Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2012 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-26, 20:23   #2851
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Ja mieszkam na wsi więc dla mnie spotkanie jakiegoś żebrającego to rzadkość. Pamiętam jednak,że w mojej małej mieścinie było parę takich osób co mnie o coś prosiły ale niestety śmierdziało od nich winem na kilometr.
Jak byłam w liceum to poszliśmy z kolegą i dwiema koleżankiami na zapiekanke i dwóch panów koniecznie prosiło żeby dać im parę groszy ale nie daliśmy więc kolega kupił im po zapiekance bo chcieli. Ale co mnie wtedy wkurzyło to to,że jak już szli odebrać tą zapiekankę to wydziwiali a to dużo kechupu a to musztardy a jednemu odsłoniła się kurtka i widać było nalewkę, chcieli mieć zagrychę do picia i tyle. Chamstwo i tyle. Ale na dworcu w Lublinie nie raz widziałam śpiących bezdomnych i zawsze były to te same osoby, w obdartych ubraniach bez butów, być może te osoby zasługiwały na pomoc, ale żadna z tych osób do mnie nie podeszła.

A ja mieszkając na wsi robie wiejski rosołek- czyli ze swojej kury lub koguta. Ten drugi jest odrobinę tłustszy. Korpus najpierw wymaczam jakiś czas w zimnej wodzie ( im dłużej się moczy tym mniej później szumu). Potem wylewam tą wodę, zalewam drugą zimną i na większy gaz. Gdy zacznie zbierać się szum zbieram go, a gdy już nie ma, przekłądam go na mały gaz i tak już się gotuje do końca. Po zebraniu szumu, obieram cebulkę wkuwam w nią wykałaczkę i stawiam na gaz lekko przypiekam z obu stron po tym wrzucam do gotowania. Marchew na większe części kroje, jak mam to rzucam seler, pietruchę, ziele ang, liść laurowy, solę. Gdy na ogorodzie mam nać pietruszki, liście selera, pora to tez związuje nitką i wrzucam je pod koniec gotowania. A jak nie to sama pietruchę na koniec dodaje i doprawiam czym się da do smaku.

Ja z mężem lubimy domowy makaron bo gdy zostaje w misce to super się go smaży na czerwono i doprawia sola - pychota
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:23   #2852
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
Ja też miałam poniżej normy, ale w ciąży to chyba jest normalne.

U mnie burza o imię jak dla dziewczynki mamy mnóstwo pomysłów to dla chłopca w sumie tylko dwie opcje z czego ani ja, ani TŻ nie jesteśmy do końca przekonani
u nas pogadamy jak TŻ wróci z delegacji, bo ja jednak dzisiaj troszkę rozszerzyłam wachlarz z imionami dla Dziewczynek, zrobimy listę, każdy swoją, porównamy i pewnie coś się powtórzy
Musi byc krotkie, nie oklepane i bez wiekszych możliwości przekształcania
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:28   #2853
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
macie sluz dziewczyny czasme taki galaretowaty jak plodny wyglada ja glownie jak mam zatwardzenie i nie wiem czy to norma czy .....zas cos mi dolega;/
Ja miałam w pierwszej ciąży i mam teraz. Pytałam gin o to mówiła,że upławy w ciąży się zdarzają i tak jak u mnie nic złego się nie dzieje. Ale dla spokoju zapytaj sama czasami śluz to i jakaś infekcja

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
u nas pogadamy jak TŻ wróci z delegacji, bo ja jednak dzisiaj troszkę rozszerzyłam wachlarz z imionami dla Dziewczynek, zrobimy listę, każdy swoją, porównamy i pewnie coś się powtórzy
Musi byc krotkie, nie oklepane i bez wiekszych możliwości przekształcania
A można wiedzieć jakie to imiona
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:30   #2854
Furczak
Raczkowanie
 
Avatar Furczak
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ługi :D
Wiadomości: 142
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

zazdroszcze wszystkim ktorzy juz znaja plec dzidziusia na 100 %. my pod koniec 15 tyg na usg 3D sie dowiedzielismy ze to "byc moze chlopak" w piatek mam wizyte i pewnie tez zrobi krotkie usg(bedzie 16+1). mam cicha nadzieje ze akurat Pani Doktor natknie sie na PŁEĆ zeby potwierdzic.

Dzisiaj się dowiedziałam ze tam gdzie chce rodzic sa bardzo mile polozne ale ze i tak nie mam sie spodziewac opieki jak z "na dobre i na złe" ale zawsze to jakies pocieszenie.

Od kilku dni wydaje mi sie ze czuje bombelki w brzuchu i raczej to mój dzidzius a nie jelita no i od mniej wiecej tygodnia mamy juz wiekszy apetyt co mnie cieszy bo skonczyly sie mdlosci ależ znowu z drugiej strony - zaczyna sie "era nowych kilogramow"
Furczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:36   #2855
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Ja miałam w pierwszej ciąży i mam teraz. Pytałam gin o to mówiła,że upławy w ciąży się zdarzają i tak jak u mnie nic złego się nie dzieje. Ale dla spokoju zapytaj sama czasami śluz to i jakaś infekcja

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------



A można wiedzieć jakie to imiona
Kaja, Laura, Lena ( tu troszkę popularność mi przeszkadza ) , Emilia , Kalina,Blanka ( tu jeśli będzie blondynką )

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Furczak Pokaż wiadomość
zazdroszcze wszystkim ktorzy juz znaja plec dzidziusia na 100 %. my pod koniec 15 tyg na usg 3D sie dowiedzielismy ze to "byc moze chlopak" w piatek mam wizyte i pewnie tez zrobi krotkie usg(bedzie 16+1). mam cicha nadzieje ze akurat Pani Doktor natknie sie na PŁEĆ zeby potwierdzic.

Dzisiaj się dowiedziałam ze tam gdzie chce rodzic sa bardzo mile polozne ale ze i tak nie mam sie spodziewac opieki jak z "na dobre i na złe" ale zawsze to jakies pocieszenie.

Od kilku dni wydaje mi sie ze czuje bombelki w brzuchu i raczej to mój dzidzius a nie jelita no i od mniej wiecej tygodnia mamy juz wiekszy apetyt co mnie cieszy bo skonczyly sie mdlosci ależ znowu z drugiej strony - zaczyna sie "era nowych kilogramow"
Ja się pytam dzisiaj ginekologa czy tak na 100 jest to pewne, bo chyba wie,że na zakupy nie idę w takim razie , to odpowiedział ,że na 100% to będziemy pewni jak się urodzi ale faktycznie pipkę widziałam
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:40   #2856
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
macie sluz dziewczyny czasme taki galaretowaty jak plodny wyglada ja glownie jak mam zatwardzenie i nie wiem czy to norma czy .....zas cos mi dolega;/
zaparcia sa bardzo powszechne w czasie ciazy... ja bardzo cierpialam podczas pierwszej
a sluz mam taki ostatnio galaretkowaty tez i czasami calkiem go sporo


---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Kaja, Laura, Lena ( tu troszkę popularność mi przeszkadza ) , Emilia , Kalina,Blanka ( tu jeśli będzie blondynką )
to co... po roku bedziecie zmieniac?
bo moja mala urodzila sie z czarnymi wloskami, teraz jest troche blondi.. chociaz zaczynaja jej troszke wloski ciemniec

a imiona bardzo ladne



Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Ja się pytam dzisiaj ginekologa czy tak na 100 jest to pewne, bo chyba wie,że na zakupy nie idę w takim razie , to odpowiedział ,że na 100% to będziemy pewni jak się urodzi ale faktycznie pipkę widziałam
mi gin pokazywal... tu jest pochwa, tu wargi sromowe... na 100% dziewuszka
i mam nadzieje, ze jej tam nic miedzy nozkami nei wyrosnie
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:47   #2857
Furczak
Raczkowanie
 
Avatar Furczak
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ługi :D
Wiadomości: 142
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Kaja, Laura, Lena ( tu troszkę popularność mi przeszkadza ) , Emilia , Kalina,Blanka ( tu jeśli będzie blondynką )

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------



Ja się pytam dzisiaj ginekologa czy tak na 100 jest to pewne, bo chyba wie,że na zakupy nie idę w takim razie , to odpowiedział ,że na 100% to będziemy pewni jak się urodzi ale faktycznie pipkę widziałam
u nas dla dziewczynki na razie najbardziej podoba nam sie rowniez Emilka a dla chlopca miał byc Karolek, ale tak na prawde to te imiona wybieralismy prawie 2 lata przed ciaza wiec musimy to przedyskutowac no i niestety Karol zrobil sie rowniez teraz popularny a jak mysmy juz o nim mysleli to jeszcze nie bylo slychac o zadnym Karolu w okolicy
Furczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 20:48   #2858
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
zaparcia sa bardzo powszechne w czasie ciazy... ja bardzo cierpialam podczas pierwszej
a sluz mam taki ostatnio galaretkowaty tez i czasami calkiem go sporo


---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------


to co... po roku bedziecie zmieniac?
bo moja mala urodzila sie z czarnymi wloskami, teraz jest troche blondi.. chociaz zaczynaja jej troszke wloski ciemniec

a imiona bardzo ladne




mi gin pokazywal... tu jest pochwa, tu wargi sromowe... na 100% dziewuszka
i mam nadzieje, ze jej tam nic miedzy nozkami nei wyrosnie
no nie , raczej będzie jedno na stałe , Nina też zjaśniała , ale chodzi mi o taką typową jasną Córcie po TŻ, on miał czuprynę jak lalka blondynka , a po mnie są małe "chineczki"
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:51   #2859
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

A u nas chyba będzie Ewa
Mamy dosyć skomplikowane nazwisko, a imię bardzo się nam podoba a na pewno nie utrudni życia dziecku
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:52   #2860
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
zaparcia sa bardzo powszechne w czasie ciazy... ja bardzo cierpialam podczas pierwszej
a sluz mam taki ostatnio galaretkowaty tez i czasami calkiem go sporo


---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------


to co... po roku bedziecie zmieniac?
bo moja mala urodzila sie z czarnymi wloskami, teraz jest troche blondi.. chociaz zaczynaja jej troszke wloski ciemniec

a imiona bardzo ladne




mi gin pokazywal... tu jest pochwa, tu wargi sromowe... na 100% dziewuszka
i mam nadzieje, ze jej tam nic miedzy nozkami nei wyrosnie
Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Ja miałam w pierwszej ciąży i mam teraz. Pytałam gin o to mówiła,że upławy w ciąży się zdarzają i tak jak u mnie nic złego się nie dzieje. Ale dla spokoju zapytaj sama czasami śluz to i jakaś infekcja

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------



A można wiedzieć jakie to imiona
dziekuje za odzew ;] co do sluzu to ja mam go tylko jak sie załatwiam kiedy mam zatwardzenie ze tka powiem jak idzie gładko to nie mam sluzu, moiwlam ginowi moiwl ze zdarza sie takie cos i jest norma szczeoglnie gdy sie jest ktorys raz z kolei w ciazy ! infekcji nie mam badano mnie przed wypisem ze spzitala i nie stwierdzono infekcji...a ja nadal sobie do łba wbijam ze cos nie tak ;/ ja chce juz koniec lutego!


co do imienia dla dziewcyznki naszej domniemanej to bedzie IGA JOWITA jelsi córa bedzie synem to Kajetan,Kaspian
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres

Edytowane przez Gizmiatko
Czas edycji: 2011-10-26 o 20:53
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 20:52   #2861
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Kaja, Laura, Lena ( tu troszkę popularność mi przeszkadza ) , Emilia , Kalina,Blanka ( tu jeśli będzie blondynką )
Bardzo ładne imiona osobiście bardzo mi się podoba imię Laura. Blanka, Lena i Emilia są też śliczne,ale mam osoby w rodzinie, które mają już te imiona a nie lubię porównań co do tego,że mają takie same charaktery itp

Jak bym miała córcie mieć to podoba mi się imię Nikola tylko nie wiem jak je napisać bez zdrobnienia ( Nikola, Nikoleta, Nikoletta, Nicole) nie wiem właśnie
Ostatnio jak patrzyłam w kalendarz zobaczyłam imię Aurelia, jakoś mnie ujęło wtedy. Nie chcem za nowych imion i nie za starych, może Michalina ? Nie lubię też popularności , chodź sama mam na imię Roksana- ale moje imię w tej okolicy co mieszkam to żadkość. A dla chłopczyka to podoba mi się imię Ignacy, tylko nie wiem jak na to wszystko mąż zareaguje bo chcem żeby i jemu się spodobało on jest zwolennikiem tych zapomnianych imion.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 21:02   #2862
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Bardzo ładne imiona osobiście bardzo mi się podoba imię Laura. Blanka, Lena i Emilia są też śliczne,ale mam osoby w rodzinie, które mają już te imiona a nie lubię porównań co do tego,że mają takie same charaktery itp

Jak bym miała córcie mieć to podoba mi się imię Nikola tylko nie wiem jak je napisać bez zdrobnienia ( Nikola, Nikoleta, Nikoletta, Nicole) nie wiem właśnie
Ostatnio jak patrzyłam w kalendarz zobaczyłam imię Aurelia, jakoś mnie ujęło wtedy. Nie chcem za nowych imion i nie za starych, może Michalina ? Nie lubię też popularności , chodź sama mam na imię Roksana- ale moje imię w tej okolicy co mieszkam to żadkość. A dla chłopczyka to podoba mi się imię Ignacy, tylko nie wiem jak na to wszystko mąż zareaguje bo chcem żeby i jemu się spodobało on jest zwolennikiem tych zapomnianych imion.
zapomniane imiona? to moze Gniewomir albo Lubomir...o matko jakbym tak nazwala dziecko (czego nie zrobie) to zaden Anglik by tego nie wymowil....a jeszcze z nazwiskiem jakby to polaczyc to juz w ogole.
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:06   #2863
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
dziekuje za odzew ;] co do sluzu to ja mam go tylko jak sie załatwiam kiedy mam zatwardzenie ze tka powiem jak idzie gładko to nie mam sluzu, moiwlam ginowi moiwl ze zdarza sie takie cos i jest norma szczeoglnie gdy sie jest ktorys raz z kolei w ciazy ! infekcji nie mam badano mnie przed wypisem ze spzitala i nie stwierdzono infekcji...a ja nadal sobie do łba wbijam ze cos nie tak ;/ ja chce juz koniec lutego!
do lutego czas szybciutko minie... i nie zamartwiaj sie na zapas... bedzie dobrze
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:07   #2864
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
zapomniane imiona? to moze Gniewomir albo Lubomir...o matko jakbym tak nazwala dziecko (czego nie zrobie) to zaden Anglik by tego nie wymowil....a jeszcze z nazwiskiem jakby to polaczyc to juz w ogole.
Ja mam długie nazwisko to też nie chciała bym i długiego imienia. A także takie imiona właśnie mi się nie podobają. Wole takie co jest może nie najmodniejsze i najpopularniejsze, tylko takie z którym dziecko będzie ładnie wyglądać jako dziecko i odpowiednio jako dorosła osoba.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:08   #2865
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
zapomniane imiona? to moze Gniewomir albo Lubomir...o matko jakbym tak nazwala dziecko (czego nie zrobie) to zaden Anglik by tego nie wymowil....a jeszcze z nazwiskiem jakby to polaczyc to juz w ogole.
a moze Grzegorz Brzeczyszczykiewicz
Bozydar, Szczepan ?

dobra zmykam spac zanim jeszcze wiecej bzdur tu zaczne pisac
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:09   #2866
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Furczak Pokaż wiadomość
u nas dla dziewczynki na razie najbardziej podoba nam sie rowniez Emilka a dla chlopca miał byc Karolek, ale tak na prawde to te imiona wybieralismy prawie 2 lata przed ciaza wiec musimy to przedyskutowac no i niestety Karol zrobil sie rowniez teraz popularny a jak mysmy juz o nim mysleli to jeszcze nie bylo slychac o zadnym Karolu w okolicy
Wszystkie Emilie jakie znam to takie dziarskie fajne kobiety/dziewczyny, więc mnie kusi , ale nie wiem co na to TŻ , muszę zobaczyć jakie imię pasuje do kobiety Ryby
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:09   #2867
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Bardzo ładne imiona osobiście bardzo mi się podoba imię Laura. Blanka, Lena i Emilia są też śliczne,ale mam osoby w rodzinie, które mają już te imiona a nie lubię porównań co do tego,że mają takie same charaktery itp

Jak bym miała córcie mieć to podoba mi się imię Nikola tylko nie wiem jak je napisać bez zdrobnienia ( Nikola, Nikoleta, Nikoletta, Nicole) nie wiem właśnie
Ostatnio jak patrzyłam w kalendarz zobaczyłam imię Aurelia, jakoś mnie ujęło wtedy. Nie chcem za nowych imion i nie za starych, może Michalina ? Nie lubię też popularności , chodź sama mam na imię Roksana- ale moje imię w tej okolicy co mieszkam to żadkość. A dla chłopczyka to podoba mi się imię Ignacy, tylko nie wiem jak na to wszystko mąż zareaguje bo chcem żeby i jemu się spodobało on jest zwolennikiem tych zapomnianych imion.
Roksape, z tym imieniem Nikola, jest tak że właśnie są wszystkie które zapisałaś i może nawet więcej, niektóre są spolszczone niektóre nie, ale jest wiele sposobów zapisywania. Ogólnie Nikola, Nicola to są ostatnio bardzo popularne chyba, zastanawiałam się nad nimi chwilę, ale szybko mi przeszło z tego względu właśnie.
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:15   #2868
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

zaraz Wam tu wsadzę tabelę ze starymi imionami, ino znajdę: )

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
A u nas chyba będzie Ewa
Mamy dosyć skomplikowane nazwisko, a imię bardzo się nam podoba a na pewno nie utrudni życia dziecku
bum na liste , zapomniałam o Ewie , to był moj typ jak sie Nina miała rodzic
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:17   #2869
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Roksape, z tym imieniem Nikola, jest tak że właśnie są wszystkie które zapisałaś i może nawet więcej, niektóre są spolszczone niektóre nie, ale jest wiele sposobów zapisywania. Ogólnie Nikola, Nicola to są ostatnio bardzo popularne chyba, zastanawiałam się nad nimi chwilę, ale szybko mi przeszło z tego względu właśnie.
I ja też nie dam tego imienia swojemu dziecku nie ze względu na to,że teraz jest modne tylko nikt nie wie jak pisać i co do czego ja sama nie wiem jak bym w urzędzie wpisała
Więc wolę,żeby było już prostsze w zapisie.
Gucia Grzegorz to nawet ładne imię ale pozostałe szkoda słów.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Wszystkie Emilie jakie znam to takie dziarskie fajne kobiety/dziewczyny, więc mnie kusi , ale nie wiem co na to TŻ , muszę zobaczyć jakie imię pasuje do kobiety Ryby
Moja cioteczna siostra to Emilia i to z takim charakterem,że ze wszystkim sobie poradzi
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 21:17   #2870
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?rok=2011
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:27   #2871
Furczak
Raczkowanie
 
Avatar Furczak
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ługi :D
Wiadomości: 142
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

ja to sobie obiecalam ze w ciązy bede robiła dobie na szydełku a tu juz 4 m-c leci a ja nic :/ zamiast robic to czytam forum ;p
Furczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:27   #2872
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Leon, Błażej, Jeremi, Norbert, Kajetan, Miłosz to moje typy jesli chodzi o chłopca

Laura, Nina, Barbara, Magdalena, Michalina, Iza, Marianna to moje typy dziewczęce i jeszcze więcej bo tyle ładnych widzę
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:28   #2873
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
do lutego czas szybciutko minie... i nie zamartwiaj sie na zapas... bedzie dobrze
w marcu to ja bede siwa-moze odbrze zaoszczedze na farbie do włosów.

DObra kobiety ja CUiekam milo jest tu z wami siedziec ale inne obowiazki czekaja buziolka i do nastepnego
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:30   #2874
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Furczak Pokaż wiadomość
ja to sobie obiecalam ze w ciązy bede robiła dobie na szydełku a tu juz 4 m-c leci a ja nic :/ zamiast robic to czytam forum ;p
Mnie też ono pochłonęło w całości, a na szydełku to nie umiem zbytnio, za to teściowa dzierga jak najęta bieżniki, serwety niektóre naprawdę śliczne
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:46   #2875
Furczak
Raczkowanie
 
Avatar Furczak
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Ługi :D
Wiadomości: 142
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

przegladalam juz kiedys ta liste imion i naprawde jest z czego wybierac ale niektore tez potrafia nieźle zaskoczyc

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

oj idziemy chyba spac bo juz oczy bola od tego komputerrka dobranoc i kolorowych snuffff
Furczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:50   #2876
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Dzis przedluzylo sie usypianie Filipa, nie poszedl jak zawsze do lozeczka, zaczal robic histerie ze chce na duze (nasze) lozko.
Wiec czasem wyjatkowo mu pozwalam, jak widze ze plakac mu sie chce, bo sie czegos boi.
Zauwazylam, ze ma czasem dni ze boi sie cienii i tak jak dzis bylam co chwila wolana na przemian z moja mama, zeby go poglaskac, bo plakal, ze sie boi...mimo iz staram sie w zart obrocic jego strachy, pokazuje smieszne ukladanki z moich rak na scianie robie rozne cienie i wtedy sie smieje, jednak jak chce wyjsc znow jest panika....
Juz przechodzilismy ten czas z cieniami i mu przeszlo a teraz znow...
Chcialam nie swiecic swiatla, ale wyraznie chcial zeby zapalic lampke, a wtedy cienie robia sie duze jak potwory i kolko sie zamyka

I tu pytanie do guci, koniakonia, Roksape, novaken, Gizmiatko...
Co jeszcze robilyscie jak Wasze dzieciaczki wymyslaly rozne strachy?
Czytalam, ze nie mozna sie smiac z tego tzn z tego ze dziecko sie boi, nie mozna bagatelizowac, nie wyolbrzymiac, wiec co????
Bo moj jak juz sobie cos w tej glowce ubzdura, to wyjsc z pokoju nie moge, musze kolo niego lezec, bo placze...


Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Co do trójki dzieci to nie żartuję, zobaczymy jak pójdzie nam z dwójką, ale to trzecie to po 5 latach tak myślę życie zweryfikuje plany , ale nie mówię nie
Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
ja tak samo... na razie zobaczymy jak nam pojdzie z dwojka... potem i tak chcemy sie przeprowadzic i po gdzies po 5 latas sprobowac znow szczescia
Jestescie super! podziwiam ze macie checi bedac w drugiej ciazy
Ja na razie mam dosc, chociaz trzecie dziecko to dla mnie bylaby bardzo duza radosc.
Jednak jak bym wracala do pracy tak jak przy Filipie jak mial pol roczku i rowniez teraz jak dzidzia tez bedzie miala pol roczku bede musiala wrocic, nie widze tego zeby dziadek ktory jest po 60-tce (moj tesc) mial zostawac z trojka dzieci w domu
Poza tym teraz juz sie zastanawiam jak skonczy mi sie macierzynski, jak to bedzie jak dziadek bedzie musial z dwojka maluchow byc
Poza tym jesli mialabym z kim zostawic gromadke dzieci, to jeszcze musialby sie spelnic jeden warunek, ze trzecia ciaze nosi moj maz
Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Szczerze nie myślałam jeszcze o tym, ale jutro pogadam o tym z mężem. Ale to świetny pomysł. Myśle, że mojemu dzieczaczkowi przydało by się coś co go interesuje ( w tym momencie to ciągniki, kombajny i zwierzeta domowe) jakas farma czy cos najlepiej cos drozszego i mocniejszego, żeby się dłużej tym pobawił, bo jest strasznym rozrabiaką i każda zabawka długo u nas nie gości.

A tak wogóle to mówicie już swoim pociechom o tym,że będzie miało rodzeństwo? Niby mój synek ma 2 latka ale mówię mu, że w brzuszku u mamy jest malutka dzidzia, na co mój syn zagląda mi przez bluzke i mówi, że dzidzi nie widać

W sobotę byliśmy na weselu o dziwo mój synek jak wcześniej dawał nam popalić i wracał zaraz z dziadkami do domu to teraz tańczył ze wszystkimi co zna do 22 potem padł tak się bawił.
Była tam taka malutka dzidzia miała już jakieś 10 miesięcy, a mój synek ciągle podchodził do wózka i przyglądał się maluchowi. Chłopczyk złapał go za rączkę a mój nic mu nie zrobił- zazwyczaj nie lubi jak ktoś go przytula, łapie i całuje ( chodzi o takie dzieci jak on) może to jakiś znak, że nie będzie bardzo zazdrosny Oby tak było
Tak ja mowie, ale pokazuje na biust i mowi ze tam dzidzia jest.
A ostatnio mowil ze tez tak jak mama ma dzidzie w brzuszku
Jak mowie zeby cos powiedzial do brzuszka (do dzidzi) to mowi cos w swoim jezyku, tak szybko ze nic nie rozumiem hihi
Nie moge sie doczekac tego jak brzuch bedzie mi sie caly ruszal zeby mogl to zobaczyc i dotknac
Poza tym duzo mu z mezem tlumaczymy, tzn ze dzidzia jak sie urodzi bedzie duzo plakac i spac. Ze nie od razu bedzie sie z nim bawic i takie tam
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Jeju ale bym zjadła loda z maca ale już w tym tygodniu shake przyjęłam
uwielbiam lody z maca z polewa toffi
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
aaa propos książek ...mój gin ma bliźnięta 4 miesięczne i mówił,że chłopcy są super grzeczni i że Jego żona stosuje się do rad z "Język niemowląt ", powiem Wam,że też to czytałam , stosowałam , ale czytalam jak juz Mała była i wtedy trochę mnie to usypiało, bo jak miałam czas wolny to raczej spałam, więc polecam poczytać teraz
Ja polecam ksiazki ktore przeczytalam i bardzo duzo mi daly:
"Każde dziecko może nauczyć się spać" i "Każde dziecko może nauczyć się reguł" obie tej samej autorki
Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Aguśka podziwiam Cię za to Twoje dzisiejsze zachowanie, tyle rzeczy dałaś tej kobiecie, bardzo to wzruszające. Pozostałe dziewczyny też jesteście super. Ja nie mam takich miłych wspomnień, czasem komuś pomogłam, dając pieniądze a raz nawet kupiłam kartę do telefonu Boziu jaka ja głupia byłam.... I właśnie jak się tak człowiek natnie parę razy, to już się potem nie zatrzymuje koło takich, a drzwi wcale nie otwiera Ale ja lubię pomagać i zawsze miło mi później było jak pomogłam, ale jak za chwile widzę że ktoś się cieszy, że dałam się nabrać, to szlag mnie trafia, głównie za własną głupotę. I teraz mam znieczulicę...
Poza tym w uk żebraka się nie ujrzy, tutaj nawet bezdomni dobrze sobie żyją, dostają takie zasiłki, że niektórym nie opłaca się pracować, więc dawno nie miałam styczności z takimi ludźmi.
Aguśka dziś w nocy jak mąż wrócił z pracy, ja wstałam na siku i jak sie położyłam to dzidzia zaczęła się ruszać, ja też lubię spać za męża plecami. Kładę się więc i mówię że dzidzia do mnie puka, a on mówi że czuje to! Ale się ucieszył, ja chyba jeszcze bardziej I się zastanawiam czy to możliwe, bo ja ręką nie czuję tych ruchów, ale w sumie to jak ją przykładam to się uspokaja A w ogóle to już trzeci dzień z rzędu czuje dzidziolka, więc to już chyba na stałe będzie

Aguska i Gucia ale macie cudowne brzuszki, oba tak samo sliczne ja też chcę taki...
I wasze szkraby też wspaniałe
Z ta Pania co dzis przyszla, po prostu zrobilam to spontanicznie, dalam co moglam i tyle A jesli np jestem sama w domu i puka jakis obcy facet do drzwi to tez nie otwieram, bo zwyczajnie sie boje.
Ja jak cos daje, to po prostu sie w to nie zaglebiam, nie patrze co ktos z tym robi, to juz jego sumienie.
Jesli chodzi o ruchy, mogl Twoj maz to poczuc
Jak sa te ruchy coraz wyrazniejsze, to daje im to, ze bardziej namacalna staje sie dla nich ta ciaza...to jest fajne
Ty tez masz fajny brzus
Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
macie sluz dziewczyny czasme taki galaretowaty jak plodny wyglada ja glownie jak mam zatwardzenie i nie wiem czy to norma czy .....zas cos mi dolega;/
tak, ja mam, ale niewiele tyle co na papierze.
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!


Edytowane przez Aguśkaa83
Czas edycji: 2011-10-26 o 21:55
Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:51   #2877
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

wstałam wczesnie rano i co wieczór przyszedł a mnie energia zaczyna rozpierać
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 21:57   #2878
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Widzę, że teraz temat o imionach

My mamy po dwa imiona na razie w typach, tzn ja. bo Tż to tylko po jednym z tych typuje
Mi się podobają dla chłopca Bartłomiej albo Szymon, a dla dziewczynki Emilia albo Gabriela. Tż jak coś to nastawiony na Bartka albo Emilkę, dwa pozostałe mu się za bardzo nie podobają zobaczymy jeszcze później, bo może nam jakieś wpadną jeszcze inne, póki co to są główne typy


Ja uciekam spać, jutro o 11 mam wizytę u gina. trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze, no i żeby dzidzia ujawniła swoją płeć jak coś

dobrej nocki
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-26, 22:22   #2879
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
Widzę, że teraz temat o imionach

My mamy po dwa imiona na razie w typach, tzn ja. bo Tż to tylko po jednym z tych typuje
Mi się podobają dla chłopca Bartłomiej albo Szymon, a dla dziewczynki Emilia albo Gabriela. Tż jak coś to nastawiony na Bartka albo Emilkę, dwa pozostałe mu się za bardzo nie podobają zobaczymy jeszcze później, bo może nam jakieś wpadną jeszcze inne, póki co to są główne typy


Ja uciekam spać, jutro o 11 mam wizytę u gina. trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze, no i żeby dzidzia ujawniła swoją płeć jak coś

dobrej nocki
Kciukasy na jutro i dobrej nocki, bajecznych snów.
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-27, 07:14   #2880
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
I tu pytanie do guci, koniakonia, Roksape, novaken, Gizmiatko...
Co jeszcze robilyscie jak Wasze dzieciaczki wymyslaly rozne strachy?
Czytalam, ze nie mozna sie smiac z tego tzn z tego ze dziecko sie boi, nie mozna bagatelizowac, nie wyolbrzymiac, wiec co????
Bo moj jak juz sobie cos w tej glowce ubzdura, to wyjsc z pokoju nie moge, musze kolo niego lezec, bo placze...
Moje dziecko nie boi się ciemności bo od początku było uczone spać bez lampki.Teraz potrafi przyjść po omacku do mojego pokoju. Ale miałam problem, bo strasznie bał się burzy i tak się chował pod kołdre,że nie miał dostepu powietrza. Jakoś udało mi się mu wytłumaczyć,że to nic strasznego i uspokoił się z tym chowaniem.

Ale problem mam inny bo strasznie boi się kur,łapie mnie z całych sił i boi się przejść obok. Moja koleżanka miała problem taki sam z córką i jeździła z nią do psychologa dziecięcego. Kto wie jak nie pomoże tłumaczenie to będę musiała zrobić to samo.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.