Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2012 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-25, 16:17   #2491
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
czesc Dziewczynki,

Aguska wiec zdaje relacje z wizyty poloznej: powiedzialam co i jak, ze brzuch mi twardnieje i mialam te ostre uklucia w dole w pachwinach no i ze mam wzdecia praktycznie caly czas. dala mi paseczek do sprawdzenia moczu i poszlam siku - na tej podstawie stwierdzila ze infekcji nie ma. co do brzucha, akurat kiedy wydawal mi sie twardy, podotykala i powiedziala ze nie jest twardy a jak naciska a mnie nie boli to nic groznego...ze jest wzdety troszke, ale nie niepokojaco twardy. zalecila aby kupic sok ze sliwek na wzdecia.
no i ze dla niej to wyglada na jelita, ze takie mam uczucia twardego brzucha.
jak zapytalam czy to nie ma zadnego zwiazku ze skracajaca sie szyjka, powiedziala ze jak nie mialam wczesniej problemow z szyjka to teraz tez pewnie nie mam. mam za 8 dni polowkowe USG zapytalam czy beda widziec tam szyjke, powiedziala ze nie, ze szyjke sprawdza sie przez badanie dopochwowe czego tutaj sie nie robi, bo ginekologiczna ingerencja nie jest wskazana podczas ciazy.
i tyle sie dowiedzialam tak naprawde na tej wizycie. no i miala telefon i musiala jechac do porodu domowego.
i badz tu czlowieku madrym....jak ma sie tyle roznych oponii wokol.....mozna oszalec.
Ja tam bym jej zaufala!
Moze kurcze za duzo sie martwisz, wiem ze tak latwo sie mowi, ale sprobuj wyluzowac moze. A anagat mowi ze szyjke swietnie na usg widac wiec powinni widziec!
A jesli mozesz to przejdz sie do tego polskiego gina i niech Ci sprawdzi szyjke to bys sie uspokoila
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:17   #2492
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez tikki85 Pokaż wiadomość
co do grupy krwi to ja mam 0RH+

Wózki bardziej podobają mi się sportowe te ze zwrotnymi kółkami a nie klasyczne .
To tak samo jak ja, podobno to dobra grupa krwi

Ale ja zamulam... Poczytałam trochę książkę, znów się objadłam i nic mi się nie chce
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:22   #2493
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
czesc Dziewczynki,

Aguska wiec zdaje relacje z wizyty poloznej: powiedzialam co i jak, ze brzuch mi twardnieje i mialam te ostre uklucia w dole w pachwinach no i ze mam wzdecia praktycznie caly czas. dala mi paseczek do sprawdzenia moczu i poszlam siku - na tej podstawie stwierdzila ze infekcji nie ma. co do brzucha, akurat kiedy wydawal mi sie twardy, podotykala i powiedziala ze nie jest twardy a jak naciska a mnie nie boli to nic groznego...ze jest wzdety troszke, ale nie niepokojaco twardy. zalecila aby kupic sok ze sliwek na wzdecia.
no i ze dla niej to wyglada na jelita, ze takie mam uczucia twardego brzucha.
jak zapytalam czy to nie ma zadnego zwiazku ze skracajaca sie szyjka, powiedziala ze jak nie mialam wczesniej problemow z szyjka to teraz tez pewnie nie mam. mam za 8 dni polowkowe USG zapytalam czy beda widziec tam szyjke, powiedziala ze nie, ze szyjke sprawdza sie przez badanie dopochwowe czego tutaj sie nie robi, bo ginekologiczna ingerencja nie jest wskazana podczas ciazy.
i tyle sie dowiedzialam tak naprawde na tej wizycie. no i miala telefon i musiala jechac do porodu domowego.
i badz tu czlowieku madrym....jak ma sie tyle roznych oponii wokol.....mozna oszalec.
to jeśli robi się rozwarcie i szyjka się skraca to co wtedy? czekają na co?

a tak sobie myślę,że sprawdzenie szyjki niby jest takie złe, a co z seksem w takim razie?
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:23   #2494
cloudletti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 229
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Ja mam AB RH+
Cloudletti dla Ciebie bacik
I pytanie mam, kiedy siostra Ci mówiła o tym, że ciężarnych po 5msc ciąży nie wpuszczają na pokład? Ja właśnie latam wizzairem i wczoraj na ich stronie wyczytałam, że można latac do 34tc (8msc), a po 28tc z zaświadczeniem lek., więc zdziwiłaś mnie bardzo... Może do nich zadzwonię lub napiszę, ale skoro tak mają na stronie... to chyba prawdziwe info?
Wiesz co...chcieliśmy kupić na grudzień bilety do irlandii na sylwestra i jakoś z nią rozmawiałam, to powiedziała, że często gęsto po 5msc nie chcą wpuszczać na pokład..
Ale dla pewności zadzwoń na infolinie to na pewno Ci odpowiedzą i będziesz miała 100% pewność

a i ja też mam AB Rh+
cloudletti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:30   #2495
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Ja znam taką, która wstydziła się karmić. To ją krępowało No ja tego nie rozumiem, ale pewnie więcej takich kobiet jest.

A moja mama jadła normalnie przy karmieniu i wszystko było OK
Ja mysle, ze bede sie wstydzic, ale nie samego karmienia a karmienia np bedac gdzies w publicznym miejscu ... jakos mam zahamowania przed wyjeciem cyca i podaniem dziecku, wiec mysle ze bede sie starala to robic po prostu w komfortowych dla mnie miejscach
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
No i się chudnie przy karmieniu , bo to na produkcje mleka idzie przeciętnie 500 kcal na dobę,a to dużo, nie wiem czy nie tyle co przy godzinie pływania....
ja kiedys gdzies czytalam ze nawet i 1000 kcal sie spala na produkcje mleka
Cytat:
Napisane przez cloudletti Pokaż wiadomość
zaraz mnie zlinczujecie: pala: , ale...mnie się zdarza do tej pory popalać...
to moze czas rzucic?
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:31   #2496
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Wysmyczę dzisiaj smsa do koleżanki co pracuje w wizzairze i się zapytam , tylko nie wiem kiedy mi odpowie, bo to kobieta zalatana jest
Koniakonia To ja będę wdzięczna Nie chciałabym być odesłana z lotniska... Poczekam dzień, dwa na odpowiedź, bo czas kupić bilety.
Cloudletti to może zależy od ich widzimisie, wolałabym żeby trzymali się regulaminu, a regulamin mi pozwala
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:33   #2497
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ja mysle, ze bede sie wstydzic, ale nie samego karmienia a karmienia np bedac gdzies w publicznym miejscu ... jakos mam zahamowania przed wyjeciem cyca i podaniem dziecku, wiec mysle ze bede sie starala to robic po prostu w komfortowych dla mnie miejscach

ja kiedys gdzies czytalam ze nawet i 1000 kcal sie spala na produkcje mleka

to moze czas rzucic?
Przed ciążą musiałam zjadać pokarmy o wartości prawie 3000 kcal aby utrzymać się przy swojej wadze (siedzący tryb życia!), a co dopiero PO ciąży? Ile ja będę musiała jeść, żeby utrzymać swoją normalną wagę albo za dużo nie schudnąć?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 16:35   #2498
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Przed ciążą musiałam zjadać pokarmy o wartości prawie 3000 kcal aby utrzymać się przy swojej wadze (siedzący tryb życia!), a co dopiero PO ciąży? Ile ja będę musiała jeść, żeby utrzymać swoją normalną wagę albo za dużo nie schudnąć?
moim zdaniem to kwestia indywidualna ile kcal akurat Ty bedziesz spalac wszystko zalezy pewnie od ilosci pokarmu
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:37   #2499
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Desia padało u mnie wczoraj przez cały dzień a dziś sucho i bezchmurnie. Możliwe, że znowu będzie padać, ale ostatnio oglądam tylko polską TV, więc jestem nie w temacie . Głowę mi z tego powodu rozsadza niemiłosiernie .
Masz rację, że byłoby nudno jakby każdy miał taki sam gust
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:39   #2500
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Kurcze, położne tutaj w sumie co one wiedzą o USG? Ani go nie robią, ani przy nim nie asystują, ani też dużo ich w czasie ciąży własnej nie widują (tak na chłopski rozum?).
Jest przekroj macicy widoczny na usg i widać zarówno ,że szyjka jest ładnie zamknięta, jak i można zmierzyć długość jak ktos się uprze (tak samo jak mierzą dzidziusia).
Może poczekaj na to USG, a jak tam powiedzą Ci ,że też nei widzą szyjki, to wtedy idź na badanie do polskiego gina. No bo z głupimi nie da się dyskutować.

Ale ja też miałam masakrycznie twardniejący brzuch np. wczoraj, że ledwo chodziłam.. i to na pewno były jelita.


Emigra, ta moja znajoma właśnie wstydziła się w ogóle karmić.. No i w końcu nei karmiła.. Tu w ogóle nie chodziło o publiczne karmienie

Idę się kimnąć przed pilates..
anagat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:39   #2501
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

przebrnelam ale w pozycji polezacej zajelo mi to 3 godizny i tak widze ze nadrobic musze hahaha ;]

gratuluje corek wiedze ze coraz bardziej rozwowo sie robi ;] mnie prosze jeszcze nie kolorowac ;] bo bede na 100 procent wiedziec 4 listopada czy to cora czy synek ;] aczkolwiek fajnie by bylo jakby sie cora utrzymala haha byla by serio parka
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 16:40   #2502
cloudletti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 229
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ja mysle, ze bede sie wstydzic, ale nie samego karmienia a karmienia np bedac gdzies w publicznym miejscu ... jakos mam zahamowania przed wyjeciem cyca i podaniem dziecku, wiec mysle ze bede sie starala to robic po prostu w komfortowych dla mnie miejscach

ja kiedys gdzies czytalam ze nawet i 1000 kcal sie spala na produkcje mleka

to moze czas rzucic?
wiem...wiem to jest 1-2 pap dziennie, ale jakoś mi ciężko.. sama nie moge sobie dac z tym rady :-(
cloudletti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:41   #2503
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
to jeśli robi się rozwarcie i szyjka się skraca to co wtedy? czekają na co?

a tak sobie myślę,że sprawdzenie szyjki niby jest takie złe, a co z seksem w takim razie?
tutaj moze nawet nie wiedza ze cos sie dzieje z szyjka nie tak

o wlasnie zapomnialam ja zapytac o to ze seks ok a ingerencja ginekologiczna nie..no ze lba mi wypadlo.

desiu oj to fakt chyba martwie sie troche za bardzo...nawet Tz juz mi to powtarza, ale zobacze co bedzie na USG w nastepny czwartek i jak mi nie sprawdza szyjki podczas USG (polozna uwaza ze nie sprawdzaja) to wtedy wybiore sie do polskiego gina.

a ten wozek tradycyjny co chiqua pokazala to kola mi sie podobaja takie duze w sam raz na moaj wioche i spacery po lakach...chyba by sie nadawal...ja tam w dalszym ciagu o wozkach nie mam pojecia. a on w ogole to sie sklada do bagaznika czy nie za bardzo?
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:42   #2504
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ja mysle, ze bede sie wstydzic, ale nie samego karmienia a karmienia np bedac gdzies w publicznym miejscu ... jakos mam zahamowania przed wyjeciem cyca i podaniem dziecku, wiec mysle ze bede sie starala to robic po prostu w komfortowych dla mnie miejscach

ja kiedys gdzies czytalam ze nawet i 1000 kcal sie spala na produkcje mleka

to moze czas rzucic?
No ja tez np w restauracji czy miejscu rownie publicznym bym nie potrafila, ja zreszta z adaseim wyrobilam sobie nawyk wychodzenia do osobnego pokoju, nawet w gosciach, raczej nikt nigdy nie mial z tym problemu zebym skorzystala z innego pokoju. Dla mnie tak bylo bardziej komfortowo a i dziecko mialo spokoj do jedzonka
A jak sie gdzies wybywa na dluzej i nie bedzie warunkow do karmienia to zawsze mozna mieszanke podac .
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:45   #2505
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez anagat Pokaż wiadomość
Kurcze, położne tutaj w sumie co one wiedzą o USG? Ani go nie robią, ani przy nim nie asystują, ani też dużo ich w czasie ciąży własnej nie widują (tak na chłopski rozum?).
Jest przekroj macicy widoczny na usg i widać zarówno ,że szyjka jest ładnie zamknięta, jak i można zmierzyć długość jak ktos się uprze (tak samo jak mierzą dzidziusia).
Może poczekaj na to USG, a jak tam powiedzą Ci ,że też nei widzą szyjki, to wtedy idź na badanie do polskiego gina. No bo z głupimi nie da się dyskutować.

Ale ja też miałam masakrycznie twardniejący brzuch np. wczoraj, że ledwo chodziłam.. i to na pewno były jelita.


Emigra, ta moja znajoma właśnie wstydziła się w ogóle karmić.. No i w końcu nei karmiła.. Tu w ogóle nie chodziło o publiczne karmienie

Idę się kimnąć przed pilates..
o kurcze, to moze miala jakis uraz po prostu ... no nic, kazdy ma swoje jakies widzimisie
Cytat:
Napisane przez cloudletti Pokaż wiadomość
wiem...wiem to jest 1-2 pap dziennie, ale jakoś mi ciężko.. sama nie moge sobie dac z tym rady :-(
wiesz ja tez palilam przed ciaza ale w dniu jak ujrzalam 2 kreski rzucilam i nie pale, ani nawet o tym nie mysle.... wydaje mi sie ze zdrowie dziecka powinno byc dla Ciebie wieksza motywacja niz chec zapalenia...
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:46   #2506
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
No ja tez np w restauracji czy miejscu rownie publicznym bym nie potrafila, ja zreszta z adaseim wyrobilam sobie nawyk wychodzenia do osobnego pokoju, nawet w gosciach, raczej nikt nigdy nie mial z tym problemu zebym skorzystala z innego pokoju. Dla mnie tak bylo bardziej komfortowo a i dziecko mialo spokoj do jedzonka
A jak sie gdzies wybywa na dluzej i nie bedzie warunkow do karmienia to zawsze mozna mieszanke podac .
Hmmm...albo np. wyjść do toalety, odciągnąć i podać w butelce .
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:53   #2507
anagat
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 005
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Moniu, tak zrób jak piszesz.. I spytaj się bezposrednio robiącego skan, czy może ocenić szyjkę. Bo rutynowo to faktycznie pewnie tego nie robią.

A to pytanie o szyjkę macicy i jej np. rozwarcie w późniejszych miesiącach (to niepożądane) zadałam mojej znajomej Polce, która tu w Ire pracuje jako ginekolog od 3 lat.
Ale nie dostałam odpowiedzi. Jak tyko mi napisze, to Wam przekażę.
No bo skoro oni tu a-nie badają,ale b- skanów też nie robią. To skąd wiedzą ,że coś się dzieje? Wtedy jak sie przedwczesny poród zacznie?

Ja tam bezwstydnica jestem, golizna mnie nie krępuje, uwielbiam plaże , gdzie można ściągnąć ciuszki (niestety mój mąż nie)
Więc i cyca publicznie się nie będę krępowała.


Mi się też ten wózek ostatnio pokazany podoba, ale nie wiem czy jest zgrabny, żeby do auta wepchnąć??

Chyba jednak nie zasnę

Edytowane przez anagat
Czas edycji: 2011-10-25 o 16:55
anagat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:53   #2508
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez cloudletti Pokaż wiadomość
wiem...wiem to jest 1-2 pap dziennie, ale jakoś mi ciężko.. sama nie moge sobie dac z tym rady :-(
Cloudletti, sprobuj byc dzielna dla malucha, w koncu kazdy papieros ktorego sobie odmowisz to taki mini-prezent dla twojego szkraba
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:04   #2509
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
No ja tez np w restauracji czy miejscu rownie publicznym bym nie potrafila, ja zreszta z adaseim wyrobilam sobie nawyk wychodzenia do osobnego pokoju, nawet w gosciach, raczej nikt nigdy nie mial z tym problemu zebym skorzystala z innego pokoju. Dla mnie tak bylo bardziej komfortowo a i dziecko mialo spokoj do jedzonka
A jak sie gdzies wybywa na dluzej i nie bedzie warunkow do karmienia to zawsze mozna mieszanke podac .
a potem (.)(.) eksploduja od nadmiaru mleka... ... nie dziekuje

ja zreszta jak bylam gdzies na zewnatrz, to najzwyczajniej w swiecie sie zakrywalam... i nie mialam tez absolutnie problemu karmic przy znajomych... dopiero pozniej bylo troche problematyczne, jak masa ise rozpraszala
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 17:09   #2510
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

anagat nawet jeśli widzą tą szyjkę na usg, to wcale jej "nie pilnują", bo ile mogą pomóc dwa skany? Ja np ostatni mam w 21 tc, a co dalej? Prawie połowa ciąży jeszcze, więc powinni się zdecydować, albo częstsze usg, albo chociaż między tymi usg zbadać ginekologicznie...
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:14   #2511
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
anagat nawet jeśli widzą tą szyjkę na usg, to wcale jej "nie pilnują", bo ile mogą pomóc dwa skany? Ja np ostatni mam w 21 tc, a co dalej? Prawie połowa ciąży jeszcze, więc powinni się zdecydować, albo częstsze usg, albo chociaż między tymi usg zbadać ginekologicznie...
No dla mnie to też jest dziwne... Chyba USG nie jest tak kosztownym i tak niezdrowym badaniem, żeby robić tylko dwa przez 9 miesięcy Ja do tej pory już miałam dwa dopochwowe: w 8tc i bodajże 11 (nie chce mi się wstawać po kartę), żeby sprawdzić czy maluszek rośnie. I urósł z 1,5cm na 2,7 a na przedostatniej wizycie przez brzuch poglądowe bez mierzenia tylko czy wszystko ok.
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:17   #2512
engela
Raczkowanie
 
Avatar engela
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 458
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

cloudletti im szybciej rzucisz tym będzie Ci łatwiej! na początek proponuje Ci oglądnąć film który opowiada jak rośnia maluszek w naszym brzuszku i jakie są skutki spożywania alkoholu, narkotyków i papierosów. Dzidzia ma swoisty filtr który selekcjonuje to co dla niej najlepsze... niestety-stety używki przez tą ochrone przenikają !
Moja koleżanka paliła caluśką ciąże, było mi wstyd stać przy niej jak paliła z wielkim brzuchem było mi wstyd bo widziałam lincz ludzi,ale sam też sobie zdawałam sprawę jak to się może skończyć... Urodziła zdrową córkę i dalej pali , mówi do małej "mamusia idzie uwędzić mleczko" no masakra nic do niej nie przemawia! Mała ma wzdęcia i w ogóle, ona przechodzi na diety,a nie pomyśli,że może fajki są tego powodem! Kasy za dużo nie ma, a na fajki zawsze znajdzie.
Dlatego im wcześniej tym lepiej! Mój mężul największy palacz na świecie rzucił - Tobie też się uda!

Co do karmienia publicznie piersią to też mam ogromne opory, jak powiedziałam mojemu mężulowi o tym, to on oczywiście nie widzi za bardzo w tym problemu po za tym mówi,że widzi jak babeczki apaszką, chustką zasłaniają sobie ten nagi fragment piersi tak,że nic nie widać i nie zwracają na siebie uwagę.
Kiedyś jechałam autobusem i babce dziecko strasznie się darło z głodu, no i wyjeła go i zaczeła karmić. Pół autobusu odwróciło głowy, tylko jeden facet wpatrywał się w nią i w to dziecko jak obrazek... Ja bym nie dała rady,ale z drugiej strony jak się nie ma wyjścia to trzeba dać cyca ...

Jej dziewczyny zabierzcie ode mnie tych porąbanych klientów
engela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:19   #2513
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
No dla mnie to też jest dziwne... Chyba USG nie jest tak kosztownym i tak niezdrowym badaniem, żeby robić tylko dwa przez 9 miesięcy Ja do tej pory już miałam dwa dopochwowe: w 8tc i bodajże 11 (nie chce mi się wstawać po kartę), żeby sprawdzić czy maluszek rośnie. I urósł z 1,5cm na 2,7 a na przedostatniej wizycie przez brzuch poglądowe bez mierzenia tylko czy wszystko ok.
Dopochwowego to wcale nie robią A jak napisała anagat to właśnie na dopochwowym widać szyjkę, tak więc wątpię, żeby oni w ogóle się nią interesowali. No Anglicy twierdzą że usg to drogie badanie tak powiedzieli mojej koleżance, której kazali czekać na usg 2-3tyg ( nie jest w ciąży, ale zawsze tyle się czeka).
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:19   #2514
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
No dla mnie to też jest dziwne... Chyba USG nie jest tak kosztownym i tak niezdrowym badaniem, żeby robić tylko dwa przez 9 miesięcy Ja do tej pory już miałam dwa dopochwowe: w 8tc i bodajże 11 (nie chce mi się wstawać po kartę), żeby sprawdzić czy maluszek rośnie. I urósł z 1,5cm na 2,7 a na przedostatniej wizycie przez brzuch poglądowe bez mierzenia tylko czy wszystko ok.
Ja juz mialam 5 usg - teraz leci nam 21 tc. Pierwsze w 6 tc, potem w 8 tc zeby zobaczyc serduszko, pozniej w 13 tc, potem w 14 tc mialam genetyczne usg i ostatnio w 18 tc. Nastepne mamy w 23 tc juz kilkakrotnie to powtarzalam - ja sobie nie wyobrazam miec usg tylko 2 w ciagu ciazy ... chyba bym w obled popadla bo ja panikara jestem
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:24   #2515
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

A jeszcze co do badań w uk, to mają taki swój ulubiony tekst: "po co przeszkadzać dziecku??", tak więc im mniej badań tym lepiej...

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Ja juz mialam 5 usg - teraz leci nam 21 tc. Pierwsze w 6 tc, potem w 8 tc zeby zobaczyc serduszko, pozniej w 13 tc, potem w 14 tc mialam genetyczne usg i ostatnio w 18 tc. Nastepne mamy w 23 tc juz kilkakrotnie to powtarzalam - ja sobie nie wyobrazam miec usg tylko 2 w ciagu ciazy ... chyba bym w obled popadla bo ja panikara jestem
emigra 2 to mało, ale 4 by mi wystarczyły, a Ty to już przeginasz...
w 10. się zmieścisz??
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:25   #2516
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
a potem (.)(.) eksploduja od nadmiaru mleka... ... nie dziekuje

ja zreszta jak bylam gdzies na zewnatrz, to najzwyczajniej w swiecie sie zakrywalam... i nie mialam tez absolutnie problemu karmic przy znajomych... dopiero pozniej bylo troche problematyczne, jak masa ise rozpraszala

ja akurat takiego problemu nie mialam z eksplodujacymi
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:29   #2517
engela
Raczkowanie
 
Avatar engela
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 458
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Aaa dziewczyny z którymi pisałam rano co do diety na hemoglobinę. Chyba odnalazłam jakim cudem u mnie jest taka duża. Otóż żelazo najlepiej się wchłania z połączeniem w diecie z witaminką C. A ja od początku ciąży tylko cytryna i cytryna, nie ważne z wodą, herbatą nie istotne byle kwaśna.
dlatego CHYBA mimo "normalnej" diety przyswaja się u mnie tak dobrze
engela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:31   #2518
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Poszłam do lekarza jednak i dostałam zwolnienie do końca tygodnia więc się kuruję
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:35   #2519
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez engela Pokaż wiadomość
Aaa dziewczyny z którymi pisałam rano co do diety na hemoglobinę. Chyba odnalazłam jakim cudem u mnie jest taka duża. Otóż żelazo najlepiej się wchłania z połączeniem w diecie z witaminką C. A ja od początku ciąży tylko cytryna i cytryna, nie ważne z wodą, herbatą nie istotne byle kwaśna.
dlatego CHYBA mimo "normalnej" diety przyswaja się u mnie tak dobrze
Zapomniałam Ci odpisać, ja szukałam o tym info, bo mam hemoglobinę na pograniczu, a podobno w II trym się pogarsza. I wyczytałam, że czerwone buraczki bardzo pomagają, sok z buraczków i natka pietruszki, więc jak się okaże że mam słabą to może będę się wspomagać. Ja od miesiąca też dużo cytryny jem, ciekawe czy mi pomoże
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:36   #2520
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Znalazłam kolejny zabobon na poznanie płci:
"Test z Sody : 2 lyzeczki sody kuchennej zalewasz porannym moczem jesli babluje i robi sie pianka -chlopiec jesli nie -dziewczynka"
Czy któraś z mam znających już płeć mogłaby to sprawdzić bo mnie korci, ale w sumie nic mi to nie da. Pewnie tylko się nakręcam niepotrzebnie Teraz możecie się ze mnie śmiać
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.