Impresjonizm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-17, 13:25   #1
AGac!A
Przyczajenie
 
Avatar AGac!A
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14
Smile

Impresjonizm


Witam kochane wizażyski Chciałabym poprosić was o pomoc w pracy na sztukę. Chodzi o obraz, który bedzie przedtswiał uczucia w stylu właśnie impresjonistycznym . Tzn, moga być na nim jakieś plamki, kreski, klekse i tak dalej. Tzn. brak konkretnych kształtów. Może macie jakieś ze swojej kolejkcji ? Proszę o jakąs radę. Pozdrawiam
AGac!A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 20:08   #2
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: Impresjonizm

jak konkretnie impresjonistycznie bedziesz malowac to moze wyjdz w plaener i jakis pejzaz? przeciez tak malowali wlsanie impresjonisci, jako pierwsi wyszli w plener.
ładnie tez malowali
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:06   #3
AGac!A
Przyczajenie
 
Avatar AGac!A
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14
Dot.: Impresjonizm

Nie, niechodzi mi o jakieś konkretne obrazy - czyli pejzaże. Tylko wyrazenie uczuc za pomocą malunku.. Jak wyzej wspomniałam chodzi mi własnie o takie kreski, plamki.. Odpowiednio dobrane kolory itp.
AGac!A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:20   #4
SLAWEK_TM
Zadomowienie
 
Avatar SLAWEK_TM
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Z zadu....
Wiadomości: 1 146
GG do SLAWEK_TM
Dot.: Impresjonizm

A wiec mam pomysł, na kartce z bloku narysuj namaluj pionowe kreski grubości kilku cm, od koloru białego do czerni, po drodze leć kolorami według palety... potem jeśli chodzi o kleksy, możesz czerwona białą i czarna farba pokropić... kolory od białego do czarnego symbolizują stany emocjonalne a kropki (kleksy) symbolizują to co zdazylo sie w twoim życiu i pozostawiło jakis ślad pozdro
__________________
Mężczyźni piją z trzech powodów



SLAWEK_TM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 16:30   #5
AGac!A
Przyczajenie
 
Avatar AGac!A
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14
Dot.: Impresjonizm

Cytat:
Napisane przez SLAWEK_TM Pokaż wiadomość
A wiec mam pomysł, na kartce z bloku narysuj namaluj pionowe kreski grubości kilku cm, od koloru białego do czerni, po drodze leć kolorami według palety... potem jeśli chodzi o kleksy, możesz czerwona białą i czarna farba pokropić... kolory od białego do czarnego symbolizują stany emocjonalne a kropki (kleksy) symbolizują to co zdazylo sie w twoim życiu i pozostawiło jakis ślad pozdro
SLAWEK_TM dziękuję bardzo, myślę, że pomysł jest idealny. No zobaczymy jak mi to wyjdzie
__________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami, ale mamy tylko jedno skrzydło. Żeby wzbić sie do nieba, musimy złapać się za ręcę .
AGac!A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 22:03   #6
SLAWEK_TM
Zadomowienie
 
Avatar SLAWEK_TM
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Z zadu....
Wiadomości: 1 146
GG do SLAWEK_TM
Dot.: Impresjonizm

nie ma za co AGATO... rysunek, malarstwo, sztuka, to moje pasja... lubie pomagac ludkom w tych sprawach...
__________________
Mężczyźni piją z trzech powodów



SLAWEK_TM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 09:39   #7
Minoda
Rozeznanie
 
Avatar Minoda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 719
GG do Minoda
Dot.: Impresjonizm

Można tez namalowac kleksy (na pierwszym planie wyraziste) stopniowo bledsze i mniej wyraźne.... oczywiście tak samo z tłem, które moze być dowolne

znalazłam przykładowe zdjęcie które obrazuje jakies roślinki, ale chciałam po prostu pokazac o co mi chodzi z tymi kleksami, więc załanczam dla lepszego zobrazowania o co mi chodzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg imp5.jpg (58,6 KB, 8 załadowań)
Minoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-19, 15:13   #8
AGac!A
Przyczajenie
 
Avatar AGac!A
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14
Dot.: Impresjonizm

Cytat:
Napisane przez Minoda Pokaż wiadomość
Można tez namalowac kleksy (na pierwszym planie wyraziste) stopniowo bledsze i mniej wyraźne.... oczywiście tak samo z tłem, które moze być dowolne

znalazłam przykładowe zdjęcie które obrazuje jakies roślinki, ale chciałam po prostu pokazac o co mi chodzi z tymi kleksami, więc załanczam dla lepszego zobrazowania o co mi chodzi
O tak ! O takie coś m.w. chodzi. Również bardzo mi się podoba, mam nadzieje tylko, że mi sie to uda, bo zbyt dobra to w rysunku niestety nie jestem..
__________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami, ale mamy tylko jedno skrzydło. Żeby wzbić sie do nieba, musimy złapać się za ręcę .
AGac!A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 10:26   #9
Minoda
Rozeznanie
 
Avatar Minoda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 719
GG do Minoda
Dot.: Impresjonizm

To nic trudnego, ja wykorzystałabym farbki akwarelowe do namalowania tła... na jeszcze mokra pomalowana powierzchnie można plakatówkami (dośc rozrzadzonymi z wodą) zrobić kilka kleksów, które utworza nieregularne rozmazane plamy... gdy to wyschnie już gęsta farbka w tym samym kolorze robimy kolejne kleksy, które sie nie rozmarza i gotowe.... efekt wyjdzie świetny
Oczywiście mozesz eksperymentować... mozesz robić kilka warstw tych kleksów tzn po pierwszych rozmazanych mocno kleksach, mozesz wziąśc farbke mniej rozrzedzoną i zrobić kleksy i tak stopniowo kilka razy az na koniec gęstą farbką... efekt będzie ciekawszy
Minoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 11:24   #10
AGac!A
Przyczajenie
 
Avatar AGac!A
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14
Dot.: Impresjonizm

Cytat:
Napisane przez Minoda Pokaż wiadomość
To nic trudnego, ja wykorzystałabym farbki akwarelowe do namalowania tła... na jeszcze mokra pomalowana powierzchnie można plakatówkami (dośc rozrzadzonymi z wodą) zrobić kilka kleksów, które utworza nieregularne rozmazane plamy... gdy to wyschnie już gęsta farbka w tym samym kolorze robimy kolejne kleksy, które sie nie rozmarza i gotowe.... efekt wyjdzie świetny
Oczywiście mozesz eksperymentować... mozesz robić kilka warstw tych kleksów tzn po pierwszych rozmazanych mocno kleksach, mozesz wziąśc farbke mniej rozrzedzoną i zrobić kleksy i tak stopniowo kilka razy az na koniec gęstą farbką... efekt będzie ciekawszy
Dziękuję A mogłabys mi jeszcze powiedzieć jakie barwy przy tym najlepiej by pasowały ?
__________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami, ale mamy tylko jedno skrzydło. Żeby wzbić sie do nieba, musimy złapać się za ręcę .
AGac!A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 19:01   #11
ana_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 117
Dot.: Impresjonizm

Cytat:
Napisane przez SLAWEK_TM Pokaż wiadomość
A wiec mam pomysł, na kartce z bloku narysuj namaluj pionowe kreski grubości kilku cm, od koloru białego do czerni, po drodze leć kolorami według palety... potem jeśli chodzi o kleksy, możesz czerwona białą i czarna farba pokropić... kolory od białego do czarnego symbolizują stany emocjonalne a kropki (kleksy) symbolizują to co zdazylo sie w twoim życiu i pozostawiło jakis ślad pozdro

mała poprawka- impresjoniści nie używali czarnej farby, jedynie odcienie granatowego ,
ana_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 21:50   #12
Minoda
Rozeznanie
 
Avatar Minoda
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 719
GG do Minoda
Dot.: Impresjonizm

Czerwień , zieleń, żółć... pomarańcz, myśle że tło zrób zielone a plamki i kleksy w pozostałych kolorach
Minoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.