Trądzik - cz. 3 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 15:41   #2971
lovebubble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik - cz. 3

Witam!
Tez mam trądzik, ale mały. Przeważnie sa to tylko ropne pryszcze:duże, małe, olbrzymie.. Mój brat był u dermatologa i pani przepisała mu lek AFRONIS, który jest bez recepty więc również sobie go zakupiłam. Powiem Wam, że może i są efekty, stosuję dopiero 3 dzień, więc muszę jeszcze trochę poczekać. Czy ktoś miał już z tym preparatem doczynienia? Jak wrażenia i opinie?
lovebubble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 19:34   #2972
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 3

czesc Olus tez wiele dobrego slyszalam o neostradzie (jak to sie odmienia ) takze trzymam kciuki za owocne znikanie przebarwien

ja prawdopodobnie od poniedzialku ruszam z atre, nowa buteleczka czeka na mnie...

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez lovebubble Pokaż wiadomość
Witam!
Tez mam trądzik, ale mały. Przeważnie sa to tylko ropne pryszcze:duże, małe, olbrzymie.. Mój brat był u dermatologa i pani przepisała mu lek AFRONIS, który jest bez recepty więc również sobie go zakupiłam. Powiem Wam, że może i są efekty, stosuję dopiero 3 dzień, więc muszę jeszcze trochę poczekać. Czy ktoś miał już z tym preparatem doczynienia? Jak wrażenia i opinie?
ja mialam afronis i nic, kompletnie nic nie pomogl
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 20:41   #2973
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: Trądzik - cz. 3

W sumie zaraz mi miną 4 tygodnie acne dermu, ale efekt.. Jakoś tak niezbyt. Za tydzień pewnie się tubka skończy i będzie dylemat czy kupić drugą.
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:17   #2974
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 3

4 tygodnie to krotki czas. na co konkretnie go stosujesz? przebarwienia? tradzik? od wewnatrz cos bierzesz?
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 21:46   #2975
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: Trądzik - cz. 3

Głównie trądzik, ale przebarwienia też by się znalazły... Od wewnątrz nic nie biorę..
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 01:16   #2976
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 3

Pięknie się łuszczę, już widzę nową, śliczną skórkę pod spodem... Zamierzam teraz zrobić taką kurację: przez tydzień łagodny tonik z kwasem migdałowym, przez kolejny duużo nawilżania, zobaczę co z tego wyjdzie bo wypadałoby na wiosnę jakoś wyglądać, słoneczko itd- w takim świetle każdą krostkę widać:/
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 07:05   #2977
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Trądzik - cz. 3

A ja właśnie nie bardzo przepadam za nadejściem wiosny, bo zabawa w filtry, które zapychają mnie wnerwia. Ale z drugiej strony przebarwień też nie chcę mieć więc używać muszę.
magne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 08:43   #2978
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 3

eh dziewczyny czuje sie fatalnie pewnie odbije sie to na moejej cerze...ale ehh nie umiem powstrzymac lez moja ukochana szynszylka zdechla mi w nocy( juz wczoraj sie zle czula... ale nie wiedzialam co jej jest myslalam ze spiaca jest i dlatego nie ma ochoty wyjsc sie pobawic;((((((((((( masakraaaa pol nocy przeplakalam((
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 10:09   #2979
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
eh dziewczyny czuje sie fatalnie pewnie odbije sie to na moejej cerze...ale ehh nie umiem powstrzymac lez moja ukochana szynszylka zdechla mi w nocy( juz wczoraj sie zle czula... ale nie wiedzialam co jej jest myslalam ze spiaca jest i dlatego nie ma ochoty wyjsc sie pobawic;((((((((((( masakraaaa pol nocy przeplakalam((
Kochana, tak mi przykro Wyobrażam sobie co czujesz, bo sama nie mogę dopuscic do siebie mysli, że moja kotka kiedyś umrze. Wypłacz się spokojnie i pamiętaj , że czas leczy rany. Pomyśl, że Twoja szynszylka miała szczęśliwe życie z taką kochaną dziewczyną jaką jesteś
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 14:42   #2980
Tinkerbell_
Raczkowanie
 
Avatar Tinkerbell_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: ***Nibylandia***
Wiadomości: 195
Dot.: Trądzik - cz. 3

Witajcie
Ja równiez zmagam się z tradzikiem które nie wyrządz mi takiej krzywdy fizycznie jak psychicznie
Od 25 stycznia przeprowadzam kuracje Isotrexinem.
Moja kuracja zalecona przez panią dermatolog wygląda następująco:
-myje twarz płynem Cetaphil ( obecnie Babydream)
- rano po umyciu nawilżam ja Physiogelem
- wieczorem myje, po osuszeniu nakłada Isotrexin, po wchłonięciu nawilżam Physiogelem ... pozniej dwa dni przerwy kiedy wieczorem używam jedynie Physiogelu i znowu jeden wieczór Iso z Physio i 2 dni tylko Physio

Nie zauważyłam żadnego podrażnienia ani wysuszenia, wręcz przeciwnie skóra jest jeszcze bardziej nawilżona niż wczesnie ( może dlatego ze wczesniej używałam do mycia twarzy mydła bambino)

Po kilku dnia wypryski zaczęły znikać jednak po ok 1,5 tygodnia do teraz pojawiają mi sie gule .

Jak myślicie czy ta kuracja ma sens jeśli ja wogóle sie nie złuszczam? Czy jeszcze za wczesnie na jakakolwiek poprawę? Czy te góle są tzw. wysypem podczas którego moja twarz oczyszcza sie z tych syfków?
Tinkerbell_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 15:48   #2981
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 3

kalaaga nic wiecej nie powiem, bo niestety wiem co to znaczy stracic ukochanego zwierzaka
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 15:58   #2982
kajuuuchna
Rozeznanie
 
Avatar kajuuuchna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 518
Dot.: Trądzik - cz. 3

Witajcie!
Mam ten sam problem co Wy i czuje się okropnie. Stosowałam już mnóstwo kosmetyków, maści i nie wiem czego jeszcze, ale nic nie pomaga. Byłam już u dermatologa ale to co mi przepisał też nie przynosiło zbyt wielkich skutków. Możecie mi powiedzieć co powinnam zrobić żeby pozbyć się wreszcie tego trądziku?
kajuuuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 16:36   #2983
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 3

Magica i Dagna dziekuje za slowa wsparcia.. ehhh czuje sie fatalnie... strasznie bylam z nia zwiazana... wiecej nie chce zadnych zwierzat w domu. Mam jeszcze yorczka i nie wyobrazam sobie zeby mu sie cos stalo!!!!!!nie chce znow tego przezywac coo teraz!!!!!! caly dzien pzeplakalam ...( to jest przeokroopnee uczucieeeee(((((
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 17:32   #2984
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 3

kalaaga, na moim przykladzie powiem Ci,ze taki dol moze potrwac pare miesiecy, ale najlepszym lekarstwem (chodz zabrzmi to strasznie) jest przygarniecie nowego zwierzaka... dzien po pozegnaniu mojej psiny przez przypadek znalazlam w necie ogloszenie o schroniskowej suni, ktora byla identyczna (ale rozmiar xxl ). i tez mowilam,ze gdy pochowam moja psina nie chce miec zadnego psa, a wyszlo inaczej, bo nie wyobrazam sobie domu bez zwierzaka..

kochana, nie placz Twojemu przyjacielowi jest dobrze w niebie, odszedl za teczowy most i bawi sie z innymi zwierzakami spoglada na Ciebie i jest Ci wdzieczny za to jak dbalas o niego
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 19:27   #2985
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Trądzik - cz. 3

A mnie trądzik dopadł w wieku 26 lat
Nigdy nie miałam jakiejś rewelacyjnej cery ale też pryszcze pojawiały się sporadycznie i dość szybko znikały. 10 miesięcy temu odstawiłam pigułki anty i po paru miesiącach zaczęły wyskakiwać mi krostki w rejonie żuchwy, a jakieś 3 miesiące temu (miałam bardzo stresujący okres) rozwinął sie normalny trądzik tez tylko w tych obszarach. Narazie byłam tylko raz u dermatolog która zapisała mi antybiotyk w żelu o nazwie Duac. Stosuję go już 6 tydzień i w ogóle nie widzę efektów. Skóra co prawda łuszczy sie ale nowe ropne krostki pojawiają sie stale. Zamierzam w niedługim czasie udać sie ponownie do innego dermatologa żeby zrobic wymaz i jakoś skuteczniej zacząć z tym trądzikiem walczyć.
Czy ktos może polecić dobrego dermatologa w okolicach Katowic, Gliwic, Bytomia itp??
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 20:01   #2986
shinesss
Przyczajenie
 
Avatar shinesss
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: anacomito
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
kalaaga, na moim przykladzie powiem Ci,ze taki dol moze potrwac pare miesiecy, ale najlepszym lekarstwem (chodz zabrzmi to strasznie) jest przygarniecie nowego zwierzaka... dzien po pozegnaniu mojej psiny przez przypadek znalazlam w necie ogloszenie o schroniskowej suni, ktora byla identyczna (ale rozmiar xxl ). i tez mowilam,ze gdy pochowam moja psina nie chce miec zadnego psa, a wyszlo inaczej, bo nie wyobrazam sobie domu bez zwierzaka..

kochana, nie placz Twojemu przyjacielowi jest dobrze w niebie, odszedl za teczowy most i bawi sie z innymi zwierzakami spoglada na Ciebie i jest Ci wdzieczny za to jak dbalas o niego
aż mi się łza w oku zakręciła...
piękne słowa;*

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez lovebubble Pokaż wiadomość
Witam!
Tez mam trądzik, ale mały. Przeważnie sa to tylko ropne pryszcze:duże, małe, olbrzymie.. Mój brat był u dermatologa i pani przepisała mu lek AFRONIS, który jest bez recepty więc również sobie go zakupiłam. Powiem Wam, że może i są efekty, stosuję dopiero 3 dzień, więc muszę jeszcze trochę poczekać. Czy ktoś miał już z tym preparatem doczynienia? Jak wrażenia i opinie?
używałam i nic ogólnie to wysusza strasznie skórę więc nie polecam
shinesss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 00:11   #2987
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
Magica i Dagna dziekuje za slowa wsparcia.. ehhh czuje sie fatalnie... strasznie bylam z nia zwiazana... wiecej nie chce zadnych zwierzat w domu. Mam jeszcze yorczka i nie wyobrazam sobie zeby mu sie cos stalo!!!!!!nie chce znow tego przezywac coo teraz!!!!!! caly dzien pzeplakalam ...( to jest przeokroopnee uczucieeeee(((((
Oj, Kochana, trzymaj się mocno i ciepło, pamiętasz pewnie że parę miesięcy temu to ja się tutaj wypłakiwałam po znalezieniu mojej koteczki nieżywej... Podbudowałyście mnie wtedy, mam nadzieję, że i Tobie takie wygadanie się pomoże... Ale powiem Ci, nie mów, że nie chcesz zwierząt... ja dwa tygodnie po mojej Krecie przygarnęłam dwa kocięta - nie chodziło o zapychanie pustki, ale o to poczucie, że dajesz dom kolejnym zwierzaczkom i że tak trzeba, bo możesz im zaoferować ciepły, przytulny dom i spokój. Mam rottweilerkę zabraną od psychopaty, nie wyobrażasz sobie, jaka jest teraz cudowna i kochana, mając dobre warunki. Mam też dwie psie znajdy i jednego przygarniętego psa-powodzianina ze schroniska: przyszedł do nas kompletnie schorowany, a w schronisku mówili, że nic mu nie jest, 'tylko histeryk'. Taak... między wszystkimi innymi dolegliwościami miał tak wściekły stan zapalny w uszach, że prawie nie słyszał, a teraz też ma się dobrze. Kotki zaś chodzą sobie cały czas uśmiechnięte i nawet okazjonalny ochrzan albo małe lanie za brudzenie i niszczenie nie jest w stanie sprawić, że te uśmiechy im się zgubią. I to jest właśnie fajne, tak powinno być, i tak trzeba. Dlatego tak dla siebie samej - bo to faktycznie pomaga psychice i w pewien sposób zaciera traumę - jak i dla jakiegoś zwierzęcia, myślę, że byłoby dobrze, jakbyś jeszcze jakieś przygarnęła... Myślę, że jeszcze do takiej decyzji dojrzejesz. Trzymaj się!
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 16:14   #2988
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dziekuje wam dziewczynki mega za wsparcie( narazie jestem rozzalona za nia.. narazie nie chce zadnego zwierzatka co krotko zyje(((((( mam jeszcze psy i mam nadzieje ze beda zylyyyy bardzo dlugo booo nie wyobrazam sobie znow tego przezywac.... Narazie nie moge sie z tym pogodzic...
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 19:33   #2989
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: Trądzik - cz. 3

Kicha straszna, są jakieś leki na trądzikową psychikę? Bo na skóre i tak nic nie pomaga. Nic już mi się nie chce. Gładkich ludzi też mam dosyć, zwykła zazdrość.
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 11:57   #2990
kokojamboho
Raczkowanie
 
Avatar kokojamboho
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 376
Dot.: Trądzik - cz. 3

Wlasnie zaczelam glodowke (to moj drugi dzien) i na razie nie jest az tak ciezko.
kokojamboho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 12:24   #2991
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Trądzik - cz. 3

Głodówka to zły pomysł! Już lepsza jest zbilansowana dieta+cwiczenia jeśli chodzi o to, zeby schudnać, natomiast jeśli chodzi o trądzik wg. mnie i wielu dermatologów jedzenie ma naprawdę znikomy wpływ na to co jest na naszej twarzy(tzn. oczywiście jeśli ktoś wie że od czekolady ma uczulenie i mimo to ją je całymi tabliczkami to takie sytuacje pomijam)

a ja właśnie cieszę się jak głupia bo w końcu się odwazyłam i zaczęłam przygodę z kosmetykami mineralnymi, wczoraj cały calutki dzień spedziłam na czytaniu wszystkich przydatnych wątków na mineralnym i dziś część próbek zakupiłam na allegro, część wpisałam na wspólnych wizażowych zakupach z lucy minerals i mam nadzieję że jak już w końcu wszystko dojdzie to będzie mile zaskoczenie

a z moim trądzikiem troche lepiej(tzn. z twarzą nie z tradzkikiem) byłam u derm kuracja się kończy no i dopisał mi jeszcze differin.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 13:13   #2992
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Głodówka to zły pomysł! Już lepsza jest zbilansowana dieta+cwiczenia jeśli chodzi o to, zeby schudnać, natomiast jeśli chodzi o trądzik wg. mnie i wielu dermatologów jedzenie ma naprawdę znikomy wpływ na to co jest na naszej twarzy(tzn. oczywiście jeśli ktoś wie że od czekolady ma uczulenie i mimo to ją je całymi tabliczkami to takie sytuacje pomijam)

a ja właśnie cieszę się jak głupia bo w końcu się odwazyłam i zaczęłam przygodę z kosmetykami mineralnymi, wczoraj cały calutki dzień spedziłam na czytaniu wszystkich przydatnych wątków na mineralnym i dziś część próbek zakupiłam na allegro, część wpisałam na wspólnych wizażowych zakupach z lucy minerals i mam nadzieję że jak już w końcu wszystko dojdzie to będzie mile zaskoczenie

a z moim trądzikiem troche lepiej(tzn. z twarzą nie z tradzkikiem) byłam u derm kuracja się kończy no i dopisał mi jeszcze differin.
A moim zdaniem trądzik,wysypki, wszystkie alergie pokarmowe,bóle są sygnałem, ze w naszym organizmie dzieje się coś złego. Przeczytałam kilka książek i zamiast głodówki można stosować terapie warzywne przez 2-4tyg. Teraz jestem na ścisłej diecie 4 dzień,bo wcześniej nieco grzeszyłam,od tego czasu nie wyskoczył mi żaden nowy pryszcz,rodzice mnie zniechęcają,bo mówią że jak szkielet wyglądam, ale mam więcej energii niż gdybym zjadła kurczaka.Mam zamiat zrobić taką "głodówkę warzywną" żeby nastąpił wysyp(oczyszczanie) ,ale narazie się wstrzymuję,bo za chuda jestem. Miłego dnia i wracam do czytania kolejnej książki )

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kokojamboho Pokaż wiadomość
Wlasnie zaczelam glodowke (to moj drugi dzien) i na razie nie jest az tak ciezko.
Trzymam za ciebie kciuki, ile czasu masz zamiar się głodować ?
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 14:09   #2993
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja w każdym razie nie widziałam różnic w stanie twarzy kiedy zmieniałam swój jadłospis ale być może ktoś inny ma inne doświadczeniaNie twierdzę ze nie, są zapewne dobre, zdrowe i pomocne diety jeżeli nawet nie na trądzik to pomogą na co innego ale do idei głodówki nikt nigdy nie był w stanie mnie przekonać bo po prostu uważam to za niezdrowe. Nie będę się tu rozpisywać też swego czasu sporo na ten temat przeczytałam bo mnie ten temat interesował...aczkolwiek życzę wam powodzenia i wytrwałości
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 14:21   #2994
shinesss
Przyczajenie
 
Avatar shinesss
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: anacomito
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik - cz. 3

u mnie zero słodyczy robiło coś pięknego z moją twarzą;DD
i zamiast zwykłej czekolady jem białą i od niej nie wychodzi mi nic tzn może troszkę mniej bo po zwykłej czekoladzie to po kostce czuję jak mnie twarz swędzi i syf idzie;P mój chłopak się zawsze z tego śmieje i mówi ze mam sobie nie wkręcać ;P;P
shinesss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 14:47   #2995
kokojamboho
Raczkowanie
 
Avatar kokojamboho
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 376
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez shinesss Pokaż wiadomość
u mnie zero słodyczy robiło coś pięknego z moją twarzą;DD
i zamiast zwykłej czekolady jem białą i od niej nie wychodzi mi nic tzn może troszkę mniej bo po zwykłej czekoladzie to po kostce czuję jak mnie twarz swędzi i syf idzie;P mój chłopak się zawsze z tego śmieje i mówi ze mam sobie nie wkręcać ;P;P
Nie pleć, biała czekolada jest tysiąc razy gorsza od zwykłej przez zawartość cukru. Chyba wiesz, że gorzka czekolada jest rekomendowana przy trądziku poniewaz ma najmniej cukru. Wiec z czystej logiki to co mowisz jest nonsenesem gorzka>zwykła>biała (od nazdrowszej, do najmniej zdrowej)
kokojamboho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 14:56   #2996
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
a ja właśnie cieszę się jak głupia bo w końcu się odwazyłam i zaczęłam przygodę z kosmetykami mineralnymi, wczoraj cały calutki dzień spedziłam na czytaniu wszystkich przydatnych wątków na mineralnym i dziś część próbek zakupiłam na allegro, część wpisałam na wspólnych wizażowych zakupach z lucy minerals i mam nadzieję że jak już w końcu wszystko dojdzie to będzie mile zaskoczenie
Widziałam twoje posty w wątku o Pixii. Też wczoraj złożyłam zamówienie. Mam nadzieję, że paczki szybko przyjdą i będziemy zadowolone - ty z pierwszych minerałów, a ja z kolejnych (jeszcze lepiej pasujących). Pamiętaj tylko, ż epoczątki moga być trudne.

Jesli chodzi o dietę - niby nie zostało udowodnione, że jedzenie ma wpływ na trądzik, ale logicznym chyba jest, że zdrowa dieta jest korzystniejsza niż pożeranie samych fast-foodów i słodyczy (nie tylko jeśli chodzi ładną cerę). Oczywiście zdarza się, że ktoś pochłania byle co i ma piękną cerę i na odwrót, ale to nic nie znaczy. Podsumowując - warto jeść zdrowo, nie tylko w trosce o cerę.
Mogę dodać, że ja ograniczam mleko, bo w sporych ilościach źle na mnie oddziaływuje.
Pomysłu głodówki nie będę nawet komentować. O ile jeszcze jestem gotowa uwierzyć w "lecznicze głodówki" pod całodobową opieką lekarza, to na pewno nie w domowe niejedzenie 3 czy ileś tam dni - trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć, że w tak krótkim czasie organizm pozbędzie się wszelkich toksyn, a długie głodówki na własną ręką to tylko śmiercią skutkują.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 15:00   #2997
shinesss
Przyczajenie
 
Avatar shinesss
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: anacomito
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kokojamboho Pokaż wiadomość
Nie pleć, biała czekolada jest tysiąc razy gorsza od zwykłej przez zawartość cukru. Chyba wiesz, że gorzka czekolada jest rekomendowana przy trądziku poniewaz ma najmniej cukru. Wiec z czystej logiki to co mowisz jest nonsenesem gorzka>zwykła>biała (od nazdrowszej, do najmniej zdrowej)
ja mówię jak jest u mnie...
najważniejsze jest żeby nie mieć zaparć bo zaparcia=okropna cera
a zazwyczaj zaparcia powodują słodycze i co za tym idzie cukier...
dlatego dieta jest ważna jeśli chodzi o trądzik
shinesss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:13   #2998
lovebubble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik - cz. 3

Czy ktoś jeszcze używał leku AFRONIS? Jakie efekty? Mi narazie moze trochę wysuszył twarz, pryszcze schodzą, ale muszę bardzo nawilzać teraz cerę.
lovebubble jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:16   #2999
kokojamboho
Raczkowanie
 
Avatar kokojamboho
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 376
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Widziałam twoje posty w wątku o Pixii. Też wczoraj złożyłam zamówienie. Mam nadzieję, że paczki szybko przyjdą i będziemy zadowolone - ty z pierwszych minerałów, a ja z kolejnych (jeszcze lepiej pasujących). Pamiętaj tylko, ż epoczątki moga być trudne.

Jesli chodzi o dietę - niby nie zostało udowodnione, że jedzenie ma wpływ na trądzik, ale logicznym chyba jest, że zdrowa dieta jest korzystniejsza niż pożeranie samych fast-foodów i słodyczy (nie tylko jeśli chodzi ładną cerę). Oczywiście zdarza się, że ktoś pochłania byle co i ma piękną cerę i na odwrót, ale to nic nie znaczy. Podsumowując - warto jeść zdrowo, nie tylko w trosce o cerę.
Mogę dodać, że ja ograniczam mleko, bo w sporych ilościach źle na mnie oddziaływuje.
Pomysłu głodówki nie będę nawet komentować. O ile jeszcze jestem gotowa uwierzyć w "lecznicze głodówki" pod całodobową opieką lekarza, to na pewno nie w domowe niejedzenie 3 czy ileś tam dni - trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć, że w tak krótkim czasie organizm pozbędzie się wszelkich toksyn, a długie głodówki na własną ręką to tylko śmiercią skutkują.
kto powiedział, że samodzielne? Popytaj zanim ocenisz.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość


Trzymam za ciebie kciuki, ile czasu masz zamiar się głodować ?
7 dni
kokojamboho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:19   #3000
plu
Rozeznanie
 
Avatar plu
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 686
Dot.: Trądzik - cz. 3

Witam Was dziewczyny

przyłączam się do wątku, ponieważ mam ten sam problem. Z trądzikiem mecze się od jakichś 8 lat jak nie więcej. Przez ten czas mój problem przechodził przeróżne perturbacje. Gdy jeszcez miałam "naście" lat chodziłam do róznych dermatologów szukając lekarstwa ale tak naprawdę żaden z nich mi nie pomógł na tyle abym była zadowolona. Jakiś czas temu postanowiłam że mam dość tych wszystkich lekarzy i zaczęłam działać na własną rękę. Było to oczywiście szukanie również idealnego podkładu, idealnego nawilżania, czy środków do codziennej higieny. Wydawałam fortunę.... nie raz było tak że musiałam wyrzucić praktycznie całe opakowanie kremu czy też podkładu

teraz stan mojej skory nie jest zły. Wyskakują mi oczywiście małe krostki które są najmniejszym problemem bo przynajmniej jestem w stanie je ukryć pod makijażem i jakoś żyje. Natomiast moim problemem jest to ze co jakiś czas wyskakuje mi ogromne podskórne wulkany przez pierwsze dni nie jestem w stanie nic z nimi zrobić... potrafią być naprawdę ogromne i bolące.

obecnie znów zaczełam stosować acne derm żeby chociaż troche polepszyć wyglad skory. Mam przebarwienia oraz blizny. Jeśli chodzi o nawilżenie to postanowiłam spróbować humektanu (już jest ze mną od jakiegos czasu i jestem zadowolona). Na czytałam się tez sporo o liściu oliwnym i stwierdziłam że dam mu szanse... zobaczymy jakie będą tego efekty
plu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.