dlaczego izotek nie pomógł na słaby trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-31, 16:59   #1
hejhoho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 19

dlaczego izotek nie pomógł na słaby trądzik?


witam
Mam 23 lata i od 2 lat zmagam się z dzwinym trądzikiem.
Proszę o rady osoby znające się na rzeczy, bo czuję się bezradny i mam wrażenie, że żadne leczenie mi nie pomaga.
Od 1,5 roku lecze się u dermatologów. Do ostatniego lekarza chodzę od 8 miesięcy.
moje objawy 8 miesięcy temu to:
-trądzik o słabym/średnim nasileniu
-łojotok
-SŁABA i ZWIOTCZAŁA cera

dostałem Izotek 20 mg/dzień przy wadze 85 kg, brałem izotek przez 200 dni. Po kuracji izotekiem zniknął łojotok ale został trądzik - o podobnym nasileniu co przed kuracją izotekiem, może trochę się zmniejszył. A moja cera nadal jest słaba, zwiotczała i wrażliwa.
Moim zdaniem przyczyną trądziku nie był łojotok ale właśnie ta słabość skóry. Ale co powoduje tą słabość i wiotkość?
Uprawiam dużo sportu (4-5 razy w tygodniu) - dużo się pocę więc pomyślałem, ze wraz z potem tracę cynk i to jego niedobór powoduje problemy. Zbadałem poziom cynku - wyszedł 97 przy normie 80-140, ale 2 dni wcześniej zacząłem zażywać cynk w dawce 0,045 g/dzień więc wynik mógł być sztucznie zawyżony. Zauwazylem tez, ze po treningu stan cery pogarsza się, ale nie bezposrednio po tylko np. na drugi dzien. Dermatolog przepisal mi cynk w dawce 0,15 g na dzien - 1 tabletka Zincas forte. Biorę od 2 tygodni i obserwuję jak stan cery na zmianę poprawia się i pogarsza. (mam wrażenie, że skóra momentami wraca do dawnej "siły" i sprężystości) . Nie wiem czy to ma znaczenie ale 2 lata temu pogorszyła się także jakość spermy - jest grudkowata, może to się jakoś łączy? I tu i tu cynk może mieć chyba znaczenie?

Jak sądzicie, co powoduje mój trądzik skoro nie mam juz lojotoku? Może brak jakiejś witaminy, pierwiastka czy tego cynku? Da się zbadać poziom odpowiednich witamin we krwi? Może powinienem zbadać poziom wszystkiego, czego niedobór może powodować wypryski? Będę wdzięczny za dobre rady.
pozdrawiam
hejhoho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 00:28   #2
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: dlaczego izotek nie pomógł na słaby trądzik?

Tu jest wątek o izoteku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=176316
Kilka razy jest wspomniana dawka minimalna - 120 mg/kg.
Ty przyjąłeś 4000, a powinieneś ponad 10000 jak dobrze liczę. Czyli byłeś nawet nie w połowie kuracji - dlatego izotek mógł nie zadziałać.
Co do innych przyczyn - nie mam pojęcia. Cynk dosyć mocno ogranicza łojotok, ale ty tego juz nie potrzebujesz.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.