Wielkie Grzechy Fryzjerów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-23, 19:07   #1
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Angry

Wielkie Grzechy Fryzjerów


Proponuje w tym miejscu zrobić liste wszystkich przewinień fryzjerów względem klientów. Nie od dzis wiadomo, że jest to zawód podwyzszonego ryzyka bo niezadowolony klient zdolny jest do wszystkiego!
Ja rozpoczynam:
1. Fryzjerzy udaja, że wiedzą o co chodzi klientce i nie wdając sie w dłuższe dyskusje realizuja swoja wizje fryzury- a wystarczy słuchac i pytać, ew. wyprowadzać z błedów!
2. Fryzjerzy skracaja włosy wedle swojego uznania- mówi się żeby obciąc 5 cm, obcinają 10 i to bez uzgodnienia!
3. Czasem (zwłaszcza Ci renomowani)naciągają na kase. Mówisz że chcesz tylko obciąc, a fryzjer na koniec nakłada odrobinke żelu i dolicza Ci za modelowanie!
Co proponujecie jako ciąg dalszy?
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 19:28   #2
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Traktowanie klienta jako krolika doswiadczalnego przez praktykantki! Niestety jestem ofiarą takiego beznadziejnego przypadku, naszczescie juz mi wlosy odrosly..
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 19:46   #3
AngelOfDestiny
Raczkowanie
 
Avatar AngelOfDestiny
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 148
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Czasem (zwłaszcza Ci renomowani)naciągają na kase. Mówisz że chcesz tylko obciąc, a fryzjer na koniec nakłada odrobinke żelu i dolicza Ci za modelowanie

Znam taki salon w Gliwicach gdzie tak robią
AngelOfDestiny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 19:47   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

taki watek juz jest z lista przewinien fryzjerow
wiec chyba nie ma potrzeby zakladac nowego
pozatym ...nie wszyscy fryzjerzy , wiec nie nalezy uogolniać
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:00   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

NIEKTÓRZY FRYZJERZY:
- nie słuchają co się do nich mówi i od razu chcą przechodzić do ścinania, bez przeprowadzenia małego "wywiadu" z klientką
- zostawiają klienta samemu sobie - klient sam wkłada sobie zabezpieczający fartuszek, sam się domyśla, że teraz to ma pewnie iść do mycia głowy etc. A w profesjonalnym salonie człowiek po przekroczeniu progu staje się Klientem i ma być prowadzony na każdym kroku usługi
- robią grzywkę, której wcale się nie chce ("ale może jednak taka po skosie, teraz takie modne... ale naprawdę, zróbmy, przecież włosy i tak odrosną")
- nie umieją ścinać kręconych włosów - W WIĘKSZOŚCI
- nie informują ile dokładnie kosztuje usługa i jej poszczególne etapy - trzeba się dopytywać, upewniać, bo potem nagle się okazuje przy płaceniu, że do ścięcia za kilkanaście złotych mamy doliczone modelowanie, którego wcale nie chcieliśmy i które kosztuje czasem więcej, niż samo ścięcie
- nie umieją nic doradzić, porozmawiać o nowościach w kosmetykach do włosów, sprawiają wrażenie osób bez pasji i bez zainteresowania swoim zawodem
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:08   #6
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość

- nie umieją nic doradzić, porozmawiać o nowościach w kosmetykach do włosów, sprawiają wrażenie osób bez pasji i bez zainteresowania swoim zawodem
tak, tak
a mnie jeszcze denerwuje, gdy po myciu głowy moje splątane włosy są katowane grzebyczkiem, po prostu dobija mnie to, bo pełno ich się łamie, wyrywa eh...
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:29   #7
samaraelf
Zakorzenienie
 
Avatar samaraelf
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: tam gdzie spadają anioły..
Wiadomości: 5 025
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
tak, tak
a mnie jeszcze denerwuje, gdy po myciu głowy moje splątane włosy są katowane grzebyczkiem, po prostu dobija mnie to, bo pełno ich się łamie, wyrywa eh...
no własnie;/ jak można długie włsoy grzebykiem czesać?? masakra.. zawsze nie mam połowy włosów..
__________________
(...)ten nigdy nie poczuje co to wiatr we włosach."



Szkoła
samaraelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 21:11   #8
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez samaraelf Pokaż wiadomość
no własnie;/ jak można długie włsoy grzebykiem czesać?? masakra.. zawsze nie mam połowy włosów..

Tak uczą fryzjerów - rozczesywania grzebykiem. Poza tym spróbujcie obcinać, cieniować bez grzebyka.....jest ciężko.
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 21:13   #9
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

zalezy jakim grzebykiem
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 21:14   #10
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Myja tak szybko glowe,ze szampon nie zdazyl sie spienic,a Ona juz mi zmywa wlosy(niedokladnie)
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 21:44   #11
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja na szczęście trafiam na dobrych fryzjerów ale było pare wyjątków:
-ścinanie więcej niż się prosi, w konsekwencji za krótka fryzura-to chyba zboczenie wielu fryzjerów

-tekst pani fryzjerki na moją prośbe by wycieniowała mi włosy "pani ma cienkie włosy i ja nie wycieniuje bo pani łysa zostanie" ..tyle że inna fryzjerka wycieniowała mi tak jak chciałam-mocno na całej dlugości i właśnie dzieki temu włosy wyglądają super i nie są przyklapniete

-i chyba najgorsze: najlepszy salon w naszym mieściebciecie 60zł albo i wiecej...panie udają że robią coś przy moich włosach,artystycznie machają nożyczkami,przedstawiają profil psychologiczny mnie i mojego włosa,robią kawke, nadskakują... zachwycają się proporcjami fryzury... i tak mija dobra godzina...patrze w lustro-pani spocona,dumna ze swojego dzieła a ja nie widzę wielkiej różnicy:/ i inni ludzie też nie..tylko pani fryzjerka widzi mega zmiane..ściema by skasować 60zł? chyba tak..:/..a efekt gorszy niż w salonie gdzie obcinają za 8zł znam taki i sobie cenie)
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 21:48   #12
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

wiem wiem o czym mowa... niestety takie grzeszki fryzjerów nie naleza do rzeczy przyjemnych dla odbiorcy... raz (w styczniu 2007 r) się sparzyłam... z długich włosów zostałam obskubana tak konkretnie że zliczyłam je ze łzami w oczach - sięgaja tylko do łopatek... a efekt o ktorym dokładnie tłumaczylam i prosiłam praktycznie ZEROWY ... przypominam sobie ten straszny tydzien ... ile łez w poduszkę poszło masakra... nikomu nie zycze takiego czegos...
Mowmy STOP tępym fryzjerom, któym się wydaje że coś rozumieją czy umieją...
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 22:42   #13
Ankafanka
Raczkowanie
 
Avatar Ankafanka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 284
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja bylam kiedys u takiej fryzjerki...poszlam zeby mi cos zrobila z grzywka,i jej mowie TYLKO GRZYWKA BO ZAPUSZCZAM. A ona zaczela mnie przekonywac ze trzeba troche zmienic tyl bo sama grzywka to nudno i ten usmiech i te inne kolezanki TAK TAK PANI M. UMIE DORADZIC, BEDZIE PANI ZADOWOLONA. I wiecie...najgorsze jest to ze w konu ulegacie to taka psychologiczna gra,wierzycie ze moze bedzie fajnie.... I wyszlam i tydzien zalowalam ze obcielam juz calkiem dlugie wlosy,musialam je ukladac ehhh.....Ale na szczescie teraz mam super fryzjerke,jak za pierwszym razem do niej poszlam to az nie moglam uwierzyc:
1. uratowala mi grzywke ktora soie schrzanilam(mialam cos w stylu zabka...srodek krotki a boki dlugie ) a ona tak mi wymodelowala ze naprawde fajnie wygladalam.
2. Powiedzialam ze ma nie ruszac tylu bo zapuszczam i.....nic mi nie ruszyla---CUUD!!
3.Strasnie mila jeszcze nigdy nie byla zniecierpliwiona itp.
4. Malo bierze jak poszlam z mama to obie zaplacilysmy...60zl.
5.Jak weszlam to zwrocilam uwage na liczne dyplomy za 1,2 miejsca i wyroznienia,wsrod jurorow-Leszek Czajka
A znalazlam ja wlasnie przez Wizaz bo mialam dosc chodzenia do H.C. i innych syfow. Gdzie za samo srednie ciecie placilam 60 zl....
A ten salon o ktorym wspomnialam to Agnes Ploszaj i miesci sie w Łodzi.
P.Agnieszka jest the best musialam to napisac bo DOBRZY FRYZJERZY DZISIAJ TO RZADKOSC
Ankafanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 23:34   #14
lacallie
Raczkowanie
 
Avatar lacallie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 424
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Najczęściej spotykanym "przewinieniem" jest, chyba jednak, obcinanie włosów klientów według własnego uznania (i chodzi zarówno o długość jak i o fryzurę)... i właśnie to mnie najbardziej denerwuje
To, że każe mi się samej ubrać w fartuszek, czy źle umyje mi włosy, albo weźmie więcej pieniędzy niż było uzgodnone na początku, to nic pod warunkiem, że wyjdę z WYMARZONĄ FRYZURĄ ...a to się jeszcze nigdy nie zdarzyło
lacallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 06:50   #15
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja pamiętam, jak poszłam po grzywkę "na skos", a wybiegłam ze łzami w oczach z krzywo obciętą, normalną grzywką, która miała może ze 2 cm. :|
To były chyba najgorsze 3 m-ce mojego życia, jeśli chodzi o fryzurę...

A mnie denerwuje tylko to, że fryzjerzy zapominają, że włosy po wysuszeniu będą trochę krótsze, niż na mokro... I tną bez opamiętania... :/ A znaleźć takiego, co to umie się obejść z lokami, to chyba nierealne... Wiele razy mnie obcinano "tak, że sie pani będą ślicznie kręciły", po czym, nie wiedziałam, co mam z nimi zrobić, bo tak były obcięte beznadziejnie. A skrętu ani widu, ani słychu.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 09:05   #16
wampirek6
Raczkowanie
 
Avatar wampirek6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 361
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja mam loki i wiem coś o tym , dlatego po porstu nie chodzę do fryzjera i tyle:/ raz jak poszłam to mnie na chłopaka ścieła z włosów za łopatki:/ ale się zdenerwowałam normalnie, tyle dobrego ,że moje włosy nie kręcą się jak sa krótkie tylko dopiero tak jak mam je do ramion więc jakoś przeżyłam. teraz mam włosy do połowy pleców i nie chodzę do fryzjera , nawet końcówek nie podcinam bo po co skoro to i tak zaraz obetna mi z 5 cm. A jak naszło mnie teraz na grzywkę i poszłam do fryzjerki to wyraźnie jej wytłumaczyłam ,że chcę skośną grzywkę na całe czoło to obcieła mi skośna ,ale tylko przy policzku , pół godfziny z nią debatowałam ,żeby mnie ściachała tak jak chcę
__________________

wampirek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 09:11   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
-i chyba najgorsze: najlepszy salon w naszym mieściebciecie 60zł albo i wiecej...panie udają że robią coś przy moich włosach,artystycznie machają nożyczkami,przedstawiają profil psychologiczny mnie i mojego włosa,robią kawke, nadskakują... zachwycają się proporcjami fryzury... i tak mija dobra godzina...patrze w lustro-pani spocona,dumna ze swojego dzieła a ja nie widzę wielkiej różnicy:/ i inni ludzie też nie..tylko pani fryzjerka widzi mega zmiane..ściema by skasować 60zł? chyba tak..:/..a efekt gorszy niż w salonie gdzie obcinają za 8zł znam taki i sobie cenie)
Oj, oj, znam to (na szczęście w wersji za ponad 30 zł a nie 60 zł): dałam kilkadziesiąt złotych, super efekt kilka dni, oczywiście salon piękny, panie słodkie jak miód. Po czym po niecałych 3 tygodniach musiałam iść na poprawki do osiedlowego, niepozornego salonu, gdzie dałam 14 zł i zostałam profesjonalne ścięta, bez ściemniania, zbędnych zabiegów i umizgów. I tego salonu się już - po licznych eksperymentach - trzymam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 10:56   #18
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja do tej listy grzechów mogę też dodać brak widocznego cennika usług. Nie jest przyjemnie wypytywać, ile kosztuje obcięcie, a z modelowaniem czy bez, itp., bo raz weszłam do salonu spytać o cenę, podziękowałam za odpowiedź i chciałam już wyjść (to był tylko rekonesans), a tu słyszę: "A co, za drogo Pani?"
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 13:30   #19
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Dodam jeszcze: przykładanie suszarki za blisko skóry głowy...grrr.
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-24, 13:44   #20
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

O tak, brak cennika i niemal dotykanie suszarką głowy są straszne. Nie lubię też namawiania "a może gryweczka taka, a może siaka, a może jednak..." jedna mnie z tym załatwiła jednak na szczęście zazwyczaj trafiałam na dobrych fryzjerów, którzy ścinali w przedziale 10-15zł (a nawet miałam na tyle dobrze, że najlepiej ścinała mnie fryzjerka, która wszystkich innych krzywdziła, zamiast cieniować to ścinała na Piasta Kołodzieja itp., a mnie ścięła jak chciałam ) nie podoba mi się też, jak fryzjerzy układają włosy. Podwijają suszarką a potem nie prostują i robią taką pumpę na włosach, że wyglądam jakbym miała lwią grzywę, zawsze to sobie w domu psuję

Zawsze też miałam tak, że do jednego fryzjera nie chodziłam więcej niż 2 razy, mimo zadowolenia. Szukałam po prostu czegoś innego. Ale narazie, póki mi włosy nie urosną dłuuuuugie to będę chodziła do takiej, co jak ją poproszę, żeby ścięła centrymetr to zetnie pół
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 14:06   #21
monia.1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Post Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez lacallie Pokaż wiadomość
Najczęściej spotykanym "przewinieniem" jest, chyba jednak, obcinanie włosów klientów według własnego uznania (i chodzi zarówno o długość jak i o fryzurę)... i właśnie to mnie najbardziej denerwuje
To, że każe mi się samej ubrać w fartuszek, czy źle umyje mi włosy, albo weźmie więcej pieniędzy niż było uzgodnone na początku, to nic pod warunkiem, że wyjdę z WYMARZONĄ FRYZURĄ ...a to się jeszcze nigdy nie zdarzyło
dokladnie.. ja kiedy jeszcze chodzilam do fryzjera scinac wlosy to albo:
a) wychodzilam tak, ze nie bylo widac zadnej roznicy (no chyba ze w portfelu)
b) jakies 2 miesiace plakalam w poduszke i z pol roku paradowalam tylko w kucyku bo scieto mi polowe dlugosci wlosow, kiedy przyszlam na podciecie koncowek.

po ostatnim zdarzeniu z grupy b) kiedy poszlam zrobic pasemka a pani fryzjerka bez pytania zlapala za nozyczki zeby zrobic mi drobna ,,korekte'' wskutek czego wyszlam z wlosami do ramion (gdy wchodzilam byly za lopatki) powiedzialam NIE. od tamtej pory zaden fryzjer nie tknie przy mnie nozyczek, niestety salony fryzjerskie odwiedzac musze, bo nie znosze mojego naturalnego koloru wlosow, a sama boje sie farbowac. na szczescie znalazlam miejsce gdzie slucha sie tego co mowie i jesli mowie, ze tylko baleyage to tylko baleyage. O stan moich koncowek dba mama, ktora mi je podcina tak i tyle, ze jestem zadowolona
monia.1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 14:07   #22
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez Maybebaby Pokaż wiadomość
Tak uczą fryzjerów - rozczesywania grzebykiem. Poza tym spróbujcie obcinać, cieniować bez grzebyka.....jest ciężko.
Ciężko to się rozczesuje długie włosy splątane po farbowaniu grzebykiem z gęsto rozstawionymi ząbkami
aż mnie włosy zabolały...
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 14:17   #23
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Mycie włosów szamponem familijnym przelanym do butelki po szamponie kadusa w salonie firmowym
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 17:22   #24
Ana1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 12
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

hej. dokładnie. czasami te szampony pachną takimi za trzy zeta.
Raz byłam u takiej fryzjerki, która w moim odczuciu traktowała mnie jak powietrze. Na początku tylko się mnie spytała jak ma być. A później robiła i robiła i taka była zagadana z koleżanką, że nawet nie czuła jak co chwila uderza mnie w głowę swoim srebrnymi branzoletami z odpustu. :/ Oczywiście efekt był 'szałowy' :/ nigdy więcej tam nie wróciłam.
pozdrawiam
Ana1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 17:26   #25
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Oj tak..zawsze proszę bez układania włosów,tylko wysuszyć bo wiem,że moje włosy wywijają się jedne pod spód inne na zewnątrz...a pani fryzjerka i tak za pomocą szczotki ułoży mi fryzurkę a że mam mocno wycieniowane włosy z tyłu i po bokach to wyglądam jak pudel albo jak w peruce a la Ludwig któryśtam... wystarczyłoby przeczesać fryzure palcami i rozdmuchać suszarką... jak wychodzę od fryzjera zawsze spuszczam głowę w dół i macham energicznie włosami wtedy układają się tak jak chce
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 18:39   #26
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Dla mnie najgorszym grzechem oprocz oczywscie scinania zbyt duzo wlosow i inkasowania wiekszych pieniedzy niz na poczatku zapowiadano, jest czesanie niewydezyfekowana szczotka/grzebieniem wszystkich osob. Normalnie po kazdym czesaniu fryzjer psika szczotki i grzebienie preparatem odkazajacym (w koncu rozni ludzie, z roznymi przypadlosciami tam przychodza). Niestety nie kazdy- potem moja mame swedziala tydzien glowa. Dobrze, ze nie zarazila sie zadna grzybica itp.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 19:42   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez maswerka Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze: przykładanie suszarki za blisko skóry głowy...grrr.
Raz tak miałam - mało mi mózgu nie usmażyła ta, ta... praktykantka (bo okazała się nie być w pełni wykwalifikowaną fryzjerką).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 19:52   #28
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja dodam
Koleżanka miała prześliczne długie, gęste blond loko-fale do połowy pleców. Po prostu śliczne. Poszła do fryzjera przed studniówką i włosy miała wyprostowane, a potem kręcone miała z 5 cm za ramiona, z przodu pocieniowane do brody mniej więcej. Zauważyłam tą zmianę i pytam się czemu ma takie krótkie, co sie stało....fryzjerka przy cięciu powiedziała je,j że miała zniszczone i przyda się ścięcie....heh.....gdy miała długie loki, to te włosy tak przyciagały wzrok, w kolorze naturalnego jasnego blondu(od słońca, ale zdrowe). To była niesamowita ozdoba....a teraz po 2 latach ma długośc do łopatek, ale nie są juz tak ładne jak kiedyś, ciemniejsze. Nie zwierzała mi sie co myślała o tym cięciu, ale było widać że dla niej to był szok.....szczególnie jak zobaczyła (jak mówiła) 30cm swoich włosów na ziemii......wyobrażcie sobie
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 20:00   #29
Mutya
Przyczajenie
 
Avatar Mutya
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 20
Unhappy Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja bym się zapłakała! Mi zawsze fryzjerki za krótko włosy obcinają tłumacząc, że tak trzeba.... A mi szkoda każdego milimetra, tak wolno rosną...
Mutya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 20:06   #30
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Dla mnie najgorszym grzechem oprocz oczywscie scinania zbyt duzo wlosow i inkasowania wiekszych pieniedzy niz na poczatku zapowiadano, jest czesanie niewydezyfekowana szczotka/grzebieniem wszystkich osob. Normalnie po kazdym czesaniu fryzjer psika szczotki i grzebienie preparatem odkazajacym (w koncu rozni ludzie, z roznymi przypadlosciami tam przychodza). Niestety nie kazdy- potem moja mame swedziala tydzien glowa. Dobrze, ze nie zarazila sie zadna grzybica itp.


Właściwie to muszę trochę usprawiedliwić fryzjerów.Wiele osób ma manię zapuszczania włosów za wszelką cenę. I chcą żeby ich nie podcinane włosy od kilku miesięcy były ładne.niestety czasmi trzeba podciąć zniszczone końcówki żeby strzyżenie przyniosło zamierzony efekt a włosy były zdrowe. Ale muszę przyznać, że u niektórych fryzjerów nasze 2 cm to ich 5 lub więcej
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-02 12:00:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.