wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 22:05   #31
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie jest sponsorem? Czyli dokładasz się do wspólnych rachunków?

Mieszkasz od pół roku z facetem a twój ojciec ledwo go zna?!

Wiesz po co rodzice cię zaprosili? Żeby cię wyciągnąć od faceta i otworzyć ci oczy na wasz układ.


Tiaaa, oczywiście.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:07   #32
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
A przeprowadziłam się bo miałam już dość wiercenia mi dziury w brzuchu.
Swietny powod do mieszkania razem, nie ma co.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:15   #33
slippery when wet
Przyczajenie
 
Avatar slippery when wet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Ok, może to nie był jedyny powód.
Chodzi o to, że jemu bardziej zależało na tym
On chce mieć dom, żonę dzieci
a że zawsze jest tak jak on chce to się przeprowadziłam.
Ja chciałam jeszcze zaczekać, myślałam że pójdę na studia, (ale poprawiam ciągle matmę) ale on nie chce żebym szła na studia
z resztą to skomplikowane.

Nie wiem, może po prostu powinnam zostać i nie jechać na te wakacje
skoro to dla niego takie ważne

Edytowane przez slippery when wet
Czas edycji: 2012-07-18 o 22:17
slippery when wet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:18   #34
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

AAAAA....
On cię ogranicza! Ubezwłasnowolnia. Urabia do roli swojej marionetki.
Pewnie, że nie chce bys poszła na studia, bo to poszerzy twoje horyzonty i da ci lepszą pracę.
Otwórz oczy!
Masakra z tymi dziewuchami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-07-18 o 22:20
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:23   #35
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Powinnas jechac na te wakacje. Tydzien bez Ciebie wytrzyma. Co powiesz rodzicom, ojcu, którego tak rzadko widujesz? Że chłopak Ci nie pozwala, w sumie bez powodu? Chyba nie chcesz zrezygnować, pewnie z jedynej takiej okazji wyjazdu ze swoja rodzina? Pokieruj się tym, co sama chcesz. Widać, że masz ochotę jechać ale sie boisz reakcji chłopaka. Jeżeli jest rozsądny powinien Cię wspierać a nie zabraniać takiej okazji do zacieśniania więzów rodzinnych. Kieruj się sercem ale też rozumem i nie słuchaj ślepo innych.
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:25   #36
slippery when wet
Przyczajenie
 
Avatar slippery when wet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Nie mogę tu tego pisać, tego jaki on jest, bo czuję wewnętrzną nielojalność, że to tak nazwę.
slippery when wet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:30   #37
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tym bardziej, że dziewczyna, zamieszkując z nim, dała mu powód, aby myślał, że już tak jest. Autorko wątku, bardzo nieładne i trochę bezmyślne zachowanie z Waszej strony. To po jakiego grzyba z nim zamieszkałaś, skoro w takich sytuacjach chcesz go traktować jak byle współlokatora? Jakby mi facet, z którym mieszkam i w założeniu tworzę poważny związek, powiedział, że jego rodzice chcą tylko z nim, mnie pomijając jechać na wakacje, a on problemu w tym nie widzi, to poczułabym się bardzo źle - odsunięta na bok, pominięta.
Jak wyżej
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 22:31   #38
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Mieszkasz od pół roku z facetem a twój ojciec ledwo go zna?!
Przepraszam za off top, ale wtrącę się... Ja jestem z moim chłopakiem 6 lat, mieszkamy razem od dwóch i ja jego rodziców praktycznie wcale nie znam... Nie dlatego, że nie chcę. Oni nie chcą mnie poznać i mają mnie głęboko w d...
Moja rodzina traktuje mojego tź jak członka rodziny (wszyscy - nie tylko rodzice, ale babcie , ciocie itd) natomiast jego rodzina mnie nie chce poznać, nie lubią mnie ( nie dlatego, że coś zawiniłam bo jak mówię - nie mieliśmy jak się poznać - tzn wiem, którzy to jego rodzice ale nie znamy się tak, żeby pogadać czy coś...)

Tak więc w różnych związkach, rodzinach, małżeństwach są różne sytuacje z rodzicami... i można z kimś być długo , nawet mieć już dzieci a i tak nie znać się z rodzicami (nie znać w sensie nie utrzymywać kontaktów, jedynie wiedzieć "którzy to są" i mówić dzień dobry. )

Ktoś napisał jeszcze, że rodzinę ma się zawsze, a tż raz jest raz go nie ma - nie zgadzam się ja uważam odwrotnie. Dobrze wybrany facet, z którym jesteśmy dopasowani jest zawsze, a rodzina nie zawsze... u mnie tak jest. Moja rodzina - mojej mamy - ma nas gdzieś, z resztą każdy ma każdego gdzieś. Na pokaz przed ludźmi są fałszywe zagrywki jaka to świetna rodzinka, a jak coś trzeba, ktos ma problem to jest "pocałuj mnie w d...." i "każdy sobie rzepkę skrobie...". Nawet mojego chłopaka matka (mimo, że jak mówiłam wcześniej nie znam jej) jak potrzebowaliśmy wsparcia to odwróciła się od nad, powiedziała, że nie ważne czy my z naszą decyzją będziemy szczęśliwi, ważne co powiedzą ludzie... wyzwała nas od chorych psychicznie itd, odwróciła się od własnego syna...później zrozumiała swój błąd, ale mnie nie przeprosiła. Także nie wierzę w te brednie, że rodzina jest na zawsze... często osoba, z którą jesteśmy związani emocjonalnie a nie na papierze jest dla nas lepsza i bardziej pewna niż "rodzinka"
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:34   #39
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
Ok, może to nie był jedyny powód.
Chodzi o to, że jemu bardziej zależało na tym
On chce mieć dom, żonę dzieci
a że zawsze jest tak jak on chce to się przeprowadziłam.
Ja chciałam jeszcze zaczekać, myślałam że pójdę na studia, (ale poprawiam ciągle matmę) ale on nie chce żebym szła na studia
z resztą to skomplikowane.

Nie wiem, może po prostu powinnam zostać i nie jechać na te wakacje
skoro to dla niego takie ważne
Proszę, nie pozwólcie mi czytać dalej tego wątku, bo zacznie mi się podnosić ciśnienie jak na wątku angellisi
Nawet trochę podobny
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:35   #40
slippery when wet
Przyczajenie
 
Avatar slippery when wet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

kwiatek101, przykro mi że nie możesz liczyć na rodzinę swojego tż.

Ja wiem, że na swoją rodzinę mogę liczyć, bo mi to udowodnili nie raz i wiem że chcą dla mnie jak najlepiej, nie mam co do tego wątpliwości.

Dzikun zabraniam ci czytać mój wątek, cokolwiek złego zrobiłam, wybacz nie chcę żebyś dostała zawału

Edytowane przez slippery when wet
Czas edycji: 2012-07-18 o 22:36
slippery when wet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:35   #41
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

twoja sytuacja raczej nie ma podobieństwa do tej u autorki.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 22:36   #42
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
twoja sytuacja raczej nie ma podobieństwa do tej u autorki.
ja wiem wiem tylko chodzi mi o to, że tak się da i ja nie widzę w tym nic dziwnego... bo ludzie są różni i nie zawsze miłość, małżeństwo czy związek poważniejszy = znamy rodziców partnera, tworzymy super rodzinkę.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:41   #43
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
AAAAA....
On cię ogranicza! Ubezwłasnowolnia. Urabia do roli swojej marionetki.
Pewnie, że nie chce bys poszła na studia, bo to poszerzy twoje horyzonty i da ci lepszą pracę.
Otwórz oczy!
Masakra z tymi dziewuchami.
Zgadzam się całkowicie!

Uważam autorko, że jesteś ubezwłasnowolniona już przez niego. Robisz wszystko co on Ci każe i zachowuje się jak tyran.
Powinnaś jechać na wakacje z rodzicami i z bardzo złych powodów z nim zamieszkałaś. Nie powinnaś z nim być i bardzo źle, ze nie pozwala Ci iść na studia.
On Cię ogranicza! Powtórzę.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:44   #44
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Hm, a kiedy zaczniesz realizować SWOJE marzenia i SWOJE priorytety? Teraz jest ku temu najlepszy czas... jeśli TŻtowi ustępujesz we wszystkim (sama napisałaś, że zawsze jest tak, jak on chce) to dążysz do pozbawienia się wolności - aż mi ciężko to sobie wyobrazić.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 23:02   #45
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Smutny jest ten wątek. Dziewczynka dała się usidlić pająkowi, który ma aspiracje do bycia panem i władcą w rodzinie.

Ej mała, jedź z rodziną. Mówisz, że masz w nich oparcie i jesteście sobie bliscy. Nie marnuj tego na rzecz kogoś, dla kogo najważniejsze jest tylko jego a nie Twoje zdanie. Związek nie powinien wyglądać tak, że jedna strona wciąż musi się podporządkowywać.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 23:10   #46
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
Ja chciałam jeszcze zaczekać, myślałam że pójdę na studia, (ale poprawiam ciągle matmę) ale on nie chce żebym szła na studia
Rece mi opadaja jak takie bzdury czytam.

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
Nie mogę tu tego pisać, tego jaki on jest, bo czuję wewnętrzną nielojalność, że to tak nazwę.
A on Ci jakies pranie mozgu robi czy co?

Ta relacja jest jakas chora. Zalecialo ucisnieniem i klasycznym zasciankiem.
Tobie polece nie wyjazd nad morze, ale do krajow arabskich. Widze, ze to Twoj klimat bardziej: brak ambicji, wlasnego zdania, bezsensowna potulnosc bo Pan tak chce. No i gdziez tam zle slowo o Panu powiedziec.

Straszne. Jestes taka mloda a pieprzysz sobie zycie juz na wstepie. Ale w sumie masz co chcialas.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-07-18 o 23:11
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 00:34   #47
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Tak, tak, czasem jest tak, że rodzina to ładnie wychodzi tylko na zdjęciu. Z tym, że autorka dużo lepiej by na tym wyszła, gdyby nadal mieszkała z rodzicami, a nie z takim tyranem. Ja akurat mam szczęście mieć fajną rodzinę i też dobrze traktują mojego faceta, cieszy mnie, że mamy takie relacje. Autorko, masz 19 lat, facet liczył, że trafił na naiwną młódkę i chyba miał rację.. Co daje Ci ten związek? Odpowiedz tak sobie sama w duchu. Uważam, że jeśli dasz się tak podporządkować, to prędzej czy później będziesz mieć do siebie o to pretensje, zobaczysz jak żyją inni i pomyślisz, że Ty też tak mogłaś: mogłaś studiować, poznawać nowych ludzi czy podróżować. A teraz tego nie robisz, bo ukochany zabrania.
Jedź z rodziną, a od gościa się lepiej wyprowadź, bo naprawdę Tobą manipuluje. No i nic dziwnego, że rodzice nie byli zadowoleni, gdy się wyprowadzałaś..
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 02:06   #48
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ja pojechałam z matką do Paryża, bo ona nie chciała sama jechać, a mój facet nie miał urlopu.


Autorko
Kto ciebie utrzymuje? Twój facet? A moze sama już zarabiasz? Kto sponsoruje ci wyjazd? Rodzice?
Bo takie mieszkanie z dużo starszym facetem młodziutkiej dziewczyny, wyłącznie na jego koszt, zalatuje sponsoringiem. Jesteś od niego całkowicie wówczas uzależniona.
Jaki DUZO starszy..8 lat starszy..duzo to by bylo 15-20 lat

To z facetem mozna mieszkac tylko jak sie ma prace i placi rachunki..bo jak nie to ma sie nie faceta a sponsora? Bo idac twym tokiem rozumowania to tak wychodzi.
wiekszosc kobit ma starszych partnerow i przez jakis tam okres zwiazku (zwlaszcza jak kobita jeszcze sie edukuje/szuka pracy/wychowuje dziaciaka) zarabia jedna strona i to ona pokrywa wydatki..
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 05:59   #49
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

jamestown- i trafiłaś, że wakacje to nie jedyny (ani nawet główny) problem w związku autorki

Jak zwykle dziewczyna przeżywa jakąś głupotę na wizażu, podczas gdy problem, dużo większy, spoczywa całkiem gdzie indziej. Trupy wypadają z szafy.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 06:50   #50
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Jaki DUZO starszy..8 lat starszy..duzo to by bylo 15-20 lat

To z facetem mozna mieszkac tylko jak sie ma prace i placi rachunki..bo jak nie to ma sie nie faceta a sponsora? Bo idac twym tokiem rozumowania to tak wychodzi.
wiekszosc kobit ma starszych partnerow i przez jakis tam okres zwiazku (zwlaszcza jak kobita jeszcze sie edukuje/szuka pracy/wychowuje dziaciaka) zarabia jedna strona i to ona pokrywa wydatki..
Jasne, że tak bywa. I to nie jest nienormalna sytuacja.

Ale nienormalne jest, że zawsze jest wszystko tak, jak chce facet autorki. Że on nie chce by ona studiowała. Że kazał jej ze sobą zamieszkać bo inaczej będzie to oznaczało koniec związku.

Jest różnica pomiędzy byciem na czyimś utrzymaniu, a świadomą decyzją, że jedna strona nie pracuje (bo dziecko, bo studia, bo akurat im jest tak dobrze).
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:22   #51
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Klasyka.

Laska poznała faceta będąc dzieckiem. Facet sobie ją po swojemu wychował. Rządzi nią, bo chce mieć kuchtę, i mu wygodnie, że baba z niego wszystko w domu robi. A teraz laska nie wyobraża sobie innego życia, bo innego nie zna.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której facet szantażowałby mnie, czy rozkazywał. To jest okropne, że są dziewczyny, które dają tak sobą manipulować, są gotowe zepsuć relacje z rodziną, bo facet tak chce.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:03   #52
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
A przeprowadziłam się bo miałam już dość wiercenia mi dziury w brzuchu.
Czyli on wymusił na Tobie tę decyzję.
Uważasz, że zrobił dobrze?
Czy Twoim zdaniem dobry partner tak traktuje własną partnerkę?

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
On chce mieć dom, żonę dzieci
A Ty? Chcesz mieć teraz dom? Chcesz być żoną? Chcesz mieć dzieci?
Czy chcesz tworzyć dom z kimś, kto wymusza na Tobie ważne życiowe decyzje?
Czy chcesz być żoną kogoś, kto nie traktuje Ciebie jak równorzędną partnerkę?
Czy chcesz mieć dzieci z kimś, kto nie zważa na Twoje potrzeby, a wymusza na Tobie spełnianie własnych potrzeb?

Cytat:
a że zawsze jest tak jak on chce to się przeprowadziłam.
Dlaczego pozwalasz sobą rządzić? Dlaczego jesteś marionetką w jego rękach? Dlaczego nie stawiasz na swoim? Dlaczego olewasz własne potrzeby?

Cytat:
Ja chciałam jeszcze zaczekać, myślałam że pójdę na studia, (ale poprawiam ciągle matmę) ale on nie chce żebym szła na studia
Zastanów się, dlaczego on nie chce, żebyś szła na studia? Czy może być to związane z tym, że teraz jesteś uległa, podporządkowana, bez własnego zdania i bez siły przebicia, co on wykorzystuje do własnych celów, a gdybyś poszła na studia, to otworzyłabyś oczy, zobaczyłabyś, że można żyć inaczej, zrozumiałabyś, że sama masz prawo do własnych potrzeb i do spełniania ich?
Nie sądzisz, że Twój facet boi się, że przestanie mieć nad Tobą kontrolę, kiedy Ty na studiach zrozumiesz, jak bardzo on Tobą dyryguje?

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
Nie mogę tu tego pisać, tego jaki on jest, bo czuję wewnętrzną nielojalność, że to tak nazwę.
Czyli czujesz, że z facetem jest coś nie tak, ale boisz się to powiedzieć na głos. Dlaczego?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:10   #53
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
pół roku temu wyprowadziłam się z domu do tż, który bardzo nalegał i naciskał a się w końcu zgodziłam
Cytat:
Moi rodzice go lubią, ale to wszystko, mają trochę powodów by go tylko lubić i ja im się nie dziwię
Cytat:
nie mogę wrócić to by oznaczało koniec związku. A przeprowadziłam się bo miałam już dość wiercenia mi dziury w brzuchu.
Cytat:
a że zawsze jest tak jak on chce to się przeprowadziłam.
Ja chciałam jeszcze zaczekać, myślałam że pójdę na studia, (ale poprawiam ciągle matmę) ale on nie chce żebym szła na studia
Przeczytaj jeszcze raz, co tu napisałaś (najlepiej na głos). Mi by to już wystarczyło, żeby się ewakuować z tego związku.
A przecież są jeszcze rzeczy, o których nie piszesz, bo nie chcesz być nielojalna.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:10   #54
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Autorko powinnaś jechać na wakacje z Rodziną a jak wrócisz to zastanów się nad tym związkiem bo to dopiero początek. Nie pójdziesz na studia bo On nie chce, będziesz mieć dziecko bo On będzie chciał a za kilka lat obudzisz się nie mając pracy, zainteresowań, przyjaciół, przyszłości. Zostaniesz tak naprawdę sama. Nie popełniaj takich błędów. Myślę ze Go nie kochasz tylko się boisz Go stracić.
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:23   #55
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Jesteś z manipulantem i tyranem. Naprawdę chcesz żeby tak wyglądal Twój zwiazek, Twoje zycie? Będziesz usługiwała Panu i czekała aż coś ze stołu dla Ciebie skapnie?

A tak zupełnie odbiegajac - gdzie są rodzice? Oni tego wszytskiego nie widzą? Jak można pozwolić dać wychować własne dziecko facetowi, który ją urabia do roli niewolnika?!
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:28   #56
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Autorko powinnaś jechać na wakacje z Rodziną a jak wrócisz to zastanów się nad tym związkiem bo to dopiero początek. Nie pójdziesz na studia bo On nie chce, będziesz mieć dziecko bo On będzie chciał a za kilka lat obudzisz się nie mając pracy, zainteresowań, przyjaciół, przyszłości. Zostaniesz tak naprawdę sama. Nie popełniaj takich błędów. Myślę ze Go nie kochasz tylko się boisz Go stracić.
O to to to! Najważniejsze.
Jeśli faktycznie jest tak, jak piszesz i on Cię tak ogranicza, to proszę Cię, nie marnuj sobie życia i kopnij go w dupę. Nie zmienisz go. W takim związku nic dobrego Cię nie czeka.
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:37   #57
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez slippery when wet Pokaż wiadomość
Ok, może to nie był jedyny powód.
Chodzi o to, że jemu bardziej zależało na tym
On chce mieć dom, żonę dzieci
a że zawsze jest tak jak on chce to się przeprowadziłam.
Ja chciałam jeszcze zaczekać, myślałam że pójdę na studia, (ale poprawiam ciągle matmę) ale on nie chce żebym szła na studia
z resztą to skomplikowane.

Nie wiem, może po prostu powinnam zostać i nie jechać na te wakacje
skoro to dla niego takie ważne
Bo? Czemu Ty nie masz swojego zdania?
Nie można nawet powiedzieć, że zachowujesz się jak 16-latka, bo one potrafią bardzo często walczyć o swoje, Ty zachowujesz się po prostu jak dziecko.
Wakacje... Cóż, skoro on nie może jechać, bo nie dostanie urlopu to powinnaś jechać sama, ale moim zdaniem w normalnym związku powinno to wyglądać tak, że Twoi rodzice zapraszają WAS. Więc musisz też popracować nad tym jak Twoi rodzice traktują wasz związek. Choć w sumie to im się nie dziwię. Mają małą dziewczynkę, która teraz mieszka po prostu gdzieś indziej. Dają Ci kasę i patrzą spokojnie jak sobie marnujesz życie przy facecie, który chce Cie sprowadzić do roli kury domowej. Za 10 lat jak będzie wychodził do pracy to będzie Cię zamykał na klucz.
Moim zdaniem jesteś uzależniona od niego.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:53   #58
Marioza
Raczkowanie
 
Avatar Marioza
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: tUiTam
Wiadomości: 121
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
Nie, nie powinnaś zostawać w domu. Powinnaś jechać z rodziną, bo rodzinę ma się na całe życie, a TŻ dzisiaj jest a jutro go nie ma. Skoro on nie może/ nie chce jechać na te wakacje z Wami, to powinien uszanować Twoją decyzję. Nie jedziesz z innym facetem tylko z rodziną, tak więc wszelkie fochy TŻ są wg mnie niepotrzebne. Ja również w tym roku byłam na wakacjach bez TŻ, ponieważ nie miał wolnego wtedy kiedy ja, dlatego też wybrałam się z przyjaciółką. Zrozumiał i powiedział, że pojedziemy razem we wrześniu. Na Twoim miejscu porozmawiałabym z TŻ i zaproponowała jakiś wspólny wyjazd we dwoje w dogodnym dla Was obu terminie. Wilk syty i owca cała

Dokładnie Czy mi się wydaje, czy masz zaborczego faceta?? Moim zdaniem, coś jest nie halo... Nie powinien w ogóle rzucać do Ciebie takim tekstem. Dlatego absolutnie nie powinnaś rezygnować z rodzinnego wyjazdu, ewentualnie wytłumaczyć Tż na przyszłość, że rodzina tak jak i on jest dla Ciebie ważna i zaproponować, że jeśli chce, to możecie również wybrać się gdzieś we dwójkę...
__________________
Tyle dobrego może wnieść jeden serdeczny uśmiech, jedno życzliwe słowo...

Marioza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:43   #59
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
jamestown- i trafiłaś, że wakacje to nie jedyny (ani nawet główny) problem w związku autorki

Jak zwykle dziewczyna przeżywa jakąś głupotę na wizażu, podczas gdy problem, dużo większy, spoczywa całkiem gdzie indziej. Trupy wypadają z szafy.
Mam dobra reke do trupow w szafie .
Mowiac powaznie jednak to zwracam duza uwaga na szczegoly i czasami uczepie sie jakies zdania jak tu. Koniec koncow zawsze cos ciekawego wyjdzie.


Nie zmienia to faktu jednak, ze watek jest przerazajacy. Takie wizazowe opowiesci z krypty.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 13:32   #60
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: wakacje z rodzicami przyczyną sporów z tż...

Jak to wygląda z punktu psychologii:

1. Autorka nie ma prawie kontaktu z ojcem z powodu jego stałej nieobecności
2. Autorka bardzo pragnie podświadomie ojca jednak mieć na codzień
3. Ma silną potrzebę miłości ze strony kogoś, kto jej ojca zastąpi. Potrzebuje opiekuna.
4. Znalazła partnera dużo starszego od siebie, co jest zestępstwem nieobecnego ojca
5. Daje się starszemu partnerowi całkowicie podporządkować, bo jest jego "córeczką" a nie partnerką. W końcu słucha "taty" i jest grzeczna. Grzeczną "córeczkę" "tatuś" nagradza (jest opiekuńczy) a niegrzeczną ukarze (koniec związku).

Od samego początku związek jest patologiczny bo wyrasta na skrzywionych potrzebach autorki.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.