Prywatyzacja szpitali. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 16:31   #1
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445

Prywatyzacja szpitali.


Jesteście za? Przeciw?

Ja mam wrażenie, że to w złej kolejności się wszystko dzieje..
Czy wobec tego składka zdrowotna zostanie zlikwidowana? Czy nastąpi obniżenie podatków?

Ciężko mi sobie wyobrazić prywatyzację taką ad hoc, nie robiąc przy tym nic by obywatele mieli więcej pieniędzy w portfelu na to prywatne leczenie.

Jak macie więcej info to pisać Chętnie dowiem się od kogoś jak to miałoby wyglądać.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:11   #2
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

ja też jestem ciekawa
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:20   #3
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

W moim mieście szpital został sprywatyzowany. Generalnie nic się nie zmieniło poza dyrektorem Pacjnci nadal są leczeni bezpłatnie. Szpital ma podpisany kontrakt z NFZ. W środku wygląda teraz zdecydowanie lepiej niż przed prywatyzacją.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:30   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

szpitale prywatne, normalnie będa podpisywac umowy z NFZtem, na finansowanie leczenia i wykonywanie zabiegów z naszych składek. Po prostu nie będą to szpitale "bezpańskie" jak teraz, tylko prywatne placówki które będą mogły normalnie na siebie zarabiać, obok tego, że wykonuja x zabiegów i leczeń z limitów państwowych.

Bo teraz, droga aparatura , czesto stoi bezrobotna i zamknięta na klucz, bo "się limity" skończyły, a tak, mogłąby byc dzierżawiona" szpitalowi prywatnemu na którego terenie stoi i mogłąby zarabiać i na "dzierżawę" i na ów szpital zeby panowały w nim lepsze warunki.

takie szpitale juz istnieją, i juz leczą pacjentów "państwowych", bo już maja podpisane umowy na wykonywanie okreslonej ilości zabiegów i badań z puli naszych składek. Warunki w nich sa o niebo lepsze niż w szpitalach państwowych- bo im zalezy na opinii. Im lepsza opinia tym więcej pacjentów, tym więcej pieniędzy dla szpitala. A wieksza konkurencyjnośc powinna zaowocować coraz lepsza jakością usług a być może i obniżeniem cen.


zagrywka z krzykiem o prywatyzację szpitali jest niczym innym jak rozgrywka polityczną, która wychodzi na dobre tylko politykom na niej żerującym i straszącym ludzi nieistniejącymi zagrożeniami, a na pewno nie nam i nie poziomowi leczenia.

Ja jestem za.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:41   #5
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Oho, kolejny wątek będący podatnym gruntem do kłótni. Ale może się myle
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:18   #6
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Też jestem za. Naprawdę widzę więcej sensu w odkładaniu sobie samej części comiesięcznych funduszy na jakieś subkonto aby potem móc odpłatnie skorzystać z opieki zdrowotnej kiedy JA potrzebuję a nie kiedy łaskawie dostanę termin za pół roku... To jest jakaś paranoja w tej chwili - z każdej wypłaty odciąga się składki zdrowotne a i tak większość ludzi musi pójść prywatnie do lekarza i zapłacić drugi raz kiedy chce sie otrzymać pomoc od razu.

Ostatnio leściowa poszła do lekarza ze skręconą kostką w poniedziałek i dowiedziała się, że zapisy do końca tego tygodnia wyczerpały się w poprzedni czwartek i, że trzeba było sobie przyjść wcześniej. Czyli co, miała przewidzieć, że skręci nogę i zawczasu się zapisać?
Tak samo z moją pilna wizytą u neurologa i laryngologa - na początku kwietnia dostałam termin na sierpień a niestety z zawrotami głowy nie da się chodzić i normalnie funkcjonować przez 5 miesięcy więc po prostu musiałam pójść prywatnie do tego samego lekarza - termin wizyty - za 2 dni
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:20   #7
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Prywatyzacja to nie komercjalizacja. Mało kto rozróżnia czym się różnią te pojęcia. I na tej właśnie niewiedzy "jeździ" PiS...

Pomysł aby nie było składek i aby każdy tą kwotą dysponował też dobry nie jest. A jeśli będziecie potrzebowały operacji czy zabiegów za 50 000 czy 100 000? To co wtedy?

Edytowane przez aaricia8
Czas edycji: 2010-06-27 o 18:22
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 18:54   #8
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Są dwa pojęcia prywatyzacji szpitali:
1) http://dziennik.pl/polityka/article2..._szpitali.html
całkowita, kiedy szpital przejmuje osoba prywatna ( na zasadzie prywatnych klinik, gdzie za wszystko płaci się z własnej kieszeni)

2) opisana powyżej, czyli umowy z NFZ. Mimo wszystko płaci się za np. wizytę i niektore zabiegi ( wiedza z autopsji).

Nie wiadomo z jakiej perspektywy nasz rząd patrzy na prywatyzacje szpitali, dlatego zanim poprę ten plan, chciałabym mieć jasno wyjaśnione jego zasady.

Mowi się, że w prywatnych gabientach nie ma kolejek, nie trzeba długo czekać na wizyte. Dla mnie to logiczne, że nie kazdego stac na platną wizytę, dlatego chetnych jest mniej - proste. Jak szpitale zostaną sprywatyzowane to wiadomo, że kolejki powstaną . W koncu nawet dobrze opłacany lekarz nie bedzie przyjmował 24h na dobę.
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:58   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

ja proponowałabym zanim ta dyskusja się zacznie, żeby każdy otworzył sobie "ustawę o komercjalizacji i prywatyzacji" przeczytał definicje obu i dopiero potem mówił cokolwiek w temacie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 19:18   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Jestem zdecydowanie za Cava, już chyba wszystko powiedziała.

Nawiasem mówiąc, chyba sto lat temu byłam ostatnio u lekarza państwowo.
Dentysta, ortodonta - całe życie za grubą kasę. Ginekolog - ostatnimi czasy prywatnie cały czas. (ta mam infekcję nagłą a w przychodni "hmmm termin termin, myślę że za 5 tygodni coś będzie) Chirurg? Prywatnie ale to tak tylko dodając swoje pięć groszy.
Prywatyzacja = konkurencja = polepszenie warunków leczenia = obniżenie kosztów
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 22:05   #11
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Jestem za ;] i tak w tym momencie płacimy za służbę zdrowia z której nie da się skorzystać gorzej nie będzie
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 22:46   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez aniielica Pokaż wiadomość
W moim mieście szpital został sprywatyzowany. Generalnie nic się nie zmieniło poza dyrektorem Pacjnci nadal są leczeni bezpłatnie. Szpital ma podpisany kontrakt z NFZ. W środku wygląda teraz zdecydowanie lepiej niż przed prywatyzacją.
Jesli w srodku wyglada lepiej niz przed procesem "prywatyzacji", to jednak cos sie wiecej zmienilo niz dyrektor.

Podpisany kontrakt z NFZ to na moje nadal szpital panstwowy tylko o nieco innej strukturze zarzadzania.

Co do tematu glownego -> oczywiscie, ze jestem za panstwowa sluzba zdrowia. Jestem tez za racjonalizacja tej sluzby, lepszym zarzadzaniem oraz lepszym traktowaniem pacjentow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 22:59   #13
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
szpitale prywatne, normalnie będa podpisywac umowy z NFZtem, na finansowanie leczenia i wykonywanie zabiegów z naszych składek. Po prostu nie będą to szpitale "bezpańskie" jak teraz, tylko prywatne placówki które będą mogły normalnie na siebie zarabiać, obok tego, że wykonuja x zabiegów i leczeń z limitów państwowych.

Bo teraz, droga aparatura , czesto stoi bezrobotna i zamknięta na klucz, bo "się limity" skończyły, a tak, mogłąby byc dzierżawiona" szpitalowi prywatnemu na którego terenie stoi i mogłąby zarabiać i na "dzierżawę" i na ów szpital zeby panowały w nim lepsze warunki.

takie szpitale juz istnieją, i juz leczą pacjentów "państwowych", bo już maja podpisane umowy na wykonywanie okreslonej ilości zabiegów i badań z puli naszych składek. Warunki w nich sa o niebo lepsze niż w szpitalach państwowych- bo im zalezy na opinii. Im lepsza opinia tym więcej pacjentów, tym więcej pieniędzy dla szpitala. A wieksza konkurencyjnośc powinna zaowocować coraz lepsza jakością usług a być może i obniżeniem cen.


zagrywka z krzykiem o prywatyzację szpitali jest niczym innym jak rozgrywka polityczną, która wychodzi na dobre tylko politykom na niej żerującym i straszącym ludzi nieistniejącymi zagrożeniami, a na pewno nie nam i nie poziomowi leczenia.

Ja jestem za.
Tak, tak, tak w pełnej rozciągłości . Ujęłaś to idealnie
Tylko miałabym jeszcze jedno życzenie niech już te sprywatyzowane placówki nie oszczędzają tak masymalnie na jednym pakiecie gazików i nie wydzielają jednego pakietu dla kilku pacjentów . To taki paradoks, ale niestety dzień powszedni w prywacie.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 07:19   #14
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Prywatyzacja to nie komercjalizacja. Mało kto rozróżnia czym się różnią te pojęcia. I na tej właśnie niewiedzy "jeździ" PiS...

Pomysł aby nie było składek i aby każdy tą kwotą dysponował też dobry nie jest. A jeśli będziecie potrzebowały operacji czy zabiegów za 50 000 czy 100 000? To co wtedy?
Powiem Ci jak to jest w kraju w którym mieszkam, gdzie jest absolutnie prywatna służba zdrowia - jest masa prywatnych szpitali, i co za tym idzie konkurują ze sobą o klientów na poziomie kosztów i jakości usług. W efekcie wiele zabiegów jest tańszych niż w krajach z państwową lub pół-prywatną opieką zdrowotną.

Prawo nie limituje dopływu lekarzy do rynku, przez co wszyscy ostro konkurują - niskie ceny, super jakość usług, jak tylko pojawi się jakiś konował to po prostu nie ma szans - na jego miejsce jest 6 chętnych o super kwalifikacjach . Jednocześnie lekarze nie zarabiają kokosów - ich pensje są realne w porównaniu do innych wymagających zawodów, co pozwala obniżać koszta usług medycznych.
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 08:18   #15
misunderstood
Raczkowanie
 
Avatar misunderstood
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 192
GG do misunderstood
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Oczywiscie, jestem za prywatyzacja szpitali. To straszne, ze PiS straszy tym ludzi!
__________________

misunderstood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 08:44   #16
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

To że sprywatyzują szpitale nie znaczy że nie będziemy płacić składek - będziemy. Tylko będą szpitale miały podpisane umowy z NFZ i część osób będzie się leczyła prywatnie za własne pieniądze tak jak teraz w prywatnych klinikach a za część osób będzie płacił NFZ.

Jak to będzie w praktyce wyglądać tak na prawdę jest wiadomo porównując do placówek prywatnych które mają podpisaną umowę z NFZ. Nie wiem czy jest to aż tak rewelacyjne.

Dam przykład od dawna chodziłam do przychodni gdzie byli zarówno lekarze ogólni jak i specjaliści np laryngolog, endokrynolog, ginekolog.
Jakież było moje zdziwienie gdy pewnego pięknego dnia udałam się do ginekologa do tejże przychodni. Przeszłam na piętro i dany blok a tam na górze nazwa -że jest to prywatna przychodnia ginekologiczna. Oczywiście mają podpisane umowy z NFZ. Kart pacjentek były pozostawione w tej prywatnej przychodni. Zapytałam się o rejestrację a pani mi na to, że wolny termin jest za 3 miesiące. Chyba że prywatnie to za 2 godziny wejdę. No i teraz wyobraźcie sobie, że płacicie składki i idziecie do lekarza z czymś poważnym a tam terminy jak cholera.

W sumie teraz na operacje czeka się również długo ale wydaje mi się że jest to wina ustaw i rozporządzeń. Bo nie może być tak, że NFZ narzuca szpitalom ile maksymalnie operacji mają zrobić bo za nadmiar nie otrzymają pieniędzy. Przecież to nie jest do przewidzenia ile pacjentow się zglosi a nawet jak szpitale przewidują że będzie ich więcej to NFZ nie che się zgodizc na dana liczbę. Nie powinno być założeń tylko jak sa potrzeby to należy ludzi przyjmować. Ja mam wrażenie że to właśnie organizacja jaka jest NFZ jest winna całemu zamieszaniu ze szpitalami i przychodniami. Pamiętam że jak nie było NFZ to jakoś nie było problemów z dostaniem się do lekarza. Trzeba było robić jakieś badania - lekarz kierował a teraz??? Nie chą kierowac bo przekrocza limit.
Dla kobiet w ciąży jest tylko kilka podstawowych badań za darmo i to tylko kilka na ciąże a badania powinno robić się co miesiąc i nie tylko te podstawowe ale może już nie co miesiąc badania o których mówi się, że sa zalecane ale trzeba je opłacić z własnej kieszeni.

Prywatyzacja szpitali nic nie da bo i tak NFZ będzie płacic tylko za określoną ilość świadczeń.

Edytowane przez vilya
Czas edycji: 2010-06-28 o 08:45
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 09:31   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez aniielica Pokaż wiadomość
W moim mieście szpital został sprywatyzowany. Generalnie nic się nie zmieniło poza dyrektorem Pacjnci nadal są leczeni bezpłatnie. Szpital ma podpisany kontrakt z NFZ. W środku wygląda teraz zdecydowanie lepiej niż przed prywatyzacją.
ooo Aniielica, witaj, dawno Cię nie widziałam

Ja w takim prywatnym rodziłam - i dokładnie, kontrakt z nfz, wsio za darmo, wygląd świetny, sprzęt też. Co istotne - taki szpital stawia też na dobrych specjalistów, gro pracowników z tytułem dr, ludzie pomocni, kulturalni, uprzejmi, nikt mnie nie zbywał, nie darł się na mnie w imię swojego złego humoru. 2 rzeczy płatne były - gdy ktoś chciał pokój 1osobowy (lub z łóżkiem dla męża), płacił 500zł za cały pobyt, i ZZO - też 500zł, ale jeśli zaszła konieczność cc, to już zzo nie było płatne.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
szpitale prywatne, normalnie będa podpisywac umowy z NFZtem, na finansowanie leczenia i wykonywanie zabiegów z naszych składek. Po prostu nie będą to szpitale "bezpańskie" jak teraz, tylko prywatne placówki które będą mogły normalnie na siebie zarabiać, obok tego, że wykonuja x zabiegów i leczeń z limitów państwowych.

Bo teraz, droga aparatura , czesto stoi bezrobotna i zamknięta na klucz, bo "się limity" skończyły, a tak, mogłąby byc dzierżawiona" szpitalowi prywatnemu na którego terenie stoi i mogłąby zarabiać i na "dzierżawę" i na ów szpital zeby panowały w nim lepsze warunki.

takie szpitale juz istnieją, i juz leczą pacjentów "państwowych", bo już maja podpisane umowy na wykonywanie okreslonej ilości zabiegów i badań z puli naszych składek. Warunki w nich sa o niebo lepsze niż w szpitalach państwowych- bo im zalezy na opinii. Im lepsza opinia tym więcej pacjentów, tym więcej pieniędzy dla szpitala. A wieksza konkurencyjnośc powinna zaowocować coraz lepsza jakością usług a być może i obniżeniem cen.


zagrywka z krzykiem o prywatyzację szpitali jest niczym innym jak rozgrywka polityczną, która wychodzi na dobre tylko politykom na niej żerującym i straszącym ludzi nieistniejącymi zagrożeniami, a na pewno nie nam i nie poziomowi leczenia.

Ja jestem za.
Ano istnieją Dziwię się tylko, że tak ich mało - wspomniany przeze mnie nie został przekształcony z państwowego, a od nowa wybudowany kilka lat temu. Ktoś poszedł po rozum do głowy i znalazł możliwość niezłego zarobku - ludzie tam walą drzwiami i oknami.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 09:39   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Kart pacjentek były pozostawione w tej prywatnej przychodni. Zapytałam się o rejestrację a pani mi na to, że wolny termin jest za 3 miesiące. Chyba że prywatnie to za 2 godziny wejdę. No i teraz wyobraźcie sobie, że płacicie składki i idziecie do lekarza z czymś poważnym a tam terminy jak cholera.
Bo czy w prywatnej czy w państwowej przychodni- LIMITY na usługi refundowane przez NFZ będą TAKIE SAME!
Bo skoro skąłdki sa jakie są, to da się z nich opłącić określoną ilość zabiagó i już.
Tu róznicy NIE BĘDZIE.


Róznica powinna się pojawić w:
- dostępności do drogiej aparatury, która wprawdzie kupiona ze skąłdek, teraz pracuje w ułomku % w którym pracowac by mogła. Byłby do niej dostęp dodatkowy, płatny,, ale by był!
A teraz stoi zamknięta i bezrobotna bo "państwowa a limity się skończyły, zapisy na... za 3 lata"
- jakości usług- konkurencja to konkurencja. pacjent państwowy to potencjalny pacjent prywatny. Zaniedbany, nie wróci.
- możliwości zarabiania na siebie przez szpitale i przychodnie.
- Większą gospodarnością i mniejszym marnotrawstwem. Jak coś jest państwowe, czyli niczyje, to nikogo tak naprawdę nie obchodzi czy pieniądze są wydawane z głową, czy trwonione i defraudowane. A prywatny przedsiębiorca sprawdzi, czy mu gdzieś niepotrzebnie gotówka bokiem nie wycieka.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;20312596]ooo Aniielica, witaj, dawno Cię nie widziałam

Ja w takim prywatnym rodziłam - i dokładnie, kontrakt z nfz, wsio za darmo, wygląd świetny, sprzęt też. Co istotne - taki szpital stawia też na dobrych specjalistów, gro pracowników z tytułem dr, ludzie pomocni, kulturalni, uprzejmi, nikt mnie nie zbywał, nie darł się na mnie w imię swojego złego humoru. 2 rzeczy płatne były - gdy ktoś chciał pokój 1osobowy (lub z łóżkiem dla męża), płacił 500zł za cały pobyt, i ZZO - też 500zł, ale jeśli zaszła konieczność cc, to już zzo nie było płatne. [/QUOTE]

Rodziłam w państwowym i te rzeczy też były płatne. Na lewo, lub na tzw "cegiełkę na szpital" ale płatne były.
Za położną płaciłam 300zł, babki co chciały rodzić z lekarzem, płaciły ponad 1 000. Wszytko na lewo oczywiście
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 10:13   #19
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bo czy w prywatnej czy w państwowej przychodni- LIMITY na usługi refundowane przez NFZ będą TAKIE SAME!
Bo skoro skąłdki sa jakie są, to da się z nich opłącić określoną ilość zabiagó i już.
Tu róznicy NIE BĘDZIE.


Róznica powinna się pojawić w:
- dostępności do drogiej aparatury, która wprawdzie kupiona ze skąłdek, teraz pracuje w ułomku % w którym pracowac by mogła. Byłby do niej dostęp dodatkowy, płatny,, ale by był!
A teraz stoi zamknięta i bezrobotna bo "państwowa a limity się skończyły, zapisy na... za 3 lata"
- jakości usług- konkurencja to konkurencja. pacjent państwowy to potencjalny pacjent prywatny. Zaniedbany, nie wróci.
- możliwości zarabiania na siebie przez szpitale i przychodnie.
- Większą gospodarnością i mniejszym marnotrawstwem. Jak coś jest państwowe, czyli niczyje, to nikogo tak naprawdę nie obchodzi czy pieniądze są wydawane z głową, czy trwonione i defraudowane. A prywatny przedsiębiorca sprawdzi, czy mu gdzieś niepotrzebnie gotówka bokiem nie wycieka.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------



Rodziłam w państwowym i te rzeczy też były płatne. Na lewo, lub na tzw "cegiełkę na szpital" ale płatne były.
Za położną płaciłam 300zł, babki co chciały rodzić z lekarzem, płaciły ponad 1 000. Wszytko na lewo oczywiście
jak to z lekarzem to porody kto przyjmuje pytam serio, może głupie pytanie, ale nigdy nie rodziła

przepraszam za offtop, ale moja chęć wiedzy jest silniejsza
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 10:27   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Położna Lekarz ew. zszywa lub cc robi.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:12   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
jak to z lekarzem to porody kto przyjmuje pytam serio, może głupie pytanie, ale nigdy nie rodziła

przepraszam za offtop, ale moja chęć wiedzy jest silniejsza
Zasadniczo porody przyjmuje położna.
Ale niektóre panie dostają takiej korby na punkcie swojej ciąży, ze bez lekarza nie będą rodziły bo to nieprofesjonalne i zagraża ich życiu albo i gorzej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:38   #22
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Jestem absolutnie za. Jeśli tylko te szpitale będą miały umowy z NFZ, to wzrośnie jakość usług medycznych.
W tej chwili jesteśmy całą rodziną zapisani do przychodni prywatnej, która ma umowę z NFZ. Jak czasem bywam w reliktach PRL-u, jakim są państwowe przychodnie, to jestem przeszczęśliwa, że możemy korzystać z prywatnej. Zupełnie inne podejście do pacjenta, nie ma czegoś takiego jak czekanie na swoją wizytę u lekarza godzinę, kiedy pediatra nam nie odpowiadała i rodzice różnych dzieci składały skargi, zmieniono od razu pediatrę. Wiem, że jak coś mi nie pasuje, mogę porozmawiać z właścicielem, któremu bardzo zależy na zadowoleniu pacjentów. Zupełnie inne realia niż w przychodni, do której chodzę do pulmonologa- molochu, gdzie pacjent jest tylko numerem PESEL, czeka na wizytę w mega kolejce, siedzi w budynku, który remont większy widział w latach 80-tych najwyżej, gdzie pielęgniarki są obrażone, że coś się od nich chce itd.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:04   #23
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Ja też jestem ZA.

To jak sprywatyzują szpitale to może jakiś remoncik, co? Chodź szpitala jak w "Housie" to się nie spodziewam...
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:18   #24
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Jeśli nie zostanie przedstawione 3 rozwiązanie to jestem za taką opcją jaką opisała Cava. Przez trzecie rozwiązanie rozumiem przedstawienie innego planu - takiego, który polepszy sytuację w państwowych placówkach bez konieczności sprzedaży szpitali lub ich przechodzenia w prywatne ręce. Do tej pory takiego planu nikt nie przedstawił. Na razie to mamy plan PO oraz brak planu u PiS. To ja jednak wybieram plan PO

--------------------
Co do porodów to powiem tak - mam do wyboru 2 szpitale. Prywatny, w którym wszystko mam za friko i poziom opieki super oraz państwowy, w którym mogę albo mieć wszystko co najgorsze i wtedy za darmo, albo za jedyne 650zł mogę mieć taki sam poród i opiekę jak w tym prywatnym szpitalu. W prywatnym szpitalu rodzi się z "własną" położną, lekarzem i chyba jeszcze 2 innymi osobami z obsługi (ktoś od noworodków i jeszcze jest jedna pielęgniarka) wszystko to jest "wliczone w cenę" czyli zakontraktowane. W państwowym jest tylko położna, której można zapłacić dodatkowo to może będzie miła... Oczywiście w razie draki lekarza pewnie ktoś zawoła.

Wybór chyba nie jest specjalnie trudny...

To ja się pytam dlaczego w państwowym muszę zapłacić niemałą kwotę a w prywatnym mam za darmo dokładnie to samo plus prawdopodobnie wyższy poziom obsługi?

A potem słyszę w gabinetach jak lekarze zastanawiają się co takiego jest w tym prywatnym szpitalu, że wszystkie kobiety chcą tam rodzić, jest na prawdę trudno o miejsce i szpital przyjmuje średnio po 15 porodów dziennie a położna mówiła, że ich rekord to 800 noworodków w ciągu miesiąca. No z czegoś to zapewne wynika, prawda... Szkoda, że dyrektorzy szpitali się nad tym nie zastanawiają.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-06-28 o 12:21
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:51   #25
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
No i teraz wyobraźcie sobie, że płacicie składki i idziecie do lekarza z czymś poważnym a tam terminy jak cholera.
to chyba normalne, ja dostałam termin cytologii KTÓRA MI NIE PRZYSŁUGUJE LA LA LA BO JEST REFUNDOWANA CO 3 LATA za 4 miesiące

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

A ten tego tamto, ludzie z trójmiasta - zachęcam do zwiedzenia szpitala zakaźnego na Smoluchowskiego wygląda jak Prypeć, kropcia w kropcię, miałam niewątpliwą przyjemność być tam przez 2 miesiące zamknięta bez dostępu do ludzi, do internetu, do telewizji. Miałam radyjko. Kontakt ograniczony do minimum. Najbardziej bawią mnie łazienki, ale nie ważne kto pójdzie przejdzie się po oddziale, zobaczy ten zrozumie o co mi chodzi. Czarnobyl po wybuchu chyba wygląda przyjaźniej (ach prysznicy nie ma, jest woda która leje się z węża do wanny, taka chłodnawa)
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:10   #26
edytka166
Raczkowanie
 
Avatar edytka166
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 382
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Jestem zdecydowanie za Cava, już chyba wszystko powiedziała.

Nawiasem mówiąc, chyba sto lat temu byłam ostatnio u lekarza państwowo.
Dentysta, ortodonta - całe życie za grubą kasę. Ginekolog - ostatnimi czasy prywatnie cały czas. (ta mam infekcję nagłą a w przychodni "hmmm termin termin, myślę że za 5 tygodni coś będzie) Chirurg? Prywatnie ale to tak tylko dodając swoje pięć groszy.
Prywatyzacja = konkurencja = polepszenie warunków leczenia = obniżenie kosztów

__________________
http://www.poomoc.pl/
edytka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:41   #27
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;20314020]Położna Lekarz ew. zszywa lub cc robi.[/QUOTE]

Lekarz przy prawidłowo przebiegającym porodzie w ogóle nie jest potrzebny bo on jest od patologii.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:12   #28
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

dziewczyny co wy mowicie ze trzeba tak dlugo do lekarza czekac?
ja chodze do dermo i ginekologa panstwowo i nie mam zadnego problemu z czekaniem. dermatolog na drugi dzien, ginekolog 2 dni
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:25   #29
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

[QUOTE=muszynianka;2031794 8]to chyba normalne, ja dostałam termin cytologii KTÓRA MI NIE PRZYSŁUGUJE LA LA LA BO JEST REFUNDOWANA CO 3 LATA za 4 miesiące
/QUOTE]
u mnie dodatkowo wisi kartka,na której wielkimi literami napisane jest, że cytologia robiona jest tylko kobietom 25+ i tylko w wyjątkowych sytuacjach

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
dziewczyny co wy mowicie ze trzeba tak dlugo do lekarza czekac?
ja chodze do dermo i ginekologa panstwowo i nie mam zadnego problemu z czekaniem. dermatolog na drugi dzien, ginekolog 2 dni
zalezy jaki lekarz w jakim regionie. Do gin tez czekam max 2 dni ale np. do reumatologa dostałam termin za mniej wiecej 5miesiecy no chyba ze prywatnie to byłoby za tydzień
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:32   #30
Nektaryna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 045
Dot.: Prywatyzacja szpitali.

Reforma służby zdrowia jest konieczna. W większości krajów UE jest podwójny system -> publiczna służba zdrowia i prywatna i jest ok. Nie wiem czy wszystkie szpitale i przychodnie na zachodzie nie są przypadkiem prywatne i mają tak jak u nas ja chodze do przychodni prywatnej która ma umowe z NFZ i nic nie płace bo mam przecież ubezpieczenie. No PO miało pomysł prywatyzować wszystko i szpitale i NFZ co według mnie nie jest dobrym pomysłem -> tak mają w USA i niezłe z tego szambo. No i afera z Panią Sawicką całkowicie mnie zniechęciła więc jak dla mnie ktoś ma reformować służbę zdrowia to wszyscy byle nie PO. Nie toleruje robienia biznesu i kręcenia lodów na moim zdrowiu...:pa la:
Nektaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.