Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2012 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-04, 13:26   #3961
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Dobra zakupy zrobione, posprzątane wyprane. Został do zrobienia obiad pierogi leniwe i własnie wymyśliłam obiad na jutro szare kluski
Jakie to są szare kluski?
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:28   #3962
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Ja zaraz sie biore za pieczenie ciasta
Mam kupiony Kopiec Kreta, ale ja zamiast z bananami robie z brzoskwiniami, pychotka
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:32   #3963
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Jakie to są szare kluski?

Robione z surowych ziemniaków i jak się je potem ugotuje to podsmaża się je z boczkiem wędzonym
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:35   #3964
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Robione z surowych ziemniaków i jak się je potem ugotuje to podsmaża się je z boczkiem wędzonym
aaa to jakaś wyższa szkoła jazdy nie słyszałam
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:37   #3965
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Robione z surowych ziemniaków i jak się je potem ugotuje to podsmaża się je z boczkiem wędzonym

No i kapucha do tego musi być , mniam mniam
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:37   #3966
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Robione z surowych ziemniaków i jak się je potem ugotuje to podsmaża się je z boczkiem wędzonym
to sa takie kluski z dziurka??
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:41   #3967
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
aaa to jakaś wyższa szkoła jazdy nie słyszałam

ale ta wielkopolska kuchnia oszczędna no i same pyry, jak nie z gzikiem ( gziką ) to szare kluchy

jeju a mnie znów naszła ochota na frytki

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
to sa takie kluski z dziurka??
nie nie, w Wielkopolsce oszczędzamy też czas i wygląda to tak
http://republika.pl/blog_ve_3300329/...are_kluski.jpg
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 13:44   #3968
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
to sa takie kluski z dziurka??
Z dziurką to śląskie, ale podobno na Śląsku sie takich nie robi
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:45   #3969
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
ale ta wielkopolska kuchnia oszczędna no i same pyry, jak nie z gzikiem ( gziką ) to szare kluchy

jeju a mnie znów naszła ochota na frytki

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------



nie nie, w Wielkopolsce oszczędzamy też czas i wygląda to tak
http://republika.pl/blog_ve_3300329/...are_kluski.jpg
Uwielbiam szare kluchy , w wersji bez boczku oczywsicie
Ale zrobilyscie apetyt!
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:46   #3970
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
ale ta wielkopolska kuchnia oszczędna no i same pyry, jak nie z gzikiem ( gziką ) to szare kluchy

jeju a mnie znów naszła ochota na frytki

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------



nie nie, w Wielkopolsce oszczędzamy też czas i wygląda to tak
http://republika.pl/blog_ve_3300329/...are_kluski.jpg
Byle jak to wygląda ale pewnie bardzo dobre a to obok, to nie wiem czy bigos, ale właśnie naszła mnie na niego ochota, a ja nie umiem zrobić
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:46   #3971
monika_krk
Raczkowanie
 
Avatar monika_krk
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
Bry! Jak milo ze juz piatek. Ja znow grzecznie pognalam rano na basen i mam poczucie dobrze spelnionego obowiazku
dobra jesteś to ile razy w tygodniu chodzisz?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Hej.

Powiedzcie mi jak to jest z grupą krwi ojca dziecka?
Rozmawiałam ze szwagierką i mało mnie nie pogryzła jak powiedziałam jej, że mąż nie musi jej badać i donosić informacji jaka grupę posiada.
Musi czy nie musi?
ja mam RH- i mój mąż musiał zrobić badanie krwi i oryginał mam w badaniach ciążowych, bo ma RH+

Cytat:
Napisane przez engela Pokaż wiadomość
Co do krwi to ja mam ujemną i mimo tego mój mąż nie musi robić badań bo to już nie istotne nawet gdybyśmy mieli taką samą.
Jest konflikt i tyle. Muszę robić badania na nie pamiętam na te przeciwciała z 3 razy czy moje krwinki nie zwalczają krwinek malucha bo może mu grozić anemia.
Jeżeli urodzę dzidzię z dodatnią grupą krwi to mogę się zgodzić na jakiś tam zastrzyk po porodzie co ma zabezpieczyć przed taką sytuacją w kolejnej ciąży.
Muszę właśnie odczytać o to za zastrzyk bo słyszałam,że to jakieś frakcje krwi...
Lekarz mi powtarza, że ja nie mam konfliktu serologicznego tylko zestawienie, a to dwie różne rzeczy. Konflikt jest dopiero jak dzidzia ma inna grupę krwi, a tego na razie nie wiadomo. Podobno to rzadko przy pierwszej ciąży jest. Już dwa razy robiłam Odczyn Coombsa czy nie mam przeciwciał. Na szczęście na razie nie

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Ja zaraz sie biore za pieczenie ciasta
Mam kupiony Kopiec Kreta, ale ja zamiast z bananami robie z brzoskwiniami, pychotka
hehe, ja piekłam we Wszystkich Swiętych, ale ten klasyczny. Może następnym razem spróbuję z brzoskwinią A próbowałaś może tych innych z inną masą (jest chyba czekoladowa i jakaś tam jeszcze)?
monika_krk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 13:53   #3972
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Byle jak to wygląda ale pewnie bardzo dobre a to obok, to nie wiem czy bigos, ale właśnie naszła mnie na niego ochota, a ja nie umiem zrobić

to kapusta
ale fakt faktem jest to wyjście do bigosu, mniam mniam

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez monika_krk Pokaż wiadomość
dobra jesteś to ile razy w tygodniu chodzisz?



ja mam RH- i mój mąż musiał zrobić badanie krwi i oryginał mam w badaniach ciążowych, bo ma RH+



Lekarz mi powtarza, że ja nie mam konfliktu serologicznego tylko zestawienie, a to dwie różne rzeczy. Konflikt jest dopiero jak dzidzia ma inna grupę krwi, a tego na razie nie wiadomo. Podobno to rzadko przy pierwszej ciąży jest. Już dwa razy robiłam Odczyn Coombsa czy nie mam przeciwciał. Na szczęście na razie nie



hehe, ja piekłam we Wszystkich Swiętych, ale ten klasyczny. Może następnym razem spróbuję z brzoskwinią A próbowałaś może tych innych z inną masą (jest chyba czekoladowa i jakaś tam jeszcze)?
Najważniejsze ,że lekarz pilnuję przeciwciał i że wynik ujemny .
Mój robi mi te przeciwciała, bo konflikt może też wystąpić na poziomie grup głównych.Może jest przewrażliwiony, ale ja tam jestem zwolenniczką dmuchania na zimne .
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:04   #3973
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

o ranyyyy...bigos...ale bym zjadla...ale nie bede ...bo by mnie wzdelo i zaparlo chyba na tydzien....a wtedy bym eksplodowala!
u mnie na obiadek bylo losos pieczony, frytki pieczone i marchewka z maselkiem, odrobina cukru i pieprzem. jeszcze godzinka i zmykam do domu.

a wlasnie natka - kciuki za dzisiejsza wizyte!!!
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:06   #3974
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez engela Pokaż wiadomość
Gizmiatko Właśnie mama mi coś gadała o zaświadczeniu przed 10 tyg.ciąży do becikowego... Kurde ja je mogę teraz uzyskać czy powinnam na pierwszej wizycie potwierdzającej dostać?
Byłam na początku u innego lekarza... i nie wiem co teraz...
teoretycznie powinien wystawic w dniu kiedy bedzie serce a wiec ciaza zywa, a w praktyce jest tak e jak juz urodizsz po porodzie idziesz do gina i on ze wsteczna data wystawia zaswiadczenie i tyle ;] dla mnie to bzdura bo wczesniej w 2009 wystarczyl akt urodzenia wypis ze spzitala kserowany i tyle a teraz papierkow jakbys chciala dziecko adoptowac !!!
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Hej.

Powiedzcie mi jak to jest z grupą krwi ojca dziecka?
Rozmawiałam ze szwagierką i mało mnie nie pogryzła jak powiedziałam jej, że mąż nie musi jej badać i donosić informacji jaka grupę posiada.
Musi czy nie musi?
powinno sie zrobic z prostego wzgledu czy nie ma konfliktu serologicznego czyli np mama ma rh na plusie a tata na minusie wtedy rodzi sie zazwyczaj przez cc rzadko kiedy sn i podaje jakies leki dziecku. Tak w skrocie
Cytat:
Napisane przez adaikaka Pokaż wiadomość


tak sobie Was czasem podczytuje, ale jakoś się wbić nie mogę...
to chyba przez to, że nie czuje nic z tej euforii która towarzyszyła mi w pierwszej ciąży i która towarzyszy teraz Wam. Cieszę się bardzo że będzie dzidziuś, czekam na niego bardzo i bardzo go kocham... ale wczoraj np. weszłam do H&M... chciałam sobie kupić czapkę i rękawiczki... stwierdziłam, że może dla Przemka coś znajde... weszłam też w dział z tymi śpioszkami, bodziakami i tymi wszystkimi maleńkimi rzeczami i szybko się wycofałam...
Sama myśl o zakupach mnie przytłacza... sama myśl o otworzeniu pudeł z rzeczami po Przemku mnie załamuje...
Nie wiem dlaczego tak mam... w tej ciaży najchętniej poleciłabym komuś skompletowanie wyprawki a ja czekałabym tylko na poród

Dlatego też nie wiele się udzielam... i po cichu Wam zazdroszczę

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------


to nie jest potrzebne... najbardziej istotne w Twojej grupie krwi jest to czy masz RH + czy RH - ... Bo RH - spowoduje konflikt serologiczny czy jakoś tam...
Mój mąż nie badał grupy krwi
ja tez zagladam czasami jak mi czas pozowli ! co u ciebie ?!

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
to sa takie kluski z dziurka??
w roznych rejonach roznie robia, albo jak kopytka, albo wygaldaja jak lane, albo jak zwykle kluski z dziurka
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:07   #3975
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Ja zaraz sie biore za pieczenie ciasta
Mam kupiony Kopiec Kreta, ale ja zamiast z bananami robie z brzoskwiniami, pychotka
Uwielbiam Kopiec Kreta

Cytat:
Napisane przez monika_krk Pokaż wiadomość
dobra jesteś to ile razy w tygodniu chodzisz?

ja mam RH- i mój mąż musiał zrobić badanie krwi i oryginał mam w badaniach ciążowych, bo ma RH+
No tak 2-3 w tygodniu, plus z 1-2 na silownie, ale tam tlyko rowerek na nogi.
I tez mam Rh-, ale wszystkim nam minusowym mamom dadza zastrzyk po porodzie to sie nie ma co martwic.

A ja na obiadokolacje planuje kopytka

Edytowane przez Zia_
Czas edycji: 2011-11-04 o 14:08
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:09   #3976
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
o ranyyyy...bigos...ale bym zjadla...ale nie bede ...bo by mnie wzdelo i zaparlo chyba na tydzien....a wtedy bym eksplodowala!
u mnie na obiadek bylo losos pieczony, frytki pieczone i marchewka z maselkiem, odrobina cukru i pieprzem. jeszcze godzinka i zmykam do domu.

a wlasnie natka - kciuki za dzisiejsza wizyte!!!

kolejna niebezpieczna potrawa
to co już mamy? mordercze pierogi, niszcząca powietrze fasola i wybuchowy bigos

Mam taki dobry humor, ale zaraz mi się zmieni, idę na kawę do koleżanki ( chyba pisałam o tym) , której córka ma chłoniaka
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:11   #3977
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Jeszcze odnośnie waszej grupy krwi to ja trafiając do szpitala we wrześniu dostałam MEGA ochrzan! Bo nie miałam ze sobą karty ciąży oraz oryginału grupy krwi. Ordynator ochrzanił też mojego męża-który ma taką samą grupę krwi jak moja, a z nerwów zapomniał całkowicie. Dowiedzieliśmy się wtedy że ciężarne są narażone na krwotoki "o jakich się nam nie śniło" i że badanie grupy krwi (w PL) trwa 3 godziny i mogłabym umrzeć w tym czasie, bo na słowo nikt mi nie uwierzy i nie poda krwi. Także jak obsłuchaliśmy to mam wszystko w torebce nawet jak idę do sklepu. No ale w razie zagrożenia zdrowia i życia faktycznie nie ma dyskusji. Także dziewczyny nosimy grzecznie wyniki
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:14   #3978
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
I tez mam Rh-, ale wszystkim nam minusowym mamom dadza zastrzyk po porodzie to sie nie ma co martwic.
ja dostane szczepionke miedzy 28-32 tc ponoc. Tez mam rh-.
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:25   #3979
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Hej

Wiem, ze bede miala troche nadrabiania, ale zaraz to zrobie. Nie zdalam wczoraj relacji z usg polowkowego, bo wrocilismy wieczorem, a potem maz zajal komputer.

A wiec po usg polowkowym okazuje sie, ze na 100% synek
Zmienila sie tylko data porodu z 23 marca na 14 marca (wiec mam juz trzy daty ale i tak wyjdzie kiedy zechce)
Słonko nasze jest zdrowe, nie ma zadnych wad, serduszko zdrowiutkie, nie ma wodoglowia, rozczepu warg itd...
Wierzgal niezle w brzuszku (czulam i na raz widzialam na ekranie co tam wyprawia)
Typowo jak facet, podkladal raczki pod glowke.
Zdjecia wrzucilam na maila z opisem

Filipek jak zobaczyl dzidzie (bo mamy nagranie na plycie), stwierdzil, ze to krokodyl

I teraz ide nadrabiac, bo jestem bardzo ciekawa co u Was po wizytach
))) super Kochana,ze wszystko w porzadku z Małym. Rosnie braciszek dla Filipka
Tak pewnie wieksza motywacja,zeby sie szybciej wprowadzic..A i Malenstwo faktycznie dodaje sil i jakos tak bardziej sie chce)

Zia_tak z tym mieszkaniem teraz to sie wpasowalo) normalnie bede sie mogła spelniać w wybieraniu i urządzaniu ale ciesze sie niezmiernie, bo w koncu na swoje

karolca no to poogladasz sobie Malutka)) a potem na filmie,kilka razy dziennie))

nowaken wlasnie szare kluchy) jak mieszkalam w Poznaniu to czesto to jadlam. Kiedys chcialam to zrobic..ale matko co mi wyszlo. W ogole sie rozpadaly,a jak dodalam wiecej maki to zrobily sie gumowe Nie wspomne,ze samo tarcie ziemniakow na tarce recznej kosztowalo mnie troche nerwow- nie lubie tego robic. teraz sie przymierzam,bo juz mam robot..masz jakis sprawdzony przepis....?

Dziewczyny, powiem Wam,ze rozpoczela sie rekrutacja wlasnie na jakies zastepstwo za mnie. mam nadzieje,ze pojdzie to sprawnie,bo nie chcialabym sie dowiedziec za 3 mc ,ze znowu kogos szukaja. Byly juz 3 osoby,ale zadna nie podpasowala Szefowi. Chcialabym pochodzic do pracy do konca roku,ale potem juz moc odpoczac...siedzenie po tyle godzin to nie jest nic fajnego a i ostatnio tempo niesamowite
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 14:33   #3980
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Jeszcze odnośnie waszej grupy krwi to ja trafiając do szpitala we wrześniu dostałam MEGA ochrzan! Bo nie miałam ze sobą karty ciąży oraz oryginału grupy krwi. Ordynator ochrzanił też mojego męża-który ma taką samą grupę krwi jak moja, a z nerwów zapomniał całkowicie. Dowiedzieliśmy się wtedy że ciężarne są narażone na krwotoki "o jakich się nam nie śniło" i że badanie grupy krwi (w PL) trwa 3 godziny i mogłabym umrzeć w tym czasie, bo na słowo nikt mi nie uwierzy i nie poda krwi. Także jak obsłuchaliśmy to mam wszystko w torebce nawet jak idę do sklepu. No ale w razie zagrożenia zdrowia i życia faktycznie nie ma dyskusji. Także dziewczyny nosimy grzecznie wyniki
Gizmiatko, szare kluski to zupelnie co innego niz kopytka. Robi sie je z surowych utartych ziemniakow.

Mnie tez lekarz poinstruowal coby miec oryginal ze soba, jednak wpisal grupe do ksiazeczki z pieczatka i podpisem , to tylko i wylacznie gdyby sytuacja awaryjna byla tzn jakbym dzien przed porodem zgubila oryginal.
A ja to sie nie martwie wogole, do szpitala mam jakies 15 km moze to w razie czego jaki problem zeby szybko skoczyc po to co sie zapomnialo, przez 30 min od przyjazdu do szpitala nie urodze (chyba)
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:33   #3981
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
za 250 zł to mała powinna zatańczyć i zaśpiewać


Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj w drodze zjadlam prince polo
i juz zaczal mi synek tancowac w brzuchu juz w drodze
No i na monitorze bylo dobrze widac jak fika w brzuszku dosc intensywnie
Ja ostatnio przed badaniem wzięłam łyk coli (akurat miałam odrobinkę wygazowanej w aucie), to mała się rozszalała

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Robione z surowych ziemniaków i jak się je potem ugotuje to podsmaża się je z boczkiem wędzonym
U mnie nazywa się to kluski ziemniaczane.
Pyyyycha. Ale wolę bez boczki. Odsmażone. Mmmmm
Widzę, że kujawsko-pomorskie ma dużo wspólnego z kuchnią wielkopolską


Krew ojca nie ma nic do konfliktu serologicznego (czynnik Rh nie jest dziedziczny)
Cytat:
Choroba hemolityczna noworodka (łac. morbus haemolyticus neonatorum) – choroba, u której podłoża leży reakcja immunologiczna pomiędzy przeciwciałami klasy IgG, wytwarzanymi przez matkę a antygenami krwinek płodu. Występuje ona w przypadku, gdy matka z układem antygenów krwi Rh(-), uczulona na antygen D, rodzi dziecko, które posiada grupę krwi Rh(+) – jest to tzw. konflikt serologiczny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_serologiczny
Mam Rh+ więc ryzyko konfliktu serologicznego w tym zakresie jest zerowe. Może jedynie wystąpić możliwość konfliktu głownych grup krwi. Ja mam A, mąż prawdopodobnie 0.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:36   #3982
monika_krk
Raczkowanie
 
Avatar monika_krk
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
to kapusta
ale fakt faktem jest to wyjście do bigosu, mniam mniam

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------


Najważniejsze ,że lekarz pilnuję przeciwciał i że wynik ujemny .
Mój robi mi te przeciwciała, bo konflikt może też wystąpić na poziomie grup głównych.Może jest przewrażliwiony, ale ja tam jestem zwolenniczką dmuchania na zimne .
Ja mam tak samo

Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
Uwielbiam Kopiec Kreta


No tak 2-3 w tygodniu, plus z 1-2 na silownie, ale tam tlyko rowerek na nogi.
I tez mam Rh-, ale wszystkim nam minusowym mamom dadza zastrzyk po porodzie to sie nie ma co martwic.

A ja na obiadokolacje planuje kopytka
To sportsmenka z Cibie niezła, szkoda, że nie z Krakowa, bo bym miałą kompankę ja raz w tygodniu zajęcie w klubie dla kobiet w ciąży (bieżnia lub rowerek przez 15-20 minut) a potem piłki no i basen 1 raz max. 2 razy w tygodniu...
Jakbym miała mniej pracy to może częściej bym coś robiła
monika_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:41   #3983
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Uwielbiam szare kluchy , w wersji bez boczku oczywsicie
Ale zrobilyscie apetyt!
No właśnie sama sobie zrobiłam apetytu myśląc o nich

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Byle jak to wygląda ale pewnie bardzo dobre a to obok, to nie wiem czy bigos, ale właśnie naszła mnie na niego ochota, a ja nie umiem zrobić
Też tak kiedyś myślałam że nie umiem zrobić bigosu a teraz śmigam jak ta lala z tym bigosem i wychodzi super dużo zależy od kapusty.

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
))) super Kochana,ze wszystko w porzadku z Małym. Rosnie braciszek dla Filipka
Tak pewnie wieksza motywacja,zeby sie szybciej wprowadzic..A i Malenstwo faktycznie dodaje sil i jakos tak bardziej sie chce)


nowaken wlasnie szare kluchy) jak mieszkalam w Poznaniu to czesto to jadlam. Kiedys chcialam to zrobic..ale matko co mi wyszlo. W ogole sie rozpadaly,a jak dodalam wiecej maki to zrobily sie gumowe Nie wspomne,ze samo tarcie ziemniakow na tarce recznej kosztowalo mnie troche nerwow- nie lubie tego robic. teraz sie przymierzam,bo juz mam robot..masz jakis sprawdzony przepis....?
Podaję przepis:

starte surowe ziemniaki (kto ile uważa),
3 ugotowane ziemniaki
1,5 łyżki mąki zwykłej (chyba że ciasto się będzie kleić to można dosypać więcej)
1 łyżka kartoflanki
1 jajko całe

Starte ziemniaki należy odcisnąć np. wrzucając to co starłyśmy do pieluchy tetrowej (ja sobie zrobiłam taką specjalną którą używam tylko do tego) ugotowane ziemniaki należy przecisnąć przez praskę albo podusić widelcem i wszystko razem z mąką i jajkiem mieszamy.
Gotujemy wodę najlepiej w dużym garnku i solimy ją. Kluski kładziemy łyżeczką i pamiętamy aby za każdym razem łyżeczkę zanurzać w gotującej się wodzie. Czekamy aż wszystkie wypłyną i jak już będą ugotowane to odcedzamy je. Następnie należy podsmażyć boczek wędzony surowy może być na smalcu i wrzucamy odcedzone kluski i podsmażamy. SMACZNEGO!!!


Wielkopolska pyrą stoi więc wszystko co ma pyry to pycha.
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:44   #3984
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
ale ta wielkopolska kuchnia oszczędna no i same pyry, jak nie z gzikiem ( gziką ) to szare kluchy

nie nie, w Wielkopolsce oszczędzamy też czas i wygląda to tak
http://republika.pl/blog_ve_3300329/...are_kluski.jpg

ale pychotka te kluski mmmm
Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Z dziurką to śląskie, ale podobno na Śląsku sie takich nie robi
a to tez dobre
Cytat:
Napisane przez monika_krk Pokaż wiadomość
hehe, ja piekłam we Wszystkich Swiętych, ale ten klasyczny. Może następnym razem spróbuję z brzoskwinią A próbowałaś może tych innych z inną masą (jest chyba czekoladowa i jakaś tam jeszcze)?
Jak upieke to wkleje fotke.
Jest rownie pyszniutki, jadlam tez z bananami,ale maz woli z brzoskwiniami i robie pod niego.
Z inna masa jeszcze nie probowalam, za to robilam inne gotowe ciasta, jak sernik z polewa toffi i jeszcze jakies ale nie pamietam teraz

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Podaję przepis:

starte surowe ziemniaki (kto ile uważa),
3 ugotowane ziemniaki
1,5 łyżki mąki zwykłej (chyba że ciasto się będzie kleić to można dosypać więcej)
1 łyżka kartoflanki
1 jajko całe

Starte ziemniaki należy odcisnąć np. wrzucając to co starłyśmy do pieluchy tetrowej (ja sobie zrobiłam taką specjalną którą używam tylko do tego) ugotowane ziemniaki należy przecisnąć przez praskę albo podusić widelcem i wszystko razem z mąką i jajkiem mieszamy.
Gotujemy wodę najlepiej w dużym garnku i solimy ją. Kluski kładziemy łyżeczką i pamiętamy aby za każdym razem łyżeczkę zanurzać w gotującej się wodzie. Czekamy aż wszystkie wypłyną i jak już będą ugotowane to odcedzamy je. Następnie należy podsmażyć boczek wędzony surowy może być na smalcu i wrzucamy odcedzone kluski i podsmażamy. SMACZNEGO!!!


Wielkopolska pyrą stoi więc wszystko co ma pyry to pycha.
mmmm przepis skopiowany
Na pewno kiedys sprobuje zrobic
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:48   #3985
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość

ale pychotka te kluski mmmm

a to tez dobre




mmmm przepis skopiowany
Na pewno kiedys sprobuje zrobic
Skopiowany od mojej babci która potrafiła 10 kg ziemniaków zetrzeć na tarce
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:51   #3986
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Skopiowany od mojej babci która potrafiła 10 kg ziemniaków zetrzeć na tarce
podziwiam
odkąd mam wielofunkcyjnego robota na tarce trę tylko małe ilości warzyw i owoców oraz ser.
Ale u mnie na dwie osoby, jak robię placki ziemniaczane, potrzebuję zetrzeć 3 kg ziemniaków. Nie wiem ile musiałabym to trzeć a tak 5 minut i gotowe.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:52   #3987
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez monika_krk Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo



To sportsmenka z Cibie niezła, szkoda, że nie z Krakowa, bo bym miałą kompankę ja raz w tygodniu zajęcie w klubie dla kobiet w ciąży (bieżnia lub rowerek przez 15-20 minut) a potem piłki no i basen 1 raz max. 2 razy w tygodniu...
Jakbym miała mniej pracy to może częściej bym coś robiła
Sportsmenka, huhuhu
Poprostu od dawna mam karnet na silownie i basen a ze mamy z TZ wybitnie siedzaca prace to sobie z rana jedziemy zeby troche ruchu zaznac I nie chcialam w ciazy przerywac aktywnosci, wiadomo ze tylko by to zaszkodzic moglo.
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 14:55   #3988
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
podziwiam
odkąd mam wielofunkcyjnego robota na tarce trę tylko małe ilości warzyw i owoców oraz ser.
Ale u mnie na dwie osoby, jak robię placki ziemniaczane, potrzebuję zetrzeć 3 kg ziemniaków. Nie wiem ile musiałabym to trzeć a tak 5 minut i gotowe.
Ja też idę na łatwiznę i puszczam przez robota
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 15:18   #3989
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Aguska obejrzałam wlasnie fotki Małego nooo zdjecie z raczkami za głowa poprostu wypasione) tylko Mu gazety na brzuchu brakuje
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 15:24   #3990
adaikaka
Zakorzenienie
 
Avatar adaikaka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 768
GG do adaikaka
Dot.: Apetyt mamy bez miary, naszym Brzuszkom dogadzamy! marcowo-kwietniowe mamuśki 2

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
powinno sie zrobic z prostego wzgledu czy nie ma konfliktu serologicznego czyli np mama ma rh na plusie a tata na minusie wtedy rodzi sie zazwyczaj przez cc rzadko kiedy sn i podaje jakies leki dziecku. Tak w skrocie

ja tez zagladam czasami jak mi czas pozowli ! co u ciebie ?!
tylko RH- u matki jest przyczyną konfliktu serologicznego

ja czuje się świetnie... ta ciąża jest o niebo lepsza niż poprzednia
nic mi nie dolega, dużo więcej robie niż w poprzedniej, latam jak z piórkiem i mam się dobrze poprzednio nie mogłam przejść 3 km bo od razu plamiłam
apetyt dopisuje że hej... aż się boje co to będzie... nie mogę nad sobą zapanować

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
kolejna niebezpieczna potrawa
to co już mamy? mordercze pierogi, niszcząca powietrze fasola i wybuchowy bigos
galaretka z bakaliami, czekoladą, owocami i bitą śmietaną, kapusta kiszona solo, pomidorowa, sok jabłkowy, sok pomarańczowy, rożek truskawkowy...
na razie to moje dzisiejsze zachcianki

a bigos jem od jakiś 3-4 dni bo to byłą moja zachcianka ostatnio
__________________
adaikaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.