Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy! - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 21:20   #3541
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
Jakby któraś z Was chciała mam bardzo fajną książkę Język niemowląt Tracy Hogg, książkę się bardzo dobrze czyta. Dużo mam ją poleca.
Ja juz prawie koncze te ksiazke, dosc przekonujace wydaja mi sie metody tej babki. Teraz tlyko kombinuje jak 'przekonac' TZ zeby tez przeczytal, zebysmy potem oboje wiedzieli co sie dzieje

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Gosia ja Małej dawałam vit. d od 3 tygodnia do roczku chyba, choć zalecają do dwóch,nawet jakiś czas dostawała większą dawkę , bo miała trochę rozdęty brzuszek i pediatra zaleciła zwiększyć.Myślę,że dziecku nie zaszkodzą kropelki i mogłabyś podawać, z mlekiem mamy , nawet łykającej witaminę to nie jest pewne ile tej wit.D dostanie dziecko, bo może mama mieć braki i sama ją pobierać .
Ja jeszcze podawałam na początku witaminę K.
Konia, w jakis sposob podawalas Ninie te kropelki z wit D3? Dodac do sztucznego mleka to chyba latwo ale ty chyba karmilas piersia?
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 21:32   #3542
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzieki Konia za odp.Tu wit K daja w zastrzyku po urodzeniu,ale D wcale.No i chyba zlece mamie jak bedzie w Pl pojscie do apteki albo do lekarza,zeby sie dowiedziala i mi przywiozla ta witamine.Pamietasz czy ona jest na recepte?
nie , jest dostępna bez recepty, są różne, takie w kapsułkach z odmierzoną porcją http://www.aptekaleki.co.uk/images/t...00577_300.jpeg

i takie z dozownikiem -kroplomierzem http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/i/c_big9613966.jpg

będę niebawem na bieżąco to Ci napiszę

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
Ja juz prawie koncze te ksiazke, dosc przekonujace wydaja mi sie metody tej babki. Teraz tlyko kombinuje jak 'przekonac' TZ zeby tez przeczytal, zebysmy potem oboje wiedzieli co sie dzieje


Konia, w jakis sposob podawalas Ninie te kropelki z wit D3? Dodac do sztucznego mleka to chyba latwo ale ty chyba karmilas piersia?
to w kapsulkach (z żelatyny są te kapsułki ,ponoc żeby w razie jakby dziecko połknęło to nie zaszkodziło ) to ucinałam ( lub odgryzałam , w zależności od stopnia zmęczenia )czubeczek i kropelki do buźki , czasem ciężko szło , bo to tłuste ( vit. d jest rozpuszczalna w tłuszczach i to jest tłuste) ale dałyśmy radę, a potem jak ten juvit d dawałam to normalnie z kroplomierza prosto do dziubka
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 21:33   #3543
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Pyralgina jest z grupy leków C, ketonal B.
Niestety, przy migrenach na jakie cierpię, wybór leków w ciąży też mam bardzo ograniczony. Ketonal jest kompromisem pomiędzy skutecznością a bezpieczeństwem. Dowiedziałam się, że jakbym pojechała do szpitala to prawdopodobnie dostałabym albo ketonal albo pyralginę.
Moja mama cierpiąc na rózne bóle w czasie ciązy dostawała wyłącznie pyralginę domięśniowo. Jak widać zyję i mam się całkiem dobrze
Na szczęście nie biorę tych leków dużo i często.
Staram się apap ograniczyć do 3 tabletek (jeśli tak bardzo boli), ketonalu i pyralginy na szczęście nie musiałam brać.
Ale powiedziałam już, że przy następnym ataku migreny jadę do szpitala i koniec.
O biedna, migreny... Nie znam z autopsji, ale byłam świadkiem pierwszej migreny koleżanki, która skończyła się płaczem z bólu i omdleniem.
Wydaje mi się, że masz bardzo rozsądne podejście do leków - ja się przyznam bez bicia, łatwo się uprzedzam do czegoś, co wszyscy używają, polecają, reklamują, a potem wychodzą na jaw takie niuansiki jak skutki uboczne. W dodatku szlag mnie jasny trafia gdy widzę w tv reklamę leków-szczególnie, kiedy propagują faszerowanie się przy byle puknięciu w kolanko czy zadrapaniu. Propagowanie lekomanii powinno być zabronione!
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 21:34   #3544
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Kciuki za wizytę

Jeśli chodzi o gorączkę.
Jak weźmiesz apap to weź równiez termofor jako uzupełnienie. Apap zaleca się brać w odstępach 4 godzin.

Jak pytałam o leki przeciwbólowe, gin powiedział mi, że apap jak najbardziej, drugi jest ketonal. Dostałam przyzwolenie na pyralginę jako środek mocniejszy ale mniej bezpieczny w ciąży.
No i jak to ja, nie zapytałam ile maksymalnie tabletek w ciągu doby mogę wziąć jak mnie tak mocno boli
ja po ciąży przy zapaleniu cyca brałam pyralginę w czopach , może to jest badziew, ale wszystko inne zawiodło, gin mi to zapisał , bo bolało i to bardzo, coś jak wielki wrzód w formie cyca

Edytowane przez koniakonia
Czas edycji: 2012-01-08 o 21:35
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 21:58   #3545
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
O biedna, migreny... Nie znam z autopsji, ale byłam świadkiem pierwszej migreny koleżanki, która skończyła się płaczem z bólu i omdleniem.
Wydaje mi się, że masz bardzo rozsądne podejście do leków - ja się przyznam bez bicia, łatwo się uprzedzam do czegoś, co wszyscy używają, polecają, reklamują, a potem wychodzą na jaw takie niuansiki jak skutki uboczne. W dodatku szlag mnie jasny trafia gdy widzę w tv reklamę leków-szczególnie, kiedy propagują faszerowanie się przy byle puknięciu w kolanko czy zadrapaniu. Propagowanie lekomanii powinno być zabronione!
Staram się brać cokolwiek tylko w razie konieczności. Przy migrenie muszę interweniować 'za wczasu'. Nawet moj ginekolog wie, że jak mam brać jakieś leki, to musi to być ostateczność. Nie chcę jeśli naprawdę nie muszę.

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
ja po ciąży przy zapaleniu cyca brałam pyralginę w czopach , może to jest badziew, ale wszystko inne zawiodło, gin mi to zapisał , bo bolało i to bardzo, coś jak wielki wrzód w formie cyca
Pyralgina może i jest badziewiem, ale skutecznym Jeśli stosowana rozsądnie, to krzywdy nie zrobi. Ale właśnie - rozsądnie.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 22:01   #3546
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Staram się brać cokolwiek tylko w razie konieczności. Przy migrenie muszę interweniować 'za wczasu'. Nawet moj ginekolog wie, że jak mam brać jakieś leki, to musi to być ostateczność. Nie chcę jeśli naprawdę nie muszę.


Pyralgina może i jest badziewiem, ale skutecznym Jeśli stosowana rozsądnie, to krzywdy nie zrobi. Ale właśnie - rozsądnie.
i to jest podstawa we wszystkim
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 22:09   #3547
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
listę pt. "co zabrać do szpitala" znalazłam w poradniku dla przyszłego taty http://www.fabryka.pl/uploads/tx_evo...-588-0_600.jpg
i dostałam w ulotce w jednej z ulotkowo-próbkowych paczuszek-chyba z nivea.

Kiedy zasłużę na dostęp do maila postaram się wrzucić a tak na razie ogólnikiem, poza tym,co wydaje mi się oczywiste:
Dla dziecka: waciki bawełniane do przemywania oczu
gaziki nasączone alkoholem albo jałowe i spirytus do pępka
aspirator
nozyczki i rękawiczki niedrapki
z kosmetyków: mydełko, balsam/oliwka, krem na odparzenia.

Podejrzewam jednak, że warto podejść do szpitala wcześniej i zapytać wprost, niż potem słuchać narzekania pielęgniarek czy wysyłać męża na szybko do sklepu.
Na 1 str. naszego watku jest lista
Oczywiscie do weryfikacji, bo w kazdym szpitalu jest inaczej, ale tam znajdziesz najpotrzebniejsze rzeczy dla siebie i maluszka tzn co zabrac.
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 22:10   #3548
monika83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 378
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez mag_99 Pokaż wiadomość
a co do wyprawki bo ktoś (nie pamiętam kto ) pytał - ja mam z rozmiaru 56 - 3 razy pajacyk taki , 3 razy zestaw ciuszków śpiochy/kaftanik/bodziak/czapeczka/niedrapki taki tylko kupiony hurtowo 3 kolory za 80 zł i całą masę bodziaków kupionych hurtowo (pakowanych po 4-5 sztuk) (z długimi i krótkimi rękawami) i więcej nie planuję
wszystkie cieplejsze rzeczy - takie na wierzch typu welurowe pajace albo bluza i półśpiochy mam na 62
ja pytalam, dzięki za odpowiedz chyba jednak musze dokupic jeszcze troszke ciuszkow...

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Desia jeśli apap nie pomoże to panadol tez nie,to i to to paracetamol.Łatwo to przedawkować , jeśli się myśli,że to różne leki są.

Na katar to kup sobie jakąs wodę morską, a o to euphorbium to zapytaj przy zakupie w aptece, ale najlepiej zadzwoń do gina, po co masz mieć wątpliwości.
Moja kolezanka jest farmaceutka i powiedziala ze euphorbium jako homeopatyczny lek jak najbardziej moge uzywac. Rozmawialam tez na ten temat z ginem, powiedzial ze w zasadzie wszystkie te delikatniejsze spraye do nosa mozna uzywac, tylko uwazac zeby nie przedawkowac i raczej trzymac sie dolnej granicy uzywania (w instrukcji np. 2-5 psiuknieic 3-4 razy na dobe to uzywac 2 psiukniecie 3 razy na dobe).
monika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 22:11   #3549
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Dziewczyny, przejrzałam ulotki i książeczki od położnych. Podajcie adres mailowy grupy, a prześlę wam jutro zdjęcia. Poza tematami w miarę oczywistymi są też bardzo przydatne (moim zdaniem) karty instruktażowe nt. reanimacji i pierwszej pomocy, technik masażu, technik karmienia, poradnik położnej itp.
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 22:22   #3550
19claudia91
Rozeznanie
 
Avatar 19claudia91
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 962
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Dziewczyny czy któraś z was prała rożek? jeśli tak to czy z rzepem nic się nie stało?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/ce0d3873d8.png

Fabianek
19claudia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 22:29   #3551
karo_z
Rozeznanie
 
Avatar karo_z
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 755
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cześć Wam,

Dziś byliśmy cały dzień u teściów...na pysznym obiadku...Wróciliśmy ok 20 i od tej pory nadrabiałam Was tutaj...dopiero teraz skończyłam ufff....dużo tego w porównaniu do poprzednich dni
ale to chyba za sprawą małej wymiany zdań z kubusewą...
ten temat przemilcze, bo wydaje mi się że za dużo zostało już powiedziane....

Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
oooj nie ja ogólnie nie lubię żeberek.. a kiedyś oglądałam program gordona ramseya w którym kucharz właśnie robił żeberka w coli a gordon mówi: co to za danie .. to jest niezjadliwe .... a zaraz potem w tv pokazała się rekalma knorów .. padłam w tym momencie padłam
Ja ot nei zjem czegoś takiego
Wole schabowe w zaleiwe musztardowej albo miodowoej
Nienawidzę panierek wszelkich

Inna sprawa ze ostatnio to nawet po zupie mlecznej mam zgage
beznadzieja .....
Ja nie mogę znieść reklamy tych żeberek w coli...szczególnie jak facet mówi "SPÓJŚCIE na tę glazurę"

Cytat:
Napisane przez 19claudia91 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, cały tydzień byłam u TŻta, bardzo kochany i opiekuńczy i widać że nie udaje, planuje już wicie gniazdka Planujemy kremowo - (jasno) brązowy pokoik, można powiedzieć kawa z mlekiem. (I tu pytanie do was, czy któraś z was ma takie kolory, jeśli tak to jaka nazwa farby?)
Spać już nie potrafię, wkurzam się o każdy ból pleców bo ułożyć się nie umiem w ogóle.. Jeśli chodzi o noc to z boku na bok, brzuch już mniej twardnieje, maleństwo kopie jak szalone z lewej na prawą nie uleżę dłużej na jednym boku bo noga ta co jest wyżej mi drętwieje i długo uleżeć nie potrafię.. Brzuszek teraz jeszcze coraz większy i już ciężko mi się chodzi, zgaga męczy raz na jakiś czas, no i dwa razy miałam mdłości.
Wczoraj pół h spędziłam w toalecie dostałam takiego rozwolnienia że aż od parcia (nie prę mocno na kupę) rozbolał mnie brzuch trochę to TŻ kazał mi leżeć i herbatki nosił z małą ilością cukru (nic takiego nie zjadłam) a cały czas miałam zatwardzenie.. i cały czas mam gazy od jakiegoś tygodnia
Robię już listę co spakować do torby do kliniki. Jutro zaczynamy 29 tydzień!
Super że z TŻ wszystko się póki co układa
co do kolorów to ja mogę polecić magnolię z duluxa...ja ją mam w połączeniu z jakimś takim właśnie brązowym z dekoralu ale nie pamiętam nazwy (zdjęcia wrzucałam parę dni temu na maila)


Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
Jakże zdrowe podejście i jakże zbieżne z moim
Choć ciekawe kiedy mój T Ż wygoni mnie do sklepu na kompletowanie wyprawki do szpitala
Póki co muszę podjechać do mamy i wycyganić od niej torbę
mam w domu kilkatreningowych toreb mojego TZ ..ale cały czas myśląc o wyprawce mam w oczach obraz jednej torby którą moja mama magazynuje .... o napisze jej aby mi naszykowała

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

ale mnie mama pocieszyła .. napisała mi, że ona odkidy bierze magnezin ma straszne zgagi.. i być może moje zgagi też są z tym specyfikiem związane .. jaki wy bierzecie magnez ??
magne +b6 ktoś bierze??
ja biorę magne b6 2xdziennie i zgagi nie mam...
__________________
Karolina Nicpoń
Fotografia kulinarna, reklamowa. Przepisy dla alergików.
https://karolinanicpon.pl
Potrzebujesz sesji produktów czy dań? Daj znać!

kontakt@karolinanicpon.pl
karo_z jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 22:52   #3552
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez kubusewa Pokaż wiadomość
Wiecie co ... nie pozwolę się zaszczuć jakiejś dziwnej atmosferze... NIe zamierzam dać się poglądowi, że oto muszę dziękować Bogu, że ooooo moje dziecko się nie rodzi jeszcze ... Ludzie ... gdyby każda matka miała takie podejscie jak przedstawiany przez Was pogląd .. byłoby więcej depresji porodowych niż poporodowych.

NIe zamierzam umartwiać się z tego powodu, że jestem w ciąży.. owszem muszę na siebie uważać dużo bardziej niż przeciętna ciężarna.. ale na pewno nie będę płakać i umartwiać się leżąc koniecznie na wznak w łóżku do 21 kwietnia .. Ludzie .. ciąża to ma być cudowny okres dla mnie i dla mojego dziecka a nie okres koszmarnego płaczu i zgrzytania zębów ...
A to, że mogę leżeć w domu łaaaaał faktycznie luksus jak jasna cholera
Ja rodzę w 2012 roku a nie w 1970 więc dlaczego mam być taka w niebo wzięta, że dostałam możliwość leżenia w domu...
Od sierpnia praktycznie na okrągło leżę w łóżku, a ściślej na kanapie przed TV pod laptopem....a wy mi mówicie, że to luksus....Siedzieć w domu nie mieć do kogo gęby otworzyć i znosić fochy męża, który uważa, że ciąża to nie choroba i że powinnam pakować i rozpakowywać zmywarkę i gotować mu obiad bo on wracając z pracy jest zmęczony ......Na prawdę mega luksus
Wychodziłam z domu tylko gdy moja mam mnie potrzebowała albo gdy musiałam iść na uczelnię.. także wyszłam od sierpnia na dłużej niż pół godziny (nie licząc Bożego Narodzenia) może w sumie z 10 razy.... Więc przestańcie mnie szczuć, że wyrodna ze mnie matka bo prawda jest taka,że gówno wiecie o tym co ja czuję i jakie jest moje samopoczucie a tym bardziej siła z jaką znoszę niedogodności na jakie naraziła mnie matka natura ..... Zwłaszcza, że z 3 ginekologów u których się pojawiłam w związku z ciążą tylko jeden dał mi osobiste przyzwolenie do leżenia .. NIE NAKAZAŁ tylko DORADZIŁ!!
nikt nie chce ciebie szczuc czy atakwac, poprostu na forum ludzi dziwi twoje zachowanie.

ty moze nie zdajesz sobie sprawy c to oznacza miec wczesniaka ile t bolu dla matki widzacej swoje dziecko pod sterta kabli rurek podlacznego do paru maszyn, nie moc dotkac dziecka. Ja niestety wiem i jak lekarz powiedzial mi lezec to zapytalam sie njak dlugo i czy mozna podac cos dziecku zeby mu ulzyc jakby sie znow pospieszylo na ten swiat

dziewczyny chca ciebie przestrzec przed tym wszystkim...niestety ciaza nie jest stanem uniesienia, błogoslawienstwa czy ne jest takze cudownym kresem......sama widzisz po mnie mama wczesniaka druga ciaza i 3 pobyty w szpitalu .....kochana sama pisalas ze to cud ze jestes w ciazy wiec na twoim miejscu staralabym sie drugi cud mianwicie donosic do 36 tc .....

ty chyba nie zdajesz sobie sprawy ze wczesniaki cierpia na rozne schrzenia dolegliwosci i utrata wzroku,sluchu jest nieraz najlepsze co moze wczesniaka spotkac, prponuje wejsc sbie na forum gazet.pl i poczytac wczesniakach,chrobach moze to uswiadomi ciebie...moze to spowoduje ze bedziesz lezec........ ja leze od paru tygodni i w gorszej sytuacji niz ty jestem mam 2,5 letnie dziecko i nim trena sie zajac ...ty masz luksus tak LUKSUS ze mozesz w spokoju lezec i czekac na dziecko a kazdy dzien jeg w twim lonie jest dla dziecka zbawienne

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

co z mala? ma ktos namiar do niej?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 23:10   #3553
Flowerbombka
Zadomowienie
 
Avatar Flowerbombka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 472
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

A ja mimo, że nie lubię żeberek to chętnie bym spróbowała tych w Coli, tylko u mnie na osiedlu nie ma nigdzie tego fixu...

Dziewczyny a co myślicie o czymś takim zamiast tradycyjnej pościeli?
http://allegro.pl/spiworek-spiworki-...044756757.html
Tzn. wiadomo na razie rożek, potem kocyk, a na jesień to bym dała do łóżeczka...
Flowerbombka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 23:42   #3554
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
A ja mimo, że nie lubię żeberek to chętnie bym spróbowała tych w Coli, tylko u mnie na osiedlu nie ma nigdzie tego fixu...

Dziewczyny a co myślicie o czymś takim zamiast tradycyjnej pościeli?
http://allegro.pl/spiworek-spiworki-...044756757.html
Tzn. wiadomo na razie rożek, potem kocyk, a na jesień to bym dała do łóżeczka...
Bardzo mi sie to podoba i chyba lepsze niz posciel,bo dziecko sie nie rozkopie.Ja jestem na tak.

Zmykam spac,bo o 7 trzeba wstac wyszykowac i zaprowadzic Wiki do szkoly.Milych snow!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 05:53   #3555
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez 19claudia91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was prała rożek? jeśli tak to czy z rzepem nic się nie stało?
a co mialo sie stać? ja prałam i wszystko ok
a tak w ogóle to dzień dobry z rana

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
A ja mimo, że nie lubię żeberek to chętnie bym spróbowała tych w Coli, tylko u mnie na osiedlu nie ma nigdzie tego fixu...

Dziewczyny a co myślicie o czymś takim zamiast tradycyjnej pościeli?
http://allegro.pl/spiworek-spiworki-...044756757.html
Tzn. wiadomo na razie rożek, potem kocyk, a na jesień to bym dała do łóżeczka...
nie glupi pomysł
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 07:01   #3556
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Doberek
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 07:20   #3557
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
Doberek
Oj nie wiem czy dobry
Czuje sie strasznie, temp w nocy dobila do 39,2 w uchu i az boli mnie twazr, wiec boje sie ze to zatoki i wtedy antybiotyk
Adas rowniez temperature w nocy, wiec zostaje w domku i bedziemy sie kurowac.
Sprobuje tez umowic nas do jakiegos lekarza, ktory nas obslucha. A dermatologa dzisiaj cienko widze wiec chyba przeloze wizyte, ale troszke pomalutku lepiej z uczuleniem, wiec nie bedzie problemyu zeby przelozyc!
Sorki za doline z rana, ale musialam sie pozalic
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 07:36   #3558
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o czymś takim zamiast tradycyjnej pościeli?
http://allegro.pl/spiworek-spiworki-...044756757.html
Tzn. wiadomo na razie rożek, potem kocyk, a na jesień to bym dała do łóżeczka...
fajny pomysl swoja droga to pierwszy raz to widze ale jest sie nad czym zastanowic, w koncu prawie jak normalna posciel z tym ze dzidzi sie nie odkryje, ani nie nakryje na buzke
Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Oj nie wiem czy dobry
Czuje sie strasznie, temp w nocy dobila do 39,2 w uchu i az boli mnie twazr, wiec boje sie ze to zatoki i wtedy antybiotyk
Adas rowniez temperature w nocy, wiec zostaje w domku i bedziemy sie kurowac.
Sprobuje tez umowic nas do jakiegos lekarza, ktory nas obslucha. A dermatologa dzisiaj cienko widze wiec chyba przeloze wizyte, ale troszke pomalutku lepiej z uczuleniem, wiec nie bedzie problemyu zeby przelozyc!
Sorki za doline z rana, ale musialam sie pozalic
oj kochana, wspolczuje
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:04   #3559
Madziara 26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 630
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

karolcia ja wiem co to są migreny, a teraz też je masz??? bo ja od czasu zajścia w ciąże nie miałam ani razu a tak to ataki były raz w tygodniu.

moja kuzynka kupiła super wózek http://allegro.pl/wozki-dzieciece-4w...022798924.html chyba też sie na niego zdecyduję.
__________________
25.06.2010 ; 1.05.2011 mama aniołka

Dzielić się radością to dwa razy tyle radości, dzielić się smutkiem to połowa smutku.


http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj48aeu99g4kn.png
Madziara 26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 08:26   #3560
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

dzien dobry
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:38   #3561
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

WItam
Gizmatko .. sądzę, że nie ma co dyskutować .. temat został zakończony
pumo.... poza jakimiś ogólnymi wyznaczeniami które też już gdzies tu krązyły, są jeszcze konkrety od konkretnych szpitali
Moja znajoma od swojej położnej (w szpitalu w którym ja będę prawd. rodzić) usłyszała, żeby nie przynosić kosmetyków dla dziecka bo są w szpitalu .. No to wiesz .....
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:44   #3562
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Oj nie wiem czy dobry
Czuje sie strasznie, temp w nocy dobila do 39,2 w uchu i az boli mnie twazr, wiec boje sie ze to zatoki i wtedy antybiotyk
Adas rowniez temperature w nocy, wiec zostaje w domku i bedziemy sie kurowac.
Sprobuje tez umowic nas do jakiegos lekarza, ktory nas obslucha. A dermatologa dzisiaj cienko widze wiec chyba przeloze wizyte, ale troszke pomalutku lepiej z uczuleniem, wiec nie bedzie problemyu zeby przelozyc!
Sorki za doline z rana, ale musialam sie pozalic
Współczuję Ja się do tej pory meczę z zatkanymi zatokami. Tak myślę
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:47   #3563
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Oj nie wiem czy dobry
Czuje sie strasznie, temp w nocy dobila do 39,2 w uchu i az boli mnie twazr, wiec boje sie ze to zatoki i wtedy antybiotyk
Adas rowniez temperature w nocy, wiec zostaje w domku i bedziemy sie kurowac.
Sprobuje tez umowic nas do jakiegos lekarza, ktory nas obslucha. A dermatologa dzisiaj cienko widze wiec chyba przeloze wizyte, ale troszke pomalutku lepiej z uczuleniem, wiec nie bedzie problemyu zeby przelozyc!
Sorki za doline z rana, ale musialam sie pozalic
Musisz iść do lekarza i to jak najszybciej najlepiej do laryngologa
__________________

Edytowane przez kubusewa
Czas edycji: 2012-01-09 o 08:48
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:55   #3564
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Hej mamusie

My dzisiejsza noc znow mielismy mocno kaszlaca;/
Teraz juz po sniadanku, syropkach i inhalacjach.
Jestem bardzo spiaca...czuje,ze usne na siedzaco.
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:57   #3565
cottonpuma
Rozeznanie
 
Avatar cottonpuma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chełmek
Wiadomości: 859
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Oj nie wiem czy dobry
Czuje sie strasznie, temp w nocy dobila do 39,2 w uchu i az boli mnie twazr, wiec boje sie ze to zatoki i wtedy antybiotyk
Adas rowniez temperature w nocy, wiec zostaje w domku i bedziemy sie kurowac.
Sprobuje tez umowic nas do jakiegos lekarza, ktory nas obslucha. A dermatologa dzisiaj cienko widze wiec chyba przeloze wizyte, ale troszke pomalutku lepiej z uczuleniem, wiec nie bedzie problemyu zeby przelozyc!
Sorki za doline z rana, ale musialam sie pozalic
;0 ale wpuszczą was bez terminu i bez kolejki, co? Kurcze, nie jestem przyzwyczajona do sytuacji, że do lekarza pierwszego kontaktu się nie można dostać w ten sam dzień, w który się przyjdzie. Rozpieścili mnie

Śpiworek faktycznie bomba, wygląda jak pościel, ale jest bezpieczniejszy. Kwestia tylko prania - da się go rozsunąć? Bo gdyby się zdarzyła wpadka, to rozumiem, że automatycznie wszystkie elementy do pralki - i w przypadku mojego bębna 4,5 kilo- pierze się sam śpiwór bo nic innego się nie mieści. No i cena trochę zabija. Całe szczęście, że pani od techniki w podstawówce i mama nauczyły mnie szyć, bo mam plan pościel i właśnie takie elementy po prostu sobie uszyć.
np. cienka kołdra w ikea to ok 10zł, do tego ze 2 metry bawełny w sklepie (po 8-15zł) i taki śpiworek w wersji letniej mam za 40 zł, nie 120 :F
A wy, dziewczyny, planujecie coś szyć?

kubusewa
tak podejrzewam, że warto tak czy owak podejść do szpitala i zapytać (pytanie,czy ktoś znajdzie dla nas czas i ochotę,żeby odpowiedzieć, a jak tak, to kto? Zwykła pielęgniarka, czy oddziałowa? a może pani z przyszpitalnej szkoły rodzenia?). Z tymi kosmetykami - jakbyśmy wzięły, to nikt nas nie zamorduje, a za brak byłyby fochy W niektórych szpitalach wymagają np. żeby mieć 3-4 pajace w rozmiarze dziecka, a nie troszkę większe - bo pielęgniarki nie będą się męczyć z ubraniem w za duże i kilkuczęściowe (ten jeden raz...) co mi się wydaje fanaberią, ale lepiej odpuścić na starcie, niż porobić kwasy na 3dni.
__________________
Lena, 23.04.2012
http://fajnamama.pl/suwaczki/mt7d3kh/
cottonpuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:57   #3566
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość

Dziewczyny a co myślicie o czymś takim zamiast tradycyjnej pościeli?
http://allegro.pl/spiworek-spiworki-...044756757.html
Tzn. wiadomo na razie rożek, potem kocyk, a na jesień to bym dała do łóżeczka...
W sumie fajny ten spiworek, ale obawiam sie ze np moj Filip nie chcialby w tym spac, on wszelakim spiworkom mowil nie Odkopalby sie pewnie i z tego
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 08:59   #3567
cziqua
Zadomowienie
 
Avatar cziqua
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 371
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

witam

Kochane rzuccie pomysł na obiad przy cukrzycy bo nie mam weny
__________________

Filip Jan


16.04.2012
godzina 16:30
najszczęśliwszy dzień w moim życiu
narodziny syna Filipa!!!

cziqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 09:02   #3568
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Oj nie wiem czy dobry
Czuje sie strasznie, temp w nocy dobila do 39,2 w uchu i az boli mnie twazr, wiec boje sie ze to zatoki i wtedy antybiotyk
Adas rowniez temperature w nocy, wiec zostaje w domku i bedziemy sie kurowac.
Sprobuje tez umowic nas do jakiegos lekarza, ktory nas obslucha. A dermatologa dzisiaj cienko widze wiec chyba przeloze wizyte, ale troszke pomalutku lepiej z uczuleniem, wiec nie bedzie problemyu zeby przelozyc!
Sorki za doline z rana, ale musialam sie pozalic
O kurcze, kochana skoro masz taka goraczke to mozliwe ze to infekcja bakteryjna. Koniecznie idzcie do lekarza, teraz jakies paskudztwa w powietrzu sa, oczywiscie przez brak zimy.
A przy zatokach to bardziej boli glowa w okolicy czolowej, nie mozna sie pochylic, bo bardzo boli..Moze masz jakies zapalenie ucha?
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 09:02   #3569
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Hej mamusie

My dzisiejsza noc znow mielismy mocno kaszlaca;/
Teraz juz po sniadanku, syropkach i inhalacjach.
Jestem bardzo spiaca...czuje,ze usne na siedzaco.
ty to sie masz z synkiem kochana, a ja narzekam ze mi ciężko
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 09:05   #3570
kubusewa
Zakorzenienie
 
Avatar kubusewa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tutaj
Wiadomości: 5 264
Wyślij wiadomość przez MSN do kubusewa
Dot.: Nowy Rok 2012 witamy, w marcu-kwietniu dzieci uściskamy!

Cytat:
Napisane przez cottonpuma Pokaż wiadomość
;0 ale wpuszczą was bez terminu i bez kolejki, co? Kurcze, nie jestem przyzwyczajona do sytuacji, że do lekarza pierwszego kontaktu się nie można dostać w ten sam dzień, w który się przyjdzie. Rozpieścili mnie

Śpiworek faktycznie bomba, wygląda jak pościel, ale jest bezpieczniejszy. Kwestia tylko prania - da się go rozsunąć? Bo gdyby się zdarzyła wpadka, to rozumiem, że automatycznie wszystkie elementy do pralki - i w przypadku mojego bębna 4,5 kilo- pierze się sam śpiwór bo nic innego się nie mieści. No i cena trochę zabija. Całe szczęście, że pani od techniki w podstawówce i mama nauczyły mnie szyć, bo mam plan pościel i właśnie takie elementy po prostu sobie uszyć.
np. cienka kołdra w ikea to ok 10zł, do tego ze 2 metry bawełny w sklepie (po 8-15zł) i taki śpiworek w wersji letniej mam za 40 zł, nie 120 :F
A wy, dziewczyny, planujecie coś szyć?

kubusewa
tak podejrzewam, że warto tak czy owak podejść do szpitala i zapytać (pytanie,czy ktoś znajdzie dla nas czas i ochotę,żeby odpowiedzieć, a jak tak, to kto? Zwykła pielęgniarka, czy oddziałowa? a może pani z przyszpitalnej szkoły rodzenia?). Z tymi kosmetykami - jakbyśmy wzięły, to nikt nas nie zamorduje, a za brak byłyby fochy W niektórych szpitalach wymagają np. żeby mieć 3-4 pajace w rozmiarze dziecka, a nie troszkę większe - bo pielęgniarki nie będą się męczyć z ubraniem w za duże i kilkuczęściowe (ten jeden raz...) co mi się wydaje fanaberią, ale lepiej odpuścić na starcie, niż porobić kwasy na 3dni.
właśnie dlatego uważam, że każdy szpital powinien mieć coś takiego jak wyprawka dla ciężarnej.
Z tego właśnie względu, ze nikt nie będzie miał czasu każdej jednej ciężarnej odpowiadać na stos pytań
Ale no niestety .... szpitale mają strony internetowe ale często gęsto są nieaktualne .... Ginekolog do którego poszłam na 3d(a ponieważ mój prowadzący nie przyjmuje w żadnym szpitalu w moim mieście - chcę zaczepić się u innego) na pewno przyjmuje w szpitalu w którym chcę rodzić, a na stronie szpitala oczywiście są wszyscy oprócz jego . po porstu jakaś kompletna masakra
W ogóle oglądałam strony "rodzić po ludzku" i tam było napisane, że szpital specjalistyczny położniczy nie dostarczył ankiety - dane są przestarzałe :/ noż luuudzie specjalistyczny położniczy :/
__________________
kubusewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.