Niemcy II :) - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 15:23   #4201
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
To że do takich nie należą, już wiem Chodziło mi tylko o to, że może któraś z tutejszych emigrantek na takowe i wie.
No cóż, poszukam coś jeszcze a jak nie, to ubezpieczę się na Holandii (około 90 euro co miesiąc i coś tam wracają. Mój kolega tak ma) dopóki nie zacznę pracować.
W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.
no moja odpowiedz za duzo nie pomogla.

Zdaje sie, ze Majka jest w temacie

A probowalas juz porownac oferty roznych ubezpieczycieli? W sieci na pewno sa podane informacje. Moze ktoras jest porownywalna z ta z Holandii?
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 15:35   #4202
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
no moja odpowiedz za duzo nie pomogla.

Zdaje sie, ze Majka jest w temacie

A probowalas juz porownac oferty roznych ubezpieczycieli? W sieci na pewno sa podane informacje. Moze ktoras jest porownywalna z ta z Holandii?
Jakiś czas temu szukałam, ale nic nie znalazłam. No ale, trzeba będzie znowu coś ruszyć w tym kierunku Może tym razem mi się uda.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 21:19   #4203
Fallen2000
Raczkowanie
 
Avatar Fallen2000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Mauritius
Wiadomości: 473
Dot.: Niemcy II :)

Witam dziewczyny z góry przepraszam za takie wbijanie w wątek ale mam pytanie i nie wiem gdzie indziej mogłabym je zadać
czy któraś z Was mieszka we Frankfurcie nad Menem i mogłaby mi pomóc? mianowicie w jaki sposób mogłabym dostać się na lotnisko z dworca? bardzo bym prosiła o pomoc
Fallen2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 08:26   #4204
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
My mamy HaftV. w ARAG
Dziekuje za odp. poczytam sobie jakie maja oferty.

Dziewczyny, mozecie jeszcze cos polecic?
gdzie jestescie w HaftV. i Unfallversicherung.

Ubezp. wypadkowe musi koniecznie miec opcje zlamania konczyn. Bo niestety wiekszocsc ubezpieczyczalni tego nie placi.
Mam juz pare na oku, ale chce jeszcze porownac.
Bede wdzieczna za jakiekolwiek sugestje
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 08:40   #4205
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

I znow cos dla kociar

http://demotywatory.pl/3716745/Kiedy-ma-sie-talent
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 08:51   #4206
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
To że do takich nie należą, już wiem Chodziło mi tylko o to, że może któraś z tutejszych emigrantek na takowe i wie.
No cóż, poszukam coś jeszcze a jak nie, to ubezpieczę się na Holandii (około 90 euro co miesiąc i coś tam wracają. Mój kolega tak ma) dopóki nie zacznę pracować.
W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.
Wiesz co, my jesteśmy prywatnie od zawsze ubezpieczni, i już zmienialiśmy kilka razy firmy, bo reforma tak namieszała, że koszty co chwila się zmieniają. W każdym razie wydaje mi się, że musiałabyś pogadać z jakimś doradcą od ubezpieczeń. My mamy swojego stałego doradcę i on nas informuje od razu jak np. nasze aktualne ubezpieczenie ma wzrosnąć. Wtedy siadamy razem i wybieramy inne, lepsze. Ale stawki są bardzo różne i dla każdego co innego dobre. Zależnie od zarobków, warunków rodzinnych, sytuacji zdrowotnej itd. Doradcy mają super zestawienia wszystkich usłóg i cen i na pewno najlepiej Ci podpowiedzą, wszystko załatwią, Ty tylko musisz odpowiedzieć im na kilka pytań i podpisać wybraną umowę.
A w tej chwili ja z mężem jesteśm w Hanse Mercur ubezpieczeni, bo najlepszą mają stawkę dla nas, tyle że mamy Selbstbeteiligung roczne jakies 600Euro chyba.
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 09:22   #4207
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Zdaje sie, ze Majka jest w temacie
Madziu w temacie ubezp zdrowotnych,nie orientuje sie za bardzo.
MOge napisac,ze u nas prywatnie ubezp jest malz (ze wzgledu na firme),w axa,bez Selbstbetailigung placi misiecznie ok 350€

Kobietka dobrze radzi,zeby umowic sie z doradca,albo mozna tez porownac oferty w necie,np na stronie Check24.de

Moni,fajne!
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 10:32   #4208
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Hej dziewczyny,

To ja Wasz Bumerang ;-) Dostalam propozycje mieszkania, jeszcze nie z agencji, tylko ktos z mojej przyszlej firmy chce odnajac swoje mieszkanie na 9 miesiecy - w tym czasie szukalabym sobie czegos na stale... Plusy sa takie, ze mieszkanie jest spore (ok 70 m), ladne i w podobno w dobrej lokalizacji - Sudstadt w Kolonii. No ale cena mnie troche z nog zwalila - 1050 EUR miesiecznie, tyle, ze juz ze wszystkimi kosztami, czyli rachunkami, internetem i telefonem. No i mam teraz pytanie jakie Waszym zdaniem sa w przyblizeniu koszty dodatkowe (prad, gaz, telefon, internet, ogrzewanie) w mieszkaniu miedzy 50 - 70 m. Bo jesli sa bardzo wysokie, to moze to jest calkiem dobra oferta i powinnam brac?!

Ja liczylam na znalezienie mieszkania do 600 EUR plus wszystkie koszty, no ale jesli te koszty to np. 400 EUR to wtedy wyszloby na to samo... Moze musze przejsc na diete z sucharow ;-)

Bede wdzieczna za Wasza opinie, bo nie wiem czy brac, czy jednak wytrwale szukac ;-)
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 11:20   #4209
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Madziu w temacie ubezp zdrowotnych,nie orientuje sie za bardzo.
MOge napisac,ze u nas prywatnie ubezp jest malz (ze wzgledu na firme),w axa,bez Selbstbetailigung placi misiecznie ok 350€

Kobietka dobrze radzi,zeby umowic sie z doradca,albo mozna tez porownac oferty w necie,np na stronie Check24.de

Moni,fajne!
Maju cos mi sie pomylilo. Myslalam, ze jestes ubezp., prywatnie bo kiedys sie wypowiadalas juz na taki temat.

My kiedys bylismy ubezp. prywatnie i wlasnie to Selstbetailigung jest najgorsze...
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:24   #4210
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Do ciast na kremy trzeba gotować mleko kondensowane w puszce, cała, zamknięta puszka musi siedzieć w garnku z wodą jakieś 2-3 godziny, na małym ogniu. Dlatego chyba nie da się zrobić takiej masy wyciskając mleko z tuby do garnka. Nie wiem, jak to się tam fizycznie odbywa, ale możliwe, że chodzi o ciśnienie...???
Ja też uwielbiam i wspominam z dzieciństwa to mleko tubkowane....
aaaaa... no widzisz... niewiedza osoby, ktora ciast nie piecze ... teraz bede wiedziala ... ale mleko w tubce uwielbiam, nawet jak jest harcore

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
czemu robisz przerwe w blogowaniu?
zeby troche "odpoczac", to wbrew pozorom pochlania sporo czasu i ostatnio w niedziele po pracy siedzialam przed kompem, z mysla ze musze post wstawic i w sumie nie wiedzialam o czym, bo zaden temat/kosmetyk mi jakos nie pasowal, inwencja tworcza lezala i kwiczala ... i doszlam do tego, ze nic nie musze i zrobilam sobie przerwe ... bo ja na sile nie potrafie

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
o znam ten produkt pycha !!!!
w sumie smakuje jak polskie z czasow komuny
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 08:03   #4211
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy II :)

widze ze i tu na watku powoli powstaje echo
czyzby nikt nie mial nic do powiedzenia:con fused:
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 10:09   #4212
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez silencio Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

To ja Wasz Bumerang ;-) Dostalam propozycje mieszkania, jeszcze nie z agencji, tylko ktos z mojej przyszlej firmy chce odnajac swoje mieszkanie na 9 miesiecy - w tym czasie szukalabym sobie czegos na stale... Plusy sa takie, ze mieszkanie jest spore (ok 70 m), ladne i w podobno w dobrej lokalizacji - Sudstadt w Kolonii. No ale cena mnie troche z nog zwalila - 1050 EUR miesiecznie, tyle, ze juz ze wszystkimi kosztami, czyli rachunkami, internetem i telefonem. No i mam teraz pytanie jakie Waszym zdaniem sa w przyblizeniu koszty dodatkowe (prad, gaz, telefon, internet, ogrzewanie) w mieszkaniu miedzy 50 - 70 m. Bo jesli sa bardzo wysokie, to moze to jest calkiem dobra oferta i powinnam brac?!

Ja liczylam na znalezienie mieszkania do 600 EUR plus wszystkie koszty, no ale jesli te koszty to np. 400 EUR to wtedy wyszloby na to samo... Moze musze przejsc na diete z sucharow ;-)

Bede wdzieczna za Wasza opinie, bo nie wiem czy brac, czy jednak wytrwale szukac ;-)
Koszty dodatkowe powinny sie zamknac w +/- 200€ ,do tego dochodzi prad (ok 50€ ,ale jesli ciepla woda,albo grzejniki sa na prad,to wiadomo,ze ta kwota bedzie wwyzsza) i tel+internet (tu moze byc roznie,zalezy od pakietow,ale podam max 50€ ) -te dwa media nigdy nie sa wliczane w czynsz


Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Maju cos mi sie pomylilo. Myslalam, ze jestes ubezp., prywatnie bo kiedys sie wypowiadalas juz na taki temat.

My kiedys bylismy ubezp. prywatnie i wlasnie to Selstbetailigung jest najgorsze...


Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
zeby troche "odpoczac", to wbrew pozorom pochlania sporo czasu i ostatnio w niedziele po pracy siedzialam przed kompem, z mysla ze musze post wstawic i w sumie nie wiedzialam o czym, bo zaden temat/kosmetyk mi jakos nie pasowal, inwencja tworcza lezala i kwiczala ... i doszlam do tego, ze nic nie musze i zrobilam sobie przerwe ... bo ja na sile nie potrafie
Rozpiescilas czytelnikow codziennymi wpisami ja to sie zawsze zastanawialam skad masz tyle pomyslow na notki
Mala przerwa jak najbardziej zasluzona
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 18:16   #4213
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Rozpiescilas czytelnikow codziennymi wpisami ja to sie zawsze zastanawialam skad masz tyle pomyslow na notki
Mala przerwa jak najbardziej zasluzona
przy tej ilosci mazidel co mam, nowe posty same sie pchaja pod place ...

i juz wrocilam ... pare dni wystarczylo...
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:13   #4214
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
przy tej ilosci mazidel co mam, nowe posty same sie pchaja pod place ...
w to nie watpie

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
i juz wrocilam ... pare dni wystarczylo...
Lece zobaczyc co nowego naskrobalas
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:50   #4215
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Koszty dodatkowe powinny sie zamknac w +/- 200€ ,do tego dochodzi prad (ok 50€ ,ale jesli ciepla woda,albo grzejniki sa na prad,to wiadomo,ze ta kwota bedzie wwyzsza) i tel+internet (tu moze byc roznie,zalezy od pakietow,ale podam max 50€ ) -te dwa media nigdy nie sa wliczane w czynsz
Majko,

Dzieki wielkie Tak myslalam, ze takie koszty to w sumie max 300 EUR, ale wolalam sie upewnic. Juz sie pare razy zdziwilam szukajac mieszkan ;-)

No to sobie daruje luksusy i cierpliwie poczekam na cos blizszego ziemii i realiow ;-)

__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:55   #4216
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Niemcy II :)

w przyszlym tygodniu jade do Berlina zaznajomic sie troszke z klimatem glownie to szczerze mowiac na zakupy(żelki DDDD!!!)
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 20:51   #4217
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
w przyszlym tygodniu jade do Berlina zaznajomic sie troszke z klimatem glownie to szczerze mowiac na zakupy(żelki DDDD!!!)

jakbys potrzebowala jakiejkolwiek pomocy odnosnie Berlina-pisz ja tam mieszkalam jakies 8 lat wiec dobrze sie orientuje co i jak
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 11:40   #4218
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Silencio, nie wiem, jak duzego mieszkania szukasz, ale 50-70m2 znajdziesz za 500 Euro netto - nowe mieszkanie, wyremontowane.
Jesli ogrzewanie jest na prad, to jest to bardzo drogie - nie polecam.
Standardowe ogrzewanie w takim mieszkaniu - 50 Euro.
Internet plus telefon stacjonarny: 35 Euro.
Czasami jakies oplaty dodatkowe sa, no i oplaty za wode, ale to naprawde nieduzo.
Wiadomo, ze sa tez drozsze mieszkania, ale za 1000 Euro? Chyba ktos zwariowal...

Jesli wystarczy Ci 2-pokojowe mieszkanie, to znajdziesz je tez za 400 czy 500 Euro (sa nawet za 300, ale nie polecam :P), plus koszty dodatkowe. W 2-pokojowym mieszkaniu takie koszty zamykaja sie w 150 Euro (35-50m2). W 3-pokojowym 200€ - 250€ - tak bym oszacowala. Tylko nie bierz ogrzewania na prad.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 12:04   #4219
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Sylwia 1000€ to jak najbardziej normalna oplata za mieszkanie w drozszej dzielnicy. Jesli to mieszkanie o jakim pisze Silencio lezy w takiej dzielnicy, a moze jeszcze jakis super nowy budynek to ja sie nie dziwie. U mnie na Kaiserswerth tez tak sie placi. Sama mieszkam w drozszej dzielnicy i 800€ za wynajem to normalka, wiec ja sie nie dziwie.

Silencio szukaj w tanszych dzielnicach, chodz te nie zawsze piekne sa, ale idzie znalesc ladne mieszkanie na ulicy spokojnej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 12:53   #4220
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Niemcy II :)

co polecacie ze sklepów aldi?
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 13:23   #4221
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Niemcy II :)

ile zarabia przecietny Niemiec? jak przeliczam to na pln... to ja bym nie dala rady :P
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 15:26   #4222
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
co polecacie ze sklepów aldi?

Kochana idz do watku o sklapach Aldi, tam juz sporo pisalysmy, chyba ... ja juz sie gubie gdzie co piszemy ;o)

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
ile zarabia przecietny Niemiec? jak przeliczam to na pln... to ja bym nie dala rady :P

ale tu nie ma co przeliczac, te 1500€ to nie jest tak duzo na warunki niemieckie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 18:31   #4223
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Niemcy II :)

a mogę prosić o linka?
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 22:00   #4224
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=353518
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 22:23   #4225
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny, pamietam o Was, ale ciagle nie mam czasu tu zajrzec!
Docelowo bede w Nuernberg z moim mezczyzna, narazie mieszkam u mojej cioci i wujka w innym miescie.
Juz pracuje, w sklepie z odzieza, z jezykiem nie jest zle na pewno, ale duzo nauki przed emna-chcialabym go swietnie opanowac. O dziwo, Niemcy mysla, ze mam angielski akcent, nie polski, co chyba jest ok.
Jak bede miala czas-odezwe sie!
Dziekuje za cieple slowa!!!
Tesknie za rodzicami w Polsce...
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 13:23   #4226
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Moni, naprawde nie sadze, ze przecietna cena mieszkania 50-70km2 to by bylo 1000 Euro

A ile Ty placisz za mieszkanie, ze taka droga ta Twoja dzielnica?

Mysle, ze Twoja dzielnica jest ladna, ale polozona na przedmiesciach i jest bardzo zly dojazd jest do centrum. Takie dzielnice sa raczej tanie.

Dla mnie cos takiego nie wchodzi w gre, bo mimo atrakcyjnej ceny, jest jednak za daleko do miasta i zbyt niekorzystne polaczenie komunikacyjne. Silencio tez pisala, ze wazna jest dla niej odleglosc od centrum.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 14:22   #4227
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Sylwia na Lohausen 3 pokojowe mieszaknie to min 800€. My placimy zupelnie inaczej , ale gdyby moj chlop nie wykonywal pracy hausmeister i Gärtner to bysmy placili za nasze 800€, na Kaisterswert za 3 pokojowe mieszkanie placi sie 1000€ i wiecej, ta dzielnica jest jeszcze drozsza od Lohausen. Drogo tez jest w centrum, ale juz na Rath, Unterrath, Geresheim itp. idzie znalesc mieszkania za 500-600€. Im mniejsze tym mozna znalesc i za mniejsza sume. Düsseldorf nie ejst tanim miastem. Na Kaisterswerth wynajem domu od ponad 2000€ za stary dom, a nowe to min 3500€, gdzie moja kolezanka z ktora chodzilam do liceum za dom w Aachen placila kilka lat temu niecale 600€ ( od tamtej pory nie rozmawialysmy wiec nie wiem czy nadal tam mieszka i czy sie cos zmienilo). bardzo sie dziwila jak jej powiedzialam ze za tyle to ona moza w tanszej dzielnicy dostac gora 2 pokojowe mieszkanie u mnie.
Takie jest zycie. Sa drozsze i tansze dzielnice i odpowiednio sie placi za dana wielkosc mieszkania, trzeba wziasc jeszcze pod uwage czy to Landeshauptstadt czy nie, bo to tez ma znaczenie w cenie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 17:57   #4228
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

http://marktplatz.immobilienscout24....0cut0cvltdsfs4



Dzielnica Lohhausen, mieszkania od 50m2.

To jest przy lotnisku, a wiec, tak, jak w Köln - jedna z korzystniejszych cenowo dzielnic, a cena przecietna do 70m2 to jakies 450 czy 500 Euro

Landeshauptschtadt to moim zdaniem akurat przy takich wielkich miastach jak Köln i Düss nie gra wiekszej roli.

Owszem, znajdzie sie wszedzie mieszkanie za 1000 Euro i wiecej.

Edytowane przez Sylwia***
Czas edycji: 2012-03-04 o 18:11
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 18:38   #4229
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Podajesz mi link, a tam nie ma zadnego mieszkania z Lohausen. Lohausen nie jest tanie. Moi znajomi za 3 pokoje ( pisze juz poraz 3) placa 800€. Zdarzaja sie male mieszkanka do 600€, ale to jest zadkosc. Gadalam jakis czas temu z 3 osobami i kazda mowila mi to samo. Mieszkanie 3 pokoje i placa 800€. na Kaiserswerth jedna rodzina za mieszkanie z 4 pokojami placi ponad 1000€, druga w starym budynku za 3 pokoje tez w granicach 1000€. Z kim sie rozmawiac nie bedzie, wszyscy jak jeden maz mowia, ze Lohausem i Kaiserswerth sa drogimi dzielnicami. Mieszkam tu juz 10 lat moj maz ponad 20 lat i wiemy co i jak. osoby ktore tu mieszkaja cale swoje zycie, majace czesto wlasne domy, mowia to samo.
Maz maz ma teraz nadzieje, ze Lohausen stanieje, bo na glownej ulicy buduja sie firmy. Mamy kilka firmy z samochodami, powstaja nowe firmy. lotnisko nie chce wynajmowac domow do celow mieszkaniowych, tylko na firme i moj maz ma nadzieje ze przez to moze stanieje ta dzielnica, ale poki co mozemy miec nadzieje, za kilka lat sie dowiemy jak bedzie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 21:52   #4230
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny,

Ja w sumie nie bardzo orientuje sie jakie dzielnice sa w Kolonii drogie a jakie nie. Z tego, co pisala mi tamta osoba, ktora zreszta jest Wloszka, to tam podobno mieszka duzo cudzoziemcow, wiec zakladam, ze to moze byc taka bardzo luksusowa dzielnica w centrum miasta - tak jak np. w moim miescie sa takie rejony, gdzie sa ambasady i gdzie mieszkaja dyplomaci albo wlasnie bardzo zamozni ludzie. Ale ja do takich nie naleze, wiec jesli to jest jednak mozliwe bede szukac czegos tanszego. A z wypowiedzi Sylwii rozumiem, ze jednak ta cena, ktora mnie podano jest z tych gornopolkowych ;-)

Lokalizacyjnie najbardziej odpowiada mi Altstadt, Neustadt Nord albo Deutz ew. Kalk. To scisle centrum ale pewnie sa rejony mniej i bardziej luksusowe w ramach tych dzielnic?

No w kazdym razie dzieki za pocieszenie, ze niekoniecznie czeka mnie niebotycznie drogi czynsz ;-)

I jak rozumiem, jesli powiem w agencji, ze szukam czegos blisko centrum w cenie do 650 EUR to mnie nie wysmieja tak totalnie?

__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.