skończyłam studia i jestem bezrobotna - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-13, 17:32   #61
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
... no i ktos ten program musi zrobic... on nie powstaje za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki...

toteż banki szukają bardziej informatyków niż finansistów
a droga lemoorko - schowaj swój protekcjonalny ton do kieszonki, bowiem akurat tak się składa, że jestem po finansach i rachunkowości i wiem jakie są zarobki, jakie były kilka lat temu i jak rysuje się przyszłość tej branży i kogo banki poszukują, komu dobrze płacą a kogo chętnie przygarną za najniższą krajową
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 17:34   #62
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

chowam

Bede grzeczna, ale kazdy ma swoja racje
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 19:26   #63
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
ps. Rena, jak spojrzałam na twój podpis to mi się ciepło na sercu zrobiło uwielbiam w wykonaniu Grzegorza T.
Ja jestem fanka calej piwnicy pod baranami, od dziecka w zasadzie.

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;6890539]toteż banki szukają bardziej informatyków niż finansistów
[/QUOTE]
Informatyk to slowo worek
Podobnie jak bankowiec.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 19:33   #64
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Widze, że dyskusja rozgorzała...
Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość

mnie osobiscie dziwi troszke taka mentalnosc- skoncze finanse dostane dobrze płatna praceTroszke inna mentalność, ja nie nastawiam się, że od razu dostane wysoka płace. na wsyztsko będzie pora
.
No tak, ale powiedz mi czym taka osoba jak ja różni się od sprzątaczki? Ona jest po zawodówce, ja mam wyższe- a zarobek ten sam, czyli najniższa krajowa. Nie uważasz, że coś jest tu nie tak
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 20:20   #65
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Widze, że dyskusja rozgorzała...

No tak, ale powiedz mi czym taka osoba jak ja różni się od sprzątaczki? Ona jest po zawodówce, ja mam wyższe- a zarobek ten sam, czyli najniższa krajowa. Nie uważasz, że coś jest tu nie tak
Wiesz, sam fakt, że sie ma wykształcenie wyższe niewiele znaczy. Ludzi z wyższym wykształceniem jest na pęczki, więc sam dyplom to nie to co kiedyś.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 20:24   #66
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Madzia, ale czego Ty tak w zasadzie od nas oczekujesz? Bo przyznam sie szczerze, ze nie rozumiem

Mamy sie z Toba zgodzic?
Czy wrecz przeciwnie udawadniac Ci, ze wcale tak nie jest?

Skoro piszesz, ze tak wyglada Twoja biezaca sytuacja, to ja nie mam powodow Ci nie wierzyc. Zupelnie mnie nie dziwi, ze sie z tym zle czujesz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 20:33   #67
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

A kto powiedział,że od razu po stdudiach dostaniesz średnia a nie minimalna krajową?

Skonczyły sie te czasy, mi tez jest przykro,ze jets jak jest. Ale coż, co ja mam powiedziec- płac ami tez 400 złoty za siedzneie po 8 godzin:/ Czy tez się poniżam?? Według mnie nie- bo wpisze sobie do cv i to czego tam sie naucze będzie bezcenne;')

Kwindesencją tej rozmowy będzie ponizsze powierdzenie:

Nie od razy Rzym zbudowano.

Drugi raz akcentujesz na ta zawodwke i Cie zmartwie- teraz nawet dochodzi do sytuacji,ze uczniowe szkól profilowanych czy dobrych techników sa wsiakani przez rynek, bo brakuje rak do pracy w pewnych sektorach. Firmy wyłapuje np co zdolniejszych uczniów z technikum, proponuja im niezle zaorbki i wysyłaja na studia.

Dla absolwentow sa tez dotacje na rozpoczecie wlasnej dzialanosci gospodarczej- tak ładnie teraz reklamuja pania z ziemniakaimi i haslem- nie czekam na ksiecia
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-13, 21:18   #68
heyyou
Raczkowanie
 
Avatar heyyou
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 163
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Drogie kobitki... coś w przygnębiający ton uderzacie ech...a ja już prawie uwierzyłam w cud gospodarczy.

Ale powiem wam, ze to w końcu musi się zmienić, np w Warszawce jest już (przynajmniej wg mnie) znacznie lepiej. Jak szukałam pracy rok temu w branzy z pogranicza finansów i zarządzania zeby pogodzic dwa kierunki studiów, takiej niezbyt zajmującej i elastycznej bo byłam wówczas na 4 roku... trafiłam do firmy konsultingowej (rzeczywiście bardzo mało zajmujące...) na staż. To był mój trzeci staż zresztą, bo jakoś tak od początku studiów sobie postanowiłam, że doświadczenie przede wszystkim. W każdym razie pracy szukałam przez tydzien (!), a dostawałam około 2500-3000 na rękę nie pracując w pełnym wymiarze godzin. Także jest to jak najbardziej możliwe, wcale po finansach nie trzeba sprzedawać kredytów gotówkowych Kowalskim za 500zl miesięcznie.
Jeśli mogę coś polecić - to wszelkiego rodzaju konkursy dla absolwentow i studentow. Akurat niedlugo jest termin zgłaszania prac w Grasz o Staż - fajny program, mi się tam udało, a pracodawcy naprawde to doceniają...

Kibicuję w poszukiwaniach pracy i pozdrawiam!!!
__________________
You walk before me and I don't think I can follow
You walk behind me but I don't think I can lead
You walk around me...
#$%+&* don't walk around me, you make me dizzy!
heyyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 08:02   #69
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ja odnosze wrażenie, że zmarnowałam pięc lat mojego życia!
Prawde mówiąc, szukając pracy natknęłam się na bardzo małe zainteresowanie wyższym wykształceniem ze strony pracodawców. Odpowiedziałam może na 40 ogłoszeń i wśród nich może w 3 wymagano wykształcenie wyższe
Z tego co zdążyłam zauważyć, to wykształcenie średnie jest teraz w cenie, a pracodowacy nie chcą zatrudniać kogoś z wyższym, bo taka osoba nie zadowoli się na dłuższą mete najniższą krajową.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 08:31   #70
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Naprawdę na studia poszłaś tylko po to, żeby mieć "argument" dla pracodawcy? To był jedyny powód Twojej decyzji?

Nie wiem też skąd oczekiwanie, że skoro masz wykształcenie wyższe, to już w pierwszej pracy powinnaś dostawać wyższą pensję niż "średnia krajowa". Na pozycję na rynku zawodowym trzeba zapracować. Studia nie są już furtką do otrzymania super pracy - dawno przestały nią być. Praktycznie każdy młody człowiek ma teraz wyższe wykształcenie, więc co to za "moneta przetargowa"? Żadna.

Nie oczekuj też, że w jakiejś firmie przyjmą Cię z pocałowaniem ręki i na dzień dobry zaproponują kokosy. Pracodawca musi sprawdzić na co Cię stać, jakie jest Twoje podejście do pracy i jak wykonujesz swoje obowiązki. Jeśli będzie zadowolony z efektów, sam zaproponuje Ci podwyżkę, by nie ryzykować utraty świetnego pracownika.

Kompletnie nie rozumiem Twojej roszczeniowej postawy... Ja w trakcie studiów pracowałam za śmieszną kasę, potem poszłam do firmy, gdzie najpierw zaproponowano mi umowę zlecenie za 1000 zł. I chętnie się zgodziłam, żeby podnosić swoje kwalifikacje. Wywiązałam się z umowy, zaproponowano mi umowę o pracę na czas określony, potem ją przedłużono, a następnie awansowałam i dostałam umowę na czas nieokreślony. Ale to wszystko trwało i to jest normalne. Obecnie prowadzę własną działalność i zdobyte w poprzednich miejscach pracy doświadczenie jest dla mnie kolosalne. Bo tak naprawdę do pracy przygotowują nie studia (które obecnie są niemal "przedłużeniem" liceum, tyle że w kierunku który jest dla nas interesujący - a przynajmniej powinien być), ale doświadczenie zawodowe. Na dobrą pozycję na rynku pracy nie wskakuje się "ot tak".
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 09:04   #71
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Naprawdę na studia poszłaś tylko po to, żeby mieć "argument" dla pracodawcy? To był jedyny powód Twojej decyzji?
Poszłam na studia, chyba z tego samego powodu co inni, czyli żeby mieć lepszy początek i lepsze perspektywy na przyszłość!

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Nie wiem też skąd oczekiwanie, że skoro masz wykształcenie wyższe, to już w pierwszej pracy powinnaś dostawać wyższą pensję niż "średnia krajowa".
Nie, ja nie oczekuje że od razu dostane pensje wyższą niż "średnia krajowa" ale oczekuje że dostane wyższą niż "najniższa krajowa"- a to różnica!!!!


Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Kompletnie nie rozumiem Twojej roszczeniowej postawy... Ja w trakcie studiów pracowałam za śmieszną kasę,
ja również i to przez 2 lata!
Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
potem poszłam do firmy, gdzie najpierw zaproponowano mi umowę zlecenie za 1000 zł. I chętnie się zgodziłam, żeby podnosić swoje kwalifikacje.
Trudno, zebyś się nie zgodziła, za takie pieniądze ja marze o tym, zeby zarobić 1000 zł !!! Uważam, ze miałaś rewelacyjny początek!!!

Jednym słowem, uważam, że mnie w ogóle nie zrozumiałaś, bądź nie przeczytałaś wątek.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-14, 09:15   #72
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Nie, ja nie oczekuje że od razu dostane pensje wyższą niż "średnia krajowa" ale oczekuje że dostane wyższą niż "najniższa krajowa"- a to różnica!!!!
Nie krzycz.

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Trudno, zebyś się nie zgodziła, za takie pieniądze ja marze o tym, zeby zarobić 1000 zł !!! Uważam, ze miałaś rewelacyjny początek!!!
Zdaje się, że właśnie odrzuciłaś tego typu ofertę, bo branża Ci nie odpowiadała.

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Jednym słowem, uważam, że mnie w ogóle nie zrozumiałaś, bądź nie przeczytałaś wątek.
Wątek śledzę od początku bardzo uważnie i każdy Twój post dziwi mnie coraz bardziej. I ciągle nie wiem, czego od nas (i od tego wątku) właściwie oczekujesz.

Biorąc pod uwagę to, co do tej pory napisałaś (i _jak_ to napisałaś), mam wrażenie, że naprawdę czekasz na gwiazdkę z nieba i wściekasz się na wszystko i wszystkich dookoła. Pretensje masz do całego świata. Zamiast tracić energię na wkurzanie się, zacznij wreszcie działać. Moje pytanie o konkurencję odnośnie biur rachunkowych i sugestię, żeby może ruszyć coś własnego, kompletnie zignorowałaś. A może niesłusznie? Skoro nikt nie jest w stanie zagwarantować Ci warunków, jakich oczekujesz, to sama o nie zadbaj. Względnie rozważ możliwość przeprowadzki, jak zasugerowała inna Wizażanka.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 09:17   #73
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Zdaje się, że właśnie odrzuciłaś tego typu ofertę, bo branża Ci nie odpowiadała.
Chyba jednak niezbyt dokładnie przeczytałaś... odrzuciałam oferte za niespełna 400 zł a nie za 1000!
Za 1000 zł nawet bym się nie zastanawiała. Mogłabym iść nawet za ekspedientke do sklepu!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 09:20   #74
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
U nas w mieście jest również firma zajmująca się skupem złomu, tam obecnie potrzebują pracownika biurowego, proponują 1200 netto!!!! To dużo w porównaniu z innymi firmami. Jednak jest to dla mnie taka praca własnie poniżej godności..
Zdaje się, że opcja pracy za 1000 zł jednak była...
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 09:25   #75
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
U nas w mieście jest również firma zajmująca się skupem złomu, tam obecnie potrzebują pracownika biurowego, proponują 1200 netto!!!! To dużo w porównaniu z innymi firmami. Jednak jest to dla mnie taka praca własnie poniżej godności... skończyłam studia i będe na złomie pracowała
Dziewczyny, co o tym myslicie?
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Może źle to napisałam. Dzisiaj byłam pierwszy raz na złomie i przeżyłam lekki szok jak to zobaczyłam Po prostu takie miejsca nigdy nie kojarzyły mi się najlepiej.
Oczywiście tam też złożyłam podanie, a nawet dwa (przez internet i osobiście). Także trzymajcie kciuki!
Nie zrezygnowałam z tej pracy! Chciałam tylko wiedzieć, co myślicie o pracy na złomie!
Złożyłam tam dwa podania przez internet i osobiście- więc mówi to samo za siebie- zalezy mi na tej pracy! Wiem, że chętnych będzie bardzo dużo, bo oferta jest bardzo "rozreklamowana" ale mam wielką nadzieje, że mam jakies szanse.
Także znowu źle zinterperetowałaś!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 09:27   #76
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Tu się biję w piersi, przegapiłam hasło o "trzymaniu kciuków". Ale błagam, przestań krzyczeć...
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 12:09   #77
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Hm.....podczytuje ten watek i postanowilam zabrac glos po przeczytaniu postu madzio.a(nr postu69)
Jestem pracodawca i musze stwiedzic,ze gdybym miala do wyboru kandydata ze srednim wyksztalceniem ,praktyka i pozytywnym nastawieniem do pracy ,a kandydata z wyzszym wyksztalceniem ,nawet praktyka i taka roszczeniowym nastawieniem,to wybralabym tego ze srednim.
Ukonczenie studiow nie oznacza automatycznie uzyskania calkowitej wiedzy potrzebnej do wykonywania danej pracy ,daje tylko podstawy teoretyczne ,a to czesto mija sie z praktyka niestety.
Ukonczenie studiow nie gwarantuje na dzien dobry przywilejow w postaci wyzszych zarobkow, trzeba pokazac ,ze wiedza teoretyczna przeklada sie na te praktyczna i dopiero mozna rozmawiac na temat wyzszych zarobkow.
Z mojej strony to tyle
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:05   #78
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Ja odnosze wrażenie, że zmarnowałam pięc lat mojego życia!
To przepraszam, co Ty robilas przez te 5 lat? Czekalas na prace na Twoich warunkach?
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Prawde mówiąc, szukając pracy natknęłam się na bardzo małe zainteresowanie wyższym wykształceniem ze strony pracodawców. Odpowiedziałam może na 40 ogłoszeń i wśród nich może w 3 wymagano wykształcenie wyższe
Z tego co zdążyłam zauważyć, to wykształcenie średnie jest teraz w cenie, a pracodowacy nie chcą zatrudniać kogoś z wyższym, bo taka osoba nie zadowoli się na dłuższą mete najniższą krajową.
Pracodawcy to slowo worek.
Jezeli interesowala Cie praca u okreslonego pracodawcy (grupy pracodawcow) i studia robilas tylko i wylacznie po to, aby zyskac u nich zatrudnienie, a oni teraz mowia, ze wystarczy im matura. To tak - zmarnowalas 5 lat
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Poszłam na studia, chyba z tego samego powodu co inni, czyli żeby mieć lepszy początek i lepsze perspektywy na przyszłość!
No to ja jestem inna i zupelnie inne motywy mi przyswiecaly
Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Trudno, zebyś się nie zgodziła, za takie pieniądze ja marze o tym, zeby zarobić 1000 zł !!! Uważam, ze miałaś rewelacyjny początek!!!
To teraz kazdy bedzie sie zwierzal ile zarabial w tzw. pierwszej pracy zaraz po obronie
Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
wściekasz się na wszystko i wszystkich dookoła.
Ale to paradoksalnie wcale zle nie rokuje
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 08:30   #79
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To przepraszam, co Ty robilas przez te 5 lat? Czekalas na prace na Twoich warunkach?
Zerknij to pierwszego postu!

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pracodawcy to slowo worek.
Jezeli interesowala Cie praca u okreslonego pracodawcy (grupy pracodawcow) i studia robilas tylko i wylacznie po to, aby zyskac u nich zatrudnienie, a oni teraz mowia, ze wystarczy im matura. To tak - zmarnowalas 5 lat
Czy ty w ogóle czytałas ten wątek?
Przecież nie pisałam nic co mogłoby świadczyć o tym, że interesuje mnie praca u określonego pracodawcy!!! Szukam ofert w urzędzie pracy, na internecie w gazetach. Roznosze cv po firmach.
I to są moje spostrzeżenia, na temat wymagań większosci pracodawców!

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Prawde mówiąc, szukając pracy natknęłam się na bardzo małe zainteresowanie wyższym wykształceniem ze strony pracodawców. Odpowiedziałam może na 40 ogłoszeń i wśród nich może w 3 wymagano wykształcenie wyższe Z tego co zdążyłam zauważyć, to wykształcenie średnie jest teraz w cenie
Dodam jeszcze, że w urzędzie pracy pośród kilkudziesięciu ofert pracy nie napotkałam żadnej, w której wymagano wykształcenie wyższe!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-15, 09:05   #80
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

To ja do was dołacze, w tym roku koncze studia (w czerwcu przewidywany termij obrony) ale z praca cos cięzko. Moja specjalnosc to wczesna edukacja zintegrowana i niestety ale wszedzie i w szkołach i w pzredszkolach słysze tekst, ze jeszcze rok temu szukali, ale na chwilę obecną nie ma miejsc, ale jak cos sie zmieni to sie odezwą czyli jesli ktos zajdzie w ciąże albo spotka go jakis inny przypadek losowy.

a ja juz trace na to wsyztsko nadzieje

postanowiłam sobie z moim TZ ze jak nic nie znjade to pojedziemy na rok do Holandii do pracy (jesli znjade to tylko na wakacje) a za rok najwyżej będe próbowała znowu, ale kurcze, tak bardzo chciałabym znaleźć te pracę
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 10:24   #81
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czy ty w ogóle czytałas ten wątek?
tak.

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Przecież nie pisałam nic co mogłoby świadczyć o tym, że interesuje mnie praca u określonego pracodawcy!!! Szukam ofert w urzędzie pracy, na internecie w gazetach. Roznosze cv po firmach.
I to są moje spostrzeżenia, na temat wymagań większosci pracodawców!

Dodam jeszcze, że w urzędzie pracy pośród kilkudziesięciu ofert pracy nie napotkałam żadnej, w której wymagano wykształcenie wyższe!
Ja pracowalam kiedys dla firmy, ktora miala az tak radykalna polityke, ze w ogole nie podpisywano umowy o prace z osobami bez mgr przed nazwiskiem.

U pozostalych pracodawcow nie bylo az tak skrajnego podejscia, jednak Ci co nie mogli sie wykazac dyplomem musieli wykazywac czyms innym, co by ten brak rekompensowalo. Co w praktyce oznaczalo, ze nie stanowili nawet 5% populacji, a brak ich mgr byl w istocie bardzo dokladnie udowodniona przydlosciowa losowa, ktora pod wplywem silnej presji uzupelniali studiujac zaocznie.

Jednak jaka oferowana praca, takie powinny byc wygania. Wymagania przede wszystkim powinny byc adekwatne.

Sa furtki przez ktore nie przejdziesz bez dyplomu wyzszych studiow. Pytanie zasadnicze czy w istocie chcesz przez takie drzwi przechodzic?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 14:47   #82
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Za 1000 zł nawet bym się nie zastanawiała. Mogłabym iść nawet za ekspedientke do sklepu!
I tu chyba robisz błąd. Bardziej powinno zależeć Ci na zdobyciu cennego doświadczenia, nawet kosztem pieniędzy. Tego że byłaś ekspedientką nie wpiszesz później w cv, a na 1000 zł miesięcznie i tak sie nie dorobisz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 14:53   #83
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Osoba konczaca kierunek, ktory ja interesuje zawsze prace znajdzie - zostanie na uczelni, zalozy wlasna firme, wyrobi sobie taka marke, ze bedzie poszukiwana przez pracodawce.

Dziwi mnie natomiast lament osob, ktore poszly na studia tylko po to, by znalesc dobra prace. Przeciez jesli komus zalezy na zarobkach to nie idzie na *******ogie stosowana ani na ultra-popularne kierunki tylko na studia, ktore daja szanse na przyzwoite zarobki.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 15:01   #84
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

chyba najgorzej to iśc na studia które nas nie intersuja ale daja duże pieniądze. wtedy bedziemy wstawac z mysla, ze kolejny dzien musze isc do tej głupiej pracy, nasze zycie to bedzie wielka rutyna, ale kasa bedzie.

Ja postawiłam na to, co mnie intersuje, co spowoduje, ze bede chetnie szła codziennie do pracy, ze nie bedzie to dla mnie przymusem a że pineiądze nie to?? no cóz... zawsze mozna sie dodatkowo rozwijac w innych kierunkach, zakładac własne zakłda swiadczące usługi związene z naszym wykształceniem, ale robic cos, co sprawia nam radość
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 15:33   #85
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Osoba konczaca kierunek, ktory ja interesuje zawsze prace znajdzie - zostanie na uczelni, zalozy wlasna firme, wyrobi sobie taka marke, ze bedzie poszukiwana przez pracodawce.

Dziwi mnie natomiast lament osob, ktore poszly na studia tylko po to, by znalesc dobra prace. Przeciez jesli komus zalezy na zarobkach to nie idzie na *******ogie stosowana ani na ultra-popularne kierunki tylko na studia, ktore daja szanse na przyzwoite zarobki.
Zgadzam się, zwłaszcza co do części pierwszej postu. Osoba z pasją, kochająca to, co lubi, znajdzie pracę, nawet, jeśli miałaby założyć własną firmę. Jestem o tym przekonana i mam nadzieję, że to nie zbytni optymizm.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
I tu chyba robisz błąd. Bardziej powinno zależeć Ci na zdobyciu cennego doświadczenia, nawet kosztem pieniędzy. Tego że byłaś ekspedientką nie wpiszesz później w cv, a na 1000 zł miesięcznie i tak sie nie dorobisz
A dlaczego nie wpisze? Chyba lepiej wpisać nawet to, że było się ekspedientką w sklepie, niż nie wpisać nic lub prawie nic - jakby się leniuchowało po studiach i w czasie studiów. Jak ktoś ma małe doświadczenie, to KAŻDA praca czy praktyka się liczy i ją się wpisuje w cv. Nawet, jeśli było to zajęcie odbiegające od naszego kierunku studiów. Będąc ekspedientką też można zdobyć cenne doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość

Biorąc pod uwagę to, co do tej pory napisałaś (i _jak_ to napisałaś), mam wrażenie, że naprawdę czekasz na gwiazdkę z nieba i wściekasz się na wszystko i wszystkich dookoła. Pretensje masz do całego świata. Zamiast tracić energię na wkurzanie się, zacznij wreszcie działać. Moje pytanie o konkurencję odnośnie biur rachunkowych i sugestię, żeby może ruszyć coś własnego, kompletnie zignorowałaś. A może niesłusznie? Skoro nikt nie jest w stanie zagwarantować Ci warunków, jakich oczekujesz, to sama o nie zadbaj. Względnie rozważ możliwość przeprowadzki, jak zasugerowała inna Wizażanka.
Albo rozwijaj swoje umiejętności - chodź na szkolenia, zrób podyplomówkę. Akane dobrze rzecze. Według mnie założenie własnej działalności to najlepszy pomysł. Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy byś sobie poradziła, bez obrazy. A wiesz dlaczego tak myślę? Bo z Twoich wypowiedzi przebija straszny żal i złość na obecną sytuację w kraju. Chciałabyś, żeby wszystko przyszło Ci z łatwością i spadło z nieba, a jeśli tak nie jest, to pojawia się straszne rozgoryczenie. Rozumiem, każdy chciałby mieć jak najwięcej. Ale się nie da. Założenie własnej firmy łączyłoby się nie tylko z umiejętnościami wyniesionymi przez Ciebie na studiach, ale i z PR-em, reklamą, przebijaniem się potem łokciami. Z Twoim obecnym nastawieniem byłoby Ci trudno, bardzo łatwo się poddajesz i dopada Cię zniechęcenie. Musisz postanowić sobie, że Ci się uda, że potrafisz to zrobić. Nie wiem już, co innego można Ci doradzić. Ja w każdym razie na Twoim miejscu tak bym zrobiła - zmieniłabym swoje nastawienie, pomyślałabym sobie, że się nie dam, że skoro nie chcą mnie w firmach, to założę swoją i dążyłabym do tego ze wszystkich sił.
Ale może to tylko ja mam takie podejście do życia, żeby nie czekać na mannę z nieba, tylko samemu tę mannę robić?
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 15:50   #86
amsterdam018
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiadomości: 133
GG do amsterdam018
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość

Trudno, zebyś się nie zgodziła, za takie pieniądze ja marze o tym, zeby zarobić 1000 zł !!! Uważam, ze miałaś rewelacyjny początek!!!
Fajnie Powiem krótko zman dziewczyne ktora chodziła do technikum na profil drogi i ulice po ukończeniu poszła na polibude ukończyła ją 2 lata temu dziś na miesiąc dostaje 2-3 projekty dróg , ulic itp i za każdy ściąga około 2500 zł . z reszta mi za praktyki szef zapłacił 620zł (układanie kostki brukowa i układanie asfaltu itp ) i powiedział ze mnie weżnie na wakacje
na zasadach normalnego pracownika
amsterdam018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 23:19   #87
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
Dziwi mnie natomiast lament osob, ktore poszly na studia tylko po to, by znalesc dobra prace.
Mnie lament az tak nie zaskakuje, jak samo takie podejscie. Ono mnie przeraza.
Ja wiem, ze wszystko kosztuje, no ale wlasnie ten punkt ciezkosci.

Jednak wole podejscie jak ktos zarabia na cos konkretnego, od podejscia, ze ktos robi cos konkretego, aby zarabiac. Zatem kolejnosc i hierarchia celow.
Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
wtedy bedziemy wstawac z mysla, ze kolejny dzien musze isc do tej głupiej pracy, nasze zycie to bedzie wielka rutyna, ale kasa bedzie.
Kasy nie bedzie bo:
1. odreagowywanie kosztuje
2. przekwalifikowanie to tez wysoki koszt
3. wpadasz w towarzystwo, ktore dobrze zarabia i dobrze wydaje - wiec w wiekszosci przypadkow wyzsze wplywy na ROR oznaczaja, tez i wieksze wyplywy.
4. poznajesz ludzi, ktorzy zarabiaja wiecej niz Ty i zaczynasz spedzac z nimi wolny czas.

Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy byś sobie poradziła, bez obrazy.
Moze jednak bez wlazenia komus na ambicje

Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
A wiesz dlaczego tak myślę? Bo z Twoich wypowiedzi przebija straszny żal i złość na obecną sytuację w kraju. Chciałabyś, żeby wszystko przyszło Ci z łatwością i spadło z nieba, a jeśli tak nie jest, to pojawia się straszne rozgoryczenie.
Nie widze zwiazku przyczynowo-skutkowego z tym co to tlumaczenie ma udawadniac.
Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
bardzo łatwo się poddajesz i dopada Cię zniechęcenie.
Nie dokonalam takich obserwacji.
Cytat:
Napisane przez BeYourself Pokaż wiadomość
Ale może to tylko ja mam takie podejście do życia, żeby nie czekać na mannę z nieba, tylko samemu tę mannę robić?
Samemu?
Nawet najmnniejsza firma nigdy w sytuacji rynkowej nie jest sama, ma do czynienia chociazby z klientami, dostawcami, konkurencja itp.
I chcac nie chca musi sie jakos z nimi liczyc, jest w jakis sposob od nich zalezna (zwlaszcza od klientow), musi wrecz walczyc o zaufanie, pozycje i po prostu zyski.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 23:22   #88
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie dokonalam takich obserwacji.
A jak tak, jak przeczytałam pytanie "czy ja zmarnowałam te 5 lat na studia".
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 23:46   #89
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A jak tak, jak przeczytałam pytanie "czy ja zmarnowałam te 5 lat na studia".
Tak, ale te slowa padly w konkretnym kontekscie.

Autorka watku nie pyta, czy ma rzucic studia, po miesiacu chodzenia na wyklady, bo nie lubi profesora X. Udziela informacji, ze wytrwala w jakims postanowieniu lat 5, co tym bardziej musialo byc dla niej ciezkie, bo sugeruje nam, ze zrobila to tylko i wylacznie dla czegos, co w psychologii nazywa sie "nagroda w raju".

Tylko gdzie ten raj? I oto wlasnie mamy temat do dyskusji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 02:28   #90
BeYourself
Zadomowienie
 
Avatar BeYourself
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość

Moze jednak bez wlazenia komus na ambicje


Nie widze zwiazku przyczynowo-skutkowego z tym co to tlumaczenie ma udawadniac.
Nikomu na ambicje nie włażę i nie było to moim zamiarem. Choć może z drugiej strony byłoby to dobre podejście - autorka wątku może wzięłaby się wtedy (szybciej) w garść.

I Rena, nie ucinaj moich wypowiedzi w połowie - nie dziwię się, że nie widzisz wtedy związku przyczynowo-skutkowego, którego to dowodzenie było dość długie po prostu. Chodziło mi o to, że autorka wątku za szybko się poddaje i czuje przez to zniechęcenie to świata (a przynajmniej jego zawodowej części). Z takim podejściem trudno jest założyć coś własnego. Jasne? A ja jej życzę jak najlepiej, serio, więc mam nadzieję, że jednak podejdzie do całej sprawy bardziej optymistycznie i na nowo uwierzy w swoje siły.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Samemu?
Nawet najmnniejsza firma nigdy w sytuacji rynkowej nie jest sama, ma do czynienia chociazby z klientami, dostawcami, konkurencja itp.
I chcac nie chca musi sie jakos z nimi liczyc, jest w jakis sposob od nich zalezna (zwlaszcza od klientow), musi wrecz walczyc o zaufanie, pozycje i po prostu zyski.
Czy ja gdziekolwiek napisałam, że jest inaczej? Nie. Co więcej, we wcześniejszej części mojego posta napisałam, że właśnie z takim podejściem (zbyt łatwe poddawanie się) może jej być trudno rozpychać się łokciami w biznesowym światku.
Poza tym zupełnie nie widzę związku między Twoim złapaniem mnie za słówko (a było to słówko "samemu") a moim żartobliwym zdaniem o tej mannie z nieba. Ja nie wiem, może nie powinnam używać żartobliwych metafor, bo niektórzy biorą je zbyt serio? Otóż ta manna z nieba była symbolem wzięcia się w garść i próby robienia czegoś samemu (ale nie w samotności, bez innych ludzi, w tym wypadku klientów). Twoje zdanie o tym, że żadna firma nie jest sama w sytuacji rynkowej jest oczywiście słuszne i zgadzam się z nim, ale nijak pasuje do tego zdania, które napisałam.
__________________
Czasem jestem jak kolorowy ptak
Jak ptak patrzę w dół na góry
Patrzę w dół na góry


BeYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.