Niemcy II :) - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 09:47   #4171
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Moni,ale to mleko z aldika,to chyba takie normalne mleko jest ,a Madzia (chyba) potrzebuje takie,ktore sie kiedys w tubkach kupowalo i wysysalo

Jeszcze chcialam cos o obwodach dodac-zawsze kupuje obwod 70,czuje sie w takim swobodnie jak stanik jest nowy,ale z czasem rozciaga sie i czuje ze tylna czesc podciaga sie do gory...
nie mam miary krawieckiej,a ciekawa jestem co wyszloby mi w kalkulatorze
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2012-02-27 o 09:56
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 10:30   #4172
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Moni,ale to mleko z aldika,to chyba takie normalne mleko jest ,a Madzia (chyba) potrzebuje takie,ktore sie kiedys w tubkach kupowalo i wysysalo

Jeszcze chcialam cos o obwodach dodac-zawsze kupuje obwod 70,czuje sie w takim swobodnie jak stanik jest nowy,ale z czasem rozciaga sie i czuje ze tylna czesc podciaga sie do gory...
nie mam miary krawieckiej,a ciekawa jestem co wyszloby mi w kalkulatorze
Ja mam miare, bo zawsze z Ikei przywoze te papierowe Albo z Baumarktu

No wlasnie dziwie sie, ze mam dosc duzy obwod przeciez ja taka malutka jestem ..hmm nie wiem od czego to zalezy ale w 65 to ja na pewno nie wejde.
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/

Edytowane przez Mijalea
Czas edycji: 2012-02-27 o 10:31
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:28   #4173
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

chyba czas wybrac sie do ikei na zakupy

Madzia,jak mialobyc to Kondensmilch?Slodzone?bo mi to teraz spokoju nie daje
na fotce mleko slodzone od nestle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gezkondensmilch.jpg (15,2 KB, 9 załadowań)
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2012-02-27 o 11:32
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 12:17   #4174
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

maja a Kondensmilch to przeciez mleko kondensowane, czyli jest w moim aldiku tam gdzie zwykle mleko i smietana stoi.

majka to masz za duzy obwod skoro ci podchodzi. jak kupuje sie stanik to nalezy sie zapiac na pierwszy rzadek i w miare jak sie stanik rozciaga przepinac sie na kolejne rzadki. Rzekomo dobry stanik powinien wystarczyc na rok, chodz europejki eksploatuja dluzej.
ja nawet jak zapinam sie na ostatni rzadek to mi zapiecie do gory nie podchodzi.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 12:32   #4175
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
maja a Kondensmilch to przeciez mleko kondensowane, czyli jest w moim aldiku tam gdzie zwykle mleko i smietana stoi.

majka to masz za duzy obwod skoro ci podchodzi. jak kupuje sie stanik to nalezy sie zapiac na pierwszy rzadek i w miare jak sie stanik rozciaga przepinac sie na kolejne rzadki. Rzekomo dobry stanik powinien wystarczyc na rok, chodz europejki eksploatuja dluzej.
ja nawet jak zapinam sie na ostatni rzadek to mi zapiecie do gory nie podchodzi.
a ja myslalam, ze zapiecie podchodzi do gory, jak obwod jest za maly
bo przeciez na zdrowy rozum, jak jest za maly, to nie lezy prostopadle, tylko ciagnie go w gore

Majka nie wiem, juz sobie odpuscilam to ciasto...
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/

Edytowane przez Mijalea
Czas edycji: 2012-02-27 o 12:34
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 12:40   #4176
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
maja a Kondensmilch to przeciez mleko kondensowane, czyli jest w moim aldiku tam gdzie zwykle mleko i smietana stoi.
zgadza sie,ale ja mialam na mysli,ze to normalne mleko kondensowane,a do ciasta potrzebne chyba takie geste,slodzone


Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
majka to masz za duzy obwod skoro ci podchodzi. jak kupuje sie stanik to nalezy sie zapiac na pierwszy rzadek i w miare jak sie stanik rozciaga przepinac sie na kolejne rzadki. Rzekomo dobry stanik powinien wystarczyc na rok, chodz europejki eksploatuja dluzej.
ja nawet jak zapinam sie na ostatni rzadek to mi zapiecie do gory nie podchodzi.
Moni,wiem,ze za duzy ale 65 w sklepach rzadko mozna spotkac
Ja zawsze jak mierze stanik,to zapinam na ostatnie zabki (na te najciasniejsze) i przewaznie sa ok,nigdy za male czy za duze a potem z czasem sie rozciaga i juz nie trzyma tak jak powinien
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2012-02-27 o 12:42
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 14:46   #4177
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

wiem ze ciezko i dlatego namawiam na Ewe Michalak i inne brafiterki.
Stanik powinnas kupowac na pierwszy rzadek, wlasnie zeby miec zapas na rozciaganie sie materialu.

A to mleko kondensowane to nie jest zawsze geste?

MIjalea, na zdrowy rozum to zapiecie ciagnie do gory jak jest za luzny obwod, bo piersi swoje waza i ciagna w dol i zapiecie wtedy ciagnie do gory. jak masz za ciasny to nie ma co do gory ciagnac, stanik siedzi prostopadle, tak jak nalezy, tylko ze jest za ciasny.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 17:01   #4178
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Majka prosila zebym to tutaj podala.

Kociary jak sie wam podoba? A co na to niekociary? ja sie nadziwic nie moglam hihihi

http://www.buzzfeed.com/animals/awkw...ping-positions

link zostal umieszczony na innym forum i stad go mam, inaczej pewnie sama bym nie znalazla ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 17:38   #4179
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

heeej

dzisiaj wrocilam do domu i przeczytalam maila od ccb, ze wygralam cos tam i nie musze placic mojego rachunku za ostatnia paczke szkoda, ze nie zamowilam wiecej choc z drugiej strony zastanawiam sie czy to mozliwe, bo ja nigdy w zyciu nic nie wygralam
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 18:16   #4180
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kociary jak sie wam podoba? A co na to niekociary? ja sie nadziwic nie moglam hihihi

http://www.buzzfeed.com/animals/awkw...ping-positions
haha nieźle

Wszytskei ujęcia są super, ale zdjęcie nr 11 i 14 to już mega wymiatają i rozśmieszyły mnie do łez
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 18:59   #4181
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
heeej

dzisiaj wrocilam do domu i przeczytalam maila od ccb, ze wygralam cos tam i nie musze placic mojego rachunku za ostatnia paczke szkoda, ze nie zamowilam wiecej choc z drugiej strony zastanawiam sie czy to mozliwe, bo ja nigdy w zyciu nic nie wygralam
Gratulacje! Fajna sprawa taka wygrana,tym bardziej,ze sie z tym nie liczylas

Moni,kociaki sa superowe ciagle nie wiem,ktora fotka najlepsza
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 21:05   #4182
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

mleko w tubce ... ja kupuje Nestle Milchmädchen 170g Tube ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 41fRPMrDmFL._SL500_AA300_.jpg (12,6 KB, 11 załadowań)
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 22:10   #4183
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
ja kiedys nosilam 75B a teraz 80C choc wiem ze powinnam 75 nosic, ale jakos mi ciasno a przy dzieciach wole miec wygodnie dwa dni temu sobie tez kupilam dwa staniki bo na te od karmienia piersia nie moglam patrzec i wywalilam w smieci i kupilam miseczke C i chyba jest za mala ale boje sie wieksza kupowac, bo ja jeszcze karmie i mysle ze jak przestane (mam nadzieje, ze za kilka dni ) to piersi przynajmniej na poczatku sie zmniejsza staniczki kupilam sobie usztywniane, choc takich nie lubie, ale piersi wygladaja katastrofalnie w takich miekkich
Mi po karminiu z miseczki C (wtedy tak myślałam, a może i D była...) spadł rozmiar do AA i tak miałam przez kilka lat.. Kupowałam staniki AA. No ale czy wtedy dobrze dobierałam to też nie wiem Myślę, że długość karmienia robi swoje. Ja karmiłam każde dziecko rok.
A jakoś przed rokiem nagle urosły mi znowu i mam podobno D wg. kalkulatora u Ewy Michalak. Aż dziwne trochę...
Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
mleko w tubce ... ja kupuje Nestle Milchmädchen 170g Tube ...
Ale do ciast trzeba zagotować to mleko, dlatego chyba musi być w puszcze, prawda? Nie wiem, jak taka tuba zniosłaby gotowanie....A już w ogóle w kartonikach, dlatego te z Aldika w ogóle się nie nadają.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
heeej

dzisiaj wrocilam do domu i przeczytalam maila od ccb, ze wygralam cos tam i nie musze placic mojego rachunku za ostatnia paczke szkoda, ze nie zamowilam wiecej choc z drugiej strony zastanawiam sie czy to mozliwe, bo ja nigdy w zyciu nic nie wygralam
Wow, super! Ja nadal maila od nich nie mam, więc nie wiem o co chodzi, ale zamówiłam sobie ten darmowy półroczny abonament jakiejś gazetki, który proponowali przy zamówieniu Jak dają, to biorę
A jak Twoje wrażenia z kosmetyków?
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 09:35   #4184
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
mleko w tubce ... ja kupuje Nestle Milchmädchen 170g Tube ...
Mniam

Desti,cos malo Cie tu ostatnio widac
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 10:19   #4185
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

kobietka, tak chodzi o mleko w puszce

A wzrost biustu noo zazdroszcze
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 13:37   #4186
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Jak przestalam karmic to mimo nalesnikow piersi i tak nie miescily sie w stary stanik chodz nie wygarnialam wtedy. Przez to ze nie byly jedrne robily mi sie bulki. Potem jak bylam rok po karmieniu i z lekka sie lekko ujedrnily, zaczelam je masowac i znow mialam stary biust, ale juz wiekszy i zaczelam sie uswiadamiac . jako ze i tak zanizalam wczensiej obwod, wiec juz tego nie robilam, ale wchodzilam na coraz to wieksza miske, jak biust zaczel mi migrowac z plecow na klatke piersiowa i tak z C mam teraz F
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 14:08   #4187
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Moni zagotowac je pewnie mozna jak sie z tubki wycisnie, bo one mimo wszystko dosc plynne jest, z tym ze to tylko 170 g wiec duzo go tam nie ma

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Mniam

Desti,cos malo Cie tu ostatnio widac
Maja ... sam cukier i milion kalorii ale to jest po prostu smak z dziecinstwa ... jeszcze tylko metalowej tubki brakuje ...

tu czyli w watku ?? bo przez jakis czas poruszane byly tematy, gdzie nie mialam nic do powiedzenia

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2012-02-28 o 14:10
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 14:29   #4188
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Niemcy II :)

dziewczeta ja mam pytanie: jak wyglada socjal w Niemczech? Czy mozna byc z niego zadowolonym?
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 15:01   #4189
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
dziewczeta ja mam pytanie: jak wyglada socjal w Niemczech? Czy mozna byc z niego zadowolonym?
Co masz na myśli pisząc "socjal" ? Sozialhilfe?
A tak z drugiej strony:
Nie wiem jak można być zadowolonym z trudnej sytuacji życiowej? Braku pracy, kłopotów finansowych- ograniczonych środków i barku możliwości realizowania się zawodowo????
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 16:38   #4190
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
kobietka, tak chodzi o mleko w puszce

A wzrost biustu noo zazdroszcze
No to tak brzmi, jakbym nagle stała sie mini-Pamelą , ale biorąc pod uwagę, że ogólnie moje ciało po 30tce trochę się zaokrągliło, to nie widać jakiejś wielkiej zmiany
Teraz narzuciłam sobie rygor, ćwiczę 3 razy w tyg. i jem z głową, więc jeśli uda mi się parę kilo zrzucić, to kto wie, czy piersi też nie zmaleją...
No ale tak to już w życiu jest, nie ma nic za darmo.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
Moni zagotowac je pewnie mozna jak sie z tubki wycisnie, bo one mimo wszystko dosc plynne jest, z tym ze to tylko 170 g wiec duzo go tam nie ma

Maja ... sam cukier i milion kalorii ale to jest po prostu smak z dziecinstwa ... jeszcze tylko metalowej tubki brakuje ...
Do ciast na kremy trzeba gotować mleko kondensowane w puszce, cała, zamknięta puszka musi siedzieć w garnku z wodą jakieś 2-3 godziny, na małym ogniu. Dlatego chyba nie da się zrobić takiej masy wyciskając mleko z tuby do garnka. Nie wiem, jak to się tam fizycznie odbywa, ale możliwe, że chodzi o ciśnienie...???
Ja też uwielbiam i wspominam z dzieciństwa to mleko tubkowane....
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 19:04   #4191
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc "socjal" ? Sozialhilfe?
A tak z drugiej strony:
Nie wiem jak można być zadowolonym z trudnej sytuacji życiowej? Braku pracy, kłopotów finansowych- ograniczonych środków i barku możliwości realizowania się zawodowo????

moze zle to ujelam.
mam na mysli np. emerytury(wysokosc, w jakim wieku?), pomoce na dziecko, ktore np. sie uczy? sluzba zdrowia?
chodzi mi o takie rzeczy... nie wiem do konca jak to okreslic.
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 20:08   #4192
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
moze zle to ujelam.
mam na mysli np. emerytury(wysokosc, w jakim wieku?), pomoce na dziecko, ktore np. sie uczy? sluzba zdrowia?
chodzi mi o takie rzeczy... nie wiem do konca jak to okreslic.
Jest na pewno lepiej niż w PL Na dziecko, każde, dostaje się do 18tego roku życia (a może dłużej?? ) Kindergeld. Emerytura facetów od 67 roku życia, u kobiet nie wiem. Wysokość zależna od zarobków (50-60% netto wynagrodzenia chyba). Służba zdrowia ogólnie dobra, ja nie narzekam. Ubezpieczenia co prawda drogie (prywatne), ale państwowo chyba nie tak źle (tu się nie orientuję).

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Dziewczyny, zna któraś ten sklep z praktyki? http://eveline-online-shop.de
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 21:05   #4193
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Z tym się zgadzam jeśli chodzi o opiekę zdrowotną to jest o wiele lepiej niż w PL. Ja sobie chwalę ich profesjonalizm. Od zarobku my mamy 8,2% na krankenversicherung. JJeśli chodzi o emerytury jest to trochę bardziej skomplikowane niż od 67 r.ż, ale możesz sobie tutaj poczytać --> http://www.deutsche-rentenversicheru....html?nn=74808 .
Nie wiem dobrze ,ale wysokość emerytury zależy od tego ile się na nią odłoży ( ok.10% plus jakies 12% na pflegeversicherung).Gener alnie u nas z brutto odpada jakieś 32%, ale to też zależy od klasy podatkowej. Oczywiście można sobie dodatkowo prywatnie wykupić ubezpieczenie. Tak jak wspomniała kobietka są jakieś dodatki z tytułu posiadania dzieci - Kindergeld czy Elterngeld, ale ja ich nie mam więc się wypowiadać nie mogę.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 21:14   #4194
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Niemcy II :)

Znacie może kobitki jakieś w miarę tanie prywatne ubezpieczenie? (NRW)
Zastanawiam się nad holenderskim, ale z tego co mi wiadomo, mieszkając na teranie Niemiec powinnam mieć niemieckie :/
Niestety z kasą u mnie kiepsko i nie stać mnie na jakieś drogie, ale znowu bez ubezpieczenia też nie bardzo
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 08:47   #4195
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość

Maja ... sam cukier i milion kalorii ale to jest po prostu smak z dziecinstwa ... jeszcze tylko metalowej tubki brakuje ...
Od czasu do czasu pozwalam sobie na ta kaloryczna rozpuste

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
tu czyli w watku ?? bo przez jakis czas poruszane byly tematy, gdzie nie mialam nic do powiedzenia
tak myslalam
czemu robisz przerwe w blogowaniu?
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 08:52   #4196
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Znacie może kobitki jakieś w miarę tanie prywatne ubezpieczenie? (NRW)
Zastanawiam się nad holenderskim, ale z tego co mi wiadomo, mieszkając na teranie Niemiec powinnam mieć niemieckie :/
Niestety z kasą u mnie kiepsko i nie stać mnie na jakieś drogie, ale znowu bez ubezpieczenia też nie bardzo
prywatne ubezpieczenia do tanich raczej nie naleza ja nie doradze, bo sie juz w temacie nie orientuje. Jesli nie macie problemy finansowe, to moze byc ciezko cos znalezc, bo prywatne ubezp. sa z reguly dla osob prowadzacych wlasna dzialalnosc.

Musialabys przeanalizowac kilka ofert i wybrac najbardziej korzystna
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/

Edytowane przez Mijalea
Czas edycji: 2012-02-29 o 08:54
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:54   #4197
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
mleko w tubce ... ja kupuje Nestle Milchmädchen 170g Tube ...

o znam ten produkt pycha !!!!

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
prywatne ubezpieczenia do tanich raczej nie naleza ja nie doradze, bo sie juz w temacie nie orientuje. Jesli nie macie problemy finansowe, to moze byc ciezko cos znalezc, bo prywatne ubezp. sa z reguly dla osob prowadzacych wlasna dzialalnosc.

Musialabys przeanalizowac kilka ofert i wybrac najbardziej korzystna
o widze, ze rozmawiacie o ubezpieczeniach.
Moze ktos poradzi u kogo warto umowe o Haftphlichtversicherung i Unfallversicherung podpisac?
Chodzi, mi o takie ubezp., ze w razie zlamania nogi, dosatje sie tez odszkowdowanie, a co do HaftV. aby bylo bez Selbsbeteiligung w razie utraty kluczy.

Ma ktos jakies doswiadczenie? Mozecie jakies polecic, abym sobie poczytala?
Dziekuje z gory!!!!
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 11:56   #4198
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość

o widze, ze rozmawiacie o ubezpieczeniach.
Moze ktos poradzi u kogo warto umowe o Haftphlichtversicherung i Unfallversicherung podpisac?
Chodzi, mi o takie ubezp., ze w razie zlamania nogi, dosatje sie tez odszkowdowanie, a co do HaftV. aby bylo bez Selbsbeteiligung w razie utraty kluczy.

Ma ktos jakies doswiadczenie? Mozecie jakies polecic, abym sobie poczytala?
Dziekuje z gory!!!!
My mamy HaftV. w ARAG
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 14:54   #4199
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny, może któraś z Was zechciałaby mi pomóc? Napisałam krótki list do dawnej znajomej z Niemiec, jednak dawno nie używałam tego języka i nie chciałabym zrobić jakiegoś babola.. Może któraś z Was mogłaby spojrzeć, czy jest on napisany w miarę poprawnie??
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 15:19   #4200
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
prywatne ubezpieczenia do tanich raczej nie naleza ja nie doradze, bo sie juz w temacie nie orientuje. Jesli nie macie problemy finansowe, to moze byc ciezko cos znalezc, bo prywatne ubezp. sa z reguly dla osob prowadzacych wlasna dzialalnosc.

Musialabys przeanalizowac kilka ofert i wybrac najbardziej korzystna
To że do takich nie należą, już wiem Chodziło mi tylko o to, że może któraś z tutejszych emigrantek na takowe i wie.
No cóż, poszukam coś jeszcze a jak nie, to ubezpieczę się na Holandii (około 90 euro co miesiąc i coś tam wracają. Mój kolega tak ma) dopóki nie zacznę pracować.
W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.