, 02:44   #1
sandruaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Unhappy

Strasznie klejące włosy!!


Witam, mam niesamowity problem... dokładnie tydzień temu użyłam jedwabiu do włosów, w zasadzie nie wiedziałam jaką ilość się tego stosuje, wiec nałożyłam tego strasznie dużo na włosy... na drugi dzień obudziłam się z klejącymi i tłustymi włosami (a moja grzywka to jedna wielka tragedia! wygląda jak by ktoś ją dosłownie smalcem wysmarował), myje je po dwa razy dziennie, a to bagno nadal nie chce zejść! czuje się okropnie nie higienicznie! czego nienawidzę, bo zawsze dbałam o świeżość swoich włosów, nie wiem już jakich sposobów mam użyć, żeby moje włosy przestały być takie tłuste i klejące... myje je samym szamponem, i nadal nic... od tygodnia... w niedziele się tak zdenerwowałam, że umyłam je dosłownie 5 razy! i nic, nic, kompletnie NIC! proszę pomóżcie mi co mam zrobić z tymi włosami, żeby były takie jak wcześniej ! z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
sandruaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 08:16   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Strasznie klejące włosy!!

musisz sobie kupić jakiś szampon mocno oczyszczający, o prostym skłądzie, bez SLS, bo najwidoczniej jedwab zostawił sporą warstwę, a Twój obecny szmapon pewnie jest z silikonami i także nie daje rady
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 08:18   #3
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Strasznie klejące włosy!!

kup sobie najlepiej szampon oczyszczający- zmyje silikony. Domowy niezły sposób to rozpuszczenie w 3/4 szklanki wody 3-4 aspiryn. Do tego szmapon. Wymieszaj i dokłądnie spień. Reszta jak zwykle. ewentualnie kup szampon z SLS w składzie- Sodium Lauryl Sulfate. Umyj dwukrotnie. Ja uzywam szamponu z Joanny Rzepa i choc nie ma SLS tylko SLES (Laureth) to super zmywa takie rzeczy. Sama nie mogłam doszorowac swoich z silikonów, a ten szampon mi pomógł. Polecam.

... wydawało mi sie że to włąsnie SLS łądnie zmywa silikony..
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2010-06-29 o 08:19
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:08   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Strasznie klejące włosy!!

możliwe, mi się wydawało, że właśnie szampony z SLS są dość ciężkie i same zawierają silikony więc nie dadzą rady ich zmyć... ale mogę się mylić
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 11:47   #5
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Strasznie klejące włosy!!

No właśnie SLS jest substancją myjącą ale dosc silną (może podrazniac skóre głowy, wysusza włosy), dlatego częsciej zastępują ją obecnie SLES'em, który zmywa tylko lekkie silikony a te mocne to zmywa właśnie SLS.

Ale zgadzam się, jeśli szampon, którego używa Sandruaa zawiera silikony, to zamiast zmywac te, co już są, dokłąda kolejnych.

Sandruaa
, sprawdz czy skład zawiera słowa zakońzone na -meticone. Przy czym dimeticone itp to silikony lekkie-zmywają sie od mycia do mycia a silikony z cyferkami na poczatku to juz te mocne. Mniej więcej.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 12:12   #6
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Strasznie klejące włosy!!

Ewentualnie można spróbować szamponem przeciwłupieżowym a już Nizoral na pewno to zmyje. A na przyszłość - jedwabiu nakłada się dosłownie 2-3 kropelki na całą długość włosów Koleżanko...
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 10:13   #7
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Strasznie klejące włosy!!

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Domowy niezły sposób to rozpuszczenie w 3/4 szklanki wody 3-4 aspiryn. Do tego szmapon. Wymieszaj i dokłądnie spień. Reszta jak zwykle.
Tylko trzeba pamiętać o spłukaniu włosów czymś kwaśnym- woda+ ocet, woda+ cytryna, żeby domknąć łuski włosa.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.